Чи можна пиляти горіх у дворі

Авторadmin

Чи можна пиляти горіх у дворі

Горіх біля будинку: чи можна саджати

Неможливо уявити двори в південних областях нашої країни без зростаючих в них волоських горіхів. Як виявилося, народні повір’я цього зовсім не рекомендують.

Чому не варто садити біля будинку горіх

Волоський горіх — дерево велике і розлоге, йому потрібно багато вільного місця.

Волоський горіх-дерево теплолюбне, зустріти його можна в південних регіонах, де воно росте практично в кожному дворі.

Але, висаджуючи його у себе на ділянці, потрібно пам’ятати про те, що доросле дерево буде мати розлогу крону, що створює під собою тінь. Та й інші особливості дерева теж потрібно враховувати.

Об’єктивні причини

Дендрологи радять висаджувати волоський горіх не менше ніж в 8-10 метрах від будівель. У дерева потужна коренева система, густа крона, яка створює густу тінь.

Доросле дерево дає не тільки смачні плоди, але і густу тінь, в якій нічого не росте

Прикмети і забобони

Серед забобонів, пов’язаних з посадкою волоського горіха у дворі будинку, існує одна дуже похмура. Вона стверджує, що така посадка обіцяє смерть господареві будинку.

  • коріння дорослого дерева здатне зруйнувати навіть фундамент;
  • поруч з деревом ніщо не росте;
  • падаючі на дах плоди можуть пошкодити покрівлю;
  • ворони, охочі поласувати горіхами, скидаючи плоди на землю, щоб розбити, можуть потрапити на що стояче поруч з деревом – машини, споруди.

  • щоб у молодої сім’ї швидше народився первісток, у багатьох європейських країнах існує традиція молодятам садити деревце волоського горіха;
  • волоський горіх символізує собою фінансове благополуччя. Тому є повір’я, що дерево неподалік від будинку захистить сімейство від фінансових проблем.

Волоські горіхи у багатьох народів вважаються символом родючості

Якщо вам пощастило виявити волоський горіх з двома ядрами, то одне потрібно відразу ж з’їсти, а інше кинути через ліве плече. І тоді обов’язково збудеться ваше заповітне бажання.

Якихось власних корисних порад в цьому питанні особисто у мене немає. Але ясно те, що дерево може вирости просто величезним. І щоб нащадкам не довелося пожинати плоди вашого необдуманого вчинку, поставтеся до посадки горіхового дерева дуже відповідально.

Відгуки

Ми купили будинок, на ділянці росло величезне горіхове дерево. Вся каналізаційна система була порушена, коріння тягнуться на всі боки до 10 метрів, фундамент піднятий був, стоки для дощової води були всі забиті листям.

Сусіди всі були дуже раді, коли ми, з величезними труднощами, прибрали це дерево. Тому що від нього дійсно багато бруду, листя практично не гниє і завжди зграї птахів. Тепер посіяли на цьому місці газон, а трава зовсім не росте, незважаючи на те, що підсипали нову землю . Вже кілька разів підсівали, сходить, а потім жовтіє і засихає.

Якщо мова про волоський горіх…, то, звичайно, як і будь-яке дерево, потрібно відступити від фундаменту… При дозріванні горіхи падають на дах, розбити не розіб’ють, але стукіт постійний, особливо при вітрі… Коли цвіте, з нього капає смолянистій нектар. дуже важко змивається…, якщо машина стоїть під горіхом. або зона відпочинку, то небажано. Ну і йод. який він виділяє, обмежує число рослин, що ростуть під горіхом.

Чому не можна садити ялинку у дворі або біля будинку, ділянки — прикмети про сосни та інших хвойних дерев

Мода на хвойні дерева і бажання прикрасити ландшафт змушує домовласників замислюватися над питанням, чи можна саджати ялина на дачній ділянці. Страшні ознаки народних прикмет пояснюють, чому не можна садити ялинки на особистій ділянці або біля будинку.

Справедливості заради потрібно відзначити, що негативні забобони про новорічному дереві, посаджене у дворі, придумані в регіонах, де зовсім не ростуть ялини. Але оскільки погані прикмети все-таки існують, з ними варто ознайомитися перед прийняттям рішення, садити чи ялинку у дворі.

Ялина біля будинку

Ялинка «приносить» небіжчиків – це марновірство з’явилося з-за традицією використовувати ялинові лапи при похованнях. Гілками вічнозеленого дерева обкладали тіло покійного, встеляли ними двір і могилу, робили з них вінки.

Давні слов’яни вірили, що не можна садити ялина поруч з будинком, тому що жінка залишиться самотньою або бездітною, а в кращому випадку зможе народжувати лише дочок.

Аналогічні забобони були поширені в різних країнах Європи. Найвідоміше повір’я, пов’язане з ялинкою, з’явилося у Фінляндії. Перші колоністи висадили ялину поблизу озера Кейтеле. Вони визнали це деревце символом удачі. До його підніжжя приносили перші плоди нового врожаю, і тільки після цього вживали їх.

У цієї красивої легенди є сумна складова: коли на ялинці засихала гілка, один з самих перших колоністів відправлявся в інший світ. Коли ялина засохла повністю і впала, померла остання стара жінка, одна з перших приїхала для освоєння нових територій.

Продовжили жити тільки нащадки перших поселенців. А представники старшого покоління покинули цей світ разом з деревом, символизировали їх удачу, достаток і життєві сили. Але фіни вважають символом безсмертя всі види вічнозелених дерев, приписують хвойним рослинам божественну силу.

В інших народів ялина також вважалася священним деревом, яке встановлює зв’язок між двома світами (Дійсністю і Навью). У Карелії прийнято сповідатися їли, а в Комі ялинові лапи приносять вмираючому чаклуна, щоб він розповів все дереву і спокійно покинув світ.

Чому не можна садити ялина у дворі

Їли вважалися темними деревами, забирають щастя і життєві сили у мешканців – це важлива причина, чому не можна садити ялинку поруч з будинком. Існує приказка: «під березою добре веселитися, а під ялинкою – вішатися». Це вислів погано поєднується з новорічними прикметами.

Мова в приказці, швидше за все, йде про великому скупченні ялин, коли під їх гілки не проникають сонячні промені, а біля підніжжя дерев нічого не росте крім мухоморів.

Сучасні фахівці езотерики стверджують, що ялина забирає енергію тільки в теплу пору року, а в холодну – віддає. Тому тим, хто погано переносить холод, рекомендується гуляти серед ялинок.

  • Коли ялина стане вище посадив її людини, у нього будуть неприємності.
  • Лише тільки ялинка переросте будинок, поруч з яким посаджена, у господаря будинку будуть глобальні проблеми.
  • Власнику земельної ділянки буде непереливки, якщо ялинка засохне або загине з інших причин.
  • Того, хто зрубає або погубить ялинку, загрожує пошкодження нижніх кінцівок.
  • Ялина «висмокче» з мешканців споруди всю радість, вони будуть нещасливими.
  • В будинку по сусідству з ялинкою панує погана енергетика, люди спиваються, можливі думки про суїцид.
  • Ялинка – «чоловікогін», вона випроваджує з дому чоловіків. А самотній людині заважає знайти «другу половинку».
  • У молодій сім’ї поруч з ялиною будуть народжуватися тільки дівчинки, про новонародженого хлопчика можна і не мріяти. І це в тому випадку, якщо подружжя не поругаются, і не розійдуться.

Перерахованого досить, щоб навіть думки не припускати про посадку лісової красуні в безпосередній близькості від свого «особняка». Але є причини, чому люди садять ялинки на своїй ділянці і перед будинком:

На ділянці

Як обійти прикмети, якщо дуже хочеться висадити куплену на Новий рік ялинку в горщику з корінням? Дотримуйте кілька рекомендацій:

  • Посадити деревце можна на самому краю ділянки, близько до огорожі, поруч з дорогою.
  • Вибирайте низькорослі різновиди хвойного рослини – в такому варіанті ніяких погані прикмети не спрацюють.
  • Садіть ялина на відстані не менше 5 метрів від найближчих будівель.
  • Тримайте поблизу з деревцем запас води.

Ретельно плануйте посадки на ділянці, в подальшому неможливо буде пересадити ялинку в інше місце. Згідно прикметам не можна пиляти здорове дерево, щоб не порушувати природні енергетичні зв’язки.

А ще врахуйте, що ялина не терплять поряд з собою ніяких зелених насаджень. Вона повільно зростає перші 10-15 років, а потім додає в росту по одному метру в рік.

Можна садити на ділянці сосну — прикмети

Різні види хвойних дерев відрізняються своєю енергетикою. Поруч з будинком рекомендується саджати ялівець. А ось сосна в свідомості народу дуже схожа на ялинку. Згідно забобонам не бажано вирощувати сосну на дачній ділянці. Є думка, що вона буде передавати своєму оточенню негатив.

Сосна – дерево одинак. Воно може передати людині енергетику самотності. Згідно з народними прикметами про посадку цього різновиду хвойних рослин біля житла сім’ю чекає розвал, можливий розлучення, а самотня людина не влаштує свою долю, не знайде собі пару.

Проте ялина – «іньська» дерево, а сосна – «яньський», відповідно і енергетичні властивості у них різні. Сосна передає людям свою внутрішню радість, допомагає швидше вийти з душевної кризи, легше переносити неприємності.

Позитивні властивості сосни:

Найбільш прихильно сосна відноситься до одухотвореним творчим людям (таким як поети, художники, музиканти). Але є думка, що отримувати користь, потрібно від сосни, що росте в лісі, поблизу будинку.

Можливість висадити на власній ділянці новорічне деревце, насолоджуватися яскравою зеленню і ароматом хвої круглий рік спантеличує людей питанням, а чи можна саджати ялинку у дворі будинку, або краще утриматися від цього. Прийняти правильне рішення допоможе народна мудрість, але прикмети, на жаль, негативно відгукуються про виростанні ялин поруч з людським житлом.

Про автора

admin administrator