Чим підгодовувати розсаду огірків у домашніх умовах

Авторadmin

Чим підгодовувати розсаду огірків у домашніх умовах

Зміст:

Чим підгодувати розсаду огірків в домашніх умовах

Починається весна і відразу ж у любителів-городників приходить час насіння і розсади для посадки городів. А який город без огірків. Довгоочікуваний сорт обраний, в землю посаджений. Проклюнулися перші листочки. І ось вона розсада – провісник прекрасного майбутнього огіркового врожаю.

Завдяки бджолам, мухам, джмелям відбувається запилення квіток цієї рослини. Хоча досить відомі сорти огірків, де немає необхідності комахою працювати. Це самопильні огірки. Такі сорти вирощують на балконах, у горщиках, замість вазонів в будинку, навіть в підвалі. Це зручно, цікаво, незвично і уявіть собі, красиво.

Є ранні сорти огірків. Їм треба всього від сорока до п`ятдесяти п`яти діб, щоб були товстенькі, ароматні і привабливі огірочки. Середні огірки встигають за п`ятдесят п`ять – шістдесят днів. Найбільш пізні сорти цього овоча ростуть і дозрівають понад шістдесят діб. Тому краще купувати кілька різних сортів цього дивного овоча, щоб і заготовки на зиму зробити, і насолоджуватися ним протягом цілого літнього сезону.

Як правильно проводити підгодівлю огіркової розсади

В принципі багато любителів городнього справи вважають, що земля досить багата всіма необхідними елементами, і підгодовувати її зовсім не варто. Але рослина харчуючись соками землі, виснажує її. І тому просто необхідно покращувати склад грунту. Тоді огірки будуть красивими, соковитими. Підживлення – дуже важливий і серйозний етап у процесі вирощування самих огірків. Якщо через незнання підібрати добриво, яке не підходить в даний момент, то замість пухирчатою плодів виростуть закручені гладкі огірки. Виходить, що підгодівля огіркової розсади просто необхідна. Існує два види введення підгодівлі. Один – коли поживним складом поливається грунт. Це кореневої вид здійснення підгодівлі. А другий називається позакореневого, і проводиться він методом обприскування рослини.

Підгодовування розсади присутній на різних етапах її розвитку. Вперше ця процедура проводиться, коли прокльовується перший листочок. Таку операцію проводять, в теплу пору і обов`язково вранці. Підживлення проводиться в процесі поливу. Поява у рослини другого листочка підказує про те, що прийшов час вдруге підгодувати ще зовсім маленьку огіркову розсаду. А для проведення третього підживлення необхідно дуже добре знати дату, коли рослини підживлюють вперше. Так як саме від цієї дати відраховується чотирнадцять днів (два тижні). Це і буде день, коли розсада втретє підгодувати. Спостерігаючи за розвитком і станом рослини можна визначити, як часто варто підгодовувати рослина. Інтервал між зрошеннями рослини, в основному, становить чотирнадцять днів.

Проводити підгодівлю розсади бажано методом обприскування. Тоді всі мікроелементи потрапляють на листя рослини. При підготовці розчину необхідно бути гранично уважним. Для досягнення слабкої концентрації рідини потрібна велика кількість води. Якщо добриво має сильну концентрацію, то у рослини виходить опік.

Розсада отримає гідну підгодівлю, якщо просто полити землю навколо неї розведеним підливою. Але після цієї процедури проводиться ще один полив, тільки при цьому використовується чиста, тепла вода. Потім бажано використовувати мульчування.

Після пересадки у відкритий грунт, підгодівля розсади проводиться після висадки через п`ятнадцять днів. Грядка, на якій буде красуватися розсада, попередньо удобрюються коров`ячим гноєм або ж курячим послідом. Другий підживлення проводиться, коли починається цвітіння овоча. Для цього береться суперфосфат (сорок грам), аміачна селітра (тридцять грамів), калійна селітра (двадцять грам). Все це розлучається в десяти літрах води. І можна поливати. Також можлива суха підгодівля. Для цього добре підійде зола. Одного склянки попелу досить для осипання одного метра квадратного площі огіркової грядки. Такий вид підгодівлі добре застосовувати в дощову погоду. Шкарлупки курячих яєць, в товчених вигляді, наповнять грунт кальцієм. Їх теж використовують для поліпшення стану землі. Далі огірки краще підгодовувати щотижня або кожні десять днів.

Чим підгодовувати розсаду огірків

Коль сідає розсада, значить плекається бажання отримати гідний урожай огірків. Як органічні, так і мінеральні добрива застосовні для підгодівлі розсади. У цей період рослині просто необхідні в достатній кількості фосфор, азот і кальцій. Тому при виборі відповідних добрив потрібно вивчати їх склад, і особливу увагу звертати на наявність даних елементів і їх процентний склад в обирається удобрительной суміші. Полісечовини, до речі, теж підходить для добрива огіркової розсади. Взагалі-то, для підгодівлі огірків, краще звертатися до мінеральних і органічних добрив. Хімічні добрива шкідливі цього овочу.

У магазинах можна продаються готові суміші. Вони досить популярні серед любителів-городників. Перш, ніж поливати огіркову розсаду, необхідно дуже уважно вивчити інструкцію і при її використанні дотримуватися певних рекомендацій.

  • Щоб приготувати живильний розчин потрібної консистенції, розчиняють столову ложку суміші в одному десятилітровому відрі води. Досить півсклянки такого цілющого розчину для поливу одного паростка.
  • Можна ще розчинити в одному відрі теплої води по одній ложці чайної суперфосфату, калію сульфату і сечовини.
  • Йод в помірній кількості – необхідний для підтримки розсади домашніх огірків. Саме він дезінфікує грунт і не дає можливості борошнистої роси знищити рослину. Тому грунт і розсада обприскуються певним складом. Для приготування суміші необхідно відро води в десять літрів. У воду додається літр молока і десять крапель йоду на спирту. Таку підгодівлю розсади в домашніх умовах потрібно проводити кожні десять днів.

Дуже добре підживити розсаду можна і органікою. Для вирощування огіркової розсади використовувати слід тільки добре перегнилий коров`ячим гноєм або курячим послідом. Саме в ньому міститься велика кількість азоту.

  • Для приготування розчину (на основі коров`ячого перегною) необхідно відро, або інша передбачувана для цієї мети посудина. Її потрібно заповнити гноєм до половини. Потім до верху заповнити це відро водою. В такому стані це розчин повинен відстоятися майже тиждень. Після чого утворилася рідина потрібно знову розвести. Тільки при цьому враховується пропорція. На один літр «настоянки» перегною необхідно десять літрів води.
  • Якщо використовувати курячий або перепелячий послід для підгодівлі розсади, то принцип той же. Необхідно взяти піввідра посліду, і до самого верху залити його водою. Але часу на «бродіння» йде значно менше. Такий настій буде готовий до вживання через один, максимум дві години. Після того, як послід стане м`яким, його ретельно розминають і всю суміш ще раз сумлінно перемішують. Після цього весь підлив розводять водою у співвідношенні один до десяти. Це можна робити порційно, тобто на один літр рідини десять необхідно десять літрів води. Можна ж всю приготовану партію гнойової рідини розвести, знову-таки розбавивши її водою, якої необхідно взяти в десять разів більше.

Щоб скористатися такими видами підгодівлі, необхідно, щоб розведений гній або послід настоявся хоча б днів сім, а то й усі десять. Перш ніж приступити до поливу даними складом, необхідно рослини полити простий теплою водою. Можна, звичайно, скористатися іншими видами гною. Але технологія приготування суміші і витримка у її часу залишається такою ж, як при підготовці розчину з курячого посліду або коров`ячого гною. Добре всім відомо, що велика кількість азоту в ґрунті веде до швидшому дозріванню огірків.

зелені добрива

Крім органічних і мінеральних добрив, які необхідно використовувати при вирощуванні огіркової розсади, іноді використовують і зелені добрива, або як їх ще називають – «сидерати». Їх переваги в тому,

  • що попередньо не треба розпушувати землю. Поки рослини виростуть, вони самі це зроблять;
  • поліпшується структура грунту;
  • земля збагачується азотом;
  • і бур`яни не ростуть.

Для такої мети підходять злакові культури. Вони допомагають грунті оздоровитися. Вирощування конюшини, квасолі, гороху сприяють накопиченню азоту та інших корисних мікроелементів в посадковому грунті. Також для зелених добрив добре використовувати овес, гірчицю, вику. Ріпаком і олійної редькою можна теж скористатися. Краще сидерати висівати на осінь, щоб навесні земля була вже готова до посадки.

Детальніше про підгодівлі огірків тут:

Розсада огірків, чим підгодувати

Кожен садівник, який захотів виростити огірки, мимоволі думає про те, як же все-таки йому отримати міцні і здорові рослини. І тому слід враховувати, що навіть якщо огірки і були висаджені в поживний ґрунт, то розсаді все одно потрібне підживлення. Тому з того моменту, як з’явився перший справжній лист, потрібно проводити підживлення. Переважно, якщо при цьому використовуватимуться рідкі добрива.

Найкраще робити ці дії в теплий день, рано вранці, поки що не спекотно. При цьому потрібно поєднувати підживлення розсади з рясним поливом, особливо якщо ви використовуєте сухі добрива.

Як виростити розсаду

Однак, перш ніж підгодовувати розсаду добривами, її потрібно спочатку виростити. Перед самим посівом насіння бажано зробити їх калібрування. Це дуже прості дії – необхідно закинути насіння в сольовий розчин і протягом трьох годин прогрівати їх у гарячій воді, температура якої має бути 60 °C.

Якщо насіння у вас спорожніло, то потрібно буде їх промити і висушити до сипучого стану, але можна і відразу прогріти їх у воді.

Порада: використовуйте розчин марганцово-кислого калію (1 г марганцівки на 100 г води), якщо хочете уникнути захворювання на грибок. Потім промийте насіння огірків проточною водою.

У тому випадку, коли ви плануєте висаджувати насіння відразу у відкритий ґрунт, необхідно зробити процедуру загартовування. Для цього потрібно просто покласти оброблене насіння в холодильник і залишити його в ньому на 36 годин.

Але перед тим, як розсадити насіння огірків, їх потрібно проростити . Потримайте їх у вологій тканині пару днів при температурі повітря, трохи вище за кімнатну і коли паростки досягнуть розміру 3-5 мм, можете висаджувати насіння, що проросло.

Після того як ваше насіння стане готовим до висадки в грунт, варто підготувати розсаду. Запам’ятайте, що огірки – такі рослини, що не дуже добре переносять пересадку, тому для кожного екземпляра краще взяти по окремому горщику. Поживну суміш для розсади можна придбати в магазині або приготувати самостійно за нескладним рецептом. Для цього потрібно взяти в рівних частинах торф, дернову землю, тирсу та перегній, потім змішайте їх. У кожну ємність бажано висадити не більше одного-двох насіння.

Поливайте насіння теплою водою і доти, доки вони не зійдуть, тримайте горщики при температурі 25–28 °C вище нуля. Для того щоб волога менше випаровувалась , накрийте склом або плівкою горщики, влаштувавши своєрідну маленьку теплицю. А коли з’являться сходи, просто приберіть це покриття. Може статися, що в одному горщику зійдуть два насіння. У такому разі слабкий паросток доведеться видалити, але тільки не потрібно його висмикувати – так ви пошкодите коріння другої рослини. Досить просто зрізати маленькими ножицями другий паросток.

Потім на кілька днів необхідно знизити температуру до 20 ° C і постаратися забезпечити майбутнім огіркам додаткове світло. Пару разів можна підсипати грунт і підгодувати розсаду добривами. Поливайте теплою водою та уникайте появи протягів – огірки їх не люблять. Коли коріння огірків займе майже весь горщик, і на кожному кущику з’явиться не менше двох темно-зелених листків, можете висаджувати розсаду в ґрунт, це відбудеться приблизно через 25 днів. Ось зразкові дати:

  • 15–20 квітня – висадження у теплицю;
  • 10–15 травня – висадження у ґрунт під плівку;
  • 2–10 червня – висадження у ґрунт без плівки.

Підживлення для розсади огірків

Огірки потрібно починати годувати, коли стане тепло. Рослина швидше вбере удобрення, якщо ви обприскаєте листочки розчином корисних речовин. Увечері можете приготувати розчин сечовини або аміачної селітри (в концентрації 5 г на літр). Але пам’ятайте, що якщо на вулиці стоїть спекотна погода , то позакореневі підживлення не підійдуть, тому що волога швидко випарується, а концентрація розчину збільшиться і зовсім ще молоді листи можуть отримати опіки.

Підживлення розсади огірків справа не проста, але й надскладність у ньому немає. Так як ваші огірки ще не цвітуть і не плодоносять, то в найбільшій кількості їм знадобляться підживлення на основі кальцію, азоту та фосфору. А ось якщо ваші рослини вже матимуть плоди, то і підживлення потрібно інше. У ній має міститися більше магнію, калію та азоту. Протягом періоду росту та розвитку рослини , воно потребує підживлення.

Якщо у вас розсада росте у парнику, то понад п’ять разів її підгодовувати не потрібно. Перше підживлення відбувається під час початку цвітіння, наступні – під час плодоношення. У цьому плані чудово підійде послід курей і коров’ячий гній. У ґрунт можна додати перегній та мінеральні добрива. Залежно від типу ґрунту вибираються мінеральні добрива. Маєте піщаний ґрунт – необхідне азотне підживлення, при заплавному ґрунті краще використовувати калійне підживлення.

Огірки не переносять хімічних та органічних добрив. Під час плодоношення можете обприскати розсаду водяною сумішшю з борною кислотою (чверть чайної ложки кислоти потрібно розвести у відрі води). Ці дії виробляються задля досягнення вищої врожайності та інтенсивного цвітіння огірків.

Декілька корисних порад

Якщо ви зможете знайти підходящий момент і внести необхідну кількість добрив, то простимулюєте не тільки зростання ваших огірків, але і їхнє плодоношення.

Рецепти підгодівлі для розсади:

  • 1 столову ложку добрива «Родючість» (його можна легко замінити добривами «Годівець» та «Ідеал») розчинити в 10 літрах води, тобто столова ложка засобу на відро води. Підживлювати у співвідношенні на один паросток розсади півсклянки добрива.
  • Знову схожий спосіб приготування: у 10 літрах води розчиняється чайна ложка нітрофоски, чайна ложка добрива «Кеміра-Люкс» (як заміна підійде «Агрікола-вегета»).
  • Наступний спосіб не складніший за попередні: у 10 літрах води потрібно розчинити сечовину, сульфат калію, суперфосфат (всі речовини в кількості 1 чайної ложки). Витрата добрива – 2-3 літри на 1 квадратний метр.
  • Якщо ви ще не висадили огірки, то перед самою висадкою удобріть ґрунт підгодівлею «Бар’єр» (у 10 літрах воді розведіть 5 столових ложок засобу). Викопайте лунки і в кожну з них залийте по півлітра добрива.

Як правильно підгодовувати огірки у теплиці?

Кожен садівник намагається докласти максимум зусиль, щоб досягти гарного врожаю, який радуватиме око та серце. Якщо ви наважилися одного разу виростити огіркову культуру, потрібно розуміти, що такій рослині знадобиться грамотний та своєчасний догляд. І це абсолютно не залежить від способу вирощування: на відкритій садовій ділянці або у теплиці. Рослини, які виростають під плівкою, вимагають набагато більше уваги та догляду, одним з важливих моментів якого є збалансоване підживлення огірків у теплиці.

Особливості тепличної культури огірка

Вирощування огірків у теплиці із полікарбонату стало дуже популярним. Належні умови в такій теплиці забезпечують активне зростання та рясний урожай. Плівкова теплиця більш проста у споруді та за вартістю матеріалів. Але вона недовговічна – плівка служить 1-3 роки максимум. Полікарбонатна теплиця більш міцна та надійна. Її використовують для вирощування овочів упродовж тривалого часу.

Вирощування огірків у будь-якій теплиці, як плівковій, так і з полікарбонату – процес копіткий і вимагає правильного підходу на всіх етапах зростання. Але найголовнішою вимогою для отримання хорошого та багатого врожаю є своєчасне підживлення цієї садової культури у тепличних умовах.

Підживлення огірків починається з періоду пророщування насіння для отримання розсади та триває до моменту збирання врожаю.

Внесені підживлення благотворно впливають на активне зростання, плодоношення садової культури. Але найголовніше, плоди стають великими, смачними та дуже корисними. Вони насичені мікроелементами та органікою.

Підживлення від А до Я

Щоб отримати якісну розсаду, необхідно використовувати тільки хороший посадковий матеріал. Посів насіння на розсаду проводиться в невелику ємність, і перше удобрення огірка здійснюється безпосередньо у підготовлений ґрунт. Дуже важливо зробити це швидко, так ростки, що розвиваються, матимуть початковий запас поживних речовин. Насіння висівають за 40-30 днів до висаджування розсади огірків на постійне місце. Важливий момент – протруювання у світлій марганцівці та замочування насіння. Робити це треба на 12-14 годин при температурі 20 С. Для розчину добрива – на 1 л води треба додати:

  • 10 г суперфосфату;
  • 10 г калійної селітри;
  • по 0,2 г сірчанокислої міді, цинку та марганцю – або взяти 0,5 г комплексних мікродобрив.

Для прискореного проростання насіння їх необхідно пророщувати у вологій ганчірочці, просоченій водою з краплею меду, який є дуже потужним стимулятором.

Перше підживлення овочів на стадії розсади проводиться, коли на стеблі проросте перший лист. Принцип добрива огірків відрізняється різних етапах його зростання.

Для огіркової культури, яка ще не зацвіла та не має плодів, необхідно вносити азотні, фосфорні добрива із вмістом кальцію.

Для огірків із плодами потрібні добрива, до складу яких входять калійні, магнієві та азотні компоненти. Цій овочевій культурі необхідні мікроелементи усім стадіях зростання. Тому органічні добрива необхідно правильно комбінувати з підживленням, які містять мікроелементи.

Підживлення розсади здійснюється тричі. Про перше годування вже йшлося раніше. Друге підживлення проводиться для рослин, які мають кілька листочків на стеблі. Третя, що завершує підживлення огіркової розсади, здійснюється через 14 днів після проведення першої.

При другому та третьому годуванні необхідно збільшити вміст мінеральних препаратів удвічі. Як тільки молоді огірочки висаджуються в теплиці, настає період їхнього постійного годування.

Підживлення огірка в теплиці з полікарбонату повинно проводитися не менше ніж 4 рази з урахуванням необхідних норм. Надлишок органіки та хімічних компонентів не найкращим чином може вплинути на рослину. Найчастіше це супроводжується уповільненням зростання огірків. Важливо дотримуватися цього правила відразу після висадки розсади в ґрунт.

Підживлення для огірків у теплиці в цей час здійснюється препаратами з вмістом азоту – Агрікола або Азогран. Не менш ефективний курячий послід, до складу якого також входить азот.

Перше годування рекомендується вносити до того, як розпочнеться період цвітіння огірків. Для правильного та повноцінного розвитку та росту рослин, добрива вносять не менше 3 разів.

Підживлення здійснюють кожні два тижні, але при цьому варто враховувати індивідуальні особливості та потреби рослини. Це можна визначити лише із власних спостережень. Для плодів, які вимагають додаткового годування, кількість підживлення збільшують. Щоб не зашкодити посадкам та майбутньому врожаю, рекомендується використовувати лише перевірені рецепти.

Схеми підживлення огірка у теплиці

Коренева підгодівля

За першим принципом підживлення огірків у теплиці з полікарбонату або плівки проводиться у рослин з кількома листами на стеблі. У цей період овочеву культуру підгодовують селітрою. Розчин складається з подвійного суперфосфату, аміачної селітри та сірчанокислого калію у співвідношенні: 20:15:15 р. Він розрахований на 15 рослин. Рівно через три тижні здійснюється наступне підживлення для огірків у теплиці. Саме в цей час починається рясне цвітіння, а також формування зав’язі. Для цього використовуються органічні добрива, що складаються із суміші курячого посліду та коров’яку. Таке добриво збагачує грунт золою та калієм.

  • Для того щоб зробити таке добриво, необхідно змішати 0,5 л рідкого коров’яку з 1 ст. ложкою нітрофоски, і розвести все це у 10 літрах води.
  • В отриману рідину вносять: 200 г золи або сірчанокислий калій, сірчанокислий марганець із борною кислотою в дозах 50:0,3:0,5 г.
  • Три літри такої рідини можна застосувати на 3 кв. м. посадки.
  • Мінеральні підживлення можуть цілком замінити органічні. При цьому слід зменшити дозу азотних речовин та збільшити вміст калійних добрив.

Через 14 днів проводиться третє підживлення огірків у теплиці. Для цього використовується розчин із 10 літрів води та 2,5 ст. ложок коров’яку. 8 літрів такого добрива розраховано на 1 кв. м огіркових посадок.

Завершальна четверта підгодівля огірків здійснюється через 15 днів з використанням такого ж складу. Ефективність від добрив збільшуватиметься, якщо їх проводити в комплексі з поливом рослин. Крім азотних добрив, для годування огірків застосовують інші компоненти, наприклад, гумат натрію.

Позакореневі підживлення

Підживлення огірка в теплиці з полікарбонату та плівки за другою схемою не менш важливе. Від неї залежить подальший ріст та обсяги врожаю цього смачного овочу. Для добрива в такий спосіб використовують як комплексні речовини, і мікроелементи. Такі підживлення можна купити в садівницьких магазинах, і навіть зробити самому. Для того, щоб приготувати таке добриво знадобиться: суперфосфат, азотний калій, борна кислота, сірчанокислий марганець і цинк у співвідношенні: 60:30:1:0,5:0,1 г. Відмінне і не менш ефективне позакореневе підживлення – сечовина, розведена водою у пропорції 150 г/10 л.

Дуже часто багато садівників, які вирощують огірки в теплиці з полікарбонату, стикаються з проблемою пожовтіння листя у рослин. Це свідчить про те, що огіркам бракує фосфору чи азоту. Ще однією причиною цього може стати занадто гаряче повітря в теплиці.

Несвоєчасний збір перезрілих плодів може призвести до обтяження розсади. Світла облямівка по краю листя, а також їх в’янення говорять про нестачу калію.

Пошкодження верхівкових бруньок, некроз кінчиків і країв нижнього листя – знак того, що рослині бракує кальцію. Хлоротична плямистість на листі свідчить про потребу огірків у мікроелементах.

Огірки, вирощені в теплиці, завжди свіжі, корисні та дуже смачні. Знаючи всі правила догляду за цією культурою, а також коли і як вносити підживлення, ви обов’язково отримаєте багатий і смачний урожай цього овочу. Для отримання додаткової інформації ви можете переглянути докладне відео.

Вирощуємо розсаду огірків у домашніх умовах

Овочеводство – досить невигадливе заняття, але потребує більшої кількості зусиль і уваги. Більшість у наш час займається цим заняттям у домашніх умовах і в цьому немає нічого дивного, оскільки навіть удома доводиться докладати максимум зусиль для отримання бажаного результату. Кожен овоч має якісь корисні якості і огірок – не виняток. Цей овоч досить вимогливий у догляді та вирощуванні, тому для нього необхідно створювати спеціальні умови, в решті, як і при вирощуванні будь-якого іншого овоча або фрукта в домашніх умовах. Дуже важливо знати майбутньому овочівнику, які потрібні добрива? Де найкраще вирощувати? І звичайно ж, як отримати добрий урожай? Для отримання хорошого врожаю необхідно враховувати всі фактори, що впливають на врожайність рослин, і засвоїти інформацію про те, як правильно вирощується розсада огірків в домашніх умовах.

Підготовка насіння

Довгостроковість зберігання насіння огірків може здійснюватися за рахунок дотримання деяких умов:

  • Температура повітря має перевищувати позначку +15°С;
  • Рівень вологості повинен дорівнювати від 50 до 60%.

Якщо дотримуватися цих вимог, то насіння рослини цілком буде придатне для використання через 10 років. Але найбільш оптимальним варіантом є насіння, яке знаходилося на зберіганні від 3 до 4 років, оскільки в результаті саме такого віку насіння дає найкращий урожай.

Якщо ж Ви горите бажанням скористатися насінням, яке було зібрано на Вашій особистій грядці, то Вам слід враховувати наступні нюанси:

  1. Для початку потрібно запам’ятати, що торішнє насіння огірків не слід висівати так, як воно не дасть бажаного Вами врожаю. Зате ось те насіння рослини, яке було вирощене кілька років тому, в змозі дати такий же хороший результат, як і пару сезонів тому;
  2. Великий ризик збирання насіння з гібридних огірків, які відносяться до групи F1 так, як у цьому випадку досить мала ймовірність отримання підсумкового результату з ідентичними властивостями.

Для визначення якості насіння необхідно, перш за все, провести одну операцію: потрібно насіння помістити в посуд, а потім залити їх водою; одне насіння тоне (це найбільш сильне, саме воно буде використовуватися далі), інше – піднімається нагору (це насіння слід викинути, оскільки воно слабке).

Щоб знизити ризик зараження розсади хворобами, насіння можна знезаразити безліччю методів. Наприклад, у будь-якому магазині для саду та городу продаються спеціальні протруйники насіння («Престиж», «Фітоспорин»).

Якщо є бажання приготувати власноруч протруйник, то можна зробити несильний розчин марганцівки (сильний розчин готувати протипоказано, тому що можливе пошкодження насіння). Потім насіння потрібно витримувати у цьому розчині близько 10-15 хвилин. Також дозволяється заливати насіння імуностимулюючим розчином для того, щоб зміцнити ріст розсади. Після виконаних процедур насіння необхідно ретельно вимити теплою водою.

ВАЖЛИВО! Якщо Ви придбали в магазині насіння, яке було раніше оброблено, то ще раз їх обробляти не потрібно.

Створення оптимальних умов

Якщо Ви використовуватимете ґрунт для розсади, який купили у спеціалізованому магазині, то Вам необхідно знати такі властивості даного субстрату:

  • Зазвичай такі ґрунти виготовляють з торфу, додаючи добрива;
  • Торф обдарований такою властивістю, що може досить швидко вбирати вологу, але також і позбавляється її теж швидко. А для розсади огірків потрібна досить поживна суміш;

Приготування грунту власноруч: грунт складатиметься з перегною, торфу і тирси. Поєднуватися дана суміш буде з урахуванням такого співвідношення 2:2:1. Потім можна також додати деяку кількість компосту та дернової землі.

На одне цебро даної суміші додається лише 1 столова ложка нітрофоски і 3 столові ложки золи. Оптимальним часом року, щоб приготувати цю суміш, буде осінь. Цю умову потрібно виконувати через те, що якщо Ви вирішите підготувати грунт під огірки перед початком посадки, то ризик того, що розсада може погоріти, зростає.

Також огірки можна вирощувати на ґрунті з городу. Для цього потрібно врахувати насамперед те, що земля, на якій вже вирощені огірки, не придатна для створення суміші. Це з тим, що з приготування грунту необхідна пухка земля.

Такою є земля, на якій раніше вирощували бобові, цибулю чи часник. Потім слід змішати її з комплексним добривом. Вже приготовлену суміш потім потрібно пролити гарячим розчином марганцівки для того, щоб знезаразити її.

Посів

Розсадний спосіб вирощування огірків має деякі переваги:

  1. Завдяки цьому методу, підсумковий результат (огірки) можна отримати набагато раніше;
  2. Якщо огірки вирощуються у північному районі, можна не турбуватися про врожаї;
  3. За допомогою цього способу період плодоношення продовжується.

Якість рослини грає величезну роль під час вирощування розсади. Саме тому сіянці, які готові до висаджування, необхідно відбирати за певними критеріями:

  • Стебла мають бути досить міцні;
  • Їхня висота повинна становити не більше 30 см;
  • Міжвузля – короткі;
  • Листя повинні мати необхідну щільність;
  • Забарвлення листя – темно-зелене;
  • Необхідна наявність розвиненої кореневої системи.

Насамперед слід взяти маленькі стаканчики і потім наповнить їх приготовленою або купленою сумішшю. Насіння необхідно полити водою, температура якої становитиме приблизно 60-70 градусів, лише за кілька хвилин до початку посіву.

Далі сіяти потрібно так, що кожна склянка була багата лише одним насінням. Посів буде глибиною близько 1,5-2см. Потім стаканчики ставляться на місце з температурою повітря приблизно 23-25 ​​градусів. Також існує ймовірність того, що може з’явитися шкідник (паросткова муха). Щоб уникнути даної проблеми, стаканчики слід намазати будь-якою маззю, яка має різкий запах.

Догляд за розсадою

Відразу після появи сходів склянки з розсадою огірків необхідно поставити на освітлений підвіконня. Попередньо потрібно було ізолювати всі щілини у вікнах, щоб уникнути протягів. Коливання температури повітря дуже серйозно впливають на зростання розсади, тому денна температура повинна дорівнювати 20-22 градусів, а в нічний час доби позначка на термометрі не повинна опускатися нижче 15 градусів.

Якісна розсада – запорука гарного врожаю. Для досягнення кращої якості розсади слід додатково використовувати лампи денного світла або енергозберігаючі лампи. Вони розташовуються, переважно, над рослинами. Відстань між рослиною і лампою має становити 5 см. Потім у ході розвитку та росту рослини лампи з кожним разом піднімаються вище та вище. Починати підсвічувати рослини потрібно о 8-й ранку і продовжувати далі протягом 6-8 годин. Вночі підсвічування необхідно вимикати.

Полив розсади має бути помірним. Якщо розсада підсвічується, то її треба поливати лише 2 рази на день, у зворотному – 1 раз на день. Для того, щоб уникнути накопичення води в склянках, у дні спеціально робляться отвори. Поливати розсаду можна лише відстояною водою, температура якої в межах від 23 до 25 градусів.

Термін вирощування розсади у домашніх умовах знаходиться в межах від 20 до 25 днів. За цей проміжок часу розсада підгодовується двічі. Перше підживлення здійснюється через 14 днів з моменту появи сходів. Для приготування підживлення потрібно змішати 3л води з 1 чайною ложкою сечовини.

На одну рослину витрачається одна склянка даного підживлення. Друге підживлення відбувається через 28 днів з моменту появи сходів, тобто через 14 днів після того, як проводилося перше підживлення. До складу приготовленої суміші входитиме 3л води та 1 чайна ложка нітрофоски, а також додається 1 столова ложка деревної золи. На одну рослину витрачається одна склянка підживлення.

Висадка в ґрунт

Перед висадкою розсади в ґрунт необхідно добре підготуватися. Грядки треба знезаразити, перекопуватися вони повинні були восени та навесні. Лунки для висадки треба робити таких розмірів, як горщик з розсадою. Потім їх зазвичай вимивають розчином марганцівки, який готується відповідно до таких пропорцій: 1 чайна ложка додається на 10 л води.

Далі розсада, якомога акуратніше, виймається з горщика так, щоб рослина не була пошкоджена, і розташовується в підготовленій лунці. Потім лунка присипається зверху землею. Дуже важливо пам’ятати, що після того, як огірки були висаджені в ґрунт, їх необхідно обов’язково полити, не пропускаючи жодного кущика.

Відео «Вирощування розсади огірків»

Демонстрація прикладу вирощування розсади вдома. Досвідчена людина ділиться своїми напрацюваннями від пророщування насіння до посіву та висадки огірка в ґрунт.

Огірки та помідори на підвіконні та балконі, хитрощі

Мало хто здогадується , що існує реальна можливість отримати хороший урожай огірків або помідорів, використовуючи для цього підвіконня або балкон Вашої квартири.

Реально можна розрахувати на отримання до 10 – 15 кг огірків та 5-6 кг помідорів з одного вікна.

У більшості районів нашої країни можна вирощувати на підвіконні огірки та помідори починаючи

з березня до грудня, використовуючи для цього вікна, що виходять на південь, південний захід, південний схід.

Додаткове освітлення при вирощуванні розсади

Якщо ви хочете почати вирощувати раніше (взимку) або тим більше отримувати врожай у цей період, потрібно обов’язково забезпечити додаткове освітлення. Так на одне стандартне вікно, де вирощуватиметься 5-7 рослин, необхідно 3-4 лампи денного світла потужністю 40-60 ват.

Тривалість досвічування повинна становити для огірків у листопаді-березні 12-15 годин на добу.

для томатів 8-12 годин, у сонячні дні можна включати додаткове світло лише у вечірні години. Обладнання для досвітлення має бути виконане професійно, так щоб унеможливити випадкове загоряння штор або фіранок або ураження струмом.

Лампи денного світла поміщають на відстані 5-10 см від рослин, причому якщо окреме листя

стосуються ламп – це не страшно. Лампи розжарювання мають бути на більшій відстані (20-30 см) від листя рослини, оскільки можливий опік листя. Лампи денного світла кращі в порівнянні з лампами розжарювання, так як забезпечують велику світловіддачу.

Склад живильного ґрунту, субстрату, для рослин

Як живильний субстрат для рослин найбільш прийнятний компост на основі торфу. Для огірків частка перепрілого гною в компості повинна становити від 30 до 50%, для помідорів – 10-20%. Хорошим компонентом для субстрату є листова земля до 50%, дернова земля до 30% і перегній. Цілком можливо обійтися і одним торфом та мінеральними добривами. Але в цьому випадку важко забезпечити правильне мінеральне харчування.

Склад підживлення для томатів

Як підживлення для томатів можна рекомендувати 0,5% частка азоту фосфору і калію в ньому 1.,2.,2. 0б’єм ємності довільний, але слід врахувати, що на одну рослину необхідно забезпечити 4-5 л субстрату.

Розташування та посадка розсади на вікні

Хороший результат забезпечує використання поліетиленових пакетів об’ємом 5-10 літрів, у які садять рослини. Рослини розташовують в один ряд на відстані 40-50 см. Можлива посадка в ящик по всій довжині підвіконня, висота його повинна становити не менше ніж 20 см для огірків і 40 см для помідорів.

Слід пам’ятати, що ємності не можна ставити безпосередньо на підвіконня, т.к. холодне повітря з вікна сильно охолоджуватиме їх, що негативно позначиться на зростанні рослин. Необхідно розташувати рослину так, щоб зазор між вікном, підвіконням і рослиною становив не менше 8-10 см. В основі ємності необхідно обов’язково зробити дренажні отвори для стоку зайвої води, а на дно помістити великі камінчики для кращого дренажу.

Рослини висаджують у ємності розсадою , т.к. для розсади (10-15 шт) простіше створити добрі умови

освітленості у підготовчий період. Вік розсади огірка 20-30 днів. томатів 30-50 днів. Усі пасинки на томатах обламують не допускаючи їх сильного розвитку.

Рослини формуються в одне стебло з видаленням бічних пасинків. Якщо якесь, то

рослина загинула або сильно відстала в рості, то замість нього можна направити один з пасинків у це вільне місце. У міру того, як рослини розвиваються, їх підв’язують до вертикальної опори.

Полив, підживлення для розсади на вікні

Полив виробляють у міру потреби. Слід також регулярно підгодовувати рослини або повним мінеральним добривом, або (що краще) гноївкою (1:10) або курячим послідом (1:25).

Помідори слід підгодовувати обережно , тому що вони менш вимогливі до підгодівлі, особливо

азотним і при надлишку харчування реагують надмірним зростанням та затримкою плодоношення. Приблизно дози підгодівлі для томатів у 3-4 рази менші, ніж для огірків.

Пам’ятайте: якщо рослини виглядають і ростуть добре, підживлення не потрібне. Зайві дози добрив пригнічують рослини, призводять до накопичення надлишків їх у зеленцях і плодах, що негативно позначається на смакових якостях і може призвести до отруєння у дітей.

Запилення та зав’язування розсади, вибір сорту без запилення

У міру розпускання квіток томатів необхідно трусити кисті для кращого запилення та зав’язування плодів. Більшість сортів огірків потребує перехресного запилення тому, якщо ви хочете вирощувати звичайні короткоплідні сорти, то краще посадити 2-3 сорти і проводити запилення вручну м’яким пензликом, переносячи пилок з квітки без зав’язі на квітку із зав’яззю.

Існують і такі сорти, які здатні зав’язувати плоди без запилення.

(Партенокарпічні). Найкращий з них НІОХ-412 добре плодоносить на вікні і за врожайністю в цих умовах перевершує сорти звичайного типу у 2-5 разів. Крім того, цей сорт добре переносить нестачу світла в зимово-весняний період.

Зеленці довгі, темно-зелені, гарний салатний смак. Для посадки в березні квітні і пізніше добрий гібрид ТСХА-77 (Зозуля). Київський тепличний, Стелла, Малахіт. Вони також здатні зав’язувати плоди без запилення, дуже врожайні і смачні.

У процесі зростання листя огірків корисно збризкувати водою підвищення вологості повітря.

Вибираючи сорт помідорів для вирощування на вікні, краще віддати перевагу тепличним скоростиглим сортам, вони повніше освоюють віконний простір і дають гарний урожай, хороші гібридні сорти томатів.

За нашими даними, гібрид Верліока один з найкращих. Якщо ви використовуєте скоростиглі

сорти: Невський, Білий налив, Скандинавський скоростиглий або інші, урожай отримайте на 2-3 тижні раніше, ніж при використанні тепличних сортів, але загальний урожай буде меншим.

Як вирощується розсада на балконі

Умови на балконі складаються дещо інші, ніж на підвіконні. Висадження розсади на балкон

можна починати після того, як температура зовнішнього повітря стане прийнятною для огірка та томату.

Пам’ятайте – це теплолюбні культури. Зазвичай, у цей період освітленість цілком достатня для формування врожаю навіть без додаткового освітлення. Корисно хоча б із двох-трьох сторін закрити балкон прозорою плівкою, щоб уникнути протягів та підвищити температуру. У разі зниження температури в нічний годинник нижче 12

град. обов’язково вкрийте рослини або забезпечте додатковий підігрів.

Якщо балкон повністю засклений , то розсаду можна висаджувати на початку травня. Дуже часто огірки та помідори уражаються шкідниками, такими як павутинний кліщ, білокрилка, які при сильному розвитку сильно знижують урожай або навіть призводять до загибелі рослин.

Перш за все усвідомте що первинне джерело зараження шкідником найчастіше вето знаходиться у вашій

кімнаті, це кімнатні рослини, які ростуть у Вас. Тому уникайте контакту огірків та помідорів із кімнатними рослинами. У разі появи попелиці, білокрилки, павутинного кліща використовуйте рослинні препарати.

Поради вирощування гарної розсади на балконі

Декілька слів слід сказати про вирощування розсади. Для вирощування хорошої розсади потрібно створити дуже хороші умови освітленості, до 500-600 Вт на кв м. Ґрунтова суміш має бути високородючою. Сходи швидко з’являються при температурі 20-25 (у цей період світло не потрібне). Не допускайте пересихання поверхні ґрунту. Після появи сходів знижують температуру до 15-18 вдень та 10-12 вночі (щоб розсада не витягувалася). Для огірків денна температура має бути 18-25, нічна не нижче 15 град.

Захворювання на чорну ніжку сіянців помідорів

Дуже часто сіянці помідорів хворіють на чорну ніжку: підсім’ядольне коліно темніє і сіянці вилягають. Для запобігання цьому не загущуйте сіянці, поверхню ящика із землею після посіву припудріть деревною золою або крейдою, поливайте світло-вишневим розчином марганцівки.

Зважаючи на те, що збудники чорної ніжки знаходяться в грунті , необхідно перед посівом насіння

продезінфікувати верхній шар ґрунту. Для цього з інтервалом в 1 годину пролити поверхню ґрунту в ящику окропом, а потім темно-вишневим розчином марганцівки.

Хороший результат досягається при пропарюванні ґрунту у відрі протягом години.

Чим краще підгодувати розсаду огірків? Дякую.

Олена Акентьева

І огіркова розсада, і самі рослини дуже потребують азоту. Світле дрібне листя, слабке зростання – ознаки азотного голодування. Найкращий засіб – аміачна селітра.

◄без ГМО►

а навіщо? поки вони діти, їм має вистачати харчування з горщика.

RiTySiK

на 3 л теплої (25°) води 2 чайні ложки мінерального добрива нітрофоски або нітроамофоски.

Їжачок

Ольга

На розсаду їх садять на початку травня У ґрунт на початку червня і в ґрунті вже підгодовувати

Правила підживлення розсади огірків

Як отримати якісний урожай огірків у домашніх умовах? Якісне насіння, благодатний клімат, родючий ґрунт, дбайливий догляд — це обов’язкові складові. Однак існує ще один важливий момент: треба визначити, коли проводиться підживлення розсади огірків, щоб отримати врожай здорових, смачних плодів товарного вигляду. До цієї справи слід підійти з усією відповідальністю, щоб не завдати шкоди зростанню насіння.

Правила підживлення розсади огірків

Період внесення добрива

Підживлення не принесе очікуваних результатів, якщо період вибрано неправильно. Починати вносити добрива потрібно з появи перших листочків. Ці зелені вісники повідомляють, що коренева система огірка перебуває у стадії активного розвитку. Добрива краще вносити в землю вранці, одночасно з поливом: таким чином забезпечується рівномірний розподіл корисних речовин у ґрунті.

Існує випадок-виключення, що потребує передчасного підживлення. Якщо рослина має хворий, млявий вигляд, процес радять починати раніше. Зазвичай таке відбувається із парниковими рослинами.

Передчасне підживлення

Фермери, які вважають, що що раніше почати годувати розсаду, то більше врожаю слід очікувати в майбутньому, не мають рації. Процес проходитиме марно, поки на рослині не відросте перший лист: поживні елементи просто не засвояться. На початку життєвого шляху саджанцю достатньо енергії, що знаходиться в ньому самому. Крім того, пересадженій рослині необхідно дати щонайменше 2 тижні на адаптацію. Під час цвітіння корисним стане поливання розчином золи. У склянку з гарячою водою додають 0,5 склянки золи та наполягають не менше доби. Перед вживанням огіркової розсади її слід спочатку полити водою кімнатної температури.

Агрономи радять підгодовувати розсаду на етапі дозрівання виключно натуральними добривами. Залежно від ступеня проростання листів склад добрива змінюватиметься.

Види підживлення

Грунт можна годувати органічними, тобто натуральними або мінеральними речовинами. Існують кореневі та позакореневі способи отримання поживних речовин.

Перші зазвичай застосовують, коли проблем із розвитком кореневої системи немає. Вони підходять для регіонів зі сприятливим кліматом, напровесні. Часом проведення краще обрати вечірній період після дощу чи рясного поливу.

Позакореневе підживлення потрібне в умовах похмурої та холодної погоди, коли коріння не здатне впоратися із засвоєнням мінералів. На допомогу прийде обприскування, яке потрібно проводити таким чином, щоб розчин розподілявся дрібними порціями рівномірно листям. Довге його перебування на їхній поверхні забезпечить якісне вбирання.

Етапи обробки

Достатньо 3 сеансів підживлення огіркової розсади:

  1. До висадки її в теплицю або відкритий ґрунт. Для слабкої рослини – кожні 2 тижні.
  2. Другий етап стартує після проростання наступної партії аркушів.
  3. За пару днів до висадки в землю проводиться останнє підживлення.

Іноді в період масового плодоношення фермери влаштовують і додаткову, четверту, з метою продовження періоду цвітіння та загального підвищення врожайності. З кількістю внесених добрив не слід переборщувати: росту рослини це не піде на користь.

Перший етап

Перше підживлення допоможе сформуватися кореневій системі

Починати підживлення досвідчені агрономи рекомендують із суміші органічних добрив із мінеральними. Список зразкових варіантів:

  • гній, розведений з водою (пропорція 1:1, відро), 20 г суперфосфату;
  • пташиний послід з водою (1:10), 20 г суперфосфату;
  • 7 г селітри аміаку, 15 г суперфосфату, 9 г калію, сірчаної кислоти, 10 л води, можна додати коров’як (1:4) або витриманий курячий послід (1:7); така суміш хороша на стадії появи у рослини квіток;
  • готові комплексні добрива типу Гумату калію або Гумату натрію у співвідношенні 1 ст. л. на відро води.

на 1 кв. м вистачить 2-2,5 л розчину. Правильне перше підживлення розсади огірків на початковій стадії життя здатне сформувати здорову кореневу систему у рослини та міцний стовбур.

Другий етап

Головний принцип наступних підживлень – збільшення вдвічі кількості мінералів у складі кормової суміші. Після виростання другої черги листя підключається і підживлення у вигляді обприскування. Додаткових мікроелементів особливо потребують рослини, що ростуть у парнику.

На цьому етапі огірки удобрюють комплексними мінеральними добавками. Це можуть бути суміші “Кіміра Люкс” та “Нітрофоска”. На цебро води вистачить 1 ст. л. подібної суміші. Полив виробляють за схемою 2,5 л на 1 кв. м розсади. Як харчування підійде борна кислота. Її можна змішати у кількості 1 ч. л. з 12 кристалами марганцевого калію та 1 л води або в об’ємі 2 г зі 100 г цукру на 1 л гарячої води – такий рецепт підійде для залучення до розсади комах-запилювачів. Ще один варіант – 30 г суперфосфату на 10 л води кімнатної температури. З органіки можна спробувати настій із зеленої трави в концентрації 1:5.

Третій етап

Одним із кращих рецептів суміші, необхідної рослині за 2-3 дні до посадки в ґрунт, вважається наступний: 15 г сечовини, 40 г суперфосфату, 10 г солі калію, 10 л води. Хлор не рекомендується, оскільки він здатний завдати шкоди молодим огіркам. Одне відро годує 2 кв. м грядки.

Як органічне добрива добре використовувати зелений розчин у пропорції 1:5. Для позакореневого підживлення підходить 12 г сечовини на 10 л води.

Четвертий етап

Якщо садівник вважає за потрібне провести ще один, контрольний, процес годування після висадки, то він може скористатися для цієї мети витриманим у 30 г харчової соди на 10 л води або 1 склянкою золи сіном. У зоні з холодним кліматом – 15 г сечовини на 10 л води.

Технологія підгодовування

Основне правило підживлення огіркової розсади – робити це чітко під корінь. А от у разі позакореневого способу живлення з малою насиченістю мікроелементів принцип не використовується.

Підживлення розсади огірків: коли та чим удобрювати паростки після сходів.

Хто давно займається вирощуванням огірків, насіння висіває одразу у відкритий ґрунт. По-перше, турбот менше. По-друге, молоді рослини відразу пристосовуються до природних городних умов. Огородники-початківці вважають за краще спочатку плекати розсаду, і тільки підрослі сіянці переносити на грядки. Робота на любителя, водночас відповідальна. Щоб отримати на підвіконні добре розвинену огіркову розсаду, потрібно правильно організувати підживлення.

Коли починати підживлення розсади огірків

З чого починається підживлення розсади огірків після сходів на підвіконні? Звичайно з правил проведення робіт. Щоб допомогти посадкам зміцнитися, добрива необхідно вносити вчасно та у потрібній кількості. Як все робити з науки, можна орієнтуватися на правила підживлення перцю, за винятком одного моменту. На відміну від болгарського овочу або тих же помідорів, підживлення яких проводять до і після пікірування, розсаду огірків удобрюють тільки після пікірування, а все через терміни.

Так щоб правильно і без пересадки, насіння під час висадки поділяють по окремих склянках одночасно. Пікують молоденькі рослини лише у разі неправильної посадки насіння. Це коли посіяли у спільну скриньку або у великі ємності, де ґрунт почав загнивати, а насіння пропадати. Та й те, пересаджують огірки через тиждень-півтора після появи сходів, а починають підгодовувати приблизно через 2 тижні. От і виходить, хоч так, хоч так, а після пікірування. Кількість підгодівель – 2 або 3 на розсуд городника.

Чим підгодувати розсаду огірків вперше

У домашніх умовах тоненькі сходи починають обходжувати з появою одного або двох справжніх листочків. Все залежить від того, наскільки міцні сіянці. У першому підживленні повинні обов’язково бути азот і фосфор, калій як вийде або на розсуд городника. Рецепти є різні, спочатку “мінеральні”.

Рецепт 1: – аміачна селітра – трохи менше чайної ложки; – сірчанокислий калій – неповна чайна ложка; – суперфосфат – столова ложка; – Вода – 10 л.

Рецепт 2: – сечовина – 1 ст. л; – суперфосфат – трохи більше столової ложки; – Вода – 10 л.

Такий «інгредієнт» як суперфосфат і в першому, і в другому рецепті не дозволить сходам витягуватися, зробить їх товстими.

Рецепт органічного підживлення: Альтернатива хімії – підживлення розсади огірків після сходів органікою, наприклад курячим послідом або гноївкою. Речовини прості, водночас у відходах тваринництва і птахівництва є і азот, і фосфор з калієм. Єдина незручність у таких добривах – їх доводиться готувати. Спочатку послід або жижу розводять водою 1:1, залишають до закінчення бродіння, це приблизно тиждень. Після цього перший розчин розводять водою 1:20, другий – 1:10. Поливають чимось одним замість хімії.

Перше підживлення Корневіном на перший лист: відео

Підживлення огіркової розсади на другий лист: відео

Чим підгодовувати розсаду огірків вдруге

Друге підживлення проводять через 10-14 днів після появи наступного листочка. В ідеалі, під розсаду огірків одні й самі добрива двічі поспіль не вносять. Якщо вперше використовували хімію, вдруге беруть органіку і навпаки. З мінеральних підживлень для другого разу можна розглянути такі рецепти.

Рецепт 1: – нітрофоска – 1 ст. л; – зола – 1 ч. л; – Вода – 3 л.

Рецепт 2: – Калійна селітра – 1,5 ч. л; – аміачна селітра – 1 ст. л; – Вода – 5 л.

У кого є якесь комплексне добриво, та сама «Кеміра» чи «Фертика», можна використовувати їх, для зміцнення посадок теж буде добре. Підгодовуючи сіянці в проміжку між першим і другим підживленням такими натуральними добривами як «Роса», «Диво родючості», «Ідеал», гумат калію або гумат натрію можна покращити якість грунту та прискорити розвиток кореневої системи.

Чим підгодувати розсаду огірків на вікні втретє

З приводу третього підживлення перед висадкою рослин, що подорослішали, у відкритий грунт єдиної думки серед городників не спостерігається. Одні вважають, якщо сіянці товсті, а значить міцні, їх в домашніх умовах ще раз удобрювати не варто. Інші впевнені, що перед висадкою на грядки огірочки мають отримати запас корисних речовин. Тут кожному своє.

Якщо хтось вирішить все ж таки підгодовувати, за кілька днів до перенесення у відкритий грунт сіянці удобрюють: – сечовиною – 1 ст. л; – калійною сіллю – 2 ч. л; – Суперфосфатом – 2 ст. л; – усі на 10 літрів води.

Замість підгодівлі, що складається з декількох одиночних добрив, цілком підійде якесь комплексне для овочів. Що вибрати залежить від особистих переваг. Але є ще один важливий момент у процесі вирощування огірків – через нестачу мікроелементів сіянці можуть захворіти. Як визначити чого бракує і як виправити ситуацію, розказано у статті, присвяченій підживленню розсади томатів.

Народні засоби для підживлення розсади огірків

Визначаючи чим підгодувати розсаду огірків, бажано не забувати про натуральні добрива. З хімією за силою впливу вони, звичайно, не зрівняються, зате «м’якіші» і нешкідливі, а малу кількість корисних речовин можна компенсувати багаторазовим внесенням. Що взяти з дому для зміцнення розсади?

Трав’яний настій

При вирощуванні в домашніх умовах розсаді корисний настій із сидератів – зелених добрив. Якщо влітку або восени насушити бобових, конюшини, того ж люпину або люцерни, взимку можна зробити корисну підкормку. Місткість на 2/3 заповнюють подрібненою травою, доверху заливають водою, залишають на тиждень настоюватися і трохи забродити. Перед поливом 1 л зеленого настою розбавляють у відрі води.

Дріжджі

Молода бражка – дуже дієве огіркове підживлення, що сприяє розвитку коренів та нарощування зеленої маси. У 5 літрах води розводять півсклянки цукру, 100 г свіжих дріжджів, ставлять у кімнаті далеко від батарей на добу. Розчин, що ледь забродив, розводять навпіл водою – підгодівля готова.

Інший варіант, але вже хлібної бражки. Чорний хліб трохи підсушують. Місткість на 2/3 заповнюють сухариками, доливають воду до країв, настоюють тиждень. Перед використанням бражку розбавляють водою 1:3.

Цибулеве лушпиння

З одного боку, добре підтримує молоденькі рослини, з іншого – запобігає появі більшості хвороб та шкідників. Місткість вільно заповнюють лушпинням догори, тобто без утоптування. Заливають догори водою, настоюють 3 дні.

Картопля

Тут спеціально нічого готувати не доведеться. Картоплю собі ж на обід зварили, «відвар», що залишився, остудили – от і підгодівля. Крохмаль у малій кількості покращує ґрунт і благотворно впливає на розсаду в цілому.

Бананова шкірка

Універсальне добриво, що для сіянців, для огірків на грядці. Для молоденьких рослин шкірку 3-х бананів замочують у 3-х літрах води, наполягають дві доби. Підживлення для зростання.

Підживлення із золи для розсади огірків: відео

Насамкінець про «ризиковані» добрива. Перш ніж підгодувати розсаду огірків, бажано не лише механічно робити, а й думати. Наприклад, деякі городники рекомендують удобрювати посадки кавової гущавини. Все начебто просто – каву випив, огірки підгодував. Тільки для використання гущі як підживлення зерна повинні підсмажуватись по-особливому, а як вгадати цей момент ніхто не уточнює. Так навіщо брати неперевірені кавові відходи, якщо їх можна замінити тим самим торфом. Але це як рекомендація, а якими добривами «балувати» розсаду, це кожен вирішує одноосібно.

Поділіться корисною інформацією:

Чим підгодувати розсаду огірків, щоб були товсті

Кожен овочівник мріє про міцні рослини, великі врожаї. І хоча грунт готується досить родюча, огіркова розсада все одно потребує додаткових підживлень. Перевага надається рідким сполукам, що поєднують одночасно полив та добриво.

Розсада є початковим періодом життя культури. Майбутній урожай залежить від того, наскільки вона була забезпечена харчуванням, світлом, теплом. Годівля розсади спрямовано максимально комфортний її розвиток.

Будь-яка помилка в цей момент практично невиправна, і неминуче позначиться на майбутньому врожаї: на кількості та якості зеленців.

Коли потрібно проводити підживлення

Підгодовують розсаду тричі до моменту її пересадки на грядки. У крайньому випадку, якщо розсада погано росте, слабка, її удобрюють кожні 2 тижні. Це стосується переважно тепличних рослин.

  • Як тільки на паростках з’явиться справжній лист, можна починати перше годування. Використовують у цей період лише водні розчини. Мінеральне або органічне добриво має потрапити до коріння паростків при ранковому поливанні.
  • Через пару тижнів, після відростання другого листа, роблять повторне підживлення, а за 2 дні перед пересадкою, розсаду удобрюють втретє.

Дослідження та експерименти, що проводяться, показали, що навіть на зовсім стерильному грунті огірки, до появи першого листка, розвиваються цілком нормально, оскільки живуть, завдяки енергії, що знаходиться в насінні.

Серед овочівників є прибічники пізнішого годування розсади. Вони стверджують, що найсприятливіший момент для прийняття добрив у розсади настає у момент формування 3 аркуші. До цього часу коріння розвиваються достатньою мірою, і цілком здатні повністю прийняти всі необхідні запропоновані мінерали.

Правила внесення підживлення

Поживні розчини повинні подаватися тільки під корінь рослинам, бажано не потрапляючи навіть на стебла. Як правило, поливають ґрунт між паростками.

Позакореневе підживлення готують зовсім інший концентрації, тому малий вміст мікроелементів листям пошкодити не зможе.

Як тільки було проведено кореневе годування, розсаду має полити чистою теплою водою. При попаданні добрив на рослину їх також промивають обприскуванням.

Кожне кореневе підживлення повинно обов’язково поєднуватися з позакореневим. При такому дуеті рослина значно покращить фотосинтез та обмінні процеси.

Чим підгодувати розсаду огірків, щоб були товсті

Якщо огіркова розсада відчуває нестачу в якомусь елементі, це однозначно позначиться на наступному врожаї. Нестача калію понівечить зеленці, азоту – зробить плоди конусоподібними, кальцію – викличе відтирання зав’язей.

Під корінь добрива починають давати, коли рослини матимуть постійне листя – це перша ознака, що нормального розвитку коріння. Процедуру зазвичай проводять увечері, бажано після гарного поливу.

Позакореневі підживлення проводяться, коли корінням важко засвоювати мінерали з ґрунту. Таке буває у прохолодний час, коли надто сиро та похмуро. Розбризкувач пульверизатора бажано налаштувати на найдрібніше розсіювання, щоб рівномірніше розподілити добрива по листю.

Комплексні добрива

Для огіркової розсади пропонуються готові комплекси: гумат натрію та калію, ефектон. Комплексні добрива дуже економні: у відрі з водою розлучається лише 1 ложка добрива. Готовим розчином можна полити 5 м плантації.

Під час 2 і 3 підживлення розсади, доза мінералів повинна бути збільшена вдвічі. Крім цього, мала кількість мікроелементів вводиться при позакореневих підживленнях. У цей момент огіркам потрібні комплексні добрива, насичені мінеральними сумішами: Нітрофоска, Кеміра-Люкс.

Третє підживлення садівники проводять, використовуючи склад власного приготування. Його рецепт складався методом багаторічних спостережень та проб:

  • Вода – 10 л;
  • Сіль калію – 10 г;
  • Суперфосфат – 40 г;
  • Сечовина – 15 р.

Тут є один важливий нюанс: дуже важливо застосовувати сульфат калію, але ніяк не хлорид. Це дуже важливо запам’ятати, тому що хлор завдасть розсаді непоправної шкоди. Відра цього складу цілком достатньо, щоби підгодувати огірки на площі 2 м².

Поживні субстрати

Найбільш зручний спосіб виростити розсаду – купити спеціальний живильний субстрат. Подібна диво-суміш набагато полегшить процес догляду за паростками, якщо виконувати рекомендаційні поради, що додаються.

Для субстрату підходить будь-який матеріал, який може замінити ґрунт: мінеральна вата, пісок, тирса, кокосове волокно. Вони попередньо обробляються та просочуються поживними речовинами.

Вибрати субстрат можна за своїм бажанням, головне – він повинен мати такі властивості:

  • Відмінна гігроскопічність;
  • Оптимальний склад необхідних елементів;
  • Межі кислотності – 6,4 – 7,0;
  • Повітропроникність, пухкість.

Також можна в магазинах купити грунтозміш, призначений саме для огірків. Закоренілі овочі намагаються не користуватися субстратами, приготованими з додаванням торфу. Справа в тому, що торф, якщо виникає проблема з водою, перестає її поглинати, що спричиняє засихання розсади.

Садівники воліють поживні субстрати виготовляти самостійно, використовуючи свої перевірені методи. Секрети свої вони тримають у таємниці, і рідко комусь їх відкривають, суперничаючи у досягненні результатів.

Підживлення органікою

Застосовуючи органіку для огіркової розсади, не слід зупиняти вибір на гною. Тут велика можливість порушити дозування, а зайве тепло, що виділяється гною, може легко пошкодити коріння рослини.

Краще застосовувати перекинутий послід птахів. Як органіку додають сірчанокислий калій, селітру.

Підгодовуючи розсаду вперше, органіку їй краще запропонувати в тандемі з мінералами: перегній, що перепрів, з’єднують з суперфосфатом.

Буває так, що в господарстві не було органіки. У такому випадку можна скористатися таким рецептом:

  • Відро води;
  • Сірчанокислий калій – 8 г;
  • Суперфосфат – 14 г;
  • Селітра аміачна – 7 г.

До цього розчину, по можливості, слід додати трохи коров’яку, або хоча б пташиний переслідував послід.

Народні засоби

В останні роки все більше городників віддають перевагу підгодовування розсади народними способами. Це насамперед корисно для здоров’я: екологічно чисте підживлення перешкоджає накопиченню в плодах хімікатів, роблячи їх безпечними.

Попелю починають використовувати з моменту пікірування розсади, потроху насипаючи її прямо в ямки. Також її розсипають прямо по землі між рослинами, а потім поливають. Також можна золу наполягати та поливати розчином огіркову розсаду, проводити обприскування.

Використовувати зольні процедури рекомендується двічі на місяць. Крім золи, для розсади можна застосовувати й інші підживлення:

  • Починаючи з 2 підживлення, рослинам можна запропонувати борну кислоту. Для цього в літровий кухоль наливають гарячу воду, кладуть 100 г цукру та маленьку ложечку борної кислоти.
  • Хорошим підживленням огіркам послужать звичайні дріжджі. Ними не дуже часто удобрюють рослини, проте результат завжди чудовий. Пачка в 100 г розводиться у відрі води та наполягає добу. Отриманим складом огіркову розсаду поливають під коріння.
  • Гарне підживлення дають настої бур’янів. Заварюють кропиву, кульбабу та інші трави. За іншим рецептом зелену масу пропонується тиждень наполягати на сонці, заливши водою. При підживленні отриманий розчин додатково розводять.

Які підживлення не слід застосовувати

Щоб не нашкодити розсаді, слід знати, які підживлення краще не застосовувати:

  • Жодної хімії – огірки її не переносять. До того ж хімікати накопичуються у плодах;
  • Не можна застосовувати жодних хлоридів, вода також повинна стримати подібні домішки;
  • Вирощуючи розсаду огірків, необхідно відмовитися від використання свіжого гною.

Що робити, якщо розсада огірків пожовкла

Нерідко дачники стикаються з такою проблемою, коли огіркова розсада, навіть, здавалося б, за належного догляду, починає жовтіти. Цьому провиною є кілька факторів:

  • Якщо розсада висаджена в маленькі стаканчики, то корінням не вистачає місця, вони обділені простором та повноцінним харчуванням. Слід негайно провести пересадку та підгодувати рослини;
  • Іноді у розвиток розсаді може бракувати азоту. Заповнити запаси допоможуть Азогран чи Вермістім. Також пожовтіння може спостерігатися при нестачі марганцю;
  • Коли розсада переростає, але її ще не висаджують на ділянки, вона починає жовтіти;
  • У паростків огірка сім’ядольні листочки жовтіють при малому освітленні;

Деякі городники полюбляють поділитися своїми секретами. Підгодовуючи огіркову розсаду, вони застосовують деякі хитрощі, недоступні новачкам:

  • Ложку одного з добрив (ідеал, годувальник, родючість) розчиняють у відрі чистої теплої води. Кожному паростку необхідно виділити порцію – півсклянки;
  • У відрі води розчиняють по чайній ложці такі препарати: Агрикола-вегета та нітрофоска;
  • Перед тим, як висаджувати розсаду на грядки, у кожну луночку слід вилити 0,5 л розчину Бар’єр.

Поради городників

Щоб розсада була міцна, а плоди товсті і хрусткі, можна скористатися порадами і рекомендаціями досвідченіших овочівників.

  • Парникову розсаду можна годувати якнайбільше – це 5 разів, якщо вона слабка або млява. Здоровим рослинам вистачає 3 підживлення. Добрива підбираються з урахуванням типу ґрунту. На пісковиках слід додавати більше азоту, але в заплавних землях – калійні добрива.
  • Неприродний колір листя у розсади при надлишку мінеральних речовин.

Підживлення розсади огірків. Секрети хороших урожаїв.

Починаючи підгодовувати огірки на стадії розвитку розсади, овочівник тим самим забезпечує щедрий нинішній урожай та якісний майбутній посівний матеріал. Адже саме від здоров’я розсади залежить подальше формування плодів, в яких і визріє насіння. Підживлення є дуже важливою та обов’язковою умовою при вирощуванні огіркової розсади.

Чим підгодувати розсаду огірків для рясного врожаю?

Щоб отримати рясний урожай огірків, слід регулярно вносити добрива вже тоді, коли рослини знаходяться на початковому етапі вегетації.

Правила посадки розсади в домашніх умовах

Саджанці овочів, які ростуть у закритому ґрунті в ящиках або стаканчиках на вікні, не мають можливості вбирати велику кількість корисних речовин. В результаті вони вимагають створення для себе спеціальних умов при посадці та внесення додаткових підживлень.

Вирощуючи огіркову розсаду власноруч, потрібно:

  • Використовувати індивідуальні посадкові ємності (паперові склянки).
  • Брати ґрунт легкий, добре удобрений, некислий. Самостійно можна змішати дернову та садову землю, тирсу, перегній, торф, вермикуліт. Підвищить поживність грунту додаванням сечовини, калійної солі, суперфосфату.
  • Попередньо проростити насіння огірків перед посадкою. Для цього їх загортають у мокру тканину, залишають на кілька днів. Матеріал змочують у міру висихання.
  • Проросле насіння висаджують у землю на глибину 1-2 см, обприскують зверху водою, закривають плівкою. Тару ставлять у тепле місце.

У випадку, коли огірки садять у відкритий ґрунт, насіння має пройти процедуру загартовування. З цією метою їх поміщають у морозильну камеру та витримують при низькій температурі протягом доби.

Підживлення розсади огірків у домашніх умовах

Для нормального зростання та розвитку огіркової розсади рекомендують виробляти не менше трьох її підгодовування:

  1. З моменту появи першого зеленого листочка вводять органіку та мінеральні мікро- та макроелементи за допомогою прикореневого поливу.
  2. Через два тижні після введення першого підживлення.
  3. За 1-2 дні перед тим, як їх садити на грядку.

Тепличну розсаду слід удобрювати кожні 10-15 днів.

Особливості підживлення розсади при пересадці в ґрунт

У теплицю розсаду огірків починають висаджувати за місяць після проростання. Землю під сіянці зволожують розчином марганцівки та посипають фосфатним добривом.

Удобрити бідний на поживні речовини ґрунт можна, додавши в нього 5-6 кг коров’яку, 30 г суперфосфату, 18 г калімагнезії, 50 г нітроамофоски.

Чим правильно підгодувати розсаду огірків?

Основними макроелементами, необхідними огіркам для повноцінного розвитку та плодоношення, є:

  1. Азот. Забезпечує зростання стебел та накопичення зеленої маси.
  2. фосфор. Сприяє повноцінному формуванню кореневої системи.
  3. Калій. Організує пересування елементів живлення від коренів до стовбура та листя, перешкоджає поширенню інфекцій, захищає рослину від хвороб, сприяє рясному цвітінню та появі зав’язей.

Про дефіцит поживних речовин свідчать:

  • бліді дрібні листочки (листя жовтіє і опадає);
  • поява мармурового забарвлення листя, набуття ними жовтого або фіолетового відтінку;
  • слабкість кореневої системи;
  • повільне зростання;
  • висихання листової пластини по краю, її деформація та загибель;
  • слабке цвітіння та формування зав’язі.

Щоб рослина почувала себе добре і активно плодоносила протягом усього сезону, їй необхідно забезпечити надходження збалансованої кількості органічних та мінеральних речовин.

Вносять добрива під огіркову розсаду за нормальної температури від 8-10 З°. При проведенні прикореневих підживлень ґрунт потрібно попередньо зволожити.

Комплексні добрива

Щоб розсада огірків добре росла, а сіянці були здоровими і товстенькими, як друге підживлення рекомендують вносити такі комплексні суміші, як «Кеміра-люкс» і нітроамофоска. Для приготування живильного розчину розводять 1 ст. ложку засобу 10 л води. Витрата одержаного складу – 3 л на 1 м2 площі.

Позитивно впливають на рослини препарати Родючість, Ідеал, Агрікола-вегета, Годівниця, Ефекон. Застосовувати їх слід за інструкцією.

Поживні субстрати

Використання поживних субстратів дозволяє виростити гарну та міцну розсаду. Завдяки їм:

  1. саджанці отримують необхідну кількість макро- та мікроелементів (серед основних – азот, калій, фосфор, молібден, кальцій, залізо, мідь, цинк, марганець);
  2. паростки не витягуються у висоту;
  3. стебла товщають;
  4. збільшується масова частка органічної речовини в зеленому листі;
  5. покращується здатність рослини проводити поживні компоненти від коріння догори;
  6. краще розвивається коренева система.

Одними з найкращих субстратів для підживлення огірків є препарати «Атлет», «Февіт», «Гумат», «Ізумруд», «Крепиш», «Багатий».

Підживлення органікою

Через 10 днів після появи сходів можна підгодувати паростки рідким коров’яком або пташиним ометом. Для виготовлення розчину сировину розводять водою у співвідношенні 1:10.

Багато овочівників користуються і таким рецептом: наполовину наповнюють цебро перегноєм, доливають догори водою, дають настоятися протягом тижня. Потім знову розбавляють склад пропорції 1:10.

Як добрива активно використовуються сидерати: горох, квасоля, люпин, овес, жито, ріпак ярий, гірчиця.

Народні засоби

Вирощуючи розсаду огірків самостійно вдома на підвіконні, можна скористатися засобами домашнього приготування. Вони відрізняються екологічністю, безпекою як для овочів, так і для здоров’я людини, ефективністю, доступністю та легкістю у застосуванні.

Дріжджі

Засіб стимулює зростання та цвітіння рослин. Для приготування добрива знадобиться:

  • дріжджі – 1 пачка;
  • цукор – трохи більше половини склянки;
  • вода – 3 л.

Компоненти змішуються, отримана маса міститься в тепло, витримується протягом трьох днів. Перед обробкою розсади розбавляють добрива (1 склянка на відро води). Розчин вносять прикореневим або листовим способом.

За період вегетації огірків підживлення можна проводити тричі.

Деревна зола

Попіл перешкоджає появі та поширенню хвороботворних бактерій, захищає насадження від нападок шкідників, збільшує кількість врожаю, покращує якість плодів.

Використовують золу при:

  1. пророщуванні насіння: їх опускають у розчин із 3 столових ложок засобу та літра води, витримують кілька днів;
  2. пересадженню розсади на постійне місце: додають по 2-3 ст. л. порошку у кожну лунку.

Підживлювати висаджену в ґрунт розсаду зольним розчином для кращого росту рекомендують один раз на декаду.

Деревна зола та марганець

Для приготування добрива для розсади огірків необхідно розвести в 10 л води склянку золи, додати марганець (на кінчику ножа). Поливають рідиною рослини в період утворення зав’язей, на стадії зростання та дозрівання плодів.

Бананова шкірка

Шкірки від бананів містять велику кількість вітамінів, макро- та мікроелементів. Тому їх можна закласти в землю безпосередньо при висадженні насіннєвого матеріалу. Деякі овочі рекомендують перетирати висушену шкірку в порошок і підсипати його по 1 ч. л. під кожен сіянець.

Щоб зробити добриво, потрібно 3-4 бананові шкірки скласти у банку (3 л), залити теплою водою. Через кілька днів рідину проціджують і розбавляють у наступних пропорціях: 1:2 для прикореневих обробок і 1:10 для обприскування.

Яєчна шкаралупа

Очищення можна розтерти і прикопати під молоді рослини. Для цього 5 шкаралуп дрібно труть, заливають літром окропу, настоюють. Для обробки 1 м2 площі достатньо півтори склянки настою.

Лушпиння від цибулі

Цибулевий відвар зачищає рослинність від нападок паразитів, зміцнює імунітет. Щоб приготувати добриво, рекомендують жменьку сухого лушпиння залити 1,5 л окропу, проварити протягом 7 хвилин.

Коли рідина охолоне, розбавляють 5 л води, обприскують посаджені огірки зверху.

Кавова гуща

Щоб сіянці огірків, що вирощуються в горщиках, краще проростали і вкорінялися, в грунт при висіванні насіння слід додавати спитої кави. Завдяки йому грунт стає пухким, насичується мікро- та макроелементами, легше пропускає повітря та поживні речовини до коріння молодих рослин.

Цукор

Для приготування солодкої води для поливу огіркової розсади в склянці води треба розвести 2 чайні ложки цукру або таблетку глюкози. Полив грядок засобом, що вийшов, здійснюють раз на місяць.

Очищення від картоплі

Картопляну шкірку сушать і подрібнюють, заливають окропом. Розмоклу кашку кладуть у лунки при пересадці розсади. Рідина, що залишилася, поливають молоді огірочки під корінь.

Мойва

Залишки (кістки, голову, хвіст) прикопують у землю під розсаду. При поливі як добрива можна використовувати воду, в якій мили рибу.

Мойва є джерелом фосфору та азоту, що благотворно впливає на сіянці.

Які добрива не варто застосовувати

Для огіркової розсади не можна застосовувати як підживлення свіжий гній: це може спричинити опік коренів. На нейтральних ґрунтах або при підвищеному вмісті лугу в землі не слід додавати карбамід (сечовину).

Вирощування огірків – справа непроста. Щоб отримати багатий урожай зрілих та смачних плодів, потрібно забезпечити рослинам правильний догляд на всіх стадіях їх зростання та розвитку. Не знаючи, чим підгодувати розсаду огірків, краще запитати поради, дізнатися, які ефективні методи обробки культури, у фахівців.

Вирощуємо міцну розсаду огірків, насіння, підживлення та правильний полив

Нерідко огірки вирощують розсадним способом. Культура «примхлива» для пікірувань, тому пересадку роблять один раз із контейнера у відкритий ґрунт. Щоб зміцнити розсаду, було б не зайвим її підгодувати, тим більше якщо незабаром плануєте пікіровку.

Перша процедура проводиться з появою цього листа. Надавайте перевагу рідким субстратам для добрива. Якщо придбали сухі суміші, то врахуйте, що поєднувати їх потрібно з рясним поливом. Тому, зачекайте, поки ґрунт просохне, якщо поливали напередодні.

З рідиною для добрива розлучається зазвичай невелика кількість води. Підливається під корінець зеленця невелика кількість. Робити краще вранці, поки не дуже ясно.

Міцна розсада огірків, з чого почати?

Якщо ви вирішили посадити розсаду огірків, то почніть з головного – відкалібруйте насіння. Приготуйте слабкий сольовий розчин із теплою водою не тепліше 60 градусів. Опустіть посадковий матеріал на кілька годин. Пусте насіння спливе на верх, а якісне опуститься на дно.

Потім, промийте придатне насіння в розчині марганцю. Суміш одного грама марганцю на 100 мл води. Це робиться, щоб розсада була стійкою до грибків та інших хвороб.

Загартовування насіння

Залежно від температури простору, де розташовуватиметься рослина, проводять процедуру загартовування. Якщо висаджуєте в парник, рекомендується покласти підготовлений матеріал у холодильник на добу.

Щоб процес зростання йшов інтенсивно, насіння викладають на вологу тканину на кілька днів, поки не з’являться паростки. Якщо їх розмір близько 5мм, то настав час сіяти їх у парник, ящик або склянки.

Підготовка ґрунту для розсади

то стосується ґрунту, то його можна підготувати самостійно або купити поживну суміш у правильно змішаному складі. Якщо вирішили робити самі, візьміть у рівних частках торф, перегній, дернову землю. Після приготування, залиште ґрунт у приміщенні на добу. Так він прогріється до температури повітря в кімнаті.

Посадка, вибір ємності

Якщо у вас є торф’яні стаканчики – то використовуйте їх, оскільки рослина не зупиняється після пікірування. У кожну склянку не кладіть більше двох насіння.

При висадці в ящик дотримуйтесь відстані не менше 7 см. Інакше коріння переплітатися один з одним і травмування в момент пересадки не уникнути. Огірки практично не відновлюються після пошкодження кореневища.

Теж правило дотримуйтесь, якщо садіть у парник.

Вода для поливу

До появи сходів використовуйте для поливу теплу воду. Орієнтуйтеся на температуру 24-28 градусів, але не вище. Зверху рекомендується накрити плівкою, склом, а якщо такої можливості немає, то покрийте грунт соломою. Після появи зеленців покриття можна усунути, при цьому температуру води для поливу використовуйте прохолодніше – 20 – 22 градуси.

Пам’ятайте, що культура потребує частого поливу. Тому уважно спостерігайте за станом ґрунту. З краю можна підколупати зубочисткою, щоб переконатися, що вона просохла.

Рекомендації щодо пікірування

Якщо в горщику зійдуть два паростки, то слабший видаляється. Зробити це краще після поливу. Коли ґрунт ущільниться від поливів, то можна підсипати. Коли земля підсипається, то на стеблі розвиваються нові витки корінця, що робить його міцнішим.

Приблизно на 24-26 день на кущі з’являється третій лист – це підходящий час для пікірування.

Підгодовуємо нашу розсаду огірків

Щоб підгодувати рослину, поживні розчини підливають під корінь, деякі з них застосовуються для обприскування через пульверизатор. Це дуже важливо, оскільки деякі склади можуть завдати опіків рослині, якщо їх неправильно застосувати. Позакореневі підживлення застосовуються на стадії вирощування розсади, після висадки її в город підгодовують виключно прикореневим способом.

Відразу після пікувань паростки не підгодовують. Процедура проводиться через 10-12 днів.

Для насичення розсади поживними речовинами використовуйте суміші на основі фосфору або азоту. З появою зав’язей підгодовуємо рослину добривами на основі магнію або калію.

За весь період вирощування культури використовуйте «поживні коктейлі» не більше ніж п’ять разів.

  • Перший раз – після появи квіток
  • Вдруге – після утворення зав’язі
  • Ще кілька разів із інтервалом 10 – 15 днів.

Культура не витримує хімічних добрив. А от органіка у помірних дозах простимулює зростання та підвищить стійкість до хвороб.

Перше підживлення можна провести сумішшю борної кислоти з водою, у співвідношенні 2 г кислоти на 10 л води. Так вдасться стимулювати цвітіння. Далі використовуйте комплексні добрива.

Перед пікіруванням на відкриту грядку підживіть ґрунт. На десятилітрове відро води використовують 100 г добрива “Бар’єр”. Розчин заливається у підготовлені лунки перед посадкою.

Рецепти добрива для розсади огірків

  1. Змішуємо столову ложку сухого добрива із 10 л води. Хороші результати дають добрива: Родючість, Ідеал, Коломієць, Кеміра – Люкс, Агрекола – вегета. Виберіть один із зазначених. Під корінець виливається 200 мл розчину.
  2. На 10 л відро додається по чайній ложці сечовини, суперфосфату та сульфату калію. Виливають не більше літра під кущ.
  3. На склянку окропу півсклянки деревної золи. Настоюється суміш на добу, після чого рідина зливається і розводиться в 5 л води.

Чим підгодувати розсаду огірків на підвіконні в домашніх умовах до висадки в ґрунт, щоб були товсті

Чим підгодувати розсаду огірків на підвіконні в домашніх умовах до висадки в ґрунт буде розказано у цій статті, адже багато овочівників спочатку вирощують розсаду огірків перед тим, як висадити їх у відкритий ґрунт.

Щоб виростити міцні та здорові пагони в домашніх умовах, їм необхідне підживлення. Незважаючи на те, що цей процес не складний, він потребує зусиль. У цій статті, крім правил внесення добрив для огірків, можна буде дізнатися про багато секретів їхнього вирощування.

Навіщо годувати розсаду огірків у домашніх умовах?

Розсада, що вирощується на підвіконні, потребує гарного харчування. Тільки в цьому випадку рослина активно розвиватиметься, а згодом приноситиме хороші врожаї протягом усього літнього сезону.

Важливо! З самого початку йому потрібно забезпечити комплекс харчування у вигляді мінеральних елементів та органіки.

Існує кілька основних корисних речовин, якими необхідно дати рослині для здорового росту та повноцінного плодоношення.

  • Азот. Він необхідний посилення розвитку зеленої маси та швидкого зростання стебел.
  • фосфор. Цей елемент бере участь у формуванні кореневої системи.
  • Калій. Допомагає корисним речовин рухатися від кореневої системи по стовбурах до листя в надземну частину рослини. Це сприяє появі гарного і рясного зав’язі. Також, калій бере участь у боротьбі з різними захворюваннями та інфекціями.

При нестачі будь-яких поживних речовин у рослини з’являються відповідні ознаки, які легко можна помітити:

  • листочки погано розвиваються бліднуть або жовтіють;
  • листя набуває мармурового, жовтого або фіолетового тону;
  • коренева система дуже слабка;
  • саджанець дуже погано росте;
  • листочки по краю сохнуть, потім скручуються та гинуть;
  • рослина дає рідкісні квіти та слабкі зав’язі.

Коли слід годувати саджанці?

Щоб огірки приносили якісний та високий урожай, необхідно добрива вносити кілька разів протягом його розвитку. Для цього існують різні терміни живлення огірків, які обов’язково потрібно знати при вирощуванні цієї культури.

Підживлення

  • Підживлення перше. При появі першого листочка вводять перше підживлення корисними речовинами. Процедуру проводять у ранкові години, попередньо зволоживши ґрунт.

Важливо! Протягом дня листочки мають підсохнути.

  • Підживлення друге. Коли на сіянці з’являється другий гарний лист, вноситься друга партія добрив. Зазвичай така процедура проводиться через 2 тижні після першого підживлення.
  • Підживлення третє. За 2-3 дні до того, як розсада буде перенесена у відкритий ґрунт, проводиться третє підживлення мінералами.

Залежно стану рослини, визначають термін внесення добрива. Зазвичай, огірки на ділянках живлять поживними сумішами через кожні 14 днів.

Подивіться відео! Підживлення розсади огірків БАЛКОННЕ ДИВО

Чим краще підгодувати огіркову розсаду?

До появи квітів та зав’язей, овочеву культуру підживлюють препаратами, в основу яких входять азот, кальцій та фосфор. Якщо починати вводити добрива в більш ранні терміни, воно не принесе користі, оскільки коренева система ще дуже слабка.

Порада! Винятком може лише той випадок, як у грунті недостатньо поживних речовин і розсада починає пропадати.

Досвідчені городники рекомендують удобрювати сіянці сечовиною. Після того як з’являться перші огірки, рослині знадобиться інше добриво. У ньому має бути більше таких речовин, як калій, магній і азот.

Перше підживлення

До суміші першого підживлення обов’язково повинні входити такі елементи, як азот і фосфор. За бажанням городника, можна ввести в цей набір і калій. Пропонуємо кілька корисних рецептів для харчування огірків мінеральними сумішами.

Рецепт 1 (мінеральна):

  • вода – 10 л;
  • селітра аміачна – 1 год. ложка неповна;
  • калій сірчанокислий – 1 ч. ложка неповна;
  • суперфосфат – 1 ст. ложки.

Рецепт 2 (мінеральна):

  • вода – 10 л;
  • сечовина – 1 столова ложка;
  • суперфосфат – 1 столова ложка із гіркою.

Порада! Вміст у суміші такої речовини, як суперфосфат призупинить швидке витягування саджанців у висоту, через що їх стовбури будуть товсті і міцні.

Рецепт 3 (органічна):

Після перших сходів огірків багато овочівників вважають за краще вводити органічне підживлення. Вона є чудовою альтернативою мінеральним хімічним засобам. Найчастіше, для цієї мети використовується гною або розчин курячого посліду.

У цих продуктах містяться всі необхідні рослини поживні речовини: азот, калій, фосфор. Однак, відходи птахівництва та скотарства необхідно правильно приготувати, щоб отримати корисне добриво та не пошкодити рослині.

  • Насамперед, свіжий послід або жижу слід розвести водою у співвідношенні 1:1.
  • Закваска блукатиме протягом майже 7 днів.
  • Потім розчин з пташиним послідом розводять ще водою – 1:20, а гноївку – 1:10.
  • Одна із сумішей вводиться під кожен корінь розсади у кількості 50-100 мл.

Друге підживлення

Коли проявляється другий міцний лист, можна починати друге підживлення. Термін між першим і другим підживленням становить приблизно 14 днів.

Важливо! Фахівці радять під розсаду огірків не вносити ті ж добрива, що й вперше.

Так, після хімічних препаратів слід використовувати органіку. Для живлення рослини вдруге рекомендується приготувати такі мінеральні суміші. Рецепт 1 (мінеральна):

  • 3 л води;
  • нітрофоска 1 ст. ложка;
  • зола – 1 ч. ложка.

Рецепт 2 (мінеральна):

  • 5 л води;
  • селітра калійна – 1 ч. ложка із гіркою;
  • селітра аміачна – 1 ст. ложки.

Рецепт 3 (комплексні добрива)

Для здорового та якісного розвитку розсади огірків вводять друге підживлення у вигляді таких комплексних препаратів, як Кеміра-люкс, Нітроамофоска. Щоб приготувати правильно розчин до поливу, потрібно:

  • 10 л води;
  • розбавити 1 ст. ложку засобу;
  • під кожен саджанець вносять 100 мл розчину.

Також друге підживлення для саджанців огірків можна провести такими засобами, як Родючість, Ефекон, Ідеал, Кормілець, Агрікола-вегета. Використовувати їх слід відповідно до інструкції, що додається.

Землю під кожним кущиком удобрюють розчином у кількості 100 мл. Добриво для сіянців вводиться не раніше ніж за 1 тиждень.

Третє підживлення

Думки городників про те, чи потрібно втретє підживлювати розсаду огірків перед висадкою на постійне місце, часто розходяться. Одні запевняють, що здорові та міцні сіянці, які вирощуються на вікні, не варто зайвий раз удобрювати. Однак деякі садівники перед тим, як пересадити рослину на ділянку, забезпечують її додатковими поживними елементами.

Перед висадкою огірків у відкритий ґрунт їх можна підгодувати.

  • 10 літрів води:
  • сечовина – 1 ст. ложка;
  • сульфат калію – 2 ч. ложки;
  • суперфосфат – 2 ст. ложки.

Порада! Якщо необхідно ввести калій, краще використовувати не хлорид, а сульфат калію. Молодій рослині хлор може не сподобатися.

Іноді замість окремих поживних хімічних речовин речовин використовують одне комплексне добриво (родючість, Ефекон, Ідеал, Кормілець, Агрікола-вегета, Кеміра-люкс).

Як проводити підживлення огірків: основні правила

  • Підживлення цієї культури можна проводити двома способами: Кореневий. Добрива вводять у ґрунт під корінь рослини. Позакореневі. Цей метод полягає у обприскуванні надземної частини огірків.
  • Розсаду огірків необхідно удобрювати за нормальної температури 8-10 З°.
  • Якщо підживлення розсади проводиться кореневим способом, то прикореневу ділянку землі слід попередньо полити водою.

Народні рецепти

Вплив хімічних препаратів на розвиток рослини, звичайно, сильніший, ніж натуральних добрив, у яких міститься менша кількість поживних речовин. Однак, природні добрива нешкідливі, і вносити їх можна частіше. Для зміцнення розсади можна запропонувати чимало народних засобів.

Трав’яний настій

Для розсади огірків підійдуть настоянки із сидератів (зелене добриво), які готують спеціально для збагачення ґрунту мінералами.

Восени – літній період можна заготовити конюшину, люцерну, бобові, люпин. З висушених трав можна приготувати відмінну підгодівлю для молодих пагонів. На один кущ вносять 50-100 мл розчину.

Для приготування настою:

  • 2/3 об’єму 3-літрової ємності наповнюють травою в подрібненому вигляді;
  • доливають воду;
  • суміш тримають протягом тижня. За цей час вона добре настоїться і почне трохи тинятися;
  • перед використанням, 1 л настою розводять у 10 л води.
  • Вносять по 10 мл під кожен кущ.

Дріжджі

Дуже дієвим підживленням для розсади огірків є свіжа бражка. Вона сприяє розвитку кореневої системи рослини та нарощування її зеленої маси.

Для приготування суміші беруть:

  • 0,5 склянки цукру;
  • 100 г свіжих дріжджів;
  • розводять усі водою (5 літрів);
  • розчин витримують 1 добу за кімнатної температури;
  • забродив суміш розбавляють водою в 2 рази.

Можна приготувати бражку із чорного хліба:

  • хліб трохи підсушують;
  • наповнюють 3-х банку сухим хлібом на 2/3;
  • заливають повністю водою;
  • суміш наполягає протягом 7 днів;
  • перед тим, як вносити добриво під огірки, суміш процідити і розбавити водою 1:3.

Цибулеве лушпиння

Цей продукт чудово підтримує молоді пагони. Крім того, він є добрим засобом боротьби проти різних захворювань та шкідників. Велику ємність наповнюють доверху лушпинням цибулі, не утрамбовуючи її. Заповнюють її водою та залишають на 3 дні настоюватися.

Картопля

Серед народних рецептів для підживлення розсади можна відзначити також відвар картоплі. Перед використанням відвару слід його остудити і тільки після цього поливати кущики. При варінні картопля віддає у воду деяку кількість крохмалю, який благотворно впливає і на ґрунт, і на саму рослину.

Бананова шкірка

Відходи від банана можна використовувати не тільки для молодих саджанців, але і для огіркової рослини на ділянці. Для того, щоб розсада швидше зростала:

  • шкірку бананів (3 шт.);
  • поміщають у 3-х літрову банку;
  • заливають водою;
  • через дві доби розчин використовують для підживлення молодої рослини.

Розсада огірків, що вирощується в домашніх умовах, часто страждає від нестачі йоду. Причиною цього може бути мала кількість цього мікроелемента у землі та воді. Тому, добриво на основі йоду, також необхідно огіркам для нормального розвитку.

Рослина схильна до такого захворювання, як борошниста роса. Для профілактики цієї хвороби готують спеціальний розчин, яким обприскують і саджанець, і земляну суміш. Для його приготування:

  • на 1 відро води;
  • додають 1 літр молока;
  • та 10 крапель йоду.

Таким розчином можна користуватися кожні 10 днів.

Цікаво! Якщо рослину обробляти за всіма правилами, її можна зберегти від борошнистої роси, поява жовтого листя.

Крім того, такий розчин допоможе у боротьбі з грибками, а також сприятиме підвищенню імунітету в кілька разів.

Які добрива не варто застосовувати

Щоб не завдати шкоди огірковій розсаді, її не можна підгодовувати свіжим гноєм. У цьому випадку, просто відбудеться опік ніжних корінців. Якщо огірки висаджені на нейтральних землях або з високим відсотком лугу, її не удобрюють сечовиною.

Для того, щоб отримати високий урожай якісних огірків, їм необхідно надати належний догляд у період розвитку. Сюди входить своєчасне і правильне підживлення рослини. Завдяки масовій інформації, завжди можна дізнатися про будь-який ефективний спосіб обробки огірків.

Подивіться відео! Найкраще добриво для розсади в домашніх умовах

Чим підгодувати розсаду огірків

Звичайно, для здорової розсади огірків важливу роль відіграють багато факторів – якісний посадковий матеріал, ґрунт високої якості та повноцінний догляд. Але для повноцінного розвитку потрібно ще й своєчасне правильне підживлення. До цього питання необхідно підійти з усією відповідальністю. А чим підгодувати розсаду огірків, як це зробити правильно — далі.

Навіщо підгодовують розсаду огірків

Не обов’язково мучитися очікуванням, і ласувати огірками тільки з появою їх у продажу. Можна виростити їх у домашніх умовах. Адже, як відомо, культура досить невибаглива і може рости навіть на балконі чи підвіконні. Але при цьому важливо пам’ятати, що достатнього освітлення та своєчасного поливу мало, потрібно ще й підгодовувати рослину.

Розсада – це початковий життєвий період будь-якої рослини. Від цього періоду залежить майбутній урожай рослини. Підживлення має бути спрямоване на створення максимально комфортних умов для зростання та розвитку культури.

Чому ж так необхідне підживлення для розсади огірків:

  • Прискорене зростання культури та більш ранній процес плодоношення.
  • Більше тривалий термін плодоношення і часто на помітний період.
  • Добрива значно підвищують урожайність та впливають на смак дозрілих плодів.
  • При правильно підібраному підживленні підвищується імунітет рослини до багатьох захворювань.

На замітку! При внесенні правильно підібраних добрив культура поступово накопичує у собі велику кількість необхідних мікроелементів, які дозволяють їй повноцінно зростати та розвиватися.

Як часто потрібно удобрювати, поливати розсаду

Як відомо, огірки потребують дуже частого поливу. Але і підгодовувати їх потрібно не рідше. Зразкова схема підживлення розсади огірків:

  1. Через 10-14 днів появи перших сходів (не пізніше). До цього часу вже утворюються перші 2 листки. Добрива при цьому мають бути лише органічними.
  2. Через 14 днів після першого підживлення вносяться також органічні добрива, але лише у подвійній кількості. Варто звернути увагу, що добрива не повинні потрапляти на зелені частини маленької культури.
  3. Наступне підживлення проводитиметься тільки після висадки рослини на нове місце, оскільки розсада в цей час перенесе важкий стрес. Через 5 днів після висадки для грядки знадобиться рожева марганцівка, якою потрібно просто полити ґрунт.
  4. Далі інтервал між підживленням має становити в межах 10-15 днів.

Крім стандартної послідовності підживлення можуть знадобитися ще й додаткові внесення необхідних компонентів:

  • у період формування бутонів;
  • у період плодоношення;
  • при уповільненому зростанні;
  • у разі пожовтіння листя;
  • якщо жовтизна з листя передалася і плодам;
  • при настанні раптових холодів.

Цікаво знати! Крім кореневих підживлень існують ще й позакореневі. Їхнє внесення проводиться у проміжках між кореневими: приблизно 2 або 3 рази за сезон.

Способи підживлення

Звичайно ж, підживлення розсади огірків – це не найпростіше завдання, адже до підбору типу добрива доведеться підійти з усією відповідальністю. Також необхідно правильно підготувати засіб та своєчасно його внести. Тут виникає низка питань: чим підгодувати розсаду огірків, щоб стебла були товстенькі, повноцінно розвинені, формування бутонів і сам процес цвітіння проходив своєчасно і правильно, а також щоб урожай був рясним і плодоношення тривалим. Далі найпоширеніші варіанти підживлення.

Такий засіб вже давно користується популярністю серед дачників. Сам собою засіб є біостимулятором для рослин, створений штучним шляхом. Сутність дії препарату полягає в активізації власних захисних функцій рослин, які починають самостійно виробляти імунітет до агресивних факторів довкілля. Це може бути посуха, заморозки чи перепади температур.

Рослини, які пройшли обробку «Епіном» радують рясним урожаєм, який дозріває набагато швидше за необроблені екземпляри. Використовується добриво для позакореневих підживлень або замочування посадкового матеріалу.

Варто зазначити, що в даний час такого препарату, як «Епін» у продажу вже немає, але на його зміну прийшов удосконалений вигляд, який має назву «Епін-Екстра».

Біостимулятор випускається у ампулах (0,25 мг або 40 крапель). Перед використанням необхідно ретельно ознайомитися з правилами приготування, оскільки передозування може призвести до непоправних наслідків. Найголовніші відомості про засіб:

  • у процесі приготування дуже важливо перемішувати склад ретельно;
  • розчин зберігає свої корисні якості протягом 48 годин, але рекомендується використовувати його у свіжоприготовленому вигляді;
  • зберігання під сонячним промінням категорично заборонено;
  • Для зберігання краще підібрати затінене прохолодне місце.

Використання засобу для насіння огірків полягає в наступному:

  1. Зробити розчин: на 100 мл води 1 або 2 краплі “Епіну”.
  2. У цей розчин відправити насіння.
  3. Залишити на 5 годин за температури 20°С.

Застосування “Епіну” для огірків необхідне після появи перших 2 або 3 листків. Також варто повторити процедуру під час формування бутонів. Для обприскування культури необхідно підготувати розчин: 0,025 г на 100 мл води. Процедура проводиться рано-вранці або пізно ввечері, оскільки сонячні промені негативно позначаться на якості підживлення.

Добриво розсади огірків

Важливо! Розчин повинен потрапляти тільки на стебло, гілки та листя.

“Атлет”

Препарат “Атлет” також є своєрідним стимулятором зростання для розсади. Він користується неабиякою популярністю серед городників та зарекомендував себе як дуже ефективний засіб. Мета його використання – запобігання переростанню розсади та стимуляція процесів цвітіння. Особливо це актуально для тих, хто намагається виростити культуру, використовуючи вікно або балкон квартири, де дуже складно досягти повноцінного освітлення та відповідного температурного режиму. Зрештою рослина витягується вгору, стає тонкою та виснаженою, а цвітіння ніяк не відбувається.

При використанні засобу необхідно дотримуватись таких правил:

  • Під час обробки рослини препаратом “Атлет” необхідно повністю припинити полив.
  • При позакореневому підживленні грунт дозволяється зволожувати лише наступного дня.
  • Кореневе підживлення дозволяє полив лише через 2 дні після обробки.
  • Якщо намічається висаджування культури в ґрунт, потрібно припинити обробку препаратом за 5 днів до цього.

Застосування засобу завжди викликає поява на листі розсади білих плям. Але не варто цього лякатися, оскільки це нормальне явище, яке безслідно зникне за кілька днів.

Препарат “Атлет” також є своєрідним стимулятором росту для розсади.

Перед тим, як розпочати обробку, необхідно дуже уважно ознайомитися з інструкцією. Щоб обробити домашні рослини, необхідно підготувати наступний розчин: на 300 мл води 1,5 мл стимулятора.

Огірки обробляються засобом після появи двох або трьох листків. Це стосується кореневої підгодівлі. Але при виборі позакореневого варіанта знадобиться 3 процедури, інтервал між якими має становити 8 днів.

Препарат «Тур» є хімічним препаратом біологічно активної дії, який регулює зростання рослин, а також виступає як речовина, що перешкоджає процес приросту вегетативної маси пагонів у довжину. Випускається в ампулах об’ємом від 5 до 10мл у вигляді 58-70% водного розчину. Концентрат препарату – це густа рідина з жовтуватим відтінком, що відрізняється непривабливим запахом протухлої риби.

Використання препарату необхідне запобігання росту рослин, які у цей час досягли потрібної висоти. Це важливо в тому випадку, якщо розсада вже досягла потрібних параметрів, а для висадки на город чи теплицю несприятливий період.

Зверніть увагу! Для обробки розсади огірків необхідно 1 ампулу препарату Тур вилити в 10 л води і добре розмішати до розчинення. Удобрювати культуру потрібно за 10 днів до початку процесу цвітіння, через 10 днів після завершення процесу цвітіння, у початковий період дозрівання плодів. Рослина після добрива уповільнює ріст і відбувається збільшення бічних пагонів. Також плодоношення культури завдяки засобу збільшується щонайменше ніж на 30%.

Дріжджі

Дріжджі є найдоступнішим і найпростішим засобом для підживлення розсади огірків. Особливо вони підходять для тих, хто з ворожістю ставиться до хімічних добрив. Завдяки цьому підживленню значно зміцнюється коренева система, культура починає рясно зав’язати, плоди дозрівають набагато швидше і набувають хорошого смаку.

Як тільки сформується перший повноцінний листок огіркової розсади, знадобиться найпростіше підживлення засобом на основі дріжджів. Для приготування необхідно ретельно розфарбувати 100 г сирих дріжджів та викласти в ємність об’ємом 3 л. Заповнити тару водою (22-25˚С), постійно перемішуючи склад, а потім залишити для настоювання на 40 хвилин. Розвести водою розчин та полити розсаду.

підживлення огірків дріжджами у відкритому ґрунті

Часто дріжджове підживлення доповнюють ще й золою, яка використовується за необхідності внесення калійних добрив.

Зола містить весь необхідний перелік мінеральних та органічних компонентів для тепличної розсади. Особливо, якщо враховувати той факт, що теплиця стає розсадником грибкових захворювань, яким схильні до огірків, а продукт горіння рослинних залишків допомагає їх позбутися.

Найбільший ефект дає сухе зольне добриво, яке потрібно розкидати під кущами перед тим, як їх поливати. Також можна приготувати настій, для якого взяти 200 г золи та розвести у відрі теплої води. Залишити настоюватись на 7 днів. Потім удобрити кожен кущ цим розчином. Найчастіше зольний настій застосовується для умов відкритого ґрунту, де насичує рослина, дозволяючи отримати міцний та здоровий кущ.

Зола як добриво для огірків

Марганцівка

Полив огірків марганцівкою – це давно відомий народний метод, що дозволяє не тільки позбавити рослину багатьох захворювань, але ще значно зміцнює його.

Добриво розчином на основі марганцю відбувається в декілька етапів:

  • Знезараження насіння відбувається в розчині, що готується з розрахунку 3 г марганцю на 10 л води. Насіння опускається в рідину на 20 хвилин, а потім добре просушується. Це робить майбутні рослини витривалішими.
  • Важлива умова здорового росту рослин – це обробіток ґрунту ще перед висадкою. Для цього необхідно розвести 5 г марганцю в 10 води та добре полити ґрунт.
  • Також надалі поливаються і лунки таким розчином перед посадкою насіння.
  • Надалі кожен схід огіркової розсади обприскується марганцівкою. Провести процедуру необхідно тричі з інтервалом 2-3 дні.

Для тепличного вирощування огірків знадобиться обробка стін та ґрунту із зовнішнього боку споруди.

Полив огірків марганцівкою

Як підживлення для огірків йод дуже ефективний, оскільки він не тільки чинить антисептичну дію, але ще й добре впливає на ріст та розвиток рослини. Будь-який сорт після обробки йодом стає врожайним та обдаровує смачними, насиченими, вітамінами плодами.

Важливо! Підживлення огірків йодів необхідне в тому випадку, якщо рослина починає жовтіти і в’янути, зав’язь практично відсутня, і кущ зупиняється у рості.

Найпростіше підживлення полягає в додаванні кількох крапель йоду у воду, якою рослина поливається під корінь. Частий полив таким розчином неприпустимий, оскільки надлишок компонента призводить до викривлення плодів.

Поради дослідних садівників

  • Часто при вирощуванні огірків у теплиці трапляється так, що кожен листочок стає блідим, а надалі зовсім жовтіє. Це говорить про нестачу поживних компонентів. Для цього варто підгодувати кожен кущ сечовиною.
  • Домашні огірки в теплиці часто уповільнюють свій ріст, при цьому цвітіння починає з’являтися дедалі рідше. Тут потрібне калійно-фосфорне добриво.
  • Весна – це час посіву огірків на розсаду. Досвідчені садівники вважають, що найсприятливіший для цього час – початок квітня. Щоб не турбувати культуру пересадками (огірки цього не люблять), варто використовувати для розсади торф’яні стаканчики, які не потрібно відкрити перед висадкою, вони вирушають прямо в грунт.
  • Для вирощування огірків у теплиці підходить і зима. Для того щоб отримати свіжі огірочки в січні або лютому, необхідно висаджувати насіння ще у вересні, а розсаду, що підросла, в грунт – не пізніше жовтня.
  • Кандидат сільськогосподарських наук Октябрина Ганичкіна рекомендує вирощувати огіркову розсаду у яєчній шкаралупі. Ця технологія дозволяє отримати розвинену рослину із сильною кореневою системою, яка постійно підживлюється кальцієм.

Щоб зібрати хороший урожай огірків, необхідно правильно підгодовувати кущі, дотримуючись дозування та періодичності.

Про автора

admin administrator