Чи можна переварити варення з пліснявою

Авторadmin

Чи можна переварити варення з пліснявою

Що робити з варенням, якщо почало пліснявіти: кип’ятити, з’їсти або викинути

Щойно закочував банки з варенням, можна помітити, як через пару днів або тиждень на його поверхні починає з’являтися пухнаста пліснява. Це стосується всіх заготовок, де могла бути порушена технологія приготування або умови зберігання.

Але якщо компоти і соління негайно викидають, то варення ще намагаються пустити у справу.

Спробуємо розібратися, чи можна їсти або переарювати варення, що зацвітає.

Звідки береться пліснява

Через брудну банку, погану сировину, нещільно прилеглу кришку, недотримання рецептури та технології тощо, аж до високої вологості повітря на кухні при приготуванні заготовки.

Чи можна їсти?

Якщо поставити таке питання медпрацівнику, то відповідь буде негативною, проте більшість старанно знімає верхній шар і їсть варення, як ні в чому не бувало.

Це не так нешкідливо, як здається. Грибок пускає своє коріння досить глибоко, і тому ймовірність проникнення спорів в організм висока.

Цвіле варення може стати причиною проблем із травленням і навіть алергії.

Варити чи викидати

Народна чутка рекомендує прибрати варення в морозилку. Вважається, що можна знищити патоген. Але найпопулярніший спосіб – переварити з додаванням цукру.

Наскільки цей спосіб ефективніший, можна перевірити лише з часом. Якщо за час зберігання заготівля більше не зацвіте, кип’ятіння спрацювало.

Для цього потрібно чистою ложкою видалити верхній шар варення з пліснявою.

Вміст банки (має в цьому випадку перетравлювати всю партію) перелити в каструлю, додати на кожен літр варення по 200 гр цукрового піску, довести до кипіння і варити, поки не з’явиться пінка.

Викинути чи з’їсти: що робити з варенням, на якому з’явилась пліснява

Варення — це смачна і корисна заготовка. Зазвичай його готують влітку, однак є фрукти, доступніші в холодну пору — наприклад, мандарини. Ми розповідали, як зварити з них джем.

Варення за дотримання умов може зберігатися кілька років. Однак навіть правильно приготоване варення може зіпсуватися. Щоб уникнути харчового отруєння, важливо вчасно розпізнати ознаки псування варення. Про них розповіли на Ukr.Media.

Три ознаки того, що варення зіпсувалося

  1. Зміна смаку і кольору. Однією з перших ознак псування варення є зміна його смаку і кольору. Якщо варення стало кислим, гірким або затхлим, то його не можна вживати в їжу. Такі зміни можуть бути викликані розвитком бактерій або грибків, які виділяють токсичні речовини.
  2. Поява цвілі. Найбільш очевидною ознакою псування варення є поява цвілі. Цвіль — це грибок, який може утворюватися на варенні в результаті неправильного зберігання або порушення технології приготування. Цвіль виділяє токсичні речовини, які можуть викликати сильне харчове отруєння.
  3. Густина і консистенція. Якщо варення стало рідшим або більш густим, ніж зазвичай, то це може бути ознакою того, що воно зіпсувалося. Такі зміни можуть бути викликані бродінням.

Чи можна їсти варення з цвіллю?

Багато людей вважають, що варення з цвіллю можна їсти, якщо забрати ложкою уражені фрагменти. Однак це не так, адже цвіль — це грибок, який має кореневу систему, що проникає в товщу продукту. Навіть якщо ви зрізаєте видиму цвіль, її коренева система залишаєть в варенні і продовжує виділяти токсичні речовини.

Про автора

admin administrator