Зрізати бадилля у моркви під час зростання

Авторadmin

Зрізати бадилля у моркви під час зростання

Як найкраще збирати і зберігати моркву, щоб не в’яла і не пліснявіла

Ну що, городники? Все літо ви невпинно працювали на своїх грядках. І тепер прийшла пора подивитися, чи увінчалися ваші старання успіхом. Сьогодні ми поговоримо про те, коли збирати моркву і що потрібно робити, щоб вона залишалася соковитою всю зиму. У цій справі є свої особливості і підводні камені.

Важливо підлаштувати правильний час. Поспішите – плоди будуть дрібними і несмачними. При дозріванні морква накопичує корисні речовини і цукор. Зволікатимете, і якість врожаю теж істотно погіршиться. Овоч почне тріскатися і гнити, а ще його можуть атакувати шкідники. Тому читайте і запам’ятовуйте!

Коли і як правильно збирати моркву

Час збору

Якщо ви сумніваєтеся, що прийшла пора викопувати моркву, зверніть увагу на наступні моменти.

Терміни дозрівання. При посадці завжди відзначайте, де і який сорт ви посіяли. Ранньостиглі слід прибрати ще в середині літа. Середньостиглі дозрівають в кінці літа і першій половині вересня. А ось пізньостигла морква може рости аж до зими. Але зібрати урожай потрібно до перших серйозних заморозків.

Зовнішні показники. Буває таке, що в поспіху ви щось наплутали з сортами або просто забули, де і що сіяли. Тоді слід орієнтуватися на зовнішній вигляд рослини. Як і у випадку з картоплею, якщо бадилля пов’яло і лягло, викопуйте.

Перевірка готовності. Ви також можете вирвати кілька коренеплодів, щоб оглянути і спробувати. Вони повинні бути яскраво-помаранчевими і відповідними за смаком.

Як збирати

Коли збирати моркву, розібралися. Тепер дізнаємося як. Тут все досить просто, але, дотримуючись рекомендацій, ви зможете продовжити термін зберігання і зберегти соковитість моркви.

Почніть прибирання з великих плодів, а дрібні можете залишити підрости.

Якщо ґрунт пухкий, ви можете висмикувати моркву за бадилля. Вона легко вислизає з такого ґрунту.

У випадку з щільною землею використовуйте лопатку. Обережно підкопати коренеплід, щоб не пошкодити його. Пошкоджена морква не зможе лежати довго.

Іноді на коренеплоди налипає земля. Її слід обтрусити. А ось намагатися її зчистити або оббити не варто. Можете пошкодити верхній шар.

Підготовка до зберігання

Дуже важливий крок. Підготуйте гострий ніж. Його обов’язково потрібно продезінфікувати. А далі дотримуйтесь порад.

Обрізка бадилля. Зріжте наземну частину ножем, залишивши зовсім трохи (до 1 см). Не знімайте бадилля до того, як дістанете коренеплоди.

Сушіння. Приберіть зелень і розкладіть моркву на папері або тканині і залиште на 2-3 години на вулиці в тіні. З бадиллям сушити заборонено! Вона витягує соки з плодів.

Сортування. Відберіть всі пошкоджені екземпляри. Їх ви можете з’їсти або використовувати для закруток. А великі і здорові овочі відправляться на зберігання.

Як зберігати моркву

Перед тим як перемістити урожай в місце для зберігання, його потрібно «загартувати». Складіть моркву в прохолодне темне місце на 5-7 годин. Так вона зможе охолодитися, щоб різкий перепад температур не став причиною погіршення лежкості.

Тривалість зберігання залежить і від відповідних умов. Температура в приміщенні (підвал, погріб) повинна бути в межах + 1-2 градуси, а вологість – 80%. Ну і, природно, без доступу світла. Погодьтеся, створити подібні умови буде складно. Але завжди можна схитрувати.

Зберігання моркви в піску

Замінити пісок можна на тирсу або вермикуліт. Вони теж добре впораються з завданням.

Як організувати?

Вам буде потрібно ящик з щільним дном. Його потрібно застелити плівкою.

Підготуйте вологий пісок: змішайте його з водою в співвідношенні 10: 1. Розподіліть його по дну ящика шаром товщиною 2-3 см.

Викладіть шар моркви так, щоб вона була під невеликим ухилом. Плоди не повинні стикатися між собою.

Зверху насипте 5-10 см піску. Знову викладіть моркву. Чергуйте шари до самого верху ящика.

Помістіть тару на яке-небудь підвищення. На підлозі залишати ящики не можна.

Зберігання моркви в пакетах

Не у всіх є відповідне місце для зберігання. Тому ви можете скористатися іншим способом. Складіть овочі в поліетиленовий пакет, але не зав’язуйте його. Без вільного виходу вуглекислий газ, який виділяється продуктом, викличе передчасне порчення. В крайньому випадку зробіть в пакеті проколи для вентиляції.

Упаковуйте максимум по 3-5 штук. У холодильнику морква в такому вигляді зберігається 2-3 місяці. Якщо у вас є місце на балконі, який не промерзає взимку, складіть коренеплоди туди. Тоді зможете продовжити термін до 5 місяців.

Як бачите, потрібно докласти зовсім небагато зусиль, щоб ваша морква залишалася соковитою і смачною всю зиму. І ще одна маленька порада для господинь. Натріть овоч на тертці, розкладіть по пакетиках і приберіть в морозилку. А коли знадобиться, просто дістаньте порцію. Так ви збережете всі вітаміни і прискорите процес приготування.

Чи потрібно обрізати бадилля моркви під час росту?

Морквяне бадилля, яке безконтрольно росте часом стає причиною цілого ряду незручностей на городніх грядках. По-перше, воно затінює навколишній простір, від чого в основному страждає сама ж морква. По-друге, під нею в денний час можуть ховатися від сонця, попутно безконтрольно розмножуючись, ненажерливі слимаки, інформує Ukr.Media.

Але чи є перераховані причини приводом для обрізки листя? На мій погляд, ні, досить елементарного проріджування. За рахунок могутнього кореня морква викачує з землі великий об’єм мінеральних речовин, що знаходяться у водорозчинному вигляді. Але щоб з них отримати цукри та інші поживні речовини, повинні відбуватися процеси фотосинтезу, коли в роботу в повну силу включається саме бадилля.

Чим більше листів, тим більше мікро — і макроелементів зможе бути перероблено в необхідні рослині з’єднання. А якщо бадилля обрізати, то звідки моркві взяти сили для розвитку?

До того ж не варто забувати, що ті агроприйоми, що ще пройдуть з картоплею, з морквою не пройдуть, адже це по природі дворічна рослина. Ми звикли вирощувати її в однорічному циклі, коли формується розетка листя і сам коренеплід, а насіннєвий кущ морква формує лише на другий рік. Тому в перший рік листя їй особливо необхідні за природою для нагромадження в корені максимальної кількості поживних речовин.

У даній ситуації дуже показовий приклад з ріпчастою цибулею. Якщо потрібна саме ріпка, то дачники прагнуть взагалі не обривати пір’я, максимум 1-2 за літо. Чому вони так роблять, і що буде, якщо їх обірвати? Просто великої головки не сформується і все. Тому нікого не слухайте, з морквою буде рівно так само.

Інша справа, це обрив сильно пошкодженого, хворого і ураженого шкідниками листя. У цій ситуації важливо не допустити поширення поганих симптомів на здорові тканини рослини.

Ближче до кінця вегетації, незадовго до збирання врожаю (десь в кінці серпня), бадилля моркви прийнято акуратно притоптувати, при цьому не завдаючи їй серйозних ушкоджень. Суть в тому, щоб гичка полягла, і рослина перенаправила поживні речовини, що накопичилися в ній, коренеплід для його остаточного наливу. Цей метод нагадує зав’язування часникового пір’я у вузол незадовго до збирання зимника.

Про автора

admin administrator