Як застосовувати сечовину

Авторadmin

Як застосовувати сечовину

Зміст:

Сечовина (карбамід): добриво для різних культур у вашому саду та городі

Амід вугільної кислоти – так хіміки називають сечовину. Карбамід (друга назва сечовини) є найбільш концентрованим із відомих садівнику та городнику азотних добрив: якщо сечовина не містить домішок, то більше 46% її складу – це чистий азот. Підживлення чудово розчиняється у воді. Причому що вище температура рідини, то швидше розчиняється амід вугільної кислоти. Карбамід часто і густо застосовують у садівництві: в першу чергу як засіб для підживлення, а в другу, як отруту для шкідників. Але тонкощів та нюансів у цій справі досить багато. Тому обговоримо основні.

Карбамід як підживлення: як правильно вносити

Головна перевага, яку має сечовина, полягає в її хімічному складі. У карбаміді присутній аміачний азот, який у порівнянні з іншими азотистими сполуками набагато швидше та ефективніше засвоюється в тканинах рослин. Отже, і результат такого підживлення не змушує на себе довго чекати. У зв’язку з цим карбамід використовують як добрива для всіх рослин без винятку, будь то декоративні чагарники, плодові дерева або овочеві культури.

Докладніше про те, як вносити сечовину під ті чи інші рослини, ми поговоримо нижче. Тому що багато залежить від того, яку саме культуру ви маєте намір підгодувати. Однак універсальні правила також існують. І їх добре було б засвоїти на самому початку.

  1. Карбамід завжди закладають у землю на глибину 4 см.
  2. Через дві-три доби сечовина перетворюється на вуглекислий амоній.
  3. Якщо ви забудете закласти сечовину в грунт, то амоній, що утворився, миттєво випарується. Це означатиме, що добра половина азоту, заради якого ви використовували саме це добриво, просто випарується.

Карбамід як добриво перед посадкою: особливості внесення

Багатьох дачників цікавить питання, чи можна використовувати сечовину як збагачувач грунту. І якщо можна, то як саме.

  • Кількість.На один квадратний метр землі необхідно вносити при перекопуванні ґрунту від п’яти до десяти грамів речовини.
  • Час внесення. Щоб захистити молоді паростки від газоподібного аміаку, який виділяється в процесі розкладання сечовини, добриво необхідно закласти в ґрунт заздалегідь – за тиждень, а краще за два тижні до посадки рослин.
  • Поєднання з іншими добривами. Якщо ви хочете бути на 100% впевненими в тому, що аміак, що виділився з карбаміду, не завдасть шкоди молодим рослинкам, обов’язково використовуйте сечовину в поєднанні з підживленням калійного типу.

Карбамід для позакореневого підживлення: коли це необхідно

Азотне голодування відбувається навіть у дерев. І в цьому випадку без позакореневого підживлення не обійтися. Головна ознака того, що вам знадобиться сечовина, – обсипання зав’язей з дерев та чагарників. У таких випадках професійні садівники рекомендують провести негайне обприскування рослин. Причому зробити це потрібно так, щоб розчин рівномірно покрив не тільки лицьову, а й виворітну сторону листа.

Для обприскування 100 квадратних метрів знадобиться приблизно 3 л сечовини. Альтернативою може служити селітра, але ця речовина набагато сильніше обпалює листя та стебла, ніж карбамід.

  • Плодові дерева. Максимальна концентрація сечовини для позакореневого обприскування не повинна перевищувати 0,5%. Отже, для приготування розчину вам потрібно буде взяти 50 г карбаміду в розрахунку на 10 л води.
  • Якщо ви помітили ознаки азотного голодування у кімнатних квітів, то для приготування літра розчину для обприскування вам знадобиться максимум 8 грамів сечовини. Дуже бажано ввести до складу такого добрива невелику кількість магнію сульфату. Приблизно 3 грами. Цей садівницький фокус дозволить суттєво знизити ризик псування листя і в рази підвищити ефективність позакореневого підживлення, оскільки магній є одним із “інгредієнтів” хлорофілу.

Карбамід як засіб для імунітету рослин

Карбамід – це не тільки добриво, це ще й стимулятор імунної системи рослин. З його допомогою можна зміцнити здоров’я дерев та захистити їх від парші та інших недуг, а також від атаки комах-шкідників.

  1. Чекаємо на момент, коли навесні середньодобова температура підвищиться трохи вище +5°C.
  2. Беремо відро води і додаємо до нього 0,05 кг мідного купоросу.
  3. Туди ж відправляємо 0,7 кг сечовини.
  4. Приготований розчин використовуємо для обприскування плодових дерев.

Завдяки такій обробці садових дерев, квіточки на них з’являться дещо пізніше за звичайне. Це захистить аличу та абрикос від пошкодження квітів через весняні заморозки та підвищить урожайність цих культур.

Якщо ви хочете захистити від парші та інших недуг яблуні та інші садові дерева, використовуйте повторну обробку в осінній період. До неї можна приступити відразу ж, як тільки почне опадати листя. Для приготування імунного розчину у відро води необхідно додати 0,5 кг сечовини.

ТОП-5 головних правил застосування карбаміду

Перш ніж ми перейдемо до детальної та конкретної розмови про те, як за допомогою карбаміду підгодовувати ті чи інші овочеві чи плодово-ягідні культури, давайте ще раз повторимо найважливіші правила, пов’язані з використанням сечовини на дачній ділянці. Вони є основою основ.

  1. Аміак, що міститься у сечовині, миттєво випаровується на повітрі. Щоб його зберегти, добриво потрібно закладати в ґрунт на глибину близько 4 см.
  2. Внесення карбаміду в грунт навесні передбачає наявність прошарку землі між добривом і посіяним насінням. Щоб захистити насіння рослин від опіків, використовуйте сечовину в тандемі з калійним підживленням.
  3. Карбамід категорично заборонено змішувати з крейдою та доломітом. У списку табу також є вапно і суперфосфат.
  4. Сечовину можна змішувати виключно з тими підживленнями, які мають суху та розсипчасту структуру.
  5. Через дві доби після позакореневого обприскування азот проникає із сечовини в білок рослин – це науково доведений факт.

Для зберігання карбаміду краще вибрати максимально сухе місце: сечовині властиво вбирати вологу.

Застосування карбаміду для різних городніх культур

Зберігати сечовину можна скільки завгодно. Хоча на упаковці виробники чітко вказують на строк: 6 місяців. Це зовсім не означає, що якщо ви не використовували добрива протягом півроку, його потрібно викинути. Це свідчить лише тому, що через 6 місяців ефективність сечовини трохи знизиться, оскільки частина азоту випарується. В іншому карбамід так і залишиться карбамідом. Про те, як його застосовувати для тих чи інших рослин, які ми з вами вирощуємо на дачнІЙ ділянці, ми поговоримо нижче.

Часник

Часник, як відомо, поділяється на зимовий та літній. Цю овочеву культуру підгодовують сечовиною лише один раз протягом усього періоду вегетації, але підгодовують обов’язково. Роблять це приблизно на початку літа або в середині першого літнього місяця. Якщо ви почнете зловживати карбамідом, то швидше за все отримаєте дуже дрібні голівки часнику. Адже велика кількість азоту стимулює рослини до нарощування зеленої маси.

Для приготування кореневої підгодівлі для часнику 10 г хлористого калію змішують з 10 г карбаміду і розчиняють все це у відрі води.

Огірки

Протягом усього періоду зростання та розвитку огірки належить удобрювати близько чотирьох разів. Сечовина в цьому списку є першою підкормкою.

  • Сечовину вносять у ґрунт після того, як з моменту висаджування огірків минуло два тижні.
  • Перш ніж полити огірки розчином сечовини, землю довкола цієї городньої культури добре зволожують звичайною водою.
  • Для приготування розчину у відро води додають 15 г карбаміду.

Щоб зробити підживлення ефективнішим, фахівці рекомендують додати туди суперфосфат у кількості 60 грамів.

Якщо ви вирощуєте тепличні огірки і при цьому помітили, що їх листя стало більш тьмяним і бляклим, ніж раніше, обов’язково організуйте для них позакореневе підживлення. Щоправда, рецепт препарату для такого підживлення істотно відрізнятиметься. Для його приготування знадобиться 20 г суперфосфату, 15 г карбаміду, 15 г хлористого калію і 10 г маткового молочка.

Позакореневе підживлення огірків у теплиці рекомендують здійснювати виключно в похмуру погоду і тільки після того, як земля буде достатньо зволожена за допомогою поливу.

Помідори

Томати – це одні з тих овочів, які чудово відгукуються на підживлення карбамідом. Фахівці рекомендують вносити сечовину в кожну окрему лунку перед посадкою розсади. При цьому сечовину в кількості 15 г потрібно змішати з аналогічною кількістю суперфосфату, захистивши таким чином молоді рослини від опіків. Не забудьте присипати добриво невеликим шаром ґрунту, щоб відокремити підживлення від кореневої системи томатів.

Сечовина вноситься під томати лише один раз. Весь наступний період підгодівлі під час посадки томати необхідно регулярно та ретельно зволожувати.

Капуста

А ось щодо капусти думки фахівців розходяться. Одні кажуть, що капусту варто підгодувати сечовиною під час посадки. Інші категорично забороняють це робити. Думки опонентів подібні лише в одному: підгодовувати карбамідом капусту можна лише раз.

Щоб убезпечити себе від низької врожайності, краще приготувати розчин для поливу тоді, коли настане час для першого підживлення. Для цього потрібно додати у відро води 30 г сечовини.

Картопля

Картопля вкрай погано засвоює мінеральні добрива і є дуже вимогливим та примхливим овочом. Але городники з досвідом знають напевно: щоб отримати добрий урожай, за два тижні до посадки картоплі потрібно внести в землю сечовину, змішану з калійними добривами.

Витрата сечовини одну сотку картопляної грядки становить 2 кг.

Буває і так, що внести добрива в чистий ґрунт не виходить. Однак це зовсім не означає, що від використання карбаміду вам потрібно відмовитись. Заповнити недолік азоту можна за допомогою рідкого препарату, який вноситься через чотири доби після посадки овочевої культури. Для цього у відрі води розчиняється 15 г карбаміду. Для підживлення однієї рослини знадобиться приблизно півлітра рідини.

Яка кількість сечовини необхідна для різних рослин

  • Для цибулі, томатів, картоплі, капусти, перцю, часнику та буряків – 20-22 г/м².
  • Добрива сечовини (близько 11 г/м²) для кабачків, патисонів та баклажанів вносять двічі у вегетаційний період: перший раз, коли виробляють посадку розсади, а другий – у період утворення плодів.
  • Для огірків та гороху – 7-8 г/м².
  • Гранули сечовини, для суниці та полуниці, вносять у ґрунт для посадки. У період утворення квітів та ягід рослину обприскують розчином (10 гр. Добрива на 2000 мл води). Другий раз підгодовують, виробляють підгодівлю наприкінці літа – на початку осені (60 гр. на 2 відра води).
  • Для зернових культур використовують 300 грн. сечовини на сотку у незмінному вигляді.
  • Як позакореневе підживлення, і запобігання хворобам і шкідникам (обприскування рослин) використовують розчин сечовини (10-14 гр на відро води).
  • Для ягідних та овочевих культур перед посадкою вносять у ґрунт (у гранулах) 6-10 г/м², з яких 60% вносять в осінній період, а решту – навесні.

Полуниця

У випадку з полуницею садівникам та городникам потрібно бути особливо обережними. Справа тут ось у чому:

  • якщо полуниця відчуватиме брак азоту, то, по-перше, урожай буде зовсім низьким, а по-друге, ягоди будуть дуже дрібними;
  • якщо полуниця відчуватиме перенасичення азотом, то незважаючи на великий урожай і великі ягоди, плоди будуть водянистими, неароматними і абсолютно несмачними.

Якщо ви не впевнені у своїх силах та здатності розрахувати необхідну кількість сечовини для підживлення, скористайтеся вже готовими збалансованими добривами. Наприклад, “Нітрофоскою”, яка є складним препаратом, до складу якого входить азот, калій і фосфор.

Плодові дерева

Плодові дерева чудово відгукуються на внесення сечовини до ґрунту. Карбамідом підгодовують мешканців саду тричі за сезон:

  • перше підживлення сечовиною припадає на період, коли на деревах з’являється перший зелений серпанок;
  • друге підживлення роблять тоді, коли жителі саду починають цвісти;
  • третє підживлення сечовиною здійснюють у період, коли на деревах вже дозрівають плоди.

До плодоношення сечовини вносять менше, ніж під час плодоношення. Щоб добриво якісно засвоїлося, довкола приствольного кола професіонали рекомендують сформувати борозенки завглибшки 10 см, засипати туди карбамід та присипати землею. А ось скільки карбаміду сипати – підкаже список нижче.

Яблуня:

  • у період спокою: 150 г у розрахунку на одне дерево;
  • у період плодоношення: 250 г на одне дерево.

Вишня:

  • у період спокою: 100 г у розрахунку на одне дерево;
  • у період плодоношення: 120 г на одне дерево.

Слива:

  • у період спокою: 140 г у розрахунку на одне дерево;
  • у період плодоношення: 160 г на одне дерево.

Чорноплідна горобина:

  • у період спокою: 120 г у розрахунку на одне дерево;
  • у період плодоношення: 170 г на одне дерево.

Квіти

Для підгодовування квітів сечовина використовується лише на початку вегетативного періоду. Якщо застосувати препарат пізніше, то висока ймовірність того, що бутони на квітах зовсім не з’являться. Адже ми з вами пам’ятаємо, до чого веде надлишок азоту в тканинах рослини — нарощування зеленої маси.

Щоб принести користь мешканцям клумби, необхідно приготувати розчин, додавши в один літр води 4 г карбаміду. Приготовленого засобу вистачить для поливу клумби площею один квадратний метр. Провести процедуру необхідно тоді, коли на квітах з’явиться перша зелень після весни, і використання сечовини на клумбі слід припинити аж до наступного весняного сезону.

Сечовина (карбамід) – застосування добрива в городі і саду: інструкція, терміни і правила використання

Який городник не чув про мочевине або карбаміді (це синоніми), адже це одне з найбільш ефективних і популярних азотних мінеральних добрив. Однак, аж ніяк не кожен дачник знає всі нюанси і правила застосування сечовини в саду і городі.

Прочитавши цей матеріал, ви дізнаєтеся:

  • що таке сечовина, як вона виглядає, скільки містить азоту і в якій формі;
  • як правильно застосовувати сечовину в саду і городі: які є способи внесення добрива (для основного внесення на грядку, а також кореневого та позакореневого підживлення);
  • які існують норми внесення цього азотного добрива для підживлення певних культур;
  • як використовувати сечовину для викорінювати обробки саду навесні і восени.

Склад і користь для рослин

Сечовина або карбамід є білі гранули невеликого розміру, що містять близько 46% азоту. Карбамід відноситься до самих концентрованим азотним складам. Найчастіше з сечовини готують водний розчин, причому швидкість розчинення гранул безпосередньо залежить від температури рідини. Садівниками використовується позакореневе підживлення, осіння обробка саду сечовиною, а також внесення в прикореневу область і обробка від шкідників.

Склад добрива сечовини включає амидную форму азоту, яка при попаданні в грунт перетворюється в аміачну, а потім і в нітратну. Відбувається це досить повільно, тому рослини встигають ввібрати корисні речовини. Під впливом кисню вуглекислий амоній в складі карбаміду розпадається і зникає, тому поверхневе внесення рекомендується з подальшою закладенням в грунт.

Обробка сечовиною надземних частин рослин також добре допомагає отриманню необхідних речовин, при цьому на листках і стеблах не залишається слідів і сонячних опіків, що робить таке добриво не тільки ефективним, але й безпечним.

Особливості застосування добрива сечовини розглянуті в доданому відео.

Плюси і мінуси

Внесення добрив, зокрема сечовини, має свої переваги і недоліки.

Плюсом є такі властивості:

  1. Добре розчиняється у воді і швидко засвоюється корінням рослин.
  2. При дотриманні правильної пропорції використовують при обприскуванні по листю, виконуючи при цьому позакореневе підживлення.
  3. Добриво можна вносити під будь-який тип ґрунту.
  4. У вологій землі і при позитивній її температурі підвищується ефективність препарату.

До недоліків відносимо наступне:

  1. Призводить до підвищення кислотності грунту, вимагає додаткового внесення доломітового борошна і інших розкислювачів.
  2. Перевищення дози внесення пригнічує насіння, погіршує їх схожість.
  3. Вимагає зберігання в сухому місці в закритій тарі.
  4. Змішування з органічними добривами, що містять азот, може перевищити допустиму дозу цього елемента.

При дотриманні інструкції із внесенням сечовини в грунт отримаємо більше плюсів, ніж мінусів.

Сечовина як добриво: переваги та недоліки застосування

На засвоюваність азоту, що міститься в карбаміді, певною мірою впливає і температура грунту, а також води для приготування розчину. Застосування добрива карбаміду надзвичайно широко, але при цьому необхідно дізнатися основні плюси і мінуси використання цієї речовини.

Переваги застосування сечовини:

  • Швидке засвоєння різними культурами при внесенні в грунт і позакореневого підживлення.
  • Ефект після внесення спостерігається вже через 48 годин після застосування.
  • Весняне обприскування сечовиною допомагає уповільнити цвітіння, що може уберегти рослини від підмерзання бутонів.
  • Осіннє обприскування саду сечовиною ефективно бореться з основними шкідниками і стримує поширення грибкових захворювань.
  • Позакореневого внесення не викликає опік листя, а по ефективності і засвоюваності знаходиться на рівні з прикореневій підгодівлею.
  • Додатковий захист і профілактика появи шкідників і характерних захворювань.
  • Підживлення карбамідом озимої пшениці сприяє збільшенню вмісту білка в зернах.

Мало кому відомо, але сечовина також входить до складу деяких харчових продуктів і косметичних засобів. Карбамід використовують в будівництві, фармакології та нафтової промисловості. Застосування для сільськогосподарських цілей також має і свої нюанси.

Серед мінусів застосування відзначають:

  • Перевищення дозувань, зазначених в інструкції по застосуванню добрива сечовини, може нашкодити рослинам і навіть погубити молоді паростки.
  • Не можна використовувати карбамід як добриво спільно з іншими мінералами. Це може спровокувати негативну реакцію і сприяти накопиченню нітратів в плодах рослин.
  • Знижує схожість насіння при підвищеній концентрації в грунті. Попередньо оброблений посадковий матеріал не вимагає застосування сечовини.
  • Гранули сечовини вимагають дбайливого зберігання, далеко від вогкості і сонячного світла.

Незважаючи на деякі недоліки, добриво карбамід користується широкою популярністю серед городників. У більшій мірі це пояснюється доступною вартістю і безпроблемним застосуванням. Разом з тим, щоб такі підгодівлі пішли на користь рослинам, необхідно строго дотримуватися дозування засобу, інакше великий ризик нітрування вирощених овочів і фруктів.

характеристика добрива

У промисловості агрохімікатів випускають двох типів – А і В. Для садово-городніх робіт необхідна сечовина марки В. Карбамід гранульованої форми, світлого забарвлення з жовтизною або земляним відтінком. З недавніх пір це добриво стали виробляти в формі таблетки.

Таблетована підгодовування вважається кращої якості. Вона покрита спеціальною оболонкою, яка добре розчиняється у воді. Але при цьому не дає азоту випаровуватися стрімкими темпами.

Сечовина в таблетках хоч і коштує дорожче, але в грунт її вносять у меншій кількості, ніж гранульованої.

Особливості та дозування добрива рослин сечовиною

Для того щоб визначитися з розумною концентрацією розчину, необхідно враховувати потреби кожної культури і склад грунту. На збіднених грунтах застосування карбаміду допоможе збільшити продуктивність. Також слід зазначити, що лише половина вноситься дози встигне засвоїтися рослиною, тому перевагу краще віддати частим підживлення, ніж одноразового внесення карбаміду. Осіннє внесення в грунт для підготовки перед весняної висадкою недоцільно, адже азотні добрива мають властивість швидко розкладатися і випаровуватися. Більш виправдано весняна підгодівля ґрунту, а також позакореневе використання приготованого розчину сечовини.

Орієнтовні схеми підживлення різних культур:

  • Для декоративних і квітучих рослин досить буде внести двічі по 5-10 грам сечовини на квадратний метр посадок. Інтервал застосування становить два тижні.
  • Такі культури як огірки, кабачки, патисони та бобові потребують підгодівлі з розрахунку 6-12 гр / м².
  • Застосування на городі добрива сечовини для помідор, перцю, капуста, картоплі, цибулі, часнику і буряка проводиться з розрахунку 19-23 гр / м².
  • Полуницю підживлюють по 13-20 гр / м², але найкраще використовувати також і позакореневе підживлення цієї культури.
  • Внесення сечовини при посадці фруктових дерев і ягідних кущів виробляють з розрахунку 70 грам на один кущ або 150 грам / дерево.
  • Надалі підгодівлі проводять, виходячи з пропорції 200-250 грам для плодоносних яблунь і груш і 70 грам для кісточкових культур (сливи, абрикоси, персики та інші).

Використовувати сечовину як добриво бажано у вигляді розчину, щоб домогтися максимальної засвоюваності. Застосування нерозчинених гранул речовини виправдано тільки на порожніх ділянках з подальшим доробком в землю (перекопування або глибоке розпушування грунтового шару). Для зростаючих культур використовується кореневого та позакореневого спосіб підживлення. Також слід врахувати, що використання сечовини в період закладки бутонів і зав’язі знижує їх обсяг, тому використання рекомендується тільки в активній фазі вегетації, при формуванні надземної частини рослин.

Що таке сечовина (карбамід)?

Сечовина, або карбамід, є хімічною сполукою, ДИАМИДА вугільної кислоти. Виглядає вона, як безбарвні кристали без запаху, які розчиняються у воді, рідкому аміаку і етанолі. Технічна сечовина є кристали білого або жовтого кольору. Чистий сечовина містить більше 46% азоту.

Сьогодні карбамід використовується в самих різних галузях економіки. У медичній промисловості він є сировиною для виготовлення дегідраційні засобів, які виводять воду з організму людини та збереження при набряку мозку. Використовують сечовину і для виробництва снодійних препаратів.

Застосування сечовини в якості харчової добавки Е927b сприяє посиленню смаку і аромату продуктів харчування. Найчастіше її додають в хлібобулочні вироби, борошно і використовують при виготовленні жувальної гумки.

У нафтовій промисловості сечовина необхідна для видалення з палива та масел парафінових речовин, а також для очищення диму з труб котелень, заводів з утилізації сміття і теплових електростанцій від оксидів азоту.

Але основна частина речовини йде на потреби сільського господарства: добриво сечовина, що виготовляється з карбаміду, поставляє в грунт азот, що істотно підвищує її родючість і, отже, сприяє зростанню врожайності культур. Наприклад, підгодівля пшениці сечовиною підвищує в ній, як і в інших зернових культурах, вміст білка. Сечовина має високу активність і швидко вбирається рослинами. Застосування карбаміду необхідно в першу чергу на стадії передпосівної обробки грунту і в період набору рослинами зеленої маси, а ось підживлення сечовиною в період бутонізації може згодом негативно позначитися на кількості врожаю.

Позакореневе застосування сечовини

Для підвищення врожайності та додаткового захисту надземної частини рослин від шкідників часто використовується позакореневе підживлення сечовиною. Зробити це дуже просто, орієнтуючись на наведені правила.

Особливості виконання такої підгодівлі:

  • Дозування залежить від потреб рослин (бліда забарвлення, повільне зростання) і становить 5-10 грам на 10 літрів води. Такий обсяг необхідно розподілити приблизно на 20 м².
  • Обробку проводять вранці або ввечері, бажано в похмуру, але не дощову погоду.
  • Перед обприскуванням бажано полити рослини.
  • Плодово-ягідні культури необхідно обприскувати розчином 20-30 грам сечовини на 10 літрів води.

При надлишку внесення азотних добрив у рослин спостерігається активне нарощування зеленої маси при зниженні врожаю. У цьому випадку доцільніше припинити використання сечовини.

Інструкція до застосування

Карбамід може використовуватися на всіх видах грунтів, навіть перезволожених, тому як він відмінно закріплюється грунтом і не так вимивається опадами, як, наприклад, аміачна селітра.

Сечовина застосовується як в якості підгодівлі, так і основного добрива. Для овочевих культур можливе внесення карбаміду перед посадкою, а також підживлення в вегетаційний період в дозі 5-10 г на 1 м2. До цвітіння треба полити розчином 50 г на 10 л води, приблизний його витрата – 3 л / 100 м2. Для декоративних і плодово-ягідних кущів і дерев можлива підживлення сечовиною відразу після цвітіння і повторно приблизно через місяць розчином 30 г / 10 л води.

Як проводиться обприскування дерев розчином сечовини

Обробка саду восени сечовиною проводиться не тільки з метою збільшення врожайності, а й в якості захисту дерев і кущів від шкідників і характерних захворювань. Для цього використовують розчин, приготовлений з 700 грам сухих гранул, розведених в 10 літрах води.

Для профілактичних цілей обприскування саду сечовиною проводиться восени, після збору врожаю. Концентрація розчину – 500 грам карбаміду на 10 літрів води. Таким же чином проводять лікування ягідних кущів від попелиці і грибка.

агрохімічні властивості

Сечовина – висококонцентрований, безбаластних азотне мінеральне добриво. У ньому міститься 46,2% азоту в амідній формі, агрономічно ефективне добриво . Відрізняється великою кількістю цінних якостей:

  1. Велика концентрація азоту поєднується з легкої розчинність в воді, проте небезпека вимивання в нижні грунтові горизонти невелика;
  2. Велика рухливість поєднується з повільною розкладені в грунті;
  3. За змістом азоту сечовина (100 кг) рівноцінна натрієвої селітри (300кг) або сульфату амонію (225 кг);
  4. Сечовина надає значно менший подкисляемой ефект, ніж сульфат амонію;
  5. На кислих легких ґрунтах (супіщаних і піщаних) сечовина помітно краще, ніж аміачна селітра;
  6. Відсутність Cl і SO4 сприятливо впливає на швидкість нітрифікації в грунті;
  7. Чималі прибавки врожаю забезпечуються на зрошуваних землях;
  8. Володіє сприятливими властивостями для позакореневого підживлення.

Разом з сприятливим дією, бувають випадки слабкого впливу:

Головна причина – це те, які перетворення сечовини відбуваються в грунті. Коли середовище лужне, карбонат амонію досить швидко розкладається на С02 і аміак. У тісному контакті з паростками, спостерігається шкідливий вплив аміаку. На лужних грунтах негативний вплив позначається найбільш різко. Страждають також найбільш вразливі рослини. Але якщо вносити сечовину завчасно, даний несприятливий ефект повинен усуватися.

Також важливо вносити карбамід завчасно, так як при його грануляції утворюється біурет , який може завдати шкоди рослинам. Якщо зміст біурета перевищує 3%, то рослини будуть придушуватися. Вносячи добриво за 10-15 днів до посіву, дана проблема усувається (біурет встигає розкластися).

Небажано вносити сечовину, коли в безпосередньому контакті з насінням будуть великі концентрації добрива, так як аміак може мати шкідливий вплив. Звичайно, все залежить від особливостей кореневої системи рослини. При розвиненій системі, мочковатой, з додатковими коренями, шкідливий вплив не так відчутно. Наприклад, у буряка є тільки один корінь (стрижневий), і його відмирання призводить до загибелі всієї рослини.

Однак, дослідження показали, що при внесенні калійних добрив в тісному контакті (Не рівномірний розподіл, а безпосередньо поруч з сечовиною) негативний ефект усувається, а ефективність дії добрив збільшується. Локалізація повної комбінації добрив (NPK) біля висіваються насіння, дає помітну перевагу перед звичайним рівномірним розподілом добрив по всій грунтовій масі.

При низькому значенні ферменту уреази в грунті, що буває вкрай рідко, сечовина дає низькі результати. Тоді необхідно внесення відповідних органічних добрив.

висновки:

  • Підкисляючу вплив на грунт більш слабке, ніж у сульфату амонію та інших баластних аміачних добрив;
  • На легких кислих грунтах – ефективна форма азоту для рослин, чутливих до підвищеної кислотності;
  • При великій концентрації добрива поблизу висіваються насіння різке зниження схожості. Внесення в тісному контакті калійних добрив усуває негативний вплив;
  • Місцеве внесення сечовини разом з повною комбінацією NPK дає кращі результати, ніж рівномірний розподіл;
  • При низькому значенні ферменту уреази в грунті необхідно внесення органічних добрив.

Весняна обробка дерев сечовиною

Ранньою весною також виконується обприскування дерев. Це допоможе не тільки захистити урожай від шкідників, але і уповільнити терміни цвітіння. Така процедура необхідна в регіонах з нестійким кліматом, коли саме при розпусканні бутонів фруктових дерев нерідкі останні заморозки. Проста процедура допоможе усунути цей фактор ризику і домогтися відмінного врожаю, а також здійснити додаткову підгодівлю і обробку садових рослин.

Зробити це необхідно до остаточного пробудження дерев (розпускання бруньок на гілках), але тільки після того, як температура навколишнього повітря встановиться вище позначки 5 градусів тепла. Приготування розчину не займе багато часу, для кращого нанесення бажано використовувати електричний мул ручний розпилювач, а також засоби індивідуального захисту.

Дозування розчину становить 500 грам карбаміду на 10 літрів води. Бажано розчинити весь обсяг речовини в літрі теплої води, а потім змішувати з рідиною, що залишилася.

Карбамід або сечовина часто застосовується для підживлення рослин, а також обприскування садових культур. Ці процедури допомагають не тільки збільшити врожайність ділянки, але і сприяють позбавленню від шкідників і характерних захворювань. Що собою являє сечовина як добриво, а також особливості та дозування застосування на городі розповість наша стаття.

терміни підгодівлі

Сечовина найбільш активно поглинається рослинами через надземні частини. Тобто кращий ефект дають позакореневе обробки. Але сечовину також використовують при підготовці грядок до засівання, вносять під перекопування навесні.

Розчин карбаміду ллють під корінь для насичення ґрунту азотом протягом усього вегетаційного сезону. Оптимальні строки внесення добрива: на початку весни, до розпускання бутонів, а також на початковому етапі формування плодів (у різних видів останній період починається в квітні, влітку або в серпні).

Восени карбамід використовують для деревних рослин, щоб захистити їх від заморозків, від ховаються в корі і грунті комах.

Взаємодія карбаміду з іншими добривами

Це добриво, так само як і інші препарати, з одними препаратами поєднується, а з іншими – ні, тому їх не можна разом вносити в грунт.

Сечовина не сполучається з наступними речовинами:

  1. деревною золою;
  2. суперфосфатом;
  3. гіпсом;
  4. крейдою;
  5. кальцієвої селітрою;
  6. доломітового борошном.

Можна поєднувати внесення сечовини з наступними добривами:

  1. гноєм;
  2. хлористим калієм;
  3. натрієвої селітрою;
  4. сульфатом калію.

Азот активує зростання вегетативної маси, тому препарат не вносять після початку цвітіння культур і восени під багаторічники, щоб не провокувати ріст пагонів і листя.

Тому добриво сечовина вноситься тільки в весняний період.

А восени можна підгодувати рослини суперфосфатом.

• Стаття: Підживлення розсади перцю в домашніх умовах

Про автора

admin administrator