Чи можна полити огірки молочною сироваткою

Авторadmin

Чи можна полити огірки молочною сироваткою

Як правильно годувати сироваткою огірки

Молочна сироватка являє собою рідину, що залишається після того, як молоко згорнеться і його процідити. Цей продукт часто використовують для приготування різної випічки і деяких страв. Але мало хто знає, що він також хороший і на городі. З його допомогою можна не тільки підживити рослину, а й позбутися від багатьох напастей.

Навіщо огірки обприскувати сироваткою?

Молочна сироватка виходить від сквашування молока при виробництві сиру, сирів, казеїну. Основна частина її складу це вода, і тільки 5% мікроелементів, необхідних для росту і розвитку культури.

це:

Також в ній присутні амінокислоти, вітаміни і молочнокислі бактерії.

Що ж дає цей продукт рослині:

  • активно розвивається коренева система-
  • високий приріст зеленої маси-
  • активне формування зав`язі-
  • молочнокислі бактерії разом з лужним рівнем культури створюють захисне поле від хвороб і шкідників-
  • молочні бактерії пригнічують патогенну мікрофлору.

Чи знаєте ви? Якщо обробляти огірки сироватковим розчином під час цвітіння, то можна знизити кількість пустоцвітів.

Терміни і кількість підгодівлі

Досвідчені городники вважають, що найбільшого ефекту можна досягти при чергуванні кореневих і позакореневих підживлень різного виду. Зазвичай перше підживлення рослини рекомендують проводити з появою 2-3 справжніх листочків. У цей період потрібно поєднувати і кореневу, і позакореневе підживлення, щоб молоді огірки змогли зміцніти, сильно не витягувалися і зміцнили свій імунітет.

Висаджена у відкритий грунт або теплицю розсада потребує підгодівлі через півтора тижні після процедури посадки. Наступний раз потрібно підживлювати рослини через два тижні. Потім до розкриття квіток. Останній раз рекомендують поливати рослину живильним розчином під час формування плодів і активного плодоношення.

Позакореневе підживлення бажано проводити через тиждень після висадки саджанців з інтервалом в 5-6 днів, поки рослина не зміцніє і не дасть пару свіжого листя. Подальше обприскування проводиться тільки з лікувальною метою.

Як приготувати розчин з сироватки

Обприскування і підгодівлю огірків не проводять сироваткою в чистому вигляді, так як кисломолочний продукт здатний змінити рівень рН грунту в невідповідну для рослини сторону, що відіб`ється на його розвитку. Тому для таких цілей готують розчин з сироватки.

важливо! Сироватку можна використовувати як покупну, так і отриману самостійно від сквашування молока при отриманні сиру.

пропорції

Залежно від того, для яких цілей ви плануєте застосовувати засіб, буде різна його концентрація. Так, для кореневого вливання розчину підходить суміш 1 частини сироватки з 10 частинами води. Листя обробляти можна більш концентрованим розчином (1: 3). У суміш для обробки листя від шкідників можна додавати і інші компоненти, наприклад, йод.

Покрокова інструкція приготування

Технологія приготування базового сироваткового розчину дуже проста:

  1. Береться необхідну кількість молочного продукту, купленого в магазині або приготованого самостійно, і підігрівається до кімнатної температури (+ 23 . + 25 ° С).
  2. Необхідну за рецептом кількість води також підігрівається до зазначеної температури.
  3. Компоненти ретельно перемішуються.

Як підгодовувати огірки сироваткою

Проводити підгодівлю огірковим кущів сироваткою абсолютно не складно.

В якості добрива

Раніше було згадано, що підгодовуються огірки кореневого та позакореневого способом. Перший варіант краще застосовувати для молодих рослин, щоб вони швидше вбирали корисні речовини. На кущ бажано витратити по літру розчину. Розчин сироватки потрібно вливати під кущ на відстані 50 см від його заснування. За кислотністю грунту потрібно уважно стежити в цей час. Вносити живильний розчин в грунт слід 2-3 рази на місяць.

Другий спосіб більш прийнятний для дорослих кущів, так як вони вже володіють пишною зеленню, через яку активніше всмоктуються поживні речовини. Щоб підвищити поживність суміші можна додати цукор: 100 г / 2 л сироваткового розчину. В таких же пропорціях можна додавати дріжджі, йод, деревну золу.

Для лікування огірків

У лікувальних цілях використовують сироватковий розчин з додаванням йоду. Після обробки такої рідиною рослини на ньому залишається тонка плівка, яка захищає культуру від атаки хвороб і шкідників. На жаль, ця плівка залишається не вічне, тому її необхідно періодично відновлювати.

важливо! Не можна проводити обробку у вітряну погоду, перед опадами або під час них, в спекотні сонячні дні.

Активну обробку бажано починати проводити з липня, так як в цей період зазвичай активізуються всі напасті. Процедуру проводять в ранкові години 2-3 рази на місяць. Також сироватку (2 л / 10 л води) можна застосовувати, щоб не починали жовтіти листя.

Відео: Обробка огірків сироваткою для профілактики хвороб


Які добрива готують на основі сироватки?

На основі молочної сироватки можна приготувати безліч поживних сумішей.

Ось рецепти деяких з них:

  1. рецепт №1. 1 л кислого молока змішується з 9 л води кімнатної температури. У розчин капають 5-6 крапель йоду. Застосовується кілька разів на місяць для прискорення росту культури.
  2. рецепт №2. 50-літрову бочку заповнюють скошеною травою. До неї додають відро попелу. Все заливають сироваткою. Залишають на дві-три тижні бродити в теплі. Для підгодівлі рослини суміш розводять з водою в рівних пропорціях.
  3. рецепт №3. У 2 л сироватки підмішують 5 ст. л. меду, 10 крапель йоду, 1 ст. золи. Всі компоненти добре перемішують і настоюють протягом двох-трьох днів. Застосовують як позакореневе підживлення в період цвітіння.

Корисні поради

Наостанок кілька корисних рекомендацій:

  1. Обробку краще починати проводити в момент старту активного формування зеленої маси.
  2. При обробці під час цвітіння потрібно намагатися, щоб сироватка не потрапила на квіти, так як захисна плівка буде перешкоджати процесу запилення.
  3. Обприскування проводять за пару днів до поливів або опадів, щоб поживні речовини встигли вбратися.
  4. Обприскувати краще не через пульверизатор, так як його сопло можуть забити частинки сиру, присутні в продукті.
  5. Щоб розчин краще зафіксувався на зеленій масі можна підмішувати в нього шампунь.

Чи знаєте ви? Щоб прискорити процес ферментації компосту в нього потрібно додати кисле молоко.

Сироватка – універсальний засіб для вирішення більшості проблем, пов`язаних з вирощуванням огірків. Цей натуральний продукт дозволяє впоратися з різними шкідниками і хворобами, атакуючими культуру, що дуже до речі для тих, хто уникає застосування хімічних препаратів в городі. До того ж він насичує рослина живильними речовинами не гірше комплексних мінеральних добрив.

Застосування молочної сироватки на городі: пропорції та користь для рослин

У наш час прилавки магазинів переповнені хімічною продукцією, при тому, що нам усім так хочеться споживати більше натурального. У зв’язку з цим використання садівниками природних засобів захисту та підживлення овочевих культур стає дедалі актуальнішим. Сьогодні ми поговоримо про застосування молочної сироватки для городу, її користь для рослин та необхідні пропорції.

Користь сироватки для рослин у городі

Молочна сироватка може бути чудовим добривом для овочевих культур. Вона чудово взаємодіє з рослинами та мінеральними речовинами ґрунту, а також з органікою добрив, що вносяться: деревною золою, настоями трав, перегноєм і т.д. Бактерії, що містяться E молочній сироватці, допомагають речовинам, що надходять у ґрунт, швидше перейти у доступні для рослин сполуки, у результаті чого вони краще споживають і засвоюють поживні елементи з ґрунту. Молочна сироватка у саду допоможе прискорити бродіння та надходження поживних речовин з настою бур’янів або кропиви. Вона легко і швидко відновлює мікрофлору ґрунту, стимулює розмноження корисних бактерій ґрунту, а також розкладання рослинних залишків, наприклад, при заоранні сидератів, тим самим зміцнюючи та посилюючи гумусний шар. Потрапляючи на листові пластинки рослин, молочна сироватка здатна створювати захисну плівку та гальмувати розвиток грибної інфекції.

Застосування молочної сироватки у саду та городі

  • кореневе підживлення культур (поливи під корінь);
  • позакореневе (обприскування по листку);
  • обприскування по листових пластинах (для захисту).

Що можна поливати молочною сироваткою?

Полив сироваткою на городі можна здійснювати для будь-яких овочевих культур.

Щоб полити ґрунт під рослинами, удобрюючи їх, необхідно приблизно літр молочної сироватки розвести у відрі води. Для підвищення ефективності складу до нього додають по 15 крапель йоду, таким чином посилюючи обмін речовин у рослин.

Довідка
Для підвищення поживної цінності розчину до нього додають пакетик звичайних дріжджів. Так можна буде отримати найсмачніший урожай.

На 10 літрів отриманої суміші розводять приблизно 300 г. курячого посліду або 500 г. деревної золи. Все це кілька днів настоюють, після чого використовується як підживлення. Під будь-які культури витрачається 250 мл. розчину. Можна використовувати і саму молочну сироватку окремо. Її в кількості 300 мл. виливають під овочеві культури кілька разів на місяць протягом усього теплого сезону – таке підживлення покращує якість ґрунту.

Підживлення молочною сироваткою вважається найбільш ефективним у ті дні, коли спостерігається похмура погода: бактерії у складі добрива розмножуються ефективніше, а вода сприяє більш глибокому проникненню сироватки у ґрунт. Кількість молочної сироватки необхідно регулювати залежно від поживності грунту. Якщо ґрунт сильно втомлений, кількість добрива та доз внесення збільшують удвічі (обробляють не двічі на місяць, а раз на тиждень).

Як обприскувати сироваткою овочеві культури?

Сироваткою можна обприскувати овочеві культури, використовуючи її як позакореневе підживлення або як захист від грибної інфекції – це корисний вид обприскувань.

Для боротьби з грибною інфекцією, включаючи борошнисту росу та фітофтору, необхідно приготувати розчин:

  1. У відро води додати два літри молочної сироватки.
  2. Для підвищення прилипання розчину, щоб він був максимально ефективним і довго утримувався на листі, у суміш кладуть шматок господарського мила, попередньо натерши його.
  3. Отриманою сумішшю у вечірній час обробляють листові пластинки, як з верхнього боку, так і з нижньої.

Для використання сироватки як позакореневе підживлення готують густіший розчин:

  1. На відро води виливають два літри молочної сироватки.
  2. У цей раз не слід додавати в розчин господарське мило.
  3. У розчин можна додати деревної золи у кількості 250 г. на відро, тоді ефективність позакореневого підживлення буде вищим.

Таке підживлення необхідно проводити до або після цвітіння рослин у вечірній час, добре змочуючи поверхню листових пластинок. Підживлення можна робити кілька разів на місяць.

Полив огірків молочною сироваткою

Огірки мають велику поверхню листових пластинок, тому у даному випадку доречний як полив під корінь, так і обприскування листя з метою захисту від грибної інфекції та для здійснення позакореневого підживлення. Зазвичай добриво огірків молочною сироваткою проводять чотири рази на сезон. Найперше підживлення можна провести через тиждень після висадки розсади огірка на ділянку.

Як приготувати розчин для першого підживлення огірків:

  • у відрі води розчинити літр молочної сироватки;
  • додати туди 5 крапель йоду та 250 г. деревної золи.

Друге підживлення можна провести до початку цвітіння, коли сформуються бутони:

  • У відрі води розчинити 1,5 літра молочної сироватки.
  • Додати 150 г. деревної золи.

Норма підживлення: по 200 мл. під кожен кущ.

Третє підживлення проводять відразу після цвітіння: достатньо буде літра молочної сироватки на відро води та 5 крапель йоду. Норма підживлення: по 250 мл. під кожну рослину.

Четверте підживлення можна провести під час дозрівання перших плодів: 2 літри молочної сироватки на відро води та по 300 мл. під кожен кущ. Можна замінити обприскуванням сумішшю того ж складу.

Довідка
Якщо додати в розчин половину шматка господарського мила, його можна використовувати як захист огірка від борошнистої роси.

Полив томатів молочною сироваткою

Томат має порівняно невелику площу листя, а значить, акцент краще зробити на кореневому підживленню. Також культуру обприскують від фітофтори.

За сезон проводять чотири підгодівлі та два обприскування:

  • Перше підживлення томатів проводять через десять днів після висадки розсади у ґрунт розчином двох літрів молочної сироватки у відрі води з додаванням 300 г. деревної золи. Норма: 250 мл. під кожен кущ.
  • Друге підживлення рекомендується здійснювати на початку цвітіння. Літра молочної сироватки вистачить на відро води. Норма: 300 мл. під кожен кущ.
  • Утретє томати удобрюють відразу після закінчення цвітіння: півтора літри молочної сироватки на відро води. У суміш можна додати п’ять крапель йоду та 350 г. деревної золи. Норма: 250 мл. під кожен кущ.
  • Четверте підживлення доречне під час активного зростання зав’язей або на початку дозрівання плодів. Знадобиться півтора літра молочної сироватки на відро води та 200 г. деревної золи. Норма: 300 мл. під кожен кущ.

Довідка
Такий небезпечний шкідник томатів, як колорадський жук, також уникає рослин, обприсканих молочною сироваткою.

Перед цвітінням та у період дозрівання плодів рекомендується провести дві обробки від борошнистої роси:

  1. Взяти 1,5л. молочної сироватки на відро води.
  2. Додати 10 крапель йоду.
  3. Поступово обприскати листя у вечірній час.
  4. Для прилипателя можна розвести у воді шмат господарського мила.

Про автора

admin administrator