Чи можна пити Реглісу на ніч

Авторadmin

Чи можна пити Реглісу на ніч

Чи можна пити на ніч зелений чай – особливості, користь, шкоду та рекомендації

Чай визнаний одним з найбільш вживаних напоїв у всьому світі. Він буває різних видів. Найчастіше люди п ‘ють чорний, червоний і зелений чай. Кожен напій має свої властивості. Чорний і зелений збираються з одного куща, але різниця полягає в способі обробки: зелений повільно сушиться, а чорний піддають ферментації. Перший включає більше корисних компонентів. Чи можна пити на ніч зелений чай, розказано в статті.

  • Склад
  • Корисні властивості
  • Недоліки
  • На ніч
  • Особливості вживання
  • Заміна зеленого чаю
  • Заварювання

Склад

Які властивості дає напій, якщо пити зелений чай на ніч? Користь і шкода його відрізняються від інших сортів чаю. Позитивні властивості полягають у цінному складі:

  1. Катьохін. Компонент дозволяє спалювати надмірну вагу, тому вживати її корисно худіючою.
  2. Активні компоненти пригнічують апетит, інгібують відкладення жиру і прискорюють метаболізм.
  3. Поліфеноли, каротиноїди, лютеїн надають напою антиоксидантну дію.
  4. Тіаніном називають амінокислоту, яка підвищує рівень серотоніну, розслабляє організм.
  5. Кофеїн – хоч його не дуже багато, але достатньо для активації термогенезу, який стимулює швидкий обмін речовин. Через вміст даного компонента чи можна пити на ніч зелений чай? Саме через зміст кофеїну напій ввечері не рекомендується.
  6. Фторид. Компонент зберігає емаль зубів.

Корисні властивості

Тільки після ознайомлення зі складом напою вийде визначити, чи можна пити його на ніч. Корисні властивості чаю полягають у наступному:

  1. Покращення стану шкіри, боротьба з зморшками та розтяжками.
  2. Надає захисну дію на печінку і травлену систему, позитивний ефект на рівень холестерину.
  3. Регуляція процесів травлення, допомога при діареї.
  4. Захист очей.
  5. Бактеріостатичний, бактерицидний, протизапальний ефект.
  6. Сечогінна дія, захист від набряків та ожиріння.
  7. Стимулювання зниження сонливості.
  8. Покращення настрою та позитивний психологічний вплив.
  9. Регуляція кровообігу.
  10. Зміцнення імунної системи.
  11. Захист від інфаркту.
  12. Зниження ризику карієсу.
  13. Зняття похмілля.

Потрібно враховувати, що напій не має побічної дії – збудження і дратівливості. Якщо вживати його в помірній кількості, то тиск не буде підвищуватися. Важливо пам ‘ятати про міру, щоб продукт не зміг завдати шкоди.

Недоліки

На добу рекомендується вживати близько 3 чашок. Якщо людина вживає його в 2 або 3 рази більше, то можуть бути побічні явища. Присутні в ньому алкалоїди, тіанин, кофеїн, дубильні компоненти та інші речовини вважаються біологічно активними, у великій кількості вони шкідливі.

До недоліків напою відносять наступне:

  1. Взаємодія з лікарськими засобами, зниження їх всмоктуваності.
  2. Тіанін погіршує засвоєння заліза, кальцію, магнію.
  3. Його обережно потрібно вживати вагітним.
  4. Особам, які страждають від тривог і безсоння, потрібно обмежити вживання.
  5. Через напій з ‘являється наліт на зубах.
  6. Після прийому у великій кількості відбувається ослаблення нервової системи і погіршення психічного стану.

Позитивний вплив напою проявляється за умови, якщо він правильно виготовлений і вживається в розумних межах:

  1. Вода не повинна кипіти, її потрібно нагріти до 98 градусів.
  2. Заварювати напій потрібно 3-4 хвилини.
  3. Тривале заварювання впливає на вироблення негативних компонентів, що знижують корисні властивості.
  4. Бажано пити зелений чай вранці і в обід.
  5. 2 чашок за день буде достатньо.

На ніч

Напій містить кофеїн (близько 8 мг у чашці). Компонент підвищує активність, але він діє повільніше і довше порівняно з кавою. А ефект приблизно однаковий – стимулювання організму. Чи можна пити на ніч зелений чай? Якщо випити його ввечері, то може з ‘явитися безсоння, тому він підходить не всім.

Бажано вживати напій вранці для отримання енергії. Робити це можна і в обід, щоб надати сили організму. Якщо планується раніше лягти спати, щоб виспатися, то в другій половині дня не слід вживати чай. Дехто віддає перевагу цьому напою з м “ятою. Він приємний на смак, але все ж стимулює організм.

Особливості вживання

Чи можна пити зелений чай на ніч або ввечері? Цей напій буде корисний в тому випадку, якщо очікується весела вечірка та інший захід, для якого потрібна енергія. Оскільки рідина включає кофеїн, не слід поєднувати його з кавою, оскільки напої підсилюють вплив один одного.

Не слід заварювати його в алюмінієвому або залізному посуді, оскільки взаємодія напою з такими матеріалами руйнує його смак і аромат. Краще використовувати фарфорові чашки або чайники. Деякі люди воліють додавати цукор, але бажано цього не робити. З підсолодженням напою послаблюється його позитивний вплив на організм. Замість цукру можна використовувати мед.

Заміна зеленого чаю

Необов ‘язково пити на ніч зелений чай. За і проти – думки про цей напій – дозволяють переконатися в його користь і шкоді. У зеленому чаї є танін, кофеїн та інші стимулюючі компоненти. Перед сном корисно вживати білий і жовтий чай. Але якщо міцні напої не заважають сну, то можна не відмовлятися від своєї звички.

Перед сном корисно вживати трав ‘яні або фруктові чаї. У них немає компонентів, які збуджують нервову систему. Ще є фіто-напої, які дозволяють боротися з безсонням. Всі напої діють на кожну людину індивідуально.

Заварювання

Зелений чай заварюється різними способами. Є класичні та оригінальні рецепти. Китайський зелений чай використовується для отримання різних напоїв. Необхідно підігріти чайник, ополоснути його окропом і потримати трохи над вогнем. Потім ложкою треба насипати заварку з розрахунку по 1 ложці на 1 особу і ще 1 ложка на чайник.

Заварювальний чайник слід обернути рушником або серветкою. Нехай він трохи постоїть. Потім треба влити гарячу воду на 1/3 частину посуду, а трохи пізніше залити її повністю. Перед наливанням чашки ополаскують окропом. Стінки швидко прогріваються, і тому напій довше залишається теплим. Його наливають однаковими порціями, щоб скрізь він був однаковий.

Таким чином, немає точної відповіді на питання: чи можна пити зелений чай на ніч перед сном? Якщо необхідно підбадьоритися, то такий напій буде найбільш підходящим. А щоб добре заснути і виспатися, бажано від нього відмовитися.

Чи можна заснути від молока: кому його краще не пити

Розбираємося, чи можна пити молоко перед сном і кому воно не допомагає заснути.

Чи можна пити молоко перед сном / коллаж УНИАН, фото pixabay.com

Багато хто пам’ятає ще з дитинства: хочеш заснути – випий трохи теплого молока, і сон прийде сам. Чому через молоко хочеться спати, кому воно допомагає заснути, а кому, навпаки, від нього краще утриматися увечері – розповідаємо в матеріалі.

Як молоко допомагає заснути

Рідко хто замислюється, чому від молока хилить на сон – працює і добре. Виявляється, у молоці міститься кілька речовин, необхідних для гарного сну:

  • триптофан – амінокислота, необхідна для вироблення мелатоніну, природного гормону сну, що більше його в крові, то швидше людина засинає і міцніше спить;
  • казеїн – повільно засвоюваний білок, який відповідає за нарощування м’язової маси уві сні;
  • кальцій – допомагає триптофану засвоїтися і виробляє мелатонін, а також приводить у норму м’язову діяльність і позбавляє нічних судом.

Утім, є відсоток людей, кому категорично не можна пити молоко на ніч – тим, хто страждає на лактазну недостатність, має непереносимість лактози. Організм у цьому разі просто не зможе перетравити лактозу молока, і, замість очікуваного ефекту, людині доведеться провести півночі в туалеті.

Молоко на ніч – скільки його потрібно пити

На думку дієтологів, перед сном достатньо випити навіть не склянку, а півсклянки молока – 100 мл. Цього об’єму вистачить, щоб залишатися ситим приблизно годину, а за цей час можна спокійно заснути і така кількість рідини не розтягує сечовий міхур.

Про автора

admin administrator