Зробити дровокол на МТЗ

Авторadmin

Зробити дровокол на МТЗ

Зміст:

Дровокол на трактор креслення виготовлення своїми руками

Не за горами осінь. І, якщо ваша дача опалюється твердопаливним котлом, саме час подумати про заготівлю дров. При великому обсязі опалювальних приміщень механізована заготівля явно краще за продуктивністю, ніж звичайний сокиру. Гідравлічний дровокол (або, інакше, гідравлічний колун) – гарне рішення проблеми.

Різновиди і принцип роботи гідравлічного дровокола

Відразу варто відзначити, що механізувати процес отримання дров можна й інакше – наприклад, застосуванням гвинтового колуна з електричним або навіть ручним приводом. Однак гідравлічний привід дозволяє здійснити попередній притиск поліна, що убезпечить роботу з дроворубом і гарантує більш якісне розщеплення. Заживлення насосної установки зазвичай виробляють від електродвигуна потужністю 3 … 6 кВт, або від двигуна внутрішнього згоряння.

Привід гідравлічного дровокола може мати два виконання – горизонтальне і вертикальне. Чи можливо застосувати обидва, все визначається наявністю вільної площі на ділянці господарських приміщень, і – в разі виготовлення гідравлічного колуна своїми руками – доступністю наявної насосної установки, яку передбачається задіяти.

Відзначимо, що вертикальний агрегат забезпечений рамою з колесами, що дозволяє переміщати його по ділянці. Представлену конструкцію можна вдосконалити, використовуючи замість звичайного плоского ножа інструмент з Х-подібним лезом, що дозволило б ділити баклан нема на два, а на чотири фрагменти.

З управлінням гідродровокола вертикального типу легко справляється одна людина, хоча висота вихідного поліна тут обмежується габаритами рами. Вважається, що поздовжня стійкість приводу при такій компоновці знижується, тому за потужністю моделі гідравлічних дроворуби вертикального типу поступаються своїм горизонтальним «колегам». Для приводу пристрою можна використовувати гідросистему будь-якого колісного трактора, а принципова схема мало чим відрізнятиметься від тієї, що наведена на малюнку.

Як вибрати дровокол?

Вихідними пунктами вибору відповідної моделі промислового виконання є:

  1. Тиск, що створюється на торець розщеплюється поліна. Залежно від моделі агрегату це тиск варіюється в межах 100 … 200 бар, що в перерахунку на зусилля дає приблизно 60 … 80 кН. Фахівці вважають, що таких розрахункових параметрів цілком достатньо для того, щоб колоти дрова зі звичайної деревини діаметром 45 … 50 мм (дуб, секвойя, граб і т. П. Екзотика, зрозуміло, виключаються).
  2. Робочий хід поршня. Зазвичай виробники передбачають робоче переміщення поршня (до штоку якого приєднується клин) в межах 200 … 400 мм, при двохшвидкісному приводі: на прямий хід 30 … 80 мм / с, на поворотний 100 … 150 мм / с.
  3. Тип приводу. Залежить від конкретних умов користувача. При нестабільності подачі електроенергії краще орієнтуватися на бензинові або навіть дизельні двигуни. Споживана потужність, в залежності від типу насосної установки, складає 2 … 4 кВт.
  4. Додаткові опції, найважливішими з яких вважаються мобільність установки, настройка висоти розколює заготовки, наявність гидрораспределителя (дозволяє знизити витрати електроенергії при зворотному переміщенні штока), а також принцип управління (варіант з двома важелями безпечніше, оскільки руки оператора знаходяться поза робочої зони).

Важливим компонентом вибору є і ціна гідравлічного дровокола. Ринок пропозицій великий, починаючи від агрегатів вітчизняного виробництва, ціна на які стартує від 100000 … 140000 руб, до гідравлічних колуна імпортного виробництва (котируються вироби від торгових марок Sple, Lancman), вартість яких сягає 280000 руб. Про особливо наворочених моделях Тут немає жодної згадки, оскільки вони орієнтовані на промислового користувача.

Гідродровокол своїми руками

Перш за все, варто визначитися з функціональністю і схемою пристрою. Для власних потреб більш підходять гідравлічні дровокол вертикального типу. Хоча вони і менш продуктивні, зате значно компактніше, і цілком доступні для виготовлення своїми руками.

Наступною позицією є вибір типу приводу. Застосування бензинового мотора додасть агрегату підвищену мобільність, аж до його застосування безпосередньо на ділянці рубки. Електропривод значно екологічніше, а також простіше в агрегатуванні з насосом і подальшому управлінні, зате прив’язаний до найближчої електричної розетки. Розраховувати слід тільки на харчування 220 В.

Нарешті, використовуючи звичайний автодомкрат, можна виготовити саморобний пристрій, який зовсім не потребують зовнішнього приводу. В цьому випадку поліно, переміщаючись вгору під зусиллям домкрата, буде розколюватися клином або ножем, які закріплюються на верхній поперечині прямокутної рами. Домкрат встановлюється на Т-образної поперечини, яка становить нижню частину рами.

Робочий інструмент може бути виготовлений в наступних виконаннях:

  • Звичайний клин (як показано на малюнку), який включає в себе центровочне пристосування для направлення поліна точно вертикально осі передбачуваного відколу. З цією метою по осі поліна необхідно центровий отвір, потрапивши в яке, клин далі буде входити в поліно строго перпендикулярно його нижнього торця. Це підвищить якість обробки;
  • Ніж, який відразу буде розщеплювати поліно на дві частини. Навантаження при цьому збільшиться, оскільки площа зіткнення інструменту з заготівлею зросте. Одночасно і зросте якість поверхні зрізу, що дозволить позбутися від проблем із завантаженням твердопаливного котла;
  • Х-подібний ніж, який при впровадженні в деревину виконає її розщеплення одночасно на чотири частини. Це також полегшить завантаження котла, крім того, стійкість такого ножа буде найбільшою.

Домкрат можна пристосувати і для виготовлення горизонтального гідродровокола. Пристосування в цьому випадку варто спроектувати на колісну раму.

Гідравлічний саморобний колун працює так. При качательние переміщеннях рукоятки домкрата його шток стикається з торцем поліна, і починає впливати на нього. Протилежний торець заготовки встромляє в деревину, і розколює її. При скиданні тиску в гідросистемі домкрата встановлені зліва і праворуч від нього відвідні пружини повертають шток в початкове положення.

При заміні плоского ножа на Х-подібний продуктивність кілки дров зросте вдвічі. Якщо і в цьому випадку темпи заготівлі дров не влаштують користувача. Доведеться оснащувати дровокол насосною установкою. Тут не обійтися без придбання в магазині відповідного типу гідроциліндра (параметри його вибору описані раніше), масляного бака, насоса типу НШ-32 або НШ-50, а також гидрораспределителя.

Для виготовлення рами варто використовувати швелер, а саму установку монтувати на пересувному візку.

Гідродровокол горизонтального типу: а – загальний вигляд, б – схема пристрою:

1 – Опорна балка; 2 – Плита під поліно; 3 – Фіксуючий кріплення; 5 – Ручка для установки змінного інструменту; 6 – Клин; 7 – Поліно: 8 – Запекла плита під шток домкрата: 9 – Поворотна пружина; 10 – Домкрат; 11 – Вентиль скидання тиску масла; 12 – Рукоятка; 13 – Задня опора; 14 – Передня опора; 15 – Силовий елемент сколювальні інструменту; 16 – Хомут для приєднання домкрата до опорної балці

Дровокол на трактор: як зробити своїми руками, покрокова інструкція

Дроворубом називають спеціалізований пристрій, яке використовується для розколу деревини і чурок, а також для виконання торцювання. Проста в роботі, функціональна і практична, така модель може використовуватися в будь-яких умовах.

Дровокол характеризується компактністю, легко транспортується з місця на місце і має високий робочий ресурс. Він створюється з зносостійких деталей, може обладнуватися електричними, дизельними і бензиновими двигунами.

Дроворуби поділяються за сферою застосування

  • Промислові. Моделі мають високий робочий ресурс і довго працюють, без перерви.
  • Побутові. Відрізняються обмеженою продуктивністю, але завдяки універсальності і мобільності можуть застосовуватися навіть у приватних господарствах.

Як працюють дроворуби, можна подивитися на відео.

На сьогодні існує великий вибір даної техніки. Багато сучасні виробники випускають колуни різного типу, потужності і вартості. Але деякі умільці створюють саморобки, які нічим не гірше більш дорогих пристроїв.

Дровокол на трактор своїми руками

У домашніх умовах людина здатна зібрати дровокол будь-якого типу. Це може бути горизонтальний або вертикальний колун, механічний, з двигуном або електричний. Але для того, щоб саморобка працювала правильно, як і саморобний трактор з УАЗа, бажано використовувати схеми і креслення.

Дровокол гідравлічний

Таку модель зробити досить важко, але цілком можливо. Найскладніше – це гідравлічна складова, до якої входить гідравлічний циліндр з штовхачем, насос, вузол управління потоками рідини, масляний бак і насос двигуна.

Принцип конструювання саморобного дровокола

  1. До стійкої станини кріплять мотор і редуктор
  2. На вал садять конус
  3. Далі вал слід підключити до понижувального редуктора.

Гвинтовий дровокол повинен конструюватися з урахуванням деяких моментів:

  • насадка не кріпляться до мотору безпосередньо;
  • електричну частину слід монтувати з фахівцями;
  • ремінну і ланцюгову передачі одягають в кожух.

Такий колун має мінімальну швидкість обертання 250-300 об / хв. Цього достатньо, щоб ефективно колоти дрова.

Можна створити і дровокол навісний на трактор, але для цього використовується спеціальна зчіпка. Вона дозволить встановлювати модель на агрегат і автоматизувати процес роботи з деревиною.

Дровокол на трактор своїми руками

Дроворуби актуальні в господарствах, які вимагають частої заготовки дров. Одним із способів вирішення проблеми є установка механізму заготівлі дров на трактор для використання потужності його двигуна. Існують промислові дроворуби для тракторів і виконані власними руками.

Переваги дровокола для трактора:

  • Мобільність і простота конструкції.
  • Висока продуктивність.
  • Простота ремонту.
  • Використання ВВП (валу відбору потужності) агрегату.
  • Низькі витрати на виготовлення своїми силами.

До недоліків збірки дровокола власними руками можна віднести наступні:

  • потрібен креслення, який передбачає наявність інженерної думки;
  • зварювальні роботи;
  • регулярна заміна масла;
  • необхідність постійно заточувати леза колуна.

Безпека роботи саморобної конструкції може гарантувати тільки виробник, який не завжди врахує всі дрібниці.

Типи і принцип дії

Існує кілька варіантів конструкції саморобного гідравлічного дровокола на трактор. Вони діляться за принципами:

  • розміщення колуна,
  • конструкція ріжучої частини,
  • спосіб приведення в дію колючої частини.

Також це може бути пересувається конструкція, жорстко встановлена ​​або навісна.

Система може бути вертикальної, горизонтальної або комбінованої – в залежності від напрямку прикладення зусилля для розколювання деревини.

Принцип дії саморобного дровокола на трактор полягає в тому, що в якості основного зусилля використовується ВВП трактора. Потужність двигуна через передавальний механізм діє на гідравлічний поршень, до якого кріпиться п’ята з колючої частиною.

В конструкції в якості основного руху можна передбачити як переміщення ножа, так і рух колоди на жорстко встановлений ніж. Найчастіше вибирають основним переміщення ножа, використовуючи довжину поршня. Рух колоди застосовують в навісних і горизонтальних конструкціях.

порядок робіт

  1. Продумати конструкцію.
  2. Опрацювати креслення.
  3. Закупити необхідні деталі.
  4. Заручитися підтримкою зварника.
  5. Приступити до складання.

Перед початком роботи необхідно чітко уявляти собі: мобільний або стаціонарний конструкцію ви хочете створити. Потім приступайте до розробки креслення. У ньому має бути враховано напрямок додатка зусиль, спосіб транспортування, конструкція колуна, алгоритм складання всіх взаємодіючих частин, довжина закладається колоди та інші особливості. Важливо і те, якою буде ріже частина: що розколює конус, однолезвійний інструмент або багатолезовий.

горизонтальна конструкція

Буде потрібно спеціальна рама-станина, на якій розмістяться всі основні елементи агрегату. Визначте місце укладання колоди, кріплення гидронасоса, бака з маслом, гидрораспределителя, улавливателя дров, з’єднання ВВП трактора з дроворубом, жорсткого кріплення (опори механізму), а також спосіб переміщення.

До місця установки центрального гвинта трактора кріпиться і встановлюється на раму гідравлічний циліндр, який штовхає поршень з ріжучим пристроєм дровокола або колодою. Монтується спеціальний жолоб з упором для укладання колоди. Поршень штовхає колючий інструмент – колода розколюється, дрова залишаються на рамі або падають вниз.

У разі такої конструкції необхідно передбачити довжину руху поршня, щоб за допомогою спеціальних обмежувачів скоротити холостий хід.

вертикальний дровокол

Для такої конструкції буде потрібно вертикально розташована жорстка рама, по напрямних якої переміщається шток гідроциліндра з закріпленим на ньому ріжучим інструментом. Шток приводиться в дію за допомогою ручки. Колода встановлюється на спеціальну підставку. Гідропідйомник приводиться в дію від ВВП трактора.

навісна конструкція

Передбачає конусний варіант розколу. Для цього рішення доведеться змонтувати стіл-раму, на яку буде встановлюватися колоду. До ВВП трактора кріпиться конус із загартованого металу зі спеціальною гвинтовою нарізкою. Колода зусиллям оператора насаджується на обертовий конус і знімається з нього після розколу. У більш складному варіанті буде потрібно гідроциліндр, що подає колоду на колун.

Для переміщення саморобного дровокола можна використовувати можливість підйому. Ще один спосіб пересування – установка дровокола на колеса.

Що ефективніше?

Спосіб створення дровокола своїми руками більше підходить винахідникам і раціоналізаторам, котрі володіють ресурсами, адже необхідно продумати безліч тонкощів і деталей. Витрати на матеріали і витрачений час далеко не завжди виправдані в рядовому випадку, наприклад, якщо потрібен дровокол для дачі.

В інтернет-магазині Kolundrov ви знайдете якісні, безпечні та ефективні в роботі дроворуби від виробника. Здійснюється доставка замовлень по Москві і всієї Росії.

Схожі записи:

  • Як готувати страви в тандирі
  • Тандир – східна піч-жаровня, яку зараз почали активно використовувати у всіх регіонах Росії. Це пристосування отримало поширеність за рахунок своїх незаперечних переваг. Якщо ви є новачком в приготуванні страв в глиняній ємності, то напевно зіткнетеся з необхідністю шукати відповіді на ряд питань: що можна готувати в тандирі, як підготуватися до процесу і т д. Пропонуємо […]
  • Піца в тандирі
  • Піца – класичне італійське блюдо, яке люблять в усьому світі. Як об’єднати європейські традиції з таємничим і ще не до кінця розкритим Сходом? Створити страва родом з Апеннінського півострова в спеціальній печі-жаровні, яка виготовлена ​​з вогнетривкої глини. Як приготувати піцу в тандирі так, щоб вона вийшла хрусткою, ніжною і ароматною? При правильному підході все це […]
  • Що таке тандир
  • Тандир – глиняна піч-жаровня, яка застосовується для приготування різноманітних страв за рахунок тепла прогрітих стінок полусферической ємності. У наші дні він користується великою популярністю. Спочатку східне пристосування впевнено завойовує європейську частину Росії і з’являється в арсеналі ресторанів, бістро, власників заміських ділянок. Правильний тандир: який він? Перші згадки про таких жаровнях сягають корінням в далеке минуле […]
  • Смачна шаурма в тандирі: секрети і рецепти приготування
  • Шаурма, шаверма, шаварма – назв страви, яке готується на основі лаваша, м’яса і овочів безліч. У нього є маса шанувальників, навіть стежать за фігурою модниці не завжди можуть відмовитися від гарячого кулінарного шедевра, що виливають запаморочливий аромат. Правда, не особливо сумлінні продавці вуличних бістро дещо зіпсували репутацію цієї страви. Як же зробити насолоду ніжним лавашем […]
  • Піч на садовій ділянці
  • Якщо ви любите відпочивати на свіжому повітрі біля свого приватного будинку, то напевно прагнете до найбільш ефективному облаштуванню прибудинкової території. Найпоширеніші рішення для вдосконалення екстер’єру – штучні водойми, зимові сади, малі архітектурні форми. Але це ще не все. В останні роки все частіше власники будинків і дач замислюються про отримання такої конструкції, як садові […]

Дровокол на трактор: види і як зробити своїми руками

Дровокол навісний на трактор – це конструкція, що знайшла широке застосування в господарствах, де регулярно виконується заготівля великої кількості деревини. Наявність навісного обладнання цього типу дозволяє колоти найбільші дерев’яні колоди, економлячи масу часу сил фермера.

Дроворуби і призначені для роботи в парі з тракторами, діляться між собою за кількома критеріями. Перший з них – це спосіб закладки полін в конструкцію при розколюванні.

З цього фактору навісні пристосування діляться на 3 види:

  • горизонтальні – в таких дроворуби поліна укладаються на передбачену в конструкції нішу, після чого пересуваються до колючо елементу або, у випадку з деякими моделями агрегатів, колючий елемент рухається у напрямку до деревини;
  • вертикальні – в пристроях цього типу колючий елемент розколює поліно, рухаючись до нього зверху. Для роботи з такими дроворуби дерев’яні колоди необхідно фіксувати. При цьому фіксатор може бути передбачений конструкцією дровокола, або ж поліно потрібно тримати руками;
  • змішані – принцип дії цих дровоколов підбирається в залежності від типу деревини. Головне достоїнство такого обладнання на трактор полягає в його високій продуктивності, що дозволяє використовувати агрегати цього типу на великих деревообробних підприємствах.

Як правило, горизонтальні конструкції мають меншою ефективністю в порівнянні з їх вертикальними і змішаними аналогами. Це пояснює низький попит на них і можливість використання тільки для заготовки невеликої кількості деревини.

Залежно від принципу дії, дроворуби для тракторів діляться на такі види:

  • гідравлічні – мають просту конструкцію і високими експлуатаційними параметрами. Кожен гідравлічний дровокол має більшу перевагу – плавним зіткненням колючого елемента з колодою;
  • гвинтові, або конусні – ці пристосування обладнуються гайковий-гвинтовими з’єднаннями, в число переваг яких входить надійність і висока потужність. Гвинтовий дровокол на трактор володіє тривалими термінами застосування і не вимагає спеціального обслуговування.

Такого роду класифікація дровоколов для тракторів дозволяє підібрати обладнання, яке підійде для різних обсягів деревини та експлуатаційних умов.

Плюси і мінуси гідравлічного дровокола на трактор

Дровокол з гідравлічним приводом має ряд переваг.

До них відноситься:

  • навісне обладнання цього типу має просту конструкцію, що істотно полегшує його самостійний ремонт;
  • гідравлічний дровокол можна встановлювати і використовувати на різних тракторах, в тому числі, маючи в розпорядженні саморобний трактор з УАЗа;
  • конструкція має високу продуктивність, і може застосовуватися для розколювання найбільш твердих порід деревини.

Незважаючи на ряд переваг, гідравлічний дровокол на трактор також має кілька недоліків.

У їх числі слід виділити:

  • необхідність регулярної заміни масла – в іншому випадку труться деталі агрегату при роботі з неякісним мастильним матеріалом досить швидко заклинять або повністю вийдуть з ладу;
  • іноді для ремонту саморобного дровокола на трактор досить складно знайти підходящі деталі;
  • для виключення високих навантажень на ВВП трактора потрібно регулярно точити колун дровокола.

Незважаючи на певну кількість недоліків, саме гідравлічний дровокол на трактор вважається одним з найбільш популярних агрегатів, як для періодичного застосування в побуті, так і для регулярної експлуатації в великих господарствах.

Конструкція і принцип гідравлічного дровокола

Дровокол гідравлічний складається з наступних елементів:

  • міцної металевої станини;
  • упору;
  • циліндра;
  • насоса;
  • клинового леза:
  • бака для заливання масла;
  • двигуна, що приводить агрегат в рух.

Як горизонтальний, так і вертикальний або змішаний дровокол на трактор володіє аналогічною схемою. Єдина різниця між ними полягає лише в тому, що в вертикальної конструкції п’ята замінюється ріжучим елементом.

Стандартні дроворуби для тракторів досить часто виходять з ладу у зв’язку з невеликим діаметром передбаченого в їх конструкції циліндра. Нерідко на циліндр, діаметром приблизно 10 см, створюється тиск, що досягає тиску в 10 тонн. Незважаючи на це двигун дровокола продовжує функціонувати, навіть незважаючи на відсутність будь-якого ефекту від роботи. На відміну від стандартних агрегатів, гідравлічні дроворуби сконструйовані таким чином, що при їх роботі відбувається поступове наростання сили. У разі нестачі сили відбувається зупинка обертання циліндра, що запобіжить поломці агрегату навіть при продовження роботи масляного насоса.

Дровокол на трактор своїми руками – як зробити надійний агрегат?

Саморобний дровокол на трактор має максимально просту конструкцію. Він складається з розташованої вертикальної рами, вміщеній на окрему платформу, а також звичайного автомобільного домкрата, розташованого знизу. Верхня частина рами повинна володіти рознімною конструкцією, що дозволить розколювати поліна різного діаметру.

Перед складанням дровокола на трактор буде потрібно вивчити детальні креслення його конструкції. У них повинні бути вказані розміри всіх використовуваних деталей і алгоритм їх монтажу в агрегат.

Після вивчення схеми можна приступати до безпосереднього виготовлення конструкції.

Алгоритм дій повинен виглядати наступним чином:

  1. Спочатку необхідно грамотно продумати і зібрати раму обладнання. Найкраще відразу встановлювати елементи конструкції на шасі або колеса, щоб в подальшому обладнання було простіше переміщати по ділянці;
  2. Далі на раму необхідно встановити основну гідравлічну частину;
  3. Замість передбаченого в конструкції ножа потрібно використовувати клин конусної форми;
  4. Рухатися від стінки до розколюють поліну клин буде під впливом центрального гвинта – його найкраще придбати окремо. Про виготовлення гідравлічного дровокола на трактор наочно розповість відео.

Після складання дровокола знадобиться встановити на трактор. Найоптимальнішим варіантом вважається спосіб підключення від ВВП, передбаченого в конструкції сільськогосподарської машини. Такий метод дозволить підтримувати стабільні обороти вала відбору потужності і передавати їх на конус дровокола, виключаючи його перевантаження.

Як зробити дровокол власними руками — інструкція і креслення як правильно зробити пристрій для колки дров (155 фото)

Дровозаготовка на зиму — важке і непросте заняття. Крім розпилювання, дрова потрібно поколоти і скласти в сушарку або в сарай. Дуже складна частина роботи — кілочка. Щоб полегшити собі життя і заощадити час, є сенс максимально автоматизувати процес.
Як зробити дровокол власними руками, з фото і прикладами, різні їх різновиди — механічні, також пружинний і інерційний, а ще конусний електричний — тема цієї статті.

механічні дроворуби

У варіантах, якщо дровозаготовкі не носять груповий і постійний характер, завдання цілком реальне за допомогою механічних дроворуби. Їх виділяє простота і дешевизна конструкції, виконуються вони, по суті, з металобрухту.

Найпростіший механічний дровокол

Апарат має велику схожість, як по вигляду, так і за принципом дії з колодязним журавлем. Різниця полягає в тому, що замість відра прироблений колун з ручками. Стійки з поперечиною об’єднують за допомогою шарнірів, недолік в тому, що з’єднання доведеться часто змащувати.

Робочий принцип дровокола простий — чурка встановлюється на підставку, ривком подають вниз важіль, колун під дією зусилля і сили тяжіння набирає швидкість і розколює поліно. Процес повторюють, отримуючи все набагато тонкі поліна.

Збирається пристрій з матеріалів які завжди під рукою — труб і куточків, а для колуна підійде старий сокиру без топорища. Краще передбачати можливість розбору дровокола, щоб було зручно його перевозити з одного місця на інше.

Конструкція має певні мінуси. По-перше, щоб зупинити колун як тільки він розколе поліно, необхідно прикладати зусилля. Друге, пристрій досить громіздке — Для зниження зусилля, що додається потрібно довгий важіль.

Не дивлячись на мінуси, даний пристрій сильно полегшує процес колки дров. Щоб воно працювало як треба, потрібно погіршити колу привареної до нього болванкою, або залитої бетоном трубою.

пружинний дровокол

Якщо доопрацювати зазначений механічний дровокол, можна зробити меншу за розмірами пристрій, що вимагає при цьому менших витрат фізичної сили під час роботи з ним. Для такої мети до станини закріплюють пружину, упирається одним в поперечину, що служить також кріпленням для колуна.

Робочий принцип схожий з йдуть до цього пристроєм, крім того, що навантаження після того, як розколоте поліно, амортизує пружина. Перше завдання — вибір упору і пружини так, щоб при найменших зусиллях виходив найбільший результат. Для зручності регулювання зусилля упор робиться рухомим.

Однак якщо передбачається, що дроворубом працює весь час один і той же чоловік, роблять стаціонарний упор, висоту його, як і жорсткість пружини, вибирають експериментально. З’єднання рами з важелем робиться рухливим, на підшипниках кращої якості.

Висота такого дровокола повинна бути не нижче 80 см. Правда, при подібній висоті його необхідно ставити на платформу або працювати в зігнутому положенні.

Більш розумно проссчітать висоту дровокола під власну комплекцію, для цього висчітуют висоту станини так — зручна висота розташування поліна плюс найбільша потенційна висота розколює головешок. Нахилятися в даному варіанті буде потрібно тільки для установки головешок на підставку.

інерційний дровокол

Для його виготовлення крім колуна, будуть потрібні метровий штир круглого перетину, обрізок труби трохи більшого розміру і масивна платформа, до якої приварюють нижню частину штиря. Колун приварюють до обрізку труби і одягають на штир.

Робочий принцип — вручну піднімають колун, на платформу ставлять поліно, після колун з силою опускають. Якщо поліно попалося високоміцне, по колуна зверху б’ють молотком.

Гидравлический дровокол своими руками (итог)

Конусний дровокол з електричним приводом

Робочий принцип механізму — сталевий конус з різьбленням глибиною 3 і кроком 7 мм (швидше за все, потрібно буде замовляти у токаря) садять на редуктор електричного двигуна. Обертаючись, конус працює як бур і рве чурбакі. Набагато товсті поліна починають розривати з країв, а потім рвуть середину.

Електричний двигун необхідний з оборотами 250-600 оборотів в хвилину, і потужністю не менше 2 кВт. При невисоких оборотах, менше 200, продуктивність буде дуже маленька, а більше 500 працювати стає небезпечно.

Якщо знайшовся мотор з шуканими параметрами, конус насаджують на нього без редуктора. Якщо ж ні, розраховують, наскільки необхідно зменшити обороти, і використовують насадку конуса через редуктор.

Головна проблема в процесі побудови конструкції — знайти оптимальний конус, з електричним двигуном і редуктором йде справа дещо легше. Такий пристрій є сенс робити якщо необхідно заготовки значних обсягів дров.

Рукодільний гідравлічний колун власними руками

Види гідравлічного дровокола

Вид дровокола залежить від чисельності виконуваних операцій, він може бути:

  • побутовим, в функції якого входить тільки розкол деревини;
  • професійним, здатним розколювати не тільки дрова, а й подавати, торцевать, вивантажувати їх.

Побутове пристрій обладнаний найпростішим електромотором, забезпечує кругові дії гідравлічного насоса. Привід простий в експлуатації, він при цьому хороший і екологічний. єдиний недолік — працює тільки від електричної мережі, повністю залежний від неї, також недостатня потужність приладу.

Дроворуби з більшою потужністю є більш мобільними, призначаються для застосування професійними лесозаготовителями, здатні колоти дрова швидше і в більших масштабах. Для роботи мотора застосовується бензин або ДТ. система гідравліки для запуску дровокола подається від трактора, можливо від його вала відбору потужності. Також для роботи механізмів може застосовуватися електричний двигун з тракторним приводом або бензиновий мотор, початківець обертатися при підключенні до гідравліки трактора.

Колуни також відрізняються за способом закладки дров. Існує 3 види:

  • горизонтальний. Це найпопулярніший вид. В даному варіанті колоду кладеться на рейки горизонтально. Рух дуже часто виконується колодою в напрямку до ножа. Але бувають і моделі, коли ніж рухається назустріч.
  • вертикальний. Найменша конструкція. У ній дуже часто ніж рухається зверху на колоду, яке встановлено вертикально внизу. Але бувають моделі, коли ніж встановлений стаціонарно, а в русі знаходиться дерево.
  • змішаний. Самий рідкісні вид. Як правило такий закладкою мають професійні моделі. Головна їхня перевага — це переробка чималої кількості дров. З цієї причини їх ставлять в основному на деревообробних підприємствах.

Ключові технічні властивості

Як би не називали пристрій: дровокольного верстат або дровокол гідравлічний, суть у нього одна. Важливим елементом визначає потужність і продуктивність вважається мотор. У побутових умовах багатьом вистачає зусилля пристрою дорівнює 3-5 тонн. Дроворуби могутніше вже купуються для промислових цілей, вони можуть працювати з більш довгими і товстими колодами.
Величина ходу приблизно вичерпується до 52 см.

З чого складається дровокол?

Гідравлічний дровокол власними руками має в своєму складі такі частини, як:

  • станина;
  • упор;
  • циліндр;
  • клинове лезо;
  • насос;
  • розподільник тиску на подачу і повернення рідини;
  • бак для заливки масла;
  • електричний мотор, що приводить в рух насос.

Схема пристрою гідравлічного дровокола
Схема гідравлічного дровокола вважається єдиною, як для вертикального варіанти, так само і для горизонтального. Виключно у вертикальному варіанті, замість п’яти ставиться різальний пристрій. А поліпшення до неї можуть бути найрізноманітніші, на що вистачить фантазії.

Креслення гідравлічного дровокола

Робочий принцип пристрою

Традиційні дроворуби часто можуть поламатися, так як навіть при невеликому діаметрі циліндра в 9-10 см створюється напруга в ньому до 10 тонн, при цьому електричний мотор продовжує працювати і обертати пристрій, навіть в тому випадку, якщо поліно не бажає розколюватися. У гідравлічному дроворуби відбувається плавне, поступове наростання сили, при її нестачі циліндр просто перестане обертатися, і навіть при майбутньому обертанні масляного насоса поломки не станеться.

Гідравлічний колун «Горинич»

Один з найбільш поширених колуна на ринку — це «Горинич». Швидкість вважається основною характерною рисою цього Гідроколуни. На даний момент конкурентів йому немає. Надійність, показана за попередні роки використання, побив усі рекорди. За 9 років існування колуна «Горинич» було опрацьовано понад 18 тис. М3 лісу. І при цьому жоден вузол не зіпсувався. А працювати з ним можна і в +30 і в -30 — мотор, насос, розподільник і гідроциліндр спокійно справляються з абсолютно будь-якою роботою не залежно від пори року. технологія запатентована.
Дровокол «Горинич» 6т і його технічні властивості.

  1. Один цикл займає 2,5 секунди.
  2. Має унікальні деталі і складання, яка дає можливість працювати в будь-яку температуру.
  3. Ніж з загартованого заліза. Затупити його вельми важко.
  4. Всі деталі ремонтопрігодни.
  5. Конструкція покрита спеціальним складом, що конструкцію робить стійкою до зовнішніх впливів природи.

Відео роботи Горинича:

Показники такого дровокола:

  • За 3 хв розколоте 25 чурок.
  • За 1 годину — 500 чурок.
  • Якщо прийняти заготовку середнім діаметром 20 см і довжиною 40, то виходить 6,28 м3 / год

Беручи до уваги багато позитивних факторів і відгуків, розцінки на Горинич низькі. Зібрати рукодільний дровокол вийде не надто дешевше. Повивчати кошторис, яка представлена ​​нижче.
Ціна вказана середня і може змінюватися в залежності від магазину і регіону.
Ціни починаються від 100 000 рублів. Якісь менш відомі і малопотужні агрегати можна знайти і дешевше. Найбільша ціна дорівнює 250 000 руб. Однак для домашніх потреб підуть моделі до 150 000 рублів, до них можна віднести Горинич 6т і Горинич 220. Остання модель електрична.

Гідроколуни власними руками

Зробити гідравлічний колун для дров сутужно не буде. Головна заковика вважається в його гідравлічної частини, схемою, варіантів з’єднання і розрахунку елементів, що ми і розглянемо.
Пристрій корпусу, столу для роботи, клина і можливості транспортування і аналогічні функції ми детально розглядати не будемо, по тій простій причині, що вони як правило залежать від фантазії і потреб певного майстра. На головну задачу колуна вони ніяк не роблять вплив. Але ряд загальних рекомендацій нижче все ж наведемо.
Мінімум з чого складається самим простий гідравлічний дровокол вважається:

  • гідравлічний насос;
  • привід гідравлічного насоса (мотор);
  • гідророзподільник;
  • гидробак;
  • гідроциліндр;
  • рукава;
  • елементи з’єднання.

Перш ніж конструювати рукодільний Гідроколуни необхідно визначитися з його потужністю, а конкретно, яке потрібно зусилля гідроциліндра. Помилка на цьому етапі призводить до того, що потужності приводу може не вистачити. Виходячи з цього мотор буде заклинювати на сучкуватої деревині або великих полінах.

Ознайомитися з гідравлічною схемою звичайного дровокола можна на фото. Вона в себе включає мінімум елементів. Необхідно звертати свою увагу на наявність свого клапана запобіжного у гідравлічного розподільника. Його наявність ніяк не допоможе поліпшити або полегшити головне завдання пристрою, але його завжди слід встановлювати.
Також можна скористатися калькулятором розрахунку гідросистеми: http://gik43.ru/articles/raschet_gidrotsilindra.html
Потрібно добре зрозуміти правило зворотній залежності продуктивності гідросистеми від необхідної для цього потужності приводу. При аналогічному розрахунку в даній схемі доводиться завжди жертвувати швидкістю гідроциліндра на користь більш меншої потужності мотора. Однак не завжди таке підходить. Промисловість вимагає в собі поєднувати і велику швидкість циклу Гідроколуни і невисоке споживання потужності. В даному варіанті допоможе незвичайний вид навантаження: великий холостий хід гідроциліндра і короткий навантажений режим. Тут необхідно поділити потоки до гідроциліндра по продуктивності в залежності від робочого режиму.
Схеми нижче якраз вирішують аналогічне завдання. У роботу беруться 2 насоса з найрізноманітнішим об’ємом від одного приводу або здвоєний насос з найрізноманітнішим об’ємом секцій. Наприклад представлені насоси НШ32 і НШ10.

Холостий хід гідроциліндра забезпечується сумарним потоком двох насосів, клапан для запобігання в даному варіанті налаштований на тиск, багато менше необхідного для забезпечення робочого циклу (розколювання). Коли гидроцилиндр впирається в заготовку, зростання тиску в гідролінії НШ32 скидається через клапан для запобігання в бак, а клапан зворотний обмежує гідролінію лише потоком і створюваним тиском від НШ10. На схемі як раз показана навантажена гидролінія від НШ10. Після розколювання заготовки системний тиск різко падає і клапан для запобігання закривається і циліндр знову харчуватися сумарним потоком. Все це веде до великої продуктивності колуна в холостому режимі, а ще до економії потужності приводного мотора в навантаженому режимі

Для застосування рішення гідравлічного колуна з 2-ма насосами хочемо представити більш повну, рекомендовану схему

Джерело схем: http://gik43.ru/articles/drovokol_svoimi_rukami.html

приклад виготовлення

Варіанти виготовлення гідравлічного дровокола власними руками з двигуном на бензині. Був поставлений НШ-14.

Як зробити дровокол на трактор

Дровокол на трактор: як створити самостійно, докладна інструкція

Дроворубом називають спеціальний пристрій, що застосовується для розколу деревини і чурок, а ще для виконання торцювання. Звичайна в роботі, практична і функціональна, така модель може застосовуватися в самих різних умовах.

Дровокол відрізняється компактністю, легко транспортується з одного місця на інше і має великий ресурс роботи. Його створюють з стійких до зносу деталей, може оснащуватися працюють від електрики, дизельними і двигунами на бензині.

Дроворуби діляться по області використання

  • промислові. Моделі мають великий ресурс роботи і довго працюють, без перерви.
  • Домашні. Виділяються обмеженою працездатністю, однак завдяки багатофункціональності та мобільності використовуються навіть в приватних господарствах.

Як працюють дроворуби, можна поглянути на відео.
На сьогодні є дуже великий вибір цієї техніки. Багато виробників в наш час випускають колуни різного типу, потужності і вартості. Однак деякі умільці роблять саморобки, які зовсім не гірше дуже дорогих пристроїв.

Дровокол на трактор власними руками

У побутових умовах людина здатна зібрати дровокол різного типу. Це може бути горизонтальний або вертикальний колун, механічний, з двигуном або електричний. Але для того, щоб саморобка працювала правильно, як і рукодільний трактор з УАЗа, найкраще застосовувати схеми і креслення.

Дровокол гідравлічний

Подібну модель зробити дуже нелегко, але дійсно можливо. Дуже важке — це гідравлічна складова частина, в яку входить гідравлічний циліндр з штовхачем, насос, вузол управління потоками рідини, масляний бак і насос мотора.

Створюючи гідравлічний дровокол, необхідно дотримуватися певних дій.

  1. Конструювання рами. Для неї застосовуються міцні матеріали, які повинні бути стійкими до впливів механіки.
  2. Установка рами на колеса. Краще застосовувати готове шасі, через що пристрій стане більш стійким.
  3. Знизу необхідно встановити автомобільний домкрат.
  4. Верхню частину необхідно зробити рознімної, через що на рамі можна колоти дрова.
  5. До верхньої частини фіксується клин, центральний гвинт і гідравлічний домкрат.

Можна створювати і більш складні моделі, в яких домкрат встановлюють на стаціонарну станину.

Рукодільний дровокол на трактор гвинтового типу

Для подібної моделі необхідно застосовувати конус-колун, вал, станину, понижуючий редуктор і потужний мотор. Можна застосовувати привід від ВОМ, який зробить колун більш продуктивним.

Принцип конструювання саморобного дровокола

  1. До стійкою станини закріплюють мотор і редуктор
  2. На вал садять конус
  3. Далі вал слід підключити до понижувального редуктора.

Гвинтовий дровокол повинен конструюватися з урахуванням деяких факторів:

  • насадка не фіксується до мотору безпосередньо;
  • електричну частину слід встановлювати з професіоналом;
  • ремінну і ланцюгову передачі одягають в кожух.

Такий колун має невелику частота обертання 250-300 оборотів в хвилину. Цього цілком достатньо, щоб добре колоти дрова.

Можна створити і дровокол навісний на трактор, однак для цього застосовується спеціалізована зчіпка. Вона дасть можливість ставити модель на апарат і автоматизувати робочий процес з деревиною.

Дровокол на трактор: види і як створити самостійно

Дровокол навісний на трактор — це конструкція, що знайшла широке використання в господарствах, де постійно робиться заготівля великої кількості деревини. Наявність навісного обладнання даного типу дозволяє колоти найбільш великі дерев’яні колоди, економлячи багато часу сил фермера.
Дроворуби, які призначаються для роботи в парі з тракторами, розділяються між собою за кількома параметрами. Перший з них — це спосіб закладки головешок в конструкцію при розколюванні.
З цього фактору підвісні пристрої поділяють на 3 види:

  • горизонтальні — в подібних дроворуби поліна лягають на передбачену в конструкції нішу, після цього пересуваються до колючо елементу або, у випадку з деякими моделями агрегатів, колючий компонент рухається в напрямку до деревини;
  • вертикальні — в пристроях даного типу колючий компонент розколює поліно, рухаючись до нього зверху. Для роботи з подібними дроворуби дерев’яні колоди потрібно фіксувати. При цьому фіксатор може бути передбачається конструкцією дровокола, або ж поліно потрібно тримати руками;
  • змішані — робочий принцип таких дровоколов вибирається залежно від типу деревини. Основна перевага даного обладнання на трактор складається в його великій продуктивності, що дає можливість застосовувати агрегати даного типу на великих деревообробних підприємствах.

В основному, горизонтальні конструкції мають меншою ефективністю якщо порівнювати з їх вертикальними і змішаними аналогами. Завдяки цьому стає зрозуміло невисокий інтерес на них і можливість застосування виключно для заготовки мінімальної кількості деревини.
Залежно від принципу дії, дроворуби для тракторів поділяють на такі різновиди:

  • гідравлічні — мають просту конструкцію і великими експлуатаційними параметрами. Кожен гідравлічний дровокол має яскравий перевагою — плавним зіткненням колючого елемента з колодою;
  • гвинтові, або конусні — ці пристрої оснащуються гайковий-гвинтовими з’єднаннями, в число переваг яких входить надійність і велика потужність. Гвинтовий дровокол на трактор має дуже довгими періодами використання і не вимагає спеціального обслуговування.

Подібного роду класифікація дровоколов для тракторів дає можливість підібрати обладнання, яке підійде для різних обсягів деревини та умов експлуатації.

Мінуси і плюси гідравлічного дровокола на трактор

Дровокол з приводом на гідравліці має кілька позитивних якостей.
До них відноситься:

  • навісне обладнання даного типу має просту конструкцію, що значно полегшує його ремонт своїми руками;
  • гідравлічний дровокол можна ставити і застосовувати на різних тракторах, в тому числі, маючи в розпорядженні рукодільний трактор з УАЗа;
  • конструкція має велику продуктивністю, і може використовуватися для розколювання найбільш твердих порід дерева.

Не звертаючи уваги на ряд плюсів, гідравлічний дровокол на трактор також має певні мінуси.
У їх числі слід зазначити:

  • необхідність в постійній заміні масла — в іншому випадку труться деталі агрегату під час роботи з неякісним матеріалом для змащення дуже швидко заклинять або повністю поламаються;
  • іноді для робіт по ремонту саморобного дровокола на трактор дуже і дуже важко знайти підходящі деталі;
  • щоб виключити значних навантажень на ВВП трактора потрібно постійно точити колун дровокола.

Не звертаючи уваги на деяку кількість мінусів, власне гідравлічний дровокол на трактор є одним з найпоширеніших агрегатів, як для періодичного використання в побутових завдання та цілі, так само і для постійної експлуатації в великих господарствах.

Конструкція і принцип гідравлічного дровокола

Дровокол гідравлічний складається з таких елементів:

  • міцної металевої станини;
  • упору;
  • циліндра;
  • насоса;
  • клинового леза:
  • бака для заливання масла;
  • мотора, що приводить апарат в рух.

Як горизонтальний, так і вертикальний або змішаний дровокол на трактор володіє подібною схемою. Тільки одна різниця між ними лежить тільки в тому, що в вертикальної конструкції п’ята замінюється ріжучим елементом.
Типові дроворуби для тракторів дуже часто ламаються в зв’язку з меншим діаметром передбаченого в їх конструкції циліндра. Дуже часто на циліндр, діаметром приблизно 10 см, створюється тиск, що досягає тиску в десять тонн. Не звертаючи уваги на це мотор дровокола продовжує працювати, навіть не звертаючи уваги на відсутність якого-небудь ефекту від роботи. На відміну від типових агрегатів, гідравлічні дроворуби спроектовані таким чином, що при їх роботі відбувається поступове наростання сили. У разі нестачі сили відбувається зупинка обертання циліндра, що усуне поломку агрегату навіть при продовження роботи масляного насоса.

Дровокол на трактор власними руками — як зробити хороший апарат?

Рукодільний дровокол на трактор має по максимуму простий конструкцією. Він складається з розташувалася вертикальної рами, вміщеній на окрему платформу, а ще простого автомобільного домкрата, розміщеного знизу. Верхня частина рами повинна мати рознімною конструкцією, що дасть можливість розколювати поліна різноманітного діаметра.
Перед складанням дровокола на трактор буде потрібно проаналізувати докладні креслення його конструкції. У них повинні бути вказані розміри всіх застосовуваних деталей і алгоритм їх монтажу в апарат.

Після вивчення схеми приступаємо до безпосереднього виготовлення конструкції.
Алгоритм дій повинен виглядати так:

  1. Спочатку потрібно правильно зважити і зібрати раму обладнання. Найкраще відразу ставити конструкційні елементи на шасі або колеса, щоб в подальшому обладнання було легше переміщати по ділянці;
  2. Далі на раму слід встановити головну гідравлічну частину;
  3. Замість передбаченого в конструкції ножа потрібно застосовувати клин конусної форми;
  4. Рухатися від стінки до розколюють поліну клин буде під впливом центрального гвинта — його доцільніше купити окремо. Про виготовлення гідравлічного дровокола на трактор на власні очі розповість відео.

Після складання дровокола знадобиться встановити на трактор. Дуже хорошим варіантом вважається спосіб підключення від ВВП, передбаченого в конструкції сільськогосподарської машини. Подібний варіант дасть можливість підтримувати стабільні обороти вала відбору потужності і передавати їх на конус дровокола, виключаючи його перевантаження.

Дровокол на трактор: види і варіанти виконання

Дровокол на трактор: нехай дрова коле трактор

Дровозаготовка — нагальна ежегодічная проблема для більшості жителів Росії, переважно жителів сільської місцевості, яка пов’язана з великими витрат праці. Людина з давніх пір намагається спростити цей важкий труд, з появою бензопили істотно спростилася процедура розпилювання колод на чурбакі, механічний дровокол полегшив саму витратну з енергетичної точки зору частина заготівельних робіт — кілочка дров.
Сьогодні промисловість виробляє різні типи механічних колуна, що виділяються:

  • робочим принципом;
  • працездатністю;
  • таким, що розколює зусиллям;
  • типом силової установки;

але в силу не низькою ціною останніх, в приватних господарствах інтерес на них обмежений.
Проблема, як завжди, вирішується народними умільцями, через що рукодільний дровокол можна зустріти в багатьох господарствах. Це застосовують мускульну силу пружинні дроворуби або працюють від самих різних енергетичних установок рейкові, гвинтові, редукторні і навіть гідравлічні колуни.
В основному, як джерело обертального моменту застосовується будь-які підручні агрегати:

  • що були у використанні електричні мотори;
  • двигуни внутрішнього згоряння (бензинові або дизелі);
  • мотоблоки;
  • трактора.

Завдяки багатофункціональності і велику популярність на селі даного виду техніки завершальний варіант, до речі, найбільш мобільний, знаходить досить велике застосування.

Дровокол на трактор — варіанти виконання

Є різні типи тракторних дроворуби, як промислового, так примітивного виробництва, в іншому варіанті варіації лімітування виключно винахідливістю доморощених фахівців. Одні робляться у вигляді навісного обладнання, забезпечуючи найбільшу мобільність дровокольного верстата, інші виконуються в фіксованому варіанті, застосовуючи трактор в якості енергетичної установки. Обертальний момент для виконавчих механізмів в даному випадку береться через карданну передачу з ВВП (вал відбору потужності).
ВВП надає круговий рух:

  • шестірні, що приводить в рух зубчасту рейку штовхача рейкового колуна;
  • маслонасосу гідросистеми гідравлічного дровокола;
  • приймальні осі редуктора;
  • валу гвинтового дровокола.

Гидравлический дровокол от Т 25

Причому дровокол гідравлічний до трактора можна підключити додатковим способом — безпосередньо до системи гідравліки трактора. Такий, більш раціональний спосіб дозволяє значно полегшити конструкцію гідравлічного колуна, оскільки дозволяє відмовитися від центральних елементів гідросистеми (масляного насоса, гідравлічного розподільника, масляної ємності) і застосовувати виключно гідроциліндр. Такі тракторні дроворуби дуже цікаві для саморобного виготовлення.

Дровокол на трактор власними руками

У більшості випадків стимулом для вибору типу саморобного дровокола на трактор крім самого трактора буває наявність готового працездатного приводу (гідроциліндра, рейкової передачі, редуктора), однак якщо такого немає, то найбільш правильним рішенням буде зробити дровокол гвинтовий. Гвинтовий конус з двухзаходной наполегливої ​​різьбленням дозволяє колоти чурки самого різного діаметру фактично без особливих проблем, оскільки сам вгризається в дерево і розколює її вздовж волокон. Маючи готовий конус в наявності, залишається лише зважити конструкцію, спосіб його сполучення з ВВП і здійснити придумане в залізо.
Це буде найбільш економний варіант адже вартість самого гвинтового конуса невелика. Зроблений на високоточному японському обладнанні гвинтовий дровокол придбати за ціною виробника можна в online-магазині компанії odrova.ru, до речі, тут же на ресурсі можна вибрати готове рішення у вигляді комплекту на ВВП трактора.

Дровокол на ВВП трактора

Дровокол на трактор власними руками

Дроворуби актуальні в господарствах, які вимагають частої дровозаготовкі. Одним з варіантів вирішення проблеми вважається установка механізму дровозаготовкі на трактор для застосування потужності його двигуна. Є промислові дроворуби для тракторів і зроблені власноруч.
Плюси дровокола для трактора:

  • Мобільність і конструкційна простота.
  • Велика продуктивність.
  • легкість ремонту.
  • Застосування ВВП (валу відбору потужності) агрегату.
  • Невисокі витрати на виготовлення самостійно.

До мінусів збірки дровокола власноруч можна віднести такі:

  • необхідний креслення, який передбачає наявність інженерної думки;
  • роботи зі зварюванням;
  • постійна зміна масла;
  • необхідність регулярно заточувати леза колуна.

Робочу безпеку саморобної конструкції може гарантувати тільки виробник, який не завжди врахує всі дрібниці.

Типи і робочий принцип

Є пару варіантів конструкції саморобного гідравлічного дровокола на трактор. Вони поділяються за принципами:

  • розташування колуна,
  • конструкція частини яка ріже,
  • спосіб приведення в дію колючої частини.

Також це може бути пересувається конструкція, жорстко поставлена ​​або навісна.
Система може бути вертикальної, горизонтальної або комбінованої — в залежності від напрямку прикладення зусилля для розколювання деревини.
Робочий принцип саморобного дровокола на трактор полягає в тому, що в якості головного зусилля застосовується ВВП трактора. Потужність мотора через передавальний механізм діє на гідравлічний поршень, до якого фіксується п’ята з колючої частиною.
В конструкції в якості головного руху можна передбачати як переміщення ножа, так і рух колоди на жорстко встановлений ніж. Найчастіше підбирають ключовим переміщення ножа, застосовуючи довжину поршня. Рух колоди використовують в підвісних і горизонтальних конструкціях.

Робочий порядок

  1. зважити конструкцію.
  2. опрацювати креслення.
  3. Купити необхідні деталі.
  4. Заручитися підтримкою зварника.
  5. почати збирання.

Перед тим як приступити до роботи потрібно чітко собі уявляти: мобільний або стаціонарний конструкцію ви хочете створити. Після можна приступати до розробки креслення. У ньому має бути враховано напрямок додатка зусиль, спосіб транспортування, конструкція колуна, алгоритм складання всіх взаємодіючих частин, довжина закладається колоди та інші особливості. Має велике значення і те, якою буде ріже частина: що розколює конус, однолезвійний інструмент або багатолезовий.

горизонтальна конструкція

Буде потрібно спеціалізована рама-станина, на якій помістяться всі важливі елементи агрегату. Перевірте місце укладання колоди, кріплення гідравлічного насоса, бака з маслом, гідравлічного розподільника, улавливателя дров, з’єднання ВВП трактора з дроворубом, жорсткого кріплення (опори механізму), а ще спосіб переміщення.
До місця установки центрального гвинта трактора фіксується і ставиться на раму гідравлічний циліндр, який штовхає поршень з ріжучим пристроєм дровокола або колодою. Встановлюється спеціалізований жолоб з упором для укладання колоди. Поршень штовхає колючий інструмент — колода розколюється, дрова залишаються на рамі або падають вниз.
У разі подібної конструкції потрібно передбачати довжину руху поршня, щоб за допомогою спеціалізованих обмежувачів зменшити холостий хід.

вертикальний дровокол

Для подібної конструкції буде потрібно вертикально розташувалася жорстка рама, по напрямних якої пересувається шток гідроциліндра з закріпленим на ньому ріжучим інструментом. Шток приводиться в дію за допомогою ручки. Колода ставиться на спеціалізовану підставку. Гідравлічний підйомник приводиться в дію від ВВП трактора.

конструкція навісу

Враховує конусний варіант розколу. Для даного рішення доведеться встановити стіл-раму, на яку буде ставитися колоду. До ВВП трактора фіксується конус із загартованого металу з особливою гвинтовою нарізкою. Колода зусиллям оператора сідає на крутиться конус і знімається з нього після розколу. В набагато складнішому варіанті буде потрібно гідроциліндр, що подає колоду на колун.
Для руху саморобного дровокола можна застосовувати можливість підйому. Ще 1 варіант пересування — установка дровокола на колеса.

що ефектніше?

Спосіб створення дровокола власними руками краще підходить винахідникам і раціоналізаторам, котрі володіють ресурсами, адже варто продумати дуже багато нюансів і деталей. Витрати на матеріали і витрачений час зовсім не завжди виправдані в рядовому випадку, наприклад, якщо необхідний дровокол для дачної ділянки.
В online-магазині Kolundrov ви зможете знайти якісні, безпечні та ефектні в роботі дроворуби від виробника. Виконується доставка замовлень по Москві і всієї Росії.

Схожі записи:

  • Як готувати страви в тандирі
  • Тандир? східна піч-жаровня, яку зараз почали широко застосовувати у всіх регіонах Росії. Цей пристрій одержав поширеність за рахунок власних безперечних плюсів. Якщо ви зважаєте новачком в приготуванні страв в глиняній ємності, то напевно зіткнетеся з необхідністю шукати відповіді на кілька запитань: що можна готувати в тандирі, як приготуватися до процесу і т д. Рекомендуємо […]
  • Піца в тандирі
  • Піца? традиційне італійське блюдо, яке люблять по всьому світу. Як з’єднати європейські традиції з таємничим і ще не до кінця розкритим Сходом2 Створити страва родом з півострова Апеннін в спеціальній печі-жаровні, яка зроблена з жаростійкої глини. Як приготувати піцу в тандирі так, щоб вона вийшла хрусткою, ніжною і ароматною? При грамотному підході це все […]
  • Що таке тандир
  • Тандир? глиняна піч-жаровня, яка використовується для приготування дуже різних страв за рахунок тепла прогрітих стінок полусферической ємності. Зараз він користується заслуженою популярністю. З самого початку східне пристрій впевнено завойовує європейську частину Росії і виникає в арсеналі ресторанів, бістро, господарів ділянок знаходяться за містом. Хороший тандир: який він? Перші згадки про подібні жаровнях сягають корінням в далеке минуле […]
  • Смачна шаурма в тандирі: секрети і рецепти приготування
  • Шаурма, шаверма, шаварма? найменувань страви, яке готується на основі лаваша, м’яса і овочів велика кількість. Є у нього маса шанувальників, навіть стежать за фігурою модниці не завжди можуть відмовитися від гарячого кулінарного шедевра, що виливають запаморочливий аромат. Правда, не особливо чесні продавці вуличних бістро дещо зіпсували репутацію цієї страви. Як же зробити задоволення ніжним лавашем […]
  • Піч на ділянці саду
  • Якщо ви любите відпочивати на чистому повітрі біля свого власного будинку, то напевно прагнете до найбільш ефективному облаштуванню території біля будинку. Найпопулярніші рішення для вдосконалення екстер’єру? штучні водойми, зимові сади, малі форми в архітектурному стилі. Однак це ще не все. У наш час дуже часто господарі будинків і дач думають про отримання подібної конструкції, як садові […]

Важливі фактори підбору дровокола на трактор

Дровозаготовка асоціюється в основному з сокирами і бензиновими пилками. Однак для цієї мети можна використовувати і інше обладнання. Наприклад, навісний дровокол на трактор МТЗ.

Особливості

Гідравлічні дроворуби вдало використовуються на тракторах не тільки цієї, а й будь-якої іншої марки. Цей вид навісного обладнання значно зручніше ручних інструментів.
Робочий принцип приблизно однаковий:

  • поліно ставлять в жолоб точно навпаки ножа;
  • водяна система призводить поршень в рух;
  • чиниться поршнем тиск підштовхує вперед колоду або ніж;
  • в результаті деревина розколюється на частини.

різновиди систем

Головна класифікація проходить по сфери застосування. Одні версії досить потужні, з цієї причини їх можна застосовувати в промислової дровозаготовке. Інші годяться виключно для господарства по дому. Є і дроблення за методом виставлення поліна.
Його можуть ставити:

  • по горизонталі;
  • у вертикальному положенні;
  • обома способами (все залежить від бажання споживача).

Набагато важливіше, тим не менш, дроблення по виду використовуваного мотора. В умовах побуту нерідко застосовують тракторні дроворуби з бензиновими або двигунами на дизелі.

Електричні зразки можна зустріти дуже і дуже рідко. Професіонали і зовсім віддають перевагу пристроям з комбінованою тягою. По-різному відбувається і розщеплення колод: у багатьох конструкцій замість ножа, який виконує рубку, застосовується вкручувати конус.

Як підібрати пристрій правильно?

Головну увагу потрібно виділити гідравлічному пресу. Створюване таким пресом зусилля може змінюватися від 3000 до 8000 кг. Зрозуміло, чим більше воно, тим дуже великі і тверді заготовки вийти розщепити на частини. Але дуже потужний прес може приводитися в дію тільки дуже серйозним мотором. Корисно передбачити і те, які підсобні насадки можуть застосовуватися.
Дуже високі результати може принести гвинтовий дровокол «Уралец». Як говорить виробник, ця розробка створена із застосуванням сучасних технологій. Навіть при заготівлі величезної кількості дров витрачається порівняно мало зусиль.
Рейкові колуни, зауважимо, легше гвинтових, але і небезпечніше їх при застосуванні. Потрібно ще передбачати масу пристрою і варіант кріплення його.

Що стосується рівня тиску на заготовку, в умовах побуту абсолютно достатньо зусиль від 4000 до 6000 кг. Відчутно більший тиск потрібно виключно на великих лісозаготівельних підприємствах. Горизонтальний хід колуна краще вертикального через високу практичності і безпеки. Втім даний пристрій займає відверто більше місця. Не треба забувати і про обмеження на максимальний розмір поділюваних колод, яке виконується навіть під час установки дровокольного верстата на МТЗ 80/82.
Можна підібрати навісний дровокол і для міні-трактора. Як говорить практика, подібне комбінування куди ефектніше звичайного колуна. На навішення прикріплюється набір кріплень, що поставляються в комплекті з дровокольного верстатом. Після їх установки залишається лише поставити конусний гвинт на вал зняття потужності. Цей гвинт кріплять болтами … і установка готова до роботи.

Однак якщо все ж повернутися до вибору дровокола для справжнього трактора, варто знову загострювати увагу на конусних моделях. Немає ніякого сенсу купувати промислові апарати для щоденного застосування. Вони ефективні тільки там, де потрібно виконувати багато роботи.
Щоб максимально заощадити, в більшості випадків набувають механічні конструкції. У них діляться поліна, завчасно виставлені на сталевому каркасі.
Ритм роботи у багато разів більше, ніж при рубці сокирою. Але в порівнянні з іншими моделями дровоколов дані системи найменш продуктивні. Добрими сторонами їх застосування вважаються лише дешевизна і легкість збірки.

Конусний гвинтовий апарат (в середньому дуже продуктивний) був названий за нестандартну конфігурацію головною робочої частини.
Якісні конусні дроворуби мають ці параметри:

  • проміжок від клина до поршня — 50 см;
  • розщеплюють зусилля — від 5000 до 7000 кг;
  • швидкість крутіння робочої частини — мінімум 400 і максимум 600 витків за 60 секунд;
  • примусове обмеження ходу (що дозволяє збільшити продуктивність і в той же час знизити витрати енергії);
  • добре продумана геометрія розколює гвинта.

Такі характеристики повинні бути виконані, зрозуміло, і на самостійно зібраних дровокольного верстатах. Важливо: що розколює гвинт зробити в побутових умовах не можна — необхідний режим загартування металу можна здійснити тільки на металургійних комбінатах.

Так як на тракторах стоять потужні мотори, можна застосовувати поліпшені дроворуби. Вони заповнюються пристроями механізованої подачі деревини, а часом — комплексами попереднього пиляння.
Так як тракторні дроворуби постійно застосовуються на великих заготовках лісу, необхідно придивитися до моделей з робочою довжиною 100 см. А ось діаметр оброблюваних заготовок у конусної системи лімітується тільки величиною станини. У гідравлічних апаратів він дуже часто становить 30 см. Важливо пам’ятати, що зворотний хід поршня не повинен бути більше 7 або 8 см за секунду. І ще одна рекомендація: при відборі готової моделі необхідно обов’язково звірятися з відгуками про неї.
Про гідравлічному дроворуби для трактора дивіться далі.

Як зробити гідравлічний дровокол самому

Добрий день дорогі читачі і передплатники Блогу Андрія НВАК! Цьогорічна тема буде присвячена дров, а якщо бути точним їх кілку. Кожного, хто має дачу з каміном, сауною або дальній будинок знаходиться за містом, турбує питання дровозаготовкі. я вам розповім як заощадити дорогий час за допомогою дровокола, а ще як зробити дровокол гідравлічний власними руками.
Щоб колоти дрова вручну потрібно володіти хорошими фізичними даними і докладати багато зусиль. Я сам в ранньому віці, поки жив в селі з мамою і татом, неодноразово Колимі розколюючи дрова сусідським бабусям і дідусям, колов дрова додому.
Заняття може бути приємним якщо дров мало, ви відпочив і хочете що щось вдіяти, однак якщо дров машина або дві то кілочка перетворюється на серйозне випробування як для вас, так само і для вашої спини.
Зірвані спини це зовсім не вважається рідкістю і з цієї причини я ділюся власним досвідом у створенні дровокола. Та й будь-яка людина шукає шляхи полегшення настільки обтяженої роботи, для цього і були придумані різні пристрої і в тому числі дровокол.

Особливості та види колуна

Дроворубом в більшості випадків вважають верстат для дровозаготовкі в малому і великому кількості, залежно від потреб користувача. Таке сучасне пристрій іноді називають дровокольного верстатом або колуном. На ньому можна не тільки виконувати розкол головешок, він прекрасно підійде і для торцювання.
Універсальне пристосування робить роботу набагато швидше, ніж колоти дрова вручну. Всього за три-чотири години впорається з тижневою нормою. Крім того, дровокол набагато безпечніше, на відміну від звичайного сокири.

Такий колун підійде для маленьких обсягів, наприклад розколоти 2-3 куба дров для лазні на зиму.
Використовується в основному на дачах, будинках за містом, досить популярний на промислових підприємствах, заводах обробки дерева (більш непрості і потужні моделі).

Робочий принцип і відмінності

За функціоналом дроворуби поділяють на:

  • механічний;
  • гідравлічний;
  • Дровокол-шуруп.

Необхідно розглянути відмінності кожного.

механічні

Механічні дроворуби дуже прості в застосуванні і призначаються для чурок, довжиною до 50 см. Важливим елементом пристрою вважається колун закріплений на станині. Колун через пружину встановлену на станині можна опускати на цурку і піднімати за допомогою однієї руки.

Робочий принцип
Пристрій стане на ідеальну, тверду поверхню. Після установки, ручку ступору підняти і перемістити в упор. Після чого різко опустити на встановлену цурку, яка розколеться на поліна.

Саморізи або механічний дровокол з гвинтом

Дровокол-шуруп менш популярна модель, проте за простотою конструкції і користування швидко стає популярним. Пристрій складається з мотора, закріпленого на станині. Робочий конус закріплений на валу, який під час роботи крутиться за допомогою редуктора.
Іноді майстри прикріплюють шуруп відразу на мотор, однак для подібної конструкції необхідний понижуючий редуктор, та й з роботою така модель справляється порівняно погано.

гідравлічні

Гідравлічні дроворуби, мабуть, найпотужніші конструкції і справляються з різними породами деревини, різної вологи. Головне призначення пристрою — заготовити побільше дров, будь-якої товщини.

Самодельный ГИДРАВЛИЧЕСКИЙ КОЛУН (ДРОВОКОЛ) для колки дров.

Чи впорається з кілків дров, не тільки швидко, але і якісно.
Їх досить часто використовують в різних цілях (побутових і промислових). Конструкція гідравлічного колуна проста і його просто створити своїми руками. В основу входить гідравлічний циліндр, який під час роботи підштовхує ножі або колоду, залежно від моделі. Стисла рідка енергія допоможе дуже легко обробляти дрова.

види колуна

Пристрої можна поділити на промислові та побутові:

  1. Бітові призначаються для обробки маленького обсягу дров за типовою схемою і іноді потребують перерві. Використовуються для швидкої дровозаготовкі в печі або каміни;
  2. Для заготівлі великої кількості дров застосовують промислові колуни, які можуть впорається з різними обсягом. Мають досить важку конструкцію і розраховані на тривалий час безперервної роботи. Відрізняється дуже більшою вартістю, на відміну від побутових.

За способом закладки колуни поділяють на;

  • Горизонтальні, коли йде горизонтальна закладка колоди на рейки. Дуже зручний і практичний спосіб, вважається найпопулярнішим. Під час роботи колоду рухається у напрямку до ножа або ножа у напрямку колоди;
  • Вертикальний різниться від попереднього тільки механізмом укладання. Тут ніж рухається зверху і тисне на колоду. Максимально зручна конструкція, так як вона займає мало місця. Дуже часто її використовують в промисловості;
  • Змішана одночасно поєднує в собі два типи закладки. Подібні моделі вважаються професійними, їх використовують для обробки великого потоку дров на самих різних деревообробних підприємствах.

Дроворуби виділяються ще і двигунами. Для роботи колуна застосовуються різні, за принципом використання, двигуни. Серед них є електричні та бензинові дроворуби.

Електричні 220В підходять для цілей побутового застосування і необхідним моментом при їх застосуванні вважається наявність електрики. Якщо є напруга 380В, то можна поставити заводський мотор потужністю близько 2 КВт.
У промисловості додатково використовують потужні бензинові колуни.
Є дроворуби на тракторній тязі, застосовуються для великих підприємств і промислових комплексів. Для роботи пристрій приєднується до гідросистемі трактора. В поодиноких випадках застосовуються моделі з комбінованою системою мотора або різні двигуни від приладів які використовуються в домашніх умовах, наприклад, машини для прання.
За способом пересування пристрою можна розділяти на нерухомі і мобільні.

Гідравлічна установка власними руками

Модель зовсім нескладного дровокола складається з вертикальної рами на майданчику і простого автомобільного домкрата, внизу конструкції. Верхня рама повинна бути рознімної для колки дров різної довжини.
Досвідчений фахівець, який уміє обходиться з кресленнями і володіє технологією обробки металу, зможе зробити гідравлічний колун всього за пару днів.
Замість ножа в конструкції застосовується конусний клин, який близько підводиться до поліну за допомогою центрального гвинта. Коли чурка повністю зафіксована, можна починати працювати домкратом. П’ятка тисне на колоду знизу, клин входить в неї, розколюючи по всій довжині.
Мінусом подібної моделі вважається невисока продуктивність. Адже під час роботи необхідно зробити кілька рухів руків’ям домкрата. Для значного обсягу установка не зможе підійти.
Більш продуктивними є колуни з двигунами. Для установки знадобиться електричний двигун, бачок для масла, насос, гідроциліндр з штовхачем і блок управління.
Такий верстат працює набагато швидше ніж механізм з домкратом, адже весь цикл, а ще зворотний хід поршня не вимагають великих зусиль. За допомогою кнопки управління дається команда спеціальному розподільному механізму на закачування рідини в порожнину циліндра. Як наслідок, наполеглива п’ята повинна пересуватися в необхідному для розколу напрямку. На розколювання поліна витрачається приблизно 12-15 секунд, а орієнтовний електроспоживання може становити від 3000 до 4000 Вт і може варіювати все залежить від застосовуваного мотора.
Під час проектування рами під рукодільний верстат потрібно передбачати його установку. Встановити можна на колеса або на рейки, це дасть можливість зручно переміщати пристрій.
Чіткої схеми для створення конструкції немає, все буде залежати від початкових механізмів. На початку будівництва необхідно оцінити його користь в плані економії, якщо Вам необхідна величезна кількість дров, то ця конструкція перевершить власні очікування.
Зіставивши гідравлічні дроворуби з іншими, можна прийти до приємних висновків: «від гідравліческогодровокола найменше трісок!». Чому? А подумайте самі!
Тепер і Ви знаєте як зробити колун і що для цього необхідно. Запасайтесь терпінням і вперед!

Відео в тему

Успіху і до нових зустрічей, з Вами був Андрій Ноак!

Як зробити дровокол на трактор

Дровокол на трактор: як створити самостійно, докладна інструкція

Дроворубом називають спеціальний пристрій, що застосовується для розколу деревини і чурок, а ще для виконання торцювання. Звичайна в роботі, практична і функціональна, така модель може застосовуватися в самих різних умовах.

Дровокол відрізняється компактністю, легко транспортується з одного місця на інше і має великий ресурс роботи. Його створюють з стійких до зносу деталей, може оснащуватися працюють від електрики, дизельними і двигунами на бензині.

Дроворуби діляться по області використання

  • промислові. Моделі мають великий ресурс роботи і довго працюють, без перерви.
  • Домашні. Виділяються обмеженою працездатністю, однак завдяки багатофункціональності та мобільності використовуються навіть в приватних господарствах.

Як працюють дроворуби, можна поглянути на відео.
На сьогодні є дуже великий вибір цієї техніки. Багато виробників в наш час випускають колуни різного типу, потужності і вартості. Однак деякі умільці роблять саморобки, які зовсім не гірше дуже дорогих пристроїв.

Дровокол на трактор власними руками

У побутових умовах людина здатна зібрати дровокол різного типу. Це може бути горизонтальний або вертикальний колун, механічний, з двигуном або електричний. Але для того, щоб саморобка працювала правильно, як і рукодільний трактор з УАЗа, найкраще застосовувати схеми і креслення.

Дровокол гідравлічний

Подібну модель зробити дуже нелегко, але дійсно можливо. Дуже важке — це гідравлічна складова частина, в яку входить гідравлічний циліндр з штовхачем, насос, вузол управління потоками рідини, масляний бак і насос мотора.

Створюючи гідравлічний дровокол, необхідно дотримуватися певних дій.

  1. Конструювання рами. Для неї застосовуються міцні матеріали, які повинні бути стійкими до впливів механіки.
  2. Установка рами на колеса. Краще застосовувати готове шасі, через що пристрій стане більш стійким.
  3. Знизу необхідно встановити автомобільний домкрат.
  4. Верхню частину необхідно зробити рознімної, через що на рамі можна колоти дрова.
  5. До верхньої частини фіксується клин, центральний гвинт і гідравлічний домкрат.

Можна створювати і більш складні моделі, в яких домкрат встановлюють на стаціонарну станину.

Рукодільний дровокол на трактор гвинтового типу

Для подібної моделі необхідно застосовувати конус-колун, вал, станину, понижуючий редуктор і потужний мотор. Можна застосовувати привід від ВОМ, який зробить колун більш продуктивним.

Принцип конструювання саморобного дровокола

  1. До стійкою станини закріплюють мотор і редуктор
  2. На вал садять конус
  3. Далі вал слід підключити до понижувального редуктора.

Гвинтовий дровокол повинен конструюватися з урахуванням деяких факторів:

  • насадка не фіксується до мотору безпосередньо;
  • електричну частину слід встановлювати з професіоналом;
  • ремінну і ланцюгову передачі одягають в кожух.

Такий колун має невелику частота обертання 250-300 оборотів в хвилину. Цього цілком достатньо, щоб добре колоти дрова.

Можна створити і дровокол навісний на трактор, однак для цього застосовується спеціалізована зчіпка. Вона дасть можливість ставити модель на апарат і автоматизувати робочий процес з деревиною.

Дровокол на трактор: види і як створити самостійно

Дровокол навісний на трактор — це конструкція, що знайшла широке використання в господарствах, де постійно робиться заготівля великої кількості деревини. Наявність навісного обладнання даного типу дозволяє колоти найбільш великі дерев’яні колоди, економлячи багато часу сил фермера.
Дроворуби, які призначаються для роботи в парі з тракторами, розділяються між собою за кількома параметрами. Перший з них — це спосіб закладки головешок в конструкцію при розколюванні.
З цього фактору підвісні пристрої поділяють на 3 види:

  • горизонтальні — в подібних дроворуби поліна лягають на передбачену в конструкції нішу, після цього пересуваються до колючо елементу або, у випадку з деякими моделями агрегатів, колючий компонент рухається в напрямку до деревини;
  • вертикальні — в пристроях даного типу колючий компонент розколює поліно, рухаючись до нього зверху. Для роботи з подібними дроворуби дерев’яні колоди потрібно фіксувати. При цьому фіксатор може бути передбачається конструкцією дровокола, або ж поліно потрібно тримати руками;
  • змішані — робочий принцип таких дровоколов вибирається залежно від типу деревини. Основна перевага даного обладнання на трактор складається в його великій продуктивності, що дає можливість застосовувати агрегати даного типу на великих деревообробних підприємствах.

В основному, горизонтальні конструкції мають меншою ефективністю якщо порівнювати з їх вертикальними і змішаними аналогами. Завдяки цьому стає зрозуміло невисокий інтерес на них і можливість застосування виключно для заготовки мінімальної кількості деревини.
Залежно від принципу дії, дроворуби для тракторів поділяють на такі різновиди:

  • гідравлічні — мають просту конструкцію і великими експлуатаційними параметрами. Кожен гідравлічний дровокол має яскравий перевагою — плавним зіткненням колючого елемента з колодою;
  • гвинтові, або конусні — ці пристрої оснащуються гайковий-гвинтовими з’єднаннями, в число переваг яких входить надійність і велика потужність. Гвинтовий дровокол на трактор має дуже довгими періодами використання і не вимагає спеціального обслуговування.

Подібного роду класифікація дровоколов для тракторів дає можливість підібрати обладнання, яке підійде для різних обсягів деревини та умов експлуатації.

Мінуси і плюси гідравлічного дровокола на трактор

Дровокол з приводом на гідравліці має кілька позитивних якостей.
До них відноситься:

  • навісне обладнання даного типу має просту конструкцію, що значно полегшує його ремонт своїми руками;
  • гідравлічний дровокол можна ставити і застосовувати на різних тракторах, в тому числі, маючи в розпорядженні рукодільний трактор з УАЗа;
  • конструкція має велику продуктивністю, і може використовуватися для розколювання найбільш твердих порід дерева.

Не звертаючи уваги на ряд плюсів, гідравлічний дровокол на трактор також має певні мінуси.
У їх числі слід зазначити:

  • необхідність в постійній заміні масла — в іншому випадку труться деталі агрегату під час роботи з неякісним матеріалом для змащення дуже швидко заклинять або повністю поламаються;
  • іноді для робіт по ремонту саморобного дровокола на трактор дуже і дуже важко знайти підходящі деталі;
  • щоб виключити значних навантажень на ВВП трактора потрібно постійно точити колун дровокола.

Не звертаючи уваги на деяку кількість мінусів, власне гідравлічний дровокол на трактор є одним з найпоширеніших агрегатів, як для періодичного використання в побутових завдання та цілі, так само і для постійної експлуатації в великих господарствах.

Конструкція і принцип гідравлічного дровокола

Дровокол гідравлічний складається з таких елементів:

  • міцної металевої станини;
  • упору;
  • циліндра;
  • насоса;
  • клинового леза:
  • бака для заливання масла;
  • мотора, що приводить апарат в рух.

Як горизонтальний, так і вертикальний або змішаний дровокол на трактор володіє подібною схемою. Тільки одна різниця між ними лежить тільки в тому, що в вертикальної конструкції п’ята замінюється ріжучим елементом.
Типові дроворуби для тракторів дуже часто ламаються в зв’язку з меншим діаметром передбаченого в їх конструкції циліндра. Дуже часто на циліндр, діаметром приблизно 10 см, створюється тиск, що досягає тиску в десять тонн. Не звертаючи уваги на це мотор дровокола продовжує працювати, навіть не звертаючи уваги на відсутність якого-небудь ефекту від роботи. На відміну від типових агрегатів, гідравлічні дроворуби спроектовані таким чином, що при їх роботі відбувається поступове наростання сили. У разі нестачі сили відбувається зупинка обертання циліндра, що усуне поломку агрегату навіть при продовження роботи масляного насоса.

Дровокол на трактор власними руками — як зробити хороший апарат?

Рукодільний дровокол на трактор має по максимуму простий конструкцією. Він складається з розташувалася вертикальної рами, вміщеній на окрему платформу, а ще простого автомобільного домкрата, розміщеного знизу. Верхня частина рами повинна мати рознімною конструкцією, що дасть можливість розколювати поліна різноманітного діаметра.
Перед складанням дровокола на трактор буде потрібно проаналізувати докладні креслення його конструкції. У них повинні бути вказані розміри всіх застосовуваних деталей і алгоритм їх монтажу в апарат.

Після вивчення схеми приступаємо до безпосереднього виготовлення конструкції.
Алгоритм дій повинен виглядати так:

  1. Спочатку потрібно правильно зважити і зібрати раму обладнання. Найкраще відразу ставити конструкційні елементи на шасі або колеса, щоб в подальшому обладнання було легше переміщати по ділянці;
  2. Далі на раму слід встановити головну гідравлічну частину;
  3. Замість передбаченого в конструкції ножа потрібно застосовувати клин конусної форми;
  4. Рухатися від стінки до розколюють поліну клин буде під впливом центрального гвинта — його доцільніше купити окремо. Про виготовлення гідравлічного дровокола на трактор на власні очі розповість відео.

Після складання дровокола знадобиться встановити на трактор. Дуже хорошим варіантом вважається спосіб підключення від ВВП, передбаченого в конструкції сільськогосподарської машини. Подібний варіант дасть можливість підтримувати стабільні обороти вала відбору потужності і передавати їх на конус дровокола, виключаючи його перевантаження.

Дровокол на трактор: види і варіанти виконання

Дровокол на трактор: нехай дрова коле трактор

Дровозаготовка — нагальна ежегодічная проблема для більшості жителів Росії, переважно жителів сільської місцевості, яка пов’язана з великими витрат праці. Людина з давніх пір намагається спростити цей важкий труд, з появою бензопили істотно спростилася процедура розпилювання колод на чурбакі, механічний дровокол полегшив саму витратну з енергетичної точки зору частина заготівельних робіт — кілочка дров.
Сьогодні промисловість виробляє різні типи механічних колуна, що виділяються:

  • робочим принципом;
  • працездатністю;
  • таким, що розколює зусиллям;
  • типом силової установки;

але в силу не низькою ціною останніх, в приватних господарствах інтерес на них обмежений.
Проблема, як завжди, вирішується народними умільцями, через що рукодільний дровокол можна зустріти в багатьох господарствах. Це застосовують мускульну силу пружинні дроворуби або працюють від самих різних енергетичних установок рейкові, гвинтові, редукторні і навіть гідравлічні колуни.
В основному, як джерело обертального моменту застосовується будь-які підручні агрегати:

  • що були у використанні електричні мотори;
  • двигуни внутрішнього згоряння (бензинові або дизелі);
  • мотоблоки;
  • трактора.

Завдяки багатофункціональності і велику популярність на селі даного виду техніки завершальний варіант, до речі, найбільш мобільний, знаходить досить велике застосування.

Дровокол на трактор — варіанти виконання

Є різні типи тракторних дроворуби, як промислового, так примітивного виробництва, в іншому варіанті варіації лімітування виключно винахідливістю доморощених фахівців. Одні робляться у вигляді навісного обладнання, забезпечуючи найбільшу мобільність дровокольного верстата, інші виконуються в фіксованому варіанті, застосовуючи трактор в якості енергетичної установки. Обертальний момент для виконавчих механізмів в даному випадку береться через карданну передачу з ВВП (вал відбору потужності).
ВВП надає круговий рух:

  • шестірні, що приводить в рух зубчасту рейку штовхача рейкового колуна;
  • маслонасосу гідросистеми гідравлічного дровокола;
  • приймальні осі редуктора;
  • валу гвинтового дровокола.

Причому дровокол гідравлічний до трактора можна підключити додатковим способом — безпосередньо до системи гідравліки трактора. Такий, більш раціональний спосіб дозволяє значно полегшити конструкцію гідравлічного колуна, оскільки дозволяє відмовитися від центральних елементів гідросистеми (масляного насоса, гідравлічного розподільника, масляної ємності) і застосовувати виключно гідроциліндр. Такі тракторні дроворуби дуже цікаві для саморобного виготовлення.

Дровокол на трактор власними руками

У більшості випадків стимулом для вибору типу саморобного дровокола на трактор крім самого трактора буває наявність готового працездатного приводу (гідроциліндра, рейкової передачі, редуктора), однак якщо такого немає, то найбільш правильним рішенням буде зробити дровокол гвинтовий. Гвинтовий конус з двухзаходной наполегливої ​​різьбленням дозволяє колоти чурки самого різного діаметру фактично без особливих проблем, оскільки сам вгризається в дерево і розколює її вздовж волокон. Маючи готовий конус в наявності, залишається лише зважити конструкцію, спосіб його сполучення з ВВП і здійснити придумане в залізо.
Це буде найбільш економний варіант адже вартість самого гвинтового конуса невелика. Зроблений на високоточному японському обладнанні гвинтовий дровокол придбати за ціною виробника можна в online-магазині компанії odrova.ru, до речі, тут же на ресурсі можна вибрати готове рішення у вигляді комплекту на ВВП трактора.

Дровокол на ВВП трактора

Дровокол на трактор: як створити самостійно, докладна інструкція

Дроворубом називають спеціальний пристрій, що застосовується для розколу деревини і чурок, а ще для виконання торцювання. Звичайна в роботі, практична і функціональна, така модель може застосовуватися в самих різних умовах.

Дровокол відрізняється компактністю, легко транспортується з одного місця на інше і має великий ресурс роботи. Його створюють з стійких до зносу деталей, може оснащуватися працюють від електрики, дизельними і двигунами на бензині.

Дроворуби діляться по області використання

  • промислові. Моделі мають великий ресурс роботи і довго працюють, без перерви.
  • Домашні. Виділяються обмеженою працездатністю, однак завдяки багатофункціональності та мобільності використовуються навіть в приватних господарствах.

Як працюють дроворуби, можна поглянути на відео.
На сьогодні є дуже великий вибір цієї техніки. Багато виробників в наш час випускають колуни різного типу, потужності і вартості. Однак деякі умільці роблять саморобки, які зовсім не гірше дуже дорогих пристроїв.

Дровокол на трактор власними руками

У побутових умовах людина здатна зібрати дровокол різного типу. Це може бути горизонтальний або вертикальний колун, механічний, з двигуном або електричний. Але для того, щоб саморобка працювала правильно, як і рукодільний трактор з УАЗа, найкраще застосовувати схеми і креслення.

Дровокол гідравлічний

Подібну модель зробити дуже нелегко, але дійсно можливо. Дуже важке — це гідравлічна складова частина, в яку входить гідравлічний циліндр з штовхачем, насос, вузол управління потоками рідини, масляний бак і насос мотора.

Створюючи гідравлічний дровокол, необхідно дотримуватися певних дій.

  1. Конструювання рами. Для неї застосовуються міцні матеріали, які повинні бути стійкими до впливів механіки.
  2. Установка рами на колеса. Краще застосовувати готове шасі, через що пристрій стане більш стійким.
  3. Знизу необхідно встановити автомобільний домкрат.
  4. Верхню частину необхідно зробити рознімної, через що на рамі можна колоти дрова.
  5. До верхньої частини фіксується клин, центральний гвинт і гідравлічний домкрат.

Можна створювати і більш складні моделі, в яких домкрат встановлюють на стаціонарну станину.

Рукодільний дровокол на трактор гвинтового типу

Для подібної моделі необхідно застосовувати конус-колун, вал, станину, понижуючий редуктор і потужний мотор. Можна застосовувати привід від ВОМ, який зробить колун більш продуктивним.

Принцип конструювання саморобного дровокола

  1. До стійкою станини закріплюють мотор і редуктор
  2. На вал садять конус
  3. Далі вал слід підключити до понижувального редуктора.

Гвинтовий дровокол повинен конструюватися з урахуванням деяких факторів:

  • насадка не фіксується до мотору безпосередньо;
  • електричну частину слід встановлювати з професіоналом;
  • ремінну і ланцюгову передачі одягають в кожух.

Такий колун має невелику частота обертання 250-300 оборотів в хвилину. Цього цілком достатньо, щоб добре колоти дрова.

Можна створити і дровокол навісний на трактор, однак для цього застосовується спеціалізована зчіпка. Вона дасть можливість ставити модель на апарат і автоматизувати робочий процес з деревиною.

Дровокол гідравлічний

З появою на ринку невеликих верстатів-дроворуби стало зрозумілим, що важка праця наколки дров для будинку можна значно спростити за допомогою електроприводу і колючої рейки. З безлічі схем приводу найпотужнішим і працездатним насправді визнали дровокол гідравлічний, здатний розвивати величезне зусилля при відносно незначних габаритах.

Який варіант саморобної дровокольного верстата вибрати

Кращий рукодільний дровокол той, який стане хорошим і здатним працювати без загрози для людського життя. Щоб розколоти навіть соснову цурку, потрібно статичне зусилля не менше тонни, з цієї причини головні силові деталі доведеться робити з профілю зі сталі — двутавра або швелера.
У побутових умовах побудувати гідравлічний дровокол власними руками можливо по одній з наступних схем:

  • На основі гидронасоса з розподільним пристроєм і гідроциліндра невеликого трактора;
  • Застосовуючи звичайний автомобільний домкрат.

Практична схема гідравлічного дровокола

Основна відмінність дровокола на основі домкрата і на основі гидронасоса полягає в підході застосування пристрою. Домкратний варіант простий, дешевий і надійний, ресурс його невисокий, так що дуже часто такі дроворуби використовують в найважчих випадках, коли цурку не виходить розколоти традиційним сокирою або колуном, а возитися і витрачати весь день на одне поліно немає ніякого бажання. Дровокол на основі гідравлічного приводу і насоса дає можливість справжній робочий верстат, що дає можливість використовувати пристрій протягом істотного періоду часу.

Дровокол з гідравлічного насоса і лінійного приводу

Робочий принцип і загальна схема пристрою найдешевше викладені на відео:

Загальне компонування гідравлічного дровокола можна прочитати на наведеному кресленні і фото:

Новый мощный дровокол!

Дровокол складається з таких вагомих частин і агрегатів:
Найлегше зробити дровокол власними руками за кресленнями, вищенаведеним, виконуючи дії в такомпорядке.

важливо! Всі гідравлічні агрегати повинні з’єднуватися штатними гнучкими трубопроводами, контроль герметичності з’єднань потрібно перевіряти за правилами контролю та обслуговування водяних систем великого тиску.
Вага агрегату залишає не менше 180 кг, з цієї причини дуже зручним буде встановити гідравлічний дровокол на причепі, або на міст від легкового автомобіля, наприклад, «Москвича» або «Волги».
Можна вигадати власний варіант компонування агрегатів, зробити дровокол універсальним, що працюють як у вертикальному, так і горизонтально. Але в даному випадку буде потрібно окремо зробити модуль насоса і масляного бака. Ці два агрегати не повинні міняти свій стан при горизонтальній або вертикальній установці станини дровокола. Це не зручно завжди, з цієї причини для мобільного варіанту гідравлічного дровокола найлегше застосовувати агрегати, встановлені на тракторі, а станина дровокольного верстата використовується в такому випадку, як навісне обладнання, як на фото.

Дровокол з гідравлічного домкрата

Вельми простий і хорошою в роботі може бути схема дровокола, зображення на фото. У вигляді основи подібного пристрою застосовується автомобільний гідравлічний домкрат. Такий апарат дуже легко зможе розвинути зусилля в 3-5 тонни, цього цілком достатньо, щоб легко розколоти цурку діаметром до 30 см.

Робочий принцип такого гідравлічного дровокола і результативність приладу стає наочним з відео:

Пристрій простіше і легше попереднього варіанту. Якщо дровокол зі старих запасних частин від трактора вам обійдеться не менше ніж в 15 тис. Рублів, то гідравлічний домкрат і пара швелерів коштувати будуть максимум пару-трійку тисяч рублів. Однак при постійному використанні таким на гідравліки дровокольного верстатом потрібно комплект змінюваних манжет і гумових ущільнень, так як найбільший робочий ресурс китайського домкрата може становити від сили 300-400 підйомів.
У конструкції застосовувався пляшковий автомобільний варіант, але, як правило, можна застосовувати будь-який, наприклад, рихтовочний або ЖД апарат. Завершальний варіант підійде найкраще. Мобільного варіант розвиває тиск в 15 тонн, і навіть при щоденному застосуванні прослужить не менше 5-7 років.

висновок

Будь-які з наведених гідравлічних дровокольного верстатів при роботі повинні бути повністю справними, не мати слідів підтікання рідини, мимовільних спрацьовувань перепускних клапанів. На роботу пристрою аналогічні вади не роблять вплив, але призводять до пошкодження при розколі важких сортів дерева.

Гідродровокол: робочий принцип і самостійне виготовлення

Дроворубом називають спеціалізований пристрій, яке автоматизує дровозаготовку. Іноді називають його дровокольного верстатом. Більшість моделей подібних колуна були створені талановитими руками інженерів, майстрів-самоучок. Розглянемо робочий принцип, основні різновиди інструменту. А ще затребувані схеми монтажу гідравлічного дровокола.

  • особливості використання
  • Різновиди гідравлічного дровокола
  • конструкція
  • Колун «Горинич». експлуатаційні особливості
  • Збирання Гідроколуни
  • Виготовлення ножного колуна
  • висновки

Дровокол Гидравлический Самодельный. Прост в изготовлении, но серьёзен в деле.

Показати весь вміст

особливості використання

Цей пристрій, як дровокол гідравлічний, повсюдно використовується на цехах на виробництві, в приватних господарствах. Верстати відповідають за розкряжування, розкол колод. Ті, кому доводилося заготовляти дрова вручну, знають, скільки вільного часу забирає дана робота. Негідравліческіе установки набагато поступаються в питаннях довговічності і надійності. Нерівномірне навантаження дуже часто призводить до передчасних поломок обладнання.
Інша річ дровокол гідравлічний, виготовлений власними руками або зібраний на підприємстві. Подібного роду конструкції стають дуже популярними серед споживачів. Якщо навіть навантаження може досягати десяти тонн, вона подається потроху. З цієї причини насос для олії, мотор можуть витримати її без поломки. Якщо сили не вистачить, циліндр просто припинить обертання. І поломка масляного насоса не станеться.

Різновиди гідравлічного дровокола

На ринку будівельної апаратури представлені безліч моделей, ціна яких може змінюватися від 15 до 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Вартість пристрою сформіровивается, виходячи з подібних визначальних параметрів:

  • Потужність. Чим вона більше, тим дорожче обладнання.
  • вид мотора.
  • вага.
  • Найбільша довжина поліна.
  • Якщо ви купуєте модель з електро двигун, необхідно дивитися на заявлене напруга.

Джерело живлення може бути електричним і бензиновим.
Розглянемо специфіки кожного типу:

  1. Електричний двигун. У дешевих верстатах, які призначені для експлуатації в побутових завдання та цілі, встановлений електродвигун. Модель дуже проста, екологічно безпечна. Підійде для повсякденної роботи навіть в умовах гаража. А якщо виготовлення дровокола вироблялося власними руками, і модель вийшла досить невеликий, ви дуже легко зможете перенести її вручну. Мабуть, основним недоліком подібного пристрою вважається неможливість роботи без електричного живлення.
  2. Бензиновий мотор. В основному, встановлюють на потужні моделі. Перевозити його до місця дровозаготовкі вручну точно не вийде. Працює на бензині пристрій має велику вагу, коштує дуже дорого. Але і результативність подібного пристрою набагато вище.

Електричний дровокол Sadko
Залежно від способу закладки дров, розрізняють такі різновиди колуна:

  • Вертикальний. Відрізняється скромними габаритами. Рух різця виконується зверху вниз. Колода ставиться внизу вертикально. У продажу можна зустріти моделі, в яких все відбувається навпаки. Ніж нерухомий, в напрямку до нього рухається дерево.
  • Горизонтальний. Найбільш поширений тип дровокола. Дерево лягає горизонтально і рухається до ножа.
  • Змішаний. Придбати обладнання як правило неможливо, воно вважається високою рідкістю. В основному, закладкою 2-ух типів мають виключно професійні моделі. Багатофункціональність — головна перевага. Завдяки їй, процес переробки прискорюється в кілька разів. Дуже часто змішані механічні колуни ставлять на великих підприємствах і лісопилках.

Оскільки купівля обладнання по кишені не кожному, рукодільний дровокол гідравлічний власними руками стає найефективнішим і рентабельним рішенням. Все буде залежати від знань майстра, його вправності і бюджету. При хороших зусиллях можна зібрати фактично обладнання професійне. І навіть поставити верстат «в лінію» для виконання автоматичної торцювання. Якщо ви маєте намір створити гідравлічний дровокол власними руками, необхідні креслення і поради не складно відшукати в мережі інтернет.

конструкція

Не звертаючи уваги на можливу складність конструкції, в її основі не дуже багато деталей. Це станина, спеціалізований упор циліндра. Для розщеплення деревини застосовується клиновидное лезо. До речі, подібних лез може бути кілька. Також не можна уявити собі роботу апарату без мотора і насоса, окремого бака для масла. Обов’язково необхідний розподільник тиску. Схеми гідравлічного дровокола для вертикальних, горизонтальних моделей в загальному схожі.

Колун «Горинич». експлуатаційні особливості

Чи не станемо розглядати всі представлені на ринку моделі, оскільки їх десятки. Розглянемо одну з дуже поширених і вдалих в пропорції якості та вартості — «Горинич». Однією з хороших сторін колуна вважається його швидкість. Що стосується довговічності і надійності, за такими параметрами «Горинич» теж побив усі рекорди. Недавня статистика виготовленої колуна роботи дійсно вражає. За 9 років один такий апарат зміг обробити більше 18 000 кубів лісу! По закінченні цього часу він жодного разу не ремонтувався, всі вузли залишилися цілими. Робочі включали його і в 30-градусну спеку, і в міцні морози до -20 градусів. Мотор і інші комплектуючі дуже добре справлялися з навантаженням не залежно від пори року.
Серед основних досягнень «Горинича»:

  • Всього 2,5 секунди вимагається, щоб закінчити один цикл.
  • Збірка необхідна для роботи навіть в складних температурах.
  • Всі поспіль деталі підлягають ремонту.
  • Ніж зроблений із загартованої сталі. Необхідно дуже постаратися максимально, щоб хоча б трохи затупити його.
  • Завдяки особливому покриттю, обладнання стійко до опадів і інших впливів природи.

Довговічний і надійний колун Горинич
Приблизно за 3 хвилини апарат розколює 26 чурок, за 60 хвилин можна обробити 500 заготовок. На фотографії можна розглянути, як виглядають такі дроворуби гідравлічні. Вартість стартує від 150 000 руб — за ці гроші можна придбати «Горинич 220», модель 6т. Перший апарат вважається електричним. Якщо підрахувати кошторис і добре вивчити інструкції, дровокол гідравлічний власними руками обійдеться не дорого, але не дуже багато. З цієї причини сказати напевно, який власне варіант краще, не дуже просто.

Збирання Гідроколуни

Збірку найкраще починати з зварювання рами, що прикріплюється до майданчика. Навряд чи можна обійтися без автомобільного домкрата, яким обладнується частина знаходиться внизу. Вгорі розраховується роз’єм, потрібний для ефектної кілки. Адже діаметр, довжина всіх заготовок виділяються, з цієї причини вертикальний гідравлічний дровокол повинен бути «всеїдних».
На фотознімку показаний механічний колун, вирахуваний на експлуатацію в дуже великих масштабів. Він має важку конструкцію: домкрат гідравлічний, а станина стаціонарна (Непереносное). Щоб створити дану установку, необхідно володіти базовими слюсарними здібностями, бути знайомим з важливими правилами техніки безпеки. Апарат здається простим, однак при недбалому ставленні існує небезпека нещасного випадку.
Щоб заощадити ресурси, встановили ножі клиноподібної форми, що мають від 4 до 8 лопатей. Якби ніж був традиційним, він би просто розрізав бревнишко на 2 половини. За рахунок клиновидних лез будь поліно відбувається в один прохід. Якщо Ви запланували зробити гідравлічний дровокол власними руками з приводом від трактора, не забувайте облаштувати його клиноподібним ножем з чотирма лопатями.
Отже, якщо Ви запланували зібрати простий дровокол гідравлічний власними руками, підготуйте креслення, скористайтеся відео, текстовими інструкціями нашого сайту.
Найпростіша збірка буде складатися з:

  • Гідравлічного насоса і приводу (мотора).
  • Гідробака, циліндра і розподільника.
  • рукавів.
  • Теж необхідно запастися сполучними елементами.

Перед тим як починати працювати, важливо визначитися з конкретними параметрами потужності, з’ясувати потрібне зусилля гідроциліндра. Звичайними словами, ви можете зібрати дровокол, а його потужності просто не вистачить для продуктивної роботи. Тому якщо будуть потрапляти великі полінця або сучкувате дерево, обладнання може просто заклинити.
Гідравлічний дровокол власними руками
Дане фото показує найпростішу схему колуна. Увага своє зверніть на клапан для запобігання гідравлічного розподільника. Його необхідно ставити обов’язково, хоча на параметри системи він не впливає.

Виготовлення ножного колуна

Не можна виключати, що ви ставитеся до тієї категорії людей, яка не горить бажанням оплачувати дуже великі суми за електричну енергію або купувати бензин. Та й не у всіх є гроші, щоб поставити обладнання від трактора і інші дорогі деталі гідравлічного дровокола власними руками. В даному випадку можемо запропонувати вам креслення ножний установки. Знадобиться регулярно прикладати деякі зусилля, зате не доведеться заплатити за світло.
Для початку зазначимо інструменти та комплектуючі, які будуть потрібні для збірки:

  • домкрат.
  • Труба. Ідеальні розміри — 40 на 50.
  • кілька куточків.
  • Пластини зі сталі. Їх товщина дорівнює 6-8 мм.
  • Палять з міцної гуми.
  • Щоб спорудити клин, що розколює деревину, знадобиться важкий шматок металу. Але пам’ятайте — його товщина повинна бути не менше 30 мм.
  • болти М12.
  • З додаткового обладнання навряд чи можна обійтися без апарату для зварювання та болгарки, дрилі, рулетки.

ножний колун
Виробничий процес складається з 4 етапів:

  1. Збірка рами. Оскільки труба профільна може зігнутися під зусиллям, її необхідно заздалегідь закріпити. Або запастися більш товстим елементом. В іншому варіанті все ясно, в першому будемо робити ферму. Направляючу потрібно прикріпити до майданчика, наварив косинку із зворотного боку. Застосовуючи куточок, роблять повзунок. Ковзання по направляючої має бути вільним
  2. Основа для домкрата. Апарат підйомної потужністю десять тонн саме те що потрібно. Як правило, для виконання базових завдань цілком достатньо «шестітонніка». Для виробництва додаткової опори беруть металеві смуги 0,6-0,8 см, приварюють під п’ятою.
  3. Модернізація ручки. Тут нам необхідно зробити зручний вигин для ніг. Досконало, прикріпити педаль щоб не було зісковзування. Наявність додаткової пружини буде повертати ручку в початкове положення. Або можна прикріпити ролик, а потім прив’язати джгут.
  4. Виготовлення частини яка ріже. Її виробляють з товстої сталі (мінімум 3 мм), заточують у формі клина. Кріплення виконується гвинтами М12. На цьому ножна пристрій для колки дров готове.

висновки

Процес дровозаготовкі можна значно зробити швидше і полегшити, якщо придбати якісний механічний колун. Також ви можете спробувати зробити його своїми силами — необхідні поради, фото і креслення є в нашій публікації. Рукодільна модель не дуже різниться від заводської, якщо збірка була здійснена грамотно.

Про автора

admin administrator