Чим небезпечний смажений арахіс

Авторadmin

Чим небезпечний смажений арахіс

Зміст:

Смажений арахіс: користь і шкода для жінок, чоловіків, вагітних, властивості

Користь і шкода арахісу для здоров’я жінок: після 50 років

Арахіс — смачний і корисний продукт харчування, який подобається і дорослим, і дітям. Він не тільки є відмінним перекусом, який чудово втамовує відчуття голоду, але і насичує організм необхідними для нормального самопочуття і функціонування практично всіх його систем вітамінами, мікро- і макроелементами, іншими життєво важливими речовинами.

Арахіс корисний всім, але саме представницям прекрасної статі дієтологи радять звернути на нього увагу, адже даний продукт особливо благотворно впливає на жіночий організм. Арахіс по праву можна назвати скарбницею жіночого здоров’я!

Чому ж арахіс так необхідний жінкам? Які корисні речовини містяться в його складі? Чи є у нього протипоказання? Сьогодні обговоримо ці та багато інших питань, що стосуються користі і шкоди арахісу для жіночого організму!

Арахіс — «земляний горіх»

Арахіс (інші назви — «земляний жолудь», «земляний горіх») — трав’яниста однорічна рослина з Південної Америки, яка відноситься до сімейства Бобові. Перші письмові згадки про арахісі були знайдені в перуанських могильниках. Записи, які були зроблені в період між 12 і 15 століттями, свідчать про те, що індіанці, які проживають в той час на території Перу, займалися вирощуванням арахісу (вони називали його «анхук») ще до появи європейців на цьому континенті. В Європі ж арахіс вперше з’явився на початку або в середині 16 століття. Завезли його туди португальські мореплавці, але не з Латинської Америки, а з Китаю. Тому немає нічого дивного в тому, що європейці довгий час називали арахіс «китайським горіхом».

Арахісові кущі, середня висота яких дорівнює 65 — 80 см, мають велику кількість пагонів. Їх квіти чимось нагадують жовтих або оранжевих метеликів. Гинофор (пагони з насінням), які з’являються на місці квіток після запилення, спочатку спрямовуються вгору, а потім опускаються вниз і занурюються в землю. Плодом арахісу є підземний боб довжиною від 1 — 2 до 6 — 8 сантиметрів. Кожен арахісовий боб містить в собі від одного до п’яти горішків, покритих тонкою оболонкою.

Хімічний склад арахісу

Арахіс є висококалорійним продуктом. У 100 г сирого очищеного продукту міститься близько 560 — 580 калорій, а в 100 г сушеного продукту — 610 — 630 калорій.

Енергетична цінність арахісу (на 100 г сирого продукту):

  • жири — 49,2 г;
  • білки — 25,8 г;
  • вуглеводи — 7,63 г;
  • зола — 2,33 г;
  • вода — 6,5 м

До складу арахісу входять наступні вітаміни:

  • вітамін Е (токоферол, 8,33 мг),
  • вітамін В1 (тіамін, 0,64 мг),
  • вітамін В2 (рибофлавін, 0,14 мг),
  • вітамін В4 (холін, 52,5 мг),
  • вітамін В5 (пантотенова кислота, 1,77 мг),
  • вітамін В6 (піридоксин, 0,35 мг),
  • вітамін В9 (фолати, 240 мкг).

У своєму складі продукт містить такі макро- і мікроелементи: калій (705 мг), фосфор (376 мг), кальцій (92 мг), натрій (18 мг), магній (168 мг), залізо (4,58 мг), цинк (3,27 мг), марганець (1,93 мг), селен (7,2 мкг), мідь (1,14 мг).

У арахісі містяться і багато незамінні амінокислоти (аргінін, фенілаланін, валін, триптофан, гістидин, треонін, ізолейцин, метіонін, лізин, лейцин), замінні амінокислоти (аспарагінова кислота, цистеїн, аланін, тирозин, гліцин, серин, пролін, глутамінова кислота) , насичені жири (миристиновая, пальмітинова, стеаринова), мононенасичені жири (пальмітолеіновая, оленів, гадолеіновая), поліненасичені жири (лінолева), фітостерини .

Скільки арахісу в день можна з’їдати жінкам?

У своєму складі арахіс містить багато жирів, тому їсти його слід з особливою обережністю, особливо тим жінкам, які борються з надмірною вагою. Щоб не завдати шкоди здоров’ю й фігурі, дієтологи рекомендують представницям прекрасної статі в день з’їдати не більше 20 — 30 г продукту чи не найбільше 25 — 35 горішків середніх розмірів. Дівчаткам до 12 років фахівці в день рекомендують вживати не більше 10 — 14 горішків (10-15 г продукту).

Не забувайте, що арахіс можна їсти не тільки в сирому вигляді, але і додавати до різних салатів, других страв, випічки, кондитерських виробів і т.д. Багато жінок люблять їсти глазурований арахіс і арахісову пасту. Але слід пам’ятати, що перший продукт містить в своєму складі багато вуглеводів, а другий — підсолоджувачів. Тому що худнуть жінкам найкраще відмовитися від цих ласощів і віддати перевагу сирому арахісу.

Сирий або смажений: який арахіс корисніше для жіночого організму?

Науково доведено, що найкориснішим для жіночого організму є арахіс в сирому вигляді. Якщо у вас немає ніяких проблем з травною системою, то можете сміливо їсти не схильний до термічній обробці продукт. У сирому арахісі містяться ферменти, які благотворно впливають на роботу шлунково-кишкового тракту, допомагають організму швидше перетравлювати їжу і краще засвоювати живильні речовини.

Якщо смак сирого арахісу вам не подобається або у вас є певні проблеми з травленням, то земляний горіх можна трошки підсушити або підсмажити на сковорідці без використання рослинного масла. Перед вживанням видаліть шкірку з горішків, так як шлунково-кишковому тракту буде важко її перетравлювати. Смакові характеристики смаженого арахісу помітно покращуються. Але не забувайте, що продукт в смаженому вигляді стимулює апетит!

Від солоних же горішків, які містять в своєму складі різні ароматизатори, консерванти, хімікати і продаються в супермаркетах в яскравих пакетиках, слід відмовитися раз і назавжди, адже вони не принесуть ніякої користі організму, а тільки нашкодять йому.

Користь арахісу для організму жінки

Арахіс зміцнює імунітет, має антиоксидантні властивості, бореться з вільними радикалами і захищає жіночий організм від утворення злоякісних пухлин. Вчені стверджують, що ризик розвитку раку молочної залози у жінок, які регулярно вживають арахіс в їжу, знижується практично на 40%!

Продукт сприяє нормалізації гормонального фону, покращує роботу сечостатевої системи, допомагає боротися з безпліддям. Жінки, які балують свій організм арахісом, набагато легше переносять гормональні перебудови.

Арахіс зміцнює відсталу систему, позитивно впливає на суглоби, є відмінною профілактикою виникнення і розвитку остеопорозу. Земляний горіх покращує стан волосся, нігтів і зубів, робить їх сильнішими, міцніше і красивіше.

Продукт покращує роботу шлунково-кишкового тракту, очищає його від токсинів і шлаків, прискорює обмінні процеси, що відбуваються в організмі.

Благотворно впливає арахіс і на роботу серцево-судинної системи. Він знижує рівень «поганого» холестерину в крові, не викликає різких стрибків глюкози, тому показаний людям, що страждають на цукровий діабет другого типу. Регулярне вживання продукту сприяє нормалізації артеріального тиску. Він зміцнює стінки судин, підвищує їх тонус і повертає їм колишню еластичність. Арахіс є прекрасною профілактикою атеросклерозу та ішемічної хвороби!

Смачний горішок нормалізує сон, активізує роботу мозкових нейронів, підвищує настрій і концентрацію уваги, поліпшує пам’ять, дарує додатковий заряд бадьорості та енергії. Він допомагає боротися з апатією, дратівливістю, меланхолією, нервовим напруженням, безсонням. Жінки, які ввели в свій раціон арахіс, набагато швидше і ефективніше вирішують поставлені перед ними завдання, ніж ті представниці прекрасної статі, які не вживають в їжу земляний горіх.

Арахіс корисний майбутнім матусям, так як містить в своєму складі незамінні речовини для нормального внутрішньоутробного розвитку дитини і попередження розвитку вроджених вад.

Чому жінці хочеться арахісу?

Іноді жінку може долати непереборне бажання відчути смак арахісу мовою. У такі моменти представниця прекрасної статі розуміє, що за кілька горішків готова віддати не тільки царство, а й короля на додачу! Чому ж іноді виникає така жагуча потреба з’їсти арахіс тут і зараз?

Фахівці стверджують, що жіночий організм, посилаючи такі «смакові» сигнали, повідомляє про те, що йому не вистачає вітамінів групи В, дефіцит яких викликає збої в роботі багатьох систем. Якщо арахісу під рукою немає і у вас немає можливості відразу ж його придбати, то продукт можна замінити іншими горіхами (кешью, волоський горіх, мигдаль, фундук і т.д.) або іншими представниками сімейства бобових (сочевиця, квасоля і т.д. ).

Користь арахісу для жінок після 50 років

Арахіс корисний не тільки молоденьким дівчатам і представницям прекрасної статі середнього віку, але жінкам після 50 років. Продукт має яскраво виражену антиоксидантну дію. Арахіс допомагає жіночому організму боротися з вільними радикалами, очищає його від шлаків і токсинів, уповільнює природні процеси старіння. Він благотворно впливає на стан шкіри, волосся, нігтів і зубів, зміцнює кісткову систему, є відмінною профілактикою виникнення і розвитку злоякісних пухлин, визначених захворювань сечостатевої, серцево-судинної систем.

Арахіс нормалізує гормональний фон і допомагає набагато легше перенести клімакс, в період якого у багатьох жінок істотно погіршується самопочуття. Продукт зміцнює імунітет, не викликає різких стрибків глюкози в крові, так як має низький глікемічний індекс. Земляний горіх сприяє оновленню організму на клітинному рівні.

Щоб поліпшити самопочуття і зовнішній вигляд, зняти нервову напругу, позбутися від дратівливості, безсоння і апатії, фахівці рекомендують жінкам після 50 років кожен день вживати в їжу 15 — 20 горішків в сирому, підсушеному або підсмаженому вигляді.

Протипоказання і шкода арахісу для жінок

Хоча арахіс благотворно впливає на жіночий організм і є скарбницею жіночого здоров’я, в деяких випадках від його вживання слід відмовитися. Не варто вводити земляний горіх в раціон тим жінкам, у яких діагностовано хронічні розлади травної системи, схильність до набряків і алергічних реакцій, індивідуальна непереносимість, проблеми зі згортанням крові, артрит, артроз, подагра, варикозне розширення вен.

Педіатри не рекомендують давати арахіс дітям до трьох років, так як їх травна система ще остаточно не сформувалася. У маленьких діток продукт може викликати не тільки розлад кишечника, але і загальну інтоксикацію організму. Арахіс не слід вживати і годуючим матерям, адже продукт може спровокувати розвиток алергії у немовляти.

Ні в якому разі не можна зловживати арахісом! У жінок, які щодня їдять арахіс в великих кількостях, може розвинутися печія, метеоризм, головний біль і виникнути проблеми з шлунково-кишковим трактом.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter .

Користь і шкода арахісу

Хоча для багатьох вже не секрет, що насправді арахіс, і не горіх зовсім, а бобова культура, він не став від цього менш смачним, корисним і затребуваним. Ми звикли вважати його горіхом, тому і стаття наша про користь і шкоду горіхів арахіс.

склад

Плоди арахісу просто джерело вітамінів і цінних мінералів. Є в ньому і залізо, і мідь, цинк, і марганець, калій, і фосфор, натрій, і магній, кальцій, і селен. З вітамінів присутня група В, РР, С, Д, Е. Багатий він білками, вуглеводами і цукрами, жирами високої якості. Є в ньому і лінолева кислота, що сприяє підтримці рівня холестерину в організмі в межах норми.

Звичайно, мало хто замислюється про його зміст, людям просто подобається його смак.

Користь для жінок

Безсумнівна користь арахісу для жінок, через присутність у ньому вітаміну Е, адже він продовжує молодість, красу. Так що, як тільки помітили, що нігті стали крихкими, шкіра сухою, а волосся втратили блиск, негайно купуйте арахіс. Щоб виправити становище досить 50 г земляного горіха в добу.

Завдяки жирним кислотам Омега-3, шкіра обличчя зволожується, що відсуває старіння. Магній і цинк наповнюють шкіру внутрішнім світлом, а білок відновлює клітини.

Шкірі пружність, а м’язам витривалість повертає вітамін В, який також є в арахісі і бере участь у формуванні кров’яних клітин.

Земляний горіх дуже калорійний, тому невелика його кількість здатне вгамувати голод. Розроблено навіть спеціальна дієта на основі арахісу для тих, хто стурбований зайвими кілограмами.

Є в ньому і амінокислота триптофан, яка синтезує серотонін — гормон радості. Тому арахісом лікують депресивні стани у жінок. Ще горіх прояснює думки, допомагає зосередитися, сприяє поліпшенню пам’яті, зору і слуху.

Вживаючи арахіс або масло з нього, ви набагато знижуєте ризик придбати захворювання серцево-судинної системи. До речі, арахісове масло краще не купувати, а зробити самостійно вдома. Для цього арахіс підсмажують, поміщають в блендер, додають трохи рослинного масла і подрібнюють.

при вагітності

Зрозуміло, що вагітну жінку постійно тягне з’їсти що-небудь смачне. Якщо дуже хочеться арахісу, то відмовляти собі не потрібно, але кількість його все ж варто сильно зменшити. Причина в тому, що арахіс досить сильний алерген. У самої жінки алергії може і не спостерігатися, але земляний горіх здатний підвищити відсоток ймовірності виникнення її у малюка.

Через наявність в арахісі міді і цинку, він знімає проблему передчасних пологів, які може викликати відсутність цих мікроелементів.

Безперечна і головна користь арахісу для організму вагітної в тому, що він перешкоджає розвитку патологій у майбутньої людини.

Для чоловіків

Крім того, що арахіс лікує хвороби загальні як для жінок, так і для чоловіків, він є помічником в лікуванні чоловічих недуг:

  • Сприяє поверненню потенції.
  • Лікує безпліддя, втім, не тільки у чоловіків, а й у протилежному дива.
  • Знижує ймовірність виникнення інфаркту, який у чоловіків спостерігається частіше, ніж у жінок.
  • Прибирає дратівливість.
  • Покращує загальний тонус.
  • Стає бар’єром на шляху утворення різного роду пухлин, зупиняє їх прогресування, якщо вони вже є.
  • Виводить з організму токсичні речовини і оптимізує процес травлення, що для чоловіків іноді особливо актуально.
  • Сприяє нарощуванню м’язів, тому що в арахісі є метіонін.
  • Перешкоджає утворенню жирових накопичень в печінці.
  • Призводить до форму організм після важких тренувань або посиленого фізичного праці. Це його властивість посилено експлуатують бодібілдери.
  • Є хорошим захистом від облисіння.
  • Знімає емоційну пригніченість, не допускає прогресування склерозу.

Смажений і сирий арахіс

Як стверджують деякі дієтологи, смажений арахіс є найкориснішим, тому що саме в ньому вітамін Е збережений повністю. Також користь смаженого арахісу обумовлюється тим, що жарка підвищує концентрацію антиоксидантів-фітостеролів в ньому і руйнує афлатоксин. Корисність його підвищується на 25%, незважаючи на втрату деякої кількості вітамінів і мікроелементів. А що стосується смакових якостей, то, звичайно, смажений арахіс — найсмачніший.

Звичайно, все це відноситься до горішкам несолоним, без додавання спецій, обсмаженою в малій кількості масла без панірування.

Інші дієтологи відстоюють користь сирого арахісу, вважаючи смажений тільки ласощами. Головним їхнім аргументом виступає те, що арахіс в сирому вигляді — це жива їжа, а присутність в ньому спеціальних ферментів, сприяє кращому засвоєнню земляного горіха організмом.

При всіх своїх полезностях, арахіс, як і будь-який продукт, в надмірній кількості здатний приносити шкоди організму. На жаль, не тільки переїдання може викликати негативну реакцію, є у арахісу і інші, некорисні для деяких людей властивості:

  1. Він здатний викликати алергію. Так що будьте пильні. Як тільки відчуєте свербіння, побачите, що шкіра почервоніла, негайно вживайте протиалергічний засіб і звертайтеся до лікаря. У складних ситуаціях можуть навіть виникнути набряк горла, кропив’янка.
  2. Чи не рекомендують їсти арахіс людям з хворими суглобами.
  3. Не всякий шлунок здатний перетравити сирої арахіс.
  4. Якщо арахіс зберігали в умовах підвищеної вологості, то на ньому може утворитися цвіль, небезпека якої важко переоцінити.
  5. Зовсім не корисний арахіс модифікований.

З усього вищесказаного можна зробити висновки:

  1. Якщо ви не алергік, то арахіс в розумних порціях буде для вас корисним.
  2. Дотримання заходів — головне при споживанні арахісу.
  3. Давати арахіс дітям потрібно дуже обережно.
  4. Вельми сумнівна користь солоного арахісу, так само як і приправленого різними добавками, хоча саме його вважають за краще купувати чоловіки до пива.
  5. Не можна купувати арахіс з прогірклим або затхлим запахом, що сигналізує про наявність цвілі.
  6. Вибираючи арахіс, дивіться, щоб на упаковці була відмітка про відсутність ГМО.

Чим корисний арахіс для вагітних?

Під час вагітності кожна мама хоче, щоб її малюк зростав здоровим. Вона намагається вести здоровий спосіб життя, дотримуватися режиму, чесно і дуже уважно ставитися до свого харчування.

У цей період дуже важливо те, що їсть мама. Вона дуже уважно повинна ставитися до якостям вживається продукту, наскільки він корисний, які мікроелементи і вітаміни він містить, чи не зашкодить він маленькій дитині, який знаходиться в утробі.

Тому важливим є питання про те, чи можна вагітним арахіс . Якщо у майбутньої мами немає протипоказань, то компоненти, які містить арахіс, дуже благотворно вплинуть на вагітність.

Калорійність і вітамінний склад арахісу

Чи містить арахіс що-небудь корисне? У земляних горіхах в сирому вигляді на 100г припадає 10,1 г води і 9,9г вуглеводів. Калорійність горіха становить 551 Ккал на 100 г сирого арахісу, білки 26, 3 г; жири 45,2 г; вуглеводи 9,9 м В 300 г цього продукту міститься добова кількість калорій, необхідних для людини.

Вітаміни, які містяться в арахісі, це B1, B2, B3, а також вітамін Е і С. Саме вітамін Е захищає мембрани клітин людини від впливу вільних радикалів і надає допомогу еритроцитів в переміщенні кисню в інші клітини всього нашого організму, тому його називають джерелом молодості і краси. Вітамін PP (нікотинова кислота) бере участь в трансформації жирів і вуглеводів в енергію.

Він бере участь в окисно-відновних реакціях. Вітамін C бореться з бактеріями і зміцнює імунітет. E1 запобігає утворенню пухлин, це натуральний антиоксидант. B5 активує працездатність мозку і сприяє поліпшенню пам’яті. Мінеральні речовини, якими багатий арахіс, це калій, кальцій, фосфор, натрій, залізо і магній.

Калорійність смаженого арахісу становить 626 Ккал, арахіс, приготований в цукрі, має калорійність 569 Ккал, але солоний арахіс 634 Ккал. Калорійність арахісової пасти доходить до 670 Ккал, шоколадні цукерки батончики з додаванням арахісу має калорійність 514 Ккал.

Чи можна арахіс при вагітності

Арахіс є одним з найдоступніших горіхів, хоча в загальному-то горіхом він і не є. При вагітності жінок завжди тягне на незвичайні продукти з насиченим смаком. Арахіс використовується в виготовленні різних смачних десертів, з нього виготовляють і пасту, і халву, також земляний горіх входить до складу батончиків з шоколаду. Незважаючи на певні мінуси цього продукту, в цілому гінекологи не забороняє його застосування під час вагітності.

У арахісі знаходиться велика кількість вітамінів і корисних речовин. Ці елементи позитивно вплинуть на організм і мами і малюка. У складі цього продукту є білок. Це і будівельний матеріал для малюка, і джерело енергії для мами. Компоненти, що входять до його складу, збільшує згортання крові, що є важливим під час пологів.

У 1 триместрі

Перший триместр вагітності — це період з моменту останньої менструації і наступні 13 акушерських тижнів. Цей період є дуже важливим і відповідальним тимчасовим відрізкам в житті майбутньої мами. Закладаються всі органи і системи малюка, формується плацента — орган, через який будуть доставлятися всі поживні речовини для малюка, а також кисень.

На ранніх термінах з’являється токсикоз і проявляє себе зниженням апетиту, блювотою, іноді збільшується слинотеча. Смакові пристрасті жінки різко змінюються, майбутніх мам тягне «на солоненьке», цю проблему можна вирішити за допомогою невеликої упаковки солоного арахісу.

У 2 триместрі

Другий триместр вагітності триває з 13 по 27 гінекологічну тиждень. Майбутня мама веде активний спосіб життя, так як живіт дозволяє їй і гуляти, і відвідувати басейн, і займатися спортом. У цей період вона відчуває перші рухи своєї дитини. У немовляти закінчується формування всіх важливих систем організму. Уже можна дізнатися його майбутній підлогу, у нього активно нарощується кісткова тканина і скелет вже міцний і міцний. У другому триместрі, коли немовля починає активно розвиватися, майбутній мамі обов’язково потрібно призначити вітамінно-мінеральний комплекс.

Що міститься в арахісі B9, він же фолієва кислота, є дуже важливим в процесі виношування плоду, він бере участь у формуванні нервової трубки ембріона і допомагає її подальшому розвитку. Крім того, арахіс є джерелом мононенасичених жирів. Залізо відповідає за рівень гемоглобіну, попереджає анемію.

За допомогою калію підтримується водний баланс, нормалізується тиск, марганець знижує глюкозу, бере участь в нормалізації роботи щитовидної залози, стимулює в організмі плода утворення сполучної тканини, розвиток його скелета. Магній надає позитивний вплив на нервову систему майбутньої мами, допомагає мінімізувати наслідки стресових ситуацій. Цинк бере участь у побудові зв’язків білка.

У 3 триместрі

Третій триместр є завершальним етапом виношування дитини. Жінок відпускають в дородовий відпустку, щоб вона відпочила і набралася сил перед пологами. У цей період гормональний фон впливає на психоемоційний стан майбутньої мами, у неї порушується сон, з’являється плаксивість, через зміни вигинів хребта змінюється хода.

У цей період необхідно ще більш посилити контроль за харчуванням і продовжувати прийом вітамінномінерального комплексу. До всіх проблем підключаються проблеми як з підвищенням, так і зі зниженням тиску. Зміна тиску відбувається через те, що виношування дитини надає величезне навантаження на органи самої мами. У групі ризику знаходяться жінки, які до вагітності мали діагноз «анемія», або страждали на вегетосудинну дистонію. А також якщо вагітна жінка страждає надмірною вагою.

Наслідком поганого харчування майбутньої мами може бути анемія, також ризикують їй захворіти практикуючий вегетаріанство, занадто молода майбутня мама або вагітні жінки, які страждають пороками серця.

Якщо до вагітності були надто рясні менструації. У третьому триместрі у багатьох жінок починає розвиватися судоми з нижніх кінцівок, особливо по ночах. Це говорить про брак магнію і калію в організмі. В цьому випадку арахіс для вагітних теж може допомогти.

Властивості арахісу для вагітних

В цілому арахіс дуже корисний для майбутньої мами. Його елементи захищають її від впливу вільних радикалів і виводять токсини в незмінному вигляді, допомагають при токсикозі, сприяє зниженню рівня холестерину, запобігає судоми нижніх кінцівок, допомагають боротися з безсонням, сприяє зниженню нервового напруження, нормалізують психологічний стан при вагітності , беруть участь в зміцненні судин і підвищенні рівня гемоглобіну. Арахіс благотворно впливає на шкіру, підвищуючи її еластичність, допомагає у попередженні розтяжок.

користь

Арахіс при вагітності може нести і шкода, і користь . Фолієва кислота допомагає оновлюватися клітинам і нормалізувати діяльність печінки. За допомогою нікотинової кислоти відновлюються оболонки нервових клітин. Арахіс поповнює в організмі запаси триптофану, який відповідає за якість сну і вироблення гормону радості і щастя серотоніна. Є невелике жовчогінну дію.

Безсумнівно, смажений арахіс менш корисний, але у нього є насичений смак і аромат. Ще гірше на організм діє солоний арахіс або арахіс, приготований з додаванням олії і цукру. Але під час термічної обробки в арахісі збільшується вміст поліфенолів — природного антиоксиданту, до того ж у смаженого арахісу довший термін зберігання. Під час смаження з’являється плівка, яка оберігає горіх від втрати вітамінів. Жири, що входять до складу Земляного горіха, мають легкий жовчогінний ефект, тому є дуже корисними для людей, які страждають від виразкової хвороби і гастриту.

Якщо включити земляний горіх в своє харчування, то він сприяє зміцненню пам’яті, поліпшення слуху, вплине на концентрацію уваги. У цьому продукті містяться природні антиоксиданти. Вони забезпечують людському організму стійкість від шкідливої ​​дії вільних радикалів. У цьому йому допомагають такі сполуки, як поліфеноли. Саме вони запобігають розвитку захворювань серця, а також допомагає у профілактиці онкологічних захворювань і відсувають передчасне старіння.

Шкода і протипоказання

Шкода, що доставляє організму арахіс, це його калорійність, яка веде до надмірної ваги. Варто враховувати, що арахіс — це дуже алергенний продукт. Щоб отримати набряк Квінке досить з’їсти лише кілька штучок. Якщо у жінки є діагноз «варикоз» або «тромбофлебіт» і спостерігається підвищення тромбоцитів в крові, то від споживання арахісу варто відмовитися, так як продукт уповільнює швидкість проходження крові по судинах, згущує її. Також цей продукт протипоказаний при цукровому діабеті.

Алергічна реакція на арахіс проявляється у вигляді сильного свербіння, а також почервоніння шкіри. У крайніх важких випадках з’являється набряк гортані, екзема, алергічна кропив’янка. Крім того, якщо арахіс зберігався неправильно і не дотримувалося вологість, то в ньому можуть утворитися афлотоксину, які шкодять роботі печінки, також через вологість може утворитися шкідливий грибок.

Чому вагітній жінці хочеться арахісу

Якщо майбутню маму тягне поїсти арахіс, то майбутній мамі можна перевірити рівень гемоглобіну в крові. Така потреба в цьому продукті може бути сигналом того, що у неї розвивається анемія, або відбувається порушення травлення.

Як і будь арахіс вибрати

Перш ніж визначитися, який арахіс придбати, потрібно знати, що арахіс розподіляється на такі види, як:

  • арахіс сирий в шкаралупі,
  • арахіс сирий лущений,
  • смажений без шкіри і без шкаралупи,
  • смажений з шкірою без шкаралупи.

Арахіс, який продається без шкаралупи та без шкірки, перед продажем попередньо обробляється під температурою, щось на зразок бланшировки. У нього досить висока вартість. Ціна залежить від упаковки, арахіс може продаватися як на вагу, так і розсортованим по маленьким пакетам. При покупці бобів зверніть увагу на його зовнішній вигляд.

Якщо в упаковці наявність зморщених, що потемніли зерен, а також на поверхні шкаралупи є тріщини або плями, якщо серед горішків наявність сміття, якщо в упаковці вміст запітніло, то краще його не брати. Варто звернути увагу на те, щоб все боби були однакового розміру. Якщо ви збираєтеся зберігати арахіс якийсь час, то найкраще купувати його в шкаралупі.

Сорти горіха розрізняються по його розмірам і формі. Так, наприклад, індійський арахіс найдрібніший, але у нього дуже насичений смак і найсильніший аромат. Такими ж якостями володіє і узбецький арахіс. Арахіс, вирощений в Південній і Північній Америці, в основному застосовується для виготовлення арахісового масла. У кулінарії застосовуються аргентинські сорти.

способи вживання

Майбутній мамі ні в якому разі не варто харчуватися за двох. Велика кількість вітамінів і мікроелементів можна отримувати з повноцінного харчування. Так як внутрішні органи здавлені збільшується маточним міхуром, вони функціонують в посиленому режимі, і тому харчування має бути дробовим і частим, а арахіс дуже хороший для перекусів. Як сирої, так і пастою на бутербродах.

Вживається арахіс в смаженому вигляді під час перекусів гостями. Можна використовувати арахісову пасту для приготування солодких бутербродів, намазав на білий хліб поверх якого-небудь джему. Дуже незвичайним виходить салат з додаванням арахісових бобів, коли арахіс додається до дрібно подрібненої відвареної курки, нарубані кубиками авокадо, трохи цибулі і тертої моркви. Все поливається соєвим соусом і кунжутним маслом. Дуже популярний арахіс в кулінарії, його застосовують при прикрасі тортів та посипання печива. Він надає випічці насичений смак.

Запобіжні заходи

Горішки арахісу можуть виявитися досить-таки важкими для перетравлення. Особливо для людей, у яких є захворювання шлунка. Крім його високу калорійність не варто забувати про те, що харчова алергія на арахіс є найпоширенішою з усіх алергій на харчові продукти.

При виборі арахісового масла зверніть увагу, що в його складі повинен бути лише арахіс і сіль. Неприпустимо додавання до складу будь-яких інших масел або цукру, інакше транс-жири, які вивільняються з пальмового масла, можуть нанести шкоду вагітній жінці , привести до закупорки судин. Щоб витягти користь від арахісової пасти , не варто приймати більше 3 столових ложок в день.

Чи можна арахіс при вагітності

Чекати дитини — щастя для жінки. Його нормальний розвиток залежить від повноцінного харчування майбутньої мами. Улюблені багатьма земляні горіхи містять всі необхідні елементи. А ось чи можна арахіс при вагітності — питання складне.

Арахіс під час вагітності

Відповідальність за нове життя перевертає світогляд жінки. Тепер головне — здоров’я майбутньої дитини. Йому потрібні вітаміни, білки, клітковина, калій, магній, залізо. Все потрібне є всередині ядер китайського горіха.

Ще там є масло (50- 60%), жири (правда, рослинні), алергени. Арахіс — бобова культура, його насіння — боби, як всі продукти такого типу, призводять до здуття, бурління. Підвищене газоутворення небезпечно тиском на матку.

Тому сперечаються лікарі, можна арахіс вагітним чи ні.

Майбутня мама повинна знати, що вживання її улюблених ласощів може нести як користь , так і шкоду. Вибір за нею. І тільки після консультації з лікарем.

користь

Спочатку про користь! Запорука здоров’я жінки в період виношування дитини — корисні елементи всередині кожного бобу.

  • Вітаміни E, групи B надають загальнозміцнюючу дію;
  • Фосфор, кальцій сприяють зміцненню кісткових тканин жінки, формування скелета малюка;
  • Магній зміцнює нервову систему, допомагає протистояти стресам, нормалізує сон;
  • Залізо поповнює нестачу елемента при його дефіциті;
  • Амінокислоти нормалізують обмін речовин, зміцнюють імунітет, що важливо в період простудних захворювань;
  • Рослинні жири сприяють виведенню «зайвої» води, запобігають появі набряків;
  • Антиоксиданти позитивно впливають на роботу серця, судин.

показання

Корисність китайських насіння незаперечна. Жінка, вживала їх до вагітності, практично нічим не ризикує. Її організм «привчений», але добову норму перевищувати не рекомендується.

Що ж робити, якщо дуже захотілося. Нову їжу приймати поступово. Почати з одного горішка. При будь-якій зміні самопочуття виключити з раціону. Благополуччя дитини того варто.

Мінуси. Їх менше, але просто відмахнутися, робити на «авось» — не можна. Хороше самопочуття зараз — не показник народження здорового потомства. Кожна жінка повинна пам’ятати, що арахіс під час вагітності може і нашкодити.

  • Калорійність арахісу — 551 ккал на 100 гр. продукту. Зайва вага у мами і майбутнього малюка таїть в собі загрозу важких пологів;
  • Прояви токсикозу знімає солоний арахіс . Ненормований споживання загрожує набряками. Сіль затримує в організмі воду;
  • Висока жирність бобової культури посилить проблеми з травленням. Повільне переварювання горіха призведе до запорів;
  • Найнебезпечнішим, лікарі вважають ризик розвитку атопічного дерматиту, захворювання, яке залежить від харчування матері під час вагітності. На шкірі немовляти висипають зудять «бляшки» на лобі, щоках, сідницях. Лікується складно. Малюк турбується, втрачає апетит.

Протипоказання

Дієтологи рекомендують арахіс при вагітності. Суворе дотримання правил прийому продукту буде дуже корисним. Виняток одне — протипоказання.

Кому категорично заборонено вживати арахіс під час вагітності?

  • якщо у неї, чоловіка, їх батьків, помічалися будь алергічні прояви. Вчені одностайні — ніяких експериментів.
  • З ожирінням;
  • артритом;
  • артрозом;
  • хворобами нирок.

Чи можна арахіс при вагітності

Можна смажений арахіс, що не більше 30 гр. Він краще перетравлюється, термічна обробка знищує шкідливі бактерії, кишкову паличку та інших паразитів.

Ніяких добавок у вигляді шоколаду, глазурі. Для повного засвоєння корисних речовин, земляні горіхи в подрібненому вигляді додаються до салатів, курку, м’яса, випічці.

У 1 триместрі

У 1 триместрі формується майбутній чоловік. Розвиток органів, судин, кісткових тканин повністю залежить від харчування мами. З початком вагітності змінюються смаки, раніше улюблена їжа викликає нудоту, блювоту.

Зупинити токсикоз допоможуть солоні ядра арахісу. Чи не більше 30 гр.! Захоплюватися не варто. Організм звикне, цілющу дію зменшиться.

У 2 триместрі

Малюк активно розвивається, сформувався скелет, він починає «ворушиться». Фолієва кислота (вітамін B9), відповідає за якість нервової трубки плода, обмінні процеси, синтез амінокислот. Кишкова мікрофлора сама виробляє цей важливий вітамін, але основна його частина надходить з їжею. Земляні боби — надійна доставка елемента в організм жінки.

Чи підтримає гемоглобін в нормі, нормалізує тиск, послабить негативний вплив навколишнього світу на нервову систему — все це про арахіс при вагітності.

Але норма вживання горішків знижується до 2 — 3 разів на тиждень.

У 3 триместрі

На пізніх термінах від споживання китайських бобів лікарі рекомендують відмовитися. Жінка набирає вагу, зайві калорії їй ні до чого. Постає проблема запорів. Вирішувати її доведеться за допомогою інших продуктів.

5 — 6 горішків допомагають зняти спазми, судоми. Зловживання небезпечно.

Перед пологами лікарі радять арахіс вагітним для лактації. Зовсім небагато. 20 — 30 грам 2 — 3 рази на тиждень.

Для кращого засвоєння продукту додавати його вранці в кашу або салат.

Чому вагітній жінці хочеться арахісу

Лікарі — гінекологи пояснюють пристрасть майбутніх мам до китайських бобів просто. Вони не викликають токсикозу, приємні на смак, швидко вгамовують голод. Для вагітних це важливо, особливо в першій половині їх «важкого» положення.

Горішки заповнюють недолік фолієвої кислоти, вітаміну B9. Вчені заявляють, що бажання є насіння арахісу при вагітності, закладено природою на підсвідомому рівні. Тобто, жінка хоче того, що не вистачає немовляті.

Як і будь арахіс вибрати

На прилавках магазинів, ринків пропонують багаті земляних горіхів. Критерії правильного вибору:

  • свіжий, приємний запах;
  • на шкаралупі немає тріщин, потемніння;
  • при потряхіваніі чути глухий звук ( «дзвінкість» вказує на те, що горіхи старі, висохлі);
  • упаковка повинна бути герметичною, з написом «Без ГМО».

Шоколад, глазур обнуляют корисні властивості. Солоний арахіс купувати рекомендується рідко, зовсім небагато.

Купувати краще свіжі, сирі горішки і обсмажувати їх в домашніх умовах.

Добова норма арахісу при вагітності, способи вживання

Земляні горіхи відрізняються калорійністю, наявністю алергенів, високою жирністю. Правильне їх вживання поліпшить самопочуття матусі, прискорить розвиток плода.

30 грам арахісу досить, щоб поповнити запас корисних елементів. У 2 триместрі норму прийому скорочують до 2 — 3 разів на тиждень. У 3 триместрі рекомендується виключити продукт з раціону.

Сирі зерна є не можна. Стручки зростають під землею, на них залишаються шкідливі бактерії. Цвіль, грибок розвиваються на бобах при неправильному зберіганні. Термічна обробка знищує шкідливість. Смажений арахіс швидко очищається від алергенної оболонки, в ньому концентруються антиоксиданти.

Ранок — правильний час для вживання такого калорійного продукту. За день калорії витратяться, а корисні речовини засвояться. Ретельне пережовування цього допоможе.

Будь-яка дієта — стрес для організму. Обмеження в їжі викликають дискомфорт. Побалуйте себе арахісової пастою.

Чи припустима арахісова паста при вагітності

Все добре в міру. Ця золота народна мудрість на сто відсотків ставиться до питання: «Чи можна арахіс при вагітності?» Нормоване споживання принесе користь, надмірне — шкода.

Правило поширюється на чудовий продукт, яким є арахісова паста. Вона зберігає всі корисні якості бобової культури, смачна, поживна.

Магазинні упаковки містять в собі небезпечні елементи:

  • консерванти;
  • синтетичні рослинні масла;
  • цукрові сиропи.

Весь перелік шкідливих сполук жоден виробник повідомляти не стане. На жаль, головне їхнє завдання — збути товар з вигодою для себе.

Не купуйте пасту, зробіть повністю натуральний продукт вдома.

Буде потрібно стакан обсмаженого, очищеного арахісу, столова ложка якісного рослинного масла.

Боби поміщають в блендер, подрібнюють до маслянистої консистенції. Перемішують з ложкою рослинного масла. (Масло можна не додавати!) Десерт готовий!

Урізноманітнюють смак дрібно порізані сухофрукти, мед, тростинний цукор або подрібнені залишилися горішки. 2 — 3 чайні ложки ароматного ласощі поліпшать настрій, зарядять енергією на весь день.

Всім жінкам, яким протипоказаний арахіс при вагітності, пасту вживати не можна.

Будь-яка жінка знайде інформацію щодо застосування тих чи інших продуктів самостійно. Їй вирішувати , чи можна вагітним арахіс. Головне, пам’ятати, що від її вибору залежить майбутнє здоров’я малюка.

Консультація лікаря обов’язкове. Час, коли майбутня мама орієнтувалася тільки на свої бажання і інтуїцію, пройшло.

Арахіс смажений: користь і шкода для чоловіків і жінок

Користь і шкода смаженого арахісу добре відомі не тільки на його батьківщині в Бразилії. Земляний горіх, так ще називають це насіння бобових, люблять включати в раціон або використовувати для лікування у всіх регіонах земної кулі. Смажений арахіс і його корисні властивості знайшли широке застосування в кулінарії, харчової промисловості, медицині.

Властивості смаженого арахісу

Користь смаженого арахісу міститься в складі і властивостях. Містить в собі до 40% білків, органічні кислоти, вітамін В1. Але найбільше в складі жирного масла — 45-60%. У ньому містяться гліцериди арахіновою, лігноцериновою, лауриновой, миристиновой, бегеновой, екозеновой, церотіновой кислоти, а також каротиноїди і інші елементи. Різноманітний біохімічний склад обумовлює великий перелік корисних дій:

  • великий вміст клітковини допомагає підтримувати здорове середовище в кишечнику;
  • вітаміни групи В приносять користь тим, що впливають на обмінні процеси, захищають печінку, нервову систему, зір, допомагають загоювати рани;
  • поліфеноли запускають очищення організму і очищають від вільних радикалів;
  • триптофан створює позитивний емоційний фон у людини, рятує від депресії і нервового перевтоми;
  • нікотинова кислота зміцнює капілярну сітку, допомагає уникнути багатьох захворювань типу хвороби Альцгеймера, дерматиту та інших;
  • вітаміни Е і С виконують в організмі функцію антиоксидантів, забезпечують протікання жирового обміну, зміцнюють імунітет;
  • магній і калій допомагають в роботі серця, підтримують в нормі артеріальний тиск.

Смажений арахіс включають в харчування людей з ослабленим організмом, він особливо надає користь дітям. Використовують для приготування різних солодощів не тільки в домашній кулінарії, але і в промислових масштабах. Смажений арахіс приносить користь дітям, які страждають ексудативним діатезом. Особливо ефективний при геморагічних діатезах — захворюваннях крові, при яких спостерігається різке зниження її згортання і множинні крововиливи.

Чим корисний арахіс смажений

Смажений арахіс багато хто помилково вважає горіхом. Відбувається це завдяки схожим смаковим і корисним якостям. Біохімічний склад і поживні властивості арахісу відрізняються, але теж необхідні організму людини.

Користь смаженого арахісу для жінок

З’їдаючи по ложці підсмаженого в духовці золотисто-коричневого арахісу, можна до похилого віку не мати сивого ниток в голові. Земляні боби насичують організм потрібними корисними мікроелементами, які зберігають природний колір і густоту волосся. Антиоксиданти, присутні в достатній кількості, перешкоджають ранньому настанню старості, омолоджують і оздоровлюють, допомагають жінкам виглядати завжди молодими і свіжими.

Смажений арахіс калорійний продукт, але в невеликих кількостях може навіть послужити на користь фігурі. Його добре використовувати в якості перекусу замість традиційних булочок і пиріжків, якими прийнято вгамовувати почуття голоду десь на ходу або під час перерви на роботі, в навчальних закладах. Смажені насіння можна додавати в різні страви, наприклад, салати, десерти, другі страви, роблячи їх корисними і поживними.

Чим корисний смажений арахіс для чоловіків

Золотисті підрум’янені зерна служать приємним доповненням до основної їжі і заповнюють брак білків в раціоні. Є будівельним матеріалом для клітин під час інтенсивного росту організму, для нарощування м’язової тканини при заняттях спортом, а також джерелом енергії, необхідної для відновлення після фізичного навантаження.

Користь смаженого арахісу для чоловіків полягає в його корисну дію на репродуктивну систему. Земляні боби захищають від аденоми простати, безпліддя і деяких інших патологій. Цинк в його складі регулює гормональний фон в чоловічому організмі, допомагає нормальному виробленню тестостерону, підвищує потенцію, сексуальний потяг і вироблення сперматозоїдів.

Користь біотину в тому, що він перешкоджає передчасного облисіння, що є досить поширеною проблемою у чоловіків різного віку. Магній допомагає очищати тіло від наслідків згубних пристрастей до тютюну і алкоголю, так як має антитоксичну дію. Смажений арахіс володіє імуномодулюючими та іншими корисними властивостями, зміцнює людину в період застуд. Забезпечує нормальний артеріальний тиск, попереджає розвиток серйозних серцевих патологій.

Чим шкідливий солоний смажений арахіс

Смажений арахіс медицина відносить до корисних дієтичних продуктів. Його сміливо можна включати в низьковуглеводних раціон для хворих на діабет, ожирінням та іншими захворюваннями. Це можливо завдяки низькому глікемічним індексом.

Однак властивості продукту міняються не в кращу сторону в міру додавання солі, жиру та інших інгредієнтів. Потрібно пам’ятати, що надлишки солі призводять до підвищення артеріального тиску, появи набряків і іншим наслідкам. Тому земляні боби слід піддавати максимально щадить обробці, щоб користь і шкода смаженого солоного арахісу не викликала запитань і побоювань.

Чи можна вагітним арахіс смажений

Найчастіше земляний горіх не несе користі для майбутніх мам через свою високу алергенність, жирності і калорійності. Якщо у вагітної жінки виникає непереборне бажання поласувати смаженим арахісом, можна собі не відмовляти, але робити це слід в мінімальних кількостях і рідко.

Більшість алергенів концентрується в лушпинні арахісу і пилу, що осів на насінні. Тому боби необхідно очистити від зайвих нашарувань, і продукт стане в рази безпечніше. Так як арахіс росте в землі, є його в сирому вигляді при вагітності не можна. Існує ймовірність зараження кишковою паличкою або іншими патогенними мікроорганізмами. Тому необхідно обов’язково обсмажувати насіння для додання кращого смаку і для більшої безпеки матері і дитини.

Термічно необроблені насіння арахісу важко засвоюються організмом, можуть спровокувати розлад травлення, а не надати йому користь. Строго протипоказані при вагітності відсирілі плоди. У них запросто можуть прижитися спори грибка, які залишаються навіть під час смаження.

Чи можна мамі, що годує арахіс смажений

Арахіс відбувається з сімейства бобових. Як відомо, продукти цієї групи вважаються важкими для травлення і в більшості випадків викликають підвищене газоутворення в кишечнику. Хімічні сполуки, що викликають метеоризм, можуть з молоком потрапляти до малюка. В результаті почнуться проблеми з травленням, коліки і інші хворобливі симптоми.

Але все ж лікарі рекомендують вводити смажений арахіс в раціон годуючої мами. Але робити це потрібно дуже обережно, починаючи приблизно з тримісячного віку малюка і поступово збільшуючи кількість продукту з 3-5 штук і більше. При цьому потрібно дуже уважно спостерігати за дитиною, щоб не пропустити початок алергічної реакції або поява болю в животі.

Скільки можна їсти

Є люди, які їдять смажений арахіс, не замислюючись про норму вживання і керуючись одним лише бажанням. Існує безпечне кількість земляних бобів, яке можна вживати регулярно всередину, не побоюючись будь-яких небажаних наслідків.

Вчені стверджують, що якщо в добу з’їдати не менше 60 г арахісу, кров очищується, її показники приходять в норму:

  • знижується глікемічний показник;
  • «Шкідливого» холестерину стає менше.

Відбуваються і інші корисні зміни. Налагоджуються процеси кровотворення, падає артеріальний тиск, поліпшується пам’ять.

Протипоказання

Користь смаженого арахісу для організму в деяких випадках може виявитися сумнівною. Його попадання всередину алергіка здатне викликати сильну алергічну реакцію, іноді закінчувалася смертельним результатом. Небезпека полягає ще в тому, що земляний горіх широко застосовується в харчовій промисловості і на етикетках не завжди вказується його присутність у складі товару. Через це алергіки помилково можуть з’їсти арахіс або його похідні і дістати надчутливий реакцію у вигляді анафілактичного шоку або інших не менш сильних проявів.

У смаженого арахісу є ще ряд протипоказань, недотримання яких може призвести до сумних результатів:

  • порушення роботи органів травлення;
  • зайві кілограми;
  • присутність в організмі герпетичної інфекції;
  • підвищене згортання крові, схильність до тромбозу;
  • пісок в сечовивідних шляхах.

Крім усього іншого, в складі арахісу вчені виявили невелику концентрацію токсичної речовини — ерукової кислоти (або омега-9). Якщо зловживати смаженим арахісом, це небезпечне хімічна сполука поступово почне накопичуватися і руйнувати внутрішні органи, такі як печінка, серце, перешкоджати нормальному статевому дозріванню підлітків.

Терміни та умови зберігання

Смажити арахіс найкраще безпосередньо перед вживанням або заготовлювати не більше ніж на кілька днів, максимум на два тижні. Після закінчення цього терміну арахіс стає прогірклим, несмачним, до того ж втрачає значну частину своїх корисних властивостей.

Якщо смажений арахіс планується зберігати якийсь час, зробити це краще в закупореній скляній ємності, яку бажано простерилізувати перед вживанням. Потім помістити в нижній відсік холодильника, тримати не більше декількох тижнів. Заморожувати смажений арахіс не рекомендується.

Купувати краще свіжим, в лушпинні. Так більше шансів отримати продукт, який не втратив своїх властивостей під час довгого шляху з арахісових плантацій на обідній стіл. Почистивши і злегка обсмажити, можна приймати в їжу, додавши на свій розсуд спеції. Але така обробка дуже сильно скорочує терміни зберігання.

висновок

Користь і шкода смаженого арахісу роблять його бажаним в раціоні багатьох людей, але при цьому необхідно пам’ятати про дотримання дозувань продукту. Непомірне захоплення цими ласощами може викликати загострення хронічних захворювань або сильну алергічну реакцію.

Leave a Comment Отменить ответ

Для отправки комментария вам необходимо авторизоваться.

Алергія на арахіс: смажені горіхи гірші, ніж сирі

Вчені кажуть, що хімічні зміни, викликані сухим смаженням, можуть негативно вплинути на імунну систему організму, що в майбутньому може провокувати алергічну реакцію.

Але набагато більше роботи потребує усвідомлення людиною того, що потрібно відмовитися від смажених горіхів на користь сирих, стверджують працівники університету.

Результати досліджень з’являться в журналі “Алергія та клінічна імунологія”.

Фатальні реакції

Мишам вводили білки арахісу через шкіру та шлунок і вивчали їхні вплив та реакції.

У тварин, яким давали сухі смажені зерна, була набагато сильніша імунна реакція – це, зазвичай відбувається, коли в організм потрапляє чужорідне тіло – ніж у мишей, які отримували сирий арахіс.

В організмі людини імунна реакція може бути різною. Іноді вона може проявлятися у досить м’якій формі, викликаючи, наприклад, висипання, але інколи може бути надзвичайно небезпечна реакція – набряк ротової порожнини і ускладнення дихання.

Вчені стверджують, що, скоріш за все, саме висока температура смажіння викликає хімічні зміни, які, в результаті, можуть провокувати алергічну реакцію.

Професор Квентін Сатенто, який проводив дослідження, сказав: “Це вперше, за нашими даними, коли, потенційну причину, яка може викликати алергію на арахіс, було безпосередньо виявлено”.

Дослідників вважають, що результати можуть пояснити нижчий рівень алергії у народів Східної Азії, де варені, сирі або смажені горіхи вживають частіше, ніж смажені.

Але вони попереджають, що попереду ще велика робота, перш ніж лікарі зможуть дати рекомендації щодо норм харчування.

Хімічні зміни

Професор Сатенто сказав: “Ми знаємо, що у дітей, сім’ї яких страждають на інші види алергії, ймовірно, буде розвиватися алергія на арахіс”.

“Проте наше дослідження знаходиться на ранній стадії, і, ми думаємо, що було б передчасно уникати вживання смаженого арахісу і продуктів, які його містять, поки ми не отримаємо точних результатів досліджень”.

Зараз вчені вивчають методи того, як позбутися хімічних змін, які можуть провокувати алергічну реакцію.

Згідно з даними NHS Choices, алергія на горіхи, в тому числі арахіс, характерна як для дітей шкільного віку, так і дорослих.

Арахіс є однією з найбільш поширених причин смертельних алергічних реакцій на їжу.

Людям з алергію на арахіс рекомендують його не вживати та завжди носити з собою ліки, щоб знизити алергічні реакції.

Про автора

admin administrator