Жовтіє розсада чим полити

Авторadmin

Жовтіє розсада чим полити

Зміст:

Розсада помідор: чому жовтіють листя і погано росте, що робити

Пожовкле листя – це перші ознаки того, що рослинам не комфортно. Жовте листя саджанців можуть свідчити і про появу захворювання. Причин чому розсада помідорів починає жовтіти може бути кілька.

Пожовтіння розсади томатів зустрічається досить часто. Міцна розсада раптом починає жовтіти, в’янути, на листках з’являються плями, верхні кінчики починають скручуватися. Щоб позбутися від цих проблем і допомогти рослині відновитися, слід розібратися в причині появи поганого недуги і робити всі необхідні заходи по її запобіганню.

Причини пожовтіння і чому погано росте розсада помідорів

Причин пожовтіння багато. Для того щоб вжити заходів, спочатку необхідно розібратися з-за чого листя почали жовтіти.

Найпоширеніші помилки в догляді та посадці

Пожовкле листя сигналізують про появу проблем, пов’язаних з неправильним доглядом.

Основними причинами є:

  • Недолік сонячного світла і надлишок вологи
  • Часто посіяний рассадний матеріал
  • недолік мікроелементів
  • Висока кислотність грунту
  • Брак місця після висадки

Часто посіяна розсада також стає причиною нестачі світла. Вона росте, міцніє, починає закрити сонячне світло листям.

Брак мікроелементів призводить до пожовтіння. Мікроелементи, що призводять до пожовтіння:

Якщо земля занадто солона, листя також почнуть жовтіти. Засолену грунт можна визначити по виділився на поверхню землі білим або жовтуватим плям – нальоту.

Неправильно підібрана тара – причина пожовтіння. Якщо тара занадто маленька, зростаючим коріння стає тісно, розсада починає хворіти, листочки жовтіють.

Якщо коріння розсади тісно – томат може захворіти

Що робити, якщо жовтіє листя у розсади томатів

Розкричався з причинами пожовтіння, розглянемо способи їх запобігання.

При нестачі сонячного світла розсаду ставлять на сонячну сторону вікна на підвіконня. Для додаткового освітлення використовують лампи, які продовжують світловий день вдома на 5 годин.

Рассадний матеріал необхідно поливати правильно.

Неправильні поливи також призводять до пожовтіння. При нестачі або надлишку вологи рассадний матеріал жовтіє. Поливати потрібно рідко, але рясно.

Якщо посадка занадто часта, відбувається затінення, виправити це допоможе пересадка по окремих горщиках.

    • Якщо не вистачає азоту, листя бліднуть, опадають, нові ростуть меншого розміру. Підживлення азотом усунуть дефіцит азоту.
    • Якщо нові листочки стають кучерявими, а ті, що постарше, жовтіють і відпадають, необхідно полити або підгодувати калієвої селітрою.
    • Листя жовтіють між жилками – нестача магнію. Обприскування нітратом магнію виправить проблему.

    Поява бурих плям говорить про брак цинку. Нові покриваються плямами, сохнуть, опадають. Розчин сірчанокислим цинком виправить ситуацію.

    • Якщо вони набувають світло-зелений або навіть білий колір, розсаді мало заліза. Потрібно позакореневе підживлення.
      Листком не вистачає марганцю, він починає жовтіти біля основи, забарвлюється в шаховому порядку. В цьому випадку можна удобрювати і обприскати рослину розчином марганцівки.

    Засолити земля може при поливі жорсткою водою або надлишку добрив. В такому випадку прибирають землю з поверхні на 3 см і поливають м’якою або дощовою водою. Підгодовувати можна буде тільки через кілька тижнів.

    Пожовклу через брак місця коріння розсаду можна врятувати, якщо розсадити її в більш глибокі і просторі ємності.

    хвороби

    Причиною появи жовтих листочків помідорів може стати виникнення захворювань.

    Поява жовтих плям провокує грибкове захворювання під назвою фузаріоз. Листя при цьому захворюванні не тільки жовтіють, але і в’януть. Саджанці обприскують Фітоспорін 2-3 рази, через 1-2 тижні процедуру повторюють.

    Часто рассадний матеріал томатів уражається захворювання чорна ніжка. Воно виникає при надмірному поливі. Коріння стають тонкими і чорними. Для запобігання виникнення чорної ніжки слід дотримуватися температурного режиму і правильний полив.

    Поширене захворювання томатів, яке також вражає баклажани, картопля, перці, називається Фітофтора. Фітофтора виникає при надмірній волозі і низьких температурах. Утворюються бурі плями. Фітофтороз розвивається дуже швидко, необхідно терміново вживати заходів.

    Для боротьби з фітофторою допоможе розчин кухонної солі. Для цього 0, 5 ст солі розчиняють в 5 л води і обприскують розсаду.

    Розсада помідор вражена чорною ніжкою

    Чому жовтіє листя

    Розібратися в причинах не так вже й складно, якщо звернути увагу які саме листя у розсади пожовкли. Причин жовтизни нижніх листя буває кілька:

    • надмірна полив
    • недолік світла
    • надлишок добрив

    Сім’ядольні листя може пожовтіти через рясного поливу. Коріння рослини починають задихатися в воді, і вони починають жовтіти.

    Верхівки помідор жовтіє при нестачі фосфору.

    Є й інші чинники, здатні привести до пожовтіння листя.

    після пересадки

    Розсада може пожовтіти після пересадки. Справа в тому, що рослині потрібен час для акліматизації на новому місці.

    В цьому випадку притените її на пару днів від сонця.

    На підвіконні

    Якщо розсада стоїть на підвіконні причиною може стати сонячний опік. В цьому випадку необхідно захистити її від попадання прямих сонячних променів.

    після пікіровки

    Листя можуть стати жовтими після проведення пікіровки. Деякі садівники при пікіровки занадто сильно ушкоджують коріння розсади, що призводить до стресу.

    Після висадки в грунт

    Посадити розсаду томатів необхідно в грунт, що містить достатню кількість міді, необхідної для нормального росту томатів. При недоліку міді вона починає жовтіти.

    При недоліки міді в грунт розсада також може жовтіти

    У відкритому грунті

    У відкритому грунті саджанці можуть почати жовтіти через брак мікроелементів в грунті.

    Пожовтіння можуть спровокувати погодні умови. Занадто холодна погода порушує обмін речовин рослини. При жаркій погоді і рідкісному поливі томати можуть отримати опік.

    Чого не вистачає розсаді помідорів

    За розсадним матеріалом потрібно постійно стежити, навіть незначна зміна кольору рослини сигналізує про зміни або навіть початку хвороби.

    Важливо правильно і вчасно підгодовувати. Перший раз її підгодовують, коли з’являється перший справжній листочок. Другий раз – через 7-10 днів після пікіровки.

    чим підгодувати

    Перша підгодівля робиться з розчину міді. Підживлення проводять після того, як з’явиться один справжній листочок. Для цього готують розчин міді з розрахунку 1 ч.л. міді на 1 л. води. Рассадний матеріал поливають приготовленим розчином. Таким чином, сходи будуть оброблені від фітофтори.

    Для гарного росту саджанців необхідний азот. Друга підгодівля робиться через 7-10 днів після пікіровки. Для підгодівлі використовують сечовину. 1 ст. л. сечовини на 10 л. води. Рясно поливають саджанці розчином.

    Ігнорувати навіть найменші зміни не варто, адже це говорить про неправильний догляд, а також може стати причиною виникнення захворювань. При правильному визначенні причини пожовтіння, вдасться запобігти проблемам і виростити міцну, здорову розсаду.

    Жовтіє розсада огірків: що робити при жовтизні листя у відкритому грунті і на підвіконні? Чим полити і обприскати? Чому після висадки розсаду жовтіє і не росте?

    Огірки подобаються овочівникам за свої численні якості, тому їх можна побачити на кожній ділянці. Однак ні для кого не секрет, що дана культура дуже примхлива, і при вирощуванні може виникнути чимало проблем. Нерідко розсада огірків починає засихати без видимої на те причини. Щоб впоратися з цим, досить визначити, в чому полягає проблема.

    Від чого це відбувається?

    Жовтіє розсада огірків найчастіше через неправильне догляду. Ніжні рослини дуже вимогливі не тільки до режиму поливу, але і до висвітлення, а також до підгодівлі. Важливим моментом при вирощуванні огірків є правильний склад грунту.

    Не можна забувати і про розпушування, адже воно також впливає на стан розсади.

    поганий догляд

    Доглядати за огірковою розсадою слід починати, як тільки проклюнуться насіння. І робити це треба правильно. Щоб рослина добре росло і було захищене від хвороб, на першому етапі його насіння необхідно замочити в розчині марганцівки. Також можна застосовувати активатори у вигляді спеціальних препаратів або звичайної золи. Особливо треба звертати увагу на розсаду, коли з’являться перші сім’ядольні листи, так як в цей час кущі сильно уразливі.

    Неправильний догляд за огірками занадто критичний для городників, особливо якщо вони живуть в районах з холодним кліматом. У них немає часу на висаджування розсади вдруге, якщо з попередньою трапилася біда. Короткий теплий період змушує відразу робити все правильно і без помилок.

    • Недостатня кількість вологи є досить частою проблемою того, що розсада в’яне. Огірки в стаканчику на підвіконні починають жовтіти, якщо полив не провадиться кожен день. При цьому обов’язково розпушування грунту один раз в 7 – 8 днів. Для поливу необхідно використовувати воду кімнатної температури. Якщо полив регулярен, а висаджена розсада все одно жовтіє, варто перевірити наявність отворів в стаканчиках, адже надлишок вологи може збиратися біля коріння. Треба, щоб зайва рідина стікала в піддон.
    • Мала кількість макро- і мікроелементів призводить до того, що нижні листя стають жовтими. У цьому випадку може не вистачати азоту, марганцю, калію, сірки, кальцію. Визначити, що саме необхідно огірків, можна, якщо уважніше глянути на листя. Наприклад, при нестачі марганцю пожовклими будуть прожилки на аркушах. Мало калію видно по бурим краях. Понікшіе листя свідчать про брак азоту і калію. На думку досвідчених городників, щоб розсада росла добре, після висадки частка калію повинна в 2 рази бути більше, ніж частка азоту. Безпосередньо про проблеми з азотом говорять плями на аркуші.
    • У відкритому грунті розсада може отримати сонячний опік. Це легко зрозуміти, якщо подивитися на листя, а точніше, на їх кінчики. При пошкодженнях палючими променями вони будуть багряними і скрученими. Звичайно, огіркам подобається сонце, але їх треба захищати від його тривалого впливу, особливо якщо розсада волога, інакше вона покриється блідо-жовтими плямами.
    • Огіркам подобаються відкриті простори більше, ніж багатьом іншим культурам. Вони дуже не люблять тінь, і це треба враховувати, коли вони ростуть і на підвіконні, і на грядці. У першому випадку можна зрозуміти про недостатнє висвітлення по тому, як розсада витягнулася. Для досвічування варто скористатися спеціальними лампами. Також можна навколо кущів встановити екран з фольги для відбиття світла.
    • На етапі пікірування треба бути з розсадою гранично обережним, так як легко пошкодити ніжні корінці. Важливо уникати залому на кореневій системі, інакше кущ не буде рости. Після пересадки на відкриті грядки огірків дають кілька днів на те, щоб вони відновилися.

    Якщо листя почали жовтіти, то варто провести підгодівлю відповідно до стандартної схемою.

    хвороби

    Пожовтіння огіркових кущів, а також засихання біля коріння можуть з’являтися при різних захворюваннях. При появі жовтих плям на аркушах слід згадати про поширені хвороби.

    • Пероноспороз ( або помилкова борошниста роса ) визначають по сохне стеблами і листям. Як правило, грибок заводиться в надмірно вологому грунті. Нерідко, що перші ознаки з’являються на кущах відразу після дощу або надлишкового поливу. Також привести до хвороби можуть низькі температури в нічний час. Досить часто рослини хворіють, якщо вони були вологі і при температурі нижче дев’яти градусів.
    • Така інфекція, як коренева гниль, нерідко зустрічається у молодої розсади. В результаті стебло стає жовтим і ослабленим. А потім починає з’являтися жовтизна і на листі.
    • Вірусне захворювання мозаїка найчастіше проявляється через 10 – 14 днів після того, як кущі пересаджують в грунт. Його видно по жовтим дводольним листкам і усихання. З цією проблемою треба боротися якомога швидше, так як воно майже моментально вражає всі сусідні кущі.

    шкідники

    Зрозуміти, що на огірках завелися паразити, легко, глянувши на край листа. Також можна оглянути кущі і знизу.

    • Личинки паросткової мухи таять небезпеку для розсади. Це обумовлено тим, що рослина є для них їжею протягом усього періоду зростання. Тому, коли кущі не розвиваються, варто їх піддати ретельному огляду.
    • Павутинного кліща виявляють по жовтим кущах. Місцем для зимівлі маленьких комашок рудого кольору є земля. Тому її обов’язково треба прокалювати перед використанням і обробляти розчином марганцівки. На кущах розсади кліща можна знайти зі зворотного боку листя. Ще одна ознака – це мармурові смуги.
    • Якщо розсада почала жовтіти, а догляд за нею правильний, то, швидше за все, в цьому винна білокрилка. Дане комаха харчується огірковим соком, який висмоктує з листя і стебел. За зовнішнім виглядом вона схожа на моль. Варто звернути увагу, що личинки шкідника також харчуються соком, але їх складно побачити без збільшення.
    • Ще один невеликий шкідник, який харчується огірковим соком, – це тля. Букашка довжиною в два міліметри має зелене забарвлення і добре видно на листках.

    Як боротися з проблемою?

    Якщо розсада знаходиться в теплиці або на підвіконні, то пожовклі кущі ( внаслідок впливу шкідників або хвороб ) треба обприскати спеціальними засобами. Однак при цьому треба знати міру і обов’язково після процедури ретельно провітрити. Хімвещества можна використовувати тільки до того моменту, як почали зав’язуватися огірки. Городники з великим досвідом рекомендують при вирощуванні у відкритому грунті користуватися і садової хімією, і народними засобами, адже навіть при вбиранні шкідливих речовин в грунт через час їх вимиє звідти поливами або дощами.

    В тому випадку, якщо розсада стала жовтіти і засихати через неправильне догляду, то варто спробувати нову агротехніку. При недостатньому харчуванні важливо проводити своєчасні підгодівлі. Наприклад, до того як з’являться квітки, можна підгодувати золою, а потім добривами з калієм і фосфором. Після пересаджування огіркових кущів також нерідко виникають проблеми, які вирішуються шляхом підживлення рослин. Після того як огірки виявилися на постійному місці, слід зробити 3 підгодівлі через проміжки в сім – десять днів.

    Коли листя пошкоджені незначно, то можна виправити це органічними добривами ( на кшталт зольного порошку, трав’яного або молочного відвару ). Органіка практично не може нашкодити огірковим сходам. До стандартних неорганічним підгодівлях відносять бутон, суперфосфат, азофоску, амофос, агріколу. Нормальним вважається полив огірків теплою водою в невеликих кількостях, але щовечора. Ні в якому разі не можна поливати кущі водою, температура якої нижче 18 градусів. Також варто уникати застоювання вологи.

    При переливі зайву воду слід прибрати, використовуючи вбираючі матеріали ( на кшталт тканини або паперу ). Зверху можна підсипати прокалений пісок.

    Важливо не просто боротися з хворобами, а захищати огірки ще на стадії насіння. Для цього можна використовувати спеціальні препарати. Варто бути уважними до розсади, щоб розгледіти перші симптоми і правильно підібрати лікування хімією.

    Якщо жовтизна на аркушах викликана низькою температурою, то поруч з розсадою встановлюють ємності, наповнені гарячою водою. Також можна переставити кущі в інше місце або підкласти під горщики теплі підстилки з пінопласту, поролона або газет. Важливо подбати і прибрати всі протяги. Однак варто пам’ятати, що рослини не люблять і надмірну спеку. Для них оптимальної вважається температура від 23 до 25 градусів.

    Іноді жовтизна з’являється в разі використання занадто тісний тари. В цьому випадку доведеться пересадити огірки в більш просторі ємності або висадити на постійне місце. При виявленні кореневої гнилі допоможе засіб під назвою « Превікур », а при помилковій борошнистої росі – « Фітоспорін », « Топаз » або « Рідоміл ». Якщо виявлена гниль, то можна посипати рослини золою. При боротьбі з переноспорозом також використовують розчин молочної сироватки.

    У боротьбі з павутинним кліщем допомагають « Фітоверм », настій з лушпиння цибулі, одновідсотковий розчин марганцівки. Від тлі рекомендується скористатися препаратами « Акарін » або « Іскра ». Також можна промити листя розчином з господарського мила, п’яти літрів води, десяти крапель йоду і 500 мл молока.

    заходи профілактики

    Профілактика починається з підготовки огірковому насіння і грунту для вирощування. Найважливішим етапом є загартовування насіння. Робиться це чергуванням теплою і холодною температур, після чого проводиться дезінфекція розчином марганцівки. Процедури здаються дуже простими, але вони роблять рослини стійкими до хвороб. Висаджувати розсаду рекомендується в торф’яної грунт. Спеціальні склади можна придбати в садових магазинах. Вирощування спершу проводиться на підвіконні або в теплиці. Можна навіть прогріти грунт до 90 градусів, помістивши його в духовку. Це дозволить вбити різних мікроорганізмів і збудників хвороб, які є в грунті.

    При пересадці на відкриту грядку проводять ретельну її підготовку. Її копали і удобрюють. При цьому бажано вносити 5 кілограмів добрив на один метр квадратний. Найкраще, якщо щороку грядка робиться на новому місці. Важливо стежити, щоб не зробити її там, де раніше росли кабачки або гарбуза. Велике значення має правильний полив, так як треба і не пересушувати грунт, і уникати переливів. У цьому може допомогти мульчування гряди соломою або травою. В якості профілактики можна проводити обробку розсади молочним розчином раз в десять днів. Однак це допустимо, тільки якщо на кущах з’явилося більше трьох листочків.

    Щоб уникнути грибкових захворювань можна поливати рослини содовим розчином.

    Увага! Інформація надана виключно в інформативних цілях!

    Жовтеєт розсаду помідорів, що робити – як дізнатися причину і оперативно виправити проблему?

    Початківцям важливо розібратися, чому жовтіє розсада помідорів, що робити, щоб виправити ситуацію і її запобігти. Існує певний перелік факторів, які можуть спровокувати цю проблему. Впоратися з жовтизною можна добривами і народними методиками.

    Жовтеє розсаду томатів – що робити?

    Якщо була виявлена проблема, то потрібно робити спроби, щоб впоратися з нею, а також враховувати рекомендації щодо її запобігання.

    1. Якщо перестаралися з поливом, то краще витягти саджанці і оцінити стану коріння. Після проводиться пересадка до живильного складу.
    2. Рекомендується підтримувати температуру повітря в межах 23-26 ° С.
    3. Якщо жовтіє розсада помідор, то краще відразу ж скористатися комплексною добавкою, але тільки якщо вся справа не в кислотності і не в надмірному зволоженні.
    4. Коли саджанці проклюнулися і їх занадто багато, тоді краще розділити або прорідити і забезпечити необхідне світло.

    Жовте листя у розади помідорів – причини

    При неправильному відході і створенні несприятливих умов для вирощування саджанці можуть стати жовтими, а після вони і зовсім можуть загинути. Важливо зрозуміти провокуючі фактори, щоб їх викорінити. Якщо цікавить, чому жовтіє листя біля розади помідорів, тоді зверніть увагу на основні фактори:

    1. Земля. Важливо використовувати родючий ґрунт і краще купувати його в магазині. Невідповідна земля, наприклад, городня, а ще важкі і кислі ґрунти.
    2. Полив. Для розсади помідорів важливий рівномірний і помірний полив. Описуючи, що робити, якщо саджанці пожовтіли, то слід знати, що не можна переливати посадки і пересушувати ґрунт.
    3. Підживлення. Жовтіє листя через нестачу або надлишок азоту. Якщо змінився колір лише кінчиків листя, це вказує на брак калію.
    4. Освітлення. Описуючи, чому жовтіє розсаду помідорів і що робити, не можна упустити з уваги цю причину, так, для цієї культури важливо, щоб світловий день тривав мінімум 12 год.

    Чому жовтіє розсаду помідор після пікірування?

    Процес пікірування є справжнім стресом для рослин, тому часто після її проведення саджанці починають жовтіти і в ‘яти. Проблема може виникнути, якщо під час проведення процедури були травмовані рослини або ж пікірування було проведено дуже рано. Якщо після пікірування розсади жовтіє листя помідорів, тоді врахуйте, що для проведення процедури береться родючий ґрунт, в якому не повинно бути багато торфу або недостатня кількість азоту або калію. Причини можуть бути пов ‘язані з неправильним поливом і різними хворобами.

    Жовтий наліт на землі біля розади

    Корка жовтуватого кольору на поверхні землі є сольовою, а провокує її переважання випаровування води з ґрунту. Це може бути викликано такими причинами:

    1. Важкий механічний склад ґрунту, що провокує його капілярність.
    2. Відсутність дренажу або отворів внизу горщика, що призводить до підвищеного випаровування вологи з поверхні землі.
    3. Жовтий наліт на ґрунті для розсади помідорів може бути спровокований помилками в поливі, внесенням великої кількості добрив. Крім цього, причина може бути викликана занадто великою ємністю, а ще сухим повітрям і занадто жорсткою водою.

    Жовтеєт розсаду томатів – чим підгодувати?

    Якщо для посадки насіння було використано родючий ґрунт, то вносити добрива не варто. Після того як саджанці будуть перенесені у відкритий грунт, то важливо через тиждень вже провести підкорму і повторити її через два тижні. Важливо знати, якщо розсада жовтіє, ніж підгодувати помідори, щоб врятувати саджанці:

    1. Сечовина. Добриво, важливе для зелені рослин, оскільки в ньому міститься більше 45% азоту. Описуючи, що робити, якщо жовтіє розсада, варто враховувати, що вносять сечовину після сходів, а потім кожні 14-20 днів. Для приготування розчину у відро покладіть 20-30 г сечовини.
    2. Марганцівка. Засіб, який допоможе заповнити нестачу марганцю, використовується як позакореневе обприскування раз на 10 днів під час вегетації. Використовувати потрібно виключно злегка рожевий розчин.
    3. Зола. Один з найбільш перевірених засобів, на який варто звернути увагу тим, хто цікавиться, що робити, якщо жовтіє розсада – деревна зола. У цих добавках є кілька важливих елементів. Для приготування добрива у відро води покладіть 1 ст. золи. Можна використовувати його для поливу і для обприскування.

    Жовття розсаду томатів – що робити, народні кошти

    Оскільки в більшості випадків причина побажання саджанців полягає в нестачі азоту, то можна скористатися одним з популярних народних коштів – провести підживлення дріжджами, причому неважливо сухими або пресованими. Якщо жовте листя біля розсади помідорів, тоді приготуйте такий розчин, змішавши 10 л води і 100 г сухих дріжджів (на 1 л води береться 200 г пресованих дріжджів), а ще покладіть пару великих ложок цукру. Після цього все наполягається 22-3 год., а потім слід поливати саджанці під корінь, виливаючи по 0,5 ст. під рослину.

Про автора

admin administrator