Алича що приготувати

Авторadmin

Алича що приготувати

Пікантна та корисна. Шість причин ввести аличу у свій раціон

Розповідаємо, чим цей ранній предок сливи корисний для вашого здоров’я.

Алича, вона ж вишнева слива, була вперше виявлена в західному Тегерані, а також у горах Карадж в Ірані, але вони також є місцевими жителями Південно-Східної Європи, деяких регіонів Західної Європи та Азії. Сьогодні цей корисний плід поширений майже по всій планеті, адже є справді смачним, як у сирому вигляді, так і у вигляді різних соусів і джемів.

З давніх-давен народні цілителі вдавалися до аличі як до ефективних ліків. Протягом багатьох століть квіти, плоди й кісточки аличі використовували для позбавлення від багатьох недугів. Стародавні цілителі нічого не знали про унікальність хімічного складу цих кисло-солодких плодів, але були впевнені, що за допомогою аличі можна поліпшити травлення і кровообіг. Багатовіковий досвід показав, що ці плоди особливо корисні для майбутніх мам і людей похилого віку, а настій з квіток аличі допомагає відновити здоров’я нирок, печінки і чоловічої репродуктивної системи. Розповідаємо, чим іще корисний цей фрукт.

Алича — користь для здоров’я

Дієва для схуднення

АЛича має приблизно 40 ккал на 100 г і менше 1% жиру, що робить їх чудовим продуктом для здорового схуднення. Окрім того, вони забезпечують організм клітковиною, котра зменшує всмоктування жиру в кишечнику. Харчові волокна також сприяють контролю ваги завдяки ефекту ситості, котрий вони створюють.

Природні пребіотики

Пектин, чимало якого міститься в аличі, — це клітковина, неперетравлюваний рослинний матеріал, який залишається незмінним під впливом травних ферментів. Пектин сприяє ферментуванню в товстій кишці, вивільняючи корисні сполуки, які живлять там корисні бактерії. Ці пребіотичні властивості допомагають підтримувати здоров’я слизової оболонки товстої кишки, підтримують популяції корисних бактерій, які допомагають засвоювати поживні речовини з їжі та пригнічують ріст патогенних кишкових бактерій, сприяючи здоров’ю травлення.

Джерело вітаміну С для гарного імунітету

Стигла алича містить від 10% до 20% добової норми вітаміну С, тоді як незрілі фрукти можуть містити його в кілька разів більше. Вітамін С має сильну антиоксидантну дію та активно зменшує маркери запалення в організмі. Обмеження запалення регулює відповідь імунної системи, запобігаючи надмірній реакції, і є захисним фактором проти хронічних захворювань.

Однак незрілий плід також є природним джерелом лимонної кислоти, яка може викликати розлад шлунка, кислотний рефлюкс і погіршити стан наявного гастриту чи виразки шлунка.

Допомагає при запорах і геморої

В аличі міститься велика кількість клітковини, зокрема — пектину. У шлунково-кишковому тракті пектин переміщується в незмінному вигляді, але поглинає воду і стає гелеподібним, що допомагає пом’якшити випорожнення і позбавити від запорів. М’які випорожнення також означають менше навантаження, що може полегшити геморой.

Багата антиоксидантами

Дослідження показують, що алича має високий вміст антиоксидантів. Жовті сорти є джерелами каротину, тоді як фіолетові та червоні плоди містять від 4 до 6 різних типів антиоксидантів антоціанів. Щоб отримати максимальну кількість антиоксидантів варто їсти мінімально оброблені плоди зі шкіркою, котра є головним джерелом антоціанів.

Підтримує серцево-судинну систему

Як джерело клітковини, алича опосередковано допомагає знизити рівень ЛПНЩ ( поганого) холестерину та сприяє хорошому здоров’ю серцево-судинної системи. Крім того, вони є надзвичайно багатим джерелом антиоксидантів, які знижують ризики серцево-судинних захворювань.

Додаткові властивості:

Загалом, вживання аличі може стати причиною значних покращень стану зору, шкіри та пам’яті, зниженню ризику хронічних захворювань, таких як рак, ожиріння, діабет 2 типу, серцево-судинні захворювання або дегенеративні захворювання нервової системи. Окрім того алича має протидіабетичну, протизапальну та навіть заспокійливу дію.

Як ввести аличу в раціон?

Найкраще споживати плоди свіжими, помитими, але мінімально обробленими. Від шкірки їх чистити не варто, щоб не втратити значну частину користі аличі. Ви можете додати аличу, наприклад, до пластівців, граноли, як декор до пирогів чи інших десертів. Алича може стати також чудовою начинкою для десертів.

12 дивовижних рецептів джему з аличі

Як найближчий родич звичайної садової сливи, алича чудово підходить для приготування джемів. А все тому, що вона легко розварюється і добре густіє навіть без будь-яких допоміжних добавок. Ділимося 12 перевіреними рецептами!

  1. 1. Джем із аличі з цукром
  2. 2. Джем-п’ятихвилинка з аличі
  3. 3. Джем із червоної аличі
  4. 4. Джем з аличі з корицею
  5. 5. Густий джем з аличі
  6. 6. Джем з аличі та сливи
  7. 7. Джем з аличі та яблук
  8. 8. Джем з аличі, яблук та кабачків
  9. 9. Джем із аличі з пектином
  10. 10. Джем із аличі з апельсином
  11. 11. Джем із аличі з агар-агаром
  12. 12. Джем з аличі в мультиварці

1. Джем із аличі з цукром

Найпростіший та безпрограшний варіант джему з мінімумом інгредієнтів.

Тобі знадобиться: 2 кг аличі, 1,5 кг цукру, 1 склянка води.

Приготування: Залий аличу водою і проварю до м’якості. Відкинь її на друшляк, а потім перетрій через сито. Додай цукор, знову доведи до кипіння і проваріть джем близько 20-30 хвилин на слабкому вогні, помішуючи.

2. Джем-п’ятихвилинка з аличі

Приготування займає довше часу, проте зберігається більше вітамінів.

Тобі знадобиться: 2 кг аличі, 1 склянка води, 1,5 кг цукру.

Приготування: Залий аличу водою, доведи до кипіння і проварити до м’якості. Перетріть її через сито і додай цукор. Знову доведи до кипіння і проварити 5 хвилин. Дай заготівлі охолонути і проварити ще 5 хвилин. І потім ще 1-2 рази до бажаної густини. Закатай гарячий джем у стерильні банки.

3. Джем із червоної аличі

Зазвичай червона алича більша, так що кісточки можна видалити відразу.

Тобі знадобиться: 2 кг червоної аличі, 1,5 кг цукру.

Приготування: Видали з аличі кісточки і пропусти плоди через м’ясорубку. Додай цукор, доведи до кипіння і проваріть джем до густоти 20-30 хвилин на слабкому вогні.

4. Джем з аличі з корицею

Перед тим, як закочувати джем у банки – краще видалити прянощі.

Тобі знадобиться: 2 кг аличі, 200 мл води, 1 кг цукру, 2 палички кориці, 3 бутони гвоздики, 1 зірочка бадяна.

Приготування: Залий аличу водою, проварити до м’якості і перетріть через сито. Додай цукор і доведи до кипіння. Додай всі спеції та провари джем ще 30 хвилин на слабкому вогні, помішуючи.

5. Густий джем з аличі

Для приготування найгустішого джему – потрібно трохи запастися терпінням!

Тобі знадобиться: 2 кг аличі, 1 кг цукру, 1 склянка води, 0,5 ч.л. ваніліну.

Приготування: Залий аличу водою, проварити 5-7 хвилин і перетрій через сито. Додай цукор, доведи до кипіння і вари густий джем близько 1 години на слабкому вогні. За 5 хвилин до кінця – додай ванілін.

6. Джем з аличі та сливи

Згадати з таким поєднанням інгредієнтів просто неможливо. Сливу краще брати солодку.

Тобі знадобиться: 1 кг аличі, 1 кг сливи, 1 кг цукру, 200 мл води.

Приготування: Видали зі сливи кісточки. Залий її і аличу водою, і провари 10 хвилин. Перетріть заготовку через сито і додай цукор. Знову доведи до кипіння та уварюй джем близько 45 хвилин на слабкому вогні.

7. Джем з аличі та яблук

Взимку цей джем постійно нагадуватиме про літо!

Тобі знадобиться: 1 кг аличі, 500 г яблук, 750 мл води, 1,5 кг цукру.

Приготування: Залий аличу водою, проварити 10 хвилин і перетріть через сито. Додай цукор і збиті в блендері яблука, знову доведи до кипіння і варіть ще близько 45-50 хвилин на слабкому вогні.

8. Джем з аличі, яблук та кабачків

Оригінальна заготівля, яка мало кого залишить байдужим.

Тобі знадобиться: 300 г аличі, 300 г кабачків, 400 г яблук, 60 мл води, 1 кг цукру.

Приготування: Додай воду до аличі, протушкуй до м’якості і перетрій через сито. Очисти яблука та подрібни їх у блендері разом із кабачком. Змішай все разом, доведи до кипіння і проварити 5-7 хвилин. Подрібніть масу блендером, поступово додай цукор і уваріть джем до бажаної густоти.

9. Джем із аличі з пектином

Якщо не хочеш уварювати джем мінімум півгодини – лови такий рецепт!

Тобі знадобиться: 1,4 кг аличі, 700 г цукру, 1 ч.л. пектину.

Приготування: Видалити з аличі кісточки і пропусти її через м’ясорубку. Змішай пектин і пару ложок цукру, а решту цукру додай до аличі. Доведи заготовку до кипіння, проварити 10-15 хвилин і всип пектин, помішуючи. Продовжуючи заважати, проварити джем ще 3-4 хвилини і зніміть з вогню.

10. Джем із аличі з апельсином

Не тільки смак та аромат, але й неймовірно апетитний колір заготовки.

Тобі знадобиться: 1 кг аличі, 700 г цукру, 2 апельсини, 100 мл води.

Приготування: Додай до аличі воду, протушкуй до м’якості і перетрій через сито. З одного апельсина зніми цедру, а м’якоть обох очисти від плівок та подрібни. Відправ у пюре з аличі, і туди ж додай цукор. Доведи все до кипіння і проваріть джем близько 40 хвилин на слабкому вогні.

11. Джем із аличі з агар-агаром

Ще один спосіб швидко і без зайвих зусиль загуснути джем!

Тобі знадобиться: 1 кг аличі, 700 г цукру, 50 мл води, 3 ч. л. агар-агару.

Приготування: Видалити з аличі кісточки, засип плоди цукром і залиш їх на ніч. Доведи заготовку до кипіння і проварити 10 хвилин, а потім перетріть через сито або збий блендером. Змішай агар-агар з водою, додай у пюре з аличі і знову доведи до кипіння. Проварити джем ще 5 хвилин і закатай у стерильні банки.

12. Джем з аличі в мультиварці

У мультиварці не вдасться варити великі порції, зате не потрібно стояти біля розпеченої плити.

Тобі знадобиться: 1 кг аличі, 100 мл води, 1 кг цукру.

Приготування: Відправте аличу і воду в чашу мультиварки і залиште на 15 хвилин в режимі «Варка», «Суп» або «На пару». Перетріть аличу через сито, відправь назад у мультиварку і додай цукор. Увімкни режим «Гушіння» на 40 хвилин. Вари джем із відкритою кришкою, періодично помішуючи.

Про автора

admin administrator