Знищення плісняви на дереві

Авторadmin

Знищення плісняви на дереві

Боротьба з пліснявою у дерев’яному будинку: як легко видалити грибок та його запах?

Грибок – найнеприємніший і найшкідливіший мікроорганізм, який може дістати до кожної людини на планеті. Він настільки пристосований до життя, що може ґрунтуватися навіть у непередбачуваних місцях. У дерев’яних будинках пліснява (як вид грибка) – це катастрофа. Якщо вона вже оселилася, то прибрати її наслідки буде вкрай важко і тим більше вивести. Але ми знаємо основні способи видалення цвілі в дерев’яному будинку без витрат величезних коштів та часу і хочемо поділитись ними з Вами. Після цієї статті проблема з грибком у дерев’яному будинку не лякатиме Вас. Читайте на блог і отримуйте максимум свіжої та цікавої інформації про боротьбу з пліснявою та грибком!

Боротьба з пліснявою у дерев’яному будинку можлива? Як почати видаляти грибок?

Дерево відмінно вбирає вологу – це і є основна проблема, чому пліснява любить дерев’яні поверхні. Сам факт появи цвілі в будинку свідчить про те, що в ньому підвищена вологість та погана вентильованість. Навіть якщо вже з’явилися чорні плями по всьому будинку, не варто насамперед їх відмивати. Рекомендуємо почати з виправлення названих причин:

1. Підвищена вологість:

  • Джерелами вологи можуть бути регулярне прання та мокра білизна, яка висить у будинку.
  • Багато рослин у будинку також провокує підвищену вологість;
  • Щілини у стінах (особливо у приватних будинках) – пряме джерело вологи;
  • Погане, неефективне опалення у будинку.

2. Погана вентильованість:

  • Відсутня вентиляція у будинку (або забита);
  • Пластикові вікна намертво не пропускають повітря.

Перш ніж видаляти плісняву в дерев’яному будинку рекомендуємо подолати ці причини. З’ясуйте, чому багато вологості і вона не йде з дому. Якщо ви не можете виправити або не знайшли, що виправляти, звертайтеся до професіоналів. Також можемо порекомендувати пристрої, які сушать повітря. Їх можна купити у будь-якому магазині побутової техніки.

Це і був початковий етап боротьби з пліснявою, на ньому Ви відрізаєте можливість розвиватися плісняві і вже можете приступати до видалення плям плісняви в дерев’яному будинку. На дереві видалити грибок буде нелегко.

Видалення грибка в дерев’яному будинку своїми руками

При будівництві дерев’яного будинку зруби мали оброблятися антисептиком або іншими розчинами, щоб цвіль навіть осісти на поверхню в майбутньому не могла. Але якщо цього не трапилося, тепер доведеться прибирати плями цвілі з дерев’яної поверхні. Важливо, що пліснява в’їдається глибоко в деревину, тому простий зачистки буде мало. Але все ж таки необхідно перед засобом зачистити плями цвілі. А далі додатково наносимо спец. засобами чи розчином.

ЗасібскладСпосіб нанесення на дерево
АнтисептикФтористий натрій, мідний та залізний купорос, фенол, бактерицид Збарського, етилмеркурфосфот.Наноситься за допомогою пензлика або валика. Лише деякі типи можна нанести розпилювачем.
Розчин своїми руками №1Вода (10л), борна кислота (0,4кг), бура (0,9кг), столовий оцет (1,4кг).Після нагрівання до 80 градусів наноситься на деревину пензликом або розпорошенням.
Розчин своїми руками №2Вода (1 л), мідний купорос (0,1 кг), флорид натрію (0,15 кг).Розпорошення

Після цього дерево з високою ймовірністю не пропустить ні грибок, ні цвіль, але допускати його в жодному разі не можна. Якщо Ви усунули причини, названі нами, тоді намагайтеся регулярно перевіряти, чи вони не повторилися і обов’язково проводьте провітрювання будинку хоча б 1 раз на день. Економія на опаленні призведе до поганих наслідків, які витягнуть із Вас набагато більше коштів.

Як позбавиться запаху цвілі в дерев’яному будинку?

Видалити запах плісняви можна лише за допомогою озонування. Тільки озон вбиває суперечки плісняви (вони і дають запах) у повітрі та на поверхнях. Після комплексу робіт із зачистки самої плісняви можна дуже довго провітрювати, і лише через тиждень приміщення буде повністю безпечним. Озонування – процес 15 хвилин із професійним обладнанням. Служба боротьби з грибком та пліснявою «DFD» зможе видалити всю плісняву та її запах у дерев’яному будинку за лічені хвилини. Викликайте нас і самі в цьому переконаєтесь. Комплекс робіт з видалення грибка можна замовити у багатьох регіонах України.

Чому з’являється пліснява і як з нею боротися?

Побутова пліснява може з’явитись навіть в обжитій оселі. Це грибок, який полюбляє сирі, прохолодні місця. Іноді достатньо навіть однієї зовнішньої стіни, щоб пліснява проступила в середину дома.

Шкода та небезпека плісняви

Цвіль вражає дихальну систему людини, шкіру та погано впливає на травлення. Тому з нею необхідно швидко та рішуче боротися. Спори плісняви настільки малі та летючі, що людина може вдихати їх навіть не наближуючись до джерела грибка впритул. Присутність плісняви дуже сильно відчувають алергіки.

Вважається, що найнебезпечніша та «погана» пліснява має чорний колір. Насправді ж її забарвлення залежить не тільки від штама, але і від стадії розвитку. Не всі види чорної плісняви однаково токсичні. Але через те, що зрозуміти вид грибка без лабораторних досліджень неможливо, ліпше перестрахуватися ті віднестись до будь-якої плісняви як до шкідливої.

Однак пліснява може мати різне забарвлення: сіре, зеленувате, біле або буре. Її зовнішній вигляд залежить від матеріалу, на якому сформувалась грибниця. До речі, дерево, бетон, мармур та кирпич руйнуються під впливом пліснявого грибка, не кажучи все про шпалери та інші матеріали оздоблення. Особливо агресивні види проникають крізь лак обробленого дерев’яного виробу та «з’їдають» його зсередини.

Причини появи плісняви

Спори цвілі постійно є в повітрі. Ми приносимо їх у будинок з взуттям, на домашніх тваринах, з квітковим грунтом і багатьма іншими речами. У спокійному стані вони не є шкідливими. Але якщо з’являються сприятливі умови, ці спори «прокидаються» і починають швидко розмножуватися. Утворюються цілі колонії одноклітинного грибка. Вони приживаються на найзручніших для них поверхнях. Формується грибниця, яку вже добре видно неозброєним оком.

Сирість

Для того щоб «розбудити» спори, потрібна волога і прохолода. Найчастіше цвіль проступає на зовнішніх стінах будинку, у ванній кімнаті, підвальних і горищніх приміщеннях. Неправильна гідроізоляція труб і конденсат на них також стають сприятливим середовищем для цвілі.

Завжди користуйтесь витяжкою при готуванні їжу та насухо витирайте стіни в ванній кімнату, якщо користуєтесь душем. Сирість може бути непомітною. Вам здається, що її немає, в будинку тепло і затишно, але в кутах все одно з’явився грибок. Причина може бути в промерзанні зовнішніх стін або неправильній зовнішнішній гідроізоляції будинку. Особливо це помітно в приміщенні на першому поверсі, оскільки близько знаходиться підвал і цоколь, який теж потрібно правильно ізолювати.

Оптимальні умови для цвілі – це температура близько 20 градусів тепла і вологість повітря вище 70%. Додати до цього сильний перепад температури з навколишнім середовищем і погану вентиляцію – ось і ідеальні умови для цвілі.

Вентиляція

Ви помічали, що цвіль найчастіше з’являється по кутках або на стінах, до яких впритул приставлені ​​меблі? У цих місцях немає циркуляції повітря, але є відповідний мікроклімат. Якщо в будинку є постійний приплив свіжого повітря, спори цвілі будуть просто змітатись, не встигнувши осісти на стінах. До того ж вентилювання дозволяє випаровуватися зайвій волозі. Тому друга причина появи цвілі – погана вентиляція в приміщенні.

Важливо щоб вона не просто була, ця вентиляція, але забезпечувала рівномірний приплив повітря в усіх кімнатах будинку. Кондиціонери добре справляються з цим завданням. Або ж в місцях підвищеної вологості встановлюють додаткову примусову систему вентиляції. У будинках, які побудовані з гарною вентиляційною системою, цвіль швидше за все не виникне. Якщо у вашому будинку погана вентиляція, частіше відкривайте вікна, щоб створити протяг. Рекомендується навіть взимку відкривати вікна три рази на день, на пару хвилин. До речі, завдяки цьому ви помітите, що в будинку стає тепліше – свіже повітря нагрівається краще і швидше.

Підвищену вологість можуть створити кімнатні рослини, акваріум, сушка білизни в приміщенні, сильні випари від готування їжі і навіть брак сонячного світла в будівлі, вікна якого звернені на північ.

Як боротися з цвіллю?

Якщо одним словом, то швидко і рішуче. Для початку потрібно вжити заходів особистої безпеки. Цвіль не можна чіпати руками, тому потрібно одягнути гумові рукавички. Також захистіть органи дихання марлевою пов’язкою або маскою. Всі приладдя, які ви будете використовувати, губки, серветки, все це потрібно акуратно утилізувати. Краще за все спалити.

Спочатку потрібно виявити причину появи цвілі, видалити її механічно, а потім за допомогою хімічних засобів. Запущена пліснява, яка глибоко проникла в дерево, таким чином не зникне. Іноді вражений фрагмент стає непридатним. Але ми розглянемо, як боротися з не застарілою пліснявою в звичайному житловому будинку.

Якщо грибок виник через промерзання стіни, потрібно перевірити її зовнішню ізоляцію. По можливості підвищте температуру всередині приміщення. Щоб видалити грибне тіло, спочатку сильно намочіть його. Це не дасть спорам літати по повітрю. Потім видаліть верхній шар пошкодженого оздоблювального матеріалу, шпалери, штукатурку та інші рихлі матеріали. Потім обробіть уражену ділянку хімічним засобом. Охоплюйте навіть ті місця навколо основного джерела, де грибка немає, близько 1 метра по всьому периметру. Там теж є спори, але їх ще не видно. Після повного висихання поверхні повторіть процедуру з протигрибковим засобом ще 2 рази (або дотримуйтесь інструкції від виробника протигрибкового засобу).

Не закривайте оброблене місце меблями або килимом. Забезпечте доступ теплого сухого повітря. Дві чи три доби бажано не користуватися цим приміщенням, але активно провітрювати його. Якщо для цвілі не буде сприятливих умов, вона скоріш за все не повернеться. А тепер розгляньмо дію двох ефективних засобів для боротьби з пліснявою.

Фунгіцидна добавка МС

Фунгіциди, хімічні сполуки, що затримують ріст грибка та знищують його, використовуються в вигляді добавок до різних будівельних матеріалів. Фунгіцидні добавки додають в водорозчинні фарби, а також до шпаклівки, клеїв для шпалер, грунтівок та інших матеріалів в профілактичних цілях, щоб перешкодити появі плісняви, грибків та водоростей.

Ця добавка прозорого кольору, тому її можна використовувати з білими фарбами. Вона не має запаху, висихає на поверхні приблизно за пів години та забезпечує тривалу, надійну дію.

Додавайте цей засіб у розрахунку 500 мл засобу, тобто одну упаковку, на 10 л водорозчинних фарб і штукатурок. Або 250 мл, тобто половину упаковки, на 1 пачку клею для шпалер. На 5 кг шпаклівки достатньо розвести125 мл фунгіцидної добавки.

Цей засіб придатний для використання на більшості мінеральних основ: бетоні та бетонних блоках, цеглі, цементній та цементно-вапняній штукатурці, газобетоні, на дереві, шпалерах, поверхні, оздобленій дисперсійними фарбами та інше. Але фунгіцидна добавка непридатна для використання на металі та лакованому матеріалі.

Перед застосуванням необхідно підготувати поверхню. Її очищають від забруднень та ремонтують, якщо присутні тріщини чи осипання. Якщо вже є пліснява, її треба повністю видалити та обробити протигрибковим засобом. І тільки на суху, незамерзлу поверхню наносяться матеріали с фунгіцидною добавкою. Уважно ознайомтесь з інструкцією та засобами безпеки при роботі з цим розчином.

Більш детальна інформація тут .

Засіб для знищення плісняви МС

Дезінфікуючий засіб для знищення плісняви на основі хлору ефективно видаляє вже розвинутий грибок та його спори, а також захищає поверхню від повторного ураження пліснявою. Рідина має прозорий колір, тому її можна використовувати без ризику забарвлення поверхні. Але пам’ятайте, що засіб з вмістом активного хлору має відбілюючий ефект.

Однієї упаковки засобу, 500 мл, вистачає на оброблення поверхні площею приблизно 10 метрів квадратних. Рідина висихає за 30 хвилин, після чого її треба змити. Засіб з хлором можна використовувати на більшості мінеральних основ: цеглі, дереві, бетоні, штукатурці, гіпсових матеріалах, на шпалерах, камінні, керамічній плитці, стяжці тощо. Але не використовуйте цю протигрибкову рідину на мармурових поверхнях, пластику, металевих та лакованих матеріалах.

При використанні рідини користуйтесь засобами особистої безпеки, щоб запобігти потраплянню крапель на шкіру. Обробляючи поверхню, рекомендовано захопити приблизно пів метра неураженої пліснявою ділянки, щоб знищити навіть невидимі частини грибка. Після процедури необхідно провітрити приміщення.

Використовуйте перевірені засоби для профілактики та боротьби з пліснявою і нехай в вашому домі завжди буде чисто і затишно.

Більш детальна інформація тут.

Про автора

admin administrator