Солянка при грудному вигодовуванні

Авторadmin

Солянка при грудному вигодовуванні

Чи можна схуднути при грудному вигодовуванні

Ви напевно чули, що годування грудьми спалює калорії, але про який саме спалюванні калорій йде мова? І що це означає для післяпологового схуднення? Ось що вам потрібно знати.

Перш за все варто пам’ятати – все тала різні, а значить, масове прагнення швидше «прийти в норму» після пологів, не повинно стати ідеєю фікс і вплинути на ставлення до власного тіла, якщо цього не відбувається. Дайте собі час, адже вагітність і пологи – робота не з легких. Зараз набирає обертів зовсім інший підхід – подяку своєму тілу, прийняття його і подяку. Проте, годування грудьми це серйозне навантаження, пов’язана з втратою калорій і цілком логічно, що воно може вплинути на вагу. Але все не так однозначно.

Скільки калорій спалюється при грудному вигодовуванні?

Точну відповідь на це питання ніхто не зможе дати. А все тому що велике значення має кількість годувань, а так само індивідуальні особливості організму.

«Виключне грудне вигодовування зазвичай спалює близько 500-700 калорій в день, і менше при частковому грудному вигодовуванні», – каже Кесія Гейтер, доктор медицини, яка має подвійний сертифікат з акушерства-гінеколога і медицині материнського плода.

При цьому доктор Гейтер підкреслює, що генетичні та метаболічні фактори можуть вплинути на це число, тому сприймайте це як узагальнення.

Що це означає для потреби матері в калоріях?

Харчування мами під час грудного вигодовування критично важливо, тому, навіть якщо зовсім неможливо відірватися від новонародженого, особливо в перші дні вдома, ні в якому разі не можна забувати про власний харчуванні. Організм матері-годувальниці жінчині виконує величезну роботу, і для відновлення потрібні додаткові калорії.

«Споживання калорій має становити не менше 1500-1800 калорій в день – можливо, більше, якщо жінка більш активна», – говорить доктор Гейтер.

Крім того, якщо пологи були складними, організму потрібно ще більше енергії для післяпологового відновлення. Втім, ваше тіло і саме підкаже, що у нього зросли потреби – будь-яка мама, яка годує або годувала грудьми скаже, що апетит у цей період посилюється, а спрага особливо сильна після годування. Прислухайтеся до себе і відмовляйте в необхідному.

Отже. чи допомагає грудне вигодовування схуднути?

Можливо. Але фахівці рекомендують не особливо замислюватися про це. «Грудне вигодовування не слід розглядати як механізм втрати ваги», – говорить доктор Гейтер. «Це має незначний вплив на жирові відкладення і загальну масу тіла для більшості добре харчуються жінок. Це може допомогти вам трохи швидше відновити вагу, який був до вагітності, але, знову ж таки, це залежить від способу життя жінки ».

Якщо ви мама немовляти, у вас є достатньо приводів для занепокоєння і час, необхідний для того, щоб знову надіти джинси скинни, не обов’язково має бути одним з них. У той же час природно хотіти знову відчути себе собою після пологів, і цього ніхто не заперечує. Але якщо ваша мета – годування грудьми, то потрібно розуміти дієти для схуднення, відмова від нормального харчування заради спалювання калорій може не тільки зменшити кількість молока, а й погіршити його якість.

Висновки

Отже, який же висновок роблять фахівці? Незважаючи на те, що при годуванні грудьми дійсно спалюється чимало калорій, але так само необхідно повноцінне харчування для їх відновлення. Деякі жінки дійсно втрачають вагу при грудному вигодовуванні, але це залежить від особливостей конкретного організму.

І важливо так само розуміти – вага не обов’язково критерій здоров’я, особливо в післяпологовий період, і не варто орієнтуватися на модні тенденції і прагнути якнайшвидше повернути колишню фігуру. Як би важко не було протистояти суспільному тиску, поставтеся до себе і свого тіла з любов’ю і повагою, воно це заслужило.

Проблеми при грудному вигодовуванні: причини та способи їх подолання

Що таке лактація та від чого прибуває молоко у грудях

Лактація – це період найтіснішого контакту мами та дитини, під час якого утворюється та накопичується материнське молоко в молочних залозах жінки і періодично виділяється при прикладанні дитини до грудей. Після народження дитини і відходження плаценти запускається процес – лактогенез, і в середньому на 2-5 добу після пологів в грудях з’являється молоко.

Які відчуття коли прибуває молоко? Груди стають твердими, може бути відчуття поколювання, розпирання в молочній залозі, вони стають гарячі на дотик. Важливо в цей момент правильно прикласти малюка до грудей, щоб його смоктання було ефективним і в грудях не було лактостазу.

Основні проблеми при грудному вигодовуванні в перші дні

Перші проблеми з грудним вигодовуванням найчастіше викликані неправильним прикладанням грудей.

Тріщини сосків через подряпини та недостатньо глибоке прикушування грудей також можуть призвести до недостатнього випорожнення грудей, що може призвести до накопичення молока, що, у свою чергу, може спричинити запалення грудей.

Ще однією причиною проблем при грудному вигодовуванню є затримка лактогенезу, коли немає молока в грудях в перші дні після народження малюка. У таких випадках, коли виникають якісь труднощі, перше за все потрібно заспокоїтись. Ми знаємо, що молозиво в грудях вже є і тому важливо дитину прикладати до грудей максимально часто, для того, щоб вона з’їдала це “рідке золото”. Можливо навпаки, молока багато, груди наповненні, тверді і дитині важко захопити сосок з ареолою, таке часто трапляється. Також можуть бути різні ситуації з боку дитини, якщо вона народилась передчасно, з малою вагою, має гіпотонію, якісь гострі захворювання – це також може складати труднощі в вигодовуванні з перших днів. Дуже важливо, щоб в цей момент труднощів була підтримка від медичних фахівців.

Важливість правильного прикладання до грудей

Важливість правильного прикладання до грудей надзвичайна. Правильне прикладання до грудей буде впливати на ефективне засмоктування молочка дитиною. В цей момент дуже важлива передача знань від медичних працівників до породіллі, яке положення під час прикладання буде зручним для мами та дитини, як правильно вкласти сосок та ареолу в ротик дитини, як часто треба пропонувати груди дитині. Нюансів дуже дуже багато і вони можуть бути досить індивідуальними. В медичному центрі Веселка з великою любов’ю допоможуть розібратись в усіх питаннях.

Як зрозуміти що дитині не вистачає молока

Часто можна почути такі поради, як визначити чи в грудях є молоко, як зважити дитину до та після годування, зцідити груди і подивитись скільки там є молока. Ці методи є неінформативним, а деколи і шкідливими, мами бачать цифри, які їм здаються замалими, стресують, їм може здаватись що в них пропадає молоко в грудях.

Основним показником, що дитині не вистачає молока є недостатнє набирання ваги дитиною. В разі виникнення такої ситуації, вам варто звернутись вашого педіатра/сімейного лікаря, або до консультанта з грудного вигодовування, які є в кожному відділенні Веселки у м. Львів, і фахівець зможе розібратись в причині поганої прибавки ваги дитиною. Також при Патронажі новонародженого педіатр зможе відповісти на будь-які питання, які у вас виникатимуть стосовно вигодовування.

Способи посилення лактації

Часто кажуть, що “молоко з’являється в голові матері”. Ваша мотивація та віра в себе є найважливішими факторами для успішного грудного вигодовування. Якщо ви переконані в необхідності грудного вигодовування і готові долати труднощі, інші перешкоди можна легко подолати.

Стрес – найбільший ворог грудного вигодовування. Прагніть усунути джерела стресу, а якщо це неможливо, навчіться знаходити позитивні емоції у всьому, що ви робите. Знайдіть час у своєму дні, щоб зайнятися улюбленою справою, наприклад, дихальною гімнастикою, почитати улюблену книгу або піти на прогулянку. Уникайте стресових думок. І не забувайте створювати дитині гарний настрій перед годуванням.

Обов’язково використовуйте можливість подрімати або зробити невелику перерву.

Якщо ви втомилися або роздратовані, ви точно не зможете підтримувати високий рівень грудного вигодовування. За можливості звертайтеся за допомогою. Попросіть подругу-матусю, чоловіка або бабусю допомогти вам погуляти з дитиною або прибрати. Використовуйте цей час, щоб відпочити, подрімати або іншим чином розслабитися.

Зверніть увагу на те, чи правильно малюк смокче груди. Спробуйте знайти положення, в якому дитина може смоктати і спорожняти груди найбільш ефективно.

  1. Годуйте дитину, коли вона цього хоче або коли ви відчуваєте, що це необхідно. Чим частіше ви годуєте грудьми, тим більше у вас буде вироблятися молока для задоволення потреб дитини.
  2. Не уникайте нічних годувань.

Нічні годування, хоч і виснажливі, є основним фактором, що впливає на частоту грудного вигодовування. Рівень пролактину в крові найвищий вночі, і чим вищий рівень цього гормону, тим більше молока виробляється.

  1. Годування обома грудьми. Намагайтеся годувати дитину обома грудьми під час кожного годування. Це дасть вашому організму інформацію, необхідну для збільшення вироблення молока.
  2. Зціджуйте груди. Не дозволяйте дитині спати під час грудного вигодовування. Спробуйте ніжно полоскотати щоки дитини, щоб заохотити її їсти більше. Якщо дитина не зціджує груди, використовуйте молоковідсмоктувач. Це полегшить грудне вигодовування.
  3. Не давайте дитині додаткових напоїв. Немовлята на грудному вигодовуванні не потребують додаткових напоїв. Грудне молоко – це і їжа, і напій. Годуйте дитину частіше, коли їй жарко. Перше молоко має бути більш рідким і втамовувати спрагу, ніж зазвичай.

Про автора

admin administrator