Чи можна поливати гарбуза холодною водою

Авторadmin

Чи можна поливати гарбуза холодною водою

Чи можна поливати городні рослини холодною водою?

22 червня 2019, 16:00 | Сад та город Деякі городники стверджують, що томати навіть краще поливати саме холодною водою, бо вони не люблять перегріву коренів.

  • виду овочів,
  • фази росту, що може погубити тонкий проросток, спокійно перенесе доросла здорова рослина,
  • способи поливу (дощуванням або під корінь),
  • температури повітря і ґрунту, адже в спеку вода в накопичувальній ємності може нагрітися дуже сильно, і полив відбуватиметься не підігрітою водою, а чи не окропом з гарячого ґрунту.

Гарячий ґрунт, у свою чергу, може послужити хорошу службу тим, хто поливає прямо зі свердловини і у кого немає можливості попередньо прогріти воду. Поки волога протече до коріння, вона встигне стати теплішою.

Поливаємо правильно

Як з’ясувалося, теплий полив дійсно може збільшити врожайність. Просто поливати слід правильно: вчасно, водою потрібної температури і, найголовніше, ту культуру, якій це справді цікаво.

Щоб визначитись з правильним поливом, варто дотримуватися декількох простих рекомендацій, перша з яких — ставтеся до інших так, як хотіли б, щоб ставилися до вас. Тобто не так важливо — огірок або капуста. Будь-яку рослину не варто поливати водою, викачаною прямо зі свердловини, адже самі ви навряд чи хотіли б потрапити під крижаний душ. Не забувайте, що вода, видобута з великої глибини, має температуру близько +6°С. Також не варто використовувати для поливу сильно перегріту воду в спеку. У поєднанні з гарячим ґрунтом ви можете просто зварити свої овочі, влаштувавши їм «баню».

Найпростіший спосіб визначення кращих умов для поливу — уникати контрастів. Адже до захворювань призводять саме різкі коливання: чим більша різниця між температурою води і навколишнім середовищем (й ґрунту, й повітря), тим більш стресові умови створюються для рослинного організму.

Не слід (за винятком особливих випадків) поливати які б то не були рослини по листю. У сонячну погоду крапельки води можуть спрацювати як лінзи, і рослина отримає опіки. А в похмуру — в кожній краплині дуже швидко розвинеться активне мікрожиття, так недалеко і до фітофторозу та інших болячок.

Найпростіше забезпечити доставку вологи до рослин і підтримання оптимальної температури води за допомогою крапельного поливу. Вода, яка повільно витікає буде встигати прогріватися, якою б холодною вона не була, а полив, спрямований безпосередньо до коріння, вбереже від захворювань.

Варто враховувати і час зволоження. Більшість досвідчених городників радять поливати рослини ввечері, на заході сонця. Так і вода витрачається економно — в жаркий час більша частина вологи випаровується, не встигнувши проникнути в більш глибокі шари ґрунту. Але сильно запізнюватися теж не варто: нічне зниження температури також сприяє посиленому випаровуванню, тобто знову до втрат води і надмірного зволоження повітря навколо рослин. Особливо це актуально в теплиці. З організацією своєчасного поливу можна впоратися за допомогою систем зрошення і навіть без використання спеціальної автоматики.

Висновок напрошується наступний. Вимоги до поливу у кожної культури свої, проте очевидно, що крижаний струмінь не принесе користі нікому. А збільшенню врожаю сприяє полив під корінь водою +18. +22°С, але за умови, що вона не нижча, ніж температура ґрунту.

Що в городі можна поливати холодною водою і як правильно проводити полив

Знайомі дачники радять вам проводити полив холодною водою? А інші городники виступають проти цього? Прочитавши статтю, ви, нарешті, зможете розібратися, які рослини у вашому городі слід поливати холодною водою і як краще це зробити.

Основні причини, за якими городники відмовляються поливати рослини холодною водою

Температура холодної води знаходиться в межах від + 5 ° до + 8 °. Проводиться зрошення такою водою з колодязів або артезіанських свердловин. Вона набагато корисніше для рослин, ніж водопровідна. У ній не міститься хлор і шкідливі домішки. Але все ж, деякі городники категорично проти поливу такою водою. І на це є ряд причин:

  • Через крижаної води відмирають периферичні коріння рослин.
  • Їх тканини піддаються стресу.
  • Коріння розсади не вбирають вологу.
  • Овочеві та садові культури сповільнюють ріст і розвиток плодів, страждають від зневоднення.
  • Черви і корисні мікроорганізми, які знаходяться в грунті, перестають бути корисними для рослин.
  • Культури починають хворіти грибковими інфекціями, з`являється гниль, слабшає імунітет.
  • Результатом є зів`яле листя і загиблі овочі та фрукти.

Так чи можна поливати холодною водою

Існує кілька факторів, що впливають на полив води:

  • вид овочевих культур;
  • фаза їх зростання – що може виявитися шкідливим для тонкого паростка, на дорослу рослину не вплине;
  • спосіб (полив під корінь або дощування);
  • температура ґрунту і повітря: в окремій ємності на спеці вода нагрівається, і тоді зволоження і так гарячого грунту проводиться не теплою рідиною, а окропом.

Виробляти поливання холодною водою, звичайно, можна. Але, слід враховувати правила поливу.

По-перше, зрошувати грядки холодною водою зі шланга в такому випадку тільки ввечері.

По-друге, поливати урожай не під корінь, а посередині грядки, між рядами, і вкривати все грядки мульчею.

Культури, які висаджені восени, призначені для зимівлі, добре переносять свіжу воду.

Поливати прохолодною струменем можна рослини з глибоко йде в грунт кореневою системою. За той час, поки вода дійде до них, вона нагріється.

Ви також зможете позбутися від деяких шкідників таким чином.

Які рослини можна поливати

До овочевих культур, які можна зрошувати і зволожувати холодною водою відносяться:

  • капуста;
  • часник;
  • цибуля;
  • морква;
  • буряк;
  • редис;
  • горох;
  • салат.

Це все холодостійкі культури. Але, навіть їх слід поливати не під корінь, а розпорошувати воду за допомогою розсіювача.

Капусті протипоказана вода, що містить хлор і залізо. Якщо ви заливаєте її прохолодною струменем з під крана, то дайте час воді відстоятися, поки шкідливі домішки не випадуть в осад.

Що стосується кольорів і газонної трави, то вони спокійно переносять полив свіжої водичкою. Поливати слід також увечері і краще з лійки.

Фруктові дерева: вишні, яблуні і груші теж можна заливати прохолодною водою з криниці або свердловини в вечірній час. Намагайтеся лити так, щоб не зачепити листя і стовбур, а прямо в пристовбурні борозенки.

Поливати холодною водою можна, але не все овочеві і фруктові культури. Уважно вивчіть їх список. Решта – обробляйте відстояною теплою водою. Так ви їх не пошкодити і вбережете від хвороб, грибків і шкідників.

Про автора

admin administrator