Чи можна клеїти пластик епоксидним клеєм

Авторadmin

Чи можна клеїти пластик епоксидним клеєм

Зміст:

Епоксидний клей – інструкція із застосування

Одне з найважливіших засобів для людей, які займаються ремонтом, – клей. З його допомогою закріплюють шпалери, плитку. Він стане в нагоді і для з’єднання різних деталей. Ось тільки багато хто вважає, що це недостатньо надійний засіб. Просто вони ніколи не чули про епоксидний клей. Його виготовляють з епоксидної смоли – це речовина зі специфічною консистенцією. При додаванні інших елементів, які входять до складу клею, смола застигає. У твердому вигляді вона надійно скріплює між собою різні предмети і деталі. Завдяки своїм характеристикам епоксидний клей удостоївся використання не тільки в побутовій сфері.

Види епоксидного клею

Навіть такий продукт, як епоксидний клей, буває самих різних видів. Основним критерієм для поділу є форма, в якій продається засіб.

  • Однокомпонентний. Він складається безпосередньо з смоли і спеціальних речовин. Такий клей продається у вигляді вже готової суміші. Правда, за своїми скріплює властивостями він дещо поступається наступного засобу.
  • Двокомпонентний. Він продається не в готовому вигляді – набір складається з двох тюбиків. Один заповнений смолою, а інший речовиною, завдяки якому склад в результаті застигне. І змішувати їх необхідно безпосередньо перед використанням. Готовий продукт застигає швидко і надійно закріплює деталі.

Окремі класи клею відрізняються і за своєю консистенцією:

  • пастоподібний клей. Він зазвичай і зустрічається у вигляді однокомпонентних або двокомпонентних складів;
  • пластична маса, що продається блоками;
  • плівковий клей.

Також клей відрізняється і деякими іншими властивостями.

  • «Момент» випускає спеціальний прозорий склад. Він універсальний – клей у великій тарі підійде для ремонту, а за допомогою речовини в зручному тюбику можна, наприклад, склеїти розбиту вазу.
  • «Контакт» виробляє епоксидний клей, який відрізняється підвищеною стійкістю до вологи і підійде для речей, які постійно контактують з водою. При цьому він скріплює будь-які матеріали.
  • Клей ЕДП більше підійде для серйозних будівельних і оздоблювальних робіт. Він також універсальний і може скріпити будь-які матеріали. Але, наприклад, для посуду його використовувати не варто – потрапляння навіть невеликої частинки смоли в організм небезпечно для здоров’я.
  • Для металевих предметів є спеціальний клей під назвою «Холодна сварка». Як зрозуміло з назви, цей продукт здатний замінити зварювання. Він навіть краще, адже справляється з великою кількістю сплавів.

Де застосовується епоксидний клей?

Незалежно від того, про який вид йдеться, епоксидний клей знаходить застосування у величезній кількості сфер.

  • Будівництво. Сюди, звичайно, можна віднести і внутрішні ремонтні роботи – приклеювання плитки, скріплення металу і бетону. Але епоксидку використовують і для більш масштабних завдань, таких як склеювання залізобетонних елементів при будівництві мостів, з’єднання панелей, зміцнення бетону шляхом заповнення тріщин смолою.
  • Виробництво і ремонт автомобілів. За допомогою епоксидних смол закріплюють гальмівні колодки. Речовина допомагає клеїти елементи з пластмаси на поверхні з металу. Епоксидка допоможе відновити бензобак, коробку передач, обшивку, кузов.
  • Будівництво літаків. Тут смола використовується разом зі зварюванням або навіть замість неї для закріплення елементів на стиках. І за допомогою цього засобу встановлюють теплозахист всередині і зовні корпусу.
  • Суднобудування. Тут також застосовується епоксидка – як для закріплення різних елементів, так і для зовнішньої обробки. Адже, як було сказано раніше, окремі різновиди клею особливо стійкі до вологи.
  • І, звичайно, вдома це засіб теж стане в нагоді. З його допомогою лагодять посуд, взуття, меблі. У рукоділлі епоксидка теж знайшла застосування.

Властивості епоксидного двокомпонентного клею

До складу готової епоксидки крім самої смоли входять також затверджувач і розчинник. При виробництві завжди слідують встановленим правилам.

Важливо дотримуватися правильні пропорції епоксидної смоли і затверджувача, щоб отримати клей з необхідними властивостями.

  • Відмітна риса епоксидки – стійкість до високих температур (навіть для приготування складу доводиться сильно нагрівати смолу). Засіб стійко і до низьких температур.
  • Клей не постраждає при попаданні на нього різних масел, бензину. Це особливо важливо, коли епоксидка використовується для обробки швів.
  • Нікого шкоди йому не заподіють і різні засоби для чищення, які застосовуються для прибирання.
  • Цей клей дуже еластичний – якщо елементи, які він з’єднує, трохи зміщуються після застигання, речовина не кришиться і продовжує скріплювати деталі.
  • Застиглий клей з часом не всідається, на ньому не з’являються тріщини (неспроста його використовують, щоб закладати тріщини в бетоні).
  • Не пропускає воду (хоча це властивість підсилюють за допомогою додаткових добавок).

Не всі властивості мають позитивний характер.

  • Склад швидко застигає, так що використовувати його потрібно дуже уважно.
  • Працювати з ним потрібно в захисному одязі, так як відмити з шкіри застиглий клей вкрай складно.

Яку температуру витримує клей?

Окремо варто сказати про температурний режим, при якому клей здатний зберігати всі свої властивості. Навіть для нормальної роботи з речовиною його необхідно нагріти. Температура експлуатації – близько сімдесяти градусів.

Порада

Щоб нагріти смолу, ємність з нею необхідно поставити в таз, наповнений водою відповідної температури.

  • Максимальна температура для клею – плюс двісті п’ятдесят градусів.
  • Найнижча – мінус двадцять.

Така стійкість – одна з причин, по якій епоксидний клей використовують не тільки в побутових умовах, а й при виробництві автомобілів, будівництві літаків, суден і мостів.

Як розводити епоксидку?

Перед використанням клею потрібно розібратися, як розвести смолу і додаткові речовини, щоб склад відповідав стандартам і мав всі властивості.

  • Зазвичай смола дуже густа. Змішувати її з затверджувачем проблематично. Заздалегідь помістіть тюбик або відерце в таз з водою, нагрітою до сімдесяти градусів. Це ж стосується і готового однокомпонентного складу – якщо нагріти його, то працювати з клеєм буде набагато простіше. Але важливо, щоб вода не потрапила в смолу.
  • Також потрібно приготувати посудину, в якому ви будете змішувати речовини. Вибирайте той, який не шкода викинути: після контакту зі смолою відмити його не вийде, і він стане непридатний для подальшого використання.
  • Тепер можна розводити клей. Вилийте в ємність смолу і додайте до неї затверджувач, добре розмішайте. Стандартні пропорції – десять частин смоли і одна частина затверджувача. Але разом із засобом повинна йти інструкція із застосування. Для деяких різновидів співвідношення інше – п’ять частин смоли і одна частина затверджувача.
  • З інструкції же ви дізнаєтеся, скільки сохне готовий склад. Зазвичай близько доби, але іноді і менше.
  • Будьте обережні і захистіть шкіру.

Як користуватися епоксидним клеєм?

Також треба знати, як правильно використовувати епоксидний клей. Коли необхідно з’єднати дві деталі або приклеїти елемент на поверхню, наносите клей тільки на один з предметів. Потім притискайте його до іншого і фіксуйте. Утримувати їх потрібно приблизно десять хвилин. Після цього потрібно залишити для застигання. На це підуть приблизно добу. Не забувайте провітрювати приміщення, в якому працювали з епоксидкой.

висновок

Клей з епоксидної смоли – універсальний засіб. Він стане в нагоді, щоб склеїти розбиту вазу, але також його використовують і при будівництві мостів і літаків. Є кілька видів клею. Зокрема, він ділиться на однокомпонентний і двокомпонентний. Останній готується просто і надійніший, тому частіше в магазинах зустрічається саме такий вигляд.

При використанні клею важливо дотримуватися обережності, так як його дуже складно змити з шкіри. Та й взагалі він шкідливий для людського організму, тому жодних його для лагодження посуду.

Не забувайте дотримуватися пропорції, коли готуєте суміш. Тільки так ви отримаєте клей, який надійно закріпить деталі.

Епоксидної смоли: що і як нею можна клеїти?

Коли в 50-ті роки минулого століття була винайдена епоксидної смоли, проблеми зі склеюванням різних матеріалів були вирішені. Нове з’єднання знайшло застосування і на промислових виробництвах, і в побутових умовах. Поступово з’явилися різні склади, можливості їх використання розширилися. Тепер ця речовина застосовують не тільки для склеювання. Епоксидку використовують при виготовленні ізоляційних матеріалів, склопластику, склади застосовують при гідроізоляції, пристрої покриттів, що піддаються впливу вологи і агресивних речовин. Розчин заливають у форми і отримують різні вироби для промислового застосування та дизайнерських робіт.

Склад і властивості клеїть з’єднання

Залежно від компонентів з’єднання деталей може бути міцним і жорстким або м’яким і еластичним, як гума. Після полімеризації виходить надійний шов. Висохлий полімер неможливо розчинити або розплавити, з’єднання можна назвати вічним. Отримані вироби дозволяється використовувати і в спальнях, і в дитячих кімнатах: застигла епоксидної смоли не виділяє шкідливих речовин. Якщо вам потрібно клеїти матеріали з гладкою поверхнею, позбавленої пір, кращий засіб важко придумати.

В якості затверджувача використовуються різні речовини. Їх підбір залежить від вимог до з’єднання, умов експлуатації виробу і багатьох інших факторів. Як Полімеризується агента, від якого багато в чому залежать характеристики клею, можна використовувати:

  • феноли;
  • третинні аміни;
  • полікарбонові кислоти.

Епоксидна смола – узагальнююча назва клею з 2 компонентів, а марки і склади продукту існують різні. Для побутового застосування зазвичай використовуються марки, здатні висихати при кімнатній температурі. На виробництвах іноді потрібно працювати на гарячій поверхні, в умовах високої вологості або дії агресивного середовища. Залежно від складу компонентів можна приготувати розчин, здатний створити міцне з’єднання і при температурі + 200⁰C, і в морській воді.

Як правильно розвести епоксидну смолу?

Якщо ви не любите займатися приготуванням робочого розчину, хочете відкрити тюбик і відразу намазати склеювані поверхні, епоксидної смоли не для вас. Сама вона нічого не клеїть – щоб отримати надійне з’єднання, потрібно додати затверджувач і добре перемішати склад. Співвідношення компонентів залежить і від виду смоли, і від складу затверджувача. Якщо ви помилитеся в співвідношеннях, виріб вийде недостатньо міцним, стане менш стійким до перепадів температур, впливу вологи і інших умов. Правильний склад потрібно готувати за інструкцією, де детально описується, як розвести епоксидну смолу.

Один з видів епоксидки – клей ЕДП – виробники рекомендують розводити в пропорції: 6 частин смоли і 4 частини затверджувача. У інших марок співвідношення становить 10: 4 або 10: 6. Залийте компоненти в спеціальну ємність і ретельно перемішайте. Якщо щільність смоли занадто висока і виникають труднощі з перемішуванням, трохи підігрійте її на водяній бані. Якщо хочете додати барвники, використовуйте тільки сухі порошкові пігменти. Будь-яка крапля вологи може негативно вплинути на якість клею.

Порада

Для приготування, змішування і нанесення епоксидної смоли використовуйте посуд і інструменти, які не шкода викинути. Відчистити їх від клею дуже складно, і немає гарантії, що ви змиєте весь склад без залишку.

Іноді необхідно, щоб полімеризація пройшла швидко і виробом можна було користуватися через кілька годин. Марно експериментувати з пропорціями складу, на швидкість реакції це не впливає. Краще нагрійте склеюють з’єднання, кожні 10⁰C дозволять прискорити процес затвердіння в 2-3 рази. Існує двокомпонентна епоксидна смола зі спеціальним складом, яка може створити міцне з’єднання швидко і при низьких температурах.

Як працювати з епоксидною смолою, витрата матеріалу на 1 м 2

Щоб робота була виконана якісно, поверхні слід добре підготувати. Епоксидна смола повинна міцно пристати до обох поверхнях, інакше ваше виріб швидко розвалиться.

Перед нанесенням смоли виконайте наступні операції:

  1. очистіть поверхню від пилу і бруду;
  2. знежирте деталі розчинником або миючими засобами, щоб на них не залишилося слідів масла і нафтопродуктів;
  3. глянцеві поверхні обробіть наждачним папером або шліфувальним кругом.

Порада

Якщо вам потрібно зробити наливні підлоги або інші конструкції великої товщини, накладайте епоксидну смолу тонким шаром. Коли перше покриття стане твердим, але ще не буде позбавлене липкості, накладайте наступний шар, так і повторюйте, поки не досягнете потрібної товщини.

З’єднайте намазані клеєм поверхні, міцно притисніть їх один до одного і зафіксуйте. В якості власника можна використовувати міцну мотузку, лещата, струбцини, вантаж. У такому положенні пристрій повинен розміщуватися близько доби, поки пройде первинна полімеризація. Потім можна прибрати кріплення, але піддавати з’єднання навантажень не слід, епоксидна смола ще не набрала міцність. Повне висихання зазвичай відбувається через 7 днів при кімнатній температурі.

Часто при роботі виникає питання, скільки смоли потрібно розвести, щоб складу вистачило на весь обсяг і не залишилося великих надлишків. Зразкова витрата складає 300 г на м 2, але багато що залежить від товщини шару, фактури поверхні і інших чинників. Не розводьте більше 0, 5 кг, адже склад швидко засихає і ви можете не встигнути намазати і з’єднати всі поверхні.

Скільки сохне епоксидка?

Приготованим розчином можна користуватися від 30 хвилин до години, час залежить від марки смоли і температури. Якщо почався процес полімеризації, марно намагатися зупинити його розчинниками або іншими способами. Залишиться тільки викинути банку з епоксидною смолою і приготувати нову порцію.

Користуватися виробом можна, коли повністю піде процес полімеризації. Тривалість процесу залежить від температури, при якій сохне виріб. При + 20⁰C клей висохне за добу, а максимальної міцності з’єднання досягне приблизно через 7 днів. При + 100⁰C полімер утворюється за півгодини і повністю зміцніє за 2 години.

Іноді потрібно змінити колір епоксидного клею. Можете додати до складу пігмент. Якщо потрібно покрити епоксидним складом поверхню, на яку була нанесена поліефірна смола, дочекайтеся, поки вона повністю висохне. Намагайтеся не завдавати склади в зворотному порядку, але якщо потрібно нанести поліефірних смол на епоксидну, дочекайтеся повної полімеризації (при кімнатній температурі вона триває 7 днів), а потім зачистите поверхню наждачним папером.

Яку температуру витримує клей?

Виробляються різні види епоксидної смоли, від складу компонентів залежать її якості. Для побутового застосування найчастіше випускається клей з затверджувачем холодного типу. Його можна застосовувати для склеювання виробів, що не піддаються впливу високих температур: взуття, меблів, декоративного оздоблення. Яку температуру витримає шов, виробники пишуть в інструкції і технічних характеристиках.

Якщо потрібно наклеїти що-небудь на камін, або відремонтувати річ, що піддається дії сильного жару, візьміть склад з затверджувачем гарячого типу. Обов’язково подивіться, який максимальний нагрів може витримати шов. Епоксидна смола – універсальний клей, але вогню сталеплавильної печі навіть вона не витримає, не піддавайте з’єднання впливу дуже високої температури.

Те ж саме відноситься і до температури, що склеюються. Щоб працювати з епоксидкой на вулиці, випускається клей, який твердне при мінусових температурах, є склади, які схопляться тільки при нагріванні. Перед походом в магазин подумайте, в яких умовах буде сохнути і експлуатуватися виріб. В інструкції буде вказано, чи годиться ця марка клею для ваших робіт.

Помилки при роботі з епоксидною смолою

Для побутового застосування випускаються марки, які не потребують точного співвідношення смоли і затверджувача. Такі склади розраховані на приготування невеликої кількості розчину, кількох грам вам вистачить для ремонту взуття, меблів, установки дзеркала в раму. Зазвичай рекомендується пропорція: на 1 частину смоли 1-2 частини затверджувача, але товари бувають різні, не забудьте прочитати інструкцію. Маленькі дози нескладно перемішати вручну в банку або старої мисці, а для приготування великих об’ємів краще використовувати спеціальний міксер.

Після застигання матеріали залишаються склеєними назавжди. Марно шукати в довідниках інформацію, яка температура плавлення заполімерізовавшегося складу і чим можна його розчинити. Поки клей не схопився, подумайте, чи правильно ви з’єднали деталі або потрібно змінити їхнє становище. Потім виправити помилку буде неможливо.

Якщо матеріалу потрібно багато, можуть виникнути складності. При змішуванні великих обсягів відбувається сильне виділення тепла, склад швидко твердне. Якщо підвищення температури йде занадто бурхливо, починає виділятися дим, може статися самозаймання суміші. При покупці поцікавтеся у продавця або прочитайте в інструкції, на який обсяг суміші розрахована ця марка. Для виготовлення виливків, наливних підлог і інших конструкцій, що вимагають великої кількості розчину, випускаються спеціальні склади. Вони не перегріваються, застигають рівномірно, без бульбашок. При приготуванні великого обсягу не можна просто додати затверджувач і розмішати, смолу спочатку потрібно нагріти, щоб вона стала менш в’язкою.

Якщо епоксидної смоли довго зберігалася, стала занадто густий і помутніла, поставте банку на водяну баню і нагрівайте до температури близько + 60⁰C. Не використовуйте для цієї мети розчинниками або розчинниками, вони несумісні з епоксидною смолою – склад втратить свої якості, з’єднання спочатку буде неміцним. Надалі розчинник випарується, полімер стане тримати склеєні деталі ще гірше. Якщо при підготовці складу суміш закипіла, з’явилася піна, клеєм користуватися не можна. Приготуйте новий розчин, як рекомендує інструкція із застосування.

Порада

Будьте обережні при прогріванні складу на водяній бані. Якщо краплі води потраплять в клей, розчин помутніє і втратить свої якості.

Чи шкідлива епоксидка для здоров’я?

У застиглому вигляді епоксидний клей безпечний для здоров’я, не виділяє в повітря шкідливих речовин, але при приготуванні розчину і роботі з ним в домашніх умовах потрібно дотримуватися запобіжних заходів. Щоб пари не дратували органи дихання, користуйтеся респіратором. Працювати з шкідливими речовинами бажано на відкритому повітрі або в нежитлових приміщеннях. Якщо користуєтеся клеєм в квартирі, відкрийте кватирки.

Компоненти епоксидного клею шкідливо діють на шкіру: викликають опіки, подразнення, дерматити. Щоб уберегти руки, надіньте рукавички із захисним кремом. Якщо склад потрапив на тіло, протріть уражену ділянку денатурований спирт і вимийте водою з милом. Не використовуйте для робіт харчовий посуд, епоксидної смоли не повинна контактувати з їстівними продуктами.

Зберігайте компоненти в місцях, недоступних для дітей і тварин. При роботі стежте, щоб малюки не зайшли в кімнату і не зацікавилися вмістом банки. Якщо хтось ненароком проковтнув епоксидний клей або склад потрапив в очі, терміново зверніться за медичною допомогою.

Епоксидною смолою можна клеїти будь-які вироби, потрібно тільки правильно вибрати марку клею для конкретних робіт. Набирайтеся досвіду на невеликих поверхнях, де склад слід наносити тонким шаром. Коли навчитеся правильно змішувати компоненти, зрозумієте, як розвести епоксидну смолу без закипання і бульбашок, можете приступати до більш складних процесів: робити наливні підлоги, відливати декоративні елементи в формах. Освойте різні прийоми використання епоксидної смоли, і тоді багато інших видів клею вам просто не знадобляться.

Чим можна склеїти пластмасу

В залежності від типу пластику та його маркування ви зможете підібрати найбільш ефективний засіб для якісного скріплення. Пластмаса характерна легкістю і простотою склеювання, при цьому не має значення, метал це чи гума, головне підібрати відповідний клей і слідувати інструкції.

Визначаємо тип пластику

Тип пластику зазначається на кожному виробі спеціальним символом. У процесі створення кодового знаку розробниками було прийнято рішення наносити його так, щоб його не було видно, тому, щоб побачити відповідну символіку, вам доведеться ретельно оглянути товар.

До складу пластику може входити велика кількість різних речовин, у тому числі і дуже небезпечних. Якщо ви навчитеся визначати склад матеріалу щодо маркування, то в подальшому захистите себе від покупки шкідливого матеріалу і використання його для зберігання їжі.

Що означає маркування на пластику

Маркування визначається сім’ю числами, кожне з яких вкаже вам на склад і призначення:

1 — Склад під цією цифрою називається полиэтилентерефталатом (PET). З цього матеріалу виготовляється різна тара і харчова плівка.

2 — Це чистий поліетилену (HDPE), з якого виготовляють пакети і аналогічну тару низької щільності.

3 — Речовина являє собою полівінілхлорид (PVC), який використовується для виготовлення віконних рам. Його заборонено використовувати в якості харчової продукції, однак саме полівінілхлорид і виготовляють у вигляді кришок для пластикових пляшок.

4 — Поліетилен з високою щільністю (LDPE) використовується при створенні дитячих іграшок, тепличної плівки і пластикових труб.

5 — Пропілен (PP) найбільш поширений у побуті. З нього виготовляють шприци, труби для гарячого водопостачання і посуд, так як цей матеріал відрізняється хорошою стійкістю до високих температур.

6 — Цифра вказує на матеріал під назвою полістирол (PS). З нього виготовляють тару для йогуртів і обшивку камер сучасних холодильників.

7 — До цієї групи відносяться інші матеріали, яких немає ні в одній з перерахованих вище маркувань. Це фольга або який-небудь полімер, що використовуються в якості тари для молока або соку.

Запам’ятавши ці маркування, ви навчитеся визначати склад пластика та актуальність його застосування. Всі елементи розрізняються по щільності, гнучкості, стійкості до холоду або тепла, відповідно і склеюванні між собою або іншими елементами.

Яким клеєм склеїти пластмасу: види клею

Перед тим як почати клеїти в домашніх умовах з пластмаси елементи, рекомендується ознайомитися з видами відповідного клею. Це допоможе вам підібрати правильну класифікацію і якісно склеїти елементи.

Рідкі

Вважається найменш ефективним засобом при склеюванні пластику. Використовується для з’єднання поверхонь, що не піддаються регулярним навантажень. Для повного склеювання потрібно залишати деталі мінімум на 20 годин. Плюс цього виду клею полягає в тому, що він не деформує пластик.

Контактні

Клей йде в комплекті з затверджувачем, який розмішується у встановлених пропорціях. Контактний вид вважається одним з найбільш міцних клеїв, однак він токсичний. Перед застосуванням рекомендується одягати захисні рукавички, маску або респіратор.

Реакційні

Найбільш відповідний клей для склеювання пластмаси. До його складу входить епоксидний наповнювач, поліуретан, різні розчинники і смоли. Залежно від складу і призначення, клей застосовується в холодних і жарких зонах, а також у воді. За рахунок унікальної комбінації речовин він міцно скріплює пластик навіть при регулярних механічних впливах.

Термоклей

Клей поширюється в твердому стані, у вигляді стрижня. Він заряджається в спеціальний пістолет і починає свою дію при нагріванні. Речовина не виділяється гарним склеюванням, тому його застосовують тільки при з’єднанні дрібних деталей.

Популярні марки клею для пластмаси

Виділимо кращих виробників клею для склеювання деталей з пластмаси:

  1. «Зірка». Бюджетний клей, призначений для склеювання пластмасових деталей. Час висихання – добу. З мінусів виділимо відсутність додаткових інструментів і незручну форму тари.
  2. «Секунда». Клей буває в рідкому і гелевидний стан. Прозорий колір дозволяє склеювати деталі без плям і слідів. Час повного висихання – 2 години. Добре склеює також скло і дерево. Зберігається переважно в тюбиках.
  3. «Tamiya». Речовина призначений для склеювання дрібних пластмасових деталей. У комплекті йде пензлик. Перевага клею полягає в його ароматизації. В процесі роботи ви будете відчувати запах лимона.

Кожна фірма-виробник випускає клей з унікальними характеристиками і можливостями, тому ви зможете вибрати найбільш підходящий для з’єднання.

Що впливає на надійність склеювання

Щоб якісно склеїти пластмасу, вам необхідно придбати відповідний вид клею, попередньо зачистити область з’єднання деталей від жиру і слідувати інструкціям.

Як склеїти пластмасу

У процесі склеювання пластмасових деталей вам потрібно дотримуватися певної послідовності, в іншому випадку можна скріпити елементи нерівно, а для повторного з’єднання доведеться пройти тривалий процес роз’єднання і очищення.

Послідовність роботи

Відразу проводимо очистку склеиваемой області мильним або спиртовим розчином. Потім підвищуємо водопоглинання за допомогою наждачного паперу. Наносимо клей так, щоб не було надлишків, інакше з’являться патьоки. При склеюванні деталі повинні лежати рівно і щільно один до одного, після нанесення речовини потрібно стримувати їх певний час в залежності від марки клею.

Як склеїти пластмасу з допомогою суперклею і соди

При з’єднанні рідкого клею і харчової соди відбувається хімічна реакція, яка прискорює процес засихання і посилююча склеювання за рахунок підвищення температури. Щоб склеїти пластмасу таким методом, потрібно діяти послідовно. Після зачищення й обробки наждачним папером, засипаємо область з’єднання невеликим шаром харчової соди, після цього виливаємо клей на соду, з’єднуємо і чекаємо висихання 1,5-2 години. Для кращого ефекту обробляємо заклеєну частина пластмаси мікрозернистою наждачним папером.

Як склеїти пластмасу дихлорэтаном

Дихлоретан – дуже їдка речовина, тому при роботі з ним треба бути повністю захищеним від прямих попадань. При нанесенні на пластмасу друга починає розчинятися, тому працювати з дихлорэтаном потрібно акуратно, дотримуючись правильні пропорції.

Для склеювання пластикових деталей наносимо тонкий шар токсичної речовини за допомогою пензлика, вичікуємо 10-15 хв. і повторюємо процедуру. Цей метод вважається найбільш результативним, оскільки розчинені частини пластмаси зливаються в одне ціле. До недоліків такого склеювання відноситься можливість деформації.

Існує альтернативний спосіб застосування дихлоретану. В металеву або скляну тару наливаємо токсин і додаємо шматки аналогічної пластмаси, яка буде склеюватися. При досягненні однорідної густої маси наносимо її на місце з’єднання. Це дозволить вам приховати місце шва.

Як склеїти вироби з декоративної зовнішньої поверхнею?

Якщо наносити клей на декоративну поверхню, то його сліди будуть видні. У зв’язку з цим залишається варіант проклейки частин у внутрішній частині. Для цього знадобиться скловолокно або будь-яка міцна матерія. Зачищаємо склеиваемую внутрішню область, ретельно просочуємо тканину клеєм і щільно наносимо на обидві деталі.

Якщо внутрішню частину немає можливості склеїти, тоді залишається застосувати гумовий або гелевидний клей. Ці речовини засихають довше, тому у вас буде можливість ліквідувати надлишки в процесі скріплення.

Чим склеїти тріщину в пластмасі

Склеювати певний тип пластмаси потрібно клеєм відповідного маркування. Надалі все залежатиме від місця з’єднання і функцій деталей. Для ємностей під воду використовуємо водостійке речовина, в інших випадках краще використовувати гелеподібний або рідкий клей.

Для склеювання тріщини актуально використовувати міцну тканину. Після обробки зони з’єднання просочуємо ганчірку клеєм і ретельно придавлюємо її на обох деталях. Якщо такий метод не підходить, тоді створюємо багатошарове склеювання. Для цього підійде гелевидний речовина, оскільки воно довго засихає. Наносимо тонкий шар клею на місце тріщини і чекаємо поки він підсохне, так повторюємо процедуру 2-3 рази. Для кращого ефекту ви можете використовувати харчову соду.

Як склеїти оправу окулярів з пластмаси

Зачищаємо місця зіткнення за допомогою ацетону або спирту і наносимо тонкий шар клею на місця зламу. Для зручності можете використовувати дерев’яну лінійку для кріплення між вушками очок. Це дозволить з’єднати деталі максимально рівно. Для дрібних робіт підійде рідкий клей.

Як склеїти навушники з пластмаси

Для пластикових деталей, які піддаються постійним механічним впливам, підійде епоксидний клей. В разі поломки обідка навушників для голови, проклейте необхідну зону кілька разів. Також ви можете встановити скобу для з’єднання деталей, яка також клеїться.

Як склеїти пластик радіатора

Радіатор автомобіля складається з гідрофобного пластику, який слабко піддається склеюванню. Для з’єднання деталей радіатора вам потрібно використовувати спеціальний клей, але навіть він не скрипить пластик намертво. При їзді автомобіля всі деталі вібрують, тому склеювання радіатора, скоріше тимчасова міра.

Як склеїти зубний протез із пластмаси

При появі тріщини на протезі кращим варіантом буде звернення в поліклініку. Лікар склеїть його за допомогою спеціального медичного клею, який найбільш відповідає типу пластмаси. Однак ви можете і самостійно це зробити, використовуючи один з найпоширеніших типів клею. Для протеза підійде тільки дихлоретан, інші ж варіанти викликають алергічну реакцію або довго не прослужать з-за постійного знаходження в слизовій.

Самостійне склеювання частин протеза дасть лише тимчасовий ефект, при цьому усунути дефекти і видиму частину з’єднання зможе тільки медичний технік з відповідним обладнанням.

Як склеїти пластмасу космофеном

Космофен – це знаменита марка клею, який використовується практично в кожній галузі. Краще скріплення відбувається в парі з пластиком, однак космофен міцно скріплює гуму і дерево. Речовина не відноситься до токсичних, але слід уникати потрапляння на їжу.

Процес склеювання стандартний: зачищаємо місця з’єднання від бруду і задирок, потім наносимо ацетон або спирт, і вже потім застосовуємо сам клей. Космофен схоплюється 1-2 хвилини, але повне висихання відбудеться протягом доби.

Як склеїти пластмасу на скутері

У майстернях зазвичай використовуються спеціальні інструменти і зварювання. Не у кожного є вдома відповідне обладнання, тому розглянемо спосіб склеювання клеєм або холодної зварюванням.

Затискаємо пластик в тески, беремо велику наждачний папір і ретельно затираємо внутрішню частину пошкодженого пластику. Це дозволить клею краще вбратися і міцніше фіксувати деталі. Потім наносимо речовина в місце склеювання і просочуємо їм щільний шматок тканини. З’єднуємо пластмасу в місці відколу і даємо висохнути 3-5 хвилин. Просочуємо клеєм або холодної зварюванням тканину і накладаємо так, щоб вона покрила всю пошкоджену область. Знову даємо висохнути і повторно наносимо клей.

Чим склеїти жирну пластмасу

Такий вид пластику погано піддається поклейці, тому речовина слід підбирати по максимальному властивості зчеплення. Клеїти жирну пластмасу можна циакриновым, гумовим або гелеподібні клеєм. Ці речовини найбільш підходящі, однак вони все ж сприяють тимчасового кріплення. Для прийнятного результату рекомендується скористатися зварюванням і тканими прокладками. Це стосується тільки тієї пошкодженої частини, яка не піддається механічним навантаженням.

Як склеїти пластик ацетоном

Тільки ацетон марки ABS розчиняє пластик, тому перед процедурою переконайтеся у його маркуванні. Суть такого з’єднання полягає у створенні клейкої маси за допомогою розчинника. У тару з ацетоном кидаємо дрібні шматочки пластику і чекаємо близько 30 хв. поки він не розчиниться. Утвориться густа маса, яку застосовуємо в якості клею. Розчинник вивітрюється довго, тому пошкоджену деталь рекомендується зафіксувати в тесках. Після повного висихання ацетону деталі міцно з’єднаються, створивши однорідну масу.

Як склеїти пластмасу на дзеркалі

Перед процедурою вам потрібно досліджувати деталь і дізнатися маркування пластику. Декор склеюється з внутрішньої сторони. Беремо скловолокно і просочуємо його епоксидною смолою. За розмірами ганчірка повинна бути в два рази більше склеиваемой зони. Суперклей або аналогічне рідке речовина не так ефективно, так як при регулярних вібраціях тріщина почне розшаровуватися.

Як склеїти пластик паяльником

Перед процедурою вам потрібно вирізати шматки пластику згідно з формою тріщини. Маркування пластмаси повинна збігатися. Зачищаємо пошкоджену область від бруду та жиру і накладаємо на місце відколу вирізаний пластик. Нагріваємо паяльну лампу і повільно проводимо по тріщині до тих пір, поки розплавлена пластмаса не заповнить простір між сполучаються деталями. Поки речовина не висохла, його потрібно зачистити, зробити це можна будь-яким плоским міцним предметом. Повторюємо процедуру кілька разів, після чого даємо повністю висохнути.

Як склеїти пластик від пляшок

При склеюванні пластикових пляшок найкращим є клей Момент. Інші речовини показують слабке кріплення, а то і зовсім роз’їдають пластмасу. Частіше пляшки поширюються з гладкою ковзаючою поверхнею, тому перед склеюванням потрібно зачищати область пластику наждачним папером. Плюс Моменту полягає ще й у тому, що він прозорий, а значить на пластиці його практично не буде видно.

Як досягти максимального ефекту при склеюванні

Щоб пластик добре закріпився потрібно проводити процедуру послідовно:

  • визначаємо маркування пластику і підбираємо відповідний клей;
  • зачищаємо поверхню пластмаси ацетоном або спиртом;
  • при склеюванні з внутрішньої частини поверхню зачищаємо наждачним папером;
  • після скріплення витримуємо стільки часу, скільки належить за інструкцією.

Якщо вам не вдалося визначити тип пластику, тоді капніть клеєм на потрібну поверхню і подивіться на реакцію. Якщо пластмаса не розчинилася, а клей міцно вчепився, тоді речовина відповідає матеріалу.

Як склеїти пластик без клею

Існує кілька способів склеювання пластмаси без застосування клею:

  1. Дихлоретан. Токсична речовина здатна розчиняти пластмасу. При правильному змішуванні вийде густий розчин, який згодом і використовується в якості скрепителя.
  2. Паяльник або грілка. Цей метод вимагає досвідченого підходу, тому самостійно кріпити пластик паяльником буде складно. За допомогою паяльної лампи безпосередньо плавим шви пластику або використовуємо матеріал однієї маркування в якості з’єднувача.
  3. Ацетон. Знежирюємо поверхню пластмаси і пензликом змочуємо тріщину або скол. Потім міцно з’єднуємо матеріал між собою і також наносимо ацетон. Невелика розчинення пластику створить ефект пайки і міцно скріпить деталь.

Можна холодної зварюванням склеїти пластмасу

Холодна зварка буває двох – і однокомпонентної. У першому випадку ви змішуєте два речовини і отримуєте клеючі засоби. Однокомпонентна зварювання продається вже в готовому вигляді, тому її потрібно тільки трохи розім’яти і нанести на пошкоджену поверхню.

Для зварювання пластикових речей, головне – підібрати відповідне маркування, в іншому випадку пластмасові елементи не отримають хорошого скріплення. Кожен тип холодної зварювання витримує певну температуру, тому перед покупкою ознайомтесь з характеристиками речовини на упаковці.

Процедура склеювання аналогічна стандартним клеї: очищаємо поверхню і наносимо речовина тонкими шарами. Якщо в процесі з’єднання пластмаси зварювання затверділа, то це можна виправити феном. Після прогріву холодна зварка стане еластичною, і ви зможете змінити її форму або видалити.

Як склеїти пластик епоксидною смолою і склотканиною (епоксидним клеєм)

Епоксидна смола швидко твердне, тому перед процедурою заздалегідь готуємо всі компоненти. Наносимо епоксидне речовина на місце стику кількома шарами. Залишаємо на кілька хвилин і щільно прикладаємо на місце з’єднання. Повністю просочуємо тканину і притискаємо до стику. Для кращого ефекту проробляємо процедуру 2-3 рази. Залишаємо поверхню сохнути на добу.

Як склеїти пластмасу термоклеєм (клейовим термопістолетом)

Термоклей поширений в твердому стані у вигляді стрижня. Склеює дію з’являється після підвищення температури. Для якісного з’єднання пластмаси рекомендується користуватися спеціальним пістолетом. Інструмент буває різної потужності і відрізняється процесом застосування, тому слід вибирати найбільш відповідний. Через слабку фортеці клей застосовується найчастіше в моделюванні, при склеюванні невеликих нерухомих частин.

При натисканні на курок відбувається нагрів речовини, і воно стає готовим для склеювання. Такий вид з’єднання призначений для моделювання або з’єднання декоративних елементів, які не піддаються частим механічних впливів. До достоїнств відноситься зручність і простота використання.

Перед з’єднанням заряджаємо пістолет стрижнем і очищаємо зону від жиру і сміття, тим самим прогріваючи поверхню, щоб при нанесенні речовина не застигло передчасно. Потім натискаємо на курок пістолета і починаємо проводити з склеиваемой зоні до тих пір, поки не буде завдано потрібний шар термоклея.

Як склеїти пластмасу з деревом намертво?

Для з’єднання пластмаси з дерев’яною деталлю підійде практично будь-який клей для ПВХ. Перед склеюванням потрібно ретельно обробляти поверхню від пилу і жиру. Якщо поверхня дерева лаковане, тоді створюємо рифленость з допомогою наждачного паперу з великими зернами.

Як склеїти пластмасу зі склом?

У цьому випадку рекомендується використовувати поліуретановий клей. Якщо склеюються поверхні щільно один до одного, тоді застосовуємо стандартну інструкцію. У разі якщо на пластмасу і скло будуть відбуватися фізичні навантаження, то для більшого ефекту використовуємо анкер або аналогічний стрижень. За допомогою свердла по склу і пластику створюємо нішу в обох частинах і заливаємо її клеєм. Потім вставляємо анкер і щільно кріпимо деталі. Метод складний, але найефективніший.

Як склеїти пластмасу з металом?

Для металу кращим засобом буде холодна зварювання. Між поверхнями рекомендується вставляти просочений папір, це збільшить міцність елементів. Також можете використовувати гелеподібний або рідкий клей, але вони підійдуть для дрібних і не піддаються навантаженням предметів.

Як склеїти пластмасу з гумою?

Тут все буде залежати від подальшого застосування пластмасової речі. Якщо вона не піддається регулярним навантажень, тоді підійде гумовий клей. При використанні речовини за призначенням дотримуйтеся вказівок. З недоліків відзначимо довгий засихання і низьку стійкість до води.

Також підійде клей Момент і його аналоги. Рідке гелевидний речовина щільно прикладаємо до деталей, які були заздалегідь очищені від бруду і пилу. На місце стику краще докласти важкий предмет і залишити висихати на 24 години.

Склеїти можна пластикові поверхні з будь-яких матеріалів, і незважаючи на те, піддаються вони навантаженням або немає, ви завжди зможете підібрати найбільш ефективне речовина. Головне в процесі склеювання – маркування. Якщо ви будете знати вид пластику, то зможете підібрати відповідний клей і намертво скріпити елементи.

Про автора

admin administrator