Актора для баклажанів приготування розчину

Авторadmin

Актора для баклажанів приготування розчину

Актора: інструкція щодо застосування для різних рослин

Актора – це інсектицид широкого спектру дії, що застосовується для швидкого знищення шкідників і їх личинок, що паразитують на сільськогосподарських і плодових культурах, декоративних і кімнатних рослинах. Актора, інструкція із застосування якої представлена нижче, відноситься до сильнодіючих інсектицидів універсального призначення, що відрізняються високою ефективністю системної дії, а також безпекою у застосуванні при дотриманні інструкції.

Зміст матеріалу

Читайте статтю в тему: інтавір інструкція із застосування в саду!

Особливості складу та форми випуску

Актора належить до інсектицидів універсального призначення з групи неонікотиноїдів. Основна діюча речовина в її складі – тіаметоксам, концентрація якого може відрізнятися залежно від форми випуску.

Актора випускається у формі рідкої суспензії з концентрацією активної речовини 25-35%, а також водорозчинних гранул для приготування робочого розчину. Гранули упаковуються в пакетики вагою 4 г, 40 г або 250 г.

Середня ціна Актори залежно від форми випуску і дозування коливається від 30 до 6000 рублів.

Принцип дії АкториПрепарат застосовується для боротьби з різними шкідниками садових і городніх культур, плодових дерев, чагарників, квітів і кімнатних рослин.

Актора відрізняється високою ефективністю проти понад 100 різновидів шкідників, до яких належать:

  • колорадський жук;
  • щитівки;
  • зволікання;
  • хибнощитівки;
  • трипси;
  • тля;
  • медяниці;
  • цвітоед;
  • лукові мухи;
  • яблуневі плодожерки;
  • капустні блошки;
  • павутинний кліщ;
  • лістошка;
  • червець;
  • білокрилка.

Актора належить до інсектицидних препаратів кишково-контактної дії. При обробці культур активний компонент проникає в шари рослини, а звідти – в шлунково-кишковий тракт шкідника.

Інсектицид впливає на нервову систему комахи, порушуючи передачу нервових імпульсів, викликаючи її параліч і подальшу загибель. Найчастіше вона настає через 5-6 годин після обробки.

Переваги та недоліки Актори

Засіб можна використовувати двома способами – внесенням до ґрунту або обприскуванням самих рослин. Актора відрізняється тривалою дією. При обприскуванні культур інсектицидний захист зберігається до 3 тижнів, при внесенні в грунт – до 10-12 тижнів.

Також Актара часто застосовується для профілактичного протравлювання картопляних клубнів і розсади баклажанів, помідорів і солодкого перцю перед висадкою у відкритий ґрунт.

Основні переваги Актори:

  • широкий спектр дії проти більшості городніх і садових шкідників;
  • висока ефективність і тривалий інсектицидний ефект, що зберігається до 8-12 тижнів;
  • відсутність різкого, неприємного запаху, що дозволяє використовувати засіб у закритих приміщеннях для обробки кімнатних рослин;
  • висока стійкість до різких перепадів температури – прямі сонячні промені і дощі не знижують ефективність препарату;
  • активні речовини, що містяться в Актарі, не накопичуються в плодах і не погіршують врожайність рослин;
  • при дотриманні інструкції щодо застосування Актара повністю безпечна для здоров’я людини, тварин і корисних комах.

Перед обробкою інсектицидним розчином потрібно враховувати, що Актара діє тільки на дорослих особин і відрізняється мінімальною ефективністю проти яєць, личинок і лялечок комах.

Крім того, при тривалому застосуванні препарат викликає звикання у шкідників, що значно знижує його ефективність. Тому Актару рекомендується комбінувати з іншими інсектицидами.

Актора: інструкція щодо застосування для різних видів культурУпаковку інсектицидного препарату потрібно розкривати тільки на відкритому просторі, з використанням респіратора та інших засобів індивідуального захисту. Дозування Актори для приготування робочого розчину, час, коли обробляти культури та особливості обробки залежать від конкретного виду рослин.

Вирощування баклажанів від А до Я: як без хімії отримати великі плоди – перевірені часом поради!

Автор: Олександр П. https://floristics.info/ua/index.php?option=com_contact&view=contact&id=23 Правки: 10 березня 2024 Перша редакція: 25 січня 2023 Редактор: Олена Н. https://floristics.info/en/?option=com_contact&view=contact&id=21 🕒 5 хвилин 👀 7979 разів 💬 2 коментарі

  • Передпосівна обробка та посів
  • Умови для розсади баклажанів
  • Підживлення розсади
  • Баклажани у відкритому ґрунті
    • Висаджування баклажанів
    • Формування куща
    • Внесення підживлень
    • Нормування плодів і поливання

    Хочу поділитися з вами інформацією про вирощування баклажанів від прокльовування насіння до збору врожаю.

    Передпосівна обробка та посів

    Цього року я буду вирощувати різнокольорові баклажани: темно-сині, рожеві та білі.

    Перед посівом насіння потрібно знезаразити протягом 20-30 хвилин у рожевому розчині марганцівки або в перекисі водню, а потім покласти на мокру вату для пророщування, прикривши його зверху ще одним шаром вологої вати: насіння не повинно пересихати.

    Паростки проклюнуться за три дні. Якщо ви сіятимете насіння без попереднього замочування, якісь насінини можуть не прорости, а якщо насінина проклюнулася, вона напевно жива і обов’язково дасть паросток.

    Розсада баклажанів погано переносить пікірування, тому краще відразу сіяти насіння в окремі ємності. Додайте в розчин марганцівки, в якому ви обробляли насіння, трохи води, щоб вийшов світло-рожевий розчин, і пролийте ним стаканчики з ґрунтовою сумішшю, яка складається з частини перегною, частини піску і двох частин городнього ґрунту, а потім висадіть в стаканчики насіння, що проросло. Ґрунт у стаканах повинен бути теплим.

    Заглиблювати насіння потрібно на 1 см, не більше, щоб воно проросло якнайшвидше. Ущільнивши поверхню ґрунту, полийте кожен стакан і поставте посіви у тепле місце.

    Умови для розсади баклажанів

    Як тільки з’являться сходи, починайте їх підсвічувати: з лютого по березень світловий день ще дуже короткий, і сіянцям не вистачатиме природного освітлення. Якщо ж розсада страждатиме від нестачі світла, вона почне витягуватися, тому перші три доби фітолампа повинна працювати цілодобово, а потім сіянцям потрібен 10-12-годинний світловий день.

    Я сам змайстрував фітолампу з діодної стрічки, блоку та алюмінієвого профілю, і працює вона відмінно. Витративши на комплектуючі 12-20 доларів, можна добре заощадити: фітолампи промислового виробництва коштують щонайменше 100 доларів.

    Крім підсвічування, сіянцям для нормального розвитку потрібний певний температурний режим. Якщо розсада мерзнутиме, вона не зростатиме, а якщо їй буде спекотно, вона почне витягуватися. Оптимальна температура для зростаючих баклажанів – 17-18 ⁰C вночі та 20-22 ⁰C вдень.

    Підживлення розсади

    Перше підживлення я вношу під баклажани у фазі розвитку двох справжніх листочків. Я волію підживлювати розсаду дріжджами: 10 г дріжджів розчиняю в 1 л теплої води, додаю 4-5 ложок цукру, залишаю для зброджування на 4-6 годин, а потім поливаю цим засобом ґрунт у стаканчиках. Дріжджі дуже поживні, і після їхнього внесення сіянці ростуть буквально як на дріжджах.

    Через два тижні після першого підживлення я удобрюю ґрунт розчином попелу та аміаком – аміачною селітрою. Я замість селітри використовую розведену 1:10 коров’ячу сечу.

    Далі я заливаю 200 г попелу 3 л окропу, даю добу настоятися, проціджую, розводжу отриманий настій водою 1:10 і проливаю ґрунт у стаканах з розсадою.

    Останнє підживлення сіянців я роблю за 10 днів до висаджування в ґрунт трав’яним настоєм, який наприкінці квітня-початку травня можна приготувати з молодої трави. Я щільно натоптую травою трилітрову банку на ⅔ об’єму, додаю кухоль свіжого коров’ячого гною або курячого посліду, а якщо гною немає, то всипаю 2 кухлі землі, заливаю все водою і в залежності від температури середовища настоюю від 4 до 7 днів. Потім зливаю з банки рідину, додаю до неї 9 частин води, розмішую і використовую цей розчин як рідке підживлення.

    Баклажани у відкритому ґрунті

    Висаджування баклажанів

    У лунку потрібно покласти хоча б третину відра перегною, але так як у мене минулого року були посіяні на цьому місці сидерати, до того ж я перекопав ґрунт із солом’яною мульчею, то я нічого в лунки не закладав: земля і так поживна.

    У стаканчиках були зроблені отвори для відтоку зайвої вологи, тому коренева система сіянців не страждала від перезволоження та добре розвивалася. Я просто перевалив сіянці з усією земляною грудкою в лунки, загорнув їх і, ущільнивши навколо стебла ґрунт, рясно його полив.

    Нижні листки з сіянців я видалив: вони їм не потрібні. У пазухах листя почнуть з’являтися пасинки, які теж треба видаляти. Саджанець після висаджування має бути з голим знизу стеблом, а на його верхівці повинно бути близько 4 листків. Землю навколо саджанців я мульчую сухою травою або соломою.

    Формування куща

    Щоб кущ виріс потужним, як деревце потрібно видалити всі пасинки з пазух листя до першого розгалуження, а також перший квітконіс на цьому розгалуженні.

    Внесення підживлень

    Як тільки сіянці приживуться на грядці, я підсипаю під них трохи деревного попелу, а потім один раз на два тижні підживлюю баклажани трав’яним настоєм. Коли на кущиках з’являться крихітні плоди, слід підживити баклажани калієм, який відповідає за наливання та дозрівання плодів. У період формування плодів калійне підживлення потрібне всім плодовим культурам.

    Для приготування калійного поживного розчину я заливаю 2 літрові банки просіяного деревного попелу 10 л води і настоюю цей концентрат добу, а потім додаю 1 л цього настою в 10 л води і виливаю під кожен кущик по літровій банці готового розчину.

    Якщо у вас немає можливості готувати добриво, можете просто розсипати навколо кожної рослини по 2 столові ложки деревного попелу, і він поступово разом із поливною та дощовою водою потрапить в зону залягання коріння. Можна використовувати і попіл від спалювання трави, але в ньому набагато менше поживних речовин.

    Це підживлення показане також кабачкам, помідорам та огіркам. У цьому калійному добриві є всі необхідні для хорошого плодоношення макро- та мікроелементи. Калій надає плодам солодкості та доброго смаку. Через два тижні потрібно внести ще одне калійне підживлення. Ніякі інші добрива, крім трав’яного настою та деревного попелу, баклажанам не потрібні: завдяки азоту вони сформують кущ, а завдяки калію даватимуть великі та смачні плоди.

    Нормування плодів і поливання

    Якщо плодів на кущі зав’яжеться занадто багато, потрібно частину з них видалити, щоб плоди, що залишаться, виросли великими. Поливати баклажани в спеку потрібно кожні 4 дні, а в помірно дощову погоду – 1 раз на тиждень.

    Як бачите, ніяких особливих складнощів у вирощуванні баклажанів немає, і якщо все робити правильно, ви обов’язково зберете чудовий урожай.

    Чим і як підгодувати баклажани?

    Баклажан – це досить вимоглива культура, яка потребує регулярних підживлень. Від вибору добрив і термінів їх внесення залежить не тільки здоров’я рослин, але і їх врожайність.

    • Огляд добрив
    • Мінеральні
    • Органічні
    • Комплексні
    • Народні кошти
    • Як зрозуміти, чого бракує рослині?
    • Способи внесення
    • Схема підгодівлі
    • Для росту
    • Після пікірування

    Огляд добрив

    У сучасних городників є великий вибір різних добрив. Кущі можна підгодовувати як купівельними підживленнями, так і народними коштами.

    Мінеральні

    Такі добрива необхідно вносити в ґрунт, чітко дотримуючись інструкції на упаковці. Можна підгодувати баклажани наступними продуктами.

    • Аміачна селітра. Ця підживлення швидко насичує ґрунт азотом. Тому використовувати її необхідно в першій половині літа. Це добриво не можна змішувати з сечовиною. Зате його можна з’єднувати з фосфорним борошном.
    • Карбамід. Ця підживлення також є азотним. Сечовину для добрива баклажанів можна використовувати в сухому вигляді. Але найчастіше сухі гранули перед застосуванням розводять у теплій воді. Сечовину не варто змішувати із золою.
    • Сульфат амонію. Це добриво городники використовують для весняної підживлення рослин. У ньому міститься велика кількість азоту. Зазвичай такий продукт додають в навізні розчини. Робиться це безпосередньо перед внесенням добрива в ґрунт.
    • Кальцієва селітра. Цей продукт можна використовувати під час активного цвітіння баклажанів. У ньому міститься азот і калій. Тому внесення такої підживлення стимулює більш активне цвітіння кущів.
    • Суперфосфат. Підживлення рослин суперфосфатом у короткі терміни збагачує ґрунт фосфором. Але використовувати такі добрива варто тільки в тому випадку, якщо ґрунт не закислений.
    • Сульфат калію. Це одна з найбільш популярних калійних підживлень. Підгодовувати рослини сульфатом можна в будь-який час. Продукт відмінно поєднується з азовмісними підживленнями.

    Працюючи з такими підживленнями, дуже важливо дотримуватися правильного дозування. У цьому випадку рослини отримають всі важливі поживні речовини і при цьому не постраждають.

    Органічні

    Такі підживлення гарні тим, що позитивно впливають не тільки на зростання і врожайність баклажанів, але і на стан ґрунту, на якому вони ростуть.

    • Пташиний поміт. Найчастіше для підживлення баклажанів використовують курячий послід. У ньому міститься велика кількість корисних речовин. Розчин курячого посліду підвищує імунітет рослин, а також стимулює процес дозрівання молодих баклажанів. Використовувати для підживлення продукт у концентрованому вигляді не можна. Це сильно зашкодить корінням молодих рослин. Перед застосуванням сухий продукт розводять у теплій воді в пропорції 1 до 20. Ємність з розчином залишають у теплому місці на кілька діб.

    Замість свіжого курячого посліду садівники також можуть використовувати гранульований продукт. Його можна купити в більшості спеціалізованих магазинів. Сухі гранули розводять у теплій воді, дотримуючись інструкції, зазначеної на упаковці. Після цього розчин відразу ж використовують для поливу.

    • Компост. Більшість городників намагаються облаштувати у себе на ділянці компостну яму. Там можна зберігати сорну траву, листя, залишки рослин і продуктів. Протягом декількох місяців вміст такої ями повільно перегниває. Готовий компост можна використовувати для підживлення багатьох рослин. Баклажани його також люблять. Зазвичай компост закладають у ґрунт у процесі підготовки ділянки до висадки розсади. Як правило, для цієї мети використовується добре перепрілий дворічний компост. Добре для підживлення рослин підходить і компостний чай. Для його приготування в компресор поміщають 3 літри води і невелику кількість будь-якого підсолоджувача. Найчастіше для цієї мети використовується цукор або сироп. У ємність з розчином додають 70 грамів компоста. Після цього трубки компресора поміщають у воду. Систему аерації включають на 12-20 годин.

    Готовий компостний чай потрібно використовувати для поливу рослин відразу ж.

    • Біогумус. Цей продукт має багато спільного з попереднім. Різниця полягає в тому, що тут біогумус служить сировиною, яку переробляють дощові черв’яки. Вермікомпост відрізняється більш пухкою текстурою і довше залишається в ґрунті.

    Продукт вноситься до ґрунту в процесі перекопування ділянки. Робити це рекомендується раз на кілька років.

    • Коров’як. Баклажани, як і інші овочеві культури, не можна підгодовувати свіжим гноєм. Цей продукт занадто концентрований. Гній розводять у теплій воді в пропорції 1 до 10. Готовий продукт наполягається протягом тижня. Деякі городники воліють готувати розчин з гноєм і травою. Їх змішують у рівних пропорціях, а потім заливають теплою водою.

    Перед застосуванням такий розчин розводять у пропорції 1 до 3. Використовувати цей продукт для поливу можна відразу ж після приготування.

    • Зелені добрива. Такий продукт зазвичай використовується для підживлення молодих рослин. Після його застосування кущі відразу ж зеленіють і йдуть у зростання. Зазвичай для приготування корисного настою молоді бур’яни дрібно нарізають і поміщають у велику бочку, а потім заливають водою. Продукти змішують у пропорції 1 до 2. Бочку відразу ж накривають кришкою і відправляють у тепле місце. Там продукт починає бродити. Через тиждень після приготування розчин треба процедити і використовувати за призначенням. Перед застосуванням розчин зазвичай розводять у воді в пропорції 1 до 10.

    Всі ці добрива легко приготувати навіть початківцю. Подібна підживлення виходить бюджетною і дуже корисною і для здорових, і для ослаблених рослин.

    Комплексні

    Підходять для підживлення баклажанів і комплексні засоби. У їх складі зазвичай знаходиться відразу кілька мікроелементів. Такі підгодівлі відмінно підходять початківцям.

    Для добрива рослин можна використовувати будь-які купівельні підживлення. Головне, робити це акуратно і завжди дотримуватися дозування. Надлишок поживних речовин не менш небезпечний для рослин, ніж їх нестача.

    Народні кошти

    Добре підходять для добрива грядок з баклажанами і народні кошти. Початківцям звернути свою увагу варто на наступні продукти.

    • Борна кислота. Цей продукт можна купити в будь-якій аптеці. Підживлення зелених рослин борною кислотою допомагає збільшити кількість зав’язків на кущах, прискорити зростання рослин, а також поліпшити смак плодів. Для приготування концентрованого розчину, призначеного для обробки ділянки, 10 грамів порошку розводять у десяти літрах гарячої води. Після цього продукт використовується для обприскування молодих рослин.
    • Зола. У складі чистого попелу міститься велика кількість поживних елементів. Використання цього продукту допомагає поліпшити якість ґрунту. Крім того, попіл захищає рослини від різних шкідників і хвороб. Для підживлення баклажанів зазвичай використовують стандартний зольний розчин. Для його приготування в літрі теплої води розводять півкілограма золи. Потім в ємність доливають холодну рідину. Наприкінці в ємності має перебувати 10 літрів продукту. Його потрібно відправити в тепле місце на добу. Перед використанням настій треба добре процедити і використовувати для позакореневого підживлення. Підгодовувати рослини золою можна кілька разів за три літні місяці.
    • Нашатирний спирт. Використання аміаку сприяє швидкому зростанню зеленої маси і кольорів. Для приготування розчину 3 ложки нашатирю потрібно розвести в 10 літрах теплої води. Обробляти баклажани таким розчином варто відразу ж після його приготування. Підживлення з аміаком також можна використовувати в тому випадку, якщо листя почала жовтіти або скручуватися. Вона допоможе врятувати рослини і підвищить їх врожайність.
    • Йоде. Цей аптечний засіб зазвичай використовується для обробки молодої розсади. Продукт прискорює зростання баклажанів, а також захищає їх від різних захворювань і небезпечних комах. Для приготування розчину в трьох літрах води розводять 2 краплі йоду. Готовий продукт ллють під коріння рослин.
    • Дріжджі. У роботі можна використовувати як свіжі, так і сухі або пресовані дріжджі. Найчастіше для підживлення рослин використовується простий концентрований розчин. Для його приготування в п’яти літрах підігрітої води розводять кілограм свіжих сирих дріжджів. Розчин наполягають протягом доби. Перед підживленням рідину з дріжджами розводять водою в пропорції 1 до 10. У процесі приготування підживлення до ємності з розчином іноді додають зовсім небагато золи або подрібнених бур’янів. Проводити підживлення зелених кущів варто тільки в тому випадку, якщо погода на вулиці досить тепла. Використовувати добриво найкраще ввечері. У цей час грунт добре прогре.
    • Банани. Зі звичайних бананових шкурок можна приготувати корисний для молодих і дорослих рослин банановий розчин. Він чудово насичує ґрунт калієм. Шкурки двох бананів треба залити трьома літрами води. Ємність з банановою шкіркою потрібно відправити в тепле місце на кілька діб. Перед використанням розчин треба добре процедити. Продукт застосовується для поливу молодих рослин під корінь.
    • Яєчна шкаралупа. Цей продукт рекомендується використовувати перед висадкою насіння. Для приготування добрива висушену шкаралупу потрібно добре подрібнити. У кожну лунку поміщають третину чайної ложки продукту. Баклажани чудово реагують на таке добриво.
    • Луковий лушпиння. Для приготування підживлення потрібно зібрати лушпиння 2-3 великих цибулин і залити її літром окропу. Ємність необхідно накрити кришкою і залишити наполягатися на два дні. Після цього розчин треба процедити і використовувати для поливу рослин під корінь.

    При бажанні мінеральні підживлення можна поєднувати з органічними. Це піде рослинам тільки на користь.

    Як зрозуміти, чого бракує рослині?

    Досвідчені городники можуть легко визначити, чого не вистачає рослинам, орієнтуючись тільки на зовнішній вигляд їх листя. Вони у баклажанів дуже чутливі. Городники повинні насторожити наступні моменти.

    • Жовтизна. Якщо листя починає жовтіти по краях, а самі баклажани погано ростуть і здаються слабкими, швидше за все, їм для нормального розвитку не вистачає калію. Своєчасне підживлення підвищує імунітет рослин і робить їх більш стійкими до посухи.
    • Зростання у напрямку вгору. Якщо листя починає активно тягнутися вгору, а квіти – опадати, значить, рослинам потрібен фосфор. Своєчасне використання фосфорної підживлення посприяє швидкому зростанню і зміцненню зав’язків, а також коренів баклажанів.
    • Блідий колір листя. Якщо листя світліють і стають млявими, значить, рослина відчуває брак азоту. Зав’язки на таких кущах формуються повільніше.

    Навчитися помічати ознаки нестачі основних поживних речовин досить просто. Головне – регулярно оглядати грядки з баклажанами і не залишати їх без уваги.

    Способи внесення

    Баклажан, як і більшість садових і городніх рослин, підгодовують під корінь або по аркушу. Найчастіше городники проводять кореневі підживлення рослин. Для обробки зазвичай використовуються рідкі розчини. Щоб не обпалити коріння баклажанів, підживлення потрібно поєднувати з поливом. Використовуючи концентровані розчини, призначені для кореневих підживлень, не можна допускати попадання крапель на листя. Підгодовувати рослини таким чином варто вранці або пізно ввечері.

    Позакореневі ж підживлення використовуються в тому випадку, якщо баклажани потрібно швидко реанімувати. Якщо зробити все правильно, поживні речовини швидше потраплять до коріння рослин. Для обприскування баклажанів по аркушу використовуються менш концентровані розчини. Обробляти рослини такими продуктами також рекомендується ввечері. Якщо процедуру проводять вдень, можна випадково спалити ніжне листя баклажанів.

    Схема підгодівлі

    Підгодовувати баклажани рекомендується кілька разів за сезон. Робити це потрібно за певною схемою.

    Для росту

    Насамперед потрібно підгодувати молоду розсаду, що вирощується в домашніх умовах. Удобрювати сіянці варто через 14-18 днів після появи перших сходів. Для цієї мети найкраще використовувати органічні добрива.

    Дуже важливо, щоб у них містилася велика кількість азоту. Перша підживлення важлива для швидкого зростання і правильного розвитку молодих сіянців.

Про автора

admin administrator