Зен полуниці купчиха

Авторadmin

Зен полуниці купчиха

Полуниця купчиха: опис сорту, поради по посадці і догляду, відгуки садівників

Полуниця – це улюблена, натуральна і корисна солодкість і дітей, і дорослих. Популярність цієї смачної ароматної ягідки провокує селекціонерів виводити все нові і нові її сорти. До такого інноваційного сорту і відноситься полуниця Купчиха. Сама назва цього різновиду говорить про те, що винайдена вона в нашій країні, нашими російськими селекціонерами.

Історія селекції

Розробили таку новинку фахівці Кокінского опорного пункту ВСТІСП. Безпосереднє авторство належить наукового С.Д.Айтджановой.

Незважаючи на те, що даний сорт виведений зовсім недавно, він вже впевнено зайняв лідерські позиції на ринку продажів.

Купчиха відразу полюбилася не тільки споживачам, але і постачальникам, і просто городникам – дачникам, а також їхнім рідним і близьким.

Полуниця не тільки поєднала в собі всі кращі якості від своїх «батьків», а й значно перевершила їх за окремими показниками.

Купчиха – результат селекції європейської мускатною суниці і великоплідний садової полуниці

Короткий опис і характеристика сорти полуниці Купчиха

Купчиха – це один з небагатьох сортів, в якому практично немає ніяких недоліків. Відмінні смакові якості поєднують в собі всі кращі властивості полуниці і лісової суниці. Це неймовірно смачна, ароматна і солодка ягода.

Її «батьками» є європейська мускатна суниця і великоплідна садова полуниця. Таким чином, селекціонерам вдалося вдало поєднати солодкість і аромат лісової суниці, з досить великим розміром садової культурної полуниці. Таку ягоду, по іншому, ще називають земклунікі.

Головною перевагою даного сорту є не тільки відмінні смакові якості, а й висока врожайність, і невибагливість у догляді.

Кущики її досить високі і міцні, листи соковитий зеленого кольору, в висоту кущик досягає 25 см. Квітконоси потужні і товсті, цвітіння дуже рясне: за безліччю квітів, майже не видно листя. Квіточки білі з жовтою серединкою.

Плоди досить великі, вагою 25-35 грам, довгастої форми, темного червоного забарвлення, з ніжним фіолетовим відтінком. Ягідки дуже цікавої форми: на кінцях спостерігається роздвоєння, це виглядає, як ніби ягідка з вушками.

Відповідно до опису, терміни дозрівання середні, перші плоди починають збирати вже в середині червня.

Цей різновид досить врожайна: з одного кущика за сезон збирають 300-400грамм смачних ягід. Плоди щільні і пружні, добре переносять транспортування.

Купчиха і її врожайність:

Одним з переваг цієї видової різновиди є те, що врожайність не залежить від погодних умов: незалежно від того, сонечко на вулиці, або хмарність, плоди дозрівають своєю чергою.

Таку ягоду можна з успіхом вирощувати в теплиці, або ж в будинку, в горщиках.

Сорт морозостійкий. У зимовий час переносить температуру до мінус 20 градусів, якщо ж температура за вікном ще нижче, рекомендується трошки прикрити ділянку агроволокном, плівкою, або ж іншим теплоізоляційним матеріалом.

Купчиха вельми невибаглива в догляді, відмінно росте в наших широтах, в різних кліматичних умовах. Доведеться повозитися з нею лише в зоні ризикованого землеробства.

Морозостійкий, урожайний, невибагливий в догляді сорт

розмноження

Так як даний сорт є гібридом, то розмножується він виключно вусиками. Насіннєве розмноження не рекомендується, так як, при насіннєвий посадці загубляться сортові особливості полуниці.

Важливо пам’ятати! Квіти у Купчихи двостатеві, для гарної врожайності важливо щоб на грядці росли і чоловічі і жіночі кущики.

посадка

Висаджують саджанці Купчихи в виключно родючий грунт, яку попередньо необхідно ретельно підготувати: удобрити органічним перегноєм, або ж сумішшю аміачної селітри, суперфосфату і деревного вугілля.

Висаджують її або ранньою весною або ранньою осінню, садити кущі необхідно на відстані не менше 30 см один від одного.

Важливо враховувати той фактор, що даний різновид дуже швидко розростається, і їй необхідно досить вільного місця, щоб отримувати достатню кількість поживних речовин і з грунту, і сонячного світла.

Відстань між грядками повинно бути не менше 50 см. Хороший результат дає висаджування в шаховому порядку.

Висаджують сорт ранньою весною або восени, відстань між кущами не менше 30 см

догляд

Купчиха досить невибаглива в догляді, рослина досить посухостійка. Полив рекомендується крапельний, головне не перезволожувати грунт.

Також необхідна регулярна прополка і розпушування грунту, своєчасне видалення бур’янів.

Такий різновид не надто вимоглива до сонячному світлі, можна її висаджувати на злегка притінених ділянках. На одному місці ягода буде плодоносити до 5 років, потім врожайність знизиться.

Хвороби і шкідники

Селекціонери позиціонують даний сорт, як дуже стійкий до шкідників і хвороб. Цей різновид не піддається навіть таким поширеним захворювань і шкідників, як борошниста роса і сіра гниль.

Земклуніка Купчиха дуже смачний і урожайний сорт, дуже невибагливий, посухо- і морозостійкий, при правильному догляді ви і ваші близькі зможете вдосталь поласувати ароматними і солодкими ягодами.

Купчиха дуже стійка до шкідників і хвороб, не піддається борошнистої роси і сірої гнилі

Відгуки

Володимир Іванович, садівник-любитель: «Вперше спробував цей сорт полуниці у сусіда. Дуже сподобався. На наступний рік посадив у себе на городі. Результат перевершив всі мої очікування. Полуниця відрізняється високою врожайністю, і не вимагає особливого догляду ».

Віра Миколаївна, дачниця: «Полуницю дуже люблю сама, і люблять її мої діти і внуки. Тому часто намагаюся порадувати їх чимось новеньким. У мене є кілька сортів полуниці, але сорт Купчиха підкорив всіх своєю неймовірною насолодою, без кислинки. Дуже сподобалася така ягідка моєї внучки ».

Микола, дрібний підприємець: «Давно займаюся закупівлею і реалізацією різних сортів полуниці. Сорт Купчиха дуже сподобався, він добре транспортується, ягоди дуже пружні, а чудовий аромат відразу ж розливається по всьому автомобілю. Такий сорт з полюванням закуповують на продуктових точках ».

Олена, студентка: «Батьки вирощують на дачі полуницю Купчиха, кожне лото не можу дочекатися, щоб знову насититися такими ароматними і солодкими чудо-ягідками».

Полуниця Купчиха придатна як для вживання в свіжому вигляді, так і для переробки. З неї виходять відмінні джеми, варення і компоти.

А посухостійкість, морозостійкість і невибагливість надають їй особливу популярність і затребуваність.

Полуниця Купчиха – опис сорту, відгуки, фото і відео

Полуниця «Купчиха» являє собою гібрид, отриманий в результаті схрещування європейської полуниці і садової суниці. Найновіший сорт увібрав у себе все найкраще від батьків. Полуниця віддала йому яскравий колір, чудовий смак і стійкість до низьких температур, садова суниця — виражений аромат і великий розмір плодів. Підсумок роботи вітчизняних селекціонерів не має недоліків, властивих цієї ягідної культури, таких як низька врожайність, інтенсивне утворення вусиків, мелкоплодность. Хочете познайомитися з ним ближче? Дана стаття дасть відповіді на багато що цікавлять вас питання.

Короткий опис

Цей сорт часто називають земклуникой. «Купчиха» формує високі витончені кущі з великими трійчастим листям темно-зеленого відтінку. Цвіте пишно і рясно. Білі квіти на прямих квітконосах виглядають дуже ефектно. На одному кущі може розташовуватися більше 15 квітконосів. Плоди дозрівають на початку липня.

Полуниця — видовженої форми. Середня довжина — 5 див. Перші ягоди за розміром більше, ніж наступні. Забарвлення — незвичайна. Темно-бордова з легким фіолетовим «напиленням». Приблизний вага — 20 гр. На жаль, не можна назвати цей сорт високоврожайним. З одного куща ви навряд чи наберете більше 400 гр. Не надто вражаючі показники компенсуються прекрасним смаком. Плоди — соковиті, ароматні і солодкі. Призначення універсальне. Полуниця гарна як для вживання в свіжому вигляді, так і для приготування компотів та варення.

Полуниця Купчиха – як виглядає, особливості посадки, догляду і розмноження, можливі хвороби

Влітку приємно ласувати плодами з власного городу. Щоб насолоджуватися відмінним смаком ягід без великих зусиль, краще вибирати самі добірні сорти. Полуниця сорту Купчиха офіційно є новим гібридом, проте вже відмінно зарекомендувала себе за врожайністю і невибагливістю.

Зміст матеріалу

  • Полуниця Купчиха – опис
  • Як виглядає полуниця Купчиха?
  • Полуниця Купчиха ремонтантна чи ні?
  • Як садити полуницю Купчиха?
  • Полуниця Купчиха – земля
  • Як доглядати полуницю Купчиха?
  • Полив полуниці Купчихи?
  • Підживлення полуниці Купчиха
  • Полуниця Купчиха – відхід після плодоношення
  • Полуниця Купчиха – розмноження
  • Хвороби полуниці Купчиха
  • Полуниця Купчиха чому цвіте, а не плодоносить?

Полуниця Купчиха – опис

У 80-х роках минулого століття радянським вченим під керівництвом С. Д. Айтжанової в Брянському аграрному університеті вдалося схрестити європейську мускатну землянику і садову великоплідну полуницю. Сорту було вирішено дати назву Купчиха, а офіційно внести земклунику в Держреєстр вдалося тільки в 2017 році. Полуниця Купчиха має унікальний опис ґатунку завдяки батьківській парі:

  • Сорт середньоспілий. Збирати перші ягоди можна вже в середині червня.
  • Вирощувати кущі можна у відкритому ґрунті і теплицях, вазонах і контейнерах.
  • Врожайність становить 300-400 г з кожного куща.
  • Полуниця Купчиха рекомендована для вирощування в більшості регіонів країн СНД. Сорт зимостійкий, морози до -25 ° С з невеликим укриттям переносить добре.
  • Сорт стійкий до змін погодних умов, має хороший імунітет до хвороб.
  • Плоди великі, солодкі з яскраво вираженим ароматом.

Як виглядає полуниця Купчиха?

Гібрид полуниці Купчиха легко впізнаваний своїм незвичним зовнішнім виглядом:

  • Міцні шароподібні кущі сягають висоти 20-30 см.
  • Вусів у кожного куща мало, вони червоного відтінку середньої довжини.
  • Листя округле, увігнуте з гладкою поверхнею і зубчастими краями.
  • На товстих і міцних квітоносах розвивається велика кількість квітів. Садівники стверджують, що під час цвітіння куща практично не видно листя.
  • Темно-червоні ягоди великі, витягнутої форми і злегка сплюснуті.
  • Ягода полуниці Купчиха має цікаву особливість – її закінчення завжди має кілька вершин від двох до чотирьох.

Полуниця Купчиха ремонтантна чи ні?

Урожай полуниця земклуника Купчиха дає всього один раз за сезон, тому сорт не є ремонтантним. Така особливість має всього один недолік – не можна поласувати плодами кілька разів за сезон. Однак переваг у сорти в рази більше:

  • Великі ароматні плоди з відмінними смаковими якостями. Дегустаційний бал – 5.
  • Стійкість до короткочасних посухів і сильних морозів при правильному укритті.
  • Гібрид має хороший імунітет до більшості полуничний хвороб. Кущі не схильні до впливу сірої гнили і мучнистої роси.
  • Сорт придатний для промислового і фермерського вирощування, має хорошу транспортабельність.

Як садити полуницю Купчиха?

Вибираючи для своєї ділянки полуницю Купчиха, посадка і догляд за нею повинні здійснюватися за певними правилами:

  • Ділянка повинна бути добре провітрюваною, не заболоченою, як на сонці, так і в напівтіні. Якщо частина дня кущі будуть перебувати в напівтіні, то ягоди виростають більше, але зріють довше.
  • Не ремонтантна полуниця Купчиха.
  • Не висаджується після Пасленових і поруч з малиною.
  • Грядку перекопують і вносять добрива: перегной, аміачну селітру, суперфосфат, деревну золу.
  • Кущі перед посадкою попередньо обробляються будь-яким коренеутворюючим розчином, наприклад, “Кореневином”.
  • Лунки готують неглибокі, за розміром коренів саджанців.
  • Кожен куст розміщується в лунці так, щоб коріння не зминалося і не заверталося.
  • Саджанець присипається землею, яку злегка утрамбовують руками.
  • Висаджені кущі помірно поливають, а ґрунт потім мульчують.

Полуниця Купчиха – земля

Ягода вимоглива до складу ґрунту, тому, щоб отримати хороший урожай, необхідно дотримуватися таких умов:

  • Ґрунт повинен бути легким і родючим. Відмінним рішенням стане посадка в суглинки, супесчані ґрунти або чорнозем.
  • Кислотність повинна бути слабкою. Лужні ґрунти підкисляють колоїдною сірою, а в занадто закислені грунти вноситься деревна зола.
  • Варто враховувати, що сорт вважається гібридним, тому насіння полуниці Купчиха навіть при ідеальному складі ґрунту дадуть розсаду кущів з втратою сортових ознак.

Як доглядати полуницю Купчиха?

Після правильної посадки для отримання хорошого врожаю полуниця Купчиха вимагає грамотного вирощування і догляду з дотриманням всіх агротехнічних вимог:

  • Постійна пересадка кожні 4-5 років на нове місце. За цей період у землі накопичується достатня кількість патогенної мікрофлори, чому кущі гірше плодоносять.
  • Регулярний помірний полив без пересушування ґрунту і зайвого зволоження.
  • Регулярні підживлення, не менше чотирьох разів за сезон вегетації.
  • Укриття на зиму необхідно не у всіх регіонах. При безсніжних і морозних зимах кущі можуть вимерзати, тому з настанням холодів полуниця Купчиха потребує укриття. Матеріал можна вибирати найрізноманітніший: лапнік, гілки берези або клена, стебли малини, агроволокно.
  • Своєчасне вилучення бур ‘янів.
  • Профілактична обробка фунгіцидними препаратами: перманганатом калію, “Фітоспорином” або бордоською сумішшю. Досвідчені садівники рекомендують такі обприскування проводити не менше чотирьох разів за сезон вегетації.

Полив полуниці Купчихи?

У керівництвах про те, як вирощувати полуницю Купчиха, йдеться про тонкощі поливу цієї культури. Ягода переносить спеку і короткочасну посуху, але оптимальний стан ґрунту – постійна помірна вологість. Правила поливу кущів:

  • Зволожують ґрунт залежно від погоди відразу ж у міру підсиху.
  • Під кожен куст вносять не менше 1-2 л води.
  • Поливають під корінь, намагаючись не потрапляти на ягоди і листя.
  • Найкращий час для поливу – ранкові та вечірні години без яскравих сонячних променів.
  • При дощовій погоді в кінці літа і на початку осені полив припиняють.
  • Під культуру можливе встановлення системи крапельного поливу.

Підживлення полуниці Купчиха

Правильний догляд за полуницею Купчиха включає в себе регулярні підживлення:

  • Перше кореневе підживлення вносять навесні після відтоювання ґрунту. Краще вибирати комплексні добрива для полуниці і земляники, наприклад, “Біогумус”, “Фертик”.
  • У період цвітіння посадки обприскують розчином з 10 л теплої води і 20 г борної кислоти.
  • При появі перших зав ‘язків під корінь вносять розчин з 50 г нітроамофоски, розведеної у відрі води.
  • Підживлення нітроамофоскою повторюють після збору врожаю.
  • На початку серпня обприскують кущі розчином сечовини. Склад готують з 10 л води і 50 г сечовини.

Полуниця Купчиха – відхід після плодоношення

Щоб не один рік полуниця садова Купчиха радувала своїми великими і ароматними плодами, важливо забезпечити їй правильний догляд після плодоношення:

  • Обов ‘язково варто обрізати вуса садовим секатором. Після збору полуниці кущі витрачають велику кількість сил на нарощування вегетативної маси, тому вуса потрібно обрізати, а не обривати.
  • Регулярне розпушування ґрунту і помірний полив у стандартному режимі.
  • Внесення добрив за графіком.
  • Трапляється, що при теплій осені кущі викидають нові суцвіття, які все одно не встигнуть визріти до настання холодів. Такі квіти обов ‘язково варто видаляти, особливо в якості профілактики антракнозу.
  • Восени потрібно видалити в ‘яле або уражене шкідником листя.
  • Укрити кущі на зиму, якщо в регіоні виростання суворий клімат.

Полуниця Купчиха – розмноження

Виведений в минулому столітті сорт полуниці Купчиха є першим офіційно зареєстрованим гібридом полуниці і земляники, тому насіннєве розмноження в домашніх умовах не ефективне. При такому методі буде витрачено багато сил і часу, а отримані кущі не будуть володіти видовими якостями материнської рослини. Ефективні методи розведення сорту на ділянці:

  • Придбана в перевіреному розпліднику розсада полуниці Купчиха. Купуючи саджанці з рук, можна отримати ягоду іншого сорту, уражену хворобами або шкідниками.
  • Використання для збільшення кількості кущів на ділянці вуса.

За допомогою вусів полуниця Купчиха розмножується за такою технологією:

  • Наприкінці весни відбираються найбільші і продуктивні рослини.
  • У кожного відібраного куща залишають розетки першого порядку і приблизно 3-4 вуса. Все інше акуратно зрізають секатором.
  • Вибрані вуса пришпилюють до землі спеціальними садовими скобами.
  • У літній період відбуватиметься вкорінення розеток. Коли на дочірніх рослинах буде п ‘ять справжніх листя, їх можна відокремлювати від материнського і пересаджувати на постійне місце.

Хвороби полуниці Купчиха

Кущова полуниця Купчиха – це покращений різновид садової земляники і полуниці. Вона має міцний імунітет і менш схильна до зараження хворобами і пошкодження шкідниками. Однак випадки поразки все ж зустрічаються. Найпоширеніші недуги:

  • Сіра гниль. Виявляється сірим пухнастим нальотом на ягодах. Уражена м ‘якоть бурая і водяниста. Для боротьби із захворюваннями кущі обприскують 1% -им розчином бордоської рідини або мідним купоросом.
  • Біла і бурая плямистості. Виявляються недуги білими і бурими плямами на листях різної форми і розміру. Від захворювання рятує обприскування препаратом “Швидкому”. Ампулу розчиняють у 10 л теплої води. Обприскування проводять у вечірні години. Повторна обробка потрібна не раніше, ніж через два тижні.

Полуниця Купчиха чому цвіте, а не плодоносить?

Сорт полуниці Купчиха, саджанці яких купувалися в перевірених розплідниках, повинні давати хороший рясний урожай. Однак рідко бувають випадки, коли кущі цвітуть, але не плодоносять. Причини такого явища можуть бути різні:

  • Виродження сорту. Трапляється, якщо земклунику не пересаджувати більше п ‘яти років на нове місце. Вирішується терміновою зміною місця виростання.
  • Пошкодження хворобами і шкідниками. Найнебезпечнішим для полуниці є земляничний довгоносик. Шкідник відкладає свої яйця в бутони і зимує в рослинних залишках. Ефективним методом боротьби є обробка системним інсектицидом до цвітіння куща.
  • Брак сонця. Саджанці можуть плодоносити в напівтіні, проте густі зарості дерев над посадками здатні заглушити плодоношення.

Про автора

admin administrator