Чи можна білити молоді яблуні навесні

Авторadmin

Чи можна білити молоді яблуні навесні

Побілка яблунь крейдою і вапном: коли можна, влітку, восени або навесні

Для того щоб фруктові дерева приносили хороший урожай, їм потрібно догляд. Важливим етапом підтримки здоров’я мешканців саду є побілка. Вона робить його більш привабливим і красивим і охороняє від хвороб, шкідників і несприятливих кліматичних факторів. Далі розглянемо, як правильно проводити побілку яблунь і чи потрібна вона взагалі?

Чи потрібно білити яблуні?

Плодові дерева, в тому числі і яблуні, потребують побілки. Нанесення світлого складу на кору в весняний період захистить від травм через яскравого сонця. Стовбури дерев темного кольору, тому вдень вони значно нагріваються. У нічний же час навесні температура повітря помітно опускається. Через такого перепаду тріскається кора. У ці щілини швидко потрапить інфекція і комахи, які призводять до хвороб і загибелі рослини. Вибілені стовбури будуть відбивати світло, менше нагріватися і вони не потріскаються. Такий захист потрібна і для молодих, і для старих рослин.

Важливо! Фарбування білилами стовбурів восени – це міра боротьби з шкідниками. У корі на зимівлю заселяються різні комахи. За допомогою побілки знезаражують дерева від дорослих комах, личинок, яєць, лялечок.

Вік дерева для побілки

Не всі яблуні білять. Зовсім молоді такій процедурі не беруть під. Їх лише загортають для зимівлі, але без поліетиленової плівки. Іноді побілку все ж проводять, але слабким, щадним розчином крейди. Вапно спалить ніжну кору, її використовувати для молодняка можна. Краще застосовувати ткані матеріали, мішковину. Коли дерево почне приносити плоди, його слід білити. Після цього побілку проводять щорічно.

Коли краще білити яблуні?

Найбільш поширеним варіантом є весняна побілка дерев, але досвідчені садівники проводять цю процедуру мінімум двічі: навесні і восени. Погода для роботи повинна бути сухою, щоб склад не змило дощем відразу ж, щоб він закріпився надійно на корі.

Осінню побілку проводять в жовтні або на початку листопада. Якщо ж на зиму дерева не фарбували, то термін весняної фарбування треба перенести на лютий. Якщо ж зимували яблуні під захистом, то білять їх в березні або квітні. У травні білити яблуні – пізно.

Якщо розчин після весняної побілки встиг втекти з дерева, то захисну процедуру можна додатково провести влітку.

Як підготувати дерево до побілки?

Щоб обробка яблунь мала ефект, важливо їх правильно підготувати до такої процедури. Вона включає три обов’язкових етапи.

  1. Чистка. Стовбури яблунь позбавляють від старої кори, особливо щедро покритої лишайниками. Великі сегменти видаляють шпателем або дерев’яною лопаткою. Остаточну чистку проводять металевою щіткою. Таку процедуру краще робити після дощу або при високій вологості повітря. Тоді кора буде легше усуватися. Дистанційні частини необхідно спалити, щоб не допустити поширення інфекцій і садових шкідників. Для зручності можна розстелити перед чищенням навколо дерева клейонку.
  2. Дезінфекція. Цей етап підготовки до побілки краще здійснювати в суху погоду, щоб дощі не змили розчин для дезінфекції. Проводити її дозволяється декількома способами. Можна обприскати яблуню за допомогою пульверизатора розчином мідного купоросу, приділяючи особливу увагу ушкоджених ділянок. Також можна помити стовбур розчином золи або золи з господарським милом. Головне, працювати у рукавичках. Для цього 2 кг деревної золи і брусок господарського мила розчиняють у відрі води.
  3. Замазування ран. Після видалення старої кори на стовбурі яблуні можуть залишитися тріщини, поглиблення, рани. Їх не можна залишати відкритими. Замазувати такі виїмки слід глиняним розчином або спеціальною садовою замазкою. Хорошим захисним засобом є суміш гною і глини, розведена у воді. Тільки після цих трьох етапів можна приступати до побілки яблунь.

Популярні розчини та їх приготування

Для побілки яблунь використовуються різні склади. Але частіше для цієї мети застосовують вапно. У разі коли потрібна обробка молодих дерев, фахівці рекомендують замінити її крейдою.

фарба

Надійний довготривалий результат дає побілка фарбою. Використовують водоемульсійні різновиди або ж акрилові. Водоемульсійна фарба добре тримається на стовбурі і відмінно відображає сонячні промені, але не має вираженого обеззараживающего ефекту, більше підходить для весни. Акрилова фарба надійно захищає яблуню від шкідників, в тому числі від грибкових інфекцій. Ніяких додаткових інгредієнтів не буде потрібно. Мінус цієї процедури – її суттєва вартість.

вапно

Це одне з найпопулярніших речовин для догляду за деревами. Використовувати його легко, варто вапно недорого. Щоб вона краще фіксувалася на стовбурі, можна додати трохи глини. Вона додасть в’язкість розчину.

Білити дерева просто «білої водою» з низькою концентрацією вапна сенсу немає, вона швидко змиється, проводити фарбування в саду доведеться не один раз.

Розчин для обробки готують з такими пропорціями:

  • вода – 4 літри;
  • вапно – 600 г;
  • молоко – 1 стакан або замість нього клей ПВА – 4 ст. ложки.

Всі компоненти добре розмішати до однорідного стану. Для посилення знезаражуючого ефекту добре до такої суміші додати ще 2 ст. ложки мідного купоросу. Це захистить яблуні від багатьох хвороб. Можна мідний купорос замінити залізним. Але занадто часто препарати міді використовувати не варто, так як вона буде накопичуватися в грунті, пригнічувати ріст дерева.

інше

Крім фарби і вапна для побілки яблунь можна застосовувати глину і коров’як. Перший варіант – відмінний теплоізоляційний матеріал, який оберігає стовбури від зайвого нагрівання або переохолодження, а також від впливу сильного вітру. Цей природний матеріал не блокує пори дерева, воно може дихати.

Розчин коров’яку за рахунок його клейкою здатності надійно фіксує суміш на стовбурі. Також він виступає в ролі своєрідного добрива. Щоб приготувати суміш, 2-3 кг глини змішують з 10 літрами води, потім додають коров’як, поки суміш не досягне необхідної консистенції.

Як правильно білити яблуню?

Склад наносять за допомогою звичайного пензлика на попередньо підготовлені (очищені) стовбури яблунь. Склад повинен рівномірно, повністю покривати дерево, без пробілів. Якщо яблуня доросла, то кисть повинна бути широкою. При бажанні можна використовувати краскопульт, але в такому випадку витрата білил буде неекономним.

Висота, до якої повинен доходити білий рівень, – не менше 1, 5 метра, краще пофарбувати яблуні на 2 метри. Можна білити стовбур до першої скелетної гілки, а також частина гілок до їх третин частини або навіть половини.

Також слід розгребти землю біля основи дерева і пофарбувати його вниз на 4-5 см. Після висихання захисного шару грунт слід повернути на місце.

Щоб осінню побілку чи не змило дощем відразу, слід захистити дерево, оточивши його поліпропіленовим мішком. Важливо вибирати їх білого кольору.

Цей матеріал надійно захистить стовбур від вологи, але не буде перешкоджати проникненню повітря. Стовбур яблуні потрібно обмотати спочатку товстою мотузкою, а потім мішком. Так вийде повітряний прошарок. Виріб закріплюють до весни. Коли мине загроза серйозних морозів, його знімають.

поширені помилки

Побілка не принесе бажаних результатів, якщо її проводити неправильно.

Ось основні помилки, які допускають недосвідчені садівники:

  1. Невисока побілка дерева, на відстань близько півметра. Мінімальний рівень побілки повинен складати 1, 5 метра.
  2. Дуже молоді яблуні зовсім не білять і не обробляють від шкідників, оскільки на їх стовбурах немає тріщин. На жаль, молоді саджанці дуже схильні до хвороб і нападкам шкідників. Їх найкраще обробляти розчином крейди.
  3. Обробка молодих саджанців тим же самим розчином, що і старих дерев. Це неправильний підхід, тому що у молодих рослин дуже тонка і ніжна кора, вона не витримає агресивного впливу вапна.
  4. Використання занадто рідкої консистенції складу для побілки. У цьому випадку засіб легко змиється першим же дощем або з-під нього буде просвічуватися кора. Від такої побілки толку зовсім мало, тому не варто економити.
  5. Побілка дерев дуже густим складом. Це також погано, як і дуже тонкий шар. При товщині покриття білил більше 3 мм вони почнуть розтріскуватися.
  6. Проведення побілки стовбурів без попереднього очищення. Така обробка захистить від перепаду температури, але не від шкідників. Але важливо не поранити деревину при зачистці, інакше від цієї процедури шкоди буде більше, ніж користі.
  7. Застосування лише весняної побілки. Це краще, ніж зовсім не білити дерева. Але надійну їх захист від негативних факторів може забезпечити тільки дворазова побілка – навесні і восени.
  8. Не дотримання термінів проведення робіт. На зиму яблуні слід білити лише тоді, коли вони повністю скинули листя до початку заморозків. Навесні важливо встигнути побілити дерева до появи молодого листя.
  9. Сірий колір захисного шару після висихання. Якщо так уже сталося, що побілка вбралася, необхідно нанести ще один захисний шар.
  10. Тривале зберігання приготовленого розчину. Змішувати компоненти необхідно перед проведенням робіт. Якщо вапняний розчин постоїть кілька днів, він втратить свої захисні властивості.

Побілка яблунь – нескладна процедура. Але проводити її слід регулярно. Це гарантує, що дерева в саду завжди будуть здоровими і порадують рясним врожаєм.

Проводимо побілку яблунь навесні

Зима швидко і неухильно наближається до вашого саду, а разом з нею вітру та обледеніння, навала гризунів і шкідників, які зимують в корі.

Все це здатне зашкодити вашому яблуневий саду.

Ви дізнаєтеся причину побілки яблунь, білити чи тільки навесні, ніж білити і як убезпечити свій сад від негативних факторів за допомогою правильної побілки дерев.

Для чого вона потрібна?

Для того щоб зрозуміти причину побілки дерев, варто розповісти трохи про їх корі. Для дерева кора – як шкіра для людини. Вона зустрічає несприятливі і небезпечні умови зовнішнього середовища першої і захищає внутрішні органи. Таких несприятливих умов для дерева безліч: різкі перепади температури, пронизливий вітер, сильні морози і пригрів, дія шкідників і зуби гризунів. Кора дерева може отримувати сонячні опіки або обмороження, хворіє, відшаровується і тріскається. Як і пошкодження шкіри людини, травма кори приводить до проникненню інфекції і шкідників всередину дерева, його ослаблення, передчасного в`янення і смерті.

З цієї причини необхідно захищати кору дерев.

  • охороняти кору від опіків – взимку і ранньої навесні, коли немає листя, служить природним захистом від променів сонця;
  • захистити яблуню від коливання температур і запобігти розтріскування кори;
  • захистити яблуню від дії шкідників-комах, які відкладають личинки в кору.

Чи знаєте ви? Вапняк утворюється на морському дні як результат накопичення органічних залишків (в основному з черепашок). Саме інтенсивне утворення вапняку відбувалося в силурийском і юрському періоді.

Помилково ставитися до побілки яблунь як до декоративного заняття. Досвідчені садівники помітили, що побілка кори дерев є ефективною захисною мірою.

Коли слід проводити побілку яблунь?

  • основна і найбільш важлива побілка дерев проводиться восени в наступні терміни: з жовтня по листопад;
  • оновлююча, повторна побілка дерев навесні проводиться в такі терміни – з кінця лютого до початку березня;
  • третю побілку роблять в липні.

Якщо ви хочете посадити яблуневий сад, ознайомтеся з різноманітністю сортів яблунь: низькорослі, колоноподібні, раннього і пізнього дозрівання, зимостійкі.

навесні

Розглянемо, коли проводиться побілка дерев навесні.

Її роблять в лютому – на початку березня, в той час, коли стовбур дерева може розігріватися днем ​​до температури 11ºC, що сприяє ранньому сокоруху. У той же час зима і початок весни мають дуже холодні ночі, коли температура може опускатися до -10ºC, це призведе до того, що сік замерзне, відбудеться розрив тканин і утворення морозобоін.

Біла фарба, нанесена на стовбури яблунь і скелетні гілки, ефективно відштовхує промені сонця, дозволяє захистити кору від перегріву і оберігає яблуню від раннього пробудження.

восени

Давайте розберемося, коли білити яблуні восени. Саме побілка в цю пору року вважається найбільш важливою. Плодоноснікі яблунь без цієї процедури не тільки втрачають декоративність, але і гинуть, так як різкі коливання температур восени-взимку призводять до сильних пошкоджень кори яблуні.

Проводити побілку необхідно в жовтні-листопаді, перед тим як почнуться заморозки. Якщо успішно провести побілку, сад точно буде захищений від сильних морозів, від утворення полою на гілках і стовбурах, а також від голодних гризунів, які поїдають кору яблунь.

Дізнайтеся більше про те, які заходи догляду знадобляться восени вашому саду: вишні, груші, персику, винограду, смородині.

Чи потрібно білити молоді саджанці

Молоді саджанці із зеленою корою і не повністю сформованою деревиною радять НЕ білити. Основна причина відмови від побілки через те, що побілка може обпалити не сформована кору дерева і сприяти повітряної ізоляції кори дерева і деревини. Через це порушуються обмінні процеси в молодих саджанцях.

  • Зменшити вдвічі концентрацію приготованого розчину вапна.
  • Замість розчину вапна можна використовувати спеціальну водоемульсійну або акрилову фарбу для дерев.
  • Також можна використовувати срібну біомаска.

Чи знаєте ви? У XVII-XVIII століттях вапно була основним в`язким компонентом в будівництві будинків і храмів. Простий народ не міг собі дозволити будувати будинок з вапняку, а ось побілка будинку була доступна.

Найпопулярніші склади побелок

Молоді яблуні можна білити самими різними сумішами. Головне, щоб після фарбування кора була білою, могла дихати і повільно змивалася. До сумішей з такими критеріями можна віднести наступні: вапняний розчин, водоемульсійна фарба, вододисперсійних фарба.

  • молоко;
  • господарське мило;
  • глину;
  • клей ПВА;
  • казеїновий клей.

Засіб для побілки можна приготувати самостійно. Ось кілька простих рецептів для побілки молодих яблунь, і ми відповімо на питання: чим білити яблуні восени.

  1. Засіб, який дає білизну (крейда або вапно).
  2. Засіб, завдяки якому розчин буде прилипати до кори.
  3. Засіб, який знезаражує (зазвичай використовують мідний купорос).

важливо! Побілка повинна бути виключно білою. Жоден інший колір не захистить молоді саджанці від сонячних опіків і перепадів температури. Чим біліше розчин, тим краще.

Для того щоб приготувати побелочний розчин, потрібно змішати всі компоненти відповідно до обраного варіанту. Всі інгредієнти розмішують до однорідного стану.

  • 2,5 кг вапна;
  • 1 відро води;
  • 0,5 кг мідного купоросу;
  • 0,2 кг казеїнового клею.
  • 2,5 кг гашеного вапна;
  • 1 відро води;
  • 0,3 кг мідного купоросу;
  • 1 кг жирної глини;
  • 1 лопата коров`ячого гною.
  • 2,5 кг крейди;
  • 1 відро води;
  • 10 столових ложок мучного клейстеру.
  • 2,5 кг крейди;
  • 1 відро води;
  • 10 столових ложок мила.
  • 2 кг крейди;
  • 10 літрів води;
  • 0,2 кг глини.

важливо! Для того щоб зайці і миші не чіпали кору дерев, до розчину потрібно додати 20 г карболової кислоти на одне відро приготованого розчину.

Правила проведення процедури

Розглянемо, як білити яблуні восени і навесні.

Якщо побілка на зиму не була проведена, то навесні, крім вибілювання яблуні, потрібно підготувати скелетні гілки і стовбур дерев. Проводити такі процедури краще сирим похмурим днем.

Для початку яблуню необхідно звільнити від старої мертвої кори, для цього розстеліть тканина або клейонку під деревом і зніміть дерев`яним скребком шматочки кори, які легко відстають. обробити необхідно весь штамб і третина скелетних гілок. Для роботи можна взяти старі рукавички, а відшарувалася кору краще спалити. Після очищення кори її потрібно піддати дезінфекції, для цього в сонячний день обробіть штамб і підстава гілок спеціальними засобами: 5% -ним розчином мідного купоросу або препаратами «ХОМ», «Абіга-Пік», «Оксихом».

правильне обприскування роблять за допомогою розпилювача (дрібнодисперсного) з дуже близької відстані, для того щоб рідина утворила туман, який плавно осідає на кору, а не тече по ній струменями. Проводити обприскування потрібно вранці, щоб до вечора яблуня підсохла.

Небажано щорічно проводити дезінфекцію препаратами, що містять мідь, так як метал накопичується в дереві і його концентрація стає токсичною для яблуні. Для того щоб убезпечити ваш сад від такого явища, потрібно чергувати обприскування мильно-зольним розчином, який нешкідливий для дерева, але очищає кору не гірше, і обробку фунгіцидами.

З хворобами яблуні борються такі фунгіциди: «Справи», «Строби», «Полірам», «Альбіт», «Швидкість».

Для того щоб залікувати травми і тріщинки, які утворилися в процесі обробки дерева, використовують садову пасту «Раннет», що складається з мідного купоросу і гумата. Так як паста не відрізняється вологостійкістю, процедура проводиться в суху погоду.

Також рекомендують використовувати пасту «БлагоСад» українського виробництва, про яку добре відгукуються досвідчені садівники. Виготовлена ​​вона на натуральній жировій основі і прекрасно тримається на стовбурі.

Після того як вся підготовча робота проведена, приступайте до процедури. Оптимальна висота вираховується за формулою: весь штамб плюс третя частина скелетних гілок. Дорослі дерева белятся на висоті 1,5-1,8 метра, але в принципі кожен досвідчений садівник намагається провести побілку вище.

В цілому процес побілки восени і навесні майже не відрізняються.

Прочитавши цю статтю і пішовши простих порад, ви зможете зробити ваш сад здоровим і доглянутим, а він віддячить вам солідним урожаєм.

Про автора

admin administrator