Чи можна їсти банани при грудному вигодовуванні

Авторadmin

Чи можна їсти банани при грудному вигодовуванні

Зміст:

Банани при грудному вигодовуванні: чи можна мамі, що годує в перший місяць і далі

Банани сьогодні можна знайти в будь-якому продуктовому магазині і в меню кожної родини. Ці плоди заслужено вважаються корисними для організму. Однак в раціон мами при грудному вигодовуванні їх потрібно вводити з обережністю.

Користь і шкода бананів

Банан є одним із самих калорійних плодів. Це виправдано низьким вмістом рідини в м’якоті і великою часткою крохмалю в складі. При цьому він набагато корисніше кондитерських і борошняних виробів. З точки зору науки, банани не фрукти, а ягоди. Але в плодах немає твердих кісточок і характерного для багатьох ягід кислуватого присмаку. До Росії банани привозять переважно в свіжому вигляді, в м’якоті таких плодів зберігається велика частка цінних поживних речовин.

На відміну від інших ягід в бананах немає твердих кісточок і кислуватого присмаку

Банани багаті корисними вуглеводами. Вони забезпечують мамі заряд енергії та постачання серотоніну (гормону щастя) в організм. Калорії, отримані від вживання банана, витрачаються швидко і не чинять негативного впливу на фігуру при розумних порціях. Є у цих плодів та інші вагомі переваги:

  1. Високий вміст лізину. Ця амінокислота бере участь в процесі формування імунітету, допомагає організму боротися з вірусами.
  2. Низька вірогідність виникнення алергії. Навряд чи алергія проявиться і у немовляти, якщо в період вагітності мама активно вживала банани.
  3. Підходять для дієтичного харчування людям як з підвищеною, так і зниженою кислотністю шлунка, легко перетравлюються в кишечнику завдяки високому вмісту клітковини і пектину.
  4. Допомагають налагодити стілець. Банани мають властивість поглинати шкідливі речовини в кишечнику і сприяють їх виведенню з організму природним шляхом. Вважається, що зеленуваті, нестиглі банани надають послаблюючий ефект на організм мами і дитини, а м’які, перезрілі плоди, навпаки – терпкий. Як правило, якщо проблем зі стільцем не спостерігається, банани не впливають на травлення.
  5. Високий вміст калію. Цей мікроелемент необхідний для повноцінного функціонування серцево-судинної системи. Регулярне вживання бананів дозволить нормалізувати тиск, поліпшити роботу серця, вивести з організму зайву рідину і токсини.
  6. Покращують настрій. Амінокислота триптофан в результаті метаболічних процесів в організмі виділяє серотонін і допомагає мамі боротися з післяпологовий депресією.
  7. Забезпечують швидке насичення. Вуглеводи з бананів мають тривалий період розпаду, дозволяючи утамувати відчуття голоду на пару годин і уникнути стрибків рівня цукру в крові. Бананами можна перекусити між прийомами їжі або використовувати плоди для приготування основних страв.
  8. Багатий мінеральний склад. У бананах містяться вітаміни С, групи В, бета-каротин, вітамін PP, Е, фосфор, кальцій, калій, залізо.

Таблиця: дані про приблизний зміст поживних речовин, вітамінів і мінералів в 100 г

Відео: Олена Малишева про користь бананів

небажані наслідки

Малоймовірно, що банани зроблять негативний вплив на самопочуття дитини або вплинуть на якість і кількість грудного молока жінки. Однак в деяких випадках організм малюка може відреагувати на присутність цих плодів в раціоні мами негативно:

  1. Якщо під час виношування банани не були присутні в меню жінки, їх компоненти незнайомі малюкові і можуть викликати алергію. Вводити в раціон нові продукти при грудному вигодовуванні потрібно вкрай обережно.
  2. Частка бананів в раціоні занадто велика. Якщо годуюча жінка з’їдає кілька плодів протягом дня, це може спровокувати здуття животика і коліки у малюка.
  3. Мама почала їсти банани занадто рано. Перші тижні життя дитини – найвідповідальніші, а годувальниці необхідно дотримуватися особливої ​​дієти. В цей період є банани не рекомендується.
  4. При вживанні зелених, недозрілих плодів можливе збільшення газоутворення в кишечнику. Такі банани містять менше пектину, але більше крохмалю, здатного викликати реакцію з боку травного тракту. Вживання великої кількості бананів може викликати коліки і здуття живота у малюка

Банани не рекомендується вживати жінкам з діабетом через високий вміст цукру в складі продукту.

Банани при грудному вигодовуванні

Щоб уникнути небажаних побічних ефектів від вживання бананів в період грудного вигодовування, варто дотримуватися наступних рекомендацій:

  • вводити в раціон не раніше, ніж через 1-2 місяці після пологів;
  • в перший раз з’їсти половинку банана і протягом дня спостерігати за реакцією малюка (можлива поява висипу, підвищене газоутворення). При відсутності негативних проявів у дитини на наступні день можна з’їсти цілий плід.

Норма вживання бананів на добу для годуючої мами – не більше 2 шт. в день.

В період лактації жінка може вживати банани в наступних видах:

Висушені банани є цукати (сухофрукти), продаються і в’яленими в упаковках. Вважається, що плоди в такому вигляді надають менш виражений ефект на стілець, не викликають процесу бродіння в кишечнику. Це пов’язано зі зниженим вмістом грубої клітковини. При цьому калорійність їх вище в 5-6 разів, ніж у свіжих плодів, концентрація деяких вітамінів нижче – через тривале зберігання, температурної обробки.

Відгуки жінок

варіанти приготування

Банани можна додавати в найрізноманітніші страви, надаючи їм характерний аромат і солодкуватий смак:

  • смузі і коктейлі. Банан вдало поєднується з молочними продуктами, кефіром, йогуртом. Збагатити страви вітамінами допоможуть горіхи, сухофрукти в складі напою. Інгредієнти збивають в блендері до отримання однорідної маси;
  • фруктові салати. Банани, яблука та інші гіпоалергенні фрукти ріжуть кубиками і заправляють йогуртом, вершками;
  • каші. Пюре з банана або порізаний на шматочки плід додають безпосередньо в тарілку перед вживанням замість цукру та інших підсолоджувачів;
  • випічка. З бананами готують запіканки, кекси, печива, пироги, сирники та ін .;
  • желе і десерти. Ці ласощі можуть складатися з йогурту, сиру, фруктових соків, в желе додається желатин або агар-агар.

Фото: страви з бананом

Відео: бананово-сирний пиріг

Банан відноситься до категорії легкозасвоюваних і гіпоалергенних продуктів. У багатьох країнах саме з нього починають введення прикорму малюкам. Однак мамі, що годує слід з обережністю їсти банани, адже реакція організму на різні продукти харчування індивідуальна, особливо коли мова йде про дитину.

Вітаю! Мене звуть Людмила, мені 32 роки, живу в Орлі. У мене двоє прекрасних дітей, за освітою я – економіст, а за покликанням – журналіст, письменник, маркетолог) Оцініть статтю: Поділіться з друзями!

Банани при грудному вигодовуванні: чи можна в перший місяць новонародженого

Народження дитини, завжди радісна і незабутня подія для молодих батьків. З перших днів життя малюка, він отримує турботу і увагу люблячих батьків. Одним з важливих моментів, якому приділяється багато уваги, вважається грудне вигодовування, яке дозволяє забезпечити дитину цінними і незамінними речовинами для його здорового росту і розвитку. У цій статті ми відповімо на поширений питання про можливість вживання бананів при грудному вигодовуванні в перший місяць новонародженого.

В період лактації, молода мама особливу увагу приділяє своєму харчуванню, від якості якого залежить склад грудного молока, загальне самопочуття грудничка. Раціон годуючої жінки досить обмежений. Перелік заборонених продуктів досить великий, але чи входять в нього банани і чи можна вживати заморський продукт жінці в перший місяць грудного вигодовування? Перш ніж відповісти на це питання, потрібно розібратися, в чому користь бананів і якої шкоди вони можуть завдати мамі та новонародженій дитині.

Корисні властивості

Банани, найбільш доступний фрукт, яким можна ласувати цілий рік. Вони не тільки смачні, доступні і корисні, але досить калорійні. Багато жінок в період лактації відмовляються від їх вживання, але багато лікарів педіатри рекомендують включати їх в меню. Хімічний склад бананів, досить багатий. У них міститься ряд вітамінів, серед яких аскорбінова кислота , Вітаміни групи В, вітамін РР. Багаті банани каротином, ферментами, різними мікроелементами.

Банани є джерелом калію, клітковини, кальцієм, залізом і фосфором, а також різними амінокислотами. В даному продукті міститься достатня кількість пектину, який робить позитивний вплив на роботу органів шлунково-кишкового тракту. Стиглі плоди часто рекомендують використовувати при розладах стільця у годуючих мам.

Недозрілі плоди бананів роблять зворотну дію і широко застосовуються як легке проносне. З огляду на, що в період лактації практично всі ліки протипоказані, при порушенні проблем з кишечником, багато мам зупиняють свій вибір саме на бананах.

Дуже часто годують мами використовують банани як засіб від запору при грудному вигодовуванні для себе і малюка. При цьому при нормальній роботі шлунка, даний продукт не впливає на роботу травлення грудничка або самої жінки. Незважаючи на багатий склад і користь бананів, важливо розуміти, що при вживанні продукту, все його компоненти потрапляють в грудне молоко, тому в раціоні годуючої мами банани можуть бути присутніми, але в помірній кількості.

Як вводити в раціон?

Діти перших місяців життя мають незрілі системи і внутрішні органи, які можуть бути надзвичайно уразливі до різних продуктів, які вживає годує жінка. Багато фахівців в області педіатрії запевняють, що банани не можуть викликати алергію, але коли жінка зловживає заморськими фруктами, ризики алергічної реакції виростає в рази. Знижується ризик алергії тільки в тому випадку, якщо жінка під час вагітності регулярно вживала банани.

Коли мама, яка годує в перший місяць ввела в раціон банани, шлунок дитини може не впоратися зі своїми функціями, що може викликати коліки, порушення стільця або алергію.

Для того щоб банани принесли користь мамі, що годує і дитині першого місяця життя, вводити їх в раціон потрібно маленькими порціями, при цьому їсти їх натщесерце і запивати водою крайнє не рекомендується.

При введенні цього смачного плоду в раціон, що годує мама повинна стежити за станом дитини після годування. Звертати увагу на стілець, сон крихти, загальне самопочуття. Якщо ніяких ознак немає, збільшувати кількість уживаного банана потрібно поетапно. Наприклад, вперше 2 тижні, допустимо ділити 1 банан на 2 – 3 порції, можна додавати його в різні каші або їсти свіжим.

При регулярному введенні бананів в раціон мами, крихітка звикне до продукту і буде його з насолодою вживати в майбутньому.

В період лактації важливо не тільки правильно харчуватися, але і звертати увагу на якість продуктів. Так в перші місяці життя важливо купувати стиглі фрукти, перед вживанням обов’язково шкірку обробляти окропом.

Чим небезпечні банани при лактації?

Незважаючи на користь бананів і їх багатий склад, вони не завжди корисні для немовляти першого місяця життя. У практиці лікарів педіатрів неодноразово зустрічалися випадки, коли після введення в раціон навіть невеликого шматочка банана, у дитини були присутні коліки, здуття живота, порушення стільця, шкірні висипання. У таких випадках потрібно відмовитися від вживання фрукта і спробувати вводити його в невеликій кількості через 1 – 2 місяці.

Небезпека бананів при лактації полягає і в тому, що на їх батьківщині, плоди збираються ще незрілими, потім їх герметично упаковують і доставляються в місце призначення. Після цього плоди поміщають в газові камери, де під впливом етилену вони знаходять стиглість, красивий товарний вигляд. З огляду на «довгий шлях» бананів, поки вони надійдуть у продаж, а також їх обробку етиленом, можна зробити висновок, що користі від них не так багато.

Алергія і побічні ефекти

Банани вкрай рідко можуть викликати алергічну реакцію. Однак з огляду на індивідуальні особливості організму новонародженої дитини, ризики існують, особливо в тих випадках, коли жінка зловживає плодами або у крихти присутня непереносимість крохмалю, якого досить багато в бананах. Про ознаки алергії може говорити шкірний висип, почервоніння шкірних покривів. Перші ознаки алергічної реакції можуть з’явитися через кілька годин або днів після введення фрукта в раціон грудного вигодовування.

Зміна стільця у немовля, також одна з найчастіших проблем, з якою стикаються молоді мами. У таких випадках лікарі не рекомендують виключати продукт з раціону, а зменшити його кількість. У бананах, міститься велика кількість триптофану , Який в організмі перетворюється в серотонін.

При підвищеній кількості гормону – серотоніну, жінка може відчувати занепад сил, запаморочення, зниження пульсу і інші неприємні симптоми.

При хімічній обробці плодів, кількість корисних речовин знижується в кілька разів, а при використанні шкідливих речовин для збереження товарного вигляду, підвищується ризик отруєння.

Для того щоб зменшити можливі побічні реакції, жінці при лактації вживати банани потрібно в мінімальній кількості, обов’язково консультуватися з дільничним лікарем педіатром, який завжди зможе дати корисні рекомендації по харчуванню та догляду за малюком.

Дія на організм мами і дитини

При відсутності протипоказань до вживання бананів, даний продукт «творить чудеса». Його введення в раціон годуючої мами дозволить зробити харчування вітамінізованим і повноцінним. При щоденному вживанні бананів в допустимій кількості, вони позитивно впливають на організм мами, що годує, дозволяють надавати такі дії на організм:

  1. нормалізують тиск;
  2. покращують роботу травної системи;
  3. покращують склад крові;
  4. підвищують імунний захист;
  5. нормалізують роботу центральної нервової системи;
  6. покращують сон;
  7. підвищують настрій.

Багато годують мами запевняють, що вживаючи банани, у них поліпшується лактація , Немає проблем з роботою шлунково-кишкового тракту.

Деякі джерела запевняють, що заморський плід насичує організм всіма необхідними компонентами, надає організму життєві сили, енергію. Для багатьох жінок грудного вигодовування, банани є прекрасною альтернативою солодких продуктів, які не рекомендується приймати при грудному вигодовуванні.

Користь банани приносять не тільки жінці, але і маленькому. Якщо жінка в період вагітності постійно їла банани, тоді вона спокійно може вживати їх в перші місяці лактації.

Разом з материнським молоком, дитина отримує бананові пектини, які допомагають кишечнику і перетравлювати і засвоювати їжу.

У деяких випадках, коли у немовляти затримка стільця, банани допомагають надавати послаблюючий ефект, а при запорах, навпаки кріплять. Плід банана досить калорійний, тому при його великому вживанні годує мамою, у дитини може, підвищується газоутворення, кольки або запори. Поява таких симптомів вказує на непереносимість продукту, тому мамі потрібно зменшити його вживання або виключити з раціону до повного формування мікрофлори кишечника немовляти (3-4 місяці).

Якщо в період грудного вигодовування малюк добре переносив банани, тоді з настанням прикорму, цей продукт з легкістю можна вводити в раціон. Користь від бананів очевидна, як для самої мами, що годує, так і дитини, але, все ж починаючи вводити даний продукт в раціон, мамі потрібно спостерігати за станом крихітки.

Смачні рецепти приготування

Банани досить солодкі і смачні. Їх можна вживати мамі, що годує в свіжому вигляді або ж комбінувати їх з іншими продуктами харчування. Існує кілька рецептів дозволяють урізноманітнити меню жінки, зробити його смачним і безпечним для малюка.

Рецепт №1. Легкий салат. Для приготування салату потрібно взяти 1 яблуко, пів банана, 100 гр. сиру. Яблука і банан нарізати кубиками або подрібнити на тертці, додати сир, перемішати, заправити сметаною і вживати 1 – 2 рази на день невеликими порціями. Якщо у жінки немає алергії на мед, можна додати ложечку «солодкого нектару».

Рецепт №2. Каша із стиглим бананом. Щоб приготувати смачну і корисну кашу (вівсяну, гречану, рисову) в неї разом з вершковим маслом можна додати половину банана, який можна розчавити виделкою або прикрасити. Такий сніданок стане не тільки смачним і ситним, але і корисним для годуючої мами і крихти.

Рецепт №3. Банановий коктейль. Щоб приготувати солодкий і корисний напій, потрібно взяти 1 склянку теплого молока або нежирного йогурту, додати пів банана, подрібнити в блендері. Вживати свіжим.

Рецепт №4. Бананове печиво. Відомо, що магазинні кондитерські вироби не завжди корисні, в них містяться транс-жири, різні барвники і канцерогени. Чудовою альтернативою таким печеньям стане домашня випічка. Для того щоб приготує десерт, знадобитися: 100 гр. сиру, 1 банан, борошно, трохи цукру. Банан потрібно подрібнити разом з сиром, додати 1 яйце, склянка борошна, трохи цукру і 3 ложки нежирної сметани. Всі інгредієнти перемішують до утворення густого, але м’якого тесту. За допомогою спеціальних кондитерських формочок – формують печиво, ставлять на бляшку змазаним вершковим маслом і кладуть в духовку. Випікати печива потрібно при температурі 180 ° С протягом 20 – 30 хвилин. Такі печеньки ідеально підійдуть до чаю, вони повністю безпечні і досить смачні.

Правила вживання бананів при грудному вигодовуванні

Фахівці з грудного вигодовування не вважають банан небезпечним продуктом, а навпаки, якщо немає протипоказань до їх прийому, вводити маленькими шматочками в раціон годуючої мами.

Головне не зловживати бананами. У перший місяць грудного вигодовування рекомендується в день з’їдати по підлогу банана. Якщо немовля добре переносить цей продукт, через 1 – 2 тижні можна збільшити до 1 банана в день.

Вживати банани рекомендується в першій половині дня. Після вживання заморського продукту потрібно поспостерігати за малюком. Якщо він не вередує, немає проблем зі стільцем, кольки відсутні, значить організм маленького добре сприйняв продукт.

висновок

Вживання бананів при грудному вигодовуванні в перший місяць життя малюка часто викликає суперечки і розбіжності між молодими мамами. Одні твердять, що даний продукт повністю безпечний і крім користі нічого не принесе, а інші вважають, що банани можна тільки з другого чи третього місяця.

Лікарі педіатри в один голос стверджують, що всі випадки індивідуальні. Одні дітки добре сприймають плоди з перших днів життя, а інші і в 3 – 5 місяців мають до них непереносимість.

Якщо жінка в період вагітності постійно вживала банани, ризик того, що у немовляти буде до них непереносимість – мінімальний. Для того щоб вирішити проблему, можна або неможна їсти мамі, що годує банани в перший місяць грудного вигодовування, краще порадитися з лікарем педіатром, який веде дитину з народження.

Чи можна мамі, що годує банани?

Весь контент iLive перевіряється медичними експертами, щоб забезпечити максимально можливу точність і відповідність фактам.

У нас є строгі правила щодо вибору джерел інформації та ми посилаємося тільки на авторитетні сайти, академічні дослідницькі інститути і, по можливості, доведені медичні дослідження. Зверніть увагу, що цифри в дужках ([1], [2] і т. д.) є інтерактивними посиланнями на такі дослідження.

Якщо ви вважаєте, що який-небудь з наших матеріалів є неточним, застарілим або іншим чином сумнівним, виберіть його і натисніть Ctrl + Enter.

Чи можна їсти мамі, що годує банани? Це питання досить актуальне, адже ці фрукти давно вже люблять багато. Чи не нашкодять банани малюкові при грудному годуванні, і які корисні властивості мають банани. Всі ці нюанси молода мама повинна знати, щоб дати своїй дитині максимальну кількість корисних елементів під час лактації.

Користь бананів при годуванні груддю

Фрукти і овочі є основним джерелом необхідних поживних речовин і грають важливу роль для розвитку дитини. Фрукти при грудному вигодовуванні є поживними продуктами, і вони можуть задовольнити ваші потреби і потреби немовляти в вітамінах, мінералах і клітковині. Які фрукти можна їсти при годуванні грудьми, щоб вони були корисні і не нашкодили дитині? В першу чергу, можна точно вживати ті фрукти, які ви їли до вагітності і під час вагітності. Імовірність, що буде небажана реакція з боку дитини дуже низька.

Чи можна банан мамі, що годує в перший місяць після народження дитини. Банан по своїй антигенної структурі вважається неалергенним фруктом. Крім цього, він містить багато поживних речовин, тому користь бананів для дитини велика. Проте, багато жінок сумніваються в користі вживання бананів під час грудного вигодовування. Тому потрібно розглянути, які речовини містяться в цьому фрукті.

Переваги вживання бананів під час грудного вигодовування:

  1. Забезпечує додаткові калорії: мамі під час лактації необхідно ще від 400 до 500 калорій в день. Ці додаткові калорії допомагають підтримувати рівень енергії. Жіночому організму потрібно більше енергії, поки вона годує грудьми. Додаткова енергія, в якій ви потребуєте, може змусити вас відчувати голод досить часто. Вибір правильного прийому їжі в цей час має вирішальне значення. Банан – хороший джерело цих додаткових калорій. Крім цього, материнське молоко не тільки забезпечує поживні речовини для немовлят, але також допомагає боротися з багатьма захворюваннями. Отже, якщо ви годуєте грудьми, важливо, щоб ви дбали про свій раціон.
  2. Хороший джерело вітаміну C: вітамін С допомагає організму людини поглинати залізо з інших джерел їжі. Оскільки банан багатий вітаміном С, він може допомогти матері-годувальниці поглинати залізо з інших джерел. Вітамін С допомагає відновлювати тканини тіла, загоює рани і порізи, підтримує здоров’я зубів і ясен і має важливе значення для сильного імунітету.
  3. Банан – хороший джерело калію. Один банан має в своєму складі 450 міліграмів калію. Калій допомагає в підтримці артеріального тиску і допомагає підтримувати його на нейтральному або нормальному рівні. Банан також надає заспокійливу дію на нерви і оживляють ефект на нирки. Цей важливий мінерал пом’якшує деякі неприємні побічні ефекти після пологів. Це може зменшити частоту чи тяжкість хворобливих судом ніг і допомогти запобігти або зняти природні набряки.
  4. Всі вітаміни групи В відіграють вирішальну роль у розвитку вашої дитини, і банани мають багато вітамінів групи B. Центральна нервова система вашої дитини спирається на вітамін B6, В9 для координації діяльності під час його розвитку і допомоги в біосинтезі нейротрансмітерів, допаміну і серотоніну. У той час як центральна нервова система вашої дитини розвивається, вітамін B6 з бананів допомагає вам передавати кисень до тканин через ваш гемоглобін. Фолієва кислота відіграє важливу роль у розвитку нервів, головного мозку і спинного мозку. Переваги бананів для годуючих мам полягають саме в запобіганні дефіциту фолієвої кислоти.
  5. Банан – багате джерело заліза, а також збільшує поглинання заліза в організмі. Банан при годуванні дитини грудьми може збільшити зростання гемоглобіну і таким чином профілактувати анемію у вашого немовляти.
  6. Банани при грудному вигодовуванні при кольках у дитини можуть зменшити їх вираженість. Банан містить антацид, який пригнічує секрецію кислоти. Також ці фрукти багаті на пектин, що допомагає нормалізувати травлення в кишечнику. Банани можуть зменшити здуття живота і можуть згладити рух кишечника. У новонароджених за рахунок клітковини може зменшитися здуття животика шляхом абсорбції надлишку води і газів.
  7. Кальцій, як правило, важливий для розвитку кісток і скелетної системи люди різного віку. Кожні 200 грамів банана містять 10 мг натурального кальцію. Для нервів кальцій сам по собі корисний в прискоренні процесу м’язового скорочення і розвитку кісток дитини.
  8. Переваги бананів при годуванні грудьми новонародженого – це плід, багатий білками. Білки служать джерелом калорій, а також для утворення антитіл у дитини і матері, які є їх імунним захистом.
  9. Банани стають важливими для підтримки рівня холестерину і цукру в крові під час лактації. Особливо для жінок, які мають діабет, повинен підтримуватися постійний рівень цукру після кожного годування грудьми. Банани можуть нормалізувати цей рівень цукру.
  10. У банані містяться мінеральні компоненти, такі як магній. Таким чином, банан безпечний для матерів, які годують грудьми. Переваги бананів для жінок, що годують – банани регулярно допомагають зменшити ожиріння після вагітності. Це пов’язано з тим, що банани можуть прискорити процес обміну речовин. Крім того, банани можуть продукувати мембрану, яка захищає кишечник, допомагає знищувати токсини в організмі і може стимулювати, щоб краще перетравлювати його.
  11. Вживання банана може допомогти вам впоратися зі стресом. Ця перевага виходить з того факту, що банани є багатим джерелом калію, який знижує кров’яний тиск і зменшує занепокоєння.

Скільки бананів в день можна мамі, що годує? Просто тому, що банани корисні для вас, це не означає, що ви постійно повинні їсти їх під час годування грудьми. Ви повинні слідувати рекомендованої дозуванні, як і при нормальних умовах доза становить 2-4 банана на день. Якщо ви споживаєте банани помірно, є великі шанси, що і ви, і ваша дитина багато виграють від цього скромного плода, який так навантажений вітамінами та поживними речовинами.

Чим шкідливі банани під час лактації?

Банан, безсумнівно, заповнений безліччю поживних речовин і вітамінів, які роблять його відмінним вибором продуктів харчування, особливо під час лактації. Тим не менш, є також причина занепокоєння, оскільки банани багаті хітинази, яка є дуже поширеним алергеном. Антиген хітинази пов’язаний з латексним розладом. Якщо ви страждаєте на алергію або негативно реагуєте на продукти, що містять латекс, то банани можуть викликати алергію. Крім бананів, в цю групу входять авокадо, ківі і каштани. Якщо ви маєте чутливість до латексу або непереносимість інших продуктів в групі, проконсультуйтеся з вашим лікарем перед тим, як приймати банани.

Деяким жінкам рекомендується не їсти бананів, особливо якщо їх рівень цукру більше в порівнянні з нормальним діапазоном. При таких обставинах годуючим матерям не рекомендується їсти банани.

Банани є волокнистий плід і містять як гумову смолу, так і пектин, розчинні волокна, також виявлені в яблуках. Ці волокна допомагають зменшити діарею, поглинаючи надлишок води в вашому тілі. Калій в бананах також може допомогти з кишковими спазмами, які іноді супроводжуються діареєю. Але якщо у вашого новонародженого схильність до закрепів, то надлишок бананів в раціоні мами може посилювати такі проблеми.

Чи можна поєднувати банани з іншими фруктами? Поєднувати мамі, що годує можна банани і яблука, адже це відмінне джерело заліза і клітковини. Переваги вживання бананів і яблук під час лактації включають в себе захист дитини від астми в дитинстві. Точна причина цього неясна, але, мабуть, вживання яблук є ефективним для забезпечення цього конкретного ефекту.

Банани і яблука багаті залізом, це допомагає боротися з анемією, щоб зберегти матір і дитину здоровими навіть без прийому профілактичних доз заліза. Яблука сприяють травленню і є багатими джерелами нерозчинних волокон. Тому не дивно, що яблука з бананами допомагають у просуванні травлення і зменшують кишкові розлади у немовляти. Яблука також є багатими джерелами кальцію і тому повинні бути включені в ваш раціон під час годування грудьми.

Банани і груші мамі, що годує можна приймати для нормалізації рівня мікроелементів. Груші також дуже корисні для мами і дитини. Груші безпечні під час годування, оскільки вони містять мало калорій і містять багато корисних елементів, які особливо важливі для малюків. Цей фрукт є природним ліками від виснаження, запаморочення, низького обміну речовин і розладів харчової поведінки, таких як відраза до їжі і ожиріння. Одна велика груша містить 143 калорії. Оскільки вони містять велику кількість клітковини, груші повністю заповнюють і забезпечують низькокалорійну закуску, яка також дасть вам здорову енергію. Груші містять два простих вуглеводу, фруктозу і глюкозу, які легко засвоюються і забезпечують здорове підвищення енергії. Плід не призводить до збільшення ваги, оскільки він має низький вміст жирів.

Груші забезпечують приблизно 14 мікрограм фолієвої кислоти на порцію. Чи не багато продуктів містять фолієву кислоту, тому більшість лікарів рекомендують жінкам при годуванні приймати добавки, які забезпечують значну частину вашого щоденного споживання. Фолієва кислота особливо важлива в перші місяці життя немовляти, коли вона грає вирішальну роль в запобіганні порушень нервового розвитку.

Груші, як і банани, є відмінним джерелом вітаміну С. Тільки одна груша містить близько 10 міліграмів. Вітамін С допомагає вашому тілу боротися з інфекцією, що особливо важливо в стресові часи і одразу після пологів. Їжте груші з продуктами, які містять залізо, наприклад з бананами, щоб допомогти вашому тілу засвоювати залізо.

Груші також є хорошим джерелом клітковини, що допомагає зменшити запор, які часто бувають у малюків. Тому вживання бананів і груш може поліпшити процеси моторики у малюка. Їжте груші з шкіркою, щоб отримати найвищий вміст волокна.

Вживання одного-двох груш в день дозволить вам задовольнити щоденне вимога кобальту, яке допомагає в поглинанні заліза. Це також дозволяє ниркам виділяти зайву воду. Плоди груші – це м’який і природний антидепресант. Тому він допомагає боротися з повсякденним стресом і напруженістю, що часто буває у молодих мам, що годують. Велика кількість танінів, присутніх в фруктах, допомагає в ефективному видаленні важких металів і небезпечних токсинів. Груші і банани в плані дезінтоксикації також вельми ефективні.

Таким чином, банани можна комбінувати з іншими фруктами – яблуками, грушами, сливами. Але потрібно бути обережними і вживати всі фрукти разом тільки в разі, якщо ви їли їх окремо і у дитини не було ніякої реакції.

Вживання бананів мамі, що годує може бути дуже корисно. Ці фрукти містять не тільки вітаміни, але і мікроелементи, які активно допомагають в нормалізації роботи шлунка у дитини. Тому фрукти обов’язково повинні бути в раціоні молодої мами, в тому числі банани, яблука, груші і ті фрукти, які ростуть в країні.

Про автора

admin administrator