Ангора з чого роблять

Авторadmin

Ангора з чого роблять

Тканина ангора: опис, склад, відмінність від мохеру, фото

Турбота, нескінченна доброта і безпека – ось що оточує дитину і чого часом не вистачає дорослому світу. Тепло маминих рук, пухова шаль бабусі, врятований кошеня, що виріс у величезного і імпозантного кота – все це нагадує нам тканина ангора. Одяг з ніжною і пухнастої пряжі наче повертає нас у дитинство, даруючи відчуття захищеності і любові.

Шерсть якоїсь тварини

Ангора – це натуральна вовняна тканина. Матеріал відрізняють м’якість і ворс, схожий на пух. Але ось з якої тварини отримують ангорскую шерсть, знають не всі. В зв’язку з розвитком технології виробництва тканин на початку 20 століття класичні уявлення про склад матеріалу та спосіб його виробництва сильно змінилися.

  1. До 19 століття включно у Європі ангорой було прийнято вважати полотно, виткане з вовни ангорської кози. Кіз цієї породи століттями розводили в Туреччині. Саме в їх честь названо стародавня столиця держави Ангора. Зараз місто носить назву Анкора.
  2. Попит на полотно перевищував пропозицію, проте турецький султан не поспішав ділитися секретом виробництва тканини або племінними тваринами. А от ціна за метр відрізу постійно зростала.
  3. Заповзятливі китайці в 19 столітті спробували відтворити унікальну козячу тканина з хутра кролика. Експеримент увінчався успіхом. Дешева і ніжна китайська заміна відразу заполонила ринки.
  4. В 20 столітті фабрики Англії, Німеччини, Франції та Італії витіснили з ринку Китай, почавши в промисловому масштабі виробляти натуральне полотно з пуху кроликів. Тварин стали вирощувати на фермах Європи. Гризунів відрізняв швидке зростання, нескладний догляд і висока плодючість.

Сьогодні ангора вважається матеріалом, одержуваним з кролячого пуху. Пряжа з ангорської кози також залишилася на ринку, але змінила назву. Вона продається в магазинах під торговою маркою мохер.

Тканина ангора: цінність в особливі властивості або дорожнечі сировини

Що таке ангора? Це вовняна тканина, основою якої є пух ангорської кози або ангорського кролика. Варто замістити, що перший варіант випускається ще й під назвою «Мохер», і використовується при пошитті виробів найвідоміших світових брендів. Ціна метра тканини з козячого пуху може досягати 4500 за метр.

Вироби з пуху ангорських кіз завжди цінувалися дуже високо, настільки, що до середини 19 століття був заборонений вивіз цих тварин за територію країни, яка є їхньою батьківщиною — Туреччини. За можливість вбиратися в одяг з цієї тканини ми повинні бути вдячні американцеві Джеймсу Девісу, що надав допомогу Туреччині в розведенні бавовни. Саме за це громадянин США був обдарований султаном Абдулом Меджидов двома такими кізочками.

Натуральний колір тканини — білий, сірий або чорний. Матеріал прекрасно піддається фарбуванню, а значить, нитки і тканину з ангори радують кольоровою палітрою.

Опис мембранної тканини: різновиди та вироби з неї

Шерсть ангора, яку ми бачимо на прилавках зараз, рідко має в складі пух ангорської кози — його часто замінюють пухом ангорського кролика, а в деяких випадках (будьте уважні!) І тонкорунної овечою вовною. Кролячий пух менш міцний, тому відсоток додаткових матеріалів тут більше, ніж в класичному мохер.

На фото – ткань ангора.

склад

Таким чином, до складу тканини ангора зазвичай додають шерсть мериноса (якщо мова йде про дорогої продукції), акрил — для виготовлення трикотажу і пряжі з ангори, а також віскозу і поліестер — для бюджетних виробів. Вартість також коливається в залежності від складу — від 150 до 300 гривень за метр. До речі, шерсть мериноса і альпаки часто додають в тканини, щоб зробити їх більш міцними, не втрачаючи при цьому м’якості. Детально про матеріалі Альпака можна також прочитати на нашому сайті.

Тягнеться чи ні тканину ангора?

Питання, що хвилюють більшість дівчат і жінок — «тягнеться тканину ангора і наскільки сильно»? Практично для всіх видів характерна м’якість і еластичність. Добре тягнуться:

  • тонкі трикотажні тканини;
  • тканини з еластаном, нейлоном, лайкрою в складі.

Причому хороша розтяжність може спостерігатися як по качку, так і по основі. Щільні тканини тягнуться, як правило, гірше.

Характеристики: плюси і мінуси

Опис матеріалу Ангора можна виразити всього в декількох словах: м’якість, легкість і чудова теплоізоляція. Одяг з такої тканини дуже приємна на дотик, а вже носити її — одне задоволення. В принципі, для тканин на натуральній основі це характерно, наприклад, одяг з інтерлок спів, що складається з бавовни на 100%, вважається однією з найприємніших для повсякденного носіння — переконатися і дізнатися подробиці можна в ще одній нашій статті.

Однак, є у ангоркі і мінуси — пух кролика недовговічний і зовсім не зносостійкий. Згодом вироби з цього матеріалу деформуються, волокна протираються і вилазять з основи. Матеріал не можна прати і навіть мочити, так що потрапити під дощ в одязі — велика проблема. А при зберіганні потрібно враховувати, що ангорка і мохер — ласощі для молі. Саме ці негативні якості матеріалу і роблять необхідним додавати в нього для більшої зносостійкості синтетичні волокна.

Прочитайте також про сумішевих матеріалі креп дайвінг, дізнайтеся більше про цю матерії.

Опис матеріалу ангора — що це таке

Основні властивості, які характерні для ангори — це м’якість теплоізоляція. Багато пряжі, що випускаються промисловим шляхом, мають білим забарвленням і відмінно піддаються фарбуванню. Завдяки цьому можна повчити полотно будь-якого кольору.

Як зв’язати джемпер спицями — легка інструкція для початківців, з фото і описом схеми в’язання (красиві візерунки)

Ангорська шерсть і пряжа

Дуже популярною сьогодні залишається ангорская або мохеровая пряжа, представлена ​​для ручного в’язання. Завдяки їй можна з’єднати в одній речі два протилежних якості: теплоту і ажурність. При цьому всі вказні гідності матеріалу поєднуються з тим, що пух кролика володіє не дуже приємними властивостями, до яких варто віднести малу міцність і нетривалий термін служби. Згодом волокна починають витягуватися і вилазять з тканини. З цієї причини як тканину, так і трикотаж ангора характеризуються, як сумішеві матеріали.

Основними видами змішані Волокна залишаються:

  • шерсть (лана), мериносова — для дорогих матеріалів (плед з вовни мериноса володіє відмінними терморегулірующимі властивостями);
  • акрил — для трикотажу і пряжі;
  • Поліестер — для недорогих матерій.

Перед тим як купувати виріб з ангори необхідно зрозуміти, з чого воно складається. Саме від цього буде залежати вартість і властивості. У складі можуть бути присутні синтетичні волокна, завдяки яким матеріал набуває великої міцності. Але з плином часу властивості полотен гірше зберігають тепло. Це пов’язано з тим, що кількість пуху в матеріалі буде знижуватися.

Найдовговічнішим є матеріал, в складі якого присутній тільки козяча шерсть. А ось суміш овечої вовни і пуху дозволяє отримати матеріал, який буде довго зберігати свої властивості.

Незважаючи на всі переваги матеріалу, необхідно знати, як доглядати за виробами з ангори. І ось тоді упливає один з недоліків полотна, який сильно ускладнює догляд за речами. Причина в тому, що ангора не піддається пранню, причому матеріал навіть не можна мочити. Таким чином, вироби з ангори потрібно берегти від дощу. А самим розумним в плані догляду стане своєчасне відвідування хімчистки. Хоча є деякі господині, які все-таки примудряються прати Ангору, застосовуючи шампунь з гліцерином. Але для цього потрібно використовувати ручний варіант прання. Виробники Ангорові виробів в інструкції вказують скористатися послугами професіоналів.

Дізнайтеся, що таке тканина масло, і який у неї склад.

види

В широкого продажу представлені такі види ангори:

  • Меланж. Ангора меланж — що це за тканина? Якщо ви вже знайомі з меланжевими матеріалами, то, напевно, знаєте, що для їх виготовлення використовується пряжа різного (контрастного) забарвлення, що дозволяє отримати ефект мармурової крихти на поверхні полотна. Так і у випадку з ангорка — тут поєднуються нитки з натурального пуху і синтетичні контрастні матеріали.
  • Супрем. До складу цієї тканини входив лайкра, що дозволяє отримати легкий і теплий матеріал, який, до того ж, тягнеться і прекрасно тримає форму — натуральний трикотаж з ангори.
  • Софт. Опис тканини ангора софт не буде занадто довгим, адже цей матеріал взагалі не містить в складі пуху ангорських кіз або кроликів. Що тут є? Поліестер 70%, віскоза 20%, еластан 5%. Матеріал досить приємний до тіла, повітронепроникний, має характерну ворсистою поверхнею.

Додатково по темі: Шерсть мериноса — що це, читайте в іншій статті.

Види тканини: меланж і супрем

Сьогодні ангора представлена двома самим популярними видами — меланж і супрем .

Для першого варіант матерії характерно ткане полотно, яке формується в результаті застосування натуральної або синтетичної однониткової пряжі з ниток різного забарвлення. Колір окремих деталей сировини може бути контрастним або ж відрізнятися на пару відтінків. Чим контрастніше будуть відтінки волокон, тим яскравіше буде готове полотно.

А ось супрем — це кулісна гладь, в складі у якій є лайкра. Являє собою бавовняну тонке еластичне полотно, яке тягнеться

застосування

Одяг з ангоркі присутній і в дорослому, і в дитячому гардеробі. Це і светри, і сукні, і шарфи, і палантини, і дитячі шапочки. Дуже приємно закутатися пледом або покривалом з цього матеріалу. Пряжа з ангори мало не частіше за інших використовується майстринями з в’язання для створення своїх шедеврів. Про те, чи можна прати вовняне пальто дізнайтеся за посиланням.

Ваш щоденник по шиттю та рукоділля — Modistka.net

секрети виробництва

Кролик — цікавий звірок з миролюбним вдачею. Пряжа з його пуху тепла і дуже м’яка. Жодна інша натуральна шерсть не може зрівнятися по м’якості з кролячої. Хутряні волоски легкі, блискучі і еластичні. Ці властивості роблять Ангору улюбленим матеріалом як дорослих, так і дітей.

А ось виткати пряжу або полотно з кролячого пуху — завдання не з простих:

  1. Волоски вовни гризуна дуже гладкі. При фабричному виробництві їх важко обертати. Техніка виробництва тканини вимагає нескінченних повторюваних оборотів, щоб слизькі шерстинки утримувалися в нитки.
  2. При обробці знову ж через гладкості волоски хутра накопичують електростатичний заряд. Це підвищує ризик осипання уплетених волосків з готового полотна.
  3. На початку 21 століття виробники спробували модернізувати виробництво тканин за рахунок лазерної обробки сировини. Метод виявився ефективним, але дорогим. Тому 100% ангорковая пряжа — ексклюзивний матеріал.

Важливо — у вільному продажі 100% ангори немає. У магазинах пропонують сумішеві тканини.

Догляд за тканиною

Ангорка вимагає ретельного догляду. Як ми вже говорили, її не можна не те що прати, але і навіть мочити — виріб тут же втратить форму. Виходом в цьому випадку буде хімчистка — після такої обробки вироби з ангоркі повертаються, як нові.

Однак, багато господинь все-таки перуть такі речі, ось як це робити:

  • Потрібно взяти шампунь, бажано, що має в складі ланолін (2 ст. Ложки на 5 літрів теплої води)
  • Або на такий же обсяг води — столову ложку натертого дитячого мила і столову ложку гліцерину
  • Річ перуть, намагаючись не прикладати зусиль, потім злегка віджимають
  • Потім потрібно звернути виріб в рушник, щоб прибрати надлишки вологи
  • Далі слід розкласти річ на горизонтальну поверхню, при цьому не розтягуючи і не змінюючи форму
  • Після висихання вироби, ворс розчісують за допомогою щітки
  • Якщо річ все ж звалялася і втратила вигляд, хитрі господині кладуть її ненадовго в морозилку

Дізнайтеся, як виглядає кашемір з іншої статті.

Відгуки

Анастасія, 45 років «Живу в північному місті, морози тут взимку досягають -40 градусів. Шкарпетки з ангори — моє спасіння. Вони дуже теплі, але при цьому — тонкі, і зимове взуття з ними не тисне. Що стосується догляду — стираю зі звичайним шампунем. »

Ольга, 32 роки «Купую речі з ангори дитині. Взимку малюкам і так важко ходити через обсяг одягу, яка на них склала це. Светрик з ангори легкий, теплий і не сковує рухів. Сама таку одягу не стираю — чесно кажучи, боюся зіпсувати річ. При необхідності — віддаю в хімчистку. »

Якщо стаття здалася вам цікавою, додавайте наш сайт в закладки і дізнавайтеся інші цікаві факти про тканини. Про те, як випрати джинсову куртку в пральній машинці прочитайте тут.

Про автора

admin administrator