Чи можна дітям пити Трійчатку

Авторadmin

Чи можна дітям пити Трійчатку

Зміст:

Як використовувати трійчатку від температури для дітей: інструкція

Жар – поширений і болісний симптом багатьох вірусних та інфекційних захворювань. У випадках підвищення температури понад 38,5º медики часто використовують таку лікарську суміш, як трійчатка. Засіб ефективно справляється з жаром і полегшує загальний стан пацієнта за короткий термін. Зважаючи на м’який вплив на організм препарат показаний до застосування і дорослим, і дітям.

Що таке трійчатка

Поєднання трьох дієвих компонентів у правильній пропорції призводить до нормалізації температури тіла і зникнення супутніх симптомів.

До складу трійчатки входять такі активні речовини:

  • Анальгін – виконує жарознижувальну функцію і позбавляє від ломоти в м’язах і суглобах;
  • Дротаверин – знімає спазми і больові відчуття;
  • Димедрол – володіє антигістамінними властивостями, знімає набряклість слизової, а також посилює дію Анальгіна.

За потреби лікар може замінити деякі компоненти препарату. Наприклад, за індивідуальної непереносимості Дротаверіна його замінюють на Но-шпу або Папаверін. Але-шпа, крім іншого, сприяє розширенню периферичних судин на шкірі і знижує артеріальний тиск, в результаті чого зростає тепловіддача організму і загальне самопочуття поліпшується.

Дімедрол взагалі не можна придбати в аптеці без рецепту лікаря, тому його часто замінюють іншими антигістамінними – Тавегілом або Діазоліном.

Покази застосування

Трійчатку використовують для зниження температури тіла вище 38,5º, що виникла в результаті:

  • вірусних інфекцій
  • простудних захворювань
  • розвитку запальних процесів.

Якщо дотримуватися пропорції, то поєднання трьох препаратів допоможе швидко стабілізувати температуру, зняти біль і ломоту в суглобах, позбутися головного болю.

Після внутрішньомишкової ін’єкції температура спадає вже через 20 хвилин, при прийомі таблеток – через 40-50 хвилин.

Як розрахувати пропорції трійчатки

Дозування активних речовин для дорослої людини (вагою 60 кг) розраховується за такою схемою:

  • Димедрол – 1 мл,
  • Анальгін – 2 мл,
  • Дротаверін – 2 мл.

Для дітей з меншою вагою дозування розраховується згідно з пропорціями. При вазі тіла понад 100 кг дозування речовин збільшується вдвічі.

Якщо ви вирішили самостійно приготувати трійчатку для дитини, а тим більше замінити один з компонентів, рекомендуємо звернутися за консультацією до педіатра. Підібрати пропорції може тільки кваліфікований фахівець, враховуючи індивідуальні свідчення.

Найчастіше препарат вводять внутрішньомишково (в цьому випадку він більш ефективний), але в деяких випадках призначають таблетки.

Як зробити ін’єкцію

  1. Добре розігрійте ампули з препаратами в долонях, обробте спиртовмісним розчином або серветкою.
  2. В одноразовий шприц спочатку набирається Анальгін, а вже після нього Дімедрол і Дротаверін.
  3. Для уколу вибирають зовнішній верхній квадрат сідниць. Обробте шкіру спиртовим розчином.
  4. Голка вводиться перпендикулярно кожному покриву на 2/3 довжини, після чого починають вводити ліки. Краще робити це повільно, щоб не викликати різких больових відчуттів.
  5. Після вилучення голки нанесіть на місце уколу йодну сітку.

Час дії трійчатки становить 3-4 години, а використовувати її частіше, ніж 3 рази на добу, небезпечно для дитячого організму.

Після введення ліків давайте дитині пити більше рідини, щоб знизити агресивний вплив на нирки і печінку.

Якщо дитина боїться уколів, можна зробити спеціальну клізму на основі Димедролу і Анальгіна. Вона ефективна, але не підходить для частого застосування.

Протипоказання до застосування

  • Алергічні реакції на компоненти препарату.
  • Наявність гострих ріжучих болів у животі (в цьому випадку висока температура може бути симптомом апендициту).
  • Вживання Анальгіна або препаратів зі схожим складом незадовго до ін’єкції. (існує ймовірність передозування препаратом).

Трійчатка рідко викликає гострі алергічні реакції і не має важких побічних ефектів, тому використовувати склад для зниження температури у дитини рекомендують багато лікарів. Однак повністю вилікувати захворювання препарат не здатний, тому відразу після ін’єкції рекомендується звернутися до лікарні для продовження лікування.

Трійчатка від температури: ефективність, рецепти та склад препарату, фармакологічна дія

Серед медиків цей медикамент вважається універсальним способом при необхідності швидко позбутися симптомів жару. Трійчатка від температури – засіб, який є сумішшю трьох препаратів, при взаємодії вони допомагають ефективно справлятися з грипом, ГРВІ та іншими запальними захворюваннями. Можна використовувати у вигляді таблеток або внутрішньом’язових ін’єкцій.

Що таке трійчатка

Засіб ще називають літичною сумішшю, при правильно пропорції складових речовин вдається швидко нормалізувати високу температуру тіла, подолати супутні симптоми. Досвідчений лікар може замінити один або два компоненти зі складу трійчатки.

Іноді Анальгін замінюється на будь-який інший жарознижувальний засіб, Супрастин може бути замінений на Діазолін, а Папаверін змінюють на Дротаверин, Но-шпу або Парацетомол.

Проводити експерименти самостійно не рекомендується, тому що важливо враховувати особливості взаємодії лікарських засобів.

склад

Компоненти медикаменту можуть змінюватись при врахуванні індивідуальних особливостей пацієнта (непереносимість або алергія на препарати). Із сукупності властивостей усіх інгредієнтів і формується такий виражений позитивний ефект. Що входить у трійчатку від температури за класичним варіантом:

  1. Но-шпа . Активною речовиною цього медикаменту є дротаверин, який став похідним від ізохіноліну. Він має високу спазмолітичну дію по відношенню до гладкої мускулатури, формує ефект інгібування ферменту фосфодіестерази. Останній бере участь у гідролізі цАМФ та АМФ.
  2. Анальгін. Метамізол натрію у складі препарату є похідним піразолону. Засіб має слабку болезаспокійливу, жарознижувальну, протизапальну дію. Пов’язаний механізм дії з пригніченням синтезу простагландинів (ПГ). Через 20-40 хвилин після вживання медикаменту розвивається фармакологічна дія. Максимальна ефективність компонента настає через 2:00.
  3. Діазолін . Виконує роль блокатора Н1-гістамінних рецепторів. Допомагає зняти набряклість слизових оболонок, має протиалергічну дію. У складі трійчатки цей медикамент допомагає послабити вплив гістаміну на гладкі м’язи кишечника, бронхів, матки, знизити вираженість гіпотонію, підвищити проникність судин. Медикамент добре проникає в ЦНС, при цьому він не має седативної або снодійної дії. Має слабкі М-холінергічні, анестезуючі властивості. Ефект від застосування настає через 30 хвилин, може тривати до 2 днів.

Фармакологічна дія

Трійчатка визнана всіма лікарями як ефективний засіб проти температури при необхідності швидко знизити жар. Кожен компонент у складі засобу має свою фармакокінетику. Препарати, з яких готується трійчатка:

  1. Анальгін . Здатний швидко і повно абсорбуватися відразу після застосування внутрішньо. Відсутній у крові незмінений метамізол, препарат виводиться нирками. Необхідно враховувати, що можуть виділятися метаболіти разом із грудним молоком. Виводиться засіб повністю з організму разом із сечею.
  2. Но-шпа . Абсорбується повністю із ШКТ при застосуванні у вигляді таблеток. При першій фільтрації через печінку після метаболізму 65% препарату потрапляє у системний кровотік. За годину досягає плазми.
  3. Діазолін. Медикамент всмоктується через ШКТ відносно швидко, засіб відразу потрапляє до тканин організму. Біодоступність діазоліну може бути в межах 40-60%. За 4 години відбувається напіввиведення з плазми, що практично не проникає через гематоенцефалічний бар’єр. Переробляється печінкою та виводиться нирками.

Показання до застосування

Засіб може використовуватися у всіх випадках для дітей або дорослих при необхідності збити жар. Трійчатка при температурі ефективно бореться із запальними процесами, грипом чи сезонними застудами.

До того ж, суміш допомагає по-справжньому боротися з іншими інфекційними захворюваннями. Не рекомендується збивати температуру, якщо вона не піднялася вище за 38 градусів.

Середовище, яке створюється за таких умов, не подобається хвороботворним бактеріям, що призводить до зупинки їх розмноження та загибелі.

Обов’язково збивати температуру за допомогою трійчатки або іншого засобу потрібно, якщо у вас:

  • часті судоми, непритомність;
  • вади серця;
  • психічні, невротичні розлади;
  • аритмія.

Як робиться трійчатка

Готувати дані медикамент проти температури слід лише лікареві, який зможе точно розрахувати пропорції. Трійчатка є серйозним та сильнодіючим препаратом, який пити без причини не можна.

Призначають прийом медикаменту в екстрених випадках, коли є необхідність швидко та ефективно збити температуру.

Окремо слід враховувати, що вже прийнято пацієнтом, повторний прийом анальгіну може призвести до передозування.

Трійчатка із таблеток

При необхідності швидко збити високу температуру тільки фахівець може правильно приготувати суміш з медикаментів. Для цього використовуються три таблетки, які мають бути сумісні між собою, у деяких випадках підбираються аналоги.

Наприклад, замість Папаверину використовують Парацетамол, Дімедрол замінюють на Супрастин або Діазолін. Часто проблеми виникають через анальгін (під час вагітності його не можна або вже було прийнято раніше), його змінюють на будь-який інший знеболюючий засіб.

Особливо акуратним при створенні трійчатки необхідно при лікуванні дитини.

Спосіб застосування трійчатки від температури

Це серйозний засіб, який важливо приймати акуратно, недбалість може призвести до появи побічних ефектів та ускладнень. Укол трійчатки проводиться за такими пропорціями:

  • антигістамінний препарат (Дімедрол/Діазолін) – 1 мл;
  • Папаверин/Но-шпа – 2 мл;
  • Анальгін – 2 мл.

Якщо ви вирішили зупинитися на варіанті в таблетках, то дотримуватись пропорції для боротьби з температурою набагато легше. Доросла людина повинна взяти по одній таблетці кожного засобу. Запийте великою кількістю води.

Три таблетки від температури дитині давати не можна, необхідно добирати дозування, виходячи з ваги хворого.

Дозування дорослим

Не рекомендується приймати трійчатку для боротьби із температурою самостійно, призначити засіб повинен лікар. Перед прийомом рекомендується проконсультуватися із спеціалістом. Він зможе порадити вам форму прийому (розчин трійчатки чи пігулки). Укол принесе полегшення пацієнтові через 20 хвилин, пігулки почнуть діяти через 30 хвилин.

Підбирається оптимальне дозування з урахуванням ваги хворого. При вазі 60 кг людини готується розчин у співвідношенні 1:1:1 мл всіх компонентів.

При вживанні таблеток необхідно прочитати інструкції до всіх медикаментів, як правило, вистачає по 1 таблетці кожного засобу. Перевищувати встановлені дози трійчатки не рекомендується, може статися передозування.

Висока температура може повертатись, але більше 3 разів приймати засіб від температури не можна.

Дітям

Тільки лікар може призначати цей медикамент дитині. Трійчатка для дітей від температури може бути небезпечною при неправильному розрахунку співвідношення та кількості компонентів.

Фахівець зможе правильно підібрати аналоги, якщо у дитини алергія чи непереносимість одного з інгредієнтів трійчатки. Працівники медицини не рекомендують батькам проводити самолікування високої температури цим засобом. Розраховується дозування, виходячи із ваги пацієнта.

Робити укол трійчатки можна лише при різкому зростанні температури та відсутності можливості викликати лікаря.

Як правильно зробити ін’єкцію

Краще, якщо колоти трійчатку буде фахівець. При гострій необхідності виконати укол до приїзду лікаря, можна скористатися наступною інструкцією, щоб збити температуру:

  1. Візьміть ампули з ліками та потримайте їх у долонях, щоб зігріти.
  2. Продезінфікуйте ватним тампоном із спиртом перед ін’єкцією ампули.
  3. Наберіть в одноразовий шприц 2 мл Анальгіну.
  4. Далі наберіть 2 мл Но-шпи.
  5. Останнім набирають 1 мл антигістамінного засобу.
  6. Робити внутрішньом’язову ін’єкцію необхідно у верхню частку сідниці. Тут протріть шкіру ваткою зі спиртом.
  7. Голку необхідно ввести строго перпендикулярно до поверхні м’яза.
  8. Введіть голку на 2/3 довжини, повільно почніть, вводьте трійчатку.
  9. При виникненні дома уколу ущільнення його необхідно змастити йодом (сітка).

Використання трійчатки від температури під час вагітності

Під час виношування та годування дитини застосовувати цей медикамент не рекомендується.

Пов’язано це з Анальгіном, який може викликати побічні ефекти, здатний проникати до складу молока.

Рекомендується замінити його на засіб із групи НПЗЗ (нестероїдні протизапальні речовини), які дозволяється приймати вагітним. Правильно підібрати компоненти зможе лише фахівець-лікар.

Протипоказання

Засіб відноситься до групи сильнодіючих, тому застосовувати його краще після консультації з лікарем. Трійчатка від температури протипоказана у таких випадках:

  1. Алергія на один із інгредієнтів суміші.
  2. Гостра, ріжуча блукаюча біль у животі. Це може бути ознакою апендициту.
  3. Якщо до прийому літичної суміші вже було використано анальгін або препарат, який його містить. Це спричинить високий ризик передозування.
  4. Період лактації, вагітність.

Передозування

За дотриманням усіх приписів лікаря цей медикамент є безпечним для здоров’я людини. Рецепт приготування включає анальгін, який часто стає причиною передозування. Як правило, після цього виникають такі симптоми:

  • судоми;
  • блювання;
  • нудота;
  • втрата свідомості;
  • у поодиноких випадках кома.

Оциллококцинум – один із найкращих препаратів для боротьби з грипом та застудою. Він впливає на імунітет, завдяки чому організм починає самостійне одужання.

Фахівці стверджують: при прийомі Оциллококцинуму на ранніх стадіях захворювання можна задавити вірус чи інфекцію лише за чотири дні! Значне покращення самопочуття пацієнти відчувають вже на другий день застосування препарату.

Трійчатка (літична суміш) від температури для дітей

Трійчатка від температури широко використовується в педіатрії як засіб для екстреної допомоги під час спеки. Це комбінований засіб, що складається з трьох медичних препаратів, спрямованих на пригнічення простагландинів, зменшення болю та запального процесу, перешкоду виникненню судинних спазмів.

Показання до застосування

Трійчатка – це лікарський засіб, що складається з комбінації трьох препаратів – спазмолітика, жарознижуючого та антигістамінного. Склад може бути різним, але найпоширенішим є поєднання медикаментів Ношпа, Анальгін і Димедрол.

Основне показання до застосування літичної суміші (трійчатки) – сильний жар. Коли температури у дитини вище 38С, є ризик спазму судин, які призводять до судом. Не завжди допомагають жарознижувальні препарати, тому краще використовувати трійчатку як метод екстреної допомоги. Цей засіб дозволено дітям з півроку за призначенням лікаря.

Самостійно спазм судин можна визначити по п’ятах: якщо вони рожеві та теплі, значить, достатньо одного препарату проти жару, наприклад, Парацетамолу або Ібуфену. Це два основних ліки, які можна давати дитині без попередньої консультації з фахівцем. Важливо давати їх так, щоб інтервал між прийомом однакових засобів був не меншим за 6 годин.

Якщо стопи холодні та бліді, це свідчить про спазму судин, у цьому випадку необхідно дати спазмолітик. Найчастіше використовується Но-Шпа, але його можна замінити й іншими препаратами аналогічної дії.

При температурі нижче 38˚С немає необхідності приймати ліки, тому що організм сам може подолати хвороботворні мікроорганізми, які спровокували запалення і жар.

Інші показання до застосування трійчатки:

  • порушення свідомості, судоми, судинні спазми, прискорене дихання;
  • аритмія, тахікардія; підвищення артеріального тиску на тлі температури;
  • психічний розлад та стресовий шок, у якому підвищується температура.

У будь-якій із вищеописаних ситуацій літічка служить швидкою допомогою, але при цьому необхідно звернутися до лікарів для повного обстеження та призначення курсу лікування.

Трійчатка – що це таке і чи можна її використовувати для дітей

Трійчатка для дітей використовується з 6 місяців, у крайніх випадках із 3, якщо передбачувана користь перевищує можливу шкоду. Це не один засіб, а комбінація трьох препаратів, які при одночасному прийомі або ін’єкційному введенні посилюють властивості один одного, завдяки чому діють швидше та ефективніше.

Медикаменти, що входять до складу трійчатки

Трійчатка від температури для дітей може мати різний склад, але це завжди повинні бути 3 препарати різнобічної дії:

  1. Жарознижувальний компонент підбирається залежно від віку пацієнта. Для дітей частіше використовується Нурофен або Ібуфен, для дорослих – Парацетамол, Анальгін, Аспірин або Німесулід. Парацетамол також швидко чинить жарознижувальну дію і при цьому втамовує біль і покращує загальний стан. Його можна дітям практично з народження, але він належить до фармакологічної групи нестероїдних протизапальних засобів та має багато побічних ефектів.
  2. Спазмолітичний препарат необхідний для попередження судом та спазму судин. Найпоширеніший препарат даної категорії – Но-шпа, найчастіше він використовується для усунення спазму у дітей. Ще можна застосовувати Нікотинову кислоту, Нікошпан (протипоказаний дітям), Дротаверін.
  3. Літична суміш від температури для дітей обов’язково має включати антигістамінний компонент. Це лікарський засіб, який перешкоджає розвитку алергічної реакції. Часто організм реагує на жар висипом або набряком, тому важливо запобігти цим явищам. Крім цього, при хворобі пацієнту прописують безліч препаратів, на які можливо алергічна реакція, тому антигістамінний засіб необхідний. Дітям часто призначають Діазолін, Супрастин за високої температури, іноді Димедрол. Дорослими ці препарати або Тавегіл, Піпольфен.

Склад трійчатки дозволяє зробити швидку комплексну дію при лихоманці та високій температурі тіла. Всі ці препарати в комбінації не утворюють нові ліки – вони посилюють дію один одного, завдяки чому швидко знімають жар і болючі відчуття.

Всі препарати нестероїдної групи мають побічні явища, деякі з них пов’язані з порушенням роботи шлунково-кишкового тракту, тому, по можливості, рекомендується уникати прийому Парацетамолу або Аспірину (ацетилсаліцилової кислоти).

Чим замінити той чи інший препарат

Як жарознижувальний компонент можуть використовуватися такі ліки:

  1. Парацетамол – ліки з групи анілідів. У складі однойменна речовина парацетамол, що має жарознижувальну властивість. Використовується при мігренях, лихоманках, сильних запальних процесах.
  2. Анальгін – празолон із групи НПЗП. Основна діюча речовина – метамізол натрію. Він пригнічує синтез простагландинів, знімає жар і усуває біль.
  3. Баралгін – аналог Анальгіна, препарат з такою ж речовиною та фармакологічною дією.
  4. Аспірин – препарат із групи нестероїдних протизапальних засобів. Основна речовина у складі — ацетилсаліцилова кислота, яка має сильну болезаспокійливу та протизапальну дію.

Спазмолітичний компонент може бути представлений такими лікарськими засобами:

  1. Но-Шпа – спазмолітичний засіб на основі дротаверину. Скорочує активність гладкої мускулатури та перешкоджає появі судом.
  2. Дротаверин – судинорозширювальний спазмолітичний засіб.
  3. Папаверин – спазмолітик на основі папаверину, знижує тонус гладких м’язів.

Можливі антигістамінні компоненти:

  1. Супрастін. Належить до групи протиалергічних лікарських засобів. Основний компонент – хлоропірамін, що має антигістамінну дію.
  2. Димедрол на дифенгідраміні має антиалергічну, снодійну, легку знеболювальну дію. У великих кількостях має седативну дію, тому застосовувати його потрібно з обережністю, а також важливо суворо дотримуватися призначеного дозування.
  3. Тавегіл – антигістамінний препарат на основі клемастину. Чинить протисвербіжну та протиалергічну дію.
  • Анальгін + Но-Шпа + Дімедрол;
  • Аспірин+Дімедрол+Но-шпа.

Комбінація визначаться лікарями залежно від віку пацієнта, температури та загального стану. Трійчатка від температури, склад для дітей якої підбирається також індивідуально, ефективніше за інші препарати знімає жар, тому часто використовується лише один раз як екстрена допомога.

Спосіб застосування, особливі вказівки

Стандартно літичну суміш колють лікарі. Обов’язково потрібно повідомити їм, які жарознижувальні препарати приймала дитина минулої доби, т.к. між прийомами однакових ліків має пройти щонайменше 6-8 годин. Наприклад, якщо раніше дитині давали Парацетамол, то до складу трійчатки його заборонено включати.

Ін’єкції робляться внутрішньом’язово з дотриманням таких правил:

  • обов’язково потрібен шприц для одноразового використання, у шприца не повинен вийти термін придатності, він повинен бути у непошкодженій стерильній упаковці;
  • всі три ампули потрібно зігріти в руці, щоб температура препаратів досягла температури тіла;
  • набирати ліки потрібно в чіткій послідовності: спочатку жарознижувальне, потім спазмолітик, а в останню чергу антигістамінний засіб;
  • укол болісний, тому потрібно вводити ліки повільно.

Дитині потрібно помасувати місце уколу, щоб трохи зняти біль. Маленькі діти на трійчатку реагують сльозами чи навіть істерикою, а потім засинають, що є нормальною реакцією на дію препаратів. Важливо наступні кілька годин контролювати температуру тіла, щоб розуміти, чи діє ліки. Температура спадатиме повільно, це не означає, що трійчатка не діє.

Якщо дитині дається суміш у таблетках, їх потрібно потовкти в порошок і дати з великою кількістю води. Таблетки діють не так швидко, як уколи, тому що препарати не потрапляють відразу в кров і на всмоктування їм потрібен час.

Дозування літичної суміші для дітей за температури

Трійчатку від температури потрібно давати обережно, тому що препарати, крім користі, можуть завдати шкоди.

В ампулах

Укол трійчатки від температури діє набагато швидше, ніж таблетки, тому що лікарські засоби потрапляють одразу в кров та починають діяти. Крім того, при високій температурі можливий спазм судин, при якому таблетка із шлунка (або ректальна свічка із прямої кишки) може відразу не всмоктуватися.

Дозування трійчатки визначається індивідуально залежно від віку та ваги дитини. Пацієнтам до 12 місяців доза розраховується за вагою, а після віку:

  1. Анальгін або інший засіб для зниження температури слід дозувати з розрахунком 0,2 мл на кожні 10 кг ваги пацієнта.
  2. Антигістамінний засіб (Супрастин або Димедрол) – по 0.1 мл на кожен рік життя дитини.
  3. Спазмолітик – по 0.1 мл на кожен рік життя.

Наприклад, якщо дитині 4 роки і вона важить 20 кг, тоді знадобляться 0.4 мл Анальгіна, 0.4 мл Супрастину та 0.4 мл Но-шпи.

У пігулках

У формі пігулок літична суміш для дітей призначається, якщо немає спазму судин, інакше виникає ризик того, що препарати можуть не всмоктатися. Маленьким дітям 3 таблетки переминаються на порошок і даються з великою кількістю води. Пігулки починають діяти через 30-50 хвилин. Дитині стане трохи легше, і вона засне.

Дозування у таблетках розраховується залежно від віку пацієнта. Дітям до 5 років призначається по 1/4 таблетки незалежно від складу літичної суміші.

Найкраще застосовувати Парацетамол, Анальгін та Но-шпу, т.к. ця комбінація вважається класичною та нешкідливою.

Якщо даних препаратів немає або їх не можна приймати з якихось причин, склад трійчатки може включати Баралгін, Супрастин, Папаверин.

Протипоказання

Не завжди трійчатку за високої температури можна використовувати дітям та дорослим. Перед тим, як прийняти 3 таблетки або зробити жарознижувальну ін’єкцію, потрібно ознайомитися з можливими протипоказаннями, щоб уникнути небажаних реакцій.

Протипоказання до застосування трійчатки:

  • індивідуальна непереносимість компонентів, що входять до літичної суміші;
  • застосування препаратів аналогічної дії менш як за 6 годин до використання трійчатки;
  • прийом Анальгіну або Димедролу;
  • хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту

У період виношування дитини трійчастка дозволяється лише за умови, що передбачувана користь перевищує можливу шкоду.

У період лактації рекомендується відмовитись від грудного вигодовування на час лікування.

Крім літочки, небажано годувати дитину молоком матері, у якої підвищена температура, гарячка або жар, бо хвороботворні мікроорганізми можуть передатися через молоко.

Передозування та побічні дії

У деяких випадках дитині не можна давати трійчатку від температури, тому що препарати можуть спричиняти побічні ефекти:

  • зниження артеріального тиску (через те, що нестероїдні протизапальні препарати, наприклад, Ацетилсаліцилова кислота, Анальгін, Парацетамол, розріджують кров);
  • сухість у роті, постійне бажання попити, викликане зневодненням;
  • алергічна реакція, яка проявляється почервонінням, висипом і свербінням шкірних покривів, набряклістю кінцівок, набряком Квінке.

При передозуванні виникають печія, нудота, блювання, можлива діарея. Нерідко у пацієнтів, які не дотримуються дозування, застосовуючи Супрастин, Діазолін при високій температурі разом із Дротаверином (Дімедролом), виникає порушення частоти серцевих скорочень (тахікардія, аритмія), підвищення артеріального тиску.

Якщо після прийому потрійної комбінації препаратів у дитини з’явилися подібні симптоми, потрібно негайно викликати швидку допомогу, а в цей час самостійно промити шлунок (якщо приймали таблетовану форму) і дати сорбенти, наприклад, Активоване вугілля, Ентеросгель або Атоксил

Доктор Комаровський про літичну суміш

Без лікаря батьки мають право давати дитині лише 2 жарознижувальні препарати: Парацетамол та Ібупрофен. Решта без призначення використовувати не можна через підвищений ризик розвитку побічних ефектів. Як тільки у дитини підвищується температура, необхідно негайно викликати лікаря, який визначить, чи потрібно давати ті чи інші препарати чи ні.

Педіатр Євген Олегович Комаровський переконаний, що літична суміш іноді потрібна, особливо якщо під час температури дитина бліда. Це свідчить про спазму периферичних судин, що загрожує судомами. В цьому випадку одного жарознижуючого препарату недостатньо, тому що потрібно впливати комплексно, щоб зняти біль і ломоту в тілі, жар і спазми гладкої мускулатури.

Крім цього, лікар радить не обмежуватися ін’єкцією літичної суміші, а підійти до лікування дитини з усіх боків, забезпечуючи їй максимально комфортні умови для якнайшвидшого одужання.

  • прохолодне повітря в кімнаті (оптимальна температура в дитячій, де лежить хвора дитина, – 18 ° C);
  • рясне питво (хвору дитину постійно потрібно напувати, щоб уникнути зневоднення та прискорити процес одужання);
  • укутувати та тепло одягати дитину не можна, щоб не порушувати теплообмін;
  • якщо дитина потіє, потрібно постійно міняти білизну на суху.

Лікар не рекомендує у пік хвороби годувати дитину.

Перед тим як давати дитині трійчатку від високої температури, потрібно вдатися до всіх можливих способів: прийом жарознижувального препарату (дотримуючись дозування), рясне питво та забезпечення оптимальної вологості та температури в кімнаті (+18…+20°C).

Збиваємо високу температуру: коли допоможе трійчатка та що входить до її складу?

Від застудних, вірусних захворювань у нашій країні ніхто не застрахований, і багато хто хоча б раз на рік, а то й частіше, хворіє на них. І, часто при цьому підвищується температура. Якщо вона не перевищує 38 градусів, її не збивають, боротися з нею потрібно, коли вона зашкалила за цю межу – сильна гарячка це велике навантаження на організм, яке може викликати серйозні ускладнення, якщо не вжити заходів. Не завжди при високій температурі допомагають стандартні пігулки у вигляді парацетамолу та йому подібних, у таких випадках у хід йде «трійчатка». Чи можна застосовувати «трійчатку» від температури для дітей і що входить до складу препарату для дорослих?

У яких випадках застосовується “трійчатка”

“Трійчатка” використовується при підвищенні температури внаслідок ГРВІ або грипу, якогось інфекційного запального процесу, що не піддається зниженню стандартними способами. Медики називають цей комплекс справжньою «швидкою допомогою» для боротьби із жаром: діє дуже швидко та тривалий час.

Але застосовувати такий «набір» потрібно з обережністю, оскільки препарати, що входять до його складу, досить сильні і перевищувати дозування не можна в жодному разі. Особливо обережно слід використовувати ліки для маленьких пацієнтів.

З чого складається препарат

З назви зрозуміло, що компонентів 3 і перед кожним з них стоїть своє завдання. Класичний склад уколу «трійчатки» від температури спочатку включав такі препарати:

  • Анальгін знімає біль, збиває жар;
  • Но-шпа знімає спазм судин;
  • Димедрол бореться із набряклістю.

Але, Дімедрол тепер можна купити лише за рецептом лікаря. Тому багато лікарів тепер замінюють цей компонент іншими антигістамінними препаратами. Це може бути: Супрастин, Діазолін, Тавегіл та інші.

Завдяки такому комплексному впливу вдається швидко збити високу температуру та суттєво полегшити стан хворого.

Трійчатка для ін’єкції готується наступним чином:

  • спочатку кожну ампулу потрібно потримати в руках небагато, щоб зігріти;
  • у рівних пропорція (по 2 мм) набрати в шприц анальгін, ношпу та антигістамінний препарат, наприклад, папаверину (дітям до 18 років його небажано використовувати);
  • ввести препарат у сідничний м’яз (у крайню верхню чверть), вводиться препарат повільно, голка входить на 2/3.

Пропорції та склад «трійчатки» від температури в таблетках такі ж і повинні бути рівні. У цьому випадку по черзі випивають кожну пігулку та запивають великою кількістю води.

Щоб «не зловити» передозування, слід проконсультуватися у лікаря, як правильно приймати цю суміш відповідно до вікової категорії.

Відмінності у використанні препарату для дітей та дорослих

Склад трійчатки від температури для дітей не відрізняється від дорослого, але дозування буде вже менше, але батькам не варто самостійно підбирати дозування і вводити препарат. Це повинен зробити тільки лікар, особливо, якщо дитина зовсім маленька, немовля. Навантаження на дитячий організм «трійчатка» дає дуже високе, тому такі ін’єкції не можна робити частіше за 3 рази на добу . Якщо дитина хворіє тривалий час і необхідно регулярно збивати температуру, краще мати в аптечці запас вже приготовленої в потрібних, призначених лікарем пропорціях “трійчатки”. Якщо дитина боїться уколів, можна зробити клізму із розчином цих препаратів. Але, зловживати ними так само не можна.

Вартість «трійчатки» в аптеках

Оскільки цей комбінований засіб, що складається з кількох, купувати доведеться все окремо. Анальгін недорогий, коштує близько 5-80 гривень. Но-шпа коштує близько 67 до 234 гривень. Дімедрол буде коштувати від 30 до 140 гривень.

Так як у більшості людей ці препарати завжди є в аптечці, не завжди потрібно придбати їх саме під час хвороби. Якщо купувати в складові “трійчатки” в ампулах, вартість цих препаратів може трохи відрізнятися, але не сильно.

Відгуки фахівців та покупців

«Трійчатка» давно і успішно використовується медиками, якщо необхідно збити температуру, спричинену застудними або вірусними захворюваннями. Це ефективний, перевірений та швидкодіючий засіб.

Головне, щоб пацієнти не плутали його з БАДом “Трійчатка”, дія якого взагалі спрямована на боротьбу з паразитами. Не варто застосовувати препарати під час вагітності.

Також, якщо потрібно збити температуру дитині, краще щоб дозування підібрав лікар, а не батьки, щоб не нашкодити.

Л. Романець, терапевт, Київ

Трійчатку самі лікарі називають “швидкою допомогою”, активно використовують. Найбільша ефективність від ін’єкції, а чи не від таблеток. Але якщо пацієнти самостійно збивають собі температуру, краще, щоб вони використовували таблетки, попередньо порадившись із лікарем з приводу дозування.

Поліна, Муром

Про таку штуку, як трійчатка, дізналася зовсім недавно. Дитина часто хворіла, завжди використовувала парацетамол або щось подібне, щоб збити температуру. Викликали швидку, і фельдшер зробила ін’єкцію. Я, звичайно, спитала, що це. Вона мені і відповіла, сказала, що склад включає но-шпу і щось ще.

Я тоді не запам’ятала нічого, крім но-шпи. Потім шукала інформацію спеціально в інтернеті, оскільки. дитині укол дуже допоміг і син майже відразу прийшов до тями, температура спала, і він став активнішим. Вдруге поки що, тьху, тьху, не довелося використовувати, але, якщо раптом знадобиться, обов’язково ще раз звернуся.

Ірина, Ярославль

Колись давно я півроку відучилася на медичному факультеті. Потім, усвідомивши, що це не моє, передумала та кинула навчання.

І, єдине, що я запам’ятала — це трійчатка, про яку нам розповів наш препод, коли у когось зі студентів на тлі застуди під час пар піднялася сильно температура. Лайфхак від препода, так би мовити.

Причому це єдине, що я з меду запам’ятала, і активно використовую вже 8 років.

Трійчатка від температури: склад у таблетках, пропорції ін’єкціях та дозування дорослим та дітям

Трійчатка (також називається «літичною сумішшю») – є засобом екстреної допомоги для усунення проявів грипу, ГРВІ та інших захворювань запального походження, що супроводжуються значним підвищенням температури тіла.

Такий багатокомпонентний лікарський засіб не призначений для самолікування, але важливо володіти інформацією про показання, можливі протипоказання та побічні реакції, а також способи застосування антипіретика.

Показання до застосування

  • Трійчатку можна використовувати тільки якщо спостерігається стійке підвищення температури тіла більше 38,5°С.
  • Значення градусника менше цієї цифри не є показанням для використання жарознижувальних засобів, оскільки організм самостійно справляється з інфекцією.
  • В умовах високої температури патогенні мікроорганізми втрачають можливість до розмноження, нормальної життєдіяльності та гинуть.
  • У деяких випадках антипіретики показані при температурі 37-38 градусів, наприклад, при:

Описані реакції організму є приводом для занепокоєння та негайного звернення за наданням кваліфікованої медичної допомоги.

Літична суміш є багатокомпонентним, сильнодіючим препаратом. Кожен із компонентів має перелік протипоказань та можливих побічних реакцій. Лікарі не схвалюють подібні ліки як засіб для самолікування.

Трійчатка показана при неефективності одно-двох компонентних жарознижувальних препаратів та інших заходів (наприклад, обтирання).

При безконтрольному її застосуванні можуть виникати ускладнення, тому трійчаткою для зниження температури у дітей та дорослих необхідно користуватися з особливою обережністю.

Медикаменти, що входять до складу Тройчатки

Складові компоненти трійчатки відносяться до трьох фармакологічних груп і мають наступні властивості:

  • Жарознижуючим. Анальгін – препарат на основі метамізолу натрію, який також демонструє аналгетичну, протизапальну, болезаспокійливу дію. Є похідним піразолону, що пригнічує вироблення речовин, що викликають запальні реакції в організмі. Під дією активного компонента спостерігається слабкий вплив на показники водно-сольового обміну (затримує натрій та воду в тканинах), збільшення тепловіддачі, запобігання проведенню больових імпульсів.
  • Спазмолітичні. Дротаверин (активний компонент Но-Шпи) – є міотропним спазмолітиком, схожим на папаверін, при цьому діє більш ефективно і тривало. Відбувається зниження тонусу гладких м’язів внутрішніх органів та їхньої рухової активності, надання вазодилатуючої дії (релаксації гладкої мускулатури в стінках кровоносних судин).
  • Антигістамінним. Діазолін – речовина з протиалергічними властивостями, яка зменшує набряк слизової оболонки та послаблює дію гістаміну.

Склад для дітей і дорослих однаковий, але лікар приймає рішення про заміну окремих компонентів суміші.

Чим замінити той чи інший препарат

Як заміну Но-Шпе (Дротаверіну) можна розглядати Папаверін, а Дімедрол – Супрастін, або Тавегіл.

Анальгін можна замінити Парацетамолом або іншим препаратом із групи НПЗЗ із жарознижувальними та протизапальними властивостями.

Дозування в ін’єкціях для дорослих та дітей

При приготуванні трійчатки у формі розчину для ін’єкцій потрібне використання активних компонентів у наступних пропорціях:

  • 2 мл метамізолу натрію (Анальгіну).
  • 2 мл Но-Шпи.
  • 1 мл Димедролу.

Вказані дозування підійдуть для приготування трійчатки від температури дорослому з вагою 55-60 кг.

Дозування трійчатки для дітей підібрати складніше, наприклад, Анальгін розраховується точно за масою тіла, а Димедрол за віком. У таблетованій формі пропорції дотриматися буде простіше (про це нижче), проте прийом Демідролу у таблетках можливий лише з 7-ми років, а в уколах – з 7-ми місяців.

При заміні медикаментів пропорції та обсяг препаратів необхідно попередньо обговорювати з лікарем.

  • 1-2 мл (50% розчину).
  • Кратність введення – не більше 3-х разів на добу.
  • Максимальна добова доза – 2 г.

Дозування для дітей:

  • До 1 року: виключно для внутрішньом’язового введення.
  • Тривалість лікування – не більше 72 годин.
  • Старше 12 місяців: дозу розраховують так: 0.1-0.2 мл/10кг маси тіла. Кратність введення – до 3-х разів на добу.
  • Разова доза: 40-80мг.
  • Кратність введення – до 3 разів на день.
  • До 6 років. Разова доза становить 10-20 мг.
  • 6-12 років: 20 мг.
  • Кратність прийому – до 2-х разів на добу.
  • 7-12 місяців: 3-5 мг.
  • 1-3 роки: 5-10 мг.
  • 4-6 років: 10-15 мг.
  • 7-14 років: 15-30 мг.

Кратність прийому: до 3-х разів на добу.

  • по 10-50 мг до 3-х разів на добу.
  • Не слід перевищувати максимальну добову дозу 200 мг.

Підібрати потрібне дозування може тільки лікар, враховуючи вік пацієнта, особливості його організму, можливість використання того чи іншого компонента.

Як правильно робити укол?

Лікарі необхідно повідомити про те, які препарати приймав пацієнт протягом останніх 24-48 годин (у тому числі, з жарознижувальними, спазмолітичними, протиалергічними властивостями).

Для приготування розчину для ін’єкцій всі компоненти суміші, що діють, вводять в сідничний м’яз.

  • Потрібно заздалегідь зігріти ампулу в долонях.
  • Використовуйте одноразовий шприц для введення.
  • Набирати ліки шприцем по черзі: спочатку Анальгін, потім Дротаверін та останній Дімедрол.
  • Місце ін’єкції (найкраще підійде верхній квадрат сідничного м’яза) продезінфікувати спиртом.
  • Голку тримають під кутом 90 градусів до поверхні сідниці та вводять на 2/3 довжини.
  • Видавлюють вміст шприца повільно, укол трійчатки болісний.

Після введення препарату пацієнт відчує полегшення через 15-20 хвилин. Фармакологічний ефект зберігається протягом 3-4 годин, після чого температура знову підніметься. Літичною сумішшю не слід користуватися частіше, ніж тричі на день.

Дозування у таблетках для дорослих та дітей

Розчин для ін’єкцій можна замінити на пероральну форму. До складу трійчатки входить по 1 таблетці Анальгіна, Но-Шпи, Димедролу. Після прийому таблеток покращення настає через 30-40 хвилин.

Препарати запивають достатньою кількістю води, дотримуючись вказівок щодо режиму дозування.

  • До 6 років. Разова доза становить 10-20 мг.
  • 6-12 років: 20 мг.
  • Кратність прийому – до 2 разів на день.
  • Разова доза: 40-80мг.
  • Кратність використання – до 3 разів на добу.
  • З 14 років: по 1/2 – 1 таблетці до 3 разів на день.
  • Максимальна добова доза становить 250 мг.
  • 2-3 роки: 50-100 мг.
  • 4-5 років: 100-200 мг.
  • 6-7 років: 200 мг.
  • 8-14 років: 250-300 мг.
  • 250-500 мг тричі на день.
  • Максимальна добова доза – 3 г.

Дозування для дитини та дорослої підбирають з урахуванням віку та індивідуальних особливостей організму пацієнта. Попередня консультація педіатра чи терапевта обов’язкова.

Лікарська взаємодія

Необхідно враховувати, що Димедрол вступає у лікарську взаємодію з такими речовинами:

  • Підсилює дію етанолу та медикаментів, які пригнічують центральну нервову систему.
  • Небажане поєднання з ліками із групи психостимуляторів.
  • Зниження ефективності препаратів, до складу яких входить апоморфін (у тому випадку, якщо речовину використовують з метою збудження блювотного рефлексу при отруєннях).

Дротаверин також може вступати до лікарської взаємодії:

  • При поєднанні з препаратами групи трициклічних антидепресантів, а також медикаментів на основі хінідину, прокаїнаміду спостерігається зниження показників артеріального тиску.
  • Сприяє зменшенню спазмогенної активності морфіну.
  • Знижує антипаркінсонічний ефект леводопи.
  • Посилює дію медикаментів, які входять до групи спазмолітиків (наприклад, Папаверин).
  1. Якщо поєднувати використання Дротаверину з препаратами, до складу яких входить фенобарбітал, спостерігається збільшення спазмолітичних властивостей.
  2. Поєднання Анальгіну з іншими речовинами групи НПЗП може спровокувати взаємне посилення токсичної дії на організм пацієнта.
  3. Якщо людина здійснює прийом трициклічних антидепресантів та пероральних контрацептивних засобів, спостерігається порушення метаболізму Анальгіну та посилення його токсичного ефекту.
  4. Одномоментне використання з седативними препаратами та транквілізаторами підвищує знеболювальні властивості.

Використання трійчатки під час вагітності

Всі компоненти Трійчатки при вагітності застосовуються з особливою обережністю:

  • Анальгін: особливо, протягом одного триместру та останніх 6 тижнів.
  • Дімедрол і Дротаверин: тільки у разі об’єктивних показань до застосування, з урахуванням можливої ​​користі та потенційного ризику для дитини.

При лікуванні в період виношування плода розглядають безпечніші однокомпонентні засоби у відповідній лікарській формі.

Вагітні жінки не повинні самостійно користуватися літичною сумішшю в жодній з її лікарських форм.

Протипоказання та побічні реакції

“Анальгін” не призначають при:

  • Непереносимість похідних піразолону.
  • Схильність до бронхоспазму.
  • Дисфункції печінки та нирок.
  • Порушення кровообігу та кровотворення.

Є ймовірність розвитку лейкопенії, гранулоцитопенії, агранулоцитозу, гепатиту, набряку Квінке, анафілактичного шоку, альвеоліту, пневмонії, інтерстиціального нефриту, висипки.

«Дротаверин» не рекомендований при:

  • Вираженої ниркової, печінкової, серцевої недостатності.
  • Лікування жінок у період лактації.
  • Індивідуальна непереносимість активного компонента.

Препарат може викликати жар, серцебиття, знижувати артеріальний тиск, провокувати AV-блокаду, аритмію; пригнічувати дихальний центр, стимулювати запаморочення, посилення потовиділення.

“Диметрол” не рекомендований пацієнтам з:

  • Закритокутова глаукома.
  • Гіпертрофія передміхурової залози.
  • Виразкою шлунка і дванадцятипалої кишки.
  • Стеноз шийки сечового міхура.
  • Бронхіальною астмою.
  • Епілепсією.
  • Індивідуальною нестерпністю компонентів препарату.

З небажаних реакцій можливі такі:

  • Короткочасні порушення чутливості слизових оболонок ротової порожнини, язика.
  • Розвиток загальної слабкості, сонливості.
  • Уповільнення психомоторних реакцій.
  • Запаморочення, головний біль, скарги на сухість у роті, фотосенсибілізацію, порушення координації, тремор.
  • У дітей: безсоння, дратівливість, ейфорія.
  • При недотриманні рекомендованого лікарем дозування підвищується ймовірність розвитку передозування, яка також проявляється у вигляді небажаних побічних реакцій, наприклад, алергії негайного типу (шкірного висипання, набряку Квінке).
  • За підбором засобів для симптоматичного лікування необхідно звертатися до лікаря.
  • У тому випадку, якщо фахівець замінює один із компонентів трійчатки на інший препарат перед початком лікування необхідно уважно вивчити інструкцію до його застосування, враховуючи дозу, можливі протипоказання, побічні реакції.

Про автора

admin administrator