Жовтіють плоди у огірків у теплиці

Авторadmin

Жовтіють плоди у огірків у теплиці

Зміст:

Чому жовтіють і сохнуть огірки у теплиці

При вирощуванні огірків у теплиці досить часто доводиться стикатися з тим, що плоди передчасно жовтіють. Перестиглі огірки міняють колір через природні причини, зробити з цим нічого не можна. Якщо в теплиці жовтіє огірок, який ще не досяг товарної стиглості, це не є нормою, потрібно шукати, чому це відбувається та усувати проблему.

Зміст статті:

  • Від чого пожовтіли огірки, та як боротися з цим
  • Що робити, якщо огірки жовтіють у теплицях через помилки в поливі
  • Що робити, якщо огірки пожовтіли через порушення температурного режиму
  • Що робити, якщо огірки жовтіють через нестачу поживних речовин
  • Що робити у випадку пожовтіння огірків через враження вірусом
  • Чому жовтіють зав’язі огірків у теплиці та опадають
  • Що робити, якщо жовтіють зав’язі огірків у теплиці
  • Жовте листя на огірках у теплиці: причини та методи боротьби

Серед причин, чому жовтіють плоди огірків у теплиці, найчастіше зустрічаються такі:

  • нестача або надлишок поливу;
  • значні коливання температури;
  • дефіцит або порушення балансу поживних речовин;
  • захворювання вірусом мозаїки.

Від чого пожовтіли огірки, та як боротися з цим

Засоби боротьби з тим, що плоди передчасно жовтіють, залежать від причини цього явища.

Що робити, якщо огірки жовтіють у теплицях через помилки в поливі

Надлишок вологи – одна з найпоширеніших причин того, що огірки жовтіють. При надто частих поливах вода не встигає випаровуватися, застоюється біля кореневої системи. В такому разі потрібно призупинити поливи до того часу, коли ґрунт просохне на 3-4 сантиметри. Якщо на поверхні з’явилася кірка, необхідно розпушити землю. Тепличні огірки жовтіють і через нестачу вологи. В теплиці ці овочі для забезпечення оптимального рівня вологи поливають 4-5 разів на тиждень.

Важливо пам’ятати, що при поливі холодною водою жовтіють не лише листя та зав’язі, а і самі огірки. Щоб отримати гарний врожай, необхідно поливати овочі лише теплою водою, яку слід відстоювати щонайменше декілька годин.

Що робити, якщо огірки пожовтіли через порушення температурного режиму

Різких перепадів температур не завжди можливо уникнути навіть в теплицях. Особлива часто ця проблема з’являється у парниках з плівковим покриттям. Вдень повітря в них може сильно нагріватися, а вночі – різко охолоджуватись. Для уникнення сильних температурних перепадів варто на ніч додатково укривати огірки.

Оптимальна температура ґрунту складає 22-24 градуси, її зниження до 13-15 градусів є фатальним і призводить до того, що рослини втрачають здатність засвоювати поживні речовини, і плоди жовтіють.

Що робити, якщо огірки жовтіють через нестачу поживних речовин

Зазвичай жовті огірки вказують на нестачу поєднань азоту. Щоб усунути проблему, варто підгодувати посадки мінеральними добривами з великим вмістом азоту. Ефективний народний засіб в такому випадку – курячий послід, який розводять у воді у співвідношенні 1:10.

Досвідчені аграрії рекомендують використовувати для відновлення кількості поживних речовин якісні промислові препарати, наприклад, Yara Folicare. Це універсальне добриво, яке містить збалансований склад речовин, потрібних для росту та розвитку рослин, запобігає жовтінню плодів, сприяє збільшенню врожаю. Також можна використовувати добриво Гумат Калію + Бор, яке покращує розвиток плодів. Препарат стимулює розвиток кореневої системи, покращує запиленість та підвищує врожайність.

Що робити у випадку пожовтіння огірків через враження вірусом

В першу чергу, необхідно якомога швидше прибрати всі вражені рослини та плоди. Вірусні хвороби є невиліковними, тому знищення заражених мозаїчною хворобою огірків, що жовтіють, є єдиним способом боротьби з ними.

Чому жовтіють зав’язі огірків у теплиці та опадають

Якщо жовтіють зародки огірків у теплиці, варто шукати помилки у догляді за ними. При оптимальних умовах в теплиці та правильному догляді цього зазвичай не відбувається.

Чому жовтіють маленькі огірки у теплиці:

  • через недостатнє запилення (на рослинах утворюються нежиттєздатні зав’язі);
  • зав’язей утворилась надмірна кількість;
  • враження шкідниками або захворюваннями;
  • порушення рекомендованої температури;
  • недостатній або надлишковий полив;
  • нестача речовин, необхідних для повноцінного живлення рослин.

Якщо зав’язь у тепличних огірків жовтіє через порушення температурного режиму або правил поливу, діяти необхідно так само як і у випадку пожовтіння плодів. Для підживлення рослин досвідчені аграрії рекомендують використовувати препарат Плантатор (комплексне мінеральне добриво для листового живлення, що містить прилипач). Також огірки варто обробити біостимулятором, наприклад, YaraVita або Floriz, який стимулює біохімічні процеси в рослинах та підвищує їх стійкість до негативних факторів. В результаті дії таких препаратів зав’язь добре розвивається та не жовтіє.

Що робити, якщо жовтіють зав’язі огірків у теплиці

Якщо зав’язі жовтіють через недостатнє запилення бджолозапильних сортів, варто посадити в теплиці рослини, які є медоносами, та забезпечити доступ бджолам (наприклад, під час провітрювання). Надалі для уникнення появи зав’язей, що жовтіють, для вирощування в теплиці варто обирати самозапильні сорти.

Якщо виникли питання, чому жовтіють зародки огірків в теплиці і що потрібно робити, варто впевнитись, що на кущах не занадто багато зав’язей (на кожній рослині їх має бути не більше 30). Зайві зародки необхідно видалити, щоб рослина даремно не витрачала на них поживні речовини (вони все одно з часом жовтіють та опадають).

Жовте листя на огірках у теплиці: причини та методи боротьби

Листя огірків зазвичай жовтіє при порушенні правил поливу та температурного режиму, недостатньому освітленні, браку поживних речовин, ураженні захворюваннями та шкідниками. Для грамотного усунення проблеми важливо точно встановити її причину. Наприклад, по краях жовтіє листя огірків у теплиці при дефіциті магнію або цинку, жовті плями свідчать про брак заліза. Докладно про всі причини та способи боротьби з ними ми розповіли в статті Чому жовтіє листя у розсади огірків.

Хвороби огірків у теплиці: фото та їх лікування

Огірки – популярна овочева культура, яка дуже вимоглива до догляду. Будь-які помилки знижують імунітет рослин, тому хвороби та шкідники у тепличних огірків зустрічаються досить часто.

Чим хворіють огірки у теплиці, які проблеми можуть виникнути при вирощуванні розсади, а також, як виглядають хвороби огірків у теплиці у картинках, як їх розпізнати та лікувати, ми розповімо в цій статті.

Зміст статті:

Антракноз

Грибкове захворювання антракноз викликає появу на листі тепличних огірків світлих плям, які мають бурий відтінок. Уражені плоди огірків зупиняються у розвитку, на них розвиваються виразки з рожевим слизом, що активно прогресують.

Плоди, що уражені антракнозом, необхідно негайно знищувати. Грядку з тепличними огірками, на яких з’явилися ознаки хвороби, і розташовані посадки бажано обприскати лікувальним препаратом (фунгіцидом).

Біла гниль

Збудником хвороби є грибок, розпізнати зараження можна по білому нальоту на стеблах тепличних огірків, який надалі поширюється по всій рослині.

Якщо тепличні огірки захворіли на білу гниль, уражені частини рослин необхідно зрізати. Щоб хвороба не повернулася, важливо контролювати температуру та вологість у теплиці, не допускати надмірного загущення посадок.

Коренева гниль

Як і біла гниль, коренева розвивається на тепличних огірках в умовах підвищеної вологості. Також сприйнятливість рослин до цієї грибкової хвороби підвищують різкі температурні коливання. Уражені кущі тепличних огірків в’януть і поступово засихають.

Лікування включає видалення уражених частин огірків, контроль температури та вологості в теплиці, обробку спеціальними препаратами.

Сіра гниль

При зараженні плодів на листі та стеблах тепличних огірків з’являються плями, які з часом починають гнити. З часом на рослинах загнивають пустоцвіти та заражають здорові пагони.

Для усунення хвороби необхідно видаляти пустоцвіти, уражені ділянки присипати золою. Важливо скоротити полив тепличних огірків та регулярно провітрювати теплицю. При значному ураженні пагонів їх необхідно зрізати та знищувати.

Звичайна мозаїка

Ураження вірусом звичайної мозаїки проявляється плямами на листі жовтого та білого кольору. Згодом листя тепличних огірків зморщується, зростання рослини сповільнюється. Огірки погано цвітуть, плоди набувають строкатого забарвлення.

Уражені кущі тепличних огірків здебільшого гинуть, ефективних методів лікування немає.

Борошниста роса

Як більшість грибкових хвороб огірків, борошниста роса виникає при підвищеній вологості. Її характерним симптомом є наліт на листі, який може мати білий чи рудий колір. Візуально такий наліт нагадує борошно.

Крім спеціальних препаратів (наприклад, перевірених часом фунгіцидів Топаз, Інферно), для боротьби з борошнистою росою на тепличних огірках використовується розчин перманганату калію (на 10 літрів води необхідно 1,5 г речовини).

Пероноспороз

Це захворювання належить до поширених хвороб листя огірків у теплиці. На них з’являються плями, які спочатку жовтіють, а потім набувають бурого кольору.

Для лікування тепличних огірків досвідчені овочівники рекомендують ефективний препарат Магнікур Енергія. У перший тиждень після виявлення ознак пероноспорозу огірки не можна підгодовувати та поливати. З народних засобів для лікування використовують такий розчин: у 7 літрах води розчиняють 1 чайну ложку мідного купоросу та додають 3 літри молочної сироватки.

Фузаріоз

Овочівники часто стикаються з тим, що з початком плодоношення огірки починають в’янути та гинути. Причиною може бути грибкова хвороба тепличних огірків фузаріоз, яка не піддається лікуванню. Під час вирощування боротьба із хворобами, яких неможливо позбутися, полягає у знищенні уражених рослин та профілактичних обробках сусідніх ділянок.

Оливкова плямистість

Хвороба проявляється невеликими бурими виразками, що виділяють рідину. Виразки з’являються на плодах огірків, роблячи їх непридатними для вживання. Хвороба швидко поширюється, здатна знищити весь урожай огірків у теплиці лише за тиждень.

Високу ефективність у лікуванні уражених оливковою плямистістю рослин демонструє 1%-ний розчин Фундазола.

Хвороби розсади огірків та боротьба з ними: фото

Багато захворювань (наприклад, гнилі, борошниста роса, антракноз) здатні проявлятися на будь-якому етапі вегетації огірків, але деякі хвороби частіше зустрічаються саме у розсади (молоді рослини мають меншу опірність, ніж дорослі).

Нижче перерахуємо поширені хвороби розсади огірків у теплиці у картинках та фото.

Альтернаріоз

Основним симптомом є опуклі коричневі плями на листі огірків. Уражене листя з часом опадає, що призводить до уповільнення розвитку рослин.

Для лікування альтернаріозу листя розсади обробляють розчином хлорокису міді або бордоською сумішшю.

Чорна стеблова гниль

Найчастіше ця хвороба розсади огірків з’являється саме у тепличних умовах. Її характерними ознаками є світло-зелені плями на стеблах, які швидко збільшуються у розмірах, починають мокнути. Іноді ознаки хвороби з’являються і на листі.

Для лікування використовують суміш крейди та мідного купоросу, яку наносять на листя розсади.

Склеротиніоз

Грибкова хвороба у вигляді плям білого кольору може виявитися на будь-якій частині куща. Грибок здатний передаватися повітрям і швидко призводить до загибелі великої кількості розсади.

При появі ознак хвороби варто знищити розсаду, а також ємності з ґрунтом, щоб унеможливити подальше поширення грибка.

Зелена мозаїка

У разі зараження цим вірусом кущі розсади покриваються плямами, які знаходяться в мозаїчному порядку. Крім того, значно сповільнюється зростання розсади. Вірус не піддається лікуванню, якщо розсада захворіла, її доведеться знищити.

Кутаста плямистість листя

Симптоми хвороби спочатку з’являються на сім’ядольному листі, а потім поширюються по всьому листю і стеблам. Обробка розсади розчинами, що містять мило, здатна стримати поширення збудника, але ефективного способу повного знищення не існує.

Чорна ніжка

Проявляється потемнінням кореневої шийки та, як правило, розвивається в умовах підвищеної вологості. Врятувати розсаду можна тільки в тому випадку, якщо вона ще не полегла.

Профілактика хвороб огірків у теплиці

Як заходи профілактики слід використовувати тільки якісний посадковий матеріал, щорічно знезаражувати всі елементи конструкції теплиці та ґрунт. Також важливо стежити за температурою та вологістю, щоб знизити ризик розвитку хвороб огірків.

Ефективним засобом профілактики служить обробка розсади та дорослих рослин сучасними фунгіцидами, наприклад, препаратами Магнікур Фіно, Чарівник, які використовують для захисту проти хвороб і для їх лікування.

Незважаючи на труднощі у догляді, без огірків не обходиться жоден городник. Для отримання врожаю доведеться трохи попрацювати. Якщо знати основні ази догляду за огірками, щедрий урожай не забариться.

  • #склеротиніоз
  • #огірок
  • #коренева гниль
  • #мозаїка
  • #борошниста роса
  • #пероноспороз
  • #фузаріоз
  • #чорна ніжка
  • #плямистість листя

Про автора

admin administrator