Чи можна пити звіробій щодня

Авторadmin

Чи можна пити звіробій щодня

Зміст:

Звіробій: фото, опис, застосування, корисні властивості та протипоказання

Напевно, багатьом жителям нашої країни знайома невисока трав’яниста рослина, яку можна зустріти майже скрізь: у світлих лісах, на узліссях, на суходілових луках. Це один із численних видів звіробою — звіробій продірявлений ( Hypericum perforatum).

Звіробій у народних уявленнях вважається однією з тих рослин, що походять із крові або пера птаха «блискавка», яка принесла небесний вогонь на землю і була при цьому поранена ворожою істотою. Пізніше звіробою приписано властивість проганяти нечисту силу, воно захищало від відьом і привидів, а фіолетовий сік, що отримується при пресуванні квіткових бруньок, вважався за чарівний засіб.

У статті докладно розказано про лікарські властивості звіробою, про його, у деяких випадках, небезпечні якості, про взаємодію чи несумісність із традиційними лікарськими препаратами.
Лікарські рослини: назва, опис, лікувальні властивості (прочитати докладніше) Звіробій: фото, опис, застосування, корисні властивості та протипоказання.
Звіробій продірявлений , Звіробій пронзеннолистний, або Звіробій звичайний (Hypericum perforatum) – багаторічна трав’яниста рослина; вид роду Звіробій (Hypericum) сімейства Звіробійні (Hypericaceae). Раніше рід Звіробій зазвичай розглядали у складі сімейства Клузієві (Clusiaceae).

Звіробій продірявлений, або Звіробій звичайний – одне з найбільш використовуваних лікарських рослин.

Народні назви звіробою : дюравец звичайний, звіробійник, звіробій дірявий, звіробій жовтий, заяча кров, заяче дерево, кровавчик, кровавец, кровця, червона трава, хворобою, заяча кривця (Україна), джерабай (Казахстанна), дази Грузія), аревкурик (Вірменія).

На замітку! Рослина називається звіробою, тому що при сильному отруєнні ним, на шкірі худоби виникає сильне свербіння, утворюються хворобливі виразки.

Звіробій можна зустріти на лісових узліссях, уздовж доріг. Зростає звіробій звичайний або продірявлений і на сухих луках. Цвіте все літо – до вересня. Жовті пелюстки суцвіття (у деяких видів із чорними плямами) виділяють ніжний приємний запах.

Опис рослини Звіробій

Звіробій – трав’яниста багаторічна кореневищна рослина з прямостоячими двогранними гіллястими стеблами. Листя супротивні, пахучі, довгасто-овальні, сидячі, 0,7-3 см довжини і 0,3-1,5 см ширини, овальні, тупі, з численними точковими залозками, що просвічують. Квітки жовті, з великою кількістю тичинок, зрощених нитками в три пучки. Точка з трьома стовпчиками і тригнездной верхньою зав’яззю. Плід – довгастояйцевидна коробочка довжиною 6 мм, шириною 5 мм. Насіння дрібне, до 1 мм, циліндрове, коричневе. Висота 30 – 100 см.

На замітку! Звіробій заготовляють у два терміни. Перший – на початку цвітіння, коли основна частина квіток ще не розпустилася. Зрізають тільки верхівки, залишаючи пеньки висотою 15-20 см. Інакше кущі погано відростатимуть і ви не зможете провести другий збір. Другий раз заготовлюють, коли зацвітуть бічні гілочки, що виросли з пазухи листя. Закінчують заготівлю у серпні, інакше ослаблені кущі не перезимують.

Звіробій продірявлений, або Звіробій звичайний (Hypericum perforatum).

Звіробій продірявлений, або Звіробій звичайний (Hypericum perforatum).

Час цвітіння . Червень липень.

Поширення . Зустрічається у лісовій, лісостеповій та степовій зонах європейської частини України, на Кавказі, у Західному Скандинавії та в горах Середньої Азії.

Місце проживання . Росте по лісових галявинах, чагарниках, садах, сухих луках.

Застосовувана частина . Трава (стебла, листя, квіти) та листя.

Час збору . Червень липень.

Хімічний склад . Трава містить барвник гіперіцин, флавоноїди гіперозид, рутин, кверцитрин і кверцетин, нікотинову кислоту, цериловий спирт, дубильні речовини, незначна кількість холіну, каротин (до 55 мг%), вітаміни С і РР, сліди алкалоїдів та фітонциди. Звіробій при розтиранні має своєрідний приємний запах і злегка в’яжучий гіркувато-смолистий смак.

У траві звіробою містяться рутин, кверцитрон, гіперозид та інші флавоноїдні глікозиди, а також дубильні речовини, ефірна олія, сапоніни, аскорбінова кислота, каротин. Речовини трави звіробою мають мікробні, кровоспинні та протизапальні властивості.

Зверніть увагу! Рослина отруйна.

Середовище проживання

Де росте звіробій продірявлений? Рослина поширена у Західній Європі, Африці, Китаї, Північній Америці, а також майже на всій території СНД, у тому числі у Білорусі, Україні, на Кавказі, у Західному Скандинавії, ​​південно-східній гірській частині Середньої Азії.

Середовище проживання звіробою продірявленого – листяні і соснові ліси, вирубки, лісосмуги. Його можна зустріти на лісових галявинах, узліссях, піщаних, гірських схилах, пагорбах, луках, околицях полів, серед чагарників, узбіччям доріг. Іноді утворює рідкісні чагарники.

Також звіробій продірявлений культивується як лікарська рослина.

Види звіробою

Види звіробою можна виявити в природі в абсолютно різних місцях, навіть в африканській савані. Не чужі їм і гірські схили до альпійського пояса. Так, кенійський звіробій трапляється навіть на висоті 4300 м над рівнем моря.

Зрозуміло, що зовнішній вигляд цих рослин різний. Вони можуть бути зовсім невисокими травами, напівчагарниками, у яких на зиму відмирає надземна частина, майже розпластаними, чагарниками, що стелиться або прямостоячими різної величини, як вічнозеленими, так і листопадними. Відомі навіть невисокі дерева. Але більшість видів звіробою добре ростуть, цвітуть і не обмерзають лише в теплій помірній та субтропічній зонах. Тому, щоб виростити їх на своїй ділянці, треба знати, чи підходить вибраний вид для нашого клімату.

Відразу скажу, що серед трав’янистих видів більше зимостійких, але вони менш декоративні, ніж чагарникові.

Як виглядає звіробій трава

Звіробій є рослиною, що досягає у висоту до 50-100 см. Його гіллясті стебла гладкі і прямі, зазвичай двох або чотиригранні. На невеликих овальних або довгастих листках, акуратно розташованих один навпроти одного, на сонці просвічуються маслянисті залозки, що нагадують чорні крапки. Великі яскраво-жовті квітки з темними (часто чорними) вкрапленнями мають п’ять чашолистків та пелюсток, утворюють густе суцвіття і розташовуються, як правило, у верхній частині. Велика кількість тичинок зібрано в центрі квітки і приваблює численних комах. Період цвітіння посідає червень — серпень.

Плід нагадує тригранну коробочку. На одному чагарнику їх можна нарахувати від 3 до 5. Після дозрівання з неї висипається дрібне овальне насіння. Відбувається це наприкінці літа – на початку осені.

Коренева система досить тендітна, тонкий корінь має численні бічні відгалуження. Найпоширенішим видом цієї рослини, яка повсюдно зустрічається на території України, вважається звіробій продірявлений.

Кожен вид цього багаторічника, звичайно ж, має свої відмінні особливості зовнішнього вигляду. Це може бути чагарник або напівчагарник, невисока трава, що практично розпластана або зовсім стелиться. Деякі екземпляри листопадні, деякі – вічнозелені.

Які ж звіробої можна вирощувати в середній смузі України?

Вибравши з багатьох видів найдекоративніші, Плотніков. Л. розділив їх за зимостійкістю на три групи. Рослини першої можуть виносити річний мінімум температур до -29 °С, другий – до -24 °С, третьої – до -17 °С. Саме види з першої групи більш-менш надійні у середній смузі України. Наприклад, звіробої густоквітковий ( H. densiflorum) та Кальма ( Н. kalmianum).

Перший росте у східних, другий – у центральних штатах Північної Америки. Їх розрізняють за висотою куща. Якщо звіробій густоквітковий може досягати 3 м, то звіробій Кальма не перевищує 1 м. Обидва види мають шкірясті на дотик, темно-зелені з сизуватим натетом листя. Їхні золотисто-жовті квітки, зібрані в густі щиткоподібні суцвіття, з’являються в середині літа і продовжують розкриватися до осені.

Види другої групи, попри відносну стійкість, слід висаджувати у місцях, захищених від холодних вітрів, але в зиму вкривати кореневу систему листям чи лапником. Відразу зазначу, що за температури нижче -25 °З ці заходи виявляться недостатніми, рослини можуть постраждати або навіть загинути. Тому надійніше вирощувати їх на південь від Києва. Найцікавішим видом цієї групи можна назвати звіробій олімпійський (H. olimpicum). Його батьківщина – Болгарія та Туреччина.

Це карликовий, з поникаючими гілками, або навіть повзучий листопадний напівчагарник з дрібним, до 4 см довжини блакитним супротивним, еліптичним, тонким шкірястим листям. Його лимонно-жовті або яскраво-жовті, іноді з червонуватим відтінком, зірчастої форми квітки, зібрані в пучки, з’являються на кінцях пагонів у липні. У звіробою олімпійського існує сорт « Цитрінум » (‘Citrinum’) з великими, до 3,5 см у діаметрі квітками.

Звіробій двобратний (Н. androsaemum) родом з Кавказу. У нього довгі золотаві тичинки, що виступають із жовтих зірчастих квіток. Гарні та його м’ясисті, яскраво-червоні плоди-коробочки, що при дозріванні чорніють. У природі зустрічається форма з біло-рожевим листям, яка дозволила створити сорти з темно-пурпурним і золотисто-жовтим листям.

До цієї групи відноситься і звіробій чашечковий (H. calycinum), що росте в Криму і Закавказзі. Це вічнозелений, дуже низькорослий чагарничок, що не перевищує 0,2-0,6 м у висоту, але має великі, до 8 см в діаметрі золотисто-жовтими одиночними квітками і шкірястими, темно-зеленими, блискучими листками. Пізніше та тривале цвітіння, з липня до вересня, значно збільшує цінність цього декоративного вигляду.

Нарешті, до третьої групи належить безліч дуже ефектних, але водночас найпещеніших звіробоїв. Їхні декоративні якості повною мірою виявляються лише на півдні. Це, наприклад, карликовий, розпростертий, вічнозелений напівчагарник звіробій шкірястий ( Н. coris). Його висота не перевищує 45 см. Дрібне лінійне листя блакитнуватого кольору. Золотисто-жовті пелюстки по жилках мають червоний відтінок. Він ідеально підходить для рокаріїв та сухих кам’янистих осипів.

У вісімдесятих роках XIX століття був отриманий гібридний вид – звіробій Мозера ( Н. х moserianum) – чагарник 0,3-0,5 м висоти з аркоподібно поникаючим червоними пагонами і синювато-зеленим листям. Розміри квіток досягають 7 см у діаметрі. Особливо красиві їхні червоні чи рожеві тичинки. Його сорт « Триколор» (‘Tricolor’) славиться тим, що на одній рослині одночасно існує різноманітно забарвлене листя: кремове, рожеве і зелене.

Заготівля сировини

Збір лікарської сировини проводиться під час активного цвітіння – з червня до серпня. Для цього за допомогою серпа або ножа зрізаються 30 см верхні рослини. Робити це потрібно у суху, сонячну погоду.

Зрізані пагони висушують природним чином на відкритому повітрі. Для цього сировину розкладають на деко або підв’язують у пучках у сухому, затемненому, добре провітрюваному приміщенні. Для рівномірного просихання сировину періодичний перевертають. Процес може тривати до 2 тижнів.

Листя та стебла готової сировини легко ламається з характерним хрускотом. Зберігати звіробій рекомендується в скляній тарі, полотняних мішках або картонних коробах, сухому приміщенні. Термін придатності висушеної трави – трохи більше 3 років.

Вирощування звіробою

Які ж умови необхідно створити звіробою для хорошого життя? Треба сказати, що він може рости як на суглинистих, так і на піщаних, досить зволожених, але добре дренованих ґрунтах. Місця для посадки мають бути сонячні, захищені від холодних, північних вітрів. На зиму коріння вкривають сухим листям, лапником, а навесні відмерлі пагони обрізають.

Звіробій Мозера ‘Tricolor’.

Не бійтеся робити це, тому що квітки звіробою утворюються на молодих паростках, що відростають, поточного року. Потрібно змиритися з тим, що ці чагарники не надто довговічні, тому в середній смузі навіть за хорошого догляду їх доведеться відновлювати через 8-10 років. Але, як кажуть, гра коштує свічок!

Секрети збору

Час заготівлі звіробою визначають згідно з періодом його цвітіння. У зв’язку з поширенням рослини, період визначають безпосередньо, залежно від місця проростання.

Заготовляється квітуча частина рослини. Зріз робиться з відривом 10-12 див від верхівки звіробою. Чим більше суцвіття, тим краще.

Коли цвіте звіробій? Найкращий час для заготівлі починається зазвичай з другої декади липня. Найбільш сприятливим місцем для збору рослини є пустельні галявини та луки. Фахівці не рекомендують збирати звіробій поблизу автострад та міст.

Як сушити квітки звіробою? Це здійснюється двома способами. Після збору необхідну кількість звіробою розкладають на пряму поверхню для сушіння (для цієї мети застосовують деко).

Другий спосіб полягає в наступному: пучки підв’язують у підвішеному стані.

Забороняється потрапляння на рослину прямих сонячних променів. Крім того, під час просушування до рослин повинен бути доступ свіжого повітря. Інакше вони можуть сперти.

Після сушіння звіробій зберігають таким чином:

  • підвішування маленькими пучками;
  • подрібнення та пакування сировини у паперові пакети або скляні банки.

Таким чином, рослина може зберігатися близько 3 років, якщо не допускати попадання вологи. Для цього підійде сухе та темне місце.

Ще один вид зберігання – олія звіробою. Цей метод зручний та дозволяє зберегти корисні якості рослини на довгий час.

Селекція звіробою

Звіробій – благодатний матеріал для селекціонерів. Недарма на виставці Флоріада-2002 у Голландії було представлено безліч ще невідомих, але дивовижних краси гібридів звіробою. Новинки, що з’являються на Заході, відрізняються великими золотистими квітками, яскравими різноманітно забарвленими, блискучими, як би лакованими овальними або круглими плодами, густим розгалуженням, пишним темно-зеленим або сизуватим листям.

Проте, перевищуючи декоративності звичайні види, вони менш стійкі до умов української зими. Пишність цих рослин обов’язково приверне увагу садівників. Поки що, на жаль, немає досвіду вирощування цих гібридів у нашій країні.

Чи можна звіробій дітям і від чого допомагає

Застосовують звіробій дитині можна з його народження зовнішньо – як ванн, мила, кремів і олій.

Для приготування ванни зі звіробою потрібно 30 гр. трави залити 1,5 л окропу, настояти близько години, процідити, після чого додавати у ванну з водою для купання. Таку процедуру проводять не більше 5 хвилин, періодичність таких ванн не більше двох разів на сім днів.

Для догляду за дитячою шкірою дитини у продажу є багато різних засобів:

  • Мило дитяче з екстрактом звіробою – шматкове мило для чутливої ​​шкіри із протизапальним ефектом. Ціна за шматок – 30 гривень.
  • Мило рідке Мій каченя 2 В 1 зі звіробою та ромашкою – добре дезінфікує та очищає шкіру малюка та використовується для підмивання дитини з народження. Ціна за 250мл. – 90 гривень.
  • Моя Малятко Шампунь «звіробій» – для дитячого волосся, не містить сульфатів і не щипає очі. Ціна 65 гривень за флакон.
  • Масажне масло «звіробій» – загоює пуповину у новонароджених дітей, знімає запалення, знеболює, живить і пом’якшує шкіру. Ціна за 10мл. – 460 гривень.
  • Піна для ванн «Сонце і Місяць» дитяча низка та звіробій – дуже добре доглядає дитячу шкіру. Додається у воду під час купання. Її ціна за 200мл. – Близько 90 гривень.
  • Зубна паста «Сонячний зайчик» – звіробій має протизапальну, антибактеріальну та ранозагоювальну дію. Застосовується при стоматиті та пародонтозі, знімає зубний біль, зменшує запах з рота. Тому звіробій включають до складу лікувальних зубних паст. Вони складаються лише з рослинних трав та натуральних інгредієнтів. Добре очищають зуби, знімають наліт, не ушкоджують зубну емаль. Ціна за тюбик – 70 гривень.

Застосування у медицині

Для медичних цілей використовують траву рослини. Збирають квіткові верхівки разом із листям під час цвітіння. Сушать у сушарках при температурі 35 – 40 ° С або на повітрі під навісом.

Готова для застосування сировина являє собою листяні стебла з квітками, бутонами і плодами і насінням; сировина матово-зеленого кольору, зі слабким ароматним запахом, з гіркуватим, злегка терпким смаком. Вологи допускається трохи більше 13%, екстрактивних речовин, видобуваних 70% спиртом, щонайменше 25%.

В аптеках продають у фасуванні по 100 г у коробках або пакетах.

Звіробій продірявлений, або Звіробій звичайний. Ботанічні ілюстрації.

Звіробій продірявлений, або Звіробій звичайний.

Вважається, що назва рослини походить від казахського “джерабай”, що означає “цілитель ран”. Звіробій як лікарська рослина був відомий у Стародавній Греції. У України її застосовували ще на початку XVII століття. Українська народна медицина вважає звіробій “травою від дев’яноста дев’яти хвороб” і широко використовує, особливо в сумішах лікарських трав, для лікування багатьох захворювань. Рослина застосовується у народній медицині багатьох країн, використовуючи верхню частину стебла листя, квіти.

Показання до застосування

Звіробій включений до реєстру лікарських рослин у багатьох країнах світу. Фармацевтичні компанії використовують його для виробництва засобів, що зменшують нервове збудження, що пригнічують життєдіяльність гельмінтів, що вмикають обмін речовин та ін. Також застосування звіробою ефективно для лікування:

  • невралгічні хвороби: головний біль, хронічна втома, депресія, безсоння;
  • гінекологія: ПМС – постменструальний синдром, молочниця, білі, аменорея, клімакс;
  • серцево-судинні захворювання: аритмія, гіпотонія;
  • функціональні порушення жовчного міхура та печінки: жовчнокам’яна хвороба, холецистит;
  • сечостатева сфера: енурез, пієлонефрит – запалення нирок, цистит, зниження лібідо, чоловіча статева дисфункція, запалення простати;
  • захворювання ротової порожнини: стоматит, пародонтоз;
  • шкірні патології: вугрі, опіки;
  • Шлунково-кишковий тракт: печія, гастрит, виразка, розлади кишечника, діарея.

Рекомендується використовувати лікарські засоби із рослини для підвищення імунітету, зняття похмільного синдрому, лікування наркологічної залежності, туберкульозу.

Олія звіробою

Сьогодні екстракт звіробою можна придбати в аптеці або ж приготувати самостійно. Засіб готують із квіток та стебел рослини. Воно має червоно-коричневий колір та містить безліч корисних компонентів.

Корисні властивості звіробою

Звіробій має в’яжучу, кровоспинну, протизапальну, знеболювальну, антисептичну, ранозагоювальну, сечогінну та жовчогінну дію. Рослина збуджує апетит, стимулює видільну діяльність різних залоз, сприяє регенерації (відновленню) тканин, діє заспокійливо на нервову систему.

Є дані, що вони мають також стимулюючу дію на регенеративні процеси, мають Р-вітамінну активність, зменшують проникність капілярів.

Настій трави застосовують при жіночих хворобах, захворюваннях шлунково-кишкового тракту (особливо при колітах та різних проносах), больових відчуттях у шлунку та кишечнику, хворобах печінки, серця та сечового міхура, зокрема при нирковокам’яній хворобі, циститі та мимовільному нічному сечовипусканні у дітей. Траву також вживають як заспокійливий, знеболюючий засіб при головних та інших нервових болях.

Настій трави використовують як кровоспинний, протизапальний, дезінфікуючий та протиглистовий засіб.

У німецькій народній медицині настій рослини приймають при різних шлунково-кишкових захворюваннях, водянці, хворобах печінки та нирок, ревматизмі, геморої та вживають як заспокійливий засіб при головному болі, дратівливості, неспокійному сні та нервових судомах.

Спиртову настойку рослини як крапель вживають внутрішньо при ревматичних захворюваннях.

Подрібнене свіже листя, прикладене до ран, сприяють його швидкому загоєнню. Подрібненою травою, настояною на олії та змішаною зі скипидаром, розтирають уражені ревматизмом суглоби.

Спиртовою настойкою, розведеною водою, полощуть рот для знищення поганого запаху, чистою настоянкою змащують ясна для їх зміцнення.

У стоматології звіробійне масло застосовують для лікування хронічних та підгострих гінгівітів та стоматитів. У препаратах звіробою поєднуються лікувальні властивості з нерізким гіркувато-терпким смаком і приємним бальзамічним запахом. Наявність вітамінів А та С доповнює лікувальний ефект.

Рослина входить до складу різних лікарських зборів (сечогінних, в’яжучих та протиревматичних).

Звіробій філіжанковий (Hypericum calycinum).

Звіробій шкірястий (Hypericum coris).

Звіробій застосовується в науковій медицині при колітах та нирковокам’яній хворобі. Клінічні дослідження показали хорошу дію ефірно-спиртової настойки рослини при гострих та хронічних колітах. Виготовлений новий препарат із звіробою — іманін для зовнішнього вживання при опіках (не залишається знешкоджуючих рубців) та шкірних захворюваннях, свіжих та інфікованих ранах, виразках, фурункулах, гнійних запальних процесах шкіри та при гострих нежитях. Гострий нежить проходить вже за кілька годин після застосування іманіну.

Зверніть увагу! Внутрішнє застосування звіробою продірявленої, як отруйної рослини, вимагає обережності.

Користь чаю зі звіробою

Чай із звіробою. Фото: Яндекс.Картинки
Рослина унікальна, «Як без борошна не можна спекти хліба, так і без звіробою не можна вилікувати багато хвороб» – так каже народна мудрість. Ліки від 99 хвороб, ось як говорять про звіробою, його заварюють і п’ють як чай при всякого роду нездужання. Це приємний та корисний напій.

Чай звіробою має велику цілющу силу. Він зупиняє запальні процеси, стимулює роботу серця та залоз внутрішньої секреції. регулює роботу шлунково-кишкового тракту, нормалізує ЦНС, надає загальнозміцнюючу та тонізуючу дію.

Звіробій – ідеальний засіб для зміцнення нервової системи, є природним антидепресантом. У кризових життєвих ситуаціях корисно приймати від трьох до шести чашок чаю зі звіробою.

Чай із звіробою при чутливості до зміни погоди допоможе нормалізувати вегетативні коливання.

При коливаннях настрою, пов’язаних з гормональними коливаннями під час клімаксу, рекомендується чай із звіробою або із суміші в рівних пропорціях звіробою та шишок хмелю.

Дітям та дорослим, які не можуть зосередитися та сконцентрувати увагу, допоможе чай із звіробою та меліси. Ця суміш, приємна на смак, є ідеальним чаєм до сніданку перед заняттями або іспитом.

Чай із трави звіробою дуже допомагає тим людям, які швидко втомлюються на виснажливій роботі.

Трав’яний чай застосовується як терпкий при шлунково-кишкових захворюваннях, що зменшує відділення рясного мокротиння при хворобах дихальних шляхів, тонізуючий засіб при серцево-судинних захворюваннях.

Чай звіробою з собачою кропивою виліковує сильний стрес, депресію, та їх наслідки. Чай із збирання трав можна пити з медом.

Раніше в армії, настої та відвари з трави давали солдатам, які робили тривалі піші переходи.

Рецепт чаю зі звіробою

  • Одну-дві столові ложки подрібненої трави з квітками та листям залити в емальованому чайнику одним літром води. Поставити на вогонь та довести до кипіння. Наполягати 15-20 хвилин, процідити через ситечко і пити з медом та цукром, як чай.

Способи застосування звіробою

  1. 10 г сухої трави звіробою заварити в 1 склянці окропу, настояти. Приймати по 1 столовій ложці 2 – 4 десь у день їжі.
  2. 15 – 20 г сухої трави настояти в 1/2 л. спирту чи горілки. Приймати по 30 крапель з водою 3 десь у день їжі.
  3. Свіже листя звіробою та шавлії дикого (взяти порівну) розтерти зі свіжим свинячим салом, вичавити через марлю. Зберігати у закупореному банку. Вживати як мазь для загоєння ран та саден.
  4. 20 – 30 крапель спиртової настойки трави додати в 1/2 склянки води. Вживати для полоскань при поганому запаху з рота.

У вітчизняній практиці про звіробою як про депресанта майже не згадується. А в Німеччині звіробій (там він відомий під назвою “трава Іоанна Хрестителя”) з 1978 р. дуже широко застосовується для лікування депресивного неврозу. Встановлено, що звіробій пригнічує утворення інтерлейкіну-6 і підвищує в мозку рівень дофаміну, що загалом блокує безсоння та підвищену тривожність. До кінця механізм ще вивчений. Готують настоянку на горілці із сухої подрібненої трави або на 96% спирті – зі свіжої трави. Співвідношення 1:10. Настоюють 3-4 тижні у темному місці, проціджують і зберігають у холодильнику. Приймають по чайній ложці 3 десь у день їжі.

Рецепти косметичних засобів

Квітки або листя звіробою можна застосовувати не тільки з фармацевтичною метою, але і готувати з цих компонентів прекрасні маски і відвари для обличчя самостійно. Адже рослина здатна надати жінці допомогу у досягненні красивої та здорової шкіри.

Можливості звіробою настільки широкі, що дозволяють використовувати його у різних рецептах краси.

Рослину купують не тільки в аптеці, а й збирають самостійно. У домашніх умовах, маючи лише підручні засоби, можна приготувати цілющі відвари, настої, маски та креми для обличчя.

Ефективними є засоби догляду за проблемною, комбінованою або шкірою із запаленнями:

  • Щоб робота сальних залоз нормалізувалася, слід використовувати настоянку звіробою. Вона готується з 2 ложок трави та 250 мл окропу. Через 30 хвилин суміш готова, її проціджують та протирають обличчя. Протягом тижня шкіра стане сухішою та піде запальний процес. Щоб зберегти позитивний ефект, необхідно протирати обличчя вранці і ввечері протягом 30 днів.
  • Щоб позбутися жирного блиску і розширених пор слід скористатися настоєм із цієї рослини, замороженої у вигляді кубиків. Відвар роблять відповідно до попереднього рецепту і заливають у спеціальні форми. Потім їх ставлять у холодильник до замерзання. Використовують кубики щодня після вечірнього вмивання, протираючи ними шкірний покрив. Регулярне використання звузить пори та омолодить шкіру. Крім отриманого результату, знизиться прояв вугрової висипки, розгладяться дрібні зморшки, і підтягнеться контур обличчя. Для посилення ефекту в кубики можна додавати траву евкаліпту та шавлії.
  • Для сухої шкіри обличчя можна приготувати крем. Необхідно взяти 30 г рослини та вершкового масла, кілька крапель соку одного лимона, а потім перемішати. Наносити на шкіру перед сном.
  • Для сухого шкірного покриву застосовується поживна маска, до складу якої входить 10 г звіробою, 1 жовток та кілька ложок морквяного соку. Засіб наносять на очищену особу і залишають на чверть години. Потім маску знімають і наносять живильний крем.
  • Для приготування лосьйону від зморшок необхідно взяти склянку настою та столову ложку горілки. Після вмивання слід протирати отриманим засобом шкірний покрив обличчя, декольте та шиї.
  • Ванна для п’ят. 100 г сухої рослини залити літром гарячої води. Проварити протягом 5 хвилин|мінути|. Відвар перелити у зручну ємність та почати лазневі процедури для ніг.

Регулярне використання косметичних засобів на основі рослини дозволить зробити шкіру обличчя сяючим та здоровим.

Протипоказання

Трава звіробою слаботоксична. При тривалому застосуванні в чистому вигляді може викликати неприємні відчуття в печінці і відчуття гіркоти в роті.

При тривалому застосуванні відвари та настої звіробою можуть спричинити звуження кровоносних судин та підвищення артеріального тиску. Особам, які страждають на гіпертонічну хворобу, його призначають тільки в зборі трав і в невеликих дозах.

Також Вам слід знати, що звіробій здатний вдвічі зменшити вміст у крові такого досить важливого медикаменту від СНІДу як Індинавір. Якщо Ви хворі на СНІД, у жодному разі не приймайте звіробій, тому що дана рослина повністю нейтралізує ефективний вплив препаратів, які можуть бути призначені для боротьби з цією недугою.

Звіробій також не можна застосовувати поряд з антикоагулянтами та серцевими препаратами. При взаємодії з цими препаратами ця рослина послаблює їхню дію.

Той самий ефект спостерігається і при використанні звіробою з таким препаратом як Циклоспорин, який використовується для запобігання відторгненню органу після трансплантації.

Дорогі жінки, якщо Ви приймаєте якісь засоби контрацепції і водночас Вам необхідний прийом звіробою, обов’язково проконсультуйтеся з цього приводу з лікарем. Справа в тому, що деякі компоненти, що входять до складу цієї лікарської рослини, можуть знизити контрацептивну властивість деяких протизаплідних препаратів.

Поляна, заросла звіробою.

Звіробій жестковолосий, або Звіробій волосистий (Hypericum hirsutum).

З особливою увагою звіробій варто приймати і людям похилого віку, які користуються сучасними антидепресантами. Одночасне використання цих препаратів та звіробою може призвести до частих запаморочень, сплутаності свідомості, тривожності, а також мігрені.

Від використання звіробою варто відмовитися і тим людям, у яких спостерігається надчутливість до сонця. Якщо Ви все ж таки прийняли звіробій, тоді постарайтеся не виходити на сонце. Пам’ятайте про це, оскільки це дуже важливо.

Прийом антибіотиків також передбачає відмову від звіробою.

Дана лікарська рослина не рекомендується приймати вагітним жінкам, а також жінкам, які годують груддю.

Будьте особливо уважними і при використанні звіробою поряд з анестезуючими засобами. Якщо Ви готуєтеся до анестезії, в той час як Ви приймаєте звіробій, обов’язково повідомте про це свого лікаря. Справа в тому, що ця рослина може стати причиною посилення або продовження дії деяких анестезуючих лікарських препаратів.

Нещодавно стало відомо і про те, що звіробій негативно впливає ще й на очний нерв.

Зверніть увагу! Якщо для людей звіробій лікар, то для тварин отрута. Причому страждає від нього живність лише білої масті й у сонячні дні.

Чи можна пити звіробій при вагітності

Звіробій при вагітності приймати можна з великою обережністю, з погодження та під наглядом лікаря. В організмі жінки під час вагітності відбувається багато функціональних змін і дія звіробою може спровокувати непередбачені відхилення у здоров’ї матері та майбутньої дитини.

Користь – під час вагітності багато лікарських препаратів заборонені і лікар для лікування деяких захворювань розглядає прийом препаратів зі звіробою.

Так при нервових розладах, безсонні звіробій при вагітності можна приймати в такому вигляді: збір з листка чорної смородини та звіробою продірявленого (перемішаний в рівних частинах) у кількості 1 десертної ложки залити склянкою окропу, настояти 30 хвилин і вжити за 3 прийоми на день.

При ангіні, застуді можна приготувати рецепт: звіробій, шипшина, чебрець взяти у співвідношенні 2:4:1, перемішати і заварити 1 десертну ложку трав’яної суміші склянкою окропу і випити перед сном за 2 прийоми.

Для зовнішнього застосування звіробою при вагітності протипоказань немає. Так при захворюваннях шкіри допомагає наступний настій звіробою: кора дуба, м’ята, звіробій – все перемішується в рівних кількостях. 15 гр. сухого збору заливають склянкою води, кип’ятять 10 хвилин, наполягають і роблять примочки до хворих місць. Використовується при дерматиті, гнійних фурункулах, свербіння від укусу комах, опіків та ран. Цим відваром полощуть порожнину рота при стоматиті та ангіні, можна протирати обличчя та обполіскувати волосся (для цього збільшивши кількість відвару).

Шкідливість – вживання звіробою при вагітності має відбуватися за погодженням з лікарем та під його наглядом, за суворого дотримання інструкцій щодо застосування та доз. Не можна приймати дуже міцні настої, можуть підвищити артеріальний тиск. У спекотні дні, під час вживання препаратів на основі звіробою, слід уникати тривалого перебування на сонці, оскільки рослина чутлива до ультрафіолету і може спровокувати сонячний опік. Крім того, звіробій має абортивний ефект і його безконтрольний прийом може призвести до викидання плода.

Звіробій для дітей

Шкідники та хвороби

Взагалі звіробій чагарниковий досить стійкий до захворювань, але може уражатися грибними захворюваннями або іржею. Уражене листя та пагони потрібно видалити та спалити. А кущі обробити фунгіцидом.

Зі шкідників на звіробій можуть робити замах трипси, листовійки і звіробійна моль. Для боротьби з ними застосовують інсектициди: Актеллік, Актара, Конфідор та ін.

Звіробій – красива рослина, яку можна використовувати не тільки в композиції, але і в одиночних посадках. Виростити його досить просто, і при належному догляді він прикрасить садок буквально лавинним цвітінням.

Leave a Comment Отменить ответ

Для отправки комментария вам необходимо авторизоваться.

Звіробій: користь і шкода, лікувальні властивості трави і протипоказання, відгуки

Трав’янисті рослини з давніх часів використовують в медицині і косметології. Вони містять ефірні масла, антикоагулянти та інші корисні для організму людини речовини. Одна з таких трав – звіробій. Рослина зустрічається у всіх регіонах України.

Що таке звіробій

Багаторічник росте близько галявин хвойних лісів, на сонячних галявинах, по околицях полів і вздовж доріг. Ботаніками виділено 560 видів і 9 пологів звіробою. Рослина відноситься до підкласу ділленіідов, порядку чайних, сімейству звіробійних. На території України часто зустрічаються звіробій продірявлений (звичайний), чотиригранний, чашечковідние. особливості:

  • Листя прості, розташовуються супротивно, з темними або прозорими точками.
  • Квітки актиноморфні, поодинокі або зібрані в пірамідальні, щитковидні суцвіття.
  • Збір сировини здійснюють з червня по серпень. Рослина зрізають на 30-35 см, зв’язують у пучки і сушать в приміщенні або під навісом. На сировину не повинні потрапляти сонячні промені. Після того як листя і квіти висохли, їх подрібнюють і поміщають на зберігання в скляну банку. Можна зберігати сировину в мішечках з льону, бавовни або іншої натуральної щільної тканини. Термін зберігання – 2 роки.

Користь і шкода звіробою

Рослина відноситься до класу малотоксичних, тому його використовують для лікування дорослих і дітей. Користь звіробою:

  • допомагає позбутися від гіпертонії;
  • є натуральним афродизіаком;
  • відновлює нервові волокна;
  • нормалізує вироблення мелатоніну;
  • зменшує запалення.

Будь-які ліки корисно для здоров’я тільки в певних пропорціях. Якщо їх перевищити, виникнуть серйозні побічні ефекти. Шкода звіробою:

  • сильно підвищує артеріальний тиск;
  • у великій концентрації викликає емоційну лабільність або підвищену збудливість;
  • прискорює виведення корисних речовин з організму;
  • при недотриманні циклічності прийому порушує роботу гормональної системи.

лікарські властивості

Речовини, що входять до складу рослини, сприятливо впливають на здоров’я людини. Лікувальні властивості звіробою:

  • має антибактеріальну, антисептичну, протизапальну, жовчогінну дію;
  • підсилює регенерацію ран, тріщин, виразок, опіків;
  • має виражений антісеборейний ефект при зовнішньому застосуванні;
  • гарне болезаспокійливе;
  • тонізує клітини шкіри і внутрішніх органів;
  • нормалізує роботу травної системи;
  • вбиває паразитів (глистів і т. д.).

Хімічний склад

Рослина містить вітаміни, антиоксиданти, мінерали, флавонові з’єднання. Хімічний склад трави:

  • дубильні речовини;
  • флавоніди;
  • мирцен;
  • ретинол;
  • токоферол;
  • нікотинова і аскорбінова кислоти;
  • цинеол;
  • алкалоїди;
  • гераниол;
  • пінени;
  • каротин;
  • фітонциди;
  • рутин;
  • сапоніни;
  • гиперозид;
  • кумарин;
  • кверцитин, ізокверцітін;
  • азулен;
  • гиперицин.

Від чого допомагає звіробій

Рослина підходить для лікування багатьох хвороб. Звіробій допомагає при наступних станах:

  • сильному больовому синдромі;
  • запаленні зовнішніх тканин і внутрішніх органів (гнійничкових хворобах, гаймориті, інфекціях сечостатевої системи, абсцес, геморої);
  • безсонні, мігрені, тривожності;
  • надмірної жирності шкірних покривів;
  • запаленні жовчного міхура, проблеми з шлунково-кишкового тракту, викликаних вірусами і хронічними захворюваннями.

Застосування в лікувальних цілях

Рослина використовують у традиційній і народній медицині, аллопатии. Звіробій застосовують для лікування:

  • запальних захворювань ротової порожнини (ангіни, стоматити, фарингіти);
  • депресії, безсоння, психозу;
  • гострих і хронічних хвороб травного тракту і кишечника (здуття, гастриту, гепатиту, проносу, печії);
  • хвороб хребта і суглобів (ревматизму, артриту).

Дозування залежить від захворювання. Жінки вживають до 400 мг сухого кошти щодня. Для чоловіків дозування збільшується до 600-800 мг. Звіробій дітям дають з 12 років після консультації з лікарем. Якщо вік дитини менше, то цю траву не призначають. Дітям щодня дають не більше 150 мг сухого кошти.

У традиційній медицині

Корисні властивості звіробою використовують у фармакології. На основі цієї рослини виробляють антидепресанти та седативні препарати. У аллопатии траву використовують для зміцнення імунітету, нормалізації роботи серця. Приклади лікарських засобів:

  • Лайф 900.
  • Геларіум Гіперикум.
  • Нейроплант.
  • Депрівіт.
  • Негрустін.
  • Новоиманин.

Застосування звіробою в народній медицині

Траву використовують у вигляді відварів, примочок, зовнішніх сумішей, настоянок, мазей. Більший ефект дадуть суміші з декількох цілющих трав (м’яти, ромашки, бузини і т. Д.). Знахарі звіробоєм лікують:

  • рак;
  • гастрит;
  • запалення жовчного міхура;
  • жовчнокам’яну хворобу;
  • різні види аритмій;
  • алкоголізм.

У косметології

Рослина тонізує клітини шкірних покривів. Звіробій для шкіри використовують при наступних проблемах:

  • Акне. При вугрової висипки корисно обробляти обличчя звіробійним лосьйоном або відваром трави щодня. Через 7-10 днів прищі і вугрі пройдуть.
  • Лупи та облисіння. Одну третину склянки настою вживають за 10 хвилин до їжі 2 рази на добу. Цим же засобом здійснюють ополіскування волосся.
  • Лущення шкіри. Для пом’якшення шкірних покривів використовують настій. Його наносять кожні 2 дні на шелушащиеся місця.
  • В’янення шкіри, зморшки. Настоєм рослини розводять червону або рожеву глину до консистенції сметани. Отриману маску наносять на обличчя на 15-20 хвилин. Засіб справляється з неглибокими мімічними зморшками, тонізує шкіру.

народні рецепти

Цілителі готують різні препарати на основі звіробою. Народні рецепти:

  • Чай із звіробою. В заварний чайник кладуть 1 чайну ложку трави і заливають 250 мл окропу. За бажанням додають мед, квіти липи, жменю суниць або малини. Одержаний чай використовують для відновлення імунітету, лікування застуди, що починається.
  • Відвар рослини. В емальовану каструлю поміщають 1,5 столові ложки сухої трави, а потім заливають склянкою гарячої води. Ємність з завареним рослиною підігрівають 20-30 хвилин на водяній бані. До кипіння відвар доводити не можна, інакше частина корисних речовин зруйнується. Засіб використовують відразу.
  • Настій. 2 столових ложки сушеної або свіжої трави заливають склянкою окропу. Рідина настоюють 3-4 години в темному місці, а потім вживають по 15-20 мл 3 рази на день.
  • Настоянка звіробою (екстракт). Траву наполягають на горілці або спирті в співвідношенні 1 до 10 або 1 до 7. Настоюється засіб 3 доби в темному місці. Спиртову настоянку перед вживанням розводять 50 мл води.
  • Звіробійне масло. Квітки рослини наполягають на маслі оливи, персика, мигдалю або жожоба в співвідношенні 1 до 2 на протязі 3 тижнів. Готовий продукт використовують для компресів.

Лікування звіробоєм захворювань

У правильних пропорціях звіробій впорається з мікробами, зміцнить імунітет, зніме запалення. Траву застосовують для лікування:

  • застуди;
  • гінекологічних захворювань;
  • імпотенції;
  • вітіліго;
  • хвороб шлунково-кишкового тракту (ШКТ);
  • сечостатевої системи.

Для полоскання горла

Рослина має виражену протимікробну дію, ефективно проти стрептококів, стафілококів та інших мікроорганізмів. Для усунення больового синдрому або неприємного запаху з рота використовуйте відвар або настій трави. При хвороби полоскання повторюють від 3 до 10 разів на добу. Ковтати засіб не можна. При неприємному запаху з рота настій використовуйте після чистки зубів.

при застуді

При кашлі і температурі лікарі рекомендують вживати настій на воді. Для його приготування слід 2 столові ложки висушеної подрібненої трави залити склянкою окропу, дати настоятися. Коли рідина охолоне, її проціджують і приймають 3-4 рази / добу. Тривалість лікування – 1 тиждень. Настій підходить для промивання носових пазух при гаймориті.

Звіробій при імпотенції

Відвар рослини приймають за 1-1,5 години до статевої близькості. Для поліпшення ефекту в нього додають м’яту або мед. Народні знахарі вважають, що звіробій і потенція у чоловіків сильно пов’язані. Якщо постійно вживати засоби з цією рослиною, природна вироблення тестостерону знизиться.

при вітіліго

При цій хворобі деякі ділянки шкіри втрачають пігментацію. У деяких пацієнтів частини тіла стають повністю білими. Вітіліго лікують маззю і настоєм на основі звіробою:

  • Для мазі збирають свіжі квітки рослини, щільно їх утрамбовують в скляну банку, а потім заливають маслом холодного віджиму. Суміш залишають на 2 тижні на сонці, а потім процедуру повторюють знову 5 разів. Готової густий маззю обробляють білі плями.
  • Настій приймають 3 рази на день протягом 8 тижнів.

Звіробій в гінекології

Після припікання ерозії шийки матки пошкоджена слизова потребує додаткового догляду. Спринцювання звіробоєм проводять 2-3 рази на день протягом 7-10 днів. Для процедур використовують настій кімнатної температури. Ще один засіб – ватно-марлеві тампони зі звіробійним маслом. Їх вводять на 2-3 години вдень або на всю ніч.

Допоможе звіробій при онкології. Для лікування раку матки і придатків готують таку суміш:

  1. 200 г часнику варять на пару, подрібнюють до кашоподібного стану.
  2. До часнику додають 200 г подрібнених ядер лісової ліщини і 300 г перемелених ядер волоського горіха. Суміш ретельного перемішують.
  3. У суміш додають 25 г солодкового кореня, 25 г звіробійних квіток, 25 г порошкового імбиру, 50 г перемеленого кропу. Всі інгредієнти ретельно перемішують.
  4. Отриману однорідну масу додають в 1 кг меду. Ретельно перемішують.
  5. Вживають готовий продукт по 1 столовій ложці 2-3 рази / день після їжі.

при клімаксі

З приливами під час менопаузи стикаються багато жінок. Щоб їх позбутися, рекомендується робити трав’яний чай. Для цього потрібно:

  • звіробій – 25г;
  • листя меліси – 15г;
  • листя манжети – 15г;
  • квітки деревію – 15г;
  • листя і квітки глоду – 5г;
  • квіти бузини – 5г;
  • квіти волошки -3г;
  • квітки календули – 2г.

1 столову ложку збору заливають 1 літром окропу. Трав’яний чай п’ють 2 – 3 рази на день до їди. При депресивних станах народні цілителі рекомендують вживати спиртову настоянку. Засіб приймають до їжі по 20 крапель 3-4 рази на день.

Звіробій як заспокійливе

Гіперицину – речовина червоного кольору, широко застосовується при терапії депресії, підвищеної тривожності та інших психічних захворювань. Це з’єднання разом з гіперфорин міститься в зверобое.

Заспокійливі препарати з цією травою вперше були випущені в 1998 році в Німеччині. У домашніх умовах готують настойку за рецептом вище. Курс лікування – 1 місяць.

Настоянку приймають по 10-12 крапель 3 рази / день перед їжею.

При захворюваннях шлунка

Звіробій добре допомагає від гастриту, проносу, холециститу за умови його регулярного прийому. Особливості лікування хвороб шлунка:

  • При загостренні гастриту допоможе настій. Його п’ють по 15 мл перед кожним прийомом їжі.
  • Пронос лікують сумішшю звіробою, м’яти, чебрецю, липи, шипшини. Перераховані трави змішують між собою в рівних пропорціях. 2 столові ложки отриманої суміші заварюють 500 мл окропу, настоюють 30 хвилин, а потім проціджують. Щодня випивають не менше 200 мл відвару.
  • При холециститі користь звіробійного чаю помітна відразу. Засіб є спазмолитиком і жовчогінним засобом. П’ють його на голодний шлунок 3 рази / добу.
  • При хронічних хворобах печінки вживають настій 3 рази / день по 125 мл. Курс терапії – 1,5 місяця. Його повторюють 2 рази на рік. Рослина прискорює регенерацію клітин печінки, покращує судинний кровообіг, знімає спазми.

Звіробій для печінки і нирок

При жовчнокам’яній і сечокам’яній хворобі вживають звіробійний настій. Концентрація лікувальних речовин тут нижче, але в такій формі звіробій більш корисний проти каменів. Настій вживають по 100 мл 3 рази / день протягом місяця. Засіб стимулює загоєння пошкоджених сечогінних і жовчогінних каналів.

лікування циститу

Столову ложку звіробою заливають склянкою окропу, накривають рушником, залишають на 20 хвилин. Одержаний відвар проціджують, приймають по 1/4 склянки 3 рази на день. Вживають засіб до повного зникнення симптомів захворювання.

Протипоказання і побічні ефекти

Цілющі властивості звіробою проявляються не завжди. З обережністю траву використовувати повинні люди, які страждають від сінної лихоманки. Таким хворим попередньо проводять тест на чутливість. Якщо після контакту з невеликою кількістю рослини реакції немає, можна продовжувати лікування. Протипоказання:

  • Фотосенсибілізація (чутливість до ультрафіолету). Рослина підсилює сприйнятливість шкіри до сонячних променів.
  • Не можна вживати звіробій при грудному вигодовуванні і під час вагітності. Трава робить молоко гірким, містить речовини, здатні негативно вплинути на розвиток малюка. Зовнішні засоби в період гестації і лактації використовувати дозволено.
  • Гіпертензія. Трава сильно підвищує артеріальний тиск.
  • Період відновлення після трансплантації. Речовини з трави провокують відторгнення пересаджених тканин і органів.
  • Прийом протизаплідних засобів. Знижується ефективність контрацептивів.
  • Прийом антидепресантів. Особливо небезпечно комбінувати звіробійні таблетки хворим з маніакальною синдромом. Рослина викликає загострення цієї хвороби.
  • Прийом Індинавір, антикоагулянтів, серцевих препаратів. Трава знижує практично в 2 рази вміст в крові перерахованих ліків. Пов’язано це з тим, що при вживанні звіробійних препаратів відбувається стимуляція печива і нирок, т. Е. Практично всі медикаменти швидше виводяться з організму.
  • втрата координації;
  • запаморочення;
  • нудота блювота;
  • різкі перепади настрою;
  • зниження рівня заліза в крові;
  • сплутаність свідомості;
  • підвищена чутливість до ультрафіолету;
  • запор, діарея, метеоризм.

Передозування та можливі наслідки

При перевищенні рекомендованих пропорцій виникають головні болі, нудота, блювота, болі в епігастрії або печінки, порушення стільця. Специфічного лікування передозування немає. Найкраще відмовтеся від споживання таблеток, чаю або відварів із звіробоєм. При загостренні симптомів викличте швидку. Наслідки сильного перевищення дозування:

  • залозодефіцитна анемія;
  • посилена пігментація шкірних покривів;
  • шкірний свербіж;
  • екзема;
  • інші алергічні реакції.

Відео

Знайшли в тексті помилку?
Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Трава звіробій: лікувальні властивості, користь і шкода

Як корисне лікарська рослина звіробій відомий дуже давно. Ще в давнину медики визнавали за ним чудодійні властивості, що підтвердили відомі свого часу лікарі Феофраст, Парацельс, Фаллопій. У народі відгукуються про зверобое як про «траві від дев’яносто дев’яти хвороб», а сама назва походить від казахського слова «джерабай», що можна перекласти як «цілитель ран». Так як це лікарська рослина, то його безконтрольне застосування може завдати серйозної шкоди організму. Прийом повинен грунтуватися на інструкції і рекомендації лікаря.

Корисні властивості

Звіробій можна назвати головним лікарською рослиною з усіх відомих. У нього дуже великий список цілющих властивостей. За старих часів вважалося, що як без борошна не можна спекти хліб, так і без звіробою не можна вилікувати багато захворювань, і що при попаданні в організм, він сам знав, де потрібно лікувати.

Які ж речовини в складі звіробою наділяють траву такою цілющою силою:

  • вітаміни Е, С, А, Р, РР. Обіх користь написано чимало, тому не будемо багато говорити;
  • флавоноїди впливають на кровоносні судини, підвищують тонус і еластичність стінок. Охороняють епітелій від травм при виплеск гістаміну – біогенного з’єднання, яке вивільняється при запальних процесах, також мають кровоспинну властивістю. Флавоноїди захищають клітини від руйнування мембран і внутрішньоклітинних структур. До того ж флавоноїди посилюють відтік жовчі з жовчного міхура. Мають властивість лікувати кишкові спазми і нормалізувати перистальтику в цілому. Цю особливість звіробою використовують при проведенні рентгена ШКТ – в барієву суміш додають екстракт звіробою, барій швидше переміщається по кишечнику, що прискорює час дослідження;

Звіробій широко застосовується в народній і традиційній медицині

  • таніни надають терпку дію. Пригнічують мікроби і бактерії, стійкі до дії антибіотиків;
  • ефірні масла діють подібно флавоноидам;
  • гиперицин є антидепресантом. Препарати із звіробою можна порівняти за дією з синтетичними антидепресантами, до того ж звіробій не викликає важких побічних ефектів, на відміну від препаратів. Речовина стимулює вироблення клітинами серотоніну, нестача якого провокує тривожні стани і депресії. Антимікробну дію гіперицину здатне впоратися навіть зі стафілококом.

Застосування похідних звіробою полегшує лікування від наркотичної та медикаментозної залежності. Полегшує головний біль та інші.

Порада. Дітям до 12-ти років не варто приймати звіробій, так як трава має вплив на нервову систему, яка у дитини ще не сформована.

шкода звіробою

Звіробій є сильним лікарською рослиною, яке теж має деякі протипоказання. Так що жартувати з травою не варто. У будь-якому випадку обов’язково порадьтеся з лікарем, який призначить правильне дозування.

  1. Звіробій може впливати на швидкість реакції, тому тим, хто за кермом, варто бути особливо уважними. Також до побічних явищ відносять можливу сплутаність свідомості і неспокій.
  2. Індивідуальна непереносимість, можлива алергія і кишковий розлад.
  3. Не можна використовувати масло звіробою, як засіб для засмаги. Компоненти звіробою підвищують чутливість шкіри до сонячних УФ променів, що загрожує сонячним опіком, гіперпігментацією або появою дерматиту.
  4. Не можна застосовувати звіробій вагітним жінкам, так як трава має негативний вплив на плід. Під час годування грудьми також варто утриматися від прийому звіробою. Вагітним жінкам краще утриматися від застосування звіробою
  5. Не варто приймати препарати зі звіробоєм людям, що мають проблеми з тиском. Рослина тонізує стінки кровоносних судин і може спровокувати підвищення артеріального тиску. Особливо це відноситься до курсів тривалого прийому похідних звіробою.
  6. Тривале застосування концентрованого відвару може спровокувати гастрит.
  7. Вважається, що звіробій знижує ефективність оральних засобів контрацепції, так як впливає на засвоєння гормонів організмом.
  8. Звіробій може знижувати терапевтичний вплив інших препаратів, тому консультація лікаря обов’язкова.

Інструкція

Похідними звіробою можна вважати масло, мазь, відвар, чай, спиртові настоянки, безліч препаратів виготовляють на основі екстракту цієї трави:

  • масло звіробою застосовують як засіб, який знезаражує і стимулює відновлення тканин. Ним лікують опіки, гнійні запалення, рани, забої. Широко застосовують в косметології. У стоматології застосовується для догляду за порожниною рота. Масло можна приготувати самостійно або придбати в аптеці;
  • готову настойку також можна придбати в аптеці. Народні знахарі настоянкою лікують мало не всі хвороби. Застосовують по кілька крапель до їжі. Настоянка лікує ревматичні захворювання, ангіну, захворювання кишечника, депресії, передменструальний синдром, тривожні розлади. Самостійно настойку виготовляють з однієї частини рослини і п’яти частин спирту. Настоюють два тижні;

Настої і відвари звіробою без праці можна приготувати своїми руками

  • відвар має подібне дію з настойкою. Використовують при захворюваннях шлунково-кишкового тракту: гастритах, проносах, виразках, кишкових кольках, геморої. При захворюваннях печінки, хворобах жовчного міхура, запаленнях ротової порожнини і для зміцнення ясен, при безсонні, циститі і жіночих захворюваннях. Відвар додають у ванну при алергіях і шкірних хворобах. Готують відвар з ложки трави на склянку води, заваренной на водяній бані протягом 15 хв.

Порада. Настоянки і відвари дають хороший результат при туберкульозі легень.

Відгуки та рекомендації

Найчастіше звіробій застосовують в суміші з іншими рослинами. Звіробій дуже обережно слід застосовувати спільно з іншими ліками, особливо з иммуносупрессантами і антидепресантами. Поєднання з деякими препаратами може призвести до тяжких побічних ефектів.

Звіробій має жовчогінні властивості, тому спочатку переконайтеся, що в жовчному міхурі немає каменів. Настоянка може зрушити їх з місця, камінь закупорить протоки і погіршить ситуацію.

Тому не варто експериментувати зі своїм здоров’ям і займатися самолікуванням, тільки лікар на основі діагнозу зможе правильно призначити курс лікування.

Користь і шкода звіробою: відео

Лікувальні властивості звіробою: фото

Корисні властивості і протипоказання трав’яного чаю із звіробою

Душа співатиме, а тіло здороветь, якщо навчитися заварювати чай із звіробою. Цілющий відвар зміцнює імунітет і нервову систему, сприяє омолодженню організму і нормалізації гормонального фону. «Молодецкая кров» заграє в жилах, якщо правильно приймати звіробій, мудро використовуючи його лікарські властивості для комплексного оздоровлення.

Пий звіробійний чай – здоров’я шанують!

Чай зі звіробоєм – трав’яний еліксир здоров’я. На Русі вважалося, що рослина здатна відганяти нечисту силу, оскільки зросла з вирваного пера і крапель крові Жар-Птиці.

Середньовічні лікарі призначали відвар з суцвіть звіробою хворим, що страждають важкою формою меланхолії – душевні страждання, викликані фізіологічними причинами, ставали менш інтенсивними.

А степові знахарі застосовували свіжий сік рослини для лікування гнійних ран, робили з листя знезаражувальні компреси.

Любителі трав’яних чаїв знають, що звіробій становить основу безлічі лікувальних зборів, що дозволяє приймати рослина, не займаючись детальним вивченням його властивостей. Однак трав’яні чаї приносять не тільки користь, але і можуть засмучувати протипоказаннями. Не варто пити напій, в нешкідливості якого ви не впевнені на 100%.

Користь звіробійних напоїв

Сміливо приймати звіробій можна в помірних дозах при відсутності індивідуальної нестерпності. Використовується тільки свіжий відвар – правильний настій повинен мати трохи відчутну гірчинку, яка повністю перекриє смаком інших трав збору. У «чистому вигляді» напій приймають невеликими порціями, розбавляючи водою для уникнення зайвої фортеці.

Лікарська користь рослини обумовлюється значним складом:

  • ефірні масла (гиперицин), каротин і дубильні речовини;
  • флавоноїди (природний антиоксидант, протимікробний засіб);
  • кислоти (аскорбінова, нікотинова, ізовалеріанової);
  • вітаміни (групи С, Р і РР), токофероли (вітамін Е) і холін (вітамін В4);
  • церіловий спирт і алкалоїди.

Чай із звіробою позбавляє від маси проблем, якщо приймати його в помірних дозах близько двох-трьох тижнів. При лікуванні хронічних захворювань, після тижневої перерви і узгодження з лікарем, курс повторюється. Чутливим людям, схильним до алергії, варто зменшити денну дозу до 1 чашки слабкої заварки.

Від чого рятує звіробій?

  • Природний антидепресант. Користь звіробою особливо відчутна при неврозах, хронічної втоми або депресивних розладах. Більш позитивного чаю годі й шукати, його прийнято приймати в кризових ситуаціях. Дозування збільшують до 5 чашок в день, скорочуючи курс до тижня. Ліки перешкоджає психічного виснаження, заспокоює нервову систему.
  • Гормональний контроль. Юним дівчатам можна приймати звіробій за тиждень до передбачуваного початку менструації – рослина знижує хворобливість, зменшує інтенсивність гормональних коливань, сприяє нормалізації циклу. Не менш корисний звіробій для жінок, які переживають клімакс. Слов’янські ведуньі називали його «кровавніком» або «червоною травіца», радячи приймати збалансований (в рівних пропорціях) трав’яний відвар з меліси, звіробою і хмелю.
  • Розумова діяльність. Дітям шкільного віку і чоловікам, зайнятим розумовою працею, варто приймати звіробій вранці (розведений навпіл з мелісою). Чарівні властивості чаю покращать концентрацію уваги, позбавлять від розумового перенапруження, допоможуть мислити ясно. Якщо напій підсолодити медом, пити його буде одне задоволення!
  • Нормалізація тиску. Чоловікам і жінкам, які займають відповідальні посади, звіробій допомагає впоратися з головними болями, викликаними стресом (за рахунок нормалізації внутрішньочерепного тиску). Якщо при перевтомі виникають запаморочення або мігрені, варто в напружені періоди пити корисні відвари з звіробою, ромашки і м’яти.
  • Швидка допомога травленню. Відчутна користь від прийому звіробою спостерігається при гастритах, виразках і підвищеної кислотності. Будучи м’яким антиоксидантом, рослина покращує роботу всієї травної системи, виводить з організму токсини і знижує больові симптоми. Лікарські властивості дозволяють використовувати його при дієтах – рослина покращує обмінні процеси, що сприяє схудненню.
  • Простудні захворювання. Антибактеріальні властивості звіробою дозволяють успішно використовувати його для лікування отиту, риніту, кашлю і болю в горлі. Від застуди не залишиться сліду, якщо при перших симптомах використовувати рослинні відвари (зовнішньо і внутрішньо). Неоціненна користь звіробійного чаю дітям старшого шкільного віку – відвари прекрасно зміцнюють імунітет і дозволяють легше пережити епідемії грипу.
  • Стоматологічні проблеми. У стоматології чай із звіробою приймають в якості підтримуючого засобу при лікуванні стоматиту і пародонтиту. Міцну заварку рослини використовують для полоскання ротової порожнини, щоб зняти запалення і зменшити больові відчуття.

Користь такого чаю очевидна, але приймати його потрібно правильно – дотримуючись помірну дозування, грамотно комбінуючи з іншими лікарськими рослинами.

Шкода напоїв на основі звіробою

Шкода звіробою може бути викликаний індивідуальною непереносимістю, передозуванням, або неправильним заварюванням. Слід враховувати всі протипоказання, щоб отримати від звіробою бажану користь, а не шкоду.

  • Передозування. Звичайного чаю не буває багато, а ось лікарські настоянки вимагають вкрай помірного споживання. Шкода від трави може проявитися при тривалому прийомі, тому обмежуйте лікувальний курс: тижнем при позбавленні від легких проблем зі здоров’ям, двома-трьома тижнями при хронічних або гострих формах захворювань.
  • Дітям. Гранично обережними необхідно бути, якщо відвар готується дітям, організм яких гостріше реагує на лікарські рослини. Дозування рецепта трав’яного чаю маленьким дітям повинна бути в 2-3 рази менше, ніж для дорослих. А найкраще, враховуючи протипоказання, відмовитися від його прийому повністю або приймати тільки після консультації з педіатром. Як правило, на упаковці з трав’яним чаєм із звіробою вказується обмеження для дітей у віці до 12 років.
  • Несвіжий напій. Чай із звіробою може сильно нашкодити, якщо пити несвіжий перетримати напій. Настоюючись, рослина «віддає» воді зайва кількість дубильних речовин, кислот і барвників, від чого можна заробити алергічний шок, серйозний розлад кишечника або «посадити» печінку і нирки.

Звіробій можна пити тільки свіжим. Після простоювання більше доби напій не придатний для внутрішнього застосування. Втім, можна використовувати «перестояла» рідина для протирання проблемної шкіри або створення компресів для ран.

  • Підвищена чутливість. Незвичайний шкоди завдає чай із звіробою людям зі світлою шкірою – рослина підвищує чутливість до сонячного випромінювання. Чи збираєтеся на пляжний відпочинок або плануєте тривалу роботу на дачі? Відмовтеся від чаїв зі звіробоєм, щоб не заподіяти шкірі відчутної шкоди у вигляді сонячних опіків, утворення пігментних плям або алергічної висипки.
  • Зниження потенції. Тривале застосування звіробою заподіює певні незручності чоловікам – спостерігається тимчасове зниження потенції, зменшення сексуального потягу. Шкода носить тимчасовий характер і повністю зникає через тиждень-півтори після припинення прийому.
  • Вагітність і лактація. Звіробій може завдати шкоди формується плоду, оскільки робить регулюючий вплив на обмінні і гормональні процеси. При годуванні груддю дитина з материнським молоком отримує речовини, що містяться в звіробої, від чого може виникнути алергічна реакція або отруєння.
  • Гіпертонія. Звіробій вражає тонізуючу властивість, яке в 5-6 разів сильніше, ніж кава. Саме тому лікарі рекомендують відмовитися від його вживання гіпертонікам – люди з підвищеним тиском отримають від підбадьорливого чаю тільки шкоду.
  • Несумісність з медикаментами. Не можна ігнорувати медичні протипоказання, приймаючи звіробій. Рослина може принести шкоду в поєднанні з певними лікарськими препаратами – при комбінації фітотерапії з традиційним лікуванням, потрібне схвалення лікаря.

Протипоказання не злякали? Знайдіть свій рецепт чаю зі звіробоєм – створіть власний еліксир здоров’я!

Рецепти трав’яних чаїв зі звіробоєм

Корисні властивості рослини вас вразили, а потенційний шкоди не відлякав? Не поспішайте експериментувати – дізнайтеся, як заварювати звіробій правильно.

Звіробійні напої мають яскраво виражені лікувальні властивості, тому необхідно ретельно відбирати рецепти, віддаючи перевагу найбільш спокійним варіантів.

Базовий рецепт чаю зі звіробоєм

Стандартний спосіб заварювання передбачає використання висушених квіток або листя рослини. Підійде аптечний збір, хоча при можливості краще збирати і сушити його самостійно.

  1. Кип’яченою водою обполосніть окропом фарфоровий або керамічний чайничок.
  2. Заваріть звіробій, слідуючи пропорції 1:40 – чайна ложка цілющої трави (близько 5 г) на склянку окропу (близько 200 мл). Одна порція ароматного лікарського чаю готова.
  3. Витримайте напій 5-10 хвилин, а потім процідіть через ситечко (марлеву тканину), щоб запобігти надмірній концентрації лікарської рослини.

Корисні чаювання можуть обернутися шкодою, якщо ігнорувати реакції організму. Чай дуже гірчить? Не змушуйте себе – розбавте водою і подсластите медом / цукром.

Трав’яні чаї для тіла і душі

Чистий смак звіробою до вподоби далеко не всім людям, тому часто рослина включають до складу різних трав’яних зборів. Не поспішайте чаклувати над травами – пийте чистий чай із звіробою близько 4-5 днів, щоб переконатися у відсутності алергічних реакцій. А потім починайте експериментувати і додавати в напій інші трави.

Поєднання солодкого шипшини і гіркуватого звіробою породжує чудовий антизастудний чай. Напій створюють виходячи з пропорції 2: 1, тобто на 200 мл шипшини необхідно заготовити 100 мл звіробою.

Насипте в заварник чайну ложку сушеного звіробою, потім додайте 2 столових ложки висушеного шипшини і залийте суміш 300-350 мл окропу.

Зачекайте приблизно півгодини і перелийте отриманий чай в іншу ємність.

Якщо в будинку є солодкий сироп з шипшини, то можна заварювати тільки звіробій, а сиропом надавати чаю бажану ступінь солодощі.

Кому в наш час не потрібен рецепт чаю, зміцнюючого нервову систему і допомагає легше переносити стреси? Відмінний спосіб підтримати організм – випивати одну-дві чашки заспокійливого напою.

Придбайте в аптеці сухі квіти звіробою, страстоцвета (пасифлори), лаванди і меліси (допустимо використання свіжої меліси).

Для виготовлення однієї порції напою необхідні 2 чайних ложки звіробою (близько 10 г), по чайній ложці страстоцвета і меліси (10 г), а також половинка чайної ложки лаванди (5 г).

Після трихвилинний заварювання чай переливають в чашки (проціджуючи від трави) і насолоджуються приємним смаком.

Тим, хто страждає на гастрит слід освоїти рецепт звіробійного чаю з кропивою і таволгою. Висушені рослини змішуються в рівних пропорціях, а потім заварюються в міру необхідності.

Подібний лікарський відвар заварюють особливим чином:

  1. столова ложка трав’яної суміші заливається склянкою кип’яченої води (чутливі люди можуть збільшити кількість води до 300 мл);
  2. після годинного відстоювання, напій проціджують і переливають в чисту ємність.

Як правило, рекомендується пити не більше 50 мл (чверть склянки), при цьому консультація лікаря обов’язкова.

Напій приймають за півгодини до їжі, не менше 3 разів на день. Лікувальний курс триває 2-3 тижні. Студентам під час сесії, а також працюючим людям при дедлайни, варто пити подібний чай в якості профілактики.

Індивідуальний підхід до звіробійним чаю

Любителі трав’яних чаїв можуть експериментувати з додаванням різних лікарських рослин до відвару з звіробою. Індивідуальний рецепт, спрямований на усунення конкретних захворювань, може принести величезну користь. Пам’ятайте, що трав’яні чаї варто пити в помірних кількостях і тільки свіжими, тоді Природа відновить ваші сили і відновить здоров’я!

Радимо також почитати: властивості чаю з глоду.

фото: depositphotos.com/rezkrr, rezkrr, Kassandra2, Kassandra2

Чи подобається Вам цей сорт? Корисні властивості і протипоказання трав’яного чаю із звіробою Посилання на основну публікацію

Користь і шкода звіробою. Відвар звіробою для обличчя та волосся

Звіробій – це справжнє диво-рослину, тому що ця трава може підняти настрій, врегулювати роботу шлунка і кишечника і допомогти у відновленні шкіри. Допомога рослина надасть тільки в тому випадку, якщо його приймати правильно. Треба пам’ятати, що звіробій знижує ефективність дії лікарських препаратів. Поговоримо про користь звіробою детальніше.

Хімічний склад трави звіробою

  • Вітаміни: А, С, Е, Р, PP.
  • Макроелементи: залізо, калій, кальцій, марганець.
  • Мікроелементи: алюміній, кадмій, магній, мідь, нікель, селен, свинець, стронцій, хром, цинк.
  • Звіробій також містить дубильні речовини, ефірні масла і смоли, сапоніни, фітонциди, сліди алкалоїдів.

Заготівля звіробою. Коли збирати звіробій

Збирають з червня по серпень. Необхідно зривати верхівку стебла, довжиною 15 – 20 см, разом з квіточками і плодами.

Сушити в тіні, в провітреному приміщенні. Можна скористатися дегідратором (t = 35 – 40 ° С).

Корисні властивості і користь звіробою для організму

  • зміцнює імунітет,
  • активізує травлення,
  • нормалізує метаболізм,
  • профілактика запорів,
  • усуває діарею,
  • бореться з паразитами,
  • лікує гастрит і виразку,
  • є відхаркувальний засіб,
  • покращує роботу серцево-судинної системи,
  • лікує рани,
  • зупиняє кровотечі,
  • знімає спазми судин,
  • знімає запалення слизових оболонок,
  • лікує бронхіт і астму,
  • усуває нічне нетримання сечі,
  • полегшує стан під час ПМС і клімаксу,
  • заспокоює нервову систему,
  • допомагає розслабитися,
  • допомагає відновитися,
  • піднімає настрій,
  • зміцнює коріння волосся,
  • лікує шкірні захворювання,
  • видаляє бородавки,
  • тонізує шкіру,
  • усуває тріщини на п’ятах.

Звіробій допомагає позбутися від багатьох фізичних недуг. При прийомі всередину він допомагає шлунково-кишковому тракту при роздратованому шлунку і кишечнику. Зовнішнє застосування пригнічує запалення, сприяє загоєнню ран, стимулює кровообіг і бореться з бактеріями.

Звіробій – природний антидепресант

У холодну і темну пору року люди часто страждають від депресивних розладів.

Недолік денного світла не забезпечує організм достатньою кількістю вітаміну D, який відповідає за освіту серотоніну. Дефіцит серотоніну може призвести до млявості і депресії.

На щастя, хорошим помічником може стати звіробій. Він є природним регулятором настрою, здатним перемогти депресію.

Вплив звіробою на психіку

Звіробій допомагає від тривоги і страхів, є відмінним відхаркувальний засіб і піднімає настрій. Інгредієнти гіперфорин і гиперицин гарантують антидепресивний ефект.

Цілком очевидно, що звіробій забезпечує підвищене вироблення нейротрансмітерів серотоніну, дофаміну і норадреналіну.

Тому при регулярному і тривалому прийомі екстракту звіробою нормалізується регуляція метаболізму нервової системи.

Чай із звіробою. Як правильно заварювати звіробій

Чай з рослини несе в собі велику користь, але за умови правильного приготування. Найкраще взяти фарфоровий або скляний чайничок. Перед додаванням в нього трави, треба обдати його окропом.

Кількість трави варто брати з розрахунку 1 ч.л. на 1 склянку води. Чай із звіробою повинен настоюватися не більше 15 хв.

Для посилення смакових якостей і лікувальних властивостей чаю рекомендується додавати інші трави, наприклад, листя малини, чорної смородини, шипшина, материнку і ін.

Властивості і застосування масла звіробою

Активний інгредієнт гіперфорин діє не тільки на настрій, але і є відмінним противником бактерій і вірусів. Вміщені в олії звіробою таніни мають знеболюючий ефект при зовнішніх пошкодженнях. Флавоноїди здатні позбавити від запалення.

Приготування масла звіробою

Цілюща масло можна приготувати самостійно. Для цього необхідно 25 г молодого листя подрібнити і залити їх в герметичному прозорому посудині 100 г оливкової олії. Через півтора місяці зберігання в теплому темному місці буде готове лікувальне масло з червонуватим забарвленням, яке слід відфільтрувати.

Протипоказання і шкода звіробою

  • індивідуальна непереносимість,
  • вагітність,
  • годування грудьми,
  • висока температура,
  • висока чутливість до сонця.

Побічні ефекти при прийомі звіробою досить рідкісні – це свербіж і набряк шкіри.

Але людям зі світлою шкірою слід приймати його з обережністю: прийом високих доз препарату в поєднанні з сонячним світлом може спровокувати сонячні опіки.

Крім того, звіробій надає дію відносно інших лікарських засобів. Тому перш ніж приймати рослина, потрібно повідомити про свій намір лікаря. Звіробій підсилює дію антидепресантів і анестезуючих засобів. Він послаблює ефект анти-ВІЛ препаратів, ліків проти раку і серцевих препаратів. Ефект протизаплідних таблеток значно знижується.

Відвар звіробою для особи

Звіробій тонізує шкіру обличчя, надає їй свіжості і допомагає справляти з шкірними висипаннями.

Маска для чутливої шкіри. 0,5 ст.л. звіробою + 0,5 ст.л. ромашки + 0,5 ч.л. оливкового масла. Все змішайте і нанесіть суміш на обличчя. Залиште на 10 хв і змийте теплою водою.

Лосьен для жирної шкіри. 1 ст.л. трави залити 1 склянкою окропу. Дати настоятися 15 хв. Протирайте настоєм обличчя вранці і ввечері.

Лікування шкірних захворювань. Приготуйте настій із звіробою (див. Вище), додайте 5 крапель ефірного масла чайного дерева. Протирайте сумішшю проблемні ділянки.

Від бородавок. Вичавіть сік із звіробою, протирайте їм бородавки 5 7 раз в день протягом 1 тижня.

Відвар звіробою для волосся

Звіробій зміцнює коріння волосся, надає їм блиск.

Для жирного волосся. 3 ст.л. трави залийте 3 л води. Після 30 хв, настій процідіть і можете обполіскувати їм чисте волосся.

Для чутливих волосся. 1,5 ст.л. звіробою + 1,5 ст.л. ромашки залийте 3 л води. Після 30 хв процідіть. Обполіскуйте їм чисте волосся. Змивати не треба.

Цілющі властивості звіробою активно використовуються в фітотерапії. Рослина унікально, і допомагає швидко впоратися з багатьма недугами.

Звіробій (відео)

Звіробій для чоловіків: вплив на потенцію, рецепти для ерекції

Одне з якостей розглянутого рослини полягає в його сприятливий вплив на еректильну функцію чоловіків. Вплив звіробою на потенцію обумовлюється вмістом у траві корисних речовин, що сприяють посиленню лібідо. Відповідно, найбільшу ефективність рослина проявить, якщо еректильна дисфункція була викликана хронічною втомою і стресами.

склад

Щоб зрозуміти, в чому полягає користь звіробою для чоловіків, досить вивчити його склад.

  • флавоноїди – важливі тим, що відновлюють нормальний кровообіг, так як мають судинорозширювальну дію, а також ранозагоювальну і протизапальну;
  • гіперцін – не менш важливий компонент, що володіє противірусною, антідепрессантним і антибактеріальним властивостями, завдяки цьому звіробій може боротися і з стійкими видами інфекцій;
  • аскорбінова кислота – сприяє зняттю запального процесу;
  • кварцетин – один з флавоноїдів, який допомагає нейтралізувати запалення, зняти набряки, стимулює кровообіг і має антиоксидантну дію.

Крім цього, в звіробої містяться інші корисні елементи, що роблять траву прекрасним лікарським засобом для позбавлення від багатьох патологій, в тому числі застосовується і для підвищення потенції. Це дубильні речовини, вітаміни P і PP, кислота нікотинова, ефірну олію, холін.

Цинк – ще одна важлива складова, благотворно впливає на потенцію, а магній в свою чергу підтримує правильну роботу серцево-судинної системи. Додатково до цього в складі звіробою є такі елементи як кальцій, калій, залізо і марганець.

Користь і шкода звіробою для чоловіків

Знаючи про склад – нескладно визначити, як звіробій впливає на потенцію (з позитивною і негативною сторін). Розглянемо це питання більш детально.

Чим корисний?

  • Багатий хімічний склад звіробою наділяє його цілющими властивостями, завдяки яким з його допомогою можна в значній мірі поліпшити стан організму в цілому і всіх його систем зокрема.
  • Це відмінне допоміжний засіб для боротьби з патологіями серцево-судинної, нервової, дихальної та травної систем, а також органів кровотворення.
  • Звіробій, як уже говорилося вище, володіє чудовими антимікробними, протизапальними, ранозагоювальні, кровоостанавліющімі, судинорозширювальними властивостями.

Трава звіробій для підвищення потенції хороша тим, що сприяє активізації залоз внутрішньої секреції, за рахунок чого збільшується синтез гормону тестостерону. А завдяки здатності рослини стимулювати роботу системи кровотворення з’являється стійка ерекція. Перерахованих властивостей цілком достатньо для того, щоб можна було назвати звіробій ідеальним помічником для відновлення еректильної функції чоловіка.

Чи може надати шкоду?

Цілком, якщо застосовувати його неправильно. Тому слід враховувати кілька дуже важливих моментів – вони допоможуть уникнути помилок.

Отже, шкода від звіробою для чоловічого організму полягає в наступному:

  • підвищена збудливість і передчасне завершення статевого акту – це можливо при тривалому застосуванні рослини (курс більше 20 днів);
  • активне зростання волосяного покриву, підвищена секреція сальних залоз – такий розвиток подій можливий при надмірному вживанні настоїв і відварів. Закінчитися це може розвитком жирної себореї і подальшим обласному, фурункульоз і висипом вугрів.

Застосовуючи звіробій для потенції, варто пам’ятати, що все добре в міру.

Чи має протипоказання?

Ще один момент, про який потрібно знати перед вживанням цілющої рослини – протипоказання звіробою чоловікам.

Його не можна використовувати при наявності виразки шлунка і дванадцятипалої кишки, серйозних патологій в роботі серцево-судинної системи і при індивідуальній непереносимості одного або декількох речовин, що входять до складу.

Ідеальним буде варіант з попередньою консультацією у лікаря, який підкаже, чи можна використовувати цей народний засіб.

Як звіробій впливає на потенцію і ерекцію?

З давніх-давен розглядається рослина славиться в як найсильніший афродизіак. Розберемо його основні корисні властивості для представників сильної статі.

Корисні властивості

Звіробій для чоловіків вплив на потенцію надає саме пряме, більшою мірою саме завдяки властивостям афродизиака. Сприяє зняттю напруги і підвищення сексуального потягу.

Також рослина відмінно збільшує чутливість і стимулює ерекцію. Все це можливо завдяки поліпшенню кровообігу і нормалізації роботи нервової системи.

Не варто забувати і про позитивний вплив на вироблення андрогенів.

Погіршує або покращує?

Як вже говорилося вище, звіробій може дати прямопротівоположное ефект, якщо вживати його довше визначеного терміну і в кількості більше, ніж належить. Рекомендується дотримуватися зазначені дозування, тому що надмірне прийняття рослини може стати причиною перезбудження, що в окремих випадках набагато гірше, ніж відсутність ерекції.

Рецепти та особливості застосування

Розібравшись, чи впливає звіробій на потенцію, і як це відбувається, саме час дізнатися способи прийому лікарської трави в боротьбі з такою недугою, як відсутність ерекції або ж її значуще погіршення.

Застосовується рослина в різних формах – на його основі готують настойки, відвари, чаї, застосовують і екстракти. В цілому, тут всі засоби хороші, головне, що вони приготовлені на основі звіробою.

Можливо і зовнішнє застосування. З цією метою використовують ефірну олію і спиртову настойку. Завдяки чому вдається підвищити статевий потяг не гірше, ніж прийом вищеописаних засобів всередину.

З особливостей застосування можна виділити такі моменти:

  • не скорочувати і не збільшувати тривалість лікування;
  • Не зменшується і не додавати обсяг трави в залежності від зазначеної дозування;
  • вживати до їжі, приблизно за годину-півтора;
  • не ризикувати при наявності протипоказань і не приймати звіробій, якщо є хоча б підозри на наявність оних.

чай

Мабуть, найпростіший спосіб застосування рослини. При цьому лікувальні властивості трави звіробій для чоловіків розкриються не менше добре. Необхідно 10 г трави залити окропом і залишити на 30 хвилин. Після закінчення цього часу напій процідити і випити. Рекомендується вживати цілющий чай по 50 мл тричі на добу протягом 2-х тижнів.

При бажанні в чай ​​можна додати лимон, шипшина, чебрець, імбир або мед, щоб поліпшити його смакові якості і зробити ще корисніше для організму.

настій

Однак чай із звіробою для чоловіків – не єдиний хороший рецепт. Також можна приготувати настій на воді або на спирту. У першому випадку буде потрібно столову ложку висушеної трави залити склянкою окропу, остудити, процідити і пити так само, як і чай, тобто 3 рази на добу протягом 14 днів.

Для виготовлення настоянки на спирту потрібно 0,1 кг подрібненого сушеного звіробою залити 0,5 л горілки, ємність закрити і дати настоятися рідини протягом 1-1,5 тижнів. Приймається настій звіробою для чоловіків по 30-40 крапель протягом двох тижнів, потім важливо зробити перерву (мінімум на 30 днів), після чого курс можна повторити, якщо є така необхідність.

відвар

Вважається, що в такому вигляді звіробій менш ефективний, якщо порівнювати його з чаєм або настоянками. Рекомендується використовувати як профілактичний засіб, а не коли проблема вже існує. Крім цього, відвар можна зберігати більше доби, в зв’язку з чим готувати відразу багато не має сенсу.

Для приготування необхідно велику ложку сировини залити склянкою води, поставити ємність на вогонь, дочекатися кипіння і протримати на повільному вогні ще чверть години. Після дати відвару охолонути, процідити його, і приймати тричі на добу протягом 2-х тижнів.

Скільки необхідно пити звіробій, щоб вилікувати потенцію?

Всі представлені вище рецепти говорять про те, що рослина необхідно приймати протягом 14 днів, в якому б вигляді воно не використовувалося. Цей термін вживання є найбільш оптимальним, так звіробій для поліпшення ерекції справді піде на користь, а не на шкоду.

Відгуки чоловіків і лікарів

Мабуть, найкращим способом перевірити ефективність того чи іншого засобу є ознайомлення з відгуками, в яких люди пишуть свою думку щодо тієї чи іншої методики лікування. При бажанні можна вивчити і те, що думають лікарі щодо обраної терапії.

Що кажуть представники сильної статі?

Чоловіки буквально підписуються під кожним добрим словом, сказаним на адресу звіробою, адже ця трава допомагає не тільки налагодити сексуальне життя, але і в цілому поліпшити стан здоров’я.

Ті, хто вже випробував звіробій як засіб для підвищення потенції, радять зробити це і іншим чоловікам, які зіткнулися з проблемами в ліжку.

Думка медичних працівників

Лікарі більш адекватно дивляться на всі проблеми в роботі людського організму і не завжди згодні з лікуванням за допомогою народної медицини (особливо це стосується великих міст).

Однак якщо проблема з ерекцією полягає в частих стресах і втоми, доктора підтверджують, що звіробій дійсно допоможе поліпшити сексуальне добробут чоловіки.

Якщо ж є підозри, що першопричина в іншому, краще звернутися до фахівця.

Тепер, знаючи, чим корисний звіробій для чоловіків, як правильно його готувати і споживати, можна приступати до безпосереднього відновленню чоловічої сили (не забудьте заздалегідь запастися терпінням, тому що миттєвого ефекту очікувати при використанні «бабусиних» рецептів безглуздо).

Про автора

admin administrator