Чи можна пити чай пуер наступного дня

Авторadmin

Чи можна пити чай пуер наступного дня

Як пити пуер: правила вживання знаменитого китайського чаю з користю для організму

Для багатьох Шу і Шени все ще залишаються привабливою екзотикою. Новачки хочуть спробувати цей чай, але не знають, як заварювати і пити пуер правильно. Розповідаємо.

Як пити пуер – основні моменти

У якісному пуері багато користі. Щоб чай був смачним, настрій поліпшувався, а організм відчував прилив сил і бадьорості, дотримуйтеся нескладних правил. Ось вони:

  1. За день бажано випивати не більше 400 мл пуеру. Якщо значно перевищити норму, відчуєте так зване «чайне сп’яніння», яке супроводжується легким запамороченням і ейфорією.
  2. Одну порцію чаю можна заварювати кілька разів, як правило, 5-7. Спочатку залийте заварку водою, щоб вона покрила чаїнки, і злийте. Так промиєте пуер від пилу і дасте йому розкритися, особливо, якщо це пресований Шу або Шен. Перші протоки витримуйте від 5 секунд, потім поступово збільшуйте час витримки до хвилини, не більше.
  3. Пити пуер натщесерце – погана звичка, яка чревата печією і дискомфортом у шлунку. Справа в тому, що напій має високу кислотність. Заварюйте чай приблизно через 30 хвилин після їди. Пийте без цукру, щоб зберегти оригінальний смак і отримати більше користі.
  4. Не пийте дуже насичений чай перед сном. Краще обмежитися невеликою порцією за 3-4 години до сну. Це допоможе розслабитися, зняти втому і виспатися.
  5. Чи можна пити пуер за кермом? У розумних дозах – звичайно, не більше 200 мл. Чай поліпшить кровообіг мозку і концентрацію.

Пуер і здоров’я – запобіжні заходи

Відповімо на основні питання з категорії «а чи можна пити пуер, якщо . »:

  • Пуер при підвищеному тиску не протипоказаний, але пийте з обережністю, особливо вперше. Спостерігайте за реакцією організму.
  • Алергія на пуер – рідкість. Під цим частіше мається на увазі вживання понад норми, коли частішає серцебиття.
  • Пуер під час вагітності пити можна, але не в першому триместрі. Чай має тонізуючий ефект, що може позначитися на матці. На другому і третьому триместрах пийте не більше 100 мл на день, тільки за умови, що у вас немає медичних протипоказань.
  • Годуючим мамам від пуеру краще відмовитися. Тонізуючі властивості чаю можуть вплинути на малюка і викликати дратівливість, порушення сну. Дітям до 3-х років пуер не дають.
  • При хронічному панкреатиті пити пуер дозволяється, але не більше 300 мл. Він покращує роботу підшлункової залози. Виняток – періоди загострення хвороби, в цей час відмовтеся від чаю.
  • При холециститі і каменях в жовчному пити пуер не варто, тільки після консультації з лікарем. Чай має жовчогінні властивості і може спровокувати рух каменів.
  • У гострій фазі гастриту і виразки пуер пити не рекомендується, при хронічному перебігу захворювання – можна, для нормалізації кислотності. Максимальна порція 200 мл.
  • Пуер при цукровому діабеті полегшує стан. Напій знижує кількість цукру, тому чаювання схвалюють навіть лікарі. Не забувайте про норми.

Крім того, пуер стане ефективним помічником для схуднення. Він прискорює розщеплення жирів і очищає організм від токсинів, неоціненний внесок у красу і стрункість.

Чай пуер: ефект та властивості китайського пуера

Китайський пуер радує не лише оригінальним смаком, а й набором корисних властивостей. Чай зміцнює імунітет, уповільнює старіння, очищає кров, нормалізує обмін речовин. У Піднебесній напій із багатовіковою історією цінують також за здатність м’яко бадьорити та проясняти свідомість.

Чи правда, що чай пуер дозволяє відчути ефект сп’яніння? Який різновид корисніший, Шу чи Шен? У статті відповідаємо на запитання та ділимося перевіреними фактами про пуерні властивості.

Основні міфи про ефект від чаю пуер

Завдяки таємничому ореолу китайської чайної культури та маркетинговим прийомам продавців європейці сприймають юньнанський пуер як містичний еліксир.

Поширені міфи про ефект від чаю пуер:

Пуер містить кофеїн, який у поєднанні з танінами утворює тонізуючий теїн. Найбільше чайної енергії у дрібнолистих високогірних Шу та Шенах, виготовлених з верхньої частини флешів. Наприклад, у першому листку кофеїну 5%, у четвертому і нижче концентрація знижується до 1,5%.

Якщо потрібен напій, який проганяє сонливість, вибирайте чай пуер – тонізуючий ефект буде м’яким і більш тривалим у порівнянні з кавою. Але переоцінювати його і очікувати, що «штиритиме», точно не варто.

Витриманий пуер – знахідка для чаємана та колекціонера. Але це справедливо тільки по відношенню до зістарених Шенів з добротної сировини. Якщо зберігати такий чай правильно більше 10 років, він стає ароматнішим і смачнішим, як зістарене вино. Для Шу твердження «чим старший, тим кращий» не працює. Будь-який якісний пуер, незалежно від віку, бадьорить, вирівнює емоційний фон, дарує приємне відчуття легкості. Головне – заварювати правильно та пити без поспіху.

Постферментовані купажі очищають організм від токсинів, нормалізують травлення та прискорюють розщеплення жирів. У поєднанні з правильним харчуванням та фізичною активністю китайський чай допомагає зберегти або повернути стрункість. Пуер – натуральне доповнення до здорового харчування, але не ліки або БАД для схуднення, від якого стрімко зникає зайва вага.

Секрет чайного сп’яніння від пуеру

Пуер не замутнює свідомість, а «п’яніє тверезістю». Тонкий чайний стан іноді справді трактують як сп’яніння. Але розпіарений «штирний» ефект Шу та Шена – банальний комерційний міф.

Ефект чаю пуер обумовлений біохімією. У настої є теїн, амінокислота L-теанін та алкалоїд теофіліну, речовини забезпечують натхненну, гармонізуючу дію. Пуер не має наркотичного ефекту і не містить етанол, як алкоголь. Навпаки, допомагає впоратися із залежностями, дарує ясність сприйняття, освіжає свідомість.

Китайці вірять, що «пуерний стан» виникає під впливом життєвої сили чаю Ча Ци. Чаювання знімає енергетичні блоки та вирівнює настрій. Напружена людина розслабиться, пригнічена і втомлена підбадьориться.

Якщо заварити Шу або Шен занадто міцно і випити багато чаю на порожній шлунок, підвищиться тиск, почастішає серцебиття, можливо відчуєте слабкість і тривожність. Ці симптоми іноді називають сп’янінням або чайним похміллям, але вони не норма.

Якісний і правильно заварений пуер дарує тепло, позитив, легку приємну ейфорію.

Корисні властивості чаю пуер

Пуер – натуральний ферментований чай без добавок та ароматизаторів, багатий на вітаміни, поліфеноли, амінокислоти.

Оздоровчий ефект чаю пуер:

  • Покращує кровообіг мозку та працездатність. Стимулююча дія теофеліну, теоброміну та чайного кофеїну зменшує втому, підтримує нервову систему, знижує ризик розвитку депресії.
  • Природний антисептик та засіб для нормалізації травлення. Дубильна речовина танін, яка надає пуеру терпкості, має протизапальні властивості. Допомагає при розладі шлунка, не підвищуючи кислотність. Покращує роботу шлунково-кишкового тракту та печінки, знімає важкість після жирної їжі.
  • Очищує організм. Поєднання ефірних олій з теоброміном та кофеїном покращує роботу нирок. Пуер виводить накопичені токсини і шлаки, очищає лімфатичну систему.
  • Нормалізує тиск. Зміцнює серцевий м’яз та стінки судин, перешкоджає спазмам. Але не пийте пуер без міри, особливо, якщо страждаєте на гіпертонію.
  • Уповільнює процеси старіння. Вітаміни С та Е у складі пуера перетворюють його на ефективний антиоксидант. Якщо пити Шу і Шени регулярно, чай посилить захист від вільних радикалів, продовжить молодість, покращить стан шкіри та волосся.

У пуера є два різновиди – Шу та Шен. Обидва корисні для здоров’я, але відрізняються смаковим профілем та нюансами впливу. Також зустрічається білий пуер (Бай Хао пуер) із рясним додаванням соковитих ворсистих бруньок.

Шу Пуер

Чорний пуер (Шу пуер) виготовляють за рецептом прискореної ферментації. Процес дозволяє купажу за кілька місяців пройти процес дозрівання, на який у Шена йдуть роки.

Вибирайте Шу пуер, якщо віддаєте перевагу насиченим тонізуючим сортам з нотками горіхової шкірки, сухофруктів, осіннього лісу та чорносливу.

Чай багатий на вітамін Е і галову кислоту, яка допомагає знизити рівень холестерину. Зміцнює імунітет, очищає кров, покращує мозкову активність. Не пийте міцно заварений Шу пуер перед сном і на голодний шлунок.

Шен Пуер

Зелений пуер (Шен пуер) – постферментований чай. Процес окислення листя і бруньок триває навіть у спресованому купажі, тож змінюється його хімічна структура. У молодому Шені яскравіші «зеленушні» ноти свіжості. По мірі старіння чай темніє, набуває зрілого збалансованого смаку.

Антиоксидантний ефект Шен пуера вище, ніж у Шу. Також у ньому більше флавоноїдів та поліфенолів, які захищають клітини від вільних радикалів, перешкоджаючи ранньому старінню.

Напій освіжає у спеку та зігріває зсередини у прохолодну, сиру погоду. Помилково думати, що для чайного стану потрібний дорогий зелений пуер. Ефект залежить не від ексклюзивності купажу. Важливо підійти до чаювання у відповідному настрої, вдумливо та уважно. Тоді навіть піала бюджетного Шена дозволить відчути Ча Ци, натхнення та умиротворення.

Як заварювати пуер, щоб отримати максимум ефекту

Пуер можна заварювати у чайнику, гайвані чи типоді, витримувати у термосі і навіть варити на вогні. Щоб ефект Шен або Шу пуеру був максимальним, рекомендуємо використовувати китайський метод проток.

  1. Обдайте посуд окропом, щоб прогріти його.
  2. Додайте чайний лист, на 150-200 мл 3-7 г залежно від потрібної міцності.
  3. Долийте гарячу воду, зачекайте кілька секунд і злийте настій. Його використовують для промивання чаїнок та не п’ють.
  4. Залийте воду ще раз, дайте настоятися 10-20 секунд (зручно вимірювати час входами-видихами). Розлийте по піалах.
  5. Повторюйте протоки, збільшуючи час витримки. Однієї порції вистачає на 6-10 проток.

Корисний тільки свіжозаварений пуер, не залишайте вологий чайний лист для наступного разу. Після кількох дегустацій зрозумієте, як довго витримувати Шу чи Шен, щоб отримати оптимальну концентрацію смаку, і скільки піал випити, щоб відчути чайний стан.

Як правильно заварювати пуер

До одних із найдорожчих різновидів у світі належить унікальний китайський чай – пресований пуер. Він після сильної ферментації набуває особливого складу, смакових якостей і аромату. Батьківщина напою – вологі тропічні ліси в передгір’ях Тибету.

Багато людей вибирають його через користь для здоров’я, незвичайний смак чи інтересу просто спробувати. В останньому випадку дуже важливо знати, як правильно заварювати чай пуер, щоб перше знайомство з ним пройшло ідеально. Тільки тоді він надовго стане вашим улюбленим напоєм. Все про чай пуер: що таке, опис смаку, скільки можна пити на день, як приготувати, як правильно його заварювати, як пити, можна дізнатися зі статті.

Як роблять пуер

Процес виробництва пуеру тривалий та трудомісткий. Сировину для напою отримують з особливого типу ферментації листя з великих чайних дерев Camellia sinensis, що ростуть у китайській провінції Юньнань. Після збору їх в’ялять, сушать, пресують і пакують. Після вибору технології обробки чай набуває свого фірмового аромату й кольору. Пуер може зберігатись роками. Найдорожчим вважається китайський чай із витримкою понад 20 років.

Різновиди пуеру за способом ферментації та формою

Виділяють за способом ферментації два різновиди пуера: шу та шен. Вони мають різні смакові якості, колір та аромат, оскільки дозрівають по-різному.

Шу Пуер (темний або чорний) — за наявності потрібного обладнання в сучасних реаліях є продуктом штучної прискореної ферментації, якої можна досягти всього за рік. А через 2-3 роки зберігання листя стає м’якшим і втрачає гіркоту. Напій з такої сировини має насичений трохи грубий смак, з яскравими деревними та кавовими нотками, а також відповідний аромат.

Шен Пуер (зелений або сирий) — це найкорисніший китайський чай світлого напівпрозорого кольору, який готується шляхом тривалої природної ферментації. Він має тим більшу цінність, чим довша його витримка. Сировина може зберігатися дуже довго (10-50 років). Для його виробництва використовується тільки найбільш молоде, верхнє чайне листя. Останні при обробці зберігають своє початкове зелене забарвлення. Смак такого напою м’якший, є кислинка і трохи солодкуватий післясмак. В ароматі простежуються яскраві фруктово-ягідні та квіткові нотки.

Не обов’язково знати особливості, чим відрізняється шен пуер від шу пуер, як їх заварювати залежно від різновиду, адже правила для них однакові. Рекомендується спробувати обидва варіанти, щоб підібрати собі той, що найбільше сподобався.
За формою розрізняють пресований пуер — у вигляді точа (китайський чай у “таблетках” або “кубиках” на один раз), бінча (“млинців” різного розміру) або об’ємних “цегли” чжуаньча, а також розсипний. Останній зустрічається дещо рідше, проте теж набув досить великого поширення. Є також варіація у вигляді кісок.

Основні різновиди китайського пресованого пуеру можуть бути такими:

  • то ча має форму увігнутої чаші для ваг, вага становить у середньому від 3 г до 3 кг;
  • чжуань ча — нагадує звичайну «цеглу» 100 – 1000 г;
  • бін ча — «хокейна шайба» або «млинець» різного розміру та ваги;
  • фан ча — схожий на попередній, однак має квадратну форму з поверхнею, на якій видавлюють спеціальні ієрогліфи;
  • цзінь ча — схожий на скручений гриб 250 або 300 грамів;
  • цзінь гуа — зовні має вигляд то ча, але з борозенами, що візуально виглядає як велика головка часнику або хінкалі.

ТОП-8 рекомендацій щодо приготування чаю пуер

  • Для заварювання та отримання необхідного смаку китайського пуеру заварка береться з розрахунку 3-5 г на 150 мл.
  • Воду краще взяти бутильовану, але не мінеральну.
  • Скільки заварювати чай пуер? Заварити його можна до 10 разів або більше, проте слід орієнтуватися на смак та аромат.
  • Напій вживають у свіжозвареному вигляді, набухлу заварку не варто залишати наступного дня.
  • Для оброблення брикету потрібна спеціальна дошка та ніж.
  • Заварювання пуеру здійснюється в наступному посуді: за класичними рецептами в чайнику або гайвані (спеціальної чаші з кришкою) з ісинської глини об’ємом 100-150 мл, проте в сучасних реаліях підійдуть також ізіт, френч-прес, чашка з боросилікатного скла, керамічний заварник і т.д.
  • Час настоювання — від кількох секунд (15-20) до хвилин (3-5) залежно від ваших уподобань по фортеці.
  • При якій температурі заварювати пуер? Температура заварювання становить 80° для шін і 98° для шу пуера.

Приготування напою за правилами має певні особливості. Представлені рекомендації про те, як правильно заварити чай пуер, допоможуть зберегти його корисні властивості, відчути всю глибину його смаку та аромату.

Як заварювати пресований пуер

Як заварити пуер? Загальне правило – 1-2 рази злити першу заварку. Це допомагає змити пил з чайного листя та розкрити спресовану сировину. Після зливу заварки слід відразу наповнити ємність окропом, що не дозволить запареним листочкам засохнути. Способи заварювання пуера і скільки для цього потрібно часу практично ідентичні між собою, однак мають деякі особливості.

Чай китайський пуер пресований у таблетках

Як правильно заварювати пуер у таблетках? Такий варіант пресування чайного листя дуже зручний для тих, хто не може витрачати час на відколювання шматочків від об’ємного млинця або цеглини. Однієї таблетки достатньо для проведення чаювання. Її необхідно витягти з обгортки, традиційним методом підготувати чайник для заварювання (гайвань) і помістити туди. Після першого зливу китайський чай заварювати пуер слід 5-10 секунд. Потім він розливається по піалах і готовий до вживання.

Як заварювати шу пуер в термосі 1.5 літра? 1-2 порції то ча запарюється окропом і зливається настій. Потім чайний матеріал кладуть в термос і заливається гарячою, але не киплячою водою (90-95℃). Витримується півтори-дві години під кришкою. Якщо заварка не використовується протягом наступної години, то в подальшому потрібно відфільтровувати рештки чаю, інакше напій отримує надмірну міцність і може з’явитися гіркота.

Як правильно заварювати чай пуер у заварювальному чайнику (150-250 мл)? 1 порцію то ча розм’якшують окропом протягом 5-10 секунд, потім зливають заварку. Місткість заповнюють гарячою водою (90℃) і томлять під кришкою 20 секунд. Потім із чайника готовий напій розливають по піалах. Інтервали витримки збільшують із кожним заварюванням на кілька секунд.

Як готувати пуер у гайвані?

Приготування китайського чаю в гайвані практично не відрізняється від вищеописаних способів. Окріп наливається по стінці, вода повинна займати об’єм трохи більше половини чашки. З гайвані заварку рекомендується подавати не відразу, а спочатку налити у відкритий чайник. Таким чином готовий настій перемішається і стане більш однорідним за міцністю.

Як правильно пити пуер

Для отримання задоволення від чаювання слід розуміти все про китайський чай пуер: як його заварювати і пити. Його не варто вживати на порожній шлунок або при заварюванні розбавляти окропом. Як пити пуер? Його зазвичай п’ють без підсолоджувачів та добавок, в результаті так краще відчуваються глибокий смак та аромат напою. Через сильну тонізацію організму пуер небажано пити перед відходом до сну.

Про автора

admin administrator