Через скільки вилуплюються качки

Авторadmin

Через скільки вилуплюються качки

Через скільки днів вилуплюються каченята під качкою: терміни висиджування та кількість пташенят

Гарний фермер дбає не лише про благополуччя своїх тварин, а й про те, щоб вони приносили прибуток за рахунок потомства. Куди приємніше вирощувати власного птаха, ніж купленого. Високі показники по м’ясу належать качкам, але розводити цих норовливих пернатих непросто. Щоб кожен сезон отримувати здоровий приплід, потрібно знати, через скільки днів вилуплюються каченята різних порід під качкою, і що впливає на ці терміни.

Коли починають і в якій кількості качки висиджують яйця

Щоб вивести перших каченят, птиці має бути мінімум 5-6 місяців, але найбільшу продуктивність мають качки на другому році життя. Хоч вони й живуть до 20 років за хороших умов, але вже після 6-7 років якість яєць погіршується.

Період активності у самок припадає на весну-початок літа. Хоча в деяких особин інстинкт настільки розвинений, що вони можуть сісти на гніздо серед зими. З середини квітня птах починає посилено готуватися до материнства.

Качки вищипують з грудей пух і вистилають їм майбутнє гніздо. Поводяться спокійно, все менше і менше часу проводять зі зграєю, а більше – у майбутньому гнізді.

У середньому, в одній кладці буває від 8 до 15 яєць, але в пік активності досягає 20. Все залежить від віку та виду птиці. У цей період майбутній матері слід забезпечити правильне харчування та доступ до свіжої питної води та ванни із золою, щоб очищати пір’я від паразитів.

У день качка відкладає по одному яйцю. Процес відбувається вночі, з 2-ї до 4-ї ранку. Важливо, щоб квочка ніхто не турбував і не лякав у цей момент, інакше вона кине кладку. Взагалі протягом усього висиджування птицю краще не турбувати, а будь-які маніпуляції з гніздом проводити тільки без квочки.

Через скільки днів вилуплюються каченята

У дикій природі пернаті насиджують яйця близько місяця. Домашні особини виводять пташенят через 26-36 днів.

  1. Індоутка, мускусна або шипун – від 30 до 35 днів.
  2. Пекінська качка – від 27 до 29 днів.
  3. Башкирська качка – приблизно 26-28 днів.

Каченята виводяться поступово. За цим процесом слід уважно стежити. Коли мама йде поїсти і розім’яти лапки, гніздо потрібно очистити від сміття, прибрати шкаралупу та мертвих пташенят (якщо вони є). Маленьких каченят краще забрати на кілька днів у будинок, щоб мати випадково їх не розчавила.

Каченят поміщають у теплу коробку, де дно вистилають м’якою тканиною. Температуру там потрібно підтримувати в межах 26-29 градусів.

За потреби під качку можна підкладати чужі яйця, але акуратно. Птах приймає всіх каченят, якщо вони потрапляють до неї поступово. Коли весь виводок вилупився, то через 2-3 дні мама виводить їх на прогулянку і вчить їсти, пити та чистити пір’їнки.

Що може вплинути на термін?

Перешкодою для виведення здорового молодняку може стати будь-що.

  1. Качка ще недосвідчена, і вона не змогла правильно висидіти кладку, в результаті половина яєць загинула. Такого птаха не використовують як квочка до наступного року.
  2. Температура яйця – основний показник здорового потомства. Якщо кладка проведе без матері більше півтори години, то ембріони, у кращому разі, сформуються пізніше, а в гіршому – зупиняться у розвитку зовсім. Тут важливу роль відіграє погода. Якщо сезон спекотний, то це «на руку» яйцям, вони остигатимуть повільніше.
  3. Качка, з невідомих причин, просто кинула кладку. У такому разі яйця переносять в інкубатор, якщо пройшло мало часу з моменту відходу квочка, то пташенята повинні вилупитися в ті ж терміни.
  4. Зайві маніпуляції з яйцями здатні також подовжити термін висиджування. Бажано не чіпати кладку без особливої потреби і не підпускати до неї інших птахів.
  5. Порода качки, її вік та досвід відіграють непряму роль у питанні термінів вилуплення пташенят. Тим не менш, цей факт теж потрібно враховувати.

Рекомендуємо

Через скільки днів пройде хрип у голубів: чому це відбувається і як лікувати

Через скільки днів може пройти хрип у голубів, ознаки та розвиток захворювань. Комплекс профілактичних заходів для запобігання зараженню вихованців у домашніх умовах.

Через скільки днів після отелення гуляє корова: терміни і що робити якщо немає течки

Тварини часто стикаються з проблемою, що корова після трапляння не вагітніє. Для успішного запліднення важливо знати, через скільки днів після отелення корова почне гуляти.

Через скільки днів після окролу можна трапляти кролицю: терміни та технології

Через скільки днів після окролу можна знову трапляти кролицю? Коли повторно проводять случку? Методи, особливості окролів. Які проблеми можуть виникнути внаслідок парування?

Через скільки днів вилуплюються каченята в інкубаторі: особливості процесу, відео

Птахівники-прихильники природного насиджування вважають, що саме таким чином на світ з’являються більш життєздатні каченята. Цю думку підтверджують і експерти. Але підкреслюють, що відмінність рівнів виживання «маминих» і «інкубаторських» каченят не разюче. Поговоримо про те, як вилуплюються каченята в інкубаторі. Тим більше, що останній чимало прислужився їм, що займаються, скажімо, розведенням знаменитих пекінських качок. Адже особи даної та деяких інших порід качок не схильні до насиживанию!

Вилуплення каченят від А до Я

Щоб переконатися, що яйця живі, перед закладкою в інкубатор кладку овоскопируют (тобто просвічують).

Диво-машина має інструкцію по застосуванню, і ми не сподіваємося її замінити.

Ознайомимо лише з головними правилами інкубування:

Вуаля! Тепер і закладати яйця можна.

Пам’ятайте: 100% задіювати ваш досвід, пов’язаний з інкубацією яєць, тут не вийде. Чому?

Адже у курячих та качиних яєць різні:

  • розміри;
  • склад;
  • щільність шкаралупи;
  • тривалість інкубації.

Тому і температурний режим і вологість в інкубаторі для качиних яєць повинні вибиратися відповідні:

Параметр
Значення параметра в перші 8 днів інкубації
Значення параметра в період з 9 по 25 день інкубації
Вологість
67±1%
47±1%
Температура
38±0,2°С
37,4°С

Та й кисню каченя знадобиться більше, ніж курчаті: 7700 мл проти 4000 мл

З другого дня інкубації слід двічі на день охолоджувати качині яйця протягом 30 хвилин. При цьому температура знижується на 5 °С, а кришка інкубатора відкривається. Температура охолоджених таким чином яєць повинна становити 31±1°С.

На дев’ятий день інкубації проводимо першу, а ще через 4 або 5 днів – другу овоскопию. У разі виявлення завмерлих ембріонів роблять вибраковування. Останнім овоскопирование здійснюють на 25-й день інкубації.

Під час інкубації контролюють температуру шкаралупи.

Тижня
Температурні показання, оС
1-2
37,75±0,25°С
3
38,25±0,25°С
4
38,75±0,25°С

Кожні дві години повертають лотки. І чекають: коли ж, коли, нарешті, вилупляться пташенята?

Коли каченята вилуплюються?

Отже, через скільки днів з’являються на світ каченята?

Прокльовується каченята починають через 25 днів інкубації. 26 день – саме час переміщати малюків на вивідні лотки. В цей день пташеня вилуплюється-первісток. А вже через два дні з’являється на світ і весь виводок.

Процес вилуплення пташенят

Проміжок часу між наклевом і вивільненням каченяти з шкаралупи – близько 5 (±1) годин. І як правило, цей процес починається на світанку.

Давши підсохнути з’явилися пташенят, новонароджених поміщають в заздалегідь підготовлену коробку з підігрівом і освітленням. Температура в приміщенні, де стоїть коробка, повинна становити 22±2°С.

Сюжет даного відео з інкубатора простий і захоплюючий одночасно. Суть цього відео відобразимо в умовному назві «Велике таїнство «вилуплення» нового життя».

Поради досвідчених птахівників

Досвідчені птахівники застерігають новачків від помилок і дають рекомендації щодо виведення каченят інкубаційним методом:

Вага качиного яйця, г
70
80
90
100
Вага добового пташеня, м
48±2
54±2
63±2
68±3

Кондиційний добовий каченя покритий ніжним пухом, ноги насиченого жовтого кольору. Пташеня активний і міцно тримається на ногах, живіт не відвисле.

Чи вважаєте ви інкубатор «ідеальної квочкою» при розведенні каченят?

  • Ні, я використовую при розведенні природне насиджування
  • Так, я використовую інкубування
  • Для розведення каченят я купую молодняк
  • Я не розводжу каченят

Фотогалерея

Відео «Моя інкубація індокачок (мускусних качок)»

Автор даного відео дає рекомендації по виведенню мускусних качок в інкубаторі.

Про автора

admin administrator