Червона піоноподібна троянда

Авторadmin

Червона піоноподібна троянда

Зміст:

Саджанці піоновидні троянди

Отримала посилку, саджанці дуже сподобалися. Чудова коренева система. Сподіваюся що гарно приживуться. Дякую Вам.

Посилка прийшла вчасно. Цибуля сажанка гарно запакована, якісні, чисті, однакового розміру цибулинки.

Піоновідние троянда

Піоновідние троянди особливо подобаються садівникам, так як виглядають неймовірно красиво. Виростити їх зможе кожен, хто любить займатися квітами і хоче зробити свій сад ще красивішим. До того ж в нашому каталозі є багато різних сортів, що відрізняються між собою забарвленнями.

Девід Остін – відомий селекціонер, який завжди був під враженням від старовинних англійських троянд. У підсумку він вирішив створити щось по-справжньому особливе, і схрестив Флорибунда і галльську троянду, і світ побачив піоновідние квітка, який мав дуже пишні і яскраві бутони, що нагадують всім відомі нам півонії. Такі квіти – це завжди «родзинка» в букетах.

Ви можете купити саджанці піоновідние троянд в нашому інтернет-магазині за найбільш доступними цінами. Доставку товару можна замовити в будь-яку точку України, в тому числі і в Київ.

Опис вирощування та догляду за піоновідние трояндою

Піоновідние троянди мають одну особливість – їх аромат стає більш сильним в темний час доби або при похмурій погоді. Рослина насправді зовсім невибаглива. Воно витримує зміни погоди, практично не хворіє і не пошкоджується комахами-шкідниками. При цьому цвітіння не просто рясне, а ще воно відбувається два рази за сезон.

Бутони насправді дуже великі, яскраві і приємно пахнуть. Ви можете недорого купити піоновідние троянди найрізноманітніших забарвлень і форм.

  • троянда може добре бути сусідами з іншими рослинами, а тому вона широко використовується в ландшафтному дизайні. При цьому варто пам’ятати, що крона у неї не така маленька, і може для інших невеликих рослин створити тінь;
  • троянда не буде рости на важких землях або в грунті, де багато азоту;
  • грунтові води повинні проходити максимально глибоко;
  • саджанці піоновідние троянд найкраще висаджувати у відкритий грунт у другій половині весни;
  • саджанці обов’язково потрібно підв’язати;
  • важливо регулярно знищувати бур’яни, які можуть не тільки забирати з землі корисні речовини, але і бути причиною різних захворювань троянди;
  • землю регулярно навколо куща потрібно рихлити;
  • не варто поливати троянду занадто рясно, щоб її коріння не стали гнити. Поливати можна періодично і тільки у вечірній час;
  • удобрювати бажано тільки органічними підгодівлею.
  • Gіоновідние троянда дуже красива, і у нас ви знайдете сорти з фото і описом, які вам обов’язково сподобаються.

    Роза – королева квіткового царства. Які бувають троянди?

    Безумовно, на сьогоднішній день найпопулярнішою квіткою залишається троянда. Саме троянда стала ідеальним подарунком для людини будь-якого віку. І не випадково серце починає битися частіше, а на обличчі з’являється приємна посмішка, коли ми бачимо ці розкішні бутони з бархатистими пелюстками і неймовірним ароматом. Неначе невидима магічна сила притягує наші погляди до букетів з троянд. У природі існує величезна кількість сортів троянд, які відрізняються між собою формою, розмірами, забарвленням і навіть ароматом. Тому не дивно, що кожен з нас може знайти свою улюблену троянду.

    Можна не любити хризантеми, не надихатися при вигляді тюльпанів, не світитися від щастя, побачивши букет з гіацинтів, але залишатися байдужим до троянд просто неможливо, адже різних сортів так багато, що кожен обов’язково підбере свій улюблений варіант!

    Червоні і білі троянди – вогонь і лід

    Найпопулярнішими та улюбленими здавна вважаються троянди червоні та яскраво-червоні. Вони вважаються незмінними символами пристрасного кохання та міцних почуттів. Недарма чоловіки на підсвідомому рівні обирають букет із червоних троянд, щоб без слів повідомити своїй коханій про силу своїх почуттів, а дівчата, у свою чергу, безпомилково вгадують ставлення чоловіка до себе, побачивши такий шикарний червоний букет з троянд.

    Найніжніші і вишукані троянди – білі і кремові. Саме ці троянди обирають на самі трепетні і урочисті події в житті – перше побачення, освідчення в коханні, пропозиція руки і серця, весільна церемонія. Для таких особливих і важливих подій чудово підійде 101 біла троянда, яка підкорить будь-кого! Тут особливу увагу варто звернути на сорт Аваланч – ці троянди відрізняються не тільки білосніжними пелюстками, а ще й невимушеним смарагдовим забарвленням по краях пелюсток. Букети з цих троянд є уособленням жіночності і відмінного почуття стилю. До речі, білі троянди можуть бути не тільки символом ніжних почуттів, а й відмінним подарунком на ділових зустрічах. Але тут варто вибирати сорт Венделла – невеликі кущові троянди з маленькими бутонами білого кольору будуть відмінно виглядати в букеті для Вашого керівника або колеги по роботі.

    Найоригінальніші сорти троянд

    Одним з найбільш затребуваних сортів троянд є Гран Прі, що має великі червоні бутони. Саме ці троянди використовують при складанні великих букетів з троянд, що дозволяє підкорити серце будь-якої вибагливої дами. Ще одним цікавим сортом троянд вважається сорт Панч. Ці троянди мають не такі великі бутони, але користуються успіхом завдяки своєму вогненно-червоному забарвленню.

    Зовсім нещодавно на квітковому ринку України стали з’являтися різнокольорові троянди. Практично відразу вони змогли завоювати любов і визнання серед поціновувачів флори і на сьогоднішній день займають позиції безперечного тренду на ринку. Такі елегантні бутони, що переливаються одночасно всіма кольорами веселки, винайшли голландські флористи. Свій «рецепт» такого незвичайного забарвлення троянд вчені тримають в строгому секреті, тому різнокольорові троянди не тільки красиві, але і шалено рідкісні. Їх вирощуванням займається одна-єдина компанія, яка постачає в усі куточки світу унікальні квіткові шедеври. Такий подарунок мріють отримати не тільки дівчата, а й справжні поціновувачі прекрасного. Крім цього різнокольорові троянди користуються надзвичайною популярністю в дизайні інтер’єрів. Але є й любителі класики, для яких такі троянди не мають великого інтересу.

    Які ще є популярні сорти троянд:

    • фрідом (Freedom),
    • мондіаль (Mondial),
    • аваланч (Avalance),
    • пінк флойд (Pink Floyd),
    • венделла (Vendella),
    • піоноподібна троянда,
    • троянда спрей та ін.

    Ще одними унікальними трояндами стали квіти чорного кольору. Не звертайте увагу на всілякі чутки і стереотипи про ці троянди, адже в будь-якому букеті вони будуть виглядати дуже елегантно і красиво. Особливо для тих, хто цінує оригінальність, чорні троянди стануть відмінним подарунком. Ці квіти заслужили гарні назви, наприклад, троянди нічного неба і непроглядної ночі, обросли таємницями та загадками. Незмінним залишилося лише одне: вони здатні Вас здивувати, підкорити Ваше серце і зачарувати. Розкриємо Вам невеликий секрет: якщо придивитися, то всі Ваші міфи розсіяться, адже чорні троянди насправді темно-темно бордові, що абсолютно незрозуміло при першому неозброєному погляді на них. У природі чорних троянд просто-напросто не існує, втім, як і синіх.

    Звичайно різноманітних сортів величезна кількість, але ми поділилися лише найголовнішими та найзатребуванішими на сьогодні. В Україну найчастіше троянди привозять із Голландії, Еквадору, Кенії, а також використовують місцеву троянду, вирощену в нашій країні.

    Піоноподібні троянди — сорти, тонкощі вирощування та особливості застосування у ландшафтному дизайні

    Часто квіткарі-початківці хочуть придбати незвичайні квіти, схожі на півонії, не знаючи, як вони називаються. Найпопулярнішими є півонові троянди, виведені в Англії в кінці XX століття. Свою назву вони отримали через будову квітки, багатопелюсткові суцвіття нагадують пишний півонія. Виведена рослина поєднує в собі декоративність, невибагливість, високий імунітет до захворювань та шкідників. Вибравши сорт, що найбільш сподобався, можна перетворити присадибну ділянку за короткий час.

    Півоноподібні троянди – що це за різновид

    Піоноподібні або троянди Остина відносяться до кущових та плетистих видів. Густооблистяна рослина досягає від 1 до 5 метрів заввишки і 0,7-3 метри завширшки. Квіти великі, в діаметрі сягають 15 см. У період цвітіння бутони повністю не розкриваються, під час в’янення центральні пелюстки залишаються у скрученому стані.

    Півоподібні троянди були виведені у XX столітті

    Залежно від сорту, колір суцвіть може бути різним: рожевим, білим, червоним, жовтим, дво- або триколірним. Форма квітки куляста, на вигляд нагадує півонія.

    Тонкі і довгі пагони вкриті шипами і довгастим листям. Листова пластина невеликого розміру, із зубчастими краями, пофарбована у темно-смарагдовий колір.

    Важливо! Основна особливість піоноподібного вигляду – це тонкий аромат мирри та ванілі, який інтенсивно проявляється у дощову погоду.

    Види піоноподібних троянд та сорту

    В даний час піонідні троянди не виділені в окрему групу. Від інших видів вони відрізняються такими параметрами:

    • квіти, схожі на півонії, мають чашоподібну або розеточну форму;
    • насичений аромат посилюється у похмуру погоду;
    • швидке зростання – за короткий час рослина утворює густі чагарники;
    • підщепа ніколи не дає дику поросль.

    Бордюрні троянди – що це такий за різновид

    Також вид рідко піддається захворюванням та нападу шкідників. В даний час зареєстровано понад 200 сортів, які, незважаючи на зимостійкість, потребують ретельного укриття. Всі сорти добре поєднуються між собою та гармонійно виглядають на присадибній ділянці.

    Важливо! Часто квітка троянди порівнюють з півонією та ранункулюсом.

    Щоб вибрати якісний саджанець, важливо прислухатися до порад досвідчених квітникарів. Саджанець повинен бути зі сплячими нирками, без зелених пагонів, з добре розвиненою кореневою системою, м’якою та еластичною. Зелена кора мусить бути без ознак захворювань, і механічних ушкоджень, місце щеплення – без розломів.

    Півоноподібна троянда виділяє приємний аромат

    Особливості вирощування та догляду

    Незважаючи на те, що троянда піоноподібна досить швидко росте і не потребує особливого догляду, все ж таки деякі правила вирощування існують.

    Як вибрати саджанці

    Купівля саджанців – важливий етап у процесі вирощування остинки. Посадковий матеріал краще купувати в квітні, оскільки рання покупка може створити проблеми при зберіганні. Втеча троянди має виглядати так:

    • зелені відростки відсутні;
    • нирки перебувають у стані сну;
    • місце щеплення має бути без розломів;
    • молоденька кора має здоровий зелений вигляд.

    Якщо ви купуєте троянду з відкритим кореневищем, зверніть увагу на його стан. Коріння повинні бути еластичними та м’якими

    Посадка та полив остинки

    Успішність вирощування та зовнішній вигляд майбутніх рожевих кущів безпосередньо залежать від правильної та грамотної посадки. Спочатку викопують яму, глибиною не менше 0,5 м і шириною близько 1 м. На дно насипають компост або гній, що добре перепрів. Глибина посадки має бути не менше 10-15 см, що допоможе запобігти вимерзанню рослин у зимовий період.

    Більшість сортів характеризується своєю тіневитривалістю, тому висаджувати піоноподібні троянди можна і на тінистих ділянках, за умови, що туди потраплятиме сонце мінімум на 3-4 години на добу.

    Схема посадки – трикутником, на відстані 0,5 м один від одного.

    Хоча троянди різних сортів чудово уживаються один з одним, для отримання ефектних густих заростей краще розміщувати на ділянці квіти одного різновиду.

    Перед висадкою в ґрунт коріння рослини обробляють спеціальним стимулятором росту.

    Оскільки троянда не переносить надлишок вологи, поливають саджанці при необхідності, тобто після підсихання ґрунту. На один кущ, що росте, знадобиться близько 10-15 л води для плетистих сортів і 4-5 л – для кущових. Полив краще здійснювати ввечері, вода повинна бути обов’язково теплою, відстояною.

    Підживлення та обрізання

    Щоб кущ виглядав пишно та досить ефектно, необхідно регулярно проводити обрізання та вносити добрива. Підрізають троянди до того, як розпустяться нирки, використовуючи для цього садові ножиці. Слабкі та старі пагони підлягають обов’язковому видаленню. Крона також потребує формування: гілки обрізають приблизно на 1/3. За хорошого володіння секатором можна створити оригінальний кущик нестандартної форми. Перший раз добрива вносять наприкінці весни. При підживленні використовують спеціальні суміші для рожевих кущів (можна придбати в квітковому магазині). У період формування бутонів рослини знову удобрюють, використовуючи кальцієві та фосфорні підживлення. У разі потреби або при повторному цвітінні кущі можна підгодувати коров’яком. При внесенні добрив дотримуйтесь дозування, оскільки перенасичення поживними елементами може призвести до пожовтіння листя. Наприкінці серпня всі підживлення припиняються.

    Підготовка до зими

    Хоча багато сортів піоноподібної троянди добре переносять холод, все ж восени необхідно провести деякі заходи з підготовки до зимового періоду.

    Підготовка до зими передбачає виконання наступних дій:

    • в першу чергу необхідно видалити визрілі гілки і прибрати листя, що залишилося;
    • якщо троянди плетистого типу – їх пригинають донизу та закріплюють стебла;
    • батоги засипають тирсою або листям;
    • укривають пластиковими контейнерами, соломою, лапником або ковпаками із пінопласту.

    Не слід вкривати рослини плівкою, оскільки від нестачі повітря квітка може загинути.

    Цвітіння та температурний режим

    Троянда, схожа на півонія, має одну характерну особливість – раннє цвітіння. Саме тому вона так сподобалася квітникарам. До того ж більшість сортів цвітуть по два рази, а це означає, що кущ встигає повністю визріти до холодів. Це суттєво полегшує передзимову підготовку.

    Недоліком остинок можна вважати підвищену чутливість до постійних опадів та перезволоження, що може призвести до загнивання квіток. Також негативний вплив на рожевий кущ має літня спека: квіти стають дрібними, змінюється їх колір і скорочується період цвітіння.

    Рожеві піоноподібні троянди

    Троянди Девіда Остіна – найпопулярніші сорти

    Рожевий вигляд характеризується пишністю та ніжністю квітки. Залежно від сорту квітка може бути махровою, відрізнятися розмірами, щільністю пелюсток та колірною гамою (від рожевого, кремового до персикового забарвлення).

    Констанс Прайс

    Для отримання сорту вчені схрестили гальську троянду із сучасною фларибундою. Рослина вийшла міцною, висотою понад 4 метри. Оскільки пагони сильно розвинені троянди потрібна опора.

    Ніжно-рожеві або карамельні махрові суцвіття великі, діаметром до 13 см, випромінюють приємний аромат. Тонкі та довгі пагони вкриті шипами та великим листям темно-зеленого кольору. Культура добре цвіте і розмножується навіть у регіонах із несприятливим кліматом.

    Сорт досягає 4 метрів

    Еглантін

    Кущова півоноподібна троянда-шраб цвіте весь теплий період, але при неправильному догляді та в дощову погоду часто хворіє. Тому сорт підходить для досвідчених квітникарів. При посадці на відкритому сонці квіти швидко в’януть, пелюстки перефарбовуються з ніжно-рожевого до брудно-білого кольору.

    У сорту приємний ніжний аромат, який насичено проявляється у вечірній час. Форма квітки оригінальна – вона чимось схожа на фарфорові келихи. Зимувати троянда має під укриттям, оскільки незначні морози можуть занапастити чагарник.

    Рослина під силу виростити лише досвідченому квітникару

    Міранда

    Сорт молодий, виведений у Великій Британії у 2005 році. Рослина відрізняється забарвленням суцвіть: крайні пелюстки забарвлені у світло-рожевий або білий колір, а центральні мають ніжно-рожеве забарвлення. Квіти розміром 12 см, без насиченого аромату, утворюються на компактному кущі заввишки близько 150 см, шириною трохи більше півметра. Одиночні квіти придатні для зрізання та складання букетів.

    Сорт стійкий до перепадів температури, добре росте і цвіте в півтіні, має імунітет до захворювань та шкідників.

    Троянда виведена в Англії

    Як проводиться посадка

    Посадки троянд остину проводяться за різними схемами. Однаково добре виглядають вони окремо та у групі. Особливих вимог до ділянки проростання кістки не висувають, місце можна вибрати на власний розсуд. Бажано, щоб воно добре освітлювалося і було закрите від протягів. Занадто заболочені ділянки дренують, щоб коріння не загнивали у землі. Троянди не люблять ґрунту з великим вмістом азоту, оптимально нейтральний або слабокислий склад.

    Алгоритм посадки:

    1. Придбаний саджанець витримують у теплій воді близько шостої – дванадцятої години. Для кращого укорінення можна використати стимулюючий розчин.
    2. Розмір лунки визначається індивідуально. Вона має бути досить місткою, приблизно по півметра в діаметрі.
    3. На дно підготовленої ямки необхідно засипати пісок, чорнозем та мінеральні добрива. На етапі зростання краще віддати перевагу комбінованим комплексам.
    4. Поставленому в лунку саджанцю необхідно акуратно розправити коріння. Заглиблення щеплювальної нирки необхідно проводити на 8 – 10 сантиметрів.
    5. Землю на корені присипають за кілька етапів, утрамбовуючи кожен шар.
    6. Зверху посаджена рослина добре поливається, прикоренева область мульчується для збереження вологи.

    Кущі троянд Девіда Остіна традиційно садять за трикутною схемою. Велика різноманітність підвидом допоможе вибрати оптимальний варіант. Троянди, що плетуться, найкраще використовувати для оформлення альтанок і веранд, високорослі кущі чудово виглядають в одиночних посадках, а карликовими екземплярами можна оформити бордюри.

    Білі піоноподібні троянди

    Білих гібридів існує небагато. Незважаючи на це, вони користуються великою популярністю у квітникарів, тому що вони не лише прикрашають присадибну ділянку, а й випромінюють приємний аромат.

    Сноу Гус

    Помаранчеві троянди – опис кращих сортів

    Високорослий чагарник з білими або кремовими вузько пелюстковими квітами, діаметром до 5 см. При своєчасному догляді розростається завширшки на 1,5 м і досягає у висоту до 3 м. Суцвіття зібрані в пензель, в якій містяться від 5 до 7 бутонів. Безшиповані пагони покриті дрібним, темно-зеленим листям із зазубреними краями. Цвітіння тривале та тривале.

    Важливо! Сорт піоноподібної троянди Сноу Гус рясно і довго цвіте лише в регіонах зі спекотним кліматом.

    Високорослий чагарник використовують для вертикального озеленення.

    Транквіліті

    Сорт відноситься до мускусних видів. Бутони діаметром 11 см мають акуратну округлу форму. Сорт має одну особливість: у закритому стані пелюстки мають кремовий колір, у міру розпускання вони стають чисто білими.

    Рослина утворює напівкруглий кущ заввишки до 0,5 м. Прямостоячі пагони вкриті невеликим матовим листям темно-зеленого кольору.

    Важливо! Відмінна риса сорту – це відсутність шпильок на пагонах.

    Сорт із безшипованими пагонами

    Клер Остін

    Приголомшливий сорт із чашеподібними бутонами білого кольору з кремовим відтінком. Рослина утворює середньорослий чагарник висотою не більше 1,5 м. З настанням теплих днів на кожному прямостоячому пагоні формуються 3 невеликі бутони діаметром близько 10 см.

    Важливо! Сорт стійкий до захворювань та шкідників. При своєчасному догляді чагарник цвіте двічі на рік.

    Сорт стійкий до захворювань

    Жовті піоноподібні троянди

    Завдяки роботі англійських селекціонерів на світ з’явилися піоноподібні троянди з жовтими пелюстками. Такі сорти полюбилися українським квітникарам за невибагливість та стійкість до різких перепадів температури.

    Голден селебрейшн

    Цей чудовий сорт відрізняється пишним цвітінням та великими суцвіттями діаметром до 16 см. Квіти зібрані до групи по 3-4 штуки. Медово-лимонні троянди випромінюють приємний аромат.

    Троянда піоноподібна кущова досягає у висоту 1,5 м. Шиповані пагони вигнуті, покриті темно-зеленою корою. Сорт стійкий до різких перепадів температури та захворювань. Цвітіння тривале протягом усього теплого періоду.

    Чудова рослина з пишним цвітінням

    Грехем Томас

    Сорт молодий, виведений у 1983 році. Завдяки махровим ароматним квіткам рослина набула великої популярності у квітникарів. Суцвіття великі, діаметром 10-12 см. Пелюстки пофарбовані в канарковий колір з персиковим відливом. Цвіте рожевий кущ з початку літа і до перших заморозків. Суцвіття зібрані у кисті по 3-5 шт.

    У регіонах з холодним кліматом рожевий кущ досягає 1,5 м, у південних містах рослина зростає до 3 м. Сорт стійкий до перепадів температури та має стійкий імунітет до захворювань.

    Важливо! Сорт Грехм Томас – найкращий сорт Д. Остіна.

    Сорт стійкий до перепадів температури

    Як виглядають деревоподібні півонії різних сортів: фото, назви та опис

    Батьківщина цих кольорів – Китай. На території цієї країни завдяки роботі селекціонерів штучним шляхом виведено безліч оригінальних варіацій рослини. Відмінності між ними складаються у відтінках бутонів, ступені їх махровості, рівні морозостійкості. Нижче представлена ​​інформація про деякі популярні сорти півоній деревоподібних з фото та офіційними назвами:

    “Сапфір”: називається королем садів. У висоту чагарник досягає 1,2 м. Листя велике, суцвіття великих розмірів (близько 18 см). Квіти з’являються у червні. Мають рожевий відтінок, а серединка забарвлена ​​малиновим. Півонія деревоподібна цього сорту цвіте дуже рясно – до 50 ароматних бутонів з’являється на одному чагарнику.

    «Глибоке синє море»: ця рослина може рости близько 1,5 м заввишки. Його специфіка в тому, що лиття залишаються зеленими до середини осені. Колір з’являється у середині червня та зберігається близько 14 днів. Опис суцвіть деревоподібного півонії цього сорту таке: діаметр – близько 17 см, відтінок – пурпурно-червоний, кількість на чагарнику – до 50 штук.

    «Снігова пагода»: чагарник може досягати півтораметрової висоти. Цвісти починає з середини червня. Добре вписується у різні ландшафтні композиції з контрастними відтінками. Опис та фото кольорів цього сорту деревоподібних півонії підтверджує сказане. Оцініть самі ідеальну красу цих білих і ніжно-кремових бутонів, що досягають діаметром 16 см, здатних внести нотку свіжості в будь-який «зелений куточок».

    “Сестри Кіао”: росте у висоту до 1,3 м. Цвіте протягом червня. Належить до категорії «кращі сорти деревоподібних півонії», оскільки дивує своїм унікальним забарвленням: одна половина бутону пофарбована в кремово-білий, а друга – у пурпурово-червоний колір. Суцвіття великі за діаметром – не менше 16 см. Ідеальний варіант для одиночної та групової посадки.

    «Кораловий вівтар»: висота чагарника – близько півтора метра. Період цвітіння посідає червень. Переконайтеся за допомогою фото, що деревоподібний півонія цього сорту дійсно схожий на корал: квіти мають корончасту форму, пофарбовані в лососево-білі відтінки, великі – мають 20-сантиметровий діаметр.

    «Прімавера»: є одним з найбільш старовинних сортів, історія якого триває вже понад століття. Цвіте у травні (назва перекладається з італ. як «весна»). Ознайомтеся з описом півонії деревоподібної і за допомогою фото переконайтеся в його унікальності: 20-25-сантиметрові в діаметрі бутони з ніжним забарвленням – жовтою серцевиною та білими пелюстками – трохи схожі з нарцисами.

    Червоні піоноподібні троянди

    Червоні троянди – символ любові та пристрасті. Їх використовують для прикрашання присадибних ділянок, а також складання букетів.

    Вільям Шекспір

    Густомахрові та дуже ароматні квіти, діаметром 8 см, зібрані в кисті по 3-5 штук. Забарвлення пелюсток залежить від умов вирощування і може бути яскраво-червоним і пурпурним.

    Рослина утворює потужний кущ заввишки 2 метрів. Сорт стійкий до захворювань та різких температурних перепадів. Цвітіння рясне, 2 рази на сезон. Перша хвиля відбувається на початку літа, повторно рослина зацвітає наприкінці липня.

    Рослина утворює потужний кущ

    Бенджамін Бріттен

    Популярний сорт із чашоподібними махровими суцвіттями червоного кольору з помаранчевим відтінком. Під час цвітіння бутони діаметром до 12 см, повністю не розкриваються. Рослина утворює компактний кущ заввишки до 1 метра. На пагонах квіти розташовуються групами по 3-5 прим. Під час цвітіння ділянка заповнюється сильним ароматом.

    Сорт підходить для прикраси саду, так само його висаджують поряд з іншими трояндами світлішого забарвлення. Цвітіння тривале, але не багате.

    Популярний сорт із махровими квітами

    Отелло

    Сорт виглядає дуже ефективно. У процесі цвітіння пелюстки змінюють забарвлення від соковитий-лимонного до насичено-лілового тону. Рослина невелика, компактна. Темно-зелені пагони вкриті шипами та фісташковим листям.

    Цвітіння багате і тривале. Сорт стійкий до холодів, захворювань та шкідників. Зрізані квіти використовують для складання букетів.

    Кущ невеликий, компактний

    Традескант

    Ці піоноподібні троянди мають найтемніший забарвлення.

    На початку цвітіння пелюстки забарвлені у темно-червоний колір, у міру розпускання бутону він стає бордовим, практично чорним. Суцвіття невеликі, діаметром 7 см, зібрані у китиці по 3-5 штук. Тонкі, сильно вигнуті пагони довжиною 60 см покриті шипами та світло-зеленим листям.

    Сорт із найтемнішими пелюстками

    Як вибрати якісні саджанці

    Купувати саджанці троянд найкраще на початку квітня, при ранньому придбанні може виникнути проблема при їх зберіганні. Отже, як має виглядати якісний саджанець троянди в коробці:

    • нирки повинні бути у сплячому стані;
    • зелені пагони повинні бути відсутніми;
    • кора повинна бути зеленою та здоровою на вигляд;
    • дома щеплення має бути розломів.

    У випадках, коли купується саджанець із відкритою кореневою системою, викопаний він має бути нещодавно. Коріння його слід уважно оглянути. Вони обов’язково мають бути м’якими та еластичними.

    Як доглядати за трояндами, схожими на півонії

    Піоноподібні троянди невибагливі. Але щоб рослина тішила своїм цвітінням довгий час, необхідно дотримуватися правил догляду.

    Правила поливу та вологість

    Полив проводять теплою відстояною водою у міру просихання верхнього шару ґрунту. На одну кущову рослину використовують не менше 5 л води, піоноподібній плетистій троянді знадобиться близько 15 л. Зрошення проводять у ранкові або вечірні години, намагаючись не потрапляти на листя та бутони.

    Підживлення та якість ґрунту

    Для багатого тривалого цвітіння рослину підгодовують азотистими та фосфорно-калійними добривами. Наприкінці літа підживлення не вносять, щоб пагони встигли одеревіти і підготуватися до сплячки.

    Важливо! Піоноподібна троянда воліє рости на поживному, добре дренованому грунті.

    Обрізка та пересадка

    Для надання куща декоративного вигляду його потрібно обрізати. Роблять це до розпускання бруньок, відразу після зняття укриття. Рослина ретельно оглядають, позбавляються сухих, що не перезимували пагонів. Здорові гілки підрізають на 1/3 довжини здорової тканини. Бордюрні сорти обрізають до висоти трохи більше півметра.

    Пересадку проводять раз на 5 років. Для цього рослину акуратно витягають із землі та пересаджують на нове підготовлене місце. Ширина лунки під посадку повинна бути не менше метра, а глибина – 50 см. Дно застилають компостом, що перепрів, і дренажем.

    Важливо! Щоб рожевий кущ благополучно переніс холод, саджанець заглиблюють на 10-15 см.

    Терміни та правила посадки у відкритий ґрунт

    Піоноподібні троянди однаково добре виглядають як в одиночних, так і групових посадках. Добре ростуть на будь-якому місці, але краще почуваються на освітлених ділянках, позбавлених як протягів, так і застою повітря.

    Низинні важкі та вологі ґрунти необхідно дренувати, щоб коріння не підгнивало. Також потрібно мати на увазі, що троянди не люблять великої кількості азоту та вапняних ґрунтів. Для них кращі нейтральні або слабокислі.

    Важливо! Кращими термінами для посадки вважається середина весни, коли ґрунт вже досить прогрівся. У північних районах із прохолодними затяжними веснами піоноподібні троянди у відкритий ґрунт висаджують не раніше середини травня.

    Посадка та догляд у відкритому ґрунті не відрізняються складністю, але мають особливість, яку потрібно враховувати. Перед посадкою куплений саджанець необхідно витримати у теплій воді 10-12 годин. У воду бажано додати трохи стимулятора утворення коренів – Корневіна чи йому подібних. А тим часом підготувати місце на клумбі:

    • викопати посадкову яму достатнього розміру для того, щоб вільно розмістити коріння;
    • при необхідності на дно укласти дренаж – дрібний щебінь, керамзит, биту цеглу та великий річковий пісок;
    • насипати гіркою родючу землю, в яку додають комплексні мінеральні добрива;
    • на земляну гірку поставити саджанець і розправити коріння. Місце щеплення має бути нижче рівня грунту на 8-10 см;
    • невеликими порціями підсипати до коріння землю, трохи ущільнюючи кожен шар.

    Потім посаджений кущ добре поливають і мульчують, щоб уникнути пересихання верхнього шару ґрунту.

    Розведення піоноподібних троянд

    Піоноподібні троянди розмножують живцями, відведеннями. Також можна розмножити рослину насінням, але ця справа складна і часто не дає бажаного результату.

    Живцювання

    Зрілі, але ще не здерев’яні живці нарізають у серпні. Перед посадкою нижнє листя видаляють, а зріз роблять косим. Живець під кутом заглиблюють у ґрунт і для швидкого коренеутворення накривають скляним ковпаком.

    Всю зиму необхідно стежити за вологістю ґрунту і регулярно провітрювати живці, щоб уникнути їх загнивання. З приходом весни рослина почне рости і почне інтенсивно нарощувати зелену масу. Через рік троянди, що вкоренили, можна висаджувати на присадибну ділянку.

    Живці нарізають наприкінці літа

    Розмноження відводами

    Розмноженням займаються у другій половині літа. Для цього довга, здорова втеча укладають у підготовлену траншею, залишаючи верхівку над поверхнею землі, присипають землею і рясно проливають. Навесні, після укорінення, відведення відокремлюють від материнського куща і пересаджують на підготовлене місце.

    Важливо! Розмноженням щепленням має займатися лише фахівець.

    Підготовка до зимівлі

    Присадибне квітникарство. Відео. » Чи треба на зиму ховати деревоподібні півонії?

    Як говорилося вище, деревоподібним півонії не страшні морози, але вкрити їх на зиму все-таки потрібно. Справа в тому, що під час відлиг навесні нирки, що знаходяться на відкритому повітрі, прокидаються, і півонія починає рости. Однак морози, які йдуть за відлигою, можуть стати причиною загибелі цієї рослини. У зв’язку з цим у жовтні варто підготувати кущик до зимівлі. Для цього потрібно зв’язати стебла і посипати шар мульчі (торфом). Після того, як почнуться морози, кущ треба вкрити, зробивши над ним подобу куреня з сухого листя, лапника і досить товстого шару дрібної кори. Можна використовувати мішки з джуту.

    Як використовувати у ландшафтному дизайні

    Троянди півонії чудово підходять для прикраси присадибних ділянок. Їх висаджують одиничними групами або у поєднанні з багаторічними рослинами з одночасним цвітінням. Високорослі та паркові сорти підходять для створення живоплоту та вертикального озеленення. Середньорослі красиво виглядають поруч із флоксами, аконитом, шавлією. Передній план квітника оздоблюють бордюрними сортами.

    Важливо! Троянда Остина гармонійно виглядає з чайно-гібридними та великоквітковими сортами троянд.

    Півоноподібна троянда чудово поєднується з багаторічниками

    Півонова троянда – вдала знахідка для квітникарів, так як вона невибаглива, довго і рясно цвіте, має імунітет до захворювань та шкідників. Але перед покупкою саджанця важливо з’ясувати, який сорт буде пристосований до кліматичних умов, тому що не всі рослини можуть перенести стійко холодні зими.

    Про автора

    admin administrator