Чай із ферментованого листя яблуні

Авторadmin

Чай із ферментованого листя яблуні

Зміст:

Яблочный ферментированный чай

Из листьев яблони готовят полезные напитки — настой, отвар, чай. Чай из яблочных, или яблоневых, листьев, не столь популярен, как обычный зеленый или черный чай. Но если вы освоите его приготовление в домашних условиях путем ферментации, то его вкус станет для вас настоящим открытием. Кроме приятного вкуса, яблоневый чай является очень полезным напитком и применяется при ослаблении организма, как противовоспалительное средство и для улучшения состояния кожи, например, от прыщей.

Польза листьев яблони для организма

Яблоко на ужин — и доктор не нужен, — гласит английская пословица. Однако и листья яблони тоже обладают лечебными свойствами. Чаще всего листья яблони применяют для красоты кожи, при заболеваниях желудка — как противовоспалительное средство, для лечения простуды и охриплого голоса. Чем еще полезны яблоневые листья?

Польза для кожи. Умывание отваром листьев яблони показано для оздоровления кожи. Авиценна рекомендовал листья яблони от прыщей. Можно приготовить кубики льда из яблоневого отвара или чая и протирать ими лицо по утрам вместо умывания.

Польза при больном желудке. Рекомендуются напитки их листьев яблони при гастрите и болях в желудке. Для улучшения вкуса добавляйте в чай яблочную кожуру или обычный традиционный чай.

Польза при простуде и охриплости. Отвар и настой полезны от простуды и при охриплости голоса. Принимать напиток в теплом виде каждые 2 часа.

Кроме того, напитки из листьев яблони помогают снизить холестерин, лечат анемию, являются желчегонным средством.

В каких случаях листья могут навредить

Противопоказанием к приему любых напитков из листьев яблони является повышенная свертываемость крови, тромбофилия, тромбофлебит, беременность.

Какие вещества содержатся в листьях яблони

Те вещества, которые есть в листьях яблони, обеспечивают чаю, отвару и другим напиткам, которые из них готовятся, различные полезные свойства.

Витамин С. Листья яблони богаты витамином С — 400 мг на 100 г, поэтому они полезны при ослаблении организма той или иной болезнью или состоянием. Например, курильщикам, у которых наблюдается недостаток витамина С в организме.

Микроэлементы. В листьях яблони содержится медь, которая помогает при заболеваниях легких, суставов, нервных расстройствах, проблемах кроветворения. Содержится в листьях цинк — он помогает коже человека обновляться. Алюминий — он тоже присутствует в листьях — обеспечивает здоровье соединительной ткани и костей. Есть марганец — регулирует уровень глюкозы в крови. Железо — требуется для образования гемоглобина. Фосфор полезен для зубов и костей. Молибден важен для обмена веществ.

Аминокислоты. В яблоневых листьях — богатое содержание аминокислот, самые важные из которых — глутаминовая и аспарагиновая кислота.

Когда заготавливать листья яблони

Собирают листья в июне и июле. Выбирают листочки среднего возраста — не слишком старые и не слишком молоденькие. Сушат в затененном месте — так, чтобы не попадали солнечные лучи. Время от времени листья требуется встряхивать, переворачивать и проветривать — чтобы сырье не портилось от задержавшейся влаги. Готовность яблоневых листьев можно определить по тому, как хорошо они высушены — сырье должно стать хрупким, не пластичным.

Настой, отвар, чай из листьев яблони

Из листьев яблони готовят настой, отвар и чай.

Настой. Для настоя столовую ложку сырья заваривают стаканом кипятка и оставляют под крышкой на два часа.

Отвар. Для приготовления отвара нужно залить такое же количество сырья кипятком и дать закипеть. Охладить и процедить.

Чай. Для приготовления чая листья подвергают процессу ферментации — окислению. Ферментирование — обязательный процесс чайной традиции с целью получения красивого цвета напитка, приятного вкуса и максимума полезных веществ. В результате, кроме прочего, образуются, теафлавины и теарубигины — пигменты, обусловливающие цвет чая. Пример ферментации — процесс квашения капусты, в результате которого в итоговом продукте витамина С обнаруживается в 20 раз больше.

Ферментация чая

Ферментация, или ферментативное окисление, — один из этапов изготовления черного чая, который позволяет получить красивый, вкусный и полезный напиток. Есть два способа этого процесса — быстрый и медленный.

✔ При быстром способе для ускорения ферментации чайный лист подвергают повреждению — мнут или скручивают.

✔ При медленном способе ферментации чайные листья не требуют повреждения — продукция дозревает естественным образом по пути к потребителю.

В процессе ферментации образуются теафлавины и теарубигины. Теафлавины обладают антиоксидантными, противомикробными и противовоспалительными свойствами. Теарубигин — пигмент, который придает чайному настою красно-коричневый оттенок.

Ферментировать можно любые листья плодово-ягодных деревьев, а также травы. Все ферментированные чаи можно смешивать и добавлять к ним сухие ягоды и цветки растений. Яблочные листья для приготовления чая можно собирать круглое лето, выбирая красивые цельные листочки.

Приготовление ферментированного чая из листьев яблони

1. Собранные листья яблони разложите не толстым слоем на противень, накройте марлей или хлопчатобумажной тканью и оставьте в тени на 3-5 часов, чтобы листочки немного подвяли (но не подсохли).

2. Для того чтобы листья прошли ферментацию, на производстве каждый чайный листочек скручивают до тех пор, пока он не пустит сок. Однако проделывать все это вручную очень трудоемко, поэтому в домашних условиях проще прокрутить листья через мясорубку.

3. Пропущенные через мясорубку яблочные листья выложите в стеклянную посуду или деревянную коробку, накройте сложенной в 2-3 слоя марлей и поместите в теплое (оптимально 25-27˚С) влажное место на 8-20 часов. Продолжительность ферментации напрямую зависит от температурных условий и влажности воздуха. После этого листья должны поменять свой цвет на коричневый, а запах – с травяного на медово-цветочный.

4. После ферментации листья снова разложите на противень и подсушите на солнце, накрыв тонкой тканью, в сушилке или духовке, чтобы завершился процесс ферментации. Готовые чаинки легко рассыпаются при незначительном надавливании пальцами.

5. Чай из листьев яблони заваривается так же, как и обычный. Его можно смешать с другими видами чая, сухими травами и ягодами. Храните яблочный чай в стеклянной банке, накрыв тонкой тканью или марлей, сложенной в 3-4 слоя.

Лист яблуні корисні властивості та протипоказання

З листя яблуні готують корисні напої – настій, відвар, чай. Чай з яблучного, або яблуневого, листя, не настільки популярний, як звичайний зелений або чорний чай. Але якщо ви освоїте його приготування в домашніх умовах шляхом ферментації, його смак стане для вас справжнім відкриттям. Крім приємного смаку, яблуневий чай є дуже корисним напоєм і застосовується при ослабленні організму як протизапальний засіб і для поліпшення стану шкіри, наприклад, від прищів.

Яблуко на вечерю – і лікар не потрібен, – говорить англійське прислів’я. Однак і листя яблуні теж мають лікувальні властивості. Найчастіше листя яблуні застосовують для краси шкіри, при захворюваннях шлунка – як протизапальний засіб, для лікування застуди та захриплого голосу. Чим ще корисне яблуневе листя?

Користь для шкіри. Умивання відваром листя яблуні показано для оздоровлення шкіри. Авіценна рекомендував листя яблуні від прищів. Можна приготувати кубики льоду з яблуневого відвару або чаю і протирати обличчя вранці замість вмивання.

Користь при хворому шлунку. Рекомендуються напої їх листя яблуні при гастриті та болях у шлунку. Для поліпшення смаку додайте в чай ​​яблучну шкірку або традиційний чай.

Користь при застуді та захриплості. Відвар та настій корисні від застуди та при захриплості голосу. Приймати напій у теплому вигляді кожні 2:00.

Крім того, напої з листя яблуні допомагають знизити холестерин, лікують анемію, є жовчогінним засобом.

Протипоказанням до прийому будь-яких напоїв з листя яблуні є підвищена згортання крові, тромбофілія, тромбофлебіт, вагітність.

Ті речовини, які є в листі яблуні, забезпечують чаю, відвару та іншим напоям, що їх готуються, різні корисні властивості.

Вітамін С. Листя яблуні багаті на вітамін С — 400 мг на 100 г, тому вони корисні при ослабленні організму тією чи іншою хворобою або станом. Наприклад, курцям, у яких спостерігається нестача вітаміну С в організмі.

Мікроелементи. У листі яблуні міститься мідь, яка допомагає при захворюваннях легень, суглобів, нервових розладах, проблемах кровотворення. Міститься в листі цинк – він допомагає шкірі людини оновлюватись. Алюміній – він теж присутній у листі – забезпечує здоров’я сполучної тканини та кісток. Є марганець – регулює рівень глюкози у крові. Залізо – потрібне для утворення гемоглобіну. Фосфор корисний для зубів та кісток. Молібден є важливим для обміну речовин.

амінокислоти. У яблуневому листі – багатий вміст амінокислот, найважливіші з яких – глутамінова і аспарагінова кислота.

Збирають листя у червні та липні. Вибирають листочки середнього віку – не надто старі та не надто молоденькі. Сушать у затіненому місці – так, щоб не потрапляли сонячні промені. Іноді листя потрібно струшувати, перевертати і провітрювати – щоб сировина не псувалося від вологи, що затрималася. Готовність яблуневого листя можна визначити за тим, як добре вони висушені — сировина має стати крихкою, не пластичною.

З листя яблуні готують настій, відвар та чай.

Настій. Для настою столову ложку сировини заварюють склянкою окропу та залишають під кришкою на дві години.

Відвар. Для приготування відвару потрібно залити таку ж кількість сировини окропом і закипіти. Охолодити та процідити.

Чай. Для приготування чаю листя піддають процесу ферментації – окиснення. Ферментування – обов’язковий процес чайної традиції з метою отримання гарного кольору напою, приємного смаку та максимуму корисних речовин. В результаті, крім іншого, утворюються теафлавіни та теарубігіни – пігменти, що зумовлюють колір чаю. Приклад ферментації – процес квашення капусти, в результаті якого в підсумковому продукті вітаміну С виявляється у 20 разів більше.

Ферментація, або ферментативне окиснення, – один з етапів виготовлення чорного чаю, який дозволяє отримати гарний, смачний та корисний напій. Є два способи цього процесу – швидкий та повільний.

При швидкому способі для прискорення ферментації чайний лист зазнають пошкодження – мнуть або скручують.

При повільному способі ферментації чайне листя не потребує пошкодження – продукція дозріває природним шляхом на шляху до споживача.

У процесі ферментації утворюються теафлавіни та теарубігіни. Теафлавіни мають антиоксидантні, протимікробні та протизапальні властивості. Теарубігін – пігмент, який надає чайному настою червоно-коричневого відтінку.

Ферментувати можна будь-яке листя плодово-ягідних дерев, а також трави. Всі ферментовані чаї можна змішувати і додавати до них сухі ягоди та квіти рослин. Яблучне листя для приготування чаю можна збирати ціле літо, вибираючи красиві цілісні листочки.

1. Зібране листя яблуні розкладіть не товстим шаром на лист, накрийте марлею або бавовняною тканиною і залиште в тіні на 3-5 годин, щоб листочки трохи підв’яли (але не підсохли).

2. Для того щоб листя пройшло ферментацію, на виробництві кожен чайний листочок скручують доти, доки він не пустить сік. Однак робити все це вручну дуже трудомістко, тому в домашніх умовах простіше прокрутити листя через м’ясорубку.

3. Пропущене через м’ясорубку яблучне листя викладіть у скляний посуд або дерев’яну коробку, накрийте складеною в 2-3 шари марлей і помістіть у тепле (оптимально 25-27˚С) вологе місце на 8-20 годин. Тривалість ферментації безпосередньо залежить від температурних умов та вологості повітря. Після цього листя має поміняти свій колір на коричневий, а запах – з трав’яного на медово-квітковий.

4. Після ферментації листя знову розкладіть на лист і підсушіть на сонці, накривши тонкою тканиною, в сушарці або духовці, щоб завершився процес ферментації. Готові чайки легко розсипаються при незначному натисканні пальцями.

5. Чай із листя яблуні заварюється так само, як і звичайний. Його можна змішати з іншими видами чаю, сухими травами та ягодами. Зберігайте яблучний чай у скляній банці, накривши тонкою тканиною або марлею, складеною в 3-4 шари.

Натто: ферментовані соєві боби

Британські фахівці науково довели справедливість приказки: «Яблуко за день — і про лікарів можна забути». Завдяки вживанню яблук ми можемо омолодитися на 17 років. Так кажуть вчені. Та й у українських народних казках про це йдеться. Адже там просили не молодільні буряки чи редиски, а саме молодильні яблука.

Яблуко супроводжує людство протягом усієї його історії, починаючи з того яблука, яке стало яблуком розбрату. Потім можна згадати про яблуко, яке впало на голову Ньютону, і він зробив відоме відкриття. І, нарешті, яблуко, яке красується на мільйонах електронних пристроїв у всьому світі.

Яблука нам потрібні постійно протягом року. Усього налічується 7,5 тисячі сортів яблук. Кожен сорт має свої корисні властивості.

Восени дозріває багато наших, рідних яблучок. Звичайно, вони не такі красиві, як імпортні, зате набагато корисніші. Ви в імпортних яблуках, коли останній раз бачили черв’ячка? Думаю, ніколи, тому що він їсти таке яблуко відмовляється категорично.

  • У яблуках містяться вітаміни C, А, B. З іншого боку, у яких є кальцій, залізо, магній, калій, марганець. Яблука багаті на пектин.
  • Зміцнюють наш імунітет.
  • Яблука багаті на магній. Хоча б 1 яблуко на день, і ви забудете про багато проблем (1 яблуко = 6 мг магнію).
  • Яблука – джерело антиоксидантів. Це речовини, які допомагають клітині не перероджуватися в онкологічну клітину.
  • Нормалізується обмін холестерину. Поганий холестерин зменшується, добрий – збільшується.
  • Регулює рівень цукру на крові.
  • Дуже корисні яблука для серця. Так, ризик захворювання серця тим, хто регулярно вживає яблука, знижується на 20 %.
  • Прекрасно вживати яблука для профілактики анемії.
  • Містять волокна та клітковину. У 1 яблуку міститься приблизно 5 грамів волокон (20% нашої норми)
  • Нормалізується травлення.
  • Ідеально для тих, хто слідкує за своєю вагою.
  • Мають легкий сечогінний ефект.
  • Запобігають запори.
  • Лікують опіки.
  • Застосовуються для збереження краси та молодості шкіри.

Про корисні властивості яблук пропоную подивитись відеоматеріал.

Визначити готовність сировини можна по черепках і листовим пластинам, що легко ламаються. Повністю висушене листя подрібнюють і пересипають у скляні банки для зберігання.

Яблука – одні з найкорисніших фруктів. Вони мають у своєму складі вітаміни та корисні мінерали, які зміцнюють імунну систему та допомагають організму боротися з різними захворюваннями.

Єдиний їх недолік у тому, що після 2-х місяців зберігання корисних властивостей у яблуку стає меншим. Щоб зберегти максимальну кількість корисних речовин, рекомендується сушити фрукти простим способом.

Настій сушених яблук є відмінним напоєм для боротьби із сезонним авітамінозом, зайвою вагою та просто поганим настроєм.

При сушінні фруктів губиться рідина, але, при цьому всі корисні властивості в них зберігаються тривалий період.

Сушені яблука мають такі речовини у своєму складі, як:

  1. Органічні кислоти – яблонна лимонна, аскорбінова та хлорогенова кислота, що підтримують кислотно-лужний баланс в організмі.
  2. Цукор – глюкоза, фруктоза, цукроза. Велика кількість цукрів дає можливість наситити організм та відновити сили після фізичних та розумових навантажень.
  3. Фітонциди – речовини, що пригнічують розвиток грибків та бактерій.
  4. Флаваноїди призначені для відновлення пошкоджених клітин, наприклад, після радіаційного опромінення.
  5. Мінеральні речовини, що зміцнюють серцево-судинну систему та підтримують гормональний фон.

Ще нашими бабусями оцінили всі корисні властивості відварів з яблук. Їхня перевага не тільки в легкості приготування, але й у тому, що настій яблук варять із фруктів, листя та шкірки.

Фруктові відвари корисні як для внутрішнього застосування, а й умивання. Яблучні лосьйони очищають забруднені пори та насичують шкіру обличчя, тонізують.

Суворої дієти на сушених яблуках не існує, тому що цей продукт не надто поживний і насититися ним дуже важко. Дієтологи говорять про сухофрукти, як про харчову добавку, яка виступає як солодощі і допомагає подолати важкий «дієтний» період. Тому, про жодну дієту на сушених фруктах не може бути й мови.

Американськими дієтологами було доведено, що 25 г сушених яблук щодня дозволяють скоротити рівень холестерину на 25%.

Щоб залишатися в прекрасній формі, вечірній прийом їжі краще замінити на горський сушених яблук і чашкою кефіру.

Замість чаю та кави краще пити настій із яблучної шкірки.

  1. У каструлю покласти шкірку і залити холодною водою. Посуд поставити на середній вогонь та варити протягом 5-7 хвилин.
  2. Потім додати цедру лимона та проварити ще кілька хвилин.
  3. Коли напій охолоне, додати мед і настояти 15-20 хвилин.
  4. Настій яблучної шкірки добре втамовує спрагу, допомагає виводити токсини з організму і робить шкіру тіла більш пружною.

Яблучне листя можна використовувати як для краси шкіри, так і при захворюваннях шлунка.

Настій із листя яблуні стане відмінним засобом для оздоровлення шкіри, а саме для боротьби із прищами.

Можна вмиватися теплим відваром або приготувати кубики льоду, які дають чудовий тонізуючий ефект та омолоджують шкіру.

Гастроентерологи рекомендують знімати біль у шлунки за допомогою відвару листя яблуні. Щоб надати напою приємного смаку, можна додати шматочки яблук або шкірки, мед, лимон.

Незважаючи на всю корисність, напій з яблучного листя має протипоказання:

  • вагітність;
  • підвищена згортання крові;
  • тромбофлебіт.

Саме компот із яблук дають першим спробувати малюкові. З цією метою використовують сорти зеленого кольору.

Перед варінням рекомендується очистити плід від шкірки. Відвар з яблук для немовляти не потрібно довго варити: досить кілька хвилин кип’ятити, а потім зняти з плити. Так вдасться зберегти всі корисні речовини. Після цього напій необхідно наполягти протягом години.

Можна залишити м’якоть у компоті, але для цього варені шматочки фруктів потрібно подрібнити у блендері. Вийде корисний напій для малюка, що має у складі клітковину, корисну для травлення, залізо – найкращий засіб для кровотворення та низку інших корисних складових.

Щоб приготувати класичний компот із сушених яблук для немовлят, необхідні:

  • яблука сушені – 200 г;
  • вода – 1 л.
  1. Яблука замочити у холодній воді на 30-40 хв.
  2. Промити сухофрукти під проточною водою, покласти в каструлю та залити водою.
  3. Настій із сушених яблук необхідно варити під кришкою.
  4. Коли рідина закипить, її залишають на годину для остигання та наполягання.

Грудним дітям не можна вживати цукор до року. Як підсолоджувач можна додати часточку груші.

Мало хто знає, що яблучний оцет має у своєму складі 50 органічних сполук і 16 амінокислот. Найважливіші їх це:

  • пектин;
  • кислоти: щавлева, аскорбінова, яблучна, лимонна;
  • вітаміни – В, С, Е, А;
  • мінерали – залізо, сірка, магній, натрій, калій.

Вітаміни групи Е зміцнюють кровоносні судини, а вітамін відповідає за стабільну роботу головного мозку.

Пектин у свою чергу знижує рівень холестерину в крові та покращує кровообіг.

Мінеральні речовини покращують роботу внутрішніх органів, підтримують здоровий стан нігтів та кісток, а також запобігають зневодненню.

Список переваг можна продовжувати безкінечно, але тут представлені основні позитивні якості оцтового настою.

Настій (яблучний оцет) використовується в косметології як відмінний засіб для боротьби з вугровим висипом. Для цього необхідно завити відвар з ромашкою та календулою, додавши до нього 1 ст. л. яблучного оцту. Такою настойкою потрібно протирати шкіру обличчя вранці та ввечері.

Яблучний оцет чудово допомагає людям, які страждають від зайвої ваги.

Фруктова кислота не лише знижує апетит, а й покращує обмін речовин. Для цього рекомендовано випивати 1-2 години.

л. яблучного оцту, розведеного у склянці теплої води 2 десь у день. Перед прийомом необхідно проконсультуватися з лікарем.

Незважаючи на свої переваги, яблучні настої мають протипоказання. Сухі яблука можуть призвести до здуття живота.

Вживаючи сушені яблука не можна вживати висушені кісточки. Потрапляючи в шлунок, вони розпадаються та виділяють синильну кислоту, яка є найсильнішою отрутою.

Яблучний відвар має у своєму складі багато фруктози та кислот, що руйнують емаль зубів. Такі напої краще пити через трубочку та полоскати після них ротову порожнину.

Найчастіше виробники сушених фруктів використовують такий консервант, як діоксид сірки. З його допомогою недобросовісні компанії надають продукту гарного кольору та зовнішнього вигляду. Деякі люди на цей компонент мають алергію. До всього цього, консервант є сильною отрутою, здатною викликати отруєння організму, сильний кашель, ядуху.

Вагітним настій на яблучній шкірці необхідно приймати з обережністю, оскільки часте його вживання може призвести до збільшення ваги, що ускладнить пологи.

У жодному разі не можна цілком давати сухофрукти грудним дітям – ними легко придушитися. Давати яблучний відвар можна починати з 5 місяців життя, починаючи з 1 ч. л щодня, трохи збільшуючи дозу.

Незважаючи на це, яблука приносять більше користі, ніж шкоди. Адже недаремно існує приказка: «По яблуку на день — і лікар не потрібен».

ЯБЛОНЯ ЛІСОВА, яблуня дика, дичок (Malus sylvestris), сімейство рожевих (Rosaceae)

Русь здавна славилася чудовими сортами яблук. Ще XVII столітті іноземці, подорожуючи нашою країною, відзначали, що в Україні надзвичайно смачні, красиві і прозорі яблука. На жаль, багато старих сортів тепер втрачено: було вирубано сади, частина яблунь не перенесла суворих зим. Не слід забувати і про те, що Європейською частиною України не раз прокотилися хвилі іноземних загарбників — їм було все одно, що палити в печах, сади були поруч із хатами. До речі, яблуневі дрова за теплотворною здатністю одні з найспекотніших.

Відновлення з тари та виведення нових сортів — справа копітка і багаторічна. Селекціонери поступово повертають українському яблуку колишню славу, а поки що ми їмо імпортні сорти з жорсткою шкірочкою та незвичним смаком.

Вихідним матеріалом для всіх форм та сортів культурної яблуні послужила лісова, або дика, яблуня, про яку йтиметься розаговір. Як виглядає і чим корисна прародителька культурних сортів?

Це невисоке (до 10 м) дерево. Гілки, що відходять від стовбура, пологи, голі (молоді – злегка опушені), гладкі або шорсткі, темно-коричневі або сірі. Стовбур покритий буро-сірою, корою, що лущиться.

Листя чергове, черешкове, широкояйцевидне або видовжено-яйцевидне, рідше широкоеліптичні або округлі, на верхівці звужені в зубець. По краях листя дрібнопильчастозубчасті, іноді двоякопильчасті. Квітки правильні, обох статей, білі або рожеві, великі, діаметром до 4 см. Розташовані на кінцях укорочених пагонів, утворюють малоквіткові зонтикоподібні суцвіття. Цвіте яблуня у травні – на початку червня.

Плід – яблуко, округлий або округло-яйцеподібний, на смак гіркувато-кислий, в’яжучий, дозріває у вересні. У поширенні насіння яблуні у лісі важливу роль відіграють птахи та ссавці, у тому числі й гризуни.

Поширена лісова яблуня розсіяно по листяних та змішаних лісах, перелісках, лісопосадках, схилах ярів та берегах річок, найчастіше у південних областях України та за її межами (Україна, Кавказ та Закавказзя).

Як харчовий продукт лісові яблука придатні лише в переробленому вигляді: їх сушать і додають у компоти, роблять кислу начинку для пирогів, варять повидло і джеми, виготовляють яблучний квас.

Лікарське застосування яблук набагато ширше. Для цього збирають зрілі плоди. Зібрані яблука зберігають за нормальної температури, близької до нульової. У умовах термін їх зберігання — до 5 місяців. Заготовляють також листя дерева. Зазвичай це роблять на початку червня, після їхнього повного розгортання, і використовують свіжими.

Плоди яблуні містять вуглеводи, фітоглікоген, пектинові речовини (до 1,66%), органічні кислоти (до 1,9%), каротиноїди, аскорбінову кислоту (вітамін С) (до 64,2 мг%), вітаміни групи В, вітамін РР , дубильні речовини, катехіни (20-25%), флавоноїди, антоціани (фарбуючі речовини), ефірна олія, органічні сполуки заліза та фосфору. Листя багате на флавоноїди, вітаміни, зокрема аскорбінову кислоту, якої в них набагато більше, ніж у плодах (До 400 мг%).

З плодів лісової яблуні готують екстракт яблучно-кислого заліза – для лікування недокрів’я . Чай з скибочками плодів лісової яблуні п’ють при сечокам’яній хворобі, ревматизмі, подагрі, а також при захриплості, кашлі, катарі шлунка, колітах. Печені яблука корисні при хронічних запорах.

У свіжому вигляді їх рекомендують при гіпоацидному гастриті, спастичних колітах, дискінезії жовчовивідних шляхів та авітамінозах. Забиті місця, садна, відмороження лікують кашкою зі свіжонатертих яблук, яку прикладають до хворих місць. Допомагає цей засіб і при тріщинах сосків грудей у ​​матерів-годувальниць. Дерматологи та косметологи використовують яблучні аплікації та маски при різних шкірних захворюваннях та дефектах.

Відвар свіжого листя – прекрасний вітамінний засіб, джерело вітаміну С. Іноді відвар з цукром (сироп) заготовляють на зиму.

Медова продуктивність лісової яблуні невисока, всього до 20 кг з 1 гектара насаджень, зате мед з надзвичайно тонким ароматом і смаком, блідо-жовтий, швидко кристалізується.

Деревина яблуні щільна, досить важка, придатна для виготовлення різних виробів та деяких зносостійких дерев’яних деталей.

Чай з яблук . 20 подрібнених плодів кип’ятять 10 хв. за 1 л води. Цукор додають за смаком.

Відвар листя . Подрібнене листя заливають чотириразовим об’ємом окропу, кип’ятять 10-15 хв, злегка охолоджують і проціджують. Приймають по 1 десертній ложці 2-3 десь у день.

Яблуня відноситься до роду чагарників та листопадних дерев сімейства – рожевоцвіті. Дерево має висоту від 15 до 20 метрів, з товщиною ствола до сорока сантиметрів. Дикі та молоді яблуні можуть рости на кшталт кущів і мати кілька стовбурів. Кора на гілках змінюється з часом, з віком розтріскується і набуває темнішого сіро-коричневого забарвлення. На гілках диких яблунь можуть траплятися колючки. Листя має довгасту або округлу форму з нерівними зубчастими краями. Квітки яблуні мають білий або блідо-рожевий колір, зібрані суцвіття за типом напівзонтика. Квітки ростуть на коротких плодових пагонах. Цвітіння яблуні відбувається в той же час, як і розпуск листя, як правило, це початок травня. Запилення у дерева перехресне.

Починаючи з 10 років, яблуня починає давати плоди – яблука. Вони мають кулясту форму, іноді витягнуту, іноді більш плоску. Забарвлення яблук може бути різним, від блідо-жовтого до темно-червоного. Це залежить від сорту. Яблуня – це багаторічна рослина і її вік може досягати 1000 років. Добре росте у місцях з помірним кліматом — практично у всіх частинах України та України, у середньоазіатських країнах. У багатьох європейських країнах можна зустріти кущі диких яблунь. Також, яблуня росте в соснових, змішаних, дубових лісах, на узліссях та в чагарниках. Невелика кількість цих дерев можна зустріти у лісостепових масивах. У гірських областях яблуні ростуть на висоті 1000 метрів.

Заготовляють сировину як у лікувальних та кулінарних цілях, так і для виготовлення деревних виробів. Листя починає заготовляти на початку і середині літа, сушать їх під навісом, або в штучних сушарках при температурі в 40 градусів. Сировина готова, коли живці листя при згинанні стають ламкими, а не гнучкими.

Заготовлене листя потрібно зберігати в закритій скляній тарі, термін придатності – 1 рік. Безпосередньо яблука заготовляються наприкінці літа і до середини осені, залежно від географії регіону. Довге зберігання яблук можливе у холодному приміщенні, де температура не перевищує нульової позначки. На зберігання впливає термін, коли плоди дозрівають. Пізні яблука відрізняються тривалішим терміном зберігання (до 5 місяців).

У наших широтах яблуня широко застосовується і вже міцно узвичаїлася на повсякденному житті. З деревини яблуні виготовляють декоративні вироби. З сухого листя роблять лікувальні настої. Особливою популярністю, безперечно, користуються корисні плоди яблуні. Яблука вживають у сирому, сухому та запеченому вигляді, і їх роблять різні вітамінізовані соки, компоти, солодощі та інше. Іншими словами, плоди яблуні закріпили за собою місце не лише у кулінарії завдяки своїм яскравим смаковим якостям, а й у медицині. Саме в яблуках міститься величезна кількість вітамінів та мікроелементів, які дозволяють людині впоратися з низкою захворювань, у тому числі хвороби шлунково-кишкового тракту (хронічні та гострі коліти), інфекційні захворювання. Для людей із надмірною вагою плоди яблунь незамінні, тому що вони сприяють нормалізації обміну речовин, знижують негативний вплив продуктів обміну на клітини мозку. Висока концентрація клітковини в плодах має на організм очищувальну дію.

  1. Яблука мають бактерицидні та протизапальні властивості, тому кашку зі свіжих яблук можна застосовувати для лікування виразок, невеликих ранок та опіків;

Якщо нещодавно проводилася обробка дерев від попелиці, плодожерки або інших комах, яблуневе листя непридатне для використання, а зібрати можна буде лише, коли хімічні речовини нейтралізуються.

Сушать листя в тіні, розстеливши тонким шаром на чистій рівній поверхні. Поки в листі зберігається волога, їх необхідно ворушити, щоб сировина, що втрачає пружність, не ущільнювалася і не псувалося. Так, користь яблуневого листя повністю збережеться.

Якщо потрібно сушити листя в електросушарці, краще скористатися щадним режимом і не виставляти температуру вище 45 °C.

Визначити готовність сировини можна по черепках і листовим пластинам, що легко ламаються. Повністю висушене листя подрібнюють і пересипають у скляні банки для зберігання. Для приготування настою з корисного листя яблуні на склянку окропу беруть столову ложку висушеного продукту. Після двох годин перебування в закритому посуді засіб можна процідити і приймати за наявності захворювань бронхів, дихальної системи, хрипоті і кашлі, що довго не проходить, після сезонної застуди. Активні речовини у складі листя пом’якшують слизові оболонки, стимулюють відходження мокротиння та протистоять розвитку шкідливих мікроорганізмів.

Відвар і чай із листя яблуні – це чудове джерело вітамінів та мікроелементів.

Протизапальна дія сушеного листя яблуні використовується з лікувальними та профілактичними цілями при порушеннях травлення, гастриті та виразковому ураженні шлунка та кишечника. Свіжий відвар та кубики льоду на основі яблуневого листя корисний при подразненні та гнійному запаленні на шкірі рук та обличчя. Такі протирання і примочки швидко купують осередки, що утворилися, освіжають і тонізують. У зимовий час, коли традиційний раціон харчування не може забезпечити організм вітамінами, біологічно активними речовинами та мікроелементами, гарною підмогою стане натуральний чай із листя яблуні. Призначені для чаю листя яблуні не просто сушать, а послідовно в’ялять, ферментують, подрібнюють і сушать.

Ферментація допоможе перетворити нерозчинні у воді корисні речовини в розчинну форму, що підвищить користь яблуневого листя та чаю з них. До того ж такий напій має більш яскравий смак, колір та аромат.

  • Із заготовленого листя видаляють живці.
  • Сировину розкладають на сухих чистих піддонах, прикривають марлею або серветками і дають постояти при кімнатній температурі 4 – 6 годин, щоб листя трохи зів’яли.
  • За класичною технологією виготовлення чаю потім яблуневі або інші, наприклад, кипрейні, листя мнуть до появи соку, скручують у щільні трубочки і в такому вигляді подрібнюють. Але можна полегшити завдання, пропустивши підв’ялені листя яблуні через м’ясорубку.
  • Полуфабрикат чаю, що вийшов, з яблуневого листя товстим шаром викладають у скляну або емальовану каструлю, яку прикривають вологим рушником або серветкою. Місткість ставлять у тепло, де листям належить пройти ферментацію. Оптимальна температура для цього становить 25–27 °C.

Про хід ферментації можна судити зі зміни кольору сировини, яка із зеленої перетворюється на коричнево-золотисту. Змінюється і запах, зникають трав’яні ноти, але в їх місце приходять фруктово-медовые тони. Останній етап приготування заварки для чаю з яблуневого листя – це сушіння. Її проводять далеко від приладів опалення та сонячних променів, регулярно ворушить листя і захищаючи їх від комах та пилу.

Для приготування напою, що зберігає всю користь листя яблуні, можна брати не тільки таку домашню заварку, але й шматочки сушених або свіжих яблук, додавати в чай ​​шипшину, корицю та цедру лимона.

Соковиті, наливні, рум’яні яблучка – невід’ємна складова життя української людини. Яблука вихваляли поети, їх можна побачити на полотнах великих художників. А яке чаювання обходиться без ароматного яблучного варення, шарлотки чи штруделю? З яблук варять компот, їх додають при приготуванні багатьох страв, їх їдять свіжими, щоб наповнити організм вітамінами. Не всім відомо, що яблуневий лист не менш корисний, ніж плоди рослини. Виявляється, що чай із листя яблуні є джерелом гарного самопочуття, здоров’я та молодості.

Аркуш яблуні містить велику кількість вітаміну C – 400 мг на 100 г сировини. Регулярне вживання яблуневого чаю допомагає боротися із застудними захворюваннями, авітамінозом, депресією та занепадом сил.

Також до складу входять такі елементи:

  • фосфор;
  • залізо;
  • молібден;
  • цинк;
  • мідь;
  • алюміній;
  • кумарини;
  • сапоніни;
  • дубильні речовини;
  • флавоноїди;
  • фітонциди.

Чай з листя яблуні має численні корисні властивості, які дозволяють використовувати його в лікуванні наступних захворювань:

  • захворювань ШКТ;
  • хвороб дихальної системи;
  • анемії;
  • хрипоти;
  • безсоння;
  • шкірних захворювань.

Лист яблуні має протизапальний ефект. Він покращує роботу травного тракту, позбавляє болю при гастриті. Регулярні протирання відваром з листя допомагають зняти роздратування, усунути гнійні вогнища. Рекомендується пити чай дикторам, співакам та іншим, робота яких пов’язана з напругою голосових зв’язок, він знімає першіння, усуває хрипоту, пом’якшує горло.

Листя яблуні – універсальний засіб, що несе величезну користь для організму. Але користь і шкода є невід’ємними, є протипоказання, які потрібно враховувати:

  • підвищена згортання крові, тромбофлебіт;
  • хронічні запори;
  • вагітність (тільки з дозволу лікаря).

Листя яблуні необхідно збирати, коли почала утворюватися зав’язь. Тоді вони сповнені сил, молоді, пізніше утворюються плоди та заберуть у них усі корисні речовини. Слід вибирати листочки без видимих ​​пошкоджень, потемніння, заражень шкідниками. Не можна збирати листя, якщо нещодавно проводилася хімічна обробка рослин.

Після збирання листя розкладається на чистій горизонтальній поверхні тонким шаром. Регулярно їх ворушать, оскільки в листі міститься волога, може з’явитися цвіль. Краще, якщо ферментація листа яблуні проходитиме на свіжому повітрі, але не на сонці. У процесі ферментації листя підв’ялюється, починає скручуватися. Ломаючись, листя виділяють сік, що призводить до бродіння. Сік стікає листям, процес ферментації триває.

Для створення ідеальних умов ферментації сировини потрібно підтримувати температуру повітря приблизно 26°С, високу вологість. Помічено, що листя одного і того ж яблуневого дерева, яке пройшло різну ферментацію, мало різний смак при заварюванні. Від часу ферментації залежить колір майбутнього напою. Що довше тривав процес, то темніше можна отримати настій. Корисні властивості рослини при ферментації стають трохи меншими, але не губляться.

Самостійно можна приготувати ферментований чай. Після того, як листя трохи підвіялося, їх пропускають через м’ясорубку. Масу викладають у коробку, вистелену марлею. Зверху прикривають марлею, складеною в кілька шарів. На 20 годину коробку прибирають у тепле місце, де температура не нижче 25-27°С. Сировина має змінити зелений колір на жовто-коричневий відтінок. Потім сировину перекладають на лист і сушать. Виходить ферментований чай.

Якщо часу на тривалу ферментацію немає, можна скористатися електросушаркою, тільки температура повинна бути не вище 45 ° С, щоб не загубилася цінність листя. Готове листя потрібно пересипати у скляні банки та герметично закрити. У такому вигляді вони можуть зберігатись протягом року.

Необхідно взяти пару ложок або щіпок заготовленого висушеного листя яблуні, залити їх окропом. Наполягати 2 години, виходить чудовий напій. Для покращення його смакових якостей та надання аромату в настій можна додати шматочки свіжих яблук, цедру лимона. Чай із листа яблуні можна випити за годину до сну, це допоможе забути про безсоння.

Можна додати лист яблуні при заварюванні звичайного чорного чаю. Цікаве поєднання дає листя яблуні з плодами шипшини. Такий чай корисний для зміцнення імунітету, у період простудних захворювань, оскільки за вмістом вітаміну C йому немає рівних. Він допомагає виводити з легенів мокротиння, перешкоджає розмноженню мікробів та вірусів.

1 ст. ложку сухого листя потрібно залити склянкою окропу, довести до кипіння, вогонь зменшити і потримати на повільному вогні хвилин десять. Знявши з вогню, залишити для наполягання на сорок хвилин. Порядок застосування: дорослим такий відвар можна пити тричі на добу по 100 мл, дітям – третина склянки. Цілющий відвар допомагає заповнити нестачу мінералів та вітамінів в організмі. При збоях у роботі травної системи відвар матиме протизапальну дію.

Відвар корисний при шкірних захворюваннях. Щодня протираючи їм проблемну шкіру, можна впоратися з роздратуванням, вугровим висипом, гнійними проявами. Шкіра швидко стає здоровою, рівною, посвіжілою.

Яблучний колір – він зачаровує око і п’янить ароматом. А ще квіти яблуні наділені корисними властивостями. Вони підійдуть для приготування настою. Для цього одну чайну ложку суцвіть заварюють однією склянкою окропу. Квітки рослини дуже ніжні, їх потрібно довго наполягати. Протягом дня такий настій потрібно пити невеликими ковтками. Він має протизапальну дію, знімає шлункові болі.

Чай з листя яблуні корисні властивості і протипоказання

З листя яблуні готують корисні напої – настій, відвар, чай. Чай з яблучних, або яблуневих, листя, не настільки популярний, як звичайний зелений або чорний чай. Але якщо ви освоїте його приготування в домашніх умовах шляхом ферментації, то його смак стане для вас справжнім відкриттям. Крім приємного смаку, яблуневий чай є дуже корисним напоєм і застосовується при ослабленні організму, як протизапальний засіб і для поліпшення стану шкіри, наприклад, від прищів.

Користь листя яблуні для організму

Яблуко на вечерю – і доктор не потрібний, – говорить англійське прислів’я. Однак і листя яблуні теж мають лікувальні властивості. Найчастіше листя яблуні застосовують для краси шкіри, при захворюваннях шлунка – як протизапальний засіб, для лікування застуди та захриплості голосу. Чим ще корисні яблуневі листя?

Користь для шкіри. Умивання відваром листя яблуні показано для оздоровлення шкіри. Авіценна рекомендував листя яблуні від прищів. Можна приготувати кубики льоду з яблуневого відвару або чаю і протирати ними особа вранці замість вмивання.

Користь при хворому шлунку. Рекомендуються напої їх листя яблуні при гастриті і болях у шлунку. Для поліпшення смаку додайте в чай ​​яблучну шкірку або звичайний традиційний чай.

Користь при застуді та захриплості. Відвар і настій корисні від застуди і при захриплості голосу. Приймати напій в теплому вигляді кожні 2 години.

Крім того, напої з листя яблуні допомагають знизити холестерин, лікують анемію, є жовчогінним засобом.

В яких випадках листя можуть нашкодити

Протипоказанням до прийому будь-яких напоїв з листя яблуні є підвищене згортання крові, тромбофілія, тромбофлебіт, вагітність.

Які речовини містяться в листі яблуні

Ті речовини, які є в листі яблуні, забезпечують чаю, відвару і іншим напоям, які з них готуються, різні корисні властивості.

Вітамін С. Листя яблуні багаті вітаміном С – 400 мг на 100 г, тому вони корисні при ослабленні організму тією чи іншою хворобою або станом. Наприклад, курцям, у яких спостерігається нестача вітаміну С в організмі.

Мікроелементи. У листі яблуні міститься мідь, яка допомагає при захворюваннях легенів, суглобів, нервових розладах, проблемах кровотворення. Міститься в листі цинк – він допомагає шкірі людини оновлюватися. Алюміній – він теж присутній в листі – забезпечує здоров’я сполучної тканини і кісток. Є марганець – регулює рівень глюкози в крові. Залізо – потрібно для утворення гемоглобіну. Фосфор корисний для зубів і кісток. Молібден важливий для обміну речовин.

Амінокислоти. В яблуневих листі – багатий зміст амінокислот, найважливіші з яких – глутамінова і аспарагінова кислота.

Коли заготовлювати листя яблуні

Збирають листя в червні і липні. Вибирають листочки середнього віку – не дуже старі і не дуже молоденькі. Сушать в притінку – так, щоб не потрапляли сонячні промені. Час від часу листя потрібно струшувати, перевертати і провітрювати – щоб сировина не псувалося від затрималася вологи. Готовність яблуневих листя можна визначити по тому, як добре вони висушені – сировина повинна стати крихким, що не пластичним.

Настій, відвар, чай з листя яблуні

З листя яблуні готують настій, відвар і чай.

Настій. Для настою столову ложку сировини заварюють склянкою окропу і залишають під кришкою на дві години.

Відвар. Для приготування відвару потрібно залити таку ж кількість сировини окропом і дати закипіти. Охолодити і процідити.

Чай. Для приготування чаю листя піддають процесу ферментації – окислення. Ферментирование – обов’язковий процес чайної традиції з метою отримання гарного кольору напою, приємного смаку і максимуму корисних речовин. В результаті, крім іншого, утворюються, теафлавіни і теарубігіни – пігменти, що зумовлюють колір чаю. Приклад ферментації – процес квашення капусти, в результаті якого в підсумковому продукті вітаміну С виявляється в 20 разів більше.

ферментація чаю

Ферментація, або ферментативне окислення, – один з етапів виготовлення чорного чаю, який дозволяє отримати гарний, смачний і корисний напій. Є два способи цього процесу – швидкий і повільний.

При швидкому способі для прискорення ферментації чайне листя піддають пошкодження – мнуть або скручують.

При повільному способі ферментації чайне листя не вимагають пошкодження – продукція дозріває природним чином по шляху до споживача.

В процесі ферментації утворюються теафлавіни і теарубігіни. Теафлавіни володіють антиоксидантними, антибактеріальними і протизапальними властивостями. Теарубігіни – пігмент, який надає чайному настою червоно-коричневий відтінок.

Ферментувати можна будь-які листи плодово-ягідних дерев, а також трави. Всі ферментовані чаї можна змішувати і додавати до них сухі ягоди і квіти рослин. Яблучні листя для приготування чаю можна збирати круглий літо, вибираючи красиві цілісні листочки.

Приготування ферментованого чаю з листя яблуні

1. Зібране листя яблуні розкладіть НЕ товстим шаром на деко, накрийте марлею або бавовняною тканиною і залиште в тіні на 3-5 годин, щоб листочки трохи подвяли (але не підсохли).

2. Для того щоб листя пройшли ферментацію, на виробництві кожен чайний листочок скручують до тих пір, поки він не пустить сік. Однак проробляти все це вручну дуже складно, тому в домашніх умовах простіше прокрутити листя через м’ясорубку.

3. Припущення через м’ясорубку яблучні листя викладіть в скляний посуд або дерев’яну коробку, накрийте складеної в 2-3 шари марлею і помістіть в тепле (оптимально 25-27˚С) вологе місце на 8-20 годин. Тривалість ферментації безпосередньо залежить від температурних умов і вологості повітря. Після цього листя повинні поміняти свій колір на коричневий, а запах – з трав’яного на медово-квітковий.

4. Після ферментації листя знову розкладіть на деко і підсушіть на сонці, накривши тонкою тканиною, в сушарці або духовці, щоб завершився процес ферментації. Готові чаїнки легко розсипаються при незначному натисканні пальцями.

5. Чай з листя яблуні заварюється так само, як і звичайний. Його можна змішати з іншими видами чаю, сухими травами і ягодами. Зберігайте яблучний чай в скляній банці, накривши тонкої тканиною або марлею, складеною в 3-4 шари.

Натто: ферментовані соєві боби

Доктор Яблуко. Корисні властивості. лікування

Британські фахівці науково довели справедливість приказки: «Яблуко в день – і про лікарів можна забути». Завдяки вживання яблук, ми можемо омолодитися на 17 років. Так кажуть вчені. Та й в український народних казках про це йдеться. Адже там просили не молодильні буряк або редиску, а саме молодильні яблуко.

Яблуко супроводжує людство протягом всієї його історії, починаючи з того яблука, яке стало яблуком розбрату. Потім можна згадати про яблуко, яке впало на голову Ньютону, і він зробив відоме відкриття. І, нарешті, яблуко, яке красується на мільйонах електронних пристроїв по всьому світу.

Яблука нам потрібні постійно, протягом року. Всього налічується 7,5 тисячі сортів яблук. Кожен сорт має свої корисні властивості.

Восени дозріває багато наших, рідних яблучок. Звичайно, вони не такі гарні, як імпортні, але зате у багато разів корисніше. Ви в імпортних яблуках коли останній раз бачили черв’ячка? Думаю, ніколи, тому що він є таке яблуко відмовляється категорично.

Корисні властивості яблук:

  • У яблуках містяться вітаміни C, А, B. Крім того, в них є кальцій, залізо, магній, калій, марганець. Яблука багаті на пектин.
  • Зміцнюють наш імунітет.
  • Яблука багаті магнієм. Хоча б 1 яблуко в день, і ви забудете про багато проблем (1 яблуко = 6 мг магнію).
  • Яблука – джерело антиоксидантів. Це речовини, які допомагає клітині перероджуються в онкологічну клітку.
  • Нормалізується обмін холестерину. Поганий холестерин зменшується, хороший – збільшується.
  • Регулює рівень цукру в крові.
  • Дуже корисні яблука для серця. Так, ризик захворювання серця для тих, хто регулярно вживає яблука, знижується на 20%.
  • Прекрасно вживати яблука для профілактики анемії.
  • Містять волокна і клітковину. В 1 яблуці міститься приблизно 5 грамів волокон (20% нашої норми)
  • Нормалізується травлення.
  • Ідеально для тих, хто стежить за своєю вагою.
  • Мають легкий сечогінний ефект.
  • Запобігають запори.
  • Лікують опіки.
  • Застосовуються для збереження краси та молодості шкіри.

Про корисні властивості яблук пропоную подивитися відеоматеріал.

Кислі я блоки в великій кількості протипоказані при виразці шлунка, гастритах з підвищеною кислотністю, дискінезії жовчовивідних шляхів. В цьому випадку можна замінити всі печеними яблуками.

Скільки яблук треба з’їсти, щоб це було корисно для нашого здоров’я?

Я прочитала таку інформацію: у нас є дві руки. Ось скільки яблук ви можете взяти двома руками – це і буде наша норма. У кого руки більше, відповідно, і яблук йому потрібно більше.

Чжуд-Ши Лікування акупунктурою є альтернативним методом лікування і найбільш ефективно при деяких видах захворювань периферичної нервової системи. Фахівці оздоровчого клубу «Чжуд-ши» застосовують лікування голковколюванням з використанням як класичних, так і сучасних інструментів рефлексотерапіі.http: //jutshi.ru

Яблучний сік і яблуко? Що корисніше?

Лікарі і дієтологи говорять про те, що яблучний сік не може служити альтернативою яблуку. Він не містить харчових волокон і клітковини. А також в яблучному соку досить багато вуглеводів і за рахунок кислоти можуть виникнути проблеми зі шлунком. Тому дітям рекомендують пити свіжовичавлений яблучний сік – 1 раз в тиждень.

Про яблучної дієті я писала в своєму блозі. Для тих, кому це цікаво, запрошую почитати мою статтю Яблучний розвантажувальний день.

Як вибрати яблука? Яблука за кольором. Які корисніше?

Кожен сорт яблук містить різні вітаміни. Максимальна кількість аскорбінової кислоти міститься в кислих яблуках. Приклад – антонівка. Зелені яблука гарні для всіх алергіків.

Жовті і червоні яблука корисно їсти всім, у кого є проблеми з тиском і серцем.

Краще їсти яблука прямо з шкіркою. Адже всі корисні речовини знаходяться прямо під нею. Однак, в шкірці можуть накопичуватися нітрати і пестициди, тому яблука, куплені в магазині, та ще не в сезон, краще очищати. Всім відомо, що для того, щоб вони при тривале транспортування не псувалися, їх покривають своєму воску. Гаряча вода і щітка не завжди можуть знищити весь віск, що покриває яблуко, тому в імпортних яблуках краще все-таки зрізати шкірку.

Зараз самий сезон яблук. Скористайтеся цим. Якщо у вас немає свого саду, купуйте яблука на ринку у бабусь, вибирайте те, що вам сподобалося, якщо є невеликі цяточки – це дуже добре. Тільки щоб гнилих місць не було.

Лікування яблуками.

2-3 яблука натерти на дрібній тертці. Є в окремий прийом їжі. До і після цього яблучного перекусу не їсти і не пити протягом 2 годин. Перший місяць таке лікування проводити щодня, другий місяць-через день, а третій місяць – 1 раз в тиждень. Під час такого лікування потрібно дотримуватися дієти. Виключити з раціону смажене, гостре, копчене, жирне, солоне, міцний чай і каву.

Від сухого кашлю.

Дуже добре допомагає позбутися від сухого кашлю такий рецепт: подрібнити яблучну шкірку. 1 столову ложку такої шкірки залити 1 літром окропу, все настояти півгодини. Приймати по половині склянки 5-6 разів на день до їди. Приймати до тих пір, поки не вилікується кашель.

Будуть потрібні для лікування листя яблуні. Потрібно взяти 1 столову ложку листя, залити склянкою води, на водяній бані все нагрівати 20 хвилин. Краще користуватися емальованим посудом. Процідити, охолодити, потім довести до початкового об’єму (додати кип’яченої води). Приймати по половині склянки 3 рази на день.

Яблучний чай. Загальнозміцнюючий настій.

Взяти 2 яблука. Прекрасно підійде антонівка. Все покришити в літровий термос. Залити крутим окропом. Приблизно через 3 години настій готовий. Такий яблучний чай пити протягом всього дня. Можна з медом. Рекомендується і для загального зміцнення організму, а також прекрасно приймати людям з сечокам’яною хворобою, при подагрі, ревматизмі, гастриті, кашлі, ентероколіті.

Від тромбофлебіту і варикозу.

3 яблука залити 1 літром окропу, закрити кришкою. Поставити на 4 години на тепле місце. Яблука після цього, не виймаючи з води, трохи придушити. Перемішати все і процідити. Таку настоянку приймати, додаючи ложку меду на склянку настою.

При надмірній вазі.

Дуже корисно приймати суміш соків – яблучний – півсклянки, динний сік – 50 мл, сік лимона – 25 мл, томатний сік – 25 мл. Цей же склад можна рекомендувати при авітамінозі.

Від тріщин на п’ятах.

Яблуко нарізати дрібними кубиками, відварити в невеликій кількості молока, поки не утвориться кашка. Цю кашку товстим шаром накласти на пошкоджені місця, накрити серветкою або марлею. Такий компрес потримати півгодини, потім змити. Повторювати таку процедуру щодня, поки не зникнуть тріщини на ногах.

Обкладають часточками яблук обпечені місця. Яблука знімають біль і запалення.

Доглядаємо за руками.

Можна пом’якшити шкіру рук за допомогою яблука. Просто протирайте руки шматочком очищеного яблука. Потім обмийте руки водою і змастіть живильним кремом.

Після прибирання або прання.

Протерти руки розчином яблучного оцту, розведеного водою. Пропорції 1: 1.

Маска для обличчя для всіх типів шкіри.

Яблука очистити від шкірки, натерти на дрібній тертці, віджати сік. Взяти марлеву серветку, змочити її соком, накласти на обличчя на 15 хвилин. Після цього протріть обличчя спочатку вологим, потім сухим тампоном.

Якщо у вас шкіра схильна до почервоніння, то приготуйте собі такий рецепт:

У терте яблуко додайте яєчний жовток і трохи молока. Нанесіть маску на обличчя, змийте теплою, а потім прохолодною водою. Застосовуйте таку маску 1 раз в тиждень.

Для старіючої шкіри обличчя.

Запечіть яблуко, розітріть його в кашку, додайте трохи оливкового масла (кілька крапель) і ложечку меду. Накладіть маску на 15 хвилин. Змийте прохолодною водою. Така маска чудово живить шкіру, робить її еластичною, процес старіння сповільнюється.

Їжте яблука, використовуйте їх для здоров’я і краси, і залишайтеся з настроєм.

Для гарного настрою і наповнення музикою пропоную вам на сьогодні душевний подарунок Майя Кристалинская А за вікном то дощ, то сніг. Музику написав Аркадій Островський, а вірші – Лев Ошанін. Така зворушлива, чудова пісня. І як Майя її виконує …

Чи не уявити зараз, що колись її звинуватили в тому, що пісні, які вона виконує дуже сумні. Пропаганда смутку нашої сонячної країні не була потрібна. Стільки випробувань у неї було в житті. І в особистому житті все непросто, і хвороби – пухлина лімфатичних вузлів (всі ми пам’ятаємо косиночку, якої вона прикривала сліди хвороби), і ось, нарешті, зустріч в кінці життя з самим коханою людиною – Едуардом Барклаєм і його раптова смерть.

Всього вистачило в життя. Але ті, хто зрозумів і люблять Майю, завжди з теплотою згадують її незвичайні пісні. Отже, сама пісня.

Користь і шкоду яблучного оцту Прихильники народної медицини часто обговорюють користь і шкоду яблучного оцту. Це засіб дозволяє боротися з багатьма хворобами, однак при неправильному застосуванні яблучний оцет може викликати опік слизових оболонок.

Кульбаба. Лікування та корисні властивості У нас кульбаба сприймається найчастіше, як бур’ян. А тим часом в Європі до нього ставляться з великою повагою. Ви знаєте про те, що.

Кріп. Корисні властивості. Застосування і лікування Не можу в самий сезон обійти увагою пухнастий і зелений, нами всіма улюблений кріп. На якій дачі його немає? І невибагливий він дуже, і.

Куркума. Корисні властивості. Лікування. Куркума – одна з моїх найулюбленіших приправ. Така затишна, жовтенька, сонячна, просто чудова. Завжди додаю її практично в усі страви. Дуже приємний колір.

імуноглобулін при укусі кліща При відсутності щеплення від кліщового енцефаліту, протягом 3 днів після укусу кліща вводиться імуноглобулін. Імуноглобулін при укусі кліща поставляє в кров антитіла для боротьби з інфекціями.

Зворушливі вірші для наших бабушекЯблокі. Користь чи шкода. Враховуємо особенностіАйва – золоте яблокоЯблочние маски – універсальний і цілорічний догляд за шкірою! Банани. Користь і вредДіета і харчування при запорах

Лист яблуні: склад, корисні властивості, рецепти приготування чаю

Соковиті, наливні, рум’яні яблучка – невід’ємна складова частина життя української людини. Яблука вихваляли поети, їх можна побачити на полотнах великих художників. А яке чаювання обходиться без ароматного яблучного варення, шарлотки або штруделя? З яблук варять компот, їх додають при приготуванні багатьох страв, їх їдять свіжими, щоб наповнити організм вітамінами. Але не всім відомо, що яблуневий лист не менш корисний, ніж плоди рослини. Виявляється, що чай з листя яблуні є джерелом гарного самопочуття, здоров’я і молодості.

Склад яблуневих листя

Лист яблуні містить велику кількість вітаміну C – 400 мг на 100 г сировини. Регулярне вживання яблуневого чаю допомагає боротися з простудними захворюваннями, авітамінозом, депресією і занепадом сил.

Також до складу входять такі елементи:

  • фосфор;
  • залізо;
  • молібден;
  • цинк;
  • мідь;
  • алюміній;
  • кумарини;
  • сапоніни;
  • дубильні речовини;
  • флавоноїди;
  • фітонциди.

Корисні властивості яблуневих листя

Чай з листя яблуні володіє численними корисними властивостями, які дозволяють використовувати його в лікуванні таких захворювань:

  • захворювань шлунково-кишкового тракту;
  • хвороб дихальної системи;
  • анемії;
  • хрипоти;
  • безсоння;
  • шкірних захворювань.

Лист яблуні має протизапальний ефект. Він покращує роботу шлунково-кишкового тракту, позбавляє від болю при гастриті. Регулярні протирання відваром з листя допомагають зняти роздратування, купірувати утворилися гнійні вогнища. Рекомендується пити чай дикторам, співакам та іншим, чия робота пов’язана з напругою голосових зв’язок, він знімає першіння, усуває хрипоту, пом’якшує горло.

Протипоказання яблуневих листя

Листя яблуні – універсальний засіб, що несе величезну користь для організму. Але користь і шкода невіддільні, є протипоказання, які потрібно враховувати:

  • підвищене згортання крові, тромбофлебіт;
  • хронічні запори;
  • вагітність (тільки з дозволу лікаря).

Заготівля сировини і ферментація

Листя яблуні необхідно збирати, коли почала утворюватися зав’язь. Тоді вони сповнені сил, молоді, пізніше утворюються плоди і заберуть у них всі корисні речовини. Слід вибирати листочки без видимих ​​пошкоджень, потемніння, заражень шкідниками. Не можна збирати листя, якщо недавно проводилася хімічна обробка рослин.

Після збору листя розкладаються на чистій горизонтальній поверхні тонким шаром. Регулярно їх ворушать, оскільки в листі міститься волога, може з’явитися цвіль. Краще, якщо ферментація листа яблуні буде проходити на свіжому повітрі, але не на сонці. В процесі ферментації листя подвяливаются, починають скручуватися. Ламаючись, листя виділяють сік, який призводить до бродіння. Сік стікає по листю, процес ферментації триває.

Для створення ідеальних умов для ферментації сировини потрібно підтримувати температуру повітря приблизно 26 ° С, високу вологість. Помічено, що листя одного і того ж яблуневого дерева, які пройшли різну ферментацію, мали різний смак при заварюванні. Від часу ферментації залежить колір майбутнього напою. Чим довше тривав процес, тим темніше можна отримати настій. Корисні властивості рослини при ферментації стають трохи менше, але не втрачаються.

Самостійно можна приготувати ферментований чай. Після того, як листя трохи подвяліть, їх пропускають через м’ясорубку. Масу викладають в коробку, застелене марлею. Зверху прикривають марлею, складеною в кілька шарів. На 20 годин коробку прибирають в тепле місце, де температура не нижче 25-27 ° С. Сировина має змінити зелений колір на жовто-коричневий відтінок. Потім сировину перекладають на листи і сушать. Виходить ферментований чай.

Якщо часу на довгу ферментацію немає, можна скористатися електросушаркою, тільки температура повинна бути не вище 45 ° С, щоб не загубилася цінність листя. Готові листя потрібно пересипати в скляні банки і герметично закрити. У такому вигляді вони можуть зберігатися протягом року.

Як заварювати чай з яблуневих листя

Необхідно взяти пару ложок або пучок заготовлених висушеного листя яблуні, залити їх окропом. Настоювати 2 години, виходить відмінний напій. Для поліпшення його смакових якостей і додання аромату в настій можна додати шматочки свіжих яблук, цедру лимона. Чай з листа яблуні можна випити за годину до сну, це допоможе забути про безсонні.

Можна додати лист яблуні при заварюванні звичайного чорного чаю. Цікаве поєднання дають листя яблуні з плодами шипшини. Такий чай корисний для зміцнення імунітету, в період простудних захворювань, оскільки за змістом вітаміну C йому немає рівних. Він допомагає виводити з легких мокроту, перешкоджає розмноженню мікробів і вірусів.

Відвар з листя яблуні

1 ст. ложку сухого листя потрібно залити склянкою окропу, довести до кипіння, вогонь зменшити і потримати на повільному вогні хвилин десять. Знявши з вогню, залишити для настоювання на сорок хвилин. Порядок застосування: дорослим такий відвар можна пити три рази на добу по 100 мл, дітям – третину склянки. Цілющий відвар допомагає заповнити недолік мінералів і вітамінів в організмі. При збої в роботі травної системи відвар надасть протизапальну дію.

Відвар корисний і при шкірних захворюваннях. Щодня протираючи їм проблемну шкіру, можна впоратися з роздратуванням, вугрової висипки, гнійними проявами. Шкіра швидко стає здоровою, рівною, посвіжілої.

Настій з квіток яблуні

Яблучний колір – він заворожує очей і п’янить ароматом. А ще квітки яблуні наділені корисними властивостями. Вони підійдуть для приготування настою. Для цього одну чайну ложку суцвіть заварюють одним стаканом окропу. Квітки рослини дуже ніжні, їх не потрібно довго наполягати. Протягом дня такий настій потрібно пити невеликими ковтками. Він має протизапальну дію, знімає шлункові болі.

Яблуня домашня (Malus domestica Borkh)

В медицині

Яблуня садові не числиться серед фармакопейних рослин України, але досить популярна в народній медицині. Завдяки своїм бактерицидним і протизапальним властивостям, плоди яблуні в свіжому вигляді використовують для профілактики і лікування інфекційних захворювань травної системи, гострих і хронічних колітів, дизентерії, кишкових інфекцій. Кашкою зі свіжих натертих плодів лікують опіки, садна, погано загоюються рани і інші пошкодження шкіри.

Яблука поповнюють запас заліза в організмі, тим самим покращуючи колір шкіри, активізуючи ріст волосся і зміцнюючи їх коріння, усувають ламкість нігтів, підвищують працездатність і зміцнюють імунну систему. Свіжі або печені яблука активізують обмінні процеси, поліпшують процеси травлення, володіють хорошим протинабрякову, легким проносним, жовчогінну властивістю. Свіжі плоди яблуні мають антисептичну, протимікробну і протизапальну дію. Плоди є і кровотворних засобом. Перешкоджаючи утворенню в організмі людини надлишків сечової кислоти, яблука ефективні при всіх захворюваннях, які пов’язані з накопиченням солей цієї кислоти в організмі. Яблука корисні при гіпертонії: регулярне застосування плодів сприяє зниженню тиску, зменшення запаморочень, головних болів, шуму в голові. Яблучне лікування показано при захворюваннях серця, в постінфарктний період. Включення в щоденний раціон двох-трьох яблук знижує кількість захворювань ЛОР-органів у 3 рази, а кількість захворювань на гіпертонію – практично в 6 разів. Яблучний сік ефективний при анемії, авітамінозі, виразковій хворобі, гастриті, діє як жовчогінний при захворюваннях печінки, гепатиті, як діуретичну засіб при сечокам’яній хворобі, набряках і як зміцнює серцевий м’яз і судини засіб. Володіючи антимікробними властивостями, плоди яблуні, зокрема фітонциди в їх складі, активні до вірусів грипу А, збудників дизентерії, золотистого стафілококу. Про лікувальні властивості листя яблуні слід також згадати. Володіючи відхаркувальні і протизапальні властивості, листя яблуні в вигляді відварів і настоїв ефективні при простудних захворюваннях, осиплості голосу і лихоманці. У дієтичному харчуванні яблука особливо цінні. У раціоні осіб, які страждають зайвою вагою, яблука повинні бути щодня. Кислі сорти підійдуть при цукровому діабеті, коліті, гастриті зі зниженою кислотністю, гіпертонікам з дискінезією жовчовивідних шляхів. Солодкі плоди рекомендуються при схильності до каменеутворення, подагрі, серцево-судинних захворюваннях і гастритах з підвищеною кислотністю. Розвантажувальні яблучні дні значно покращують здоров’я і самопочуття, сприяють очищенню організму від шлаків і шкідливих речовин.

Протипоказання і побічні дії

Незважаючи на лікувальні властивості яблуні, протипоказання до застосування її плодів все ж є. Свіжі і мариновані фрукти не рекомендуються до вживання хворим з панкреатитом, ентеритом, гастритом з підвищеною кислотністю, при захворюванні нирок. Яблука, особливо кислі плоди, здатні викликати загострення виразки дванадцятипалої кишки або шлунка. У таких випадках свіжі плоди краще замінити печеними або натерти без шкірки на тертці солодкі яблука. При схильності до прояву алергічних реакцій потрібно вживати в їжу зелені сорти яблук. Плоди яблуні не рекомендується їсти на ніч, щоб уникнути бродіння в шлунку. Після прийому яблук бажано прополоскати рот водою, щоб не руйнувалася емаль зубів. Насіння плодів містять синильну кислоту, тому зловживати ними не потрібно.

У кулінарії

Плоди яблуні смачні і корисні як в свіжому, так і в печеному, сушеному, квашене, в’ялена, маринованому видах. Яблука – важливий продукт і інгредієнт багатьох кулінарних рецептів різних країн світу. Плоди входять до складу других страв, салатів, десертів, гарнірів. У випічці ці фрукти також займають почесне місце. Пюре з печених яблук нерідко є складовою частиною страв з м’яса. Яблучне пюре готують маленьким дітям, поєднуючи з морквою, медом і лимонним соком. З яблук варять пастилу, варення, джем, готують вино, квас, сік і яблучний оцет.

У косметології

У казках плоди яблуні нерідко називають «молодильні яблуками і це дійсно правда. Швейцарськими вченими розроблена унікальна сучасна косметика, що містить стовбурові клітини спеціальних сортів яблук. Складові цих клітин захищають і підтримують стовбурові клітини організму людини, запобігаючи передчасному старінню шкіри. Косметичні засоби, зокрема крему для обличчя з яблуком в складі, мають тонізуючі та антиоксидантні властивості, сприяє регенерації, а також омолодженню і відбілюванню шкіри. Кошти на основі плодів яблуні відмінно доглядають за сухою шкірою, активно борються з віковими змінами шкіри, живлячи, підтягуючи і омолоджуючи її. Активні речовини плодів яблуні захищають шкіру від шкідливого впливу зовнішнього середовища, покращують і освіжають колір обличчя, активізуючи кровообіг. Для жирного типу шкіри яблучна косметика також підійде: екстракт яблука звужує пори і регулює виділення сального секрету. В антицелюлітних косметичних засобах яблука сприяють підвищенню тонусу тканин, а також зменшенню відкладень жиру. Шампуні з екстрактом яблука в складі благотворно впливають на стан волосся, надаючи їм здоров’я, природний блиск і усуваючи лупа.

В інших областях

Квітки яблуні під час цвітіння виділяють ніжний аромат, залучаючи бджіл. Дерево є відмінним медоносом. Деревина яблуні, властивості якої дозволяють застосовувати її в меблевому виробництві, дає високоякісні пиломатеріали, застосовується для виготовлення паркету, використовується для різьблення, різних дрібних виробів і виготовлення меблів, а також музичних інструментів. Деревина легко обробляється, полірується і піддається шліфовці. Вона тверда, міцна, світло-жовтого відтінку.

Лист яблуні і його цілющі властивості

Соковиті, наливні, рум’яні яблучка – невід’ємна складова частина життя української людини. Яблука вихваляли поети, їх можна побачити на полотнах великих художників. А яке чаювання обходиться без ароматного яблучного варення, шарлотки або штруделя? З яблук варять компот, їх додають при приготуванні багатьох страв, їх їдять свіжими, щоб наповнити організм вітамінами. Але не всім відомо, що яблуневий лист не менш корисний, ніж плоди рослини. Виявляється, що чай з листя яблуні є джерелом гарного самопочуття, здоров’я і молодості.

Склад яблуневих листя

Лист яблуні містить велику кількість вітаміну C – 400 мг на 100 г сировини. Регулярне вживання яблуневого чаю допомагає боротися з простудними захворюваннями, авітамінозом, депресією і занепадом сил.

Також до складу входять такі елементи:

  • фосфор;
  • залізо;
  • молібден;
  • цинк;
  • мідь;
  • алюміній;
  • кумарини;
  • сапоніни;
  • дубильні речовини;
  • флавоноїди;
  • фітонциди.

Корисні властивості яблуневих листя

Чай з листя яблуні володіє численними корисними властивостями, які дозволяють використовувати його в лікуванні таких захворювань:

  • захворювань шлунково-кишкового тракту;
  • хвороб дихальної системи;
  • анемії;
  • хрипоти;
  • безсоння;
  • шкірних захворювань.

Лист яблуні має протизапальний ефект. Він покращує роботу шлунково-кишкового тракту, позбавляє від болю при гастриті. Регулярні протирання відваром з листя допомагають зняти роздратування, купірувати утворилися гнійні вогнища. Рекомендується пити чай дикторам, співакам та іншим, чия робота пов’язана з напругою голосових зв’язок, він знімає першіння, усуває хрипоту, пом’якшує горло.

Протипоказання яблуневих листя

Листя яблуні – універсальний засіб, що несе величезну користь для організму. Але користь і шкода невіддільні, є протипоказання, які потрібно враховувати:

  • підвищене згортання крові, тромбофлебіт;
  • хронічні запори;
  • вагітність (тільки з дозволу лікаря).

Заготівля сировини і ферментація

Листя яблуні необхідно збирати, коли почала утворюватися зав’язь. Тоді вони сповнені сил, молоді, пізніше утворюються плоди і заберуть у них всі корисні речовини. Слід вибирати листочки без видимих ​​пошкоджень, потемніння, заражень шкідниками. Не можна збирати листя, якщо недавно проводилася хімічна обробка рослин.

Після збору листя розкладаються на чистій горизонтальній поверхні тонким шаром. Регулярно їх ворушать, оскільки в листі міститься волога, може з’явитися цвіль. Краще, якщо ферментація листа яблуні буде проходити на свіжому повітрі, але не на сонці. В процесі ферментації листя подвяливаются, починають скручуватися. Ламаючись, листя виділяють сік, який призводить до бродіння. Сік стікає по листю, процес ферментації триває.

Для створення ідеальних умов для ферментації сировини потрібно підтримувати температуру повітря приблизно 26 ° С, високу вологість. Помічено, що листя одного і того ж яблуневого дерева, які пройшли різну ферментацію, мали різний смак при заварюванні. Від часу ферментації залежить колір майбутнього напою. Чим довше тривав процес, тим темніше можна отримати настій. Корисні властивості рослини при ферментації стають трохи менше, але не втрачаються.

Самостійно можна приготувати ферментований чай. Після того, як листя трохи подвяліть, їх пропускають через м’ясорубку. Масу викладають в коробку, застелене марлею. Зверху прикривають марлею, складеною в кілька шарів. На 20 годин коробку прибирають в тепле місце, де температура не нижче 25-27 ° С. Сировина має змінити зелений колір на жовто-коричневий відтінок. Потім сировину перекладають на листи і сушать. Виходить ферментований чай.

Якщо часу на довгу ферментацію немає, можна скористатися електросушаркою, тільки температура повинна бути не вище 45 ° С, щоб не загубилася цінність листя. Готові листя потрібно пересипати в скляні банки і герметично закрити. У такому вигляді вони можуть зберігатися протягом року.

Як заварювати чай з яблуневих листя

Необхідно взяти пару ложок або пучок заготовлених висушеного листя яблуні, залити їх окропом. Настоювати 2 години, виходить відмінний напій. Для поліпшення його смакових якостей і додання аромату в настій можна додати шматочки свіжих яблук, цедру лимона. Чай з листа яблуні можна випити за годину до сну, це допоможе забути про безсонні.

Можна додати лист яблуні при заварюванні звичайного чорного чаю. Цікаве поєднання дають листя яблуні з плодами шипшини. Такий чай корисний для зміцнення імунітету, в період простудних захворювань, оскільки за змістом вітаміну C йому немає рівних. Він допомагає виводити з легких мокроту, перешкоджає розмноженню мікробів і вірусів.

Відвар з листя яблуні

1 ст. ложку сухого листя потрібно залити склянкою окропу, довести до кипіння, вогонь зменшити і потримати на повільному вогні хвилин десять. Знявши з вогню, залишити для настоювання на сорок хвилин. Порядок застосування: дорослим такий відвар можна пити три рази на добу по 100 мл, дітям – третину склянки. Цілющий відвар допомагає заповнити недолік мінералів і вітамінів в організмі. При збої в роботі травної системи відвар надасть протизапальну дію.

Відвар корисний і при шкірних захворюваннях. Щодня протираючи їм проблемну шкіру, можна впоратися з роздратуванням, вугрової висипки, гнійними проявами. Шкіра швидко стає здоровою, рівною, посвіжілої.

Настій з квіток яблуні

Яблучний колір – він заворожує очей і п’янить ароматом. А ще квітки яблуні наділені корисними властивостями. Вони підійдуть для приготування настою. Для цього одну чайну ложку суцвіть заварюють одним стаканом окропу. Квітки рослини дуже ніжні, їх не потрібно довго наполягати. Протягом дня такий настій потрібно пити невеликими ковтками. Він має протизапальну дію, знімає шлункові болі.

Листя яблуні: застосування, користь і шкода

Зібравши урожай свіжих яблук, багато садівники, як правило, абсолютно ігнорують листки деревця. А даремно, адже ця складова використовується для створення дуже смачних і корисних чаїв. Заготовивши свіжі листочки влітку, взимку вдасться зміцнювати імунітет, при цьому насолоджуючись приємним смаком.

Склад яблуневих листя

Листки яблуні містять велику кількість корисних речовин. Почати варто, звичайно ж, з вітаміну С, зміст якого в рослині досить високо. На 100 грамів листків припадає 400 міліграм аскорбінки. Крім того, продукт багатий фосфором, алюмінієм, залізом, цинком і іншими цінними мікроелементами. Важливо згадати і амінокислоти, наприклад, глутамінової та аспарагінову. Завершують великий список інгредієнтів фітонциди, флавоноїди, кумарини і дубильні складові.

Лікувальні і корисні властивості

Це може виявитися сюрпризом для багатьох, але користь для здоров’я, яку дарують яблучні листки, дуже велика. Завдяки наявності аскорбінової кислоти, продукт не тільки підсилює імунітет, але і допомагає успішно протистояти простудним захворюванням і занепаду сил. Крім цього, вживання яблучного чаю покращує настрій і наділяє енергією. Настій прописують людям, що страждають від захворювань дихальної системи. Так як компоненти листя розм’якшують слизову і сприяють виведенню мокротиння, напій допоможе усунути такі неприємні явища, як кашель.

Яблучні листки мають протизапальну здатністю, тому відвар варто застосовувати, коли існують порушення в роботі травної системи. Чай здатний пом’якшити ефекти гастриту, виразки або ж інших подібних захворювань.

Косметологи рекомендують протирати відваром шкіру, так як він здатний заспокоїти роздратовані ділянки і зупинити розвиток гнійних процесів. Робити це потрібно за допомогою ватного млинчика десь п’ять разів на день або ж вранці, трансформувавши чай в кубики льоду.

Протипоказання і шкода

Деякі протипоказання є і у такого корисного продукту, як яблуневі листки.

  • По-перше, варто утриматися хворим, що страждають запорами. Проблема в тому, що листки містять дубильні речовини, які можуть не в кращу сторону змінити ситуацію.
  • По-друге, обережними потрібно бути жінкам в положенні – дія трав’яних настоїв на стан плода іноді чинить негативний вплив.
  • По-третє, звичайно ж, яблучні чаї заборонені тим, хто володіє індивідуальною непереносимістю фрукта або схильний до прояву алергічних реакцій.

Проблеми, що виникають в такій ситуації, можуть варіюватися від звичайної висипу до анафілактичного шоку.

Крім того, в групі ризику іноді виявляються люди, чий організм схильний до утворення тромбів під час прийому лікарських рослин. Взагалі, в будь-якому випадку слід дотримуватися дозування і правила приготування і, при прояві незрозумілих симптомів відразу ж звертатися до лікаря.

Як заварювати чай і вживати?

Приготувати ферментований чай в домашніх умовах не представляє ніяких складнощів. У найпростішому варіанті одна чайна ложка листків просто заливається тільки що скипіла в розмірі одного стакана. Настоятися їй належить від п’ятнадцяти до двадцяти хвилин під закритою кришкою. За бажанням, в напій додаються шматочки фруктів або ягід, кориця, імбир, лимон або навіть звичайна чайна заварка.

При застуді від кашлю потрібно буде заварювати чай п’ять разів на день і випивати по третині склянки. Якщо проблеми виявляються з дихальною системою, то пити відвар рекомендується три рази на день по половинці традиційного склянки розміром в 200 мілілітрів.

Вважається, що якщо починати свій день з чашки яблуневого напою, то протягом дня вийде успішно справлятися зі стресом. Якщо ж випивати її за півтори години до сну, то однозначно вдасться уникати безсоння.

Вживання яблучного відвару для людей, які страждають від захворювань шлунково-кишкового тракту, виглядає наступним чином: чайну ложечку сухих листків потрібно буде залити склянкою щойно скипіла води і дати настоятися близько чверті години. Випивати напій потрібно не поспішаючи маленькими ковточками по одній столовій ложці кілька разів за день.

Якщо 20 грамів сухих листків і чайну ложку оцту залити склянкою окропу, а після настояти протягом години, то вийде корисний напій, що допомагає проти гаймориту.

Судячи з відгуків, профілактика каменів у нирках відбувається за допомогою столової ложки висушеної яблучної шкірки, чайної ложки сушених листків і склянки тільки що скипіла води. Тверді частки покриваються окропом і настоюють близько півгодини. Випити такий напій потрібно буде за добу маленькими дозами.

Поліартрит вимагає заварювання яблучного чаю, доповненого чайною ложкою яблучного оцту і чайною ложкою меду.

У разі підвищеної температури і навіть спека хворому рекомендується дати відвар чайної ложки сухих листочків, одного яблука, соку цибулини і столової ложки меду.

заготівля сировини

Збирати яблуневі листки доведеться ще в той момент, коли формуються зав’язі. Поки немає плодів, всі поживні речовини надходять саме в зелену масу, а значить, листя отримують максимум користі. Зривати потрібно тільки пластинки, які на дотик м’які, а зовні не мають будь-яких ранок, дірочок чи інших пошкоджень. Не варто брати листки, на яких явно функціонували комахи, а також ті, що заражені.

Крім того, під забороною перебувають кущики, недавно піддаються хімічним обприскування. Звичайно, можна чекати, поки дію речовин припиниться, але все ж краще зібрати матеріал до проведення обробок.

Висушуються очищені від черешків листки на горизонтальних поверхнях, наприклад, підвіконні або піддоні для духовки. Їх не рекомендується звалювати однієї купкою, краще сформувати тоненький шар. До тих пір, поки в листках зберігаються соки, необхідно періодично перемішувати матеріал, щоб ліквідувати можливість появи цвілі чи інших ущільнень. В ідеалі, ферментація повинна здійснюватися на свіжому повітрі, але без впливу сонячних променів. Взагалі, цей процес є певним бродінням листків.

Пластинки ламаються, тріскаються, закручуються і, звичайно ж, втрачають сік. Якраз таки сік і активує бродіння – він поширюється по поверхнях листків, і вони починають ферментіроваться. Важливо, щоб температура навколо трималася в рамках від 25 до 27 градусів, а вологість була досить високою. Якщо ферментація буде проходити при більш високій температурі, то терміни її проведення зменшаться. Якщо ж, навпаки, сушка затягнеться, то підсумковий напій забарвиться в темніший колір.

Взагалі, умови проведення ферментації багато в чому впливають на одержуваний чай, тому одні й ті ж листки, витримані в різних умовах, можуть дати абсолютно різні напої.

У тому випадку, коли немає часу проводити ферментацію в природних умовах, є сенс скористатися електричної сушаркою або звичайною духовкою. Відрегулювавши температуру, що не перевищує 45 градусів, можна провести обробку набагато швидше. Зберігати листки найкраще в банках зі скла, розламавши їх на невеликі частинки, або подрібнивши в блендері, або склавши в цілому вигляді. Вжити їх потрібно буде протягом дванадцяти місяців, але краще не починати вживання з перших днів – сировина повинна відлежатися близько восьми тижнів.

Існує також одна рекомендація з приготування яблучної заварки в домашніх умовах: Спочатку можна витримати відібрані листки на сухих поверхнях від п’яти до шести годин, потім подрібнити їх в м’ясорубці або блендері, а вже потім висушувати до появи золотистого відтінку і ніжного фруктового запаху.

Про те, як самостійно зробити чай з листя яблуні, дивіться в наступному відео.

Листя і квіти яблуні: корисні властивості, протипоказання і застосування

Регулярне вживання листя і квітів яблуні допомагає боротися з авітамінозом, підвищувати захисні функції організму в сезон грипу. У листі дерева міститься велика кількість вітаміну С, який не тільки працює як імуномодулятор, але і сприятливо діє на стінки судин, роблячи їх товщі і еластичнішою. Квіти яблуні використовують при хворобах шлунково-кишкового тракту. Користь яблучного сировини залежить від сорту дерева. Яблуні можуть бути лісовими, декоративними і садовими.

Яблучні листя містять велику кількість вітаміну С, найбільше зміст цього вітаміну спостерігається в лісовій яблуні. У 100 г сухої сировини міститься 500 мг аскорбінової кислоти. Регулярне вживання чаю з яблучних листя допомагає повернути життєві сили, впоратися з депресією і зміцнити захисні функції організму.

Крім вітаміну С, в складі яблучного листа знаходяться:

Яблучний чай призначають пацієнтам із захворюваннями верхніх дихальних шляхів, як протизапальний засіб, для купірування гнійних вогнищ на шкірних покривах.

Яблучні суцвіття містять в собі велику кількість вітамінів і мікроелементів, важливих для підтримки життєвих сил організму. Чай із суцвіть використовується в якості профілактики утворення ракових клітин.

Настоянку з квіток яблуні використовують як ліки проти гастриту та інших хвороб шлунково-кишкового тракту. Нерідко суцвіття готують разом з листям, так як такий збір доповнює один одного.

Незважаючи на те що листя і квіти яблуні мають масу корисних властивостей, вони також мають і протипоказання до застосування. Приймати ліки на основі рослинної сировини не рекомендується:

  1. 1. Людям зі схильністю до згущення крові.
  2. 2. Вагітним жінкам.
  3. 3. Людям, страждаючим запорами.

Вживати рослинні ліки слід тільки після консультації з фахівцем. Не варто перевищувати рекомендовану дозу, щоб не завдати шкоди організму.

Щоб листя і квіти не потерли своїх корисний лікувальних властивостей, їх важливо правильно заготовити. Збирати сировину можна з садового дерева або з лісового. Варто враховувати, що лісові яблуні мають велику концентрацію активних речовин. Найсприятливіший час для заготівлі сировини – час утворення зав’язі свіжих плодів. Зривати слід тільки рівні зелене листя, без слідів пошкоджень.

Якщо дерево оброблялося від шкідників, то збір сировини слід відкласти. Хімічні речовини виведуться з листя і квітів через деякий час і не зможуть завдати шкоди організму.

Свіжа сировина слід розкласти тонким шаром на чистій рівній поверхні і залишити в добре провітрюваному місці до повного висихання. Краще не застосовувати для сушіння духовку, щоб не зменшити користь від заготовок. Зберігати сухі заготовки можна в скляних банках не більше 12 місяців.

Від приготування напою залежить область його застосування. Листя і суцвіття можна заварювати в вигляді звичайного чаю або готувати спеціальні ліки:

  1. 1. Настій від гаймориту, ларингіту готується з 20 г сухого листя, 1 ч. Л.уксуса, склянки окропу. Листя заливають окропом і додають оцет, потім наполягають 60 хвилин. Перед вживанням потрібно підігріти.
  2. 2. Приготувати настойку від гастриту можна з 1 ч. Л.сухіх квітів, 1 склянки окропу. Квітки заливаються окропом і настоюють 20 хвилин. Приймається настоянка по 1 столовій ложці кілька разів на добу. 1 стакан вживається дві доби.
  3. 3. Якщо турбують камені в нирках, то після консультації з лікарем можна приготувати засіб з 1 ст. л. порошку сушеної шкірки яблука, 1 ч. л. листя сушених, 1 склянки окропу. Сировина заливається окропом і настоюється 30 хвилин. Приймається невеликими порціями протягом 24 годин. Такий напій надає профілактичну дію при ризику утворення сечокам’яної хвороби.
  4. 4. При поліартриті можна застосовувати яблучний чай з листя і квіток з додаванням 1 ч. Л.яблочного оцту і 1 ч. Л. меду. Такий чай допомагає при болях в суглобах і ломота м’язів.
  5. 5. Як жарознижуючий засіб можна заварювати 1 ч. Л.сухіх листя, 1 дрібно нарізане яблуко, сік 1 цибулини і 1 ст. л. меду. Такий засіб можна давати дітям.

Ліки можна готувати не тільки з листя і суцвіть, але також самих плодів яблучного дерева. Регулярне вживання соку з плодів яблучного дерева допомагає запобігти запори, анемію, поліпшити травлення, позбавити від зайвої ваги. Сушені яблука можна заварювати в чай ​​разом з листям, квітами, а також з додаванням меду і лимона. Такий напій допоможе врятувати організм від нестачі вітамінів в осінньо-зимовий період. Давати чай можна дітям старше 3 років в якості основного вітамінного комплексу.

Для зміцнення стінок судин з яблук готують оцет. Його можна застосовувати при розладах травлення, хвороби судин, як жарознижуючий засіб. Зовнішньо оцет з яблук приймається при варикозі, грибках і підвищеної пітливості.

Про автора

admin administrator