Запилювачі вишні володимирської

Авторadmin

Запилювачі вишні володимирської

Зміст:

Вишня Володимирська: опис сорту та запилювачі, посадка та догляд, хвороби з фото

На Русі вишневі дерева висаджують уже давно. За деякими джерелами, вперше вишню в Російську Імперію завезли у 12 столітті. Але й зараз, через століття, інтерес до вишні не вичерпався. З кожним роком селекціонери виводять нові сорти та вдосконалюють старі. Знайти сорти вишневих дерев можна на будь-який смак. Один із найпоширеніших сортів на території багатьох областей – вишня Володимирська. Це невибагливий сорт, який славиться своєю врожайністю та смаком ягід.

Історія виведення та районування

Досі невідомо, яким чином відбувалося створення сорту Володимирська.Але за деякими даними, гібрид був виведений у 19 столітті на території Володимирської області. Звідси вишня й одержала свою назву. Батьківські сорти, які використовувалися для створення гібрида, також невідомі. Володимирську часто продають під іншими назвами: Добросільська, Горбатівська, Батьківщина, В’язниківська. Все це один і той же сорт.

У 1947 році гібрид Володимирська був районований і включений до Державного реєстру. Вирощують сорт практично у всіх областях Росії. Особливо підходить для вирощування південний клімат та кліматичні умови центральних регіонів.

Опис та характеристики сорту

Культура відрізняється масою переваг, завдяки яким Володимирська завоювала любов багатьох садівників. Гібрид характеризується кращими показниками за рівнем врожайності та стійкості до деяких захворювань плодових дерев.

Також важливо звернути увагу на морозостійкість та стійкість дерева до посухи, терміни дозрівання плодів та запилюваність.

Посухостійкість та морозостійкість

Однією з недоліків гібрида Володимирська вважається низька морозостійкість нирок. Якщо зима видалася морозною, то велика ймовірність, що частина дерева замерзне. Тому висаджувати саджанці бажано у теплих районах з помірною зимою. На півночі цей сорт не приживеться.

Як і багато сортів вишневих дерев, Володимирська непогано переносить посушливе літо. Дерево не потребує частих поливів. Поливати вишню рекомендується кілька разів за сезон. Але все ж таки допускати пересушування ґрунту навколо стовбурів небажано. Дерево погано переносить такі умови.

Вимоги до ґрунту

Саджанці висаджують на відкритих сонячних ділянках, які добре провітрюються. У тіні вишня погано росте та дає низький урожай. Особливу увагу слід приділити вибору ґрунту для посадки. Володимирська не любить заболочені, вологі ділянки, в яких застоюється вода або поруч пролягають ґрунтові води.Хоча пересушування ґрунту культура теж не любить, надмірна вологість згубніше позначається на здоров’ї дерева.

Не рекомендується висаджувати саджанці на піщаних та глинистих типах ґрунтів. Висаджувати саджанці краще на південних ділянках чи пагорбах. Грунт повинен бути повітропроникним. Для висадки перевагу варто віддати легким родючим грунтам з пухкою структурою. Щільний грунт погано позначається на зростанні дерева та плодоношенні.

Запилювачі, період цвітіння та строки дозрівання

Сорт Володимирська відноситься до самобезплідних. Для запилення суцвіть поруч із деревом садять інші сорти вишні. Як дерева-запилювачі підходять такі сорти вишні, як Ширпотреб Чорна, Родюча Мічуріна, Тургенєвка, Аморель Рожева, Любська і Василівська. Чим більше дерев-запилювачів зростатиме поряд, тим вища врожайність у Володимирській.

Для запилення до саду залучають бджіл. Для цього поряд з вишнею висаджують рослини-медоноси, наприклад, медунку, дзвіночки або чебрець. Крім цього, допомагає обприскування розведеним у воді медом або цукром суцвіть.

Вишневі дерева зацвітають у середині травня. Масове цвітіння відзначається останніх числах травня. Пелюстки білого відтінку, суцвіття зібрані у пучки по 5-6 штук. Для гібрида Володимирське масове дозрівання врожаю нехарактерне. Вишні червоніють поступово. Перші стиглі ягоди з дерева збирають із 10 липня. Володимирська відноситься до скоростиглих гібридів.

Якщо плоди не зривати з дерева, то поступово вони обпадуть і стануть непридатними для їжі або приготування продуктів переробки.

Урожайність, плодоношення

Більше половини зав’язей утворюється тільки на молодих гілках, тому старі стебла зрізають, щоб вони не забирали поживні речовини. У різних галузях плодоношення сорту відрізняється. У північних широтах урожайність сорту нижча, оскільки нирки дерева під час сильних морозів замерзають, саме на них і утворюється більша частина врожаю.Для вирощування Володимирської підходять райони з помірними, не морозними зимами.

Вишня відрізняється високою врожайністю. З однієї дорослої рослини в середньому збирають від 20 до 30 кг вишні, за умови, що вишня росте у теплому кліматі. У північних регіонах урожайність становить лише 5-6 кг. Для збільшення врожайності обов’язково внесення мінеральних та органічних підживлень у ґрунт та обрізання старих гілок.

Смакові показники ягід

Ягідки округлої форми, в діаметрі складають від 1 до 2 см. У середньому вага однієї ягоди коливається від 2,5 до 3,5 г. Досягнувши повної зрілості, шкірка і м’якоть набувають насичений бордовий відтінок, майже чорний. М’якуш по текстурі щільний, соковитий, трохи світліший, ніж шкірка. Смак кисло-солодкий, м’якуш насиченого вишневого аромату.

З вишні готують варення, компоти, заморожують на зиму або їдять у свіжому вигляді. Кісточка від м’якоті легко відокремлюється. Ягідки добре переносять тривалі транспортування та підходять для продажу.

Сусідство з плодовими деревами

Вишня добре переносить сусідство з іншими плодовими деревами. Але небажано висаджувати саджанці по сусідству з грушею, сливою та яблунею. Крім цього, найкращими сусідами для сорту вважаються інші сорти, які починають зацвітати одночасно з Володимирською. До таких сортів належать:

  • Аморель Рожева;
  • Лотова;
  • Шубинка Рожева;
  • Стакан Рожевий;
  • Гріот Московський;
  • Растунья;
  • Васильєвська.

Не рекомендується поряд з гібридом садити смородину. На ствольних колах варто висадити горох і часник. Горох насичує ґрунт азотом, а запах часнику відлякує від дерев попелицю.

Способи розмноження та посадка

Існує кілька способів розмноження вишневого дерева:

Найпростіше виростити за допомогою саджанця.

Посадка саджанця вишні:

  • Спершу перекопують ґрунт і змішують його з мінеральними добривами та органікою.
  • На дно стелять солому, траву та опале листя.
  • Потім засипають 2 відра компресу, що перепрів.
  • Расно поливають ґрунт.
  • Перед посадкою коріння оглядають та обрізають пошкоджені.
  • На 12 годин кореневу систему поміщають у стимулятори росту.
  • У центр ями вбивають довгу кол.
  • Поставити саджанець у яму, розправити коріння і прикопати їх ґрунтом.
  • Землю навколо стовбура утрамбовують і рясно поливають теплою водою.
  • Саджанець прив’язують до колу.

Після посадки саджанця ґрунт навколо мульчують торфом, перегноєм з додаванням тирси. Товщина мульчі повинна бути не менше 10 см. Спочатку саджанець потрібно залишити прив’язаним до кілочка, поки вишня не вкорениться на новому місці.

Догляд за деревом

Для підвищення врожайності за вишневими деревами потрібно доглядати. У мінімальний догляд входять організація поливу, внесення підживлень у ґрунт та формування крони. Без догляду дерево швидко заросте старими гілками і перестане плодоносити.

Обрізання крони

Вперше вишню обрізають після посадки. Обрізання проводиться ранньою весною, за 3-4 тижні до розпускання. Під час обрізки скелетні гілки не вкорочують, лише видаляють зайві гілки. Зрізи обробляють садовим варом або звичайною зеленкою. Крона дерева має складатися з 5-7 гілок. Центральну гілку залишають довжиною 15-25 см. У наступні роки дерево обрізають щороку.

Для обрізки використовують тільки добре наточений секатор, який не травмує стебла та залишає рівні зрізи на гілках. Зрізи відразу після обрізання дезінфікують.

Регулярність поливу

Вишневі дерева поливають кілька разів за сезон плодоношення. Але поливи мають бути рясні. Одноразово для поливу використовують 10-15 л води. Для поливу використовують тільки теплу воду, прогріту на сонці.

  • Після періоду цвітіння.
  • Через 4-5 тижнів після першого поливу, коли ягоди починають червоніти.
  • Четвертий полив здійснюється після збирання врожаю.
  • Востаннє дерева зрошують перед настанням холодів.

Перед поливом грунт навколо стовбурів розпушують і видаляють усі бур’яни.

Добрива та підживлення

Після посадки саджанця на постійне місце вишня не потребує підгодівлі перший рік. На другий рік у ґрунт уже вносять органіку та мінеральні добрива. Але найкраще починати підгодовувати дерева через 2-3 роки після початку плодоношення.

  • Після сходу снігу ґрунт навколо стовбура присипають деревною золою.
  • Перед цвітінням в грунт вносять добрива на основі гною, що забродив розчину трави та пташиного посліду (це ж добриво вносять при дозріванні ягід).
  • Після збору врожаю і після осіннього перекопування ґрунту в ґрунт вносять кісткове борошно та золу листя.

Важливо стежити, щоб у грунті було більше кислот і вологи.

Побілка стовбура

З настанням осені стовбур і скелетні гілки білять вапном, розмішаним з мідним купоросом. Також стовбур білять за допомогою спеціальної фарби для дерев. Молоді дерева, яким ще немає 5 років, не рекомендується білити.

Підготовка до зимового періоду

Восени ґрунт навколо стовбурів перекопують, попередньо очистивши його від листя та опалих плодів. Потім ґрунт біля стовбура мульчують перегноєм і торфом.

Якими захворюваннями та шкідниками схильна. Способи боротьби з ними

Захворювання та шкідники вишні:

  • тля;
  • сливова плодожерка;
  • коккомікоз;
  • моніліоз.

Для запобігання появі кокомікозу восени обов’язково прибирають листя і плоди з ділянки. Від моніліозу дерева обприскують 7% розчином сечовини. Під час розпускання бруньок гілки обробляють 3%-ю бордоською рідиною.

Гілки, на яких багато попелиці, полощуть у концентрованому розчині господарського мила. Від сливової плодожерки допомагає обробка дерев препаратом “Фітоверм”. До препарату додають 1 ст. л. рідкого мила і обробляють дерева.

Рекомендуємо

Диво вишня: опис гібридного сорту, посадка та догляд та запилювачі культури

Гібрид черешні та вишні Чудо вишня – найпопулярніший сорт, що заслужив визнання садівників за свою врожайність, соковиті ароматні плоди, стійкість до хвороб.

Вишня Тургенєвка: опис та характеристики сорту, посадка та догляд, запилювачі

Сорт вишні Тургенєвка: опис сорту вишні Тургенівка, характеристика дерева та плодів, переваги та недоліки сорту, особливості вирощування, догляд, хвороби та шкідники.

Вишня Новела: опис сорту та запилювачі, посадка та догляд з фото

Опис сорту вишні Новела. Як виник сорт, його властивості. Як посадити та доглядати за саджанцем. Яким захворюванням схильний сорт.

Вишня Володимирська – опис сорту, посадка, догляд, запилювачі та багато фото

Вишня Володимирська популярна завдяки невибагливості. Вона проста у догляді, стійка до хвороб та дає смачні роки, які довго зберігаються.

  1. Опис сорту вишня Володимирська
  2. Вимоги до місця зростання
  3. Сорта запилювачі
  4. Час посадки
  5. Вибір саджанця
  6. Посадка
  7. Догляд
  8. Полив
  9. Підживлення
  10. Сорт Володимирська — фото вишні та плодів
  11. Як висадити саджанці вишні у відкритий ґрунт

Опис сорту вишня Володимирська

Дерево виростає до 5 м заввишки. Крона має форму кулі, з пониклими пагонами. Листові пластини невеликого розміру, темно-зеленого кольору із зубчастим краєм. Цвіте у травні 14 днів. Квітки білі, іноді – з рожевими вкрапленнями. Кожна квітка складається з 5-7 пелюсток.

Вишня починає плодоносити через 3 роки після висадки саджанця. Ягоди встигають на початку липня, неодночасно. Зі збором зволікати не рекомендується, т.к. зрілі плоди починають обсипатися.

Середня маса ягід – 3,5 г. Плоди темно-червоного кольору, із щільною, волокнистою, ароматною м’якоттю. Смак – збалансований, кисло-солодкий, з величезним переважанням кислоти. Сік густий, темно-вишневий. Кісточка невеликого розміру легко відокремлюється від м’якоті. Плодоніжка довга і тонка, від дозрілого плода відокремлюється без зусиль, із сухим відривом.

Переваги сорту:

• плоди легко транспортувати;
• їх можна довго зберігати;
• ягоди десертного смаку;
• дерева дають високі врожаї, з 1 дерева можна зняти до 25 кг вишні за сезон;
• сорт стійкий до морозів та хвороб;
• гарна переносимість нетривалої посухи;
• невибагливість до якості ґрунту.

Вимоги до місця зростання

Взимку можливе суттєве ушкодження генеративних бруньок, що згодом тягне за собою скорочення врожайності. Тому для посадки вишні Володимирської важливо вибрати максимально захищену від вітру та холоду ділянку.

Найвище плодоношення демонструють кущі, висаджені в суміш чорнозему та піску. Для посадки вишні варто вибрати сонячне місце на півдні або заході саду, на височини. Підземні води повинні залягати на глибині щонайменше 2 м. Не можна висаджувати саджанці поблизу інших високих дерев.

Сорта запилювачі

Дерево самобезплідне. Тому поряд з ним висаджують сорти-запилювачі: Аморель рожева, Василівська, Родюча Мічуріна, Лотова, Гриот московський, Ширпотреб чорна, Любська, Тургенєвка, Шубинка рожева, Растунья, Склянка рожева.

Час посадки

У регіонах із холодним кліматом рекомендується висаджувати саджанці навесні. У місцевостях із теплим кліматом – восени.

Вибір саджанця

Доцільно купувати саджанці у місцевому розпліднику, оскільки вони будуть адаптовані до клімату конкретного регіону.

До саджанця повинен додаватися сертифікат, в якому буде вказано вік дерева, описані правила посадки та догляду. Варто брати саджанці із закритою кореневою системою, у контейнері. Краще купити щеплені однорічники, вони краще приживаються і швидше починають плодоносити, ніж 2-3-річна рослина. Кора здорового, придатного для посадки саджанця – без пошкоджень і відшарування. Місце щеплення має розташовуватися на 10-15 см вище за кореневу шийку.

Посадка

Посадка саджанців проводиться в багаті на мінерали, родючі, свіжі ґрунти. При виборі ділянки слід віддавати перевагу місцям, де коренева система не замокатиме у вологі періоди.

  1. Восени викопайте ямки глибиною та шириною по 80 см. Зробіть відступ між ямками по 4 м.
  2. Перемішайте викопаний ґрунт зі 100 г суперфосфату для однієї ямки. Замість цього субстрату можете зробити ґрунт із 3 відер перегною та 200 г деревної золи.
  3. Якщо ви садите дерева навесні, підберіть похмурий день, але без зливи. Підсипте на дно кожної ямки дрібний гравій. Потім додайте в ямки «Корневін», насипте ґрунт горбком. Пролийте саджанці в контейнерах водою, що відстоялася, зачекайте 10 хвилин.
  4. Помістіть кожен саджанець у ямку, присипте ґрунтом. Рясно полийте, виливаючи під кожне дерево по 2 цебра води. Робіть це вранці чи ввечері. Підкладіть мульчу із соломи шаром у 5 см.

Догляд

Догляд за вишнею Володимирська полягає у своєчасному внесенні добрив та періодичному обрізанні пошкоджених гілок.

Полив

Протягом тижня після посадки саджанці поливають практично щодня.

Полив дорослих дерев здійснюють 4-5 разів за сезон з урахуванням погодних умов. Весною вишню поливають після цвітіння. За тиждень до початку дозрівання плодів полив припиняють, інакше ягоди розтріскуватимуться. Після збирання врожаю вишню знову починають поливати, але рідше.

Після кожного поливу або дощів виривають бур’яни, обережно розпушують землю на глибину до 10 см. Якщо коріння оголиться, їх необхідно присипати ґрунтом.

Підживлення

Підсипати добрива потрібно по краю приствольної лунки. Перед підживленням грунт поливають водою. Потім удобрюють і розпушують землю.

Навесні підсипають по 20 г азоту, 30 суперфосфатів, 10 г сульфату калію на квадратний метр. До того, як набухають нирки, обприскують дерево бордоською рідиною (3%).

У період цвітіння виливають 1 л коров’яку 10 л води. Додають туди ж 2 склянки золи. Далі підгодовують дерева цим розчином, попередньо рясно поливши чистою водою.

У червні дерево підгодовують, всипаючи 30 г нітроамофоски у відро з водою.

Для добрива наприкінці серпня додають 30 г суперфосфату до 10 л води.

Сорт Володимирська — фото вишні та плодів

Як висадити саджанці вишні у відкритий ґрунт

У відео продемонстровано технологію посадки вишні. Як правильно викопати лунку, розкласти посадкову суміш, підготувати саджанець. Приєднуйтесь до перегляду!

Вишня Володимирська має незмінну популярність у садівників і витримує конкуренцію з новими сортами. Вона легко пристосовується до різних кліматичних умов. Але не варто забувати, що, незважаючи на невибагливість вишні, її зростання, розвиток та плодоношення безпосередньо залежить від правильного та своєчасного догляду.

Про автора

admin administrator