Басейн своїми руками у дворі з дощок

Авторadmin

Басейн своїми руками у дворі з дощок

Як побудувати басейн у дворі своїми руками

Коли приходить літо, а разом з ним спекотна погода, хочеться зануритися в холодну воду і зняти стрес, викликаний зноєм. Можна звичайно зробити це під душем, але що може бути краще, ніж пірнути в басейн.

Можна купити композитний басейн в Мінську практично в готовому вигляді, або найняти бригаду для його будівництва, але не всім це по кишені, тому розглянемо, як побудувати басейн своїми руками.

Для початку потрібно визначитися з місцем будівництва басейну і його розмірами. Можна звичайно його побудувати в будинку, але хто захоче втрачати дорогоцінні метри житла. Тому краще побудувати басейн у дворі свого будинку або на присадибній ділянці. Вибираючи розмір басейну, потрібно враховувати, що витрати на будівництво будуть пропорційні його розміру.

Земляні роботи

Визначившись з місцем і розмірами басейну, приступаємо до розмітки і земляних робіт. При нанесенні розмітки можна використовувати колежки і мотузку. Потім приступаємо до самого трудомісткого процесу – викопування котловану. Можна для цієї мети найняти екскаватор, якщо дозволяють кошти, але при наявності вільного часу і помічників цілком можна впоратися без спеціальної техніки.

Після того як котлован готовий – слід ретельно утрамбувати всю поверхню котловану. Далі можна приступати до зведення чаші басейну

Зведення чаші басейну

1.Першою справою слід засипати дно котловану шаром піску, товщиною не менше 20 см. Далі пісок ретельно утрамбовують. Потім по всій поверхні чаші басейну наноситься гідроізоляційний матеріал. Як такий матеріал підійде руберойд і бітум. Бажано зробити декілька шарів бітумної маси поверх руберойду.

2.Далеї потрібно подумати про систему зливу в басейні. Залежно від розмірів басейну, може знадобитися кілька точок зливу.

3.Конечним етапом зведення чаші є бетонування. Для цього встановлюється опалубка, яку можна зібрати з непотрібних меблів або старих дощок. Для міцності і збільшення термінів експлуатації басейну, необхідно провести армування. Варто звернути увагу, що армувати потрібно не тільки дно басейну, але і його стіни. Коли підготовка опалубки завершена, її заливають бетоном.

4.При застиганні бетону в спекотну погоду, щоб уникнути появи тріщин, бетон необхідно змочувати водою. Після зняття опалубки потрібно зробити “залізніння” “, для цього бетон затирають невеликою кількістю сухої суміші з піску і цементу. Це додасть чаші басейну додаткову міцність і поліпшить гідроізоляційні властивості.

Обробка басейну

Перед оздобленням басейну потрібно заробити всі тріщини, щоб уникнути потрапляння води і руйнування чаші басейну. Далі проводиться гідроізоляція басейну, за допомогою спеціальної плівки або мастики.

На сьогоднішній день існує безліч способів оздоблення басейну. Найбільш популярний спосіб – покриття керамічною плиткою. Цей матеріал, завдяки правильному догляду, прослужить довгий час, а також порадує своїм зовнішнім виглядом. Для економії коштів, в якості оздоблення можна використовувати ПВХ плівку. Асортимент такої плівки дозволяє підібрати потрібну колірну гаму.

Оснащення басейну

Також необхідно подумати про оснащення басейну. Різноманітність на ринку оснащення басейнів дозволить вибрати доступне і якісне обладнання. Перш за все, потрібно подумати про систему очищення води. Для цього необхідно встановити фільтр і циркуляційний насос. Непогано встановити проточний обігрівач, який підігріватиме воду в прохолодну погоду. Красу і унікальність додасть установка підсвічування басейну.

Коли робота закінчена, не забудьте похвалитися своїм творінням перед друзями.

Ідеї простих басейнів

У спекотний день важко відмовити собі в задоволенні зануритися у свіже озеро або річку. Але що робити, якщо заміський будинок на березі водойми не є частиною вашого краєвиду, а будівництво басейну стаціонарного типу здається занадто складним та витратним завданням?

На щастя, існує вихід із цієї ситуації. Ми вибрали не просто цікаві ідеї, але ті, які з легкістю можна втілити навіть без спеціальних навичок у будівництві.

Ці конструкції не підходять для довгострокового користування та можливо, не відповідають усім будівельним стандартам басейнів. Проте вони служать іншій меті: економно, швидко та сезонно забезпечити вас свіжістю. Звісно, дотримання певних правил є важливим, навіть при такому спрощеному будівництві.

Важливі моменти при плануванні та будівництві саморобного басейну

Незалежно від вибору матеріалу для будівництва сезонного басейну, рекомендуємо звернути увагу на наступні моменти:

  • місце для басейну має бути під прямими сонячними променями, а не в півтіні саду: вода швидше буде нагріватися і менше сміття у вигляді опадаючого листя і комах;
  • ділянку необхідно вирівняти та утрамбувати;
  • дно і стінки саморобної чаші не повинні мати гострі виступи і тверду поверхню;
  • потрібно відразу продумати, як і куди буде зливатися вода при регулярній заміні (особливо якщо установка фільтрів не передбачена);
  • каркас потрібно зміцнити, щоб під тиском води конструкція не розвалилася;
  • при купівлі гідроізоляційної плівки (брезенту) враховують розмір ємності з запасом в 50 см по всьому периметру.

При влаштуванні бюджетного басейну не варто забувати про облаштування території навколо нього. По периметру можна зробити насип з гальки або річкового піску, оформити підходи терасною дошкою або просто збити дерев’яний настил із старих піддонів. Також для комфорту бажано продумати вішалку для рушників.

Просто вирити яму і застелити плівкою

Перший етап найбільш трудомісткий — риття ями відповідного розміру і глибини. Коли яма готова: дно вирівняне і утрамбоване, стінки перпендикулярні дну і не обсипаються, приступають до другого етапу — підготовки поверхонь.

На дно настилають розрізані картонні коробки, щоб було м’яко наступати. Стіни закривають мішками, щоб плівка не порвалася об нерівності і коріння рослин.

На третьому етапі яму застеляють гідроізоляційною плівкою. Верхній край притискають камінням, що додатково грає роль декору.

У землю можна заглибити чашу з підручних матеріалів, покритих всередині плівкою. Це потребує великих зусиль, але з’явитися можливість збільшити глибину басейну. Оскільки краї чаші виступають над поверхнею ґрунту, то земля не буде змиватися у воду.

Каркасний басейн з піддонів

Для початку вибирають рівну ділянку і застеляють його щільним брезентом. Далі беруть 9 піддонів і скріплюють їх саморізами і рейками. Піддони ставлять на ребро, з’єднуючи кільцем. Коли цілий каркас готовий, його закріплюють стяжними ременями для додаткової жорсткості. На наступному етапі внутрішня поверхня «чаші» застеляється щільною тепличною плівкою, а зверху в місцях стику піддонів і на дно укладають старі рушники або ковдри. Це робиться для пом’якшення поверхні, щоб під час купання було комфортно ходити по дну.

Завершальним шаром виступає гідроізоляційна плівка. Якщо вона буде блакитного або синього кольору, вода в басейні завжди буде яскравою. Деякі радять використовувати чорну плівку для поліпшення прогрівання води. Важливо, щоб під плівкою не виявилося відкритих гострих кутів, виступаючих дощок і шорсткої поверхні, об які плівка швидко порветься. Плівку закріплюють за верхній край піддонів за допомогою спеціальної липкої стрічки. Для декоративної обробки зовнішньої сторони басейну можна використовувати очерет або бамбук. Зверху для приховування піддонів прибивають вузькі дошки.

Каркас можна зробити і прямокутним, з’єднуючи піддони під прямим кутом. Дно також можна вистелити піддонами.

Щоб створити максимально комфортну зону, на розі можна закріпити стійку для освітлення і зробити з піддонів сходинки.

Заповнюють такі басейни водопровідною водою з садового шланга, а зливають вручну або за допомогою насоса малої потужності. Якщо для знезараження хімія не застосовувалася, то водою сміливо поливають овочеві грядки і клумби.

Басейн зі старих ящиків

Каркас басейну можна зробити зі старих дерев’яних або пластикових ящиків. З них роблять прямокутний короб, скріплюють кожний між собою і додатково по периметру обмотують пластиковою стрічкою.

Конструкцію збирають на брезенті. Всередині короб закривають щільною гідроізоляційною плівкою, притискаючи верхній край дерев’яними дошками.

Водойма із сіна — просто і круто

Розшукуючи підручні матеріали для будівництва плавальної водойми в дачному секторі ентузіасти звернули увагу на сіно, яке є неодмінним атрибутом сільськогосподарських угідь.

Його розстеляють на підготовленому майданчику, а з прямокутних спресованих тюків будують борти. Далі все вже за показаною схемою: в отриману чашу застеляється щільна плівка, конструкція стягується ременями. Для захисту гідроізоляційної плівки від пошкоджень першим шаром на сіно можна покласти картон або щільний брезент.

Басейн на металевому каркасі

Для тих, хто дружить зі зварюванням, не складе труднощів виготовити простий басейн своїми руками з металу. Кожна стінка виготовляється окремо з профільної труби і оцинкованого листа. Зібрати конструкцію можна за допомогою зварювання або зробити її розбірною на болтах.

Всередину встановлюється вкладиш з гідроізоляційної плівки, який при бажанні можна зробити на замовлення за розмірами отриманої конструкції. Облагородити такий басейн можна з допомогою настилу з піддонів, а також виготовити кришку.

Щоб підвищити ступінь зручності експлуатації, при регулярному використанні рекомендується встановити насос з фільтром і застосовувати дезінфікуючі засоби. Завдяки цьому ваш басейн не перетвориться за кілька днів у каламутне болото, воду з якого необхідно буде регулярно відкачувати і замінювати на нову.

Міні-басейн з великої покришки

Завершить нашу добірку дуже проста ідея по виготовленню водойми з шини великого діаметра від важкої спецтехніки.

Щоб розширити майбутній басейн, насамперед потрібно обрізати боковини покришки. Отриману заготівлю встановлюють на попередньо підготовлену бетонну площадку і заливають бетоном. Таким чином покришка і бетон утворюють чашу, яку після висихання бетону всередині необхідно пофарбувати спеціальною фарбою. У підсумку ви отримаєте нехай і невелику, але зате не вимагаючу великих зусиль в обслуговуванні і дуже затишну водойму, яка допоможе освіжитися в спекотні дні.

Як зробити басейн своїми руками у дворі або на дачі (78 фото)

Дворовий басейн улюблене місце для відпочинку всієї сімї. Басейн своїми руками у дворі або на дачі, види каркасів (блочний, цегляний, полімерний), як виготовити каркас, все про сходи, фільтр і підігрів.

Мати басейн на своїй ділянці, це мрія кожного власника своєї ділянки. Однак замовляти виготовлення свого басейну не дозволена розкіш для більшості середньостатистичних громадян. Тому залишається тільки один варіант, виготовити басейн самостійно. Самотужки можна виготовити повністю готовий басейн, під цим розуміється самостійне виготовлення не тільки каркаса, але і обладнання і фільтра для басейну своїми руками.

Види басейнів для дачної ділянки

Для самостійного будівництва басейну є величезний вибір різних варіацій як форм, так і матеріалів, з яких він виготовлений.

Каркасний басейн

Це один з найпростіших варіантів басейну, його спорудження не займе багато часу. Даний басейн обтягується плівкою і з легкістю збирається своїми руками. Каркасний басейн являє собою збірну конструкцію складову з металевих труб, жорсткого пластикового полотна і дерев’яних деталей. Його будівництво не вимагає тривалої підготовчого етапу. Для нього не потрібно заливати фундамент.

Переваги:

  1. Швидка і не складна процедура складання.
  2. Мінімальні грошові та часові витрати.
  3. Великий вибір форм і моделей.
  4. Можливість з легкістю перенести басейн в інше місце на ділянці.
  5. Не вимагає особливого догляду.
  6. Стійкість до морозів.

Недоліки:

  1. Для установки басейну доведеться вирівнювати майданчик під нього, так як його установка вимагає наявність рівній поверхні на ділянці.
  2. Необхідність спорудження драбини, щоб до нього було зручно забиратися.
  3. Якщо ви не придумали як захистити його від морозів, восени басейн доведеться демонтувати і прибирати.

Вище описані характеристики басейну складається з трубного каркаса, проте можливий варіант виготовлення каркасного басейну на основі деревини.

Блочний та цегляний басейн

Один з найдорожчих з можливих басейнів, які можна виготовити своїми руками. Газосилікатні блоки та цегла коштують дуже дорого, тому потрібно ретельно прорахувати економічну складову.

Починати виготовлення потрібно по весні, коли грунт прогріється, так як басейни даного типу виготовляються в кілька етапів. Між етапами потрібно витримувати паузу, яка може доходити до декількох тижнів.Щоб побудувати блоковий басейн, потрібно мати хоч якимись знаннями в області кладки цегли.

Переваги:

  1. Конструкція басейну виходить дуже міцна і прослужить багато років.
  2. Великий вибір форм і розмірів.
  3. Можливість ще на етапі будівництва передбачити наявність незначних елементів.

Недоліки:

  1. Тривалі часові витрати.
  2. Дорога процедура будівництва.
  3. При порушенні технології будівництва з’являються пошкодження, з-за яких басейн доведеться перебудовувати.

Басейн з металевих листів

Будівництво басейну є трудомістким процесом, так як з металевими листами дуже важко працювати. Тому цей басейн не дуже популярний.

Переваги:

  1. Басейн будується в короткі терміни.
  2. Конструкція басейну має невелику вагу.

Недоліки:

  1. Якщо не оцинковані місця різання металу, з’явиться корозія.
  2. Вимагається створення зовнішнього каркаса, для зміцнення стінок.
  3. Стики конструкції басейну слабкі.

Готові полімерні ємності

Готова полімерна конструкція являє собою готовий басейн, який залишилося встановити. Це ідеальний варіант для тих, хто не хоче витрачати багато часу і сил на створення басейну. Можлива як проста установка в землю, так і виготовлення опалубки або заливка бетонної підстави.

Переваги:

  1. Стійкість до перепадів температур і тривалої дії сонячних променів.
  2. Тривалий термін служби.
  3. Басейн не вимагає особливого догляду.

Недоліки:

  1. Витрати на доставку басейну на ділянку.
  2. Обмеження вибору у формах і розмірах.

Басейн з бетону

Залізобетонний басейн є найдорожчим видом, оскільки процес його виготовлення займає багато часу і великих грошових витрат. Якщо постаратися, то басейн вийде “на століття”.

Переваги:

  1. Тривалий термін служби.
  2. Можливість на етапі будівництва передбачити систему очищення басейну.
  3. Поверхню можна облицювати плиткою або мозаїкою.

Недоліки:

  1. Великі грошові витрати.
  2. Будівництво відбувається із залученням спеціальної техніки.
  3. Тривалий термін будівництва.

Будівництво басейну

Розглянемо процедуру будівництва на прикладі басейну заглибленого в землю.

Котлован

Для розмітки котловану нам знадобиться звичайна мотузка, рулетка і дерев’яні кілочки. Потрібно залишати мінімум за пів метра запасу з кожної сторони басейну.

Підсипка

При копанні котловану потрібно пам’ятати, що його глибина повинна бути на 30-40 сантиметрів більше, так як під дном буде піщано-гравійна підсипка. Після завершення копательных робіт на дно басейну засипається шар піску, завтовшки 20-30 сантиметрів. На нього зверху засипається 10 сантиметровий шар гравію. Все це ретельно утрамбовується.

Після виготовлення підсипання потрібно передбачити донний злив або заглиблення для насоса.

Гідроізоляція та утеплення чаші

Гідроізоляція споруджується з бітумних направляючих рулонів. Ними обтягується все дно басейну. Робиться це для того, щоб грунтові води надавали якомога менший вплив на бетон. Ще в якості гідроізоляції можна використовувати спеціальний гідроізоляційний фундамент.

Після укладання гідроізоляції, стінки і дно бетону потрібно утеплити за допомогою піноскла. Це робить для того, щоб басейн швидше нагрівався і повільніше остигав. Шару в 5 сантиметрів буде достатньо.

Заливка бетонною стяжкою

Перед заливкою бетонної стяжки необхідно спорудити маяки і змонтувати сітку з арматури. Робиться це для того, щоб суміш вийшла рівна і рівномірна.Армований пояс необхідно спорудити не тільки біля дна, але і у стінок.

Бетонну стяжку бажано заливати відразу на весь басейн, щоб вона вийшла рівна. Мінімальна товщина готової стяжки повинна бути не менше 20 сантиметрів.

Будівництво стін з бетону

Товщина стін опалубки повинна бути не менше 70% відсотків від ширини стяжки.

Армована стінка з боків потрібно для рівного заливки опалубки. Крок пруту має бути 30-35 сантиметрів.

Далі за допомогою 30 міліметрової дошки споруджується опалубка, яка повинна повторювати контури вашого басейну. Чим рівніше ви зробите опалубку, тим менше доведеться витратити на штукатурку для вирівнювання стінок басейну.

Заливати бетон потрібно не поспішаючи шарами по 15 сантиметрів. За допомогою вібратора видаляються всі бульбашки в ньому.

Рідка гідроізоляція

Після повного застигання стін басейну за допомогою штукатурки вони вирівнюються остаточно.

Завершальним кроком у будівництві є обробка зовнішньої сторони басейну рідкої гідроізоляцією. Для цього ідеально підійде гумова фарба чи церезіт. Кожні 2-3 року зовнішню гідроізоляцію доведеться оновлювати.

Ще одним варіантом гідроізоляції є встановлення в чашу басейну ПВХ полотна.

Зробити басейн своїми руками досить просто, є велика кількість видів басейнів, які не вимагають наявності особливих будівельних навичок. До того ж це вийде набагато дешевше, ніж наймати будівельну бригаду.

Про автора

admin administrator