Чи можна гуляти на вулиці з папугою

Авторadmin

Чи можна гуляти на вулиці з папугою

Зміст:

Скільки часу можна гуляти з малими дітьми, коли на вулиці мороз, і який одяг потрібен: поради педіатра

Перша прогулянка новонародженого має тривати 10-15 хвилин. Поступово час прогулянки потрібно збільшувати. Щодня гуляйте на 5-10 хвилин довше, щоб за 7-10 днів уже можна було гуляти годину.

Дітям різного віку, навіть немовлятам, можна гуляти при температурі до -15 С, зазначає педіатр Світлана Козак. Але для кожного віку передбачений свій час перебування на вулиці.

Якщо перша прогулянка новонародженого триває 10-15 хв, то для дітей до року бути надворі достатньо не більше години. При бажанні можна гуляти двічі на день. Дошкільнята молодших груп можуть гуляти 3,5-4 години на день, малюки старших груп — 2,5-3 години.

Молодшим школярам варто бути на повітрі 2-2,5 години, старшим — годину-півтори.

Загалом фахівці рекомендують дитині гуляти при температурі влітку не вищій ніж +30С, а взимку – не нижчій ніж -15. Якщо дуже холодно, балкон вдома можна відчинити, добре провітрити кімнату, але на сильний мороз дитину вести не варто.

— Гігієністи рекомендують чергувати розумову активність із фізичним навантаженням, особливо на свіжому повітрі, — наголошує педіатр. – Тоді дитина менше втомлюється плюс профілактика гіподинамії, а насичення киснем сприяє кращій розумовій активності. Важливо не пропускати щоденні прогулянки, наголошує педіатр Світлана Козак. — Це відпочинок для мами, і дитині допомагає рости і розвиватися. Адже прогулянки — це насамперед тренування адаптаційних можливостей і фізичне загартовування.

Щодо користі зимових прогулянок лікар зазначає, що дитина звикає до перепадів температур, вологості, вітру, бронхи очищуються від домашнього пилу, «настроюється» механізм терморегуляції. Дитина отримує ультрафіолет, необхідний для розвитку і засвоєння вітаміну Д, покращується обмінні процеси. А з віком прогулянка має не лише оздоровче значення, а стає ще й елементом соціалізації — дитя вчиться ділитися іграшками з іншими дітками, спілкуватися, гратися, боронити своє, пізнавати світ і оточуючих.

— Найбільше хвилюються з приводу прогулянок мами новонароджених діток, — зазначає педіатр Світлана Козак. — У немовлят терморегуляція ще не розвинулася, але її потрібно розвивати. Спочатку молоді мами дуже хвилюються з цього приводу, але починати гуляти треба. Варто лише правильно одягнути дитину.

Після повернення породіллі з пологового будинку лікарі рекомендують їй не гуляти від двох тижнів до місяця, щоб дитина адаптувалася в домашніх умовах, розповідає Світлана Козак.

— Якщо час адаптації минув, дитина здорова, можна починати гуляти, каже лікар. — Якщо температура не нижча ніж 5 градусів морозу, то перша прогулянка має тривати не більше 15 хвилин. Якщо температура нижча, до -15, то надворі можна бути 10 хвилин. Якщо -15-20, то прогулянку треба замінити провітрюванням.

Також мами цікавляться, чи дитина до року може спати на вулиці.
— Це індивідуально. Якщо дитина на грудному вигодовуванні, то краще спочатку дитину погодувати, а потім йти на прогулянку. Тоді маля спокійно буде спати на свіжому повітрі. Година — це максимальний час, впродовж якого дитина може не вимагати їжі, і мама теж може витримати. Зрештою, у кожної дитини свій режим.

Корисно гуляти в будь-яку погоду, за винятком хіба що сніжної бурі, зливи чи грози з ураганом, кажуть педіатри. Головне – правильно одягатися. А щоб під час прогулянки зрозуміти, чи правильно ви одягнули малюка, торкніться шиї — якщо вона гаряча і спітніла — дитині спекотно. Перевіряйте також, чи холодні ручки і ніс.

— Багато батьків бояться переохолодити дитину, але для дитини важливо не перегрітися. Особливо для маленької дитини, бо в неї процеси обміну відбуваються інтенсивніше, ніж у дорослих, — зазначає педіатр Світлана Козак. — Ми рекомендуємо, щоб малюк мав на один шар одягу більше, ніж дорослий. Для немовлятка потрібна тоненька натуральна і ще одна, тепліша шапочка, памперс, маєчка чи боді, сліп, теплий комбінезон, комбінезон на натуральному утеплювачі, ковдра. Але її не рахуємо як шар одягу, його просто варто брати, бо погода буває різною і часто міняється.

Зауважте, що одяг не повинен дуже щільно прилягати до тіла дитини. Між шарами має бути повітряна подушка, за рахунок цього і створюється тепловий ефект, підсумовує педіатр.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Чи можна виходити на вулицю з дітьми і чому обов’язково тепер мати з собою документи: Кабмін пояснив нові обмеження

Кабмін дав роз’яснення щодо нових обмежувальних заходів на період карантину.

Відповіді на найпоширеніші запитання щодо обмежень, які вступають в дію 6 квітня, дали на сторінці уряду у фейсбуці.

Чому запровадили правило носити з собою документи, що посвідчують особу?

Наявність у людини документів дозволить перевірити, чи не мусить вона бути на самоізоляції, або в обсервації. А також це дасть можливість органам правопорядку застосовувати адміністративну відповідальність для порушників правил карантину.

Чи можна ходити по вулиці без маски?

В Постанові №211 сказано, що в усіх громадських місцях ви маєте бути в масці чи респіраторі.

Громадське місце – частина будь-якої споруди, яка доступна або відкрита для населення, в тому числі за плату (під’їзди, підземні переходи, стадіони; парки, сквери, дитячі майданчики, стадіони, зупинки громадського транспорту, ліфти, державні установи, медичні установи та інше).

Але! Перелік громадських місць може бути розширений органами місцевої влади. Наприклад, у м. Києві до громадських місць відносяться також зупинки громадського транспорту та 50-метрова зона навколо них; церкви та 50-метрова зона навколо них; заклади торгівлі закритого і відкритого типів, зокрема торгові ряди та ринки; кінотеатри та прилегла до них територія; тощо.

Тому наполегливо рекомендують перебувати на вулиці в масці, оскільки у будь-який момент можете опинитись на території, яка підпадає під визначення «громадське місце».

Навіщо запроваджується обов’язковий масковий режим?

Це потрібно заради безпеки всіх нас. Враховуючи темпи розповсюдженя коронавірусної хвороби всі люди розглядаються як потенційно інфіковані. Ви можете не знати, що є переносником вірусу, проте можете наражати на небезпеку інших. Маска запобігає можливому інфікуванню оточуючих. Коли маска на обличчі, тоді виділення біологічного матеріалу, який може містити збудник, зменшується.

Яка відповідальність за порушення правил карантину? Чи можуть мене оштрафувати за похід в парк чи відсутність маски?

Можуть. За порушення правил карантину – штраф від 17 тис. грн до 34 тис. грн. А якщо ви порушуєте санітарні правила та норми щодо запобігання інфекційним захворюванням, може бути й кримінальна відповідальність.

Чи закривають церкви на період карантину?

Уряд не закриває церкви, проте масові та релігійні заходи заборонені. Ми закликаємо всіх українців залишатися вдома на період карантину.

Хто контролюватиме дотримання заходів карантину? Чи буде поліція стояти на входах в парки?

Контроль за дотриманням правил карантину в публічних місцях буде здійснювати МВС та Нацгвардія.

Чи можна ходити вулицею втрьох?

Вулицею можна пересуватися лише вдвох. Виняток – супроводження дітей незалежно від їх кількості.

В якому випадку людям старше 60 років можна тепер виходити на вулицю?

Люди старше 60 років поки що мають сидіти вдома. Вони відносяться до групи підвищеного ризику, відтак – потребують самоізоляції. Що це означає? По-перше, вони мають перебувати у визначеному ними місці самоізоляції. По-друге, утримуватися від контакту з іншими особами – крім тих, з якими вони спільно проживають.

А якщо вони не мають близьких людей молодшого віку, які можуть про них піклуватися?

Люди, що знаходяться на самоізоляції (крім хворих на COVID-19) та про яких немає кому подбати, дозволено відвідувати магазини та інші місця торгівлі, які розміщені на відстані не більше ніж 2 кілометри від місця самоізоляції. Ці люди мають дотримуватися масочного режиму.

Окрім того, уряд доручив обласним державним адміністраціям вжити додаткових заходів до виявлення та обслуговування одиноких осіб та осіб, які одиноко проживають, серед громадян похилого віку, осіб з інвалідністю, осіб, які перебувають на самоізоляції, та організувати належний соціальний супровід.

Чи можна буде гуляти навколо будинку?

Це не заборонено, але діють інші обмеження: не можна пересуватися групами більше двох осіб та ходити в парки/сквери, зони відпочинку тощо.

Чи дозволено виходити на вулицю з дітьми? Чи можна дітям молодше 14 років виходити самим на вулицю?

Діти до 14 років рекомендовано виходити на вулицю тільки у супроводі батьків чи опікунів. В постанові №211 вказано, що дітям не дозволено перебувати без супроводу тільки в громадських місцях. Але! Як сказано вище, навіть під’їзд та територія навколо вашого будинку можуть підпадати під визначення громадського місця. Тому рекомендуємо дітям не покидати домівку без супроводу дорослих.

Чи можна ходити в парк чи сквер?

Ні, відтепер – не можна. Відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон забороняється. Це дозволяється лише у випадку, якщо вам потрібно вигуляти домашню тварину, або через службову необхідність.

Як тепер вигулювати домашніх тварин?

Як і раніше ви можете вигулювати домашніх тварин, проте не більше ніж вдвох. Вигул домашніх тварин в парках та скверах дозволяється лише однією людиною.

Коли діти знову підуть у школу?

Заходи карантину наразі діють до 24 квітня, а тому всі освітні заклади переведені в онлайн. За ініціативи Президента починає працювати проект «Всеукраїнська школа онлайн». Старт трансляції – 6 квітня.

Чи правда, що магазини, банки та аптеки мають забезпечувати відвідувачів масками або респіраторами?

Ні, це неправда. Установи та магазини, робота яких дозволена у період карантину, мають лише контролювати, щоб відвідувачі перебували у будівлях та на території закладів виключно в масках та респіраторах. Обов’язок забезпечення себе масками покладається на відвідувачів.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!

Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію

Чи можна ходити по вулиці без маски: уряд роз’яснив усі нові заборони

Згідно з новими правилами, вже з суботи українцям заборонили відвідувати парки і сквери, виходити на вулицю без документів.

З понеділка не можна буде відвідувати громадські місця без маски та виходити на вулицю більш як двом особам.

Втім, нові правила викликали безліч питань – хто саме контролюватиме дотримання правил, яке покарання за порушення карантину, чи доведеться носити маски на вулицях постійно.

Тож у суботу уряд оприлюднив роз’яснення нововведень.

Чи можна ходити по вулиці без маски?

Ця стаття містить контент, наданий Google YouTube. Ми питаємо про ваш дозвіл перед завантаженням, тому що сайт може використовувати файли cookie та інші технології. Ви можете ознайомитися з політикою щодо файлів cookie Google YouTube i політикою конфіденційності, перш ніж надати дозвіл. Щоб переглянути цей контент, виберіть “Прийняти та продовжити”.

Прийняти та продовжити

Кінець YouTube допису, 1

Уряд зазначає, що у масці потрібно бути лише у громадських місцях.

Вулиці здебільшого до громадських місць не належать, але у Кабміні наголосили, що з цього правила є винятки. У Києві, наприклад, до громадських місць належить 50-метрова зона навколо зупинок транспорту.

“Ми наполегливо рекомендуємо перебувати на вулиці в масці, оскільки у будь-який момент можете опинитись на території, яка підпадає під визначення “громадське місце”, – йдеться в повідомленні.

Що таке громадське місце?

У Кабміні нагадали, що, за законом, громадське місце – частина будь-якої споруди, яка доступна або відкрита для населення, в тому числі за плату.

Зокрема, до громадських місць відносяться під’їзди, підземні переходи, стадіони, парки, сквери, дитячі майданчики, зупинки громадського транспорту, ліфти, державні установи, медичні установи тощо.

Уряд окремо наголосив, що в деяких містах до громадських місць можуть відноситись додаткові зони.

Зокрема, в Києві до громадських місць належать також:

  • зупинки громадського транспорту та 50-метрова зона навколо них
  • церкви та 50-метрова зона навколо них
  • заклади торгівлі закритого і відкритого типів, зокрема торгові ряди та ринки
  • кінотеатри та прилегла до них територія.

Автор фото, UNIAN

Навіщо носити з собою документи, що посвідчують особу?

В Кабміні пояснюють, що завдяки документам можна перевірити, чи не мусить людина бути на самоізоляції або в обсервації. Також це дасть можливість правоохоронцям застосовувати адміністративну відповідальність щодо порушників правил карантину.

Яка відповідальність за порушення правил карантину? За що штрафуватимуть?

В уряді підкреслюють, що за порушення карантину – наприклад за відсутність маски у громадському місці чи похід в парк – українця можуть оштрафувати.

Штраф складає від 17 тис. грн до 34 тис. грн.

Якщо поліція чи Нацгвардія вирішить, що ви порушуєте санітарні правила та норми щодо запобігання інфекційним захворюванням, може бути навіть кримінальна відповідальність.

Чи закривають церкви під час карантину?

Уряд не закриває церкви, проте масові та релігійні заходи заборонені.

“Ми закликаємо всіх українців залишатися вдома на період карантину”, – йдеться в повідомленні.

Чи можна ходити по вулиці втрьох?

Вулицею можна пересуватися лише вдвох. Виняток – супроводження дітей незалежно від їхньої кількості.

В якому випадку людям старше 60 років можна тепер виходити на вулицю?

Люди старше 60 років поки що мають сидіти вдома, зазначають в Кабміні.

Адже вони належать до групи підвищеного ризику, відтак потребують самоізоляції.

А якщо про людей похилого віку нема кому подбати?

Люди на самоізоляції, крім тих, у кого вже підтвердили коронавірус, у виняткових випадках можуть відвідувати магазини та інші місця торгівлі.

Але тільки якщо вони не далі як за два кілометри від місця самоізоляції.

Крім того, місцева влада має подбати про соціальний супровід людей похилого віку та громадян з інвалідністю, про яких нікому подбати.

Автор фото, Getty Images

Чи можна буде гуляти навколо будинку?

В уряді запевняють, що гуляти навколо будинку можна.

Але все одно не можна збиратись у компанії більше двох людей, заходити в парки і сквери поблизу.

Чи можна гуляти на вулиці з дітьми?

Гуляти з дітьми можна, на такі прогулянки не поширюється обмеження – не більше двох людей на вулиці.

Дітям до 14 років без дорослих перебувати на вулиці не можна.

Автор фото, Getty Images

Чи можна ходити в парк чи сквер?

Ні, відтепер – не можна, підкреслюють в уряді.

Під забороною відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон.

Виняток роблять лише для тих, хто гуляє з собакою по одному або виконує службове завдання.

Як тепер вигулювати домашніх тварин?

На вулиці ви можете вигулювати домашніх тварин, проте не більше ніж вдвох. Вигул домашніх тварин в парках та скверах дозволяється лише однією людиною.

Чи мають магазини, банки та аптеки забезпечувати відвідувачів масками або респіраторами?

В уряді підкреслюють, що ні магазини, ні інші установи, що продовжують роботу, не повинні видавати відвідувачам маски.

Вони мають лише контролювати, щоб відвідувачі були у масках та респіраторах.

А маски громадяни повинні добути самі.

Хочете отримувати найважливіші новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber!

Про автора

admin administrator