Заготівля варення з вишні

Авторadmin

Заготівля варення з вишні

Зміст:

Способи заготівлі вишні на зиму: від варення до настоянок

Про методи приготування вітамінних заготовок з журавлини ми писали у блозі Яскрава Клумба? Писали! Безпрограшні рецепти на основі яблук пропонували? Пропонували! Ніжні французькі конфітури та джеми зі смородини вчилися готувати? Вчились! Що ж, тоді настав час поговорити про одну з найпопулярніших в Україні ягід – про спокусливу вишню. Вона вже чекає не дочекається, коли ж ви приготуєте з неї щось смачненьке для себе та своєї сім’ї. Можна вибирати як незвичайні рецепти з вишні, так і робити на зиму заготівлі за традиційними рецептами. У цій статті ми шукатимемо золоту середину між класикою та оригінальністю, щоб вийшли максимально різноманітні заготівлі на зиму з вишні. Рецепти, фото та короткий опис до ваших послуг!

Швидкий компот із вишні

Що перше спадає на думку, коли потрібно робити заготовки з вишні на зиму? Рецепти улюбленого компоту! Він довго стоїть і є просто неоціненним напоєм під час застіль. Тож робимо його обов’язково.

Складові (з розрахунку на банку 3 л):

  • вишня – 0,35 кг;
  • цукор – за смаком;
  • вода – 2,5 л;

Приготування:

  1. Вишні потрібно промити під проточною водою. Кісточки видаляти не обов’язково. Ба більше, їхня присутність гарантує легку терпкість. Зважуємо необхідну кількість продукту.
  2. Банку або бутель попередньо промивається і стерилізується. У вже підготовлену ємність відправляється вишня та склянка цукру.
  3. Паралельно потрібно закип’ятити воду. Окропом заливаємо посипані цукром вишні. Банку наповнюємо до країв і відразу ж закручуємо кришкою.
  4. Банку накриваємо рушником. Наступного дня вміст набуде вишнево-червоного забарвлення. Такі заготовки на зиму з вишні – найкращі з точки зору легкості приготування та смаку.

Джем із вишні без кісточок

Смачні заготівлі на зиму з вишні люблять всі, а особливо любителі вечірніх чаювань. Ідеальним доповненням до чаю є ніжний та ароматний джем. Приготувати його можуть навіть новачки.

Складові:

Приготування:

  1. Потрібно відібрати стиглі ягідки без дефектів. Якщо ви вирощуєте у своєму саду найкращі сорти для України, то проблем із цим точно не буде. Обов’язково видаляємо кісточки.
  2. Вишні без кісточок перемелюються за допомогою блендера або комбайна до напіводнорідної маси, де добре відчуваються шматочки м’якоті.
  3. Перероблені ягоди слід відправити у каструлю. Додаємо воду, доводимо до кипіння і після цього варимо ще 20 хвилин.
  4. Додаємо заздалегідь заготовлений цукор. Потрібно повторно довести до кипіння, після чого продовжуємо варити від 20 хвилин до години, залежно від того, джем якої густоти ви хочете отримати. Чим довше варити – тим густішим він буде. Закриваємо в банки. Вуаля – заготовки з вишні на зиму готові!

Густе вишневе варення з кісточками

Можна розглядати альтернативний варіант – вишня з кісточкою. Рецепти заготовок на зиму бувають різними, і цей дуже цікавий. Він схожий на попередній, але є нюанси.

  • вишня – 1 кг;
  • цукор – 1,2 кг;
  • вода – 0,25 л.

Приготування:

  1. Ягоди потрібно ретельно вимити та видалити плодоніжки. Кісточки залишаємо, але користуємося маленькою хитрістю: голкою або зубочисткою робимо проколи в кожній вишеньці по можливості.
  2. В окремій каструлі доводимо воду до кипіння. Додаємо туди наші ягоди. Варимо буквально 2 хвилини та зливаємо воду. Паралельно потрібно зварити сироп. Він вважається готовим, коли цукор повністю розчинився у питній воді. На склянку води йде 400 г цукру.
  3. Вишню прямо в каструлі заливаємо готовим сиропом. Залишаємо її настоюватись протягом 3-4 годин. Після закінчення зазначеного відрізка часу вмикаємо середній вогонь. Коли вміст закипить – додаємо той цукор, який у нас залишився (від зазначеної у рецепті кількості). Потрібно варити протягом 10 хвилин. Повільно помішуємо й іноді знімаємо піну. Після – накриваємо каструлю, знімаємо з плити та даємо постояти ще 6 годин.
  4. Настає останній етап – знову доводимо до кипіння та варимо ще 10 хвилин на середньому вогні. Акуратно розкладаємо вже практично готове варення по банках. Але спочатку беремо лише ягоди. Рідину доварюємо ще 10-15 хвилин і потім заливаємо нею ягоди, що вже знаходяться в баночках.

Вишневе варення з м’ятою

Якщо ви правильно доглядаєте за вишневими деревами, то влітку вам гарантований хороший урожай. А тоді вже треба думати, що приготувати із вишні на зиму: заготівлі, рецепти, експерименти. Ми пропонуємо ще один варіант цікавого варення з м’ятою. Спробуєте?

Складові:

  • вишня – 2 кг;
  • цукор – 0,5 кг;
  • м’ята – 2-3 гілочки.

Приготування:

  1. Починаємо зі стандартної процедури – миємо вишню та видаляємо кісточки.
  2. Підготовлений чистий продукт відправляємо в каструлю (бажано брати ємність із нержавіючого матеріалу з товстим дном), засипаємо цукром і даємо настоятися протягом 30 хв.
  3. Як тільки соку, що виділився, в каструлі стане багато – ставимо ємність на маленький вогонь. Вміст потрібно довести до стану кипіння. У цей момент додаємо заздалегідь підготовлене листя м’яти. Продовжуємо варити на мінімальному вогні 10 хвилин. Після – знімаємо з плити. Даємо постояти під закритою кришкою близько 3 годин.
  4. Останній етап – ще раз варимо протягом 10 хвилин після кипіння. Можна довше, якщо хочете, щоб варення було густішим. Стерилізуємо, закриваємо.

Вишнева настойка

Додамо трохи пікантності до нашого рейтингу? Це зробить п’яна вишня на зиму: заготівлі, рецепти, найкращі способи приготування відходять на другий план, коли йдеться про цей божественний напій із градусом. Як то кажуть, будьмо!

Складові (з розрахунком на 1 л):

  • вишня – 3-4 ст;
  • цукор – 1 ст;
  • горілка – 200 мл;
  • листя смородини – 3-4 шт.

Приготування:

  1. Вишні важливо не тільки добре помити, а й просушити, щоб не було залишків води. Паралельно готуємо ідеально чисту банку, яка щільно закривається.
  2. Насамперед у банку засипаємо склянку цукру. Далі наповнюємо ємність підготовленою вишнею. Зверху кладемо кілька листків смородини для додаткового аромату.
  3. Заливаємо банку до самого верху горілкою. Щільно закриваємо кришкою та відправляємо на зберігання у темне прохолодне місце.
  4. Раз на кілька днів потрібно навідуватися до настоянки і трохи її струшувати. Через півтора-два місяці вона буде готова до вживання як самодостатній напій або інгредієнт для ароматних коктейлів. Це чудова заготовка з вишні на зиму без варіння для любителів спиртного.

Вишневий сік

Жодний магазинний напій не зрівняється з натуральним домашнім соком. Хочете порадувати себе та всіх домашніх? Тоді ловіть найпростіший рецепт! Тільки одна умова – необхідна соковарка.

Складові:

Приготування:

  1. Стандартно миємо та ретельно видаляємо всі підгнилі, зіпсовані ягоди. Хвостики і кісточки не будуть заважати, тому їх можна залишати.
  2. Дістаємо соковарку і заповнюємо її нижній контейнер до верху водою, а у верхній – викладаємо нашу вишню.
  3. Ставимо соковарку на плиту, вмикаємо середній вогонь. Далі процес йтиме самостійно.
  4. Сік готується приблизно 60 хвилин. Орієнтовно з 5 літрів вишні виходить 2 літри чистого продукту, який можна вживати відразу або робити заготовку на зиму.

Варення з вишні без кісточок. 11 рецептів смачного густого варення

Одне з найсмачніших ласощів на зиму варення з вишні без кісточок. Страва вживають і просто ложками і доповнюють їм різні десерти. Також конфітюр відмінно підходить в якості начинки для будь солодкої випічки. А сиропом від варення часто просочують бісквіти.

Варять вишневий джем як з одного компонента (не рахуючи цукор), так і з додаванням будь-яких фруктів, горіхів і навіть трав. Існують і варіанти для тих, хто на дієті або хворіє на діабет. Це варення з фруктозою та іншими цукрозамінниками. Що тільки зараз не придумають — на будь-який смак і колір.

У статті ви знайдете як класичні рецепти, так і незвичайні. Можливо, відкриєте для себе щось нове. Всі представлені технології прості. Тому, новачки і ледачі хазяєчки, не проходьте мимо. Вам сподобаються запропоновані способи приготування вишневого варення.

Настійно рекомендується заздалегідь подумати про тарі. Обожнюєте вишневі морси? Тоді сміливо закривайте великі обсяги. Частина піде на напої, решта — на десерти. Невелика сім’я? Тоді підготуйте невеликі баночки. Після розтину варення довго не зберігається. Бажаєте порадувати ласощами близьких? Тоді розлийте заготовку з красивим ємкостей і оформите кришку шматочком тканини з стрічкою. Вийдуть чудові подарунки.

Вишневе варення не тільки дуже смачна, але і красиві. Це все за умови правильного приготування, звичайно ж. Тому конфітюр в кришталевій вазі прикрасить будь-який стіл. Порадуйте гостей і рідних.

Приступимо до готування?

Варення з вишні без кісточок на зиму – класичний рецепт

Давайте дізнаємося, як приготувати смачне і запашне варення з вишні без кісточок. Це простий класичний рецепт.

  1. Ягоди промиваємо і перебираємо. Видаляємо кісточки.
  2. Перекладаємо вишню в каструльку з товстим дном, пересипаючи цукром. Залишаємо так на півгодини. За цей час ягоди пустять сік.
  3. Ставимо каструльку на плиту. Доводимо масу до закипання, періодично помішуючи.
  4. Після закипання, зменшуємо вогонь і варимо ягоду 30 хв. Після чого вимикаємо плиту і знімаємо пінку.
  5. Даємо варенню охолонути протягом приблизно 3-х годин. Потім знову включаємо вогонь і варимо півгодини. В кінці знімаємо пінку.
  6. Не чекаючи охолодження, розливаємо варення по стерилізованим банкам, які герметично закатуємо.

Густе і смачне вишневе варення з агар-агаром

Варення, виготовлене даними способом, виходить густим, як желе. Дуже смачно і незвично. А консистенція така виходить завдяки агар-аґару.

  • вишня б/к — 1200 м;
  • агар-агар — 10 г;
  • вода — 50 мл;
  • цукор — 900 р.

Примітка до рецептом! Зважуйте ягоду після того, як видаліть кісточки. Вишня солодка? Тоді припустимо зменшити витрату піску приблизно на 200 р.

  1. Видаляємо кісточки. По можливості скористайтеся спеціальними гаджетами. Так швидше і зручніше.
  2. Агар-агар заливаємо водою і залишаємо настоюватися. Вишню перекладаємо в каструлю, пересипаючи піском. Потім включаємо помірний вогонь і доводимо масу до кипіння. Кип’ятимо 5 хв.
  3. Далі, вливаємо агар-агар і кип’ятимо ще 5 хвилин. Банки з кришками попередньо стерилізуємо і наповнюємо гарячим джемом.
  4. Остуджуємо, потім прибираємо в комору.

На замітку! Перед закипанням додайте варення маленький шматочок вершкового масла. Це зменшить утворення піни.

Вишневе варення без кісточок з желатином

Смачне желеподібне варення з цілими ягодами. Продукт піддається мінімальній тепловій обробці, а тому зберігає аромат і гарний насичений відтінок.

Підготуємо набір продуктів:

  • 1 кг вишень б/к;
  • 700 г цукрового піску;
  • 2 ст. л. желатину.
  1. Цукор з’єднуємо з желатином і всипаємо все ягоду. Перемішуємо масу і відставляємо в сторону, бажано в прохолодне місце на 4 години. Робимо все відразу в тій каструлі, в якій будемо варити джем.
  2. Коли вишня дасть достатньо соку, ставимо каструлю на плиту. Доводимо до закипання і кип’ятимо хвилинки 3.
  3. Потім розливаємо варення з сухим чистим банкам. Перевертаємо вниз шийками, кутаем і залишаємо так до повного охолодження.

Королівське вишневе варення за бабусиним рецептом

Красиве і ароматне варення з цільної вишнею. Виходить густе. Все як бабуся вчила.

  1. Засипаємо вишню цукром так, що пісок рівномірно покрив плоди. Залишаємо так на деякий час.
  2. Потім акуратно все перемішуємо. Продовжуємо наполягати ще 8 годин.
  3. Потім ставимо масу на плиту. Варити будемо три рази. Після 1-ї і 2-ї варок масу охолоджуємо протягом кількох годин. Коли варення проваритися в останній раз, відразу ж розливаємо його по ємностях.
  4. Час варок різне. Після того, як маса закипить в перший раз, проварюємо її 5 хв. вдруге кип’ятимо 5-7 хв. В третій — 20-30 хв.

Простий спосіб зварити вишневе варення

Простий рецепт варення з уварювання сиропу, а не ягід. Таким чином, вишня зберігає більше поживних речовин, цілісність і насичений відтінок.

  1. Звільняємо вишню від кісточок і засипаємо цукром. Все перемішуємо, даємо ягоді виділити сік. Потім ставимо все на вогонь.
  2. Після того, як варення закипить, знімаємо його з вогню. Плоди дістаємо шумівкою і перекладаємо в окрему миску. А сироп уварюють окремо, приблизно півгодини.
  3. Можна варити менше. Все залежить від бажаного ступеня густоти. Перевірити консистенція легко. Просто капніть трохи сиропу на блюдце і подивіться тягучість краплі.
  4. Далі, перекладаємо вишню назад в сироп. Проварюємо сироп разом з ягодою 10 хвилин.
  5. Розливаємо готове гаряче варення по банках, закриваємо, остуджуємо і прибираємо на зберігання.

Рецепт приготування варення на зиму в мікрохвильовці

Мікрохвильовка — зручне пристосування не тільки для розігрівання страв, але і для їх приготування. Мало хто знає, але в такій печі добре і варення варити. Як? Дізнаємося далі.

Нам буде потрібно:

Примітка до рецептом! Беремо посуд, в тому числі кришку, придатну для готування в мікрохвильовій печі.

  1. Вишню перебираємо, видаляємо кісточки. Засипаємо ягоду цукром, залишаємо на 5-6 год.
  2. Накриваємо ягоду кришкою і відправляємо в мікрохвильову піч на 15 хвилин. Дістаємо варення, перемішуємо, даємо охолонути до теплого стану. Потім знову відправляємо в мікрохвильову піч на такий же час.
  3. Дістаємо, знімаємо пінку, перевіряємо готовність і розливаємо заготовку по стерильним ємкостей.

На замітку! Як перевірити готовність варення? Дивимося по сиропу. Крапля сиропу не повинна розтікатися по блюдця. Стійка консистенція говорить про готовність.

«Вишня в шоколаді»

Незвичайна заготівля з обалденным поєднанням вишні та шоколаду. Готується дуже легко з цілком доступних інгредієнтів.

  • 2 кг вишні без кісточок;
  • 200 г какао порошку;
  • 200 г какао-масла;
  • 2 кг піску.

Примітка до рецептом! Какао масло допустимо замінити вершковим брикетом або плиткою якісного шоколаду.

  1. Промиту ягоду засипаємо цукром, залишаємо на кілька годин. Коли вишня дасть сік, ставимо все на вогонь. Кип’ятимо 5 хвилин на помірному вогні.
  2. Потім повністю остуджуємо і знову кип’ятимо. У загальній складності проварюємо варення 5 разів. Коли варення закипить контрольний (5) разів, вводимо масло і какао. Уварюємо всі разом 5 хвилин.
  3. Готове гаряче варення розливаємо по банках.

З додаванням яблучного пектину

Пектин — це полісахарид, який спостерігається у фруктово-ягідних плодах. У варення його додають з метою загустіння маси.

Примітка до рецептом! Консистенція вийдуть не дуже густий. Бажаєте досягти желеподібної маси? Додайте більше пектину.

  • 1200 г цукрового піску;
  • 5 г пектину яблучного;
  • 1000 г вишні б/к.
  1. Вишню з’єднуємо з цукром і залишаємо на кілька годин, бажано при кімнатній температурі. За цей час ягода дасть достатньо соку, тому не доведеться варити джем з додаванням води.
  2. Потім ставимо все на вогонь. Коли цукор повністю розчиниться, всипаємо пектин, який попередньо з’єднаємо з невеликою кількістю цукру.
  3. Доводимо масу до закипання і проварюємо 5 хвилин. Весь процес періодично помішуємо. Тільки гранично акуратно, щоб не пошкодити цілісність ягід.
  4. Утворилася пінку знімаємо і розливаємо готовий конфітюр по банкам.

Вишневе густе варення з горіхами

Горіхи надають особливий смак будь-якої страви. А додавання желатину допоможе досягти бажаної густоти. Давайте подивимося, що з цього вийшло.

Підготуємо набір продуктів:

  • 1 кг вишні без кісточок;
  • 500 г піску;
  • 70 г мигдалю;
  • 20 г желатину/пектину.
  1. Цукор змішуємо з желатином і засипаємо ягоду. Залишаємо на кілька годин. Мигдаль заливаємо окропом хвилин на 5. Це спростить очищення ядерець від пленочек.
  2. Відправляємо вишню в цукровому сиропі на вогонь, додаємо горіхи. Доводимо до кипіння. Проварюємо 15 хвилин.
  3. Розливаємо по стерильним ємкостей. Перевертаємо верх дном, кутаем теплим рушником і охолоджуємо в такому положенні.

Рецепт домашнього варення з лимоном

Дане варення готується за французькими мотивами. Так що це свого роду екзотичний рецепт. Оцініть його багатий смак, аромат і насичений колір.

  • половина лимона;
  • 1 кг піску;
  • 1 кг ягід без кісточок.
  1. Вишню перебираємо, видаляємо гілочки (якщо з хвостиками). Потім промиваємо і даємо рідини стекти з допомогою друшляка.
  2. З’єднуємо вишню з цукром і залишаємо на пару годин. Цедру лимона натираємо на дрібній тертці. А з м’якоті вичавлюємо сік. Додаємо цитрусові компоненти в основну масу.
  3. Ставимо все на вогонь, доводимо до кипіння. Зменшуємо вогонь і проварюємо заготівлю хвилин 20-25.
  4. Періодично помішуємо варення і знімаємо пінку. Знімаємо каструлю з вогню прикриваємо і повністю охолодити. На це потрібно досить багато часу. Краще залишити на ніч.
  5. Вранці знову ставимо конфітюр на вогонь, доводимо до закипання на великому вогні. Потім зменшуємо нагрівання і проварюємо 20 хв. Далі, не остуджуючи, відразу ж розливаємо по ємностях.
  6. Банки стерилізуємо в той же день, коли їх заповнюємо заготовками. Наповнені банки герметично закриваємо. Кришки попередньо потримаємо в окропі.
  7. Перевертаємо ємності, кутаем і остуджуємо. Потім зберігаємо в звичному місці. Таке варення не псується і при кімнатній температурі.

Найсмачніше вишневе варення без кісточок з волоськими горіхами, ромом і травами

Примітка до рецептом! Для дуже солодкої вишні візьміть меншу кількість цукру. Трави допустимо взяти будь-які, на свій смак. Як варіант, спробуйте приготувати десерт із вишневими листочками.

Дуже незвичайне варення з ароматом прянощів і особливим смаком. Весь секрет у поєднанні інгредієнтів.

  • вишня б/к — 1 кг;
  • цукор — 1 кг;
  • желфикс — 1 пакетик;
  • волоські горіхи — жменя;
  • ванільний цукор — 1 ч. л.;
  • ром — 5 ст. л.;
  • свіжі пряні трави (розмарин, чебрець, лаванда і базилік).
  1. Волоські горіхи поділимо на кілька частин. Можна подрібнити товкачем.
  2. Вишню відправляємо в каструльку і проварюємо 10 хвилин без добавок. Потім всипаємо желфикс, змішаний з двома столовими ложками звичайного цукру і 1 чайною ложкою ванільного піску. І додаємо трави.
  3. Доводимо до закипання і проварюємо три хвилини. Далі, всипаємо цукор. Знову чекаємо закипання.
  4. Кип’ятимо 3-5 хв.
  5. Вливаємо ром і вводимо горіхи. Варимо ще приблизно 10 хвилин. Потім розливаємо готове варення по банках.

Як швидко видалити кісточки з вишні

Існує багато способів видалення кісточок з вишень. Найшвидший метод — за допомогою спеціальної машинки.

Апарат представлений на Алиэкспресс зі знижкою. Всього за 622 руб.

Користуватися гаджетом дуже легко. Ягідки з одного поміщаються в спеціальний відсік. В одне натискання кісточка вилучається в окремий контейнер, а вишня стрибає в підготовлену ємність.

Таким чином, ви очистите плоди в лічені хвилини.

Як вам рецепти? Діліться ними з друзями. Залишайте коментарі, розповідайте про свій досвід.

Автор статті: Дороніна Юлія Василівна.

Про автора

admin administrator