Чи можна пити боржомі під час дієти

Авторadmin

Чи можна пити боржомі під час дієти

Зміст:

Боржомі (мінеральна вода): користь і шкода, показання до застосування

Серед лікувальних столових вод найбільш відомої вважається Боржомі (Borjomi). Грузинська мінеральна вода володіє багатим лікувальним складом, що дозволяє використовувати її цілющі властивості в медицині і косметології.

Боржомі – найпопулярніша лікувальна мінеральна вода

Форма випуску та склад води Боржомі

Форма випуску води Borjomi бутильована – мінералка розливається в пляшки зі скла і пластика. Обсяг тари – від 0,33 до 0,75 л.

Боржомі відноситься до лужним водам, в її складі переважають іони гідрокарбонату, магнезії і натрію. Подібна рідина має лужне середовище – рН більше 7. Жодна вода в світі не має такої багатий і різноманітний склад, як грузинська.

Вона містить:

  • кремній;
  • кальцій;
  • магній;
  • калій;
  • натрій;
  • хлор;
  • алюміній;
  • сірку;
  • стронцій;
  • бор.

Хімічний склад води Боржомі

Дивовижне поєднання мінеральних компонентів і природна мінералізація води (5,0-7,5 г / л) сприяють нормалізації роботи травного тракту, білкового, вуглеводного обміну і виведенню зайвої рідини з організму.

Ціна і аналоги

Вартість води Боржомі залежить від тари і обсягу:

  • скло 0,33 л – 89 р.
  • скло 0,5 л – 93 р .;
  • пластик 0,5 л – 96 р .;
  • пластик 0,75 л – 87 р.

Виробляє грузинську мінеральну воду компанія IDS Borjomi Georgia. Вона є частиною найбільшого виробника мінеральних вод природного походження IDS Borjomi International, який об’єднує великі підприємства з Грузії, України та Росії.

У Боржомі є аналоги в Росії. Замінити мінералку дозволяють схожі лужні водам з подібним мінеральним складом.

Таблиця «Аналоги грузинської води Боржомі»

Найменування Виробник Скільки коштує, р. Єсентуки 4 ТОВ Кавказька заздоровниця 37 Нарзан 45 Новотерская цілюща ТОВ Славяновская 35 Славяновская 47 Липецька ВАТ Липецька росинка 52

Набеглаві практично ідентична за складом з Боржомі

Окремим аналогом є грузинська мінералка Набеглаві. Природна гідрокарбонатна вода не поступається боржомі за складом, лікувальними властивостями і ціною (95 р. За 0,5 л і 135 р. За 1 л).

Корисні властивості мінеральної води

Переважання гідрокарбонатів, наявність натрію, магнію і більше 60 видів мінеральних компонентів наділяють лужну воду Боржомі неоціненними лікувальними властивостями для всього організму.

Користь мінералки з Грузії полягає в наступному:

  • сприяє процесам метаболізму, запобігає застою рідини в організмі;
  • з шлунково-кишкового тракту виводяться шлаки, патогенна слиз, шкідливі речовини;
  • бореться з підвищеною кислотністю шлункового соку;
  • заповнює потребу організму в лугу;
  • нормалізує цукор в крові (при легкому ступені діабету), регулює діяльність печінки;
  • розчиняє дрібні камені в нирках, налагоджує сечовидільну функцію – сечогінний властивість води.

Вживайте Боржомі для лікування захворювань серцево-судинної системи

Приймати Borjomi в лікувальних цілях рекомендується при розладах серцево-судинної системи.

Чим корисна:

  • стимулює кровообіг;
  • покращує скоротливу здатність серцевого м’яза;
  • нормалізує тиск;
  • стимулює фізичну витривалість.

Мінеральна вода з Грузії – невичерпне джерело корисних компонентів для всього організму.

Показання до застосування грузинської мінеральної води

Якщо правильно пити лужну воду, реально позбутися від ряду патологічних станів. Від чого допомагає Боржомі і при яких захворюваннях її використовувати?

  1. При гастриті в хронічній і гострій формі. Дозоване вживання сприяє нормалізації кислотності шлункового соку, відновленню травмованих тканин, зниженню больових відчуттів. Вода допомагає позбутися від печії і нудоти.
  2. При діабеті. Нормалізує обмінні процеси, регулює концентрацію глюкози в крові.
  3. При панкреатиті. Допомагає зменшити вогнища запалення і сприяє регенерації пошкоджених тканин органу.
  4. При виразкових патологіях шлунка і дванадцятипалої кишки. Вода нормалізує функціонування травмованого органу, покращує роботу залоз.
  5. При холециститі. Сприяє зменшенню запалення, стимулює відтік жовчі, перешкоджаючи застійних процесів в жовчовивідних каналах.
  6. При отруєнні. Виводить з організму токсини, бактерії, шкідливі речовини і шлаки.

Пити Боржомі корисно при холециститі

При вагітності Borjomi допомагає позбутися від проявів токсикозу . Уже після вживання 1 склянки води зменшується нудота і блювотні напади. Мінералка корисна і для нирок майбутньої мами – перешкоджає затримці рідини в організмі і запобігає набряки.

Інструкція по застосуванню

Природна вода Боржомі є лікувально-столовою рідиною – лікування нею повинно проводитися строго за інструкцією. Дітям лужну мінералку дозволяється давати з 3-річного віку.

Рецепт від кашлю та бронхіту

Змішайте Боржомі з молоком для лікування кашлю та бронхіту

Стакан заповнити до половини мінеральною водою, дати настоятися, поки вийдуть гази, змішати з молоком (співвідношення 1: 1). Напій приймати перед сном 3 дні поспіль.

Як приймати при застуді

У день випивати по 0,5 склянки перед кожним прийомом їжі. Для зниження високої температури тіла мінеральну воду перед вживанням підігріти до 38-40 градусів. Курс лікування – 3-5 днів.

Інгаляції з Боржомі від кашлю

Боржомі можна використовувати як рідина для інгаляцій при захворюваннях дихальних шляхів

У небулайзер вилити 0,5 л підігрітої до 37 градусів води без газу (попередньо відкрити пляшку для усунення вуглекислоти). Інгаляції проводити по 10 хвилин 3 рази на добу. Тривалість лікування – 5 днів.

Підвищити ефективність процедури допомагають відвар шавлії, ромашки, звіробою. Трави взяти в рівних пропорціях (по 1 ч. Л.) І прокип’ятити 3 хвилини в 1 л води.

Боржомі при запорах

Для нормалізації стільця у дітей і дорослих правильно пити мінералку до вживання їжі. У день випивати не менше 0,5 л, розділені на 3 прийоми. При запорах у дитини дозування розраховується з урахуванням ваги малюка – 4 мл рідини без газу на 1 кг ваги.

Як пити при гастриті і виразці

Пийте Боржомі перед вживанням їжі для вирішення проблем зі шлунком

Вживати воду за 1,5 години до їди. Пити повільно, великими ковтками. Перший прийом здійснюється натщесерце. Одноразова доза – 1,5 склянки, добова – 900 мл.

Borjomi від печії

Знизити високу кислотність допомагає наступний спосіб – повільно випивати півсклянки теплої води без газу за 30 хвилин до сніданку, обіду і вечері. Продовжувати приймати Боржомі протягом 5 днів. Поліпшення стану помітно в кінці першої доби.

Як пити для схуднення

Боржомі можна використовувати як основу для розвантажувального дня

Під час дієти мінеральну воду не обов’язково пити щодня. Досить 1 розвантажувального дня в тиждень, щоб очистити організм від шлаків, поліпшити ліпідний і енергообмін. Вранці натщесерце випивати 1 стакан води, потім протягом дня пити по 0,5-1 склянці.

При ожирінні і порушеннях в обмінних процесах рекомендується пити Боржомі щоранку за годину до сніданку. Вода повинна бути обов’язково теплою і без газу, щоб не провокувати апетит.

Лужна вода при діареї

Для нормалізації травлення і відновлення здорової мікрофлори кишечника пити боржомі рекомендується в теплому вигляді і без газу. При 40 градусах мінерали швидше і краще всмоктуються, що сприяє поліпшенню водно-сольового балансу. Обов’язкова умова для лікування проносу водою – невеликі дози мінералки (по 0,5 склянки), дрібними ковтками після кожного випорожнення.

Як часто можна пити боржомі, визначається з особливостей захворювання, його тяжкості і загального самопочуття людини. При патологіях травної системи – до 1 л на добу, від набряків і токсикозу під час вагітності – не більше 1 склянки в день.

Рецепти для особи

Зволожити шкіру, повернути їй молодість, пружність і здоровий колір допомагає вода Боржомі. Для рецептів краси потрібна вода без газу (попередньо відстоювати рідину протягом 30-40 хвилин для усунення вуглекислоти).

Маска для звуження пор

Додайте в Боржомі сік лимона і гліцерин для отримання заспокійливого лосьйону

У 200 мл теплої мінералки розвести 1 ч. Л. гліцерину і 2 ст. л. соку лимона. Приготованим лосьйоном протирати обличчя після пробудження і на ніч. Засіб зменшує почервоніння, прищі, звужує пори і очищає шкіру.

маска молодості

У теплій воді розчинити 50 г сухих дріжджів, додати 10 г борошна і 2 ч. Л. цукру. Кашоподібну консистенцію влити в 200 мл мінералки і дати побродити 2-3 години в теплому місці. Маску наносити на обличчя 1 раз в день. Тривалість процедури – 20 хвилин, після чого вмитися мінеральною водою і нанести крем. Тривалість курса- 1 місяць.

Універсальний засіб для особи

Додайте Боржомі в суміш меду, вівсянки і гліцерину для приготування маски для всіх типів шкіри

У рівних частках з’єднати гліцерин, мед, вівсяні пластівці (по 1 ч. Л.), Додати 1 ст.л. води боржомі, змішати до однорідної консистенції. Маску викладати на обличчя на 15-20 хвилин. По закінченню процедури змити суміш і протерти шкіру теплою мінералкою. Рецепт підходить для всіх типів шкіри.

За своїми властивостями Боржомі в косметології не поступається термальній воді, яка коштує в рази дорожче.

Шкода лужної води

Лужна вода здатна завдати шкоди здоров’ю людини у разі її неконтрольованого вживання або ігнорування протипоказань.

  1. Надмірне накопичення мінералів, що містяться у воді, здатне спровокувати формування каменів в сечовому міхурі і нирках.
  2. Перевищення добової дози лужної води порушує баланс рН в організмі, що веде до розвитку метаболічного алкалозу.

Надмірне вживання Боржомі може спровокувати сечокам’яну хворобу

Дотримання інструкції і дозувань – запорука успішного лікування мінеральними водами лужного типу.

Протипоказання Боржомі

Лікувально-столову воду Borjomi не можна вживати людям, що страждають:

  • 1 типом діабету;
  • хронічним запаленням нирок;
  • важким порушенням функцій нирок;
  • наявністю в сечовивідних протоках і нирках великих каменів;
  • запаленням жовчовивідних проток, що провокує стійкий застій жовчі і гостру непрохідність каналів.

Цукровий діабет 1-го типу є протипоказанням для вживання Боржомі

Ігноруючи протипоказання, пацієнт сильно погіршує стан і завдає непоправної шкоди здоров’ю.

Питання відповідь

Набеглаві або Боржомі – що краще?

Набеглаві і Боржомі відносяться до лікувально-столових мінеральних газованих вод Грузії лужної групи. Цілющі рідини мають подібний склад і схожі лікувальні якості. Це дозволяє замінювати їх один одним у разі відсутності однієї з них в аптеці.

Правильне вживання Боржомі допоможе впоратися з багатьма захворюваннями

Багатий склад лікувально-столової води Боржомі дозволяє використовувати її у вигляді допоміжної терапії при патологіях травної, серцево-судинної та сечовидільної системи. Унікальні властивості мінералки застосовуються і в косметології – маски для обличчя омолоджують, знімають запалення, почервоніння шкіри, очищають епідерміс і повертають йому здоровий колір.

Правильне дозування, дотримання інструкції та протипоказань допомагають уникнути негативних наслідків для організму і отримати максимальну користь від мінеральної води Borjomi.

краса і здоров’я

Конусно-лучевая компьютерная томография

Рентген диагностика

Протезирование зубов

Зуботехническая лаборатория

Лечение, отбеливание и удаление зубов

Исправление прикуса. Детская стоматология

Имплантация зубов

Реконструктивная хирургия

Пластическая хирургия

Рубрики

Новости

Лечение зеленых соплей у детей, народные средства Если во время высмаркивания вы обнаружили у себя слизь с зеленым оттенком, то это может свидетельствовать о наличие простудного недуга. В сложившейся ситуации просто необходимо сразу приступить к терапии

Зеленые сопли у ребенка: почему появляются, как лечить Мы привыкли, что насморк, или ринит на языке врача, появляется в результате вирусной инфекции. Однако бывают ситуации бактериального насморка, когда появляются зеленые сопли у ребенка. Цвет обусловлен

Отсасыватель соплей у детей: виды и правила использования Новорожденные дети не способны сами устранить сопли, которые имеют свойство скапливаться в дыхательных путях. Поэтому отсасыватель соплей у детей – необходимая вещь, о наличии которой обязаны позаботиться

Зеленые сопли у ребенка Прозрачные выделения из носа у маленьких детей не вызывают особого беспокойства родителей. Это, как правило, защитная реакция организма против пересыхания слизистой, очищения от пыли. Когда же появляются

Слизистые выделения у женщин как сопли: это норма или патология Появление слизистых выделений (Бели), которые похожи на сопли, является частью нормальной физиологии женского организма. Вариантом нормы считаются влагалищные выделения слизистого характера, обладающие

Аллергический насморк у ребенка или аллергический ринит. Что делать, чем лечить Мои дорогие читатели, я рада снова встретиться с вами на страничках моего сайта! Ну вот, наконец наступила долгожданная летняя жара. Теперь мы мечтаем о прохладе и стараемся на выходные дни увезти детей

Зеленые сопли у ребенка: как лечить (личный опыт) без вреда для организма 20 Января 2017 Как лечить зеленые сопли у ребенка расскажу исходя из принципов “доказательной медицины” и личного опыта. Выделения из носа ребенка могут иметь бактериальную, аллергическую, вирусную

Как лечить зеленые сопли у ребенка: Комаровский, чем лечить бактериальные сопли Затяжной ринит у ребенка часто провоцирует появление бактериальных соплей. Такой неприятный симптом часто становится предвестником многим воспалительных процессов в верхних дыхательных путях. Нередко зеленые

Лицензия МЗ Украины
АЕ №197134 от 13.06.2013г Акредитационный сертификат
МЗ Украины МЗ №011846 от 30.01.2014г.
О нас
Центр располагается в отдельно стоящем 3-х этажном здании общей площадью около 1700 кв. м. Начиналось же все в 1993 г., тогда у городской стоматологической поликлиники № 3 взяли в аренду .
Записаться на приём
Наш центр находится в восточной
части города Луганска на кв.Волкова, 3А
Телефоны:
(0642) 47 20 22
(0642) 47 12 21
Тел. моб.: +38 050 367-36-74
+38 095 638-47-16
e-mail: [email protected]
Режим работы: с 9:00 до 18:00

Чим корисно боржомі для організму

На землі існує величезна кількість різних лікувальних джерел, проте всі вони мають своєрідними властивостями. Сучасні дослідження дозволяють точно визначити спектр застосування кожної з них. При цьому лідером за популярністю є саме мінеральна вода «Боржомі». Її вживання рекомендується при проблемах шлунково-кишкового тракту, порушеннях травлення, обміну речовин та інших супутніх.

Це пов’язано з біологічною активністю мікроелементів, якими вода насичена. Високий вміст натрію та карбонатів дозволяє впоратися із захворюваннями шлунково-кишкового тракту, які пов’язані з порушенням кислотності. Її вживають не тільки на курортах, у кожній аптеці будь-якого міста є скляні пляшечки, в які воду розфасовують відразу з джерела.

  • прискорює обмін речовин, покращує травлення, приводить в норму кислотно-лужний баланс;
  • налагоджує роботу шлунково-кишкового тракту, очищає його, покращує перистальтику кишечника;
  • нормалізує функції жовчного міхура;
  • покращує роботу підшлункової залози, сприяє синтезу гормону інсуліну, нормалізує водно-сольовий обмін;
  • запобігає серцево-судинні захворювання, зміцнює серцевий м’яз;
  • забезпечує заряд енергії, бадьорості, підвищує витривалість;
  • нейтралізує дію токсинів, перешкоджає алкогольної або харчової інтоксикації.

1. Гастрит, виразка, ентероколіт, панкреатит та інші патології шлунково-кишкового тракту. Цілюща водичка добре впливає на слизові оболонки шлунка, загоює пошкодження і знімає запальні процесси.2. Відрижка і ізжога.3. Запори, синдром подразненого кішечніка.4. ГРВІ, ларингіт, бронхіт та інші респіраторні захворювання.

Ця вода корисна як дорослим, так і дітям. Лікувальні властивості Боржомі забезпечують зміцнення захисних функцій організму, полегшення відходження мокротиння з дихальних шляхів, усунення болю в горлі. Рекомендується до вживання всередину і для проведення інгаляцій в небулайзере.5. Цукровий діабет. Водичка добре втамовує спрагу, яка постійно мучить хворих, і підвищує вироблення інсуліна.6.

Патології жовчовивідних шляхів, холецистит, жовчокам’яна болезнь.7. Пієлонефрит та інші недуги печінки, почек.8. Уретрит, цистит, порушення в роботі жовчного пузиря.9. Неврози, депресії, психічні розлади. Багатий мінеральний комплекс забезпечує зміцнення нервової системи, підвищення опірності стрессам.10.

Гельмінти і інші паразити в організмі. Мінеральна вода Боржомі ощелачивает ШКТ, а в лужному середовищі гинуть всі глисти, що живуть в кишечнику. Паразити виводяться з організму разом з продуктами їх жізнедеятельності.11. Допомагає при схудненні. Завдяки прискоренню метаболізму і очищенню шлунково-кишкового тракту, водичка допоможе позбутися від зайвих кілограмів.

Мінералку слід пити, підігрів її до температури 37-40 градусів. Це та температура, яку має вода, виходу на поверхню зі своїх джерел. В цьому випадку Боржомі забезпечить максимально сприятливий ефект для здоров’я.

Основним протипоказанням є період загострення хронічних захворювань шлунка і кишечника. Стан запалених слизових може посилитися при прийомі лужної рідини.

Вагітним жінкам, дітям вода дозволена, але рекомендується порадитися з лікарем про індивідуальні дозуваннях.

У чому сила води «Боржомі»?

Дана вода стала відомою завдяки цілющим особливостям. Для всіх, хто вживає воду «Боржомі», корисні властивості її стають очевидні. Вони проявляються не тільки у вигляді очищення організму, прискореному процесі виведення шлаків. Вода «Боржомі» застосовується в комплексній терапії для лікування численних захворювань, а також її рекомендують вживати просто для втамування спраги. Медики використовують цей напій як основу для інгаляцій при захворюваннях дихальних шляхів.

Лікувальні властивості «Боржомі» проявляються у впливі на функціонування травних процесів, в контролі рівня кислотності. Випитого рідина в період вживання їжі поліпшує процес травлення.

Мінеральна вода Боржомі: показання та протипоказання

Мінеральна вода «Боржомі» – це не ліки в повній мірі. Її клас лікувально-столова, а значить, може використовуватися просто для профілактики. Зверніть увагу, що період загострення серйозних захворювань – це зовсім не час експериментувати з різними лікувальними водами, пити її потрібно правильно, за призначенням лікаря.

Тим часом вона широко використовується в практиці самих різних фахівців. Як ми вже говорили, найчастіше це різні захворювання шлунково-кишкового тракту. Гастрити хронічної форми, виразки, захворювання кишечника – це далеко не повний перелік захворювань, коли призначається «Боржомі». Мінеральна вода, показання для прийому якої так великі, вільно продається в будь-якій аптеці.

Нефрологи не менше часто використовують «Боржомі» для лікування циститу і сечокам’яної хвороби, пієлонефриту і порушення обміну речовин. Добре зарекомендувала себе ця лікувальна вода для боротьби з ожирінням і цукровим діабетом, холециститом і панкреатитом, захворювань печінки. Гастроентеролога дуже часто використовується мінеральна вода «Боржомі».

Застосування її для лікування хвороб жовчного міхура дає відчутні результати, причому ефективність вже не раз була підтверджена дослідженнями. Незалежні фахівці проходили курс лікування за допомогою медикаментів або мінеральної води. При цьому відсоток одужання в другому випадку був зазвичай вище.

Як і всі лікарські засоби, лікувальну мінеральну воду необхідно підбирати для себе індивідуально. Не кожному підходить саме «Боржомі» (мінеральна вода). Протипоказання у неї не дуже строгі, але тим не менше їх потрібно враховувати. Будь-яке серйозне захворювання, особливо в період загострення, це привід скасувати прийом мінеральної води. Саме в таких випадках безконтрольне вживання може призвести до сильних набряків, проблемам з шлунково-кишкового тракту, збоїв обміну речовин.

Давайте розглянемо склад мінералки і можливість створення аналога шляхом штучної мінералізації звичайної води. Насправді перевершити те, що створено природою не вдалося ще жодній людині. Саме природна вода має унікальний склад, ступінь її мінералізації 5,0-7,5 г / мл. Вона містить 20-150 мг магнію, така ж кількість кальцію, 1000-2000 мг натрію, 15-45 г калію, 250-500 г хлоридів і 3500-5000 г гідрокарбонатів.

Серед величезного розмаїття мінеральних вод боржомі вже багато років займає вигідне чільне становище на полицях магазинів. Такий успіх напою пояснюється багатим і насиченим хімічним складом, а також масою корисних властивостей води. Боржомі високо цінується споживачами за що входять до складу речовини, які легко, швидко і повністю засвоюються людським організмом.

За походженням вода боржомі є вулканічної. Перед тим як потрапити на поверхню землі, вона поробляє шлях в 8-10 км з глибинних шарів за допомогою виштовхує її вуглекислого газу.

Відрізняється боржомі від інших мінеральних вод тим, що вона залишається на момент виходу на поверхню теплою.

А в процесі шляху встигає збагатитися всіма мінералами і корисними мікроелементами кавказьких гір.

Саме завдяки такому складному і насиченому складу боржомі і знайшла цілий список корисних для організму якостей.

Що входить до складу калій допомагає нормалізувати роботу серцево-судинної системи. Іони впливають на біологічні процеси, прискорюючи їх, і покращують процеси обміну в організмі.

Різні хімічні сполуки продуктивно проводять очистку організму від накопичених шкідливих речовин, шлаків і токсинів, підвищують імунітет, приводять у норму показник водно-сольового балансу, усувають проблеми з органами шлунково-кишкового тракту і лікують захворювання системи травлення.

1. При збої у функціонуванні органів шлунково-кишкового тракту, печінки і захворюваннях гастрит, виразка дванадцятипалої кишки чи шлунка.

2. При підвищеному рівні цукру в крові, цукровому діабеті, проблемах із зайвою вагою. Мінеральні елементи в складі води беруть участь в синтезі інсуліну, сприятливим чином впливають на роботу підшлункової залози і усувають постійно присутнє у діабетиків відчуття спраги.

4. Добре справляється вода з запорами, особливо ефективно вирішується проблема в дитячому віці.

5. Часто використовується боржомі в інгаляційних процедурах для лікування простудних захворювань.

Корисно пити мінеральну воду боржомі тим людям, які регулярно переносять важкі фізичні навантаження або спортивні тренування. Через порушення водно-сольового балансу організм швидко втомлюється. Вода ж здатна відновити норму втрачених солей і повернути організму заряд бадьорості та енергії.

Боржомі насичує клітини тіла киснем, активізує енергетичний обмін, призводить в потрібний лад функціонування внутрішніх органів і допомагає боротися із зайвими кілограмами.

При використанні боржомі як лікувальний засіб застуд і запалень потрібно витримувати дозування в 100 г тричі на день перед їдою. Боржомі може знижувати жар і покращувати загальне самопочуття, якщо приймати воду аналогічним способом, але попередньо підігріваючи до 40 градусів.

У поєднанні з молоком засіб здатний лікувати бронхіт і ларингіт. Для його створення необхідно використовувати тільки попередньо відстояну воду. Змішуються рідини в однакових кількостях, молоко повинно бути підігрітим.

Кінцеве засіб повинен мати температуру 37 °. Незайвими будуть такі інгредієнти, як мед або масло. Випивати треба за добу 1 стакан, розділивши його на 3 прийоми по 1/3.

При сильному кашлі високоефективним засобом лікування будуть інгаляції на основі боржомі. Для здійснення такої процедури бажано використовувати інгалятори з ультразвуком.

Але при відсутності таких агрегатів можна обійтися і звичайною каструлею і рушником. Воду потрібно нагріти в каструлі приблизно до 50 °, а потім стандартним чином схилитися над рідиною, накрити голову рушником і подихати 5-7 хвилин лікувальними парами.

Посилити дію води може додавання відвару ромашки, шавлії, звіробою або інших трав.

При зниженій кислотності шлунка пити воду потрібно дрібними ковтками, робити це слід не поспішаючи за 30 хвилин до їжі по 100-150 мл.

В протилежному випадку, коли кислотність органу знаходиться за межами верхньої позначки, пити потрібно теплу воду без газу по 200-250 мл за 1,5 години до їди.

Можна також пити боржомі і в процесі прийняття їжі. Такий спосіб допоможе поліпшити травні процеси, вгамувати почуття голоду. Якщо вода буде теплою – вона допоможе зняти спазми і біль, маючи холодну температуру, боржомі буде активізувати роботу органів шлунково-кишкового тракту. Щоб мінералка знайшла кімнатну температуру, підігрівати її потрібно на водяній бані, але не кип’ятити.

• порушення лужного балансу в організмі;

• збої в обмінних процесах;

• порушення у функціонуванні травної системи і органів шлунково-кишкового тракту;

• загострення захворювання виразки шлунка або дванадцятипалої кишки.

Протипоказано вживання мінеральної води при існуючих хворобах серця. Жінкам в період вагітності перед вживанням води теж бажано отримати консультацію і схвалення лікаря.

Щоб від використання боржомі не було шкоди, пити воду потрібно в дозованих кількостях. Користь буде від води лише в тому випадку, якщо не перевищувати курси оздоровлення в 30 днів і робити між ними перерви не менше 3-4 місяців.

Дозування складати повинна по 1 склянці 3 рази на добу перед кожним основним прийомом їжі за півгодини. Вода при цьому повинна бути кімнатної температури, зберігати її можна в тих же умовах кімнати, але в світлонепроникному місці.

Максимально допустима доза боржомі на добу – 3 склянки, не більше.

Повсюдно відома вода боржомі була виявлена ​​більше 1,5 тисячі років тому, проте через численних воєн, що проходили на грузинських територіях, джерела були забуті.

Своїм сучасним назвою мінеральна вода зобов’язана річці Боржомки, що протікає по території Грузії. Її корисні властивості були виявлені на початку XIX століття одним з полковників, який за допомогою води зміг вилікувати шлунок.

Цілюща дія води боржомі обумовлена ​​вхідними в її склад ювенільними водами, що утворюється в результаті протікання складних вулканічних процесів.

Унікальна вода проходить із земних глибин шлях, протяжність якого складає близько 10 кілометрів. На Боржомській родовищі обладнано 9 вододобивающіх свердловин, глибина яких становить від 1,2 до 1,5 км; температура видобутої рідини змінюється в межах 15 – 41 ° С.

У наші дні про цю воду і її властивості відомо по всьому світу, показання до застосування боржомі дуже різнобічні, її використовують в лікувальних цілях люди різного віку, від дітей до людей похилого віку. Однак, перш ніж починати терапію мінеральною водою, слід ознайомитися з переліком протипоказань.

Завдяки унікальному хімічному складу вода боржомі має цілющу дію на людський організм. Вона має високий рівень мінералізації, який становить до 7,5 г / л. У воді міститься величезна кількість мінеральних компонентів, їх перелік містить близько 80 різних найменувань, в тому числі з’єднання наступних елементів:

  • кальцій;
  • натрій;
  • магній;
  • калій;
  • сірка;
  • вулканічна зола.

Гідне місце в медицині

Користується популярністю і спосіб лікування застуди з використанням даної води. Всього лише 100 гр. мінералки «Боржомі» слід перемішати з аналогічним об’ємом киплячого молока. Ця мікстура не тільки здатна ліквідувати болі в горлі, але і надати допомогу при кашлі. У неї рекомендують додавати ложку меду.

Протипоказання і склад

елементДія на організм
Калій (30 мг)Від даного мікроелемента залежить правильне функціонування головного мозку, залоз внутрішньої секреції, нирок і печінки. Він сприяє нормальній роботі серцево-судинної і м’язової систем. Добова норма споживання калію становить 200-300 мг
Кальцій (130 мг)Найважливіший мікроелемент для зростання, здоров’я і міцності кісток, крім того, він регулює згортання крові, скорочення м’язів і проходження нервових імпульсів. Добова норма споживання кальцію – 800 мг.
Кремній (100 мг)Цей мікроелемент посилює всмоктування кальцію, покращує роботу нервової системи і головного мозку, сприяє зміцненню стінок кровоносних судин і сполучної тканини, крім того кремній бере участь в процесах утворення багатьох гормонів, амінокислот і ферментів. Добова норма споживання кремнію – 20-50 мг.
Магній ((магній в організмі людини бере участь в метаболізмі глюкози, виробництві білка і синтез нуклеїнових кислот, таких як ДНК, а також в регуляції температури тіла. Завдяки участі цього мікроелемента в організмі відбуваються енергетичний, вуглеводний і жировий обмінні процеси. Добова норма споживання магнію становить 300 мг.
Натрій (2000 мг)Мікроелемент відіграє ключову роль у підтримці нормального водно-сольового балансу клітин, а також регулює обсяг рідини в організмі. Від натрію залежить ефективність роботи нирок, тонус судин і нормальне скорочення м’язів, робота ферменту, який відповідає за виробництво енергії та транспортування цінних амінокислот і глюкози в клітини організму. Добова норма споживання натрію – 2000 мг.
Сірка (8 мг)Сірку називають мінералом краси, так як від балансу цього мікроелемента в організмі людини залежить краса і здоров’я шкіри, нігтів і волосся. Крім того, сірка є компонентом багатьох ферментів і активних речовин, таких як гістамін, вітамін біотин, вітаміноід ліпоєвоїкислоти, а також гормонів, наприклад, інсуліну. Добова норма споживання сірки – 500 мг.
Хлор (500 мг)Хлор стимулює вироблення шлункового соку, не допускає зневоднення організму, сприяє виведенню з тканин і клітин вуглекислого газу, шлаків і токсинів, а також допомагає в нормалізації вироблення еритроцитів. Добова норма споживання хлору – 100-300 мг.
Алюміній (1 мг)Алюміній сприяє епітелізації шкіри, бере участь в побудові сполучної і кісткової тканин, присутній практично у всіх тканинах і органах людини, бере участь в утворенні білкових і фосфатних комплексів. Добова норма споживання алюмінію – 0,03-0,05 мг.
Бор (12 мг)Бор бере активну участь в підтримці норми рівня чоловічих і жіночих статевих гормонів, в перетворенні і роботі вітаміну D в організмі людини, бере участь у ферментативних процесах і в підтримці норми обміну нуклеїнових кислот. Добова норма споживання бору становить 3 мг.
Титан (0,04 мг)Титан бере участь в синтезі гемоглобіну, в процесі утворення еритроцитів в кістковому мозку. Цей мікроелемент може знижувати вміст холестерину і сечовини, покращувати склад крові, активізувати процеси обміну речовин. Добова норма споживання титану коливається в районі 0,3-0,6 мг.
Фтор (8 мг)Фтор відіграє найважливішу роль в мінеральному обміні, зокрема, зміцнює емаль, волосся, нігті, а також бере участь у ферментативних і біохімічних реакціях, сприяє кровотворних процесам, виводить небезпечні речовини радіонуклідів, прискорює зрощення кісток. Добова норма споживання фтору – 0,2-0,3 мг.
Стронцій (4,8 мг)Стронцій за своїм впливом на організм людини є аналогом кальцію, в кістковій тканині відкладається 99% цього мікроелемента і лише 1% затримується в інших тканинах організму. Добова норма споживання стронцію – 1,5-2 мг.

Але варто пам’ятати, що не існує універсальної таблиці або розрахунку добової норми споживання мікроелементів для організму дорослої людини або дитини. Цифра індивідуальна для кожної конкретної людини і залежить від статі і віку, від ваги і особливостей організму, від наявності захворювань і від способу життя.

У Боржомській ущелині для отримання лікувальної мінеральної води освоєно 9 експлуатаційних свердловин. Важливим є те, що воду з усіх цих свердловин видобувають шляхом самовиливом, тобто мінеральною воду не викачують примусово, а освоюють саме ту кількість води, яка природним шляхом відновлюється. Це означає, що використовуючи для розливу мінеральну воду «Боржомі» її запаси не зменшують, а зберігають природний баланс.

Інструкція по застосуванню

Оскільки найчастіше ми використовуємо її вже не для профілактики, а для лікування, то застосовувати її потрібно правильно. Обов’язково дотримуйтеся наведених нижче звичайно поцікавтеся у лікаря, чи допоможе у вашому випадку мінеральна вода «Боржомі». Показання до застосування ми перерахували, але потрібно враховувати, що кожна людина індивідуальна і характер протікання захворювання теж.

Як правило, лікарі рекомендують пити воду з 100 г за 30 хвилин до прийому їжі. При цьому стежте, щоб вона була тепла і без газу. Денна лікувальна доза становить 300 м Слід пам’ятати, що перевищення цієї дози не гарантує більш швидкого одужання. При сильній лихоманці можна використовувати таку ж дозування, пити воду краще підігрітою до 40 градусів.

Рекомендації щодо застосування

Мінеральна вода «Боржомі» (корисні властивості якої підтверджують всі медики) допомагає при захворюванні застудою. Даний продукт дозволяє створити лужне середовище в організмі, в якій патогенна мікрофлора гине. Таким чином, прийом звичайної мінералки (в теплому вигляді) ініціює швидке одужання.

Результат буде максимально виражений, якщо вживати по 100 гр. рідини за 30 хвилин до прийому їжі. Подбайте заздалегідь про те, щоб вода була необхідної температури. Не тримайте її в холодильнику, щоб не довелося потім гріти. Якщо у людини висока температура тіла, його лихоманить, то рідина рекомендують нагрівати до 40 градусів.

Часто при кашлі або ларингіті лікарі рекомендують коктейль з «Боржомі». Корисні властивості цього продукту допомагають людству вже не один десяток років. Для того щоб приготувати ліки, крім води, вам знадобиться молоко. Змішувати компоненти необхідно в рівних пропорціях. Попередньо випустіть газ з мінералки. Еліксир необхідно злегка підігріти. Пиття повинне бути теплим, але не гарячим.

Використання для лікування печінки і жовчного міхура

Напевно у вас є багато знайомих, кому вже не з чуток знайома мінеральна вода «Боржомі». Відгуки, як лікарів, так і пацієнтів про неї дуже хороші. Будучи повністю натуральним і безпечним засобом, вона несе колосальну користь для всього організму. Але особливо добре відгукується на неї шлунково-кишковий тракт і найважливіший його орган – печінку.

Вода призначається при холециститі і гепатиті, а також інші проблеми, пов’язаних з відтоком жовчі. У цих випадках «Боржомі» п’ють підігрітою до 40 градусів, за 1 годину до їжі, по 1,5 склянки. При жовчнокам’яній хворобі з сильними запальними процесами необхідно збільшити дозування до 2,5 склянки. Судячи з відгуків, такий курс лікування перевершує по ефективності аптечні препарати і при цьому є абсолютно безпечним.

Відразу обмовимося, що для лікування цього грізного захворювання мінеральна вода не підходить. Ендокринолог може призначити її лише в найлегших випадках цукрового діабету. Особливо добре вода себе показує, коли захворювання протікає з супутніми ураженнями інших органів травлення і викликає супутні порушення роботи шлунково-кишкового тракту.

Лікування нирок і сечовивідних шляхів

У разі захворювання цих органів, перед призначенням мінеральної води необхідно спочатку переконається у відсутності протипоказань з боку серцево-судинної системи, органів травлення, при недостатній видільної функції нирок, кислої реакції сечі і наявності великих каменів в нирках. В цьому випадку рекомендується саме вода з низьким вмістом мінеральних солей.

Важливо відзначити, що в ній немає надлишку вуглекислого газу, відкривши пляшку на кілька хвилин, ви отримаєте повністю нейтральний напій. Тому ідеально підходить склад «Боржомі». Мінеральна вода допомагає організму позбавитися від зайвої рідини, створити середовище, в якій хвороботворні бактерії не зможуть розмножуватися і гинуть.

Лікування ЛОР-органів

На курортах цю мінеральну воду з успіхом використовують для лікування захворювань верхніх дихальних шляхів. З успіхом вона застосовується при хронічних бронхітах, ларингіті, ларинготрахеїтом. П’ють воду в цьому випадку підігрітою до 40-45 градусів по 1 склянці. Мінімальна кількість прийомів в день – три, але на розсуд лікуючого лікаря ця кількість може змінюватися.

Мінеральна вода в якості профілактики захворювань

Дійсно, вона не повинна бути на вашому столі щодня. Але послужить хорошу службу, якщо періодично пропивати нетривалий курс. Маючи відносно нейтральний склад мінеральна вода не призводить до додаткового відкладенню солей і насичує організм мікроелементами. При цьому пити «Боржомі» слід в обмежених кількостях і краще за 30 хвилин до їди.

Поради лікарів

Перед тим як купити пляшку мінералки, обов’язково вивчіть етикетку. На ній повинні бути відомості про джерело, свердловині, хімічний склад. Тара повинна бути обов’язково скляна. Стежте за часом вживання мінеральної води, безпосередньо перед їжею вона стимулює виділення шлункового соку, а випита за годину до трапези притуплює відчуття голоду.

Добавить комментарий Отменить ответ

Для отправки комментария вам необходимо авторизоваться.

Про автора

admin administrator