Скільки потрібно води на склянку Артеку

Авторadmin

Скільки потрібно води на склянку Артеку

Секрет ідеальної гречки: як варити в мікрохвильовці, мультиварці та каструлі

Як правильно варити гречку, щоб вона була ідеальною консистенцією та ніжною за смаком.

Гречана крупа вважається однією з найкорисніших, ситних і доступних за ціною. Гречана крупа може бути гарніром або основним продуктом страви.

Як підготувати гречку

Висипте гречку в посуд, переберіть чорні ядра і рослинне сміття. Промийте під проточною водою кілька разів. Щоб гречка вийшла ароматною і розсипчастою, підсмажте її на сухій розпеченій сковороді 4-5 хвилин, постійно помішуючи.

Скільки води потрібно взяти

Щоб зварити гречку, води повинно бути у два рази більше за крупу . На склянку гречки беріть 2 склянки води, на 500 г гречки – 1 л води і т. д.

Що додати до гречки

На 1 склянку крупи всипте половину чайної ложки солі. Можете також додати свої улюблені спеції. Добре поєднуються з гречкою розмарин, паприка і селера. Після приготування в гречку можна покласти шматочок вершкового масла.

Скільки вариться гречка в каструлі

Щоб варити гречку в каструлі, покладіть в каструлю крупу і залийте водою, доведіть до кипіння, зменшіть вогонь і варіть 15-20 хвилин. Також можна покласти гречку в киплячу воду. Помішувати гречку під час варіння не треба.

Якщо ви спізнюєтеся і не можете вимкнути гречку через 20 хвилин – приберіть її з вогню раніше і залиште на 10 хвилин. Крупа вбере в себе гарячу воду і приготується.

Як варити гречку в мультиварці

Насипте гречку в чашу мультиварки і виберіть режим “каша”, “гречка” або “крупи” (залежить від мультиварки). Виставите час 30-40 хвилин на таймері. Деякі мультиварки самі виставляють час для цього режиму.

Як готувати гречку в мікрохвильовці

Всипте крупу в посуд, придатну для мікрохвильовки. Залийте холодною водою. Готуйте 7 хвилин на потужності 800 Вт під кришкою. Перемішайте гречку ложкою в посуді і варіть ще 5-7 хвилин на потужності 600 Вт.

Як готувати гречку в духовці

Викладіть гречку в жароміцний посуд, залийте водою і накрийте кришкою або фольгою. Готуйте 35 хвилин при температурі 190 °C. Залиште гречку настоятися 15 хвилин у вимкненій духовці.

Дивіться також на УНІАН:

Скільки води пити в день?

Вода — найважливіше джерело для життя як людини, так і всього живого на Землі. Без води ми можемо проіснувати до 4-х днів, а при втраті одного відсотка рідини з організму, з’являється спрага. Від кількості випитої води залежить наше самопочуття, стан шкіри, волосся, і здоров’я в цілому.

У тілі людини вода становить від 50% до 75% від маси тіла, в залежності від віку.

Зі школи всі ми знаємо, що вода це оксид водню H₂O. але, як правило, вода містить ще й інші хімічні елементи (магній, залізо, кальцій), які потрібні для нормального функціонування організму.

Навіщо потрібно пити воду?

Вода — природний розчинник для всіх мінеральних і поживних речовин в організмі, вона транспортує мінерали і мікроелементи в клітини, а разом з нею з організму виходять токсини, шлаки і продукти життєдіяльності.

Багато хто з нас помиляються у тому, що мінеральну воду необхідно пити тільки влітку. Оскільки вода забезпечує стабілізацію процесів терморегуляції, і в спеку і в холоднечу воду необхідно вживати в однакових кількостях

  • бере участь у змащенні суглобів, тканин і органів;
  • є необхідною речовиною для нормальної роботи м’язів;
  • допомагає боротися з жировими “запасами”, що робить її незамінним помічником у корекції маси нашого тіла.

При недостатньому вживанні води виникає зневоднення організму і як наслідок з’являється відчуття постійної втоми. Також, організм часто плутає спрагу із сильним почуттям голоду — саме тому дієтологи рекомендують випивати склянку теплої води перед їжею.

Розрахунок норми води

Для нормальної життєдіяльності людини, потрібно вживати не менше 1,5-2 л води на добу. Норма води для кожної людини – індивідуальна і залежить від безлічі факторів.

Основні фактори, що впливають на правильний розрахунок норми води для людини:

  • клімат
  • звички харчування
  • вік
  • фізична активність

Розрахувати скільки потрібно води – дуже просто:

  1. Якщо Вам до 50 років: на 1 кг потрібно 40 мл рідини. Приклад: при вазі 70 кг, норма води на добу становитиме 2100 мл води (2,1 л).
  2. Якщо вам більше 50 років, на 1 кг необхідно 30 мл рідини.

Для зручності, можна використовувати пляшку. Налийте півтора-два літри води, пийте рівномірно по 1-2 ковтки, протягом дня.

Таблиця. Скільки потрібно пити води на день

заняттях спортом л/день

  1. Рекомендується пити воду за 30 хв. до їжі, і через годину, після прийому їжі. В такому випадку вода, що надходить до організму не буде заважати нормальному травленню.
  2. Вода не повинна бути кип’яченою, в ній повинні бути корисні мікроелементи.
  3. Пийте більше при вагітності та годуванні груддю, а також при отруєнні.
  4. Не варто пити занадто багато води за раз, вона пройде транзитом і не принесе очікуваної користі для організму.
  5. При фізичних навантаженнях норма вживання води повинна бути збільшена.
  6. Під водою мається на увазі чиста “сира” вода, а не чай, кава, газовані напої і т. д.

Скільки води потрібно пити людині в день – формула розрахунку

Роль води в нашому житті безцінна. Ми використовуємо її для підтримки гігієни, для прання білизни, для поливу вазонних рослин і для втамування спраги. Щоденне споживання питної води гарантія правильної роботи нашого організму, тому що вона бере участь в таких процесах:

  • в травленні;
  • в терморегуляції;
  • у втраті і наборі ваги;
  • в роботі всіх м’язів, адже вода універсальний переносник електролітів;
  • в очищенні організму;
  • в засвоєнні поживних і мінеральних речовин (амінокислот, вітамінів).

Чи не всю рідину можна пити. Необхідно знати її властивості і склад.

Властивості води та їх вплив на організм людини

Будь-яка вода має домішки (планктон, різні мікроорганізми, віруси, високомолекулярні сполуки, кислоти та ін.). 90% від усіх її домішок становлять мінеральні солі (сульфати, гідрокарбонати, хлориди кальцію, натрію і магнію).

Згідно ГОСТу, щоб не нашкодити здоров’ю людини, мінералізація (вміст солей) питної води не повинна перевищувати 1000-1500 мг / л. А оптимальним показником наявності солей є 200-500 мг / л. Поки ще не встановлена ​​нижня норма мінералізації. Але це не означає, що необхідно пити дистильовану (позбавлену солей) воду. Так як вона має неприємний смак і є шкідливою для здоров’я людини, тому що знижує осмотичний тиск в клітинах.

В воді також присутні хімічні елементи. Це бром, йод, фтор. Їх концентрація в рідині незначна, але їх наявність необхідно для ряду фізіологічних процесів. Так, дефіцит фтору викликає карієс зубів, а профіцит флюороз, дефіцит і профіцит йоду & ndash; захворювання щитовидної залози.

Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я близько 85% хвороб передаються через рідину. І близько 25 мільйонів людей вмирають від цих захворювань. Саме тому важливо пити очищену воду . Вона абсолютно безпечна для нашого організму і живить його всіма необхідними елементами.

Як розрахувати денну норму споживання води?

Розрахувати щоденне кількість рідини, яка необхідна людині, & ndash; дуже просто. Потрібно врахувати, що організм жінки складається на 50-55% з води, а чоловіки & ndash; на 60-65%. І зробити розрахунок за формулою:

  1. Для жінок: вага × 30 мл. Наприклад, жінці з масою 55 кг необхідно випивати 1,8 л (60 & times; 30) рідини.
  2. Для чоловіків: вага × 40 мл. Наприклад, чоловікові з масою 85 кг, необхідно випивати 3,4 л (85 & times; 40) рідини.

Іноді необхідно збільшити споживання питної води. Для цього потрібно до денній нормі (формула розрахунку приведена вище) додати додаткову кількість рідини. Це слід зробити під час:

  • різних хвороб: ротавірусна інфекція, діарея, блювота, жар, проблеми з шлунково-кишкового тракту, нирками і ін. (+ 300 мл-1 л);
  • літнього та зимового періоду (+ 400-700 мл);
  • вживання солодких і алкогольних напоїв, чаю (обсяг випитого напою = обсягом води, яку потрібно випити);
  • активного фізичного навантаження і занять спортом (+ 400 мл-1 л);
  • вживання кави та кавових напоїв (+ 300-400 мл після кожної чашки кави);
  • вагітності і грудного вигодовування (+ 500-600 мл).

Не потрібно пити воду через силу. Спробуйте вживати по 100 мл щогодини. І поступово збільшуйте цю цифру. Згодом ви досягнете необхідної норми.

Вчимося пити воду правильно

Існують свої особливості в споживанні рідини. Так, дієтологи рекомендують:

  1. Щоранку натщесерце випивати склянку води (за 10-30 хв. Після пробудження). Це допоможе заповнити дефіцит рідини за ніч, пробудити організм і запустити метаболізм.
  2. Перед кожним прийомом їжі випивати склянку води (за 30 хв. До їди). Це підготує ШКТ до роботи.
  3. Протягом дня пити воду невеликими ковтками. Так як організм засвоює не більше 200 мл рідини за 15 хвилин.
  4. Пити до 20.00. Щоб на ранок не було набряків.

Візьміть собі за правило носити з собою пляшку чистої питної води. Це допоможе заповнити дефіцит рідини, утамувати відчуття голоду і комфортно себе почувати протягом дня.

Про автора

admin administrator