Як розрізняються підземні води за особливостями залягання

Авторadmin

Як розрізняються підземні води за особливостями залягання

За умовами залягання виділяють три типи підземних вод: верховодку, ґрунтові і напірні, або артезіанські.

За умовами залягання підземні води поділяються на верховодку, грунтові води та міжпластові.

Це води ґрунтового шару, верховодка, грунтові (безнапірні) й артезіанські (напірні). До підземних вод належать тріщинні і карстові води, а також ті води боліт, які знаходяться нижче їхньої поверхні і являють собою різновидність ґрунтових вод.

За умовами залягання: Верховодка — найближчі до земної поверхні підземні води, що не мають суцільного поширення. Ґрунтові — залягають у першому від поверхні водотривкому шарі. Міжпластові — залягають між двома водотривкими пластами.

Для утворення підземних вод потрібні дві головні умови. Це достатня кількість атмосферних опадів і залягання водопроникних шарів гірських порід над водотривкими.

Ґрунтові води залягають на першому водотривкому шарі і їх рівень коливається залежно від кількості опадів. Саме їх ми бачимо в криницях і можемо спостерігати, як коливається їх рівень. Коли навесні тануть сніги, рівень ґрунтових вод піднімається в колодязях і води можуть появлятися в підвалах, погребах, ямах.





Підземні води — води, що містяться у верхній частині земної кори. Заповнюють проміжки, пори, тріщини, пустоти, порожнини. У ґрунті заповнюють капіляри. Поділяються на води зони аерації, ґрунтові і артезіанські.

Про автора

admin administrator