Брокколі термін зберігання

Авторadmin

Брокколі термін зберігання

Зміст:

Скільки триває брокколі?

У цій короткій статті ми дамо відповідь на питання «як довго зберігається брокколі?». «Ми розглянемо термін придатності брокколі, а також найкращі способи її зберігання.

↑ Скільки триває брокколі?

Якщо ви маєте намір споживати свіжу брокколі протягом кількох днів після покупки, ви можете зберігати її у своїй шафі або кухонній шафі. Хоча це, ймовірно, займе всього два -три дні, швидше за все, воно стане жовтим.

Повну головку брокколі можна зберігати в холодильнику до десяти днів, залежно від того, наскільки свіжою вона була, коли її було придбано. Видалення суцвіть скоротить цей час до трьох -п’яти днів, залежно від їх розміру.

↑ 5 способів визначити, чи ваша брокколі в поганому стані

Якщо ви зберігаєте брокколі тривалий час, її харчова цінність і якість погіршиться. Крім того, якщо ваше здоров’я погіршилося, це може бути небезпечно для вашого самопочуття. Ви повинні викинути його, якщо до вас відноситься будь -яке з наступних п’яти ознак:

↑ Колір

При першому збиранні брокколі має насичений зелений колір, який поступово зникає до жовтого. Ви можете видалити кілька жовтуватих суцвіть на початку процесу, але ви повинні видалити всю голову після того, як вона повністю пожовтіла.

↑ Запах

Брокколі має сильний сірчаний запах через високий вміст сірки. Незважаючи на те, що він зберігається в закритій банці в холодильнику, як тільки він почне розкладатися, ви помітите чіткий запах тухлих яєць.

↑ Текстура

Це нормально, що брокколі через деякий час стає в’ялим, але замочування у воді допоможе повернути їй колишню славу. Хоча це короткостроковий засіб, він не є довгостроковим. Як тільки ви побачите, що суцвіття поблідли або стали слизькими, їх слід видалити, оскільки овочі вже почали гнити.

↑ Цвіль

Як у вареній, так і в сирій брокколі може утворитися цвіль, якщо її не використовувати протягом тривалого часу. Наявність білих ниток цвілі або коричневих або чорних плям на суцвіттях свідчить про те, що овочі зіпсувалися. Замість того, щоб наражати своє здоров’я на небезпеку, лише частково знищуючи цвіль, викиньте їх.

↑ Як зберегти свіжу брокколі довше?

Найпростіший спосіб зберегти сиру брокколі – зберігати її в холодильнику, поки вона не знадобиться. Повернувшись додому з продуктового магазину, просто поставте його в холодильник, і ви готові йти. Пам’ятайте, що нарізана брокколі старіє набагато швидше, ніж ціла головка.

↑ Інші поширені запитання про брокколі, які можуть вас зацікавити.

Скільки часу варена брокколі може зберігатися в холодильнику?

Чи можна їсти брокколі сирою?

↑ Чи безпечно заморожувати брокколі?

  1. Сиру брокколі можна заморозити, дотримуючись методів, описаних нижче:
  2. Після вимити головку брокколі вимийте і наріжте на суцвіття. Якщо ви заморожуєте стебла, ви також захочете порізати їх на дрібні шматочки.
  3. Підготуйте овочі, бланшуючи їх. Доведіть каструлю з водою до кипіння, потім додайте брокколі зрізом вниз і варіть близько 5 хвилин. Дайте йому постояти дві-три хвилини, залежно від розміру шматочків, які ви нарізали. Потім злийте воду і занурте овочі в крижану баню принаймні на п’ять хвилин, щоб повністю зупинити процес приготування. Вийміть брокколі з холодної води і покладіть на паперовий рушник, щоб він висох. Щоб просто позбутися від зайвої вологи, використовуйте паперові рушники.
  4. Підготуйте овоч, заморозивши його заздалегідь. Візьміть папір для випічки і розкладіть шматочки на ньому так, щоб вони не стикалися один з одним. Помістіть шматочок фольги в морозилку і тримайте до повного замерзання овочів.
  5. Покладіть залишки в пакети для заморозки, щоб вони залишалися свіжими. При необхідності позначте кожен пакет.

↑ Найкращий спосіб визначити, чи шкідлива брокколі

Перше і найголовніше, що свідчить про те, що сира брокколі зіпсувалася,-це її неприємний запах. Великі чорні плями, цвіль або будь -які інші видимі зміни, які не є крихітними темними цятками, – все це відмінна причина позбутися від брокколі, і вам слід це зробити негайно.

↑ Висновок

У цій короткій статті ми дали відповідь на питання «як довго тримається брокколі?». «Ми також обговорили термін придатності брокколі, а також найкращі способи її зберігання.

Як правильно зберігати брокколі

Брокколі цінується завдяки високому вмісту вітамінів і мікроелементів, необхідних для підтримання імунітету організму. В ній багато клітковини, що сприяє схудненню. Відрізняється невисокою калорійністю, за рахунок чого входить до складу багатьох дієт. Свіжий овоч досить швидко псується. Але, є деякі способи його збереження на зиму.

Фактори, від яких залежить термін зберігання

На збереження харчових і корисних властивостей капусти впливають такі фактори:

  1. Якість плодів. Пошкоджені, недостиглі й перестиглі качани не підлягають довгостроковому зберіганню.
  2. Температура. Місце повинне бути прохолодним. Оптимальна температура – від 0°С-+10°С.
  3. Вологість. Повинна перебувати в межах 90-95%. В сухому місці швидко в’яне і пересихає.
  4. Спосіб зберігання. Довготривале збереження в придатному для вживання вигляді можливо лише шляхом заморозки.
  5. Сорт. Пізні сорти лежать краще.

Вирощування брокколі у другому обороті (літньо-осінній період)

Нехай відносно нещодавно про брокколі знали тільки шанувальники правильного харчування і спортсмени, нині вона набирає все більшої і більшої популярності як серед фермерів, так і серед покупців. Все завдяки незвичайним смаковим якостям і неймовірній користі для організму.

Та й вирощувати брокколі на другий урожай не так і складно, головне знати правильну технологію.

  1. Особливості культури
  2. Біологічні характеристики
  3. Корисні компоненти
  4. Посадка брокколі влітку: підготовка
  5. Температурний режим
  6. Потреба у світлі
  7. Вибір грунту
  8. Технологія вирощування брокколі
  9. Підготовка і висадка розсади
  10. Полив
  11. Догляд за рослинами
  12. Захист і підгодівля
  13. Збирання і зберігання брокколі

Особливості культури

Біологічні характеристики

Рослина брокколі – розлога, з довгим, черешкоподобним листям. На центральному пагоні розташовується головка, яка по суті є суцвіттям.

Форма головки у брокколі також нагадує цвітну капусту, проте має, в основному, зелене забарвлення (також зустрічаються синюваті, фіолетові, білі відтінки). Через 8-10 днів головка розходиться і утворює безліч кистей.

Корисні компоненти

Корисних складових і, зокрема, вітаміну С, в брокколі набагато більше, ніж в інших видах капусти. Вона містить також вітаміни А, В1, РР, С, Е і безліч інших. Також дана капуста лідер по білку і солі кальцію, магнію і фосфору.

Посадка брокколі влітку: підготовка

Важливо відзначити, що брокколі та цвітна капусти дуже схожі між собою. Проте, брокколі менш вибаглива до грунту, температурного режиму та догляду, хоча і вимагає більше азотних добрив.

Не менш важливо також обрати правильний гібрид. Для другого обороту, як правило, вибирають брокколі з хорошою стійкістю до хвороб і перепадів температур.

Наприклад, виробники рекомендують для літньо-осіннього періоду капусти Баро Стар F1 (NongWoo Bio), Корос F1 (Clause), Ледніцька (Moravoseed), Монако F1 (Syngenta), Нексос F1 і Партенон F1 (Sakata).

Температурний режим

Брокколі восени – завжди вигідний варіант вирощування. Це пов’язано з тим, що дана культура відмінно розвивається в прохолодних умовах або за високої вологості повітря. Для гарного росту їй досить температури в +16 …+25°С.

Вона також непогано витримує заморозки до -3-4°С. Окремі гібриди здатні витримувати до -10°С.

Важливо пам’ятати, що надмірна спека, як і сильний мороз, все ж зашкодять рослині: може порушитися процес утворення суцвіть.

Потреба у світлі

Як і інші капусти, броколі любить світло. До того ж, на відміну від цвітної капусти, дана культура не вимагає затінення головок. Останнє може спричинити витягування рослини і піддати її додатковому ризику різних захворювань.

Важливо враховувати, що чим довший світловий день при посадці влітку, тим швидше капуста в’яже головки, які також швидко формують квітучі пагони. При скороченому ж світловому дні, головки стають більшими і щільнішими.

Вибір грунту

Брокколі потребує багатих на поживні елементи і родючий шар грунтів. Це пов’язано зі слабкою кореневою системою рослини, яка знаходиться дуже близько до поверхні. Оптимальне значення кислотності грунту для брокколі – 6,5-7 рН.

Сходи брокколі на супісчаному грунті

Найкраще для цієї капусти підійдуть суглинисті і супіщані грунти – вони добре утримують вологу, мають нейтральну реакцію і не пересихають занадто швидко.

Якщо ж можливості забезпечити такий грунт немає, важливо знати, що при нестачі води і поживних речовин, брокколі занадто рано формують головку маленьких розмірів і дрібні листочки. А якщо грунт буде кислим або лужним – рослина втратить товарний вигляд, у неї деформується точка росту.

Технологія вирощування брокколі

Підготовка і висадка розсади

Вирощування розсади броколі для посадки влітку нічим не відрізняється від інших видів капусти.

Насіння поміщають в окремі касети, на глибину 1,5-2 см. Влітку глибину особливо важливо робити більше, щоб грунт не перегрівалася. Далі необхідно забезпечувати розсаду вологою і підгодівлею, стежити за температурою проростання. Оптимальний температурний режим для розсади броколі – +18-20°С.

Важливо стежити, щоб касети не стояли на землі, так як корені можуть прорости в неї і подальше переміщення травмує їх.

У відкритий грунт розсаду пересаджують після появи 3-4 справжніх листочків, тобто у віці 25-35 днів. Залежно від погодних умов влітку, розсада буває і віком 18-20 днів. Висадку можна здійснювати вручну або за допомогою спеціальної техніки.

Лунка повинна бути вологою, можна висаджувати розсаду одночасно з подачею води в лунку і внесенням добрив. Або ж, якщо вирощування планується з використанням крапельного поливу, то одночасно з укладанням крапельних стрічок.

Розмір головок врожаю восени залежить від густоти посадки. Якщо вона буде дуже щільна – качану і бічним відростках буде мало простору для розвитку, і вони не зможуть вирости великими.

Оптимальна схема посадки брокколі 80-90 см між грядами, 35-50 см між рослинами і 25 см від ряду до стрічки (при наявності крапельного поливу).

Важливо також зазначити, що можливий і прямий посів насіння брокколі, однак розсадний метод дозволяє отримати більш швидкий урожай з відкритого грунту.

Полив

Брокколі добре реагує на вологий грунт і полив для неї безумовно важливий. У фазі 6-7 листків у капусти відбувається закладання майбутнього суцвіття, пересихання грунту призведе до того, що воно стане дрібним і втратить товарний вигляд.

Полив необхідно проводити в залежності від кліматичних і грунтових умов регіону, обсяги води можна варіювати, але головне, щоб подача була регулярною.

Ось чому більш ефективним буде використання крапельного поливу: вода розподіляється рівномірно, грунт не так ущільнюється і не утворює кірки.

Догляд за рослинами

Крім поливу і захисту, під час догляду за брокколі потрібно проводити обробку грунту, а саме проводити розпушування і прибирання бур’янів.

Як вже було сказано, коріння брокколі містяться у верхньому шарі грунту, тому для нього необхідна циркуляція повітря і грамотний розподіл вологи.

Розпушування на глибину 2-3 см, без шкоди корінню, дозволить затримати вологу надовше і організувати правильні потоки повітря.

Також розпушування рекомендується проводити після підгодівлі.

Захист і підгодівля

Брокколі дуже добре реагує на підживлення мікроелементами, зокрема, бор і молібден. Також добре відгукується на органічні добрива. А ось до хлору культура чутлива і реагує негативно, тому при добриві необхідно замінити хлоровмісні препарати сульфатними.

Особливу увагу звертайте увагу на водопровідну воду. Її часто хлорують, і вона категорично не придатна для поливу.

Азотні добрива – важливий елемент харчування брокколі

Одна з найважливіших підгодівель для брокколі другого врожаю – азот (особливо протягом першої фази вегетації). Він допомагає капусті формувати листя, покращувати товарний вигляд, продовжує тривалість збирання і знижує ризик появи цветушности. Норму внесення азоту можна розрахувати виходячи із запланованого врожаю, а потім перевести на процентний вміст у добривах.

Спиратися можна на дані такої таблиці:

ЕлементВиніс елементів на 1 тонну врожаю
N5
P2O51,7
K2O6
Ca1,2
Mg0,7
S1,5

Дефіцит бору можна заповнити борним суперфосфатом, а молібдену – молібдатом амонію.

Хвороби і шкідники брокколі другого врожаю аналогічні іншим капусти, відповідною є і система захисту.

Для захисту від шкідників добре підійдуть такі засоби як Актара, Проклейм, Актофіт. Не забувайте також захищати рослину на етапі підготовки до посіву: проводьте орання ділянки, видаляйте бур’яни і залишки попереднього врожаю.

Інсектициди і фунгіциди для захисту брокколі

Від хвороб допоможуть фунгіциди (Скор, Квадріс, Ридоміл Голд) і попередні заходи у вигляді правильної сівозміни (не можна висаджувати брокколі після інших видів капусти, шпинату, буряка), якісної обробки грунту перед посівом і збирання бур’янів.

Збирання і зберігання брокколі

Коли дозріває брокколі (через 40-45 днів після висадки розсади), можна починати планувати її прибирання. Кращий період для збирання настає, коли діаметр качана становить 15-20 см. Оптимальна маса головки залежить від особистих вподобань, але, як правило, коливається у межах 300-500 грам.

Як правило другий урожай брокколі дружний і збирати його можна в один захід. Суцвіття зрізують разом з листям. Останні краще злегка вкоротити, для зручності. Поміщають капусту в ящики або контейнери.

Похмура прохолодна погода – відмінний час для збору другого врожаю. Вирощування брокколі на зберігання не відрізняється технологічними особливостями, але під час збирання важливо швидко остудити головки до 1-2°С і відправити в прохолодне місце.

Найкраще зберігаються гібриди із середніми або пізніми термінами дозрівання. Наприклад, виробники рекомендують вирощувати на зберігання гібриди Айронмен F1 (Seminis), Белстар F1 (Bejo Zaden), Монако F1 (Syngenta). Термін зберігання брокколі – 2-3 місяці. Оптимальна температура 0…+5°С.

Перевіряйте свої знання про брокколі у новому тесті!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Про автора

admin administrator