Чи можна полювати на зайця з нарізною зброєю

Авторadmin

Чи можна полювати на зайця з нарізною зброєю

Полювання на зайця і лисицю з нарізною зброєю

Що лисиця, що заєць, тварини дуже обережні. Обидва мають надзвичайно чуйний слух і хороший зір. Лисиця, що в принципі природно, набагато більші за зайця і має розміри тіла до 90 сантиметрів без хвоста, а з хвостом до 150 сантиметрів, маса тіла становить близько 7-9 кілограм, хоча зустрічаються і більші лисиці масою до 11 кілограм. Заєць ж при довжині тіла до 70 сантиметрів має масу до 7 кілограм, особини більшою маси не зустрічалися мені.

Полювання на зайця і лисицю з нарізною зброєю застосовується при полюванні скрадом, з манком і наганянням. Це найбільш оптимальне зброю для цих видів полювання на средньогабаритні звіра, такого як лисиця або більш-менш хороший заєць від 4 кілограм. Ці види полювань призначені переважно для зимового часу і, з огляду на обережність цих звірів, мисливці намагаються взяти їх на відкритій місцевості. Виходячи з усіх факторів, до зброї пред`являються дуже вузькі і конкретні вимоги.

Вимоги до зброї і боєприпасів, коли проводиться полювання з нарізною.

Характеристики зброї і боєприпасів повинні давати можливість вражати ціль на відстані до 300 метрів, на відкритому просторі. Показники патрона повинні бути дуже хороші і вразити мішень на такій відстані можливо лише при ідеальних показниках по купчастості стрільби і настильности траєкторії польоту кулі. Залежно від того, на кого ми полюємо, на зайця чи лисицю, потрібно вибирати правильно масу, калібр і конструкцію кулі.

Наскільки точно і далеко полетить куля, залежить від характеристики патрона і правильного налаштування оптичного пристосування. Кратність у прицілу повинна бути не менше 6, все, що нижче 6 використовувати просто недоцільно. Вельми зручно і краще, якщо приціл має змінну кратність, тоді його можна також використовувати в режимі бінокля для пошуку звіра.

Для стрільби по звірові потрібно перевести приціл на максимальну кратність. Для полювання на лисицю або зайця кратність від 3 до 12 або від 3 до 10 є оптимальним варіантом. Було б непогано, щоб у вашу оптику також був вбудований далекомір. Так як ви сподіваєтеся вразити ціль на відстані більше 100 метрів, то малокаліберний арсенал тут не підійде, він придатний лише для стрільби на дистанції до 70 метрів, також невеликий калібр кулі слабоустойчів до вітру.

Відео: полювання на лисицю – лютий

При використанні нарізної зброї дуже важлива практика. Його потрібно добре пристрелять і бажано в реальних умовах, щоб ще і отримати досвід.

Полювання з нарізним на зайця наганянням

Весь інтерес полювання представляє, звичайно ж, русак і біляк. Вибирається угіддя з найбільшою кількістю слідів. Обходять ділянки, проходячи по слідах, і якщо їх досить багато, відразу ж можуть пройтися по ньому наганянням.

З 5-7 чоловік здійснюється нагон, діляться на стрільців і загоничів. Вибираємо, на кого підемо полювати, якщо на русака, то місцевість повинна бути для підлоги, а на біляка лісова, пустельна.

Керівник повинен дуже добре знати цю місцевість. Обхід треба робити дуже акуратно, перевіряючи навіть самі непоказні місця, які вселяють хоч найменша підозра. Русак може сидіти буквально у вас під ногами і вистрибнути при наступному вашому кроці, якщо ви не перевірили той або іншої кущ. Досить багато їх іде ще до початку полювання через неуважність.

Русак тікає за прямими лініями з деякими поворотами, а біляк воліє кругові маневри і звивисті. Якщо біляка можна затримати в даній ділянці, через його кругової траєкторії, то русака практично неможливо.

Найкраще займати лази у полян або у узлісь рідколісся. Біляк любить перед відходом з місця потоптатися на узліссі. Потрібно грамотно вибрати лази і правильно розставити загоничів, також потрібно враховувати обриси ділянки.

При полюванні на зайця наганянням число стрільців і загоничів можна змінювати з зручності. Полювання на зайця наганянням доставляє масу задоволення. Зброя слід вибирати при цьому виді полювання нарізну, так як стріляти, швидше за все, будемо з метрів 50, то можна використовувати дрібнокаліберну зброю.

Полювання з нарізним на лисицю наганянням

На лисицю наганянням полюють і в степу і в поле. Як тільки побачили вдалині лисицю, простеживши і визначивши її лаз, потрібно позначити чимось заздалегідь підготовленим місця, в яких лисиця може прорватися. Кілька стрільців ховаються і стоять напоготові за яким-небудь прикриттям, яке знаходиться недалеко від лазу, а інші мисливці, які взяли на себе роль загоничів, намагаються гнати лисицю на стрільців. Стрілки можуть також бути в маскувальних костюмах і лежати поруч з передбачуваним лазом. Щоб гнати в потрібному напрямку, загонич може зробити кілька кроків навперейми лисиці. Вона рідко залишається на відкритому місці, найчастіше ховається за кущі і всілякі камені або пагорби. Тут, як і при нагоні зайця, підійде дрібнокаліберну нарізну зброю, так як стріляти, швидше за все, і тут доведеться менше, ніж зі 100 метрів, хоча крупнокалиберное буде теж вельми непоганим варіантом.

Полювання з нарізним на лисицю скрадом

Полювання скрадом найкраще планувати на ясний і теплий день. Пересуватися по периметру потрібно не кваплячись, оглядаючи місцевість і ховаючись за всілякі кущі та дерева. Найважливіша мета – помітити лисицю раніше, ніж вона помітить вас. Якщо мисливець знає переходи, якими пересувається лисиця, то слід спостерігати саме за ними.

При виявленні хижака, потрібно деякий час поспостерігати за нею і визначити подальші її дії. Буває, що лисиця виходить у відкрите поле, в таких випадках визначаємо ймовірний перехід і займаємо позицію поруч з цим переходом. Залишається лише чекати, поки лисиця пройде по цьому переходу і підстрелити її. Дальність стрільби можлива понад 100 метрів, тому варто брати крупнокалиберное зброю.

Полювання на лисицю з манком

Відео: Полювання на лисицю з підходу

Полювання на лисицю з манком заснована на подманіванія її. Принаджування проходить за допомогою наслідування писку миші або зайця. При використанні манка від мисливця виходять зайві рухи, що не дуже бажано, тому рекомендується наслідувати миші без нього. Як тільки побачили лисицю, слід знайти укриття і подавати писк періодами. Як тільки лисиця повертає голову в бік мисливця, потрібно припиняти писк. При досягненні 100 метрової дистанції переставайте вабити. Лиса, швидше за все, запам`ятала напрямок, з якого надходив звук, і спрямовуватиметься повільно до вас. Слід підпустити її на відстань 30-50 кроків. Бути готовим до пострілу потрібно заздалегідь. Полювання на лисицю з нарізною зброєю дуже зручна, так як потрібна висока точність. Головне, не злякати лисицю.

Полювання на зайця опис, особливості, необхідне спорядження, поради

Російські мисливці здавна особливо люблять полювати на зайців, тому що вони широко поширені в лісах практично на всій території країни. Як правило, новачки вважають, що полювання на зайця набагато легше, ніж кидання виклику кабану або вовку, однак на ділі це зовсім не так. Мисливцеві потрібно певні знання і навички, а також витривалість і увагу.

Особливості поведінки зайців

Обережність цих тварин – одна з головних проблем при полюванні на зайця. Професіонали діють максимально акуратно, підходять тільки з підвітряного боку, інакше звір з великою часткою ймовірності відчує небезпеку, що наближається. Справа в тому, що зайці часто відпочивають на своїх опорах з поверненою проти вітру мордою, щоб вітер не дув їм проти шерсті.

Ці тварини чудово вміють заплутувати власні сліди і збити з них переслідувачів. Застав зайця зненацька, мисливець повинен стріляти напевно, тому як другого шансу у нього швидше за все не з’явиться. Коли заєць тікає, він може розвинути швидкість аж до 60 км / год і спокійно загубитися в лісі.

Види і ареал проживання зайців

На території Росії мешкає два основних види зайців – русак і біляки. Перші вважають за краще жити на місцевості зі складним будовою рельєфу, місцях з невеликими ярами і високою травою. Нерідко русака можна зустріти у відкритому полі. Зайцям-білякам більше подобається лісиста місцевість, так як в лісі багато рослинності і легше сховатися або втекти.

Деякі помилково вважають, що в зимовий сезон полювання на зайця простіше зловити русака, ніж біляка. Насправді сірий або білий колір шубки не має принципового значення, тому що обидва види здатні при бажанні глибоко заритися в сніг, залишивши на увазі тільки ніс.

Необхідне спорядження та підготовка

Зрозуміло, мисливцеві знадобиться обзавестися зброєю і боєприпасами. Досвідчені мисливці радять вибирати рушниці з 12, 16 або 20 калібром. Якщо вибір припав на зброю з найбільшим калібром, то заряджати його найкраще патронами “магнум”. Для підвищення результативності слід вивчити основи того, як полювати на зайця з напівавтоматичною зброєю, адже багато новачків наспіх від несподіванки вистрілюють дуплетом в виниклого прямо перед ними зайця. Зазвичай після такого пострілу залишається лише спостерігати, як звір мчить щодуху по полю.

До речі, розмір калібру в полюванні на зайця не такий критичний. Смертельно поранити тварину можна досить скромними калібрами, тому застосування великого дробу зовсім не обов’язково. Завжди потрібно дотримуватися всіх заходів безпеки, особливо при полюванні взимку в лісі на біляка. У напівзакритої місцевості стріляти слід з позиції нижче людського зросту, а також обов’язково відстежувати переміщення товаришів по зброї і мисливських собак, щоб вони не опинилися на лінії вогню безпосередньо в момент пострілу.

Основні види полювання

Залежно від досвіду, особистих уподобань, фінансових можливостей, сезонності, місцевості та інших факторів в пріоритеті виявляється конкретний вид полювання на зайця: з підходу, троплением по осені, з гончими собаками.

Незалежно від обраного виду полювання сам захід зажадає достатньої витримки, фізичної сили, витривалості і, звичайно ж, терпіння. Полювати рекомендується взимку і пізньою осінню, коли вже починає випадати перший сніг. У ці часи року найлегше знайти свіжі сліди і вистежити тварину. Якщо ж ви хочете полювати з гончими, то прочитайте цю статтю: https://truehunter.ru/420725a-ohota-s-gonchimi-na-zaytsa-lisu-kopyitnyih-ohotnichi-kachestva-gonchey.

Полювання з гончими

Один з найпоетичніших видів полювання. Суть полягає в тому, що собаки женуть зайця з його лежання прямо на мисливця. При такому полюванні важливий рівень фізичної підготовки – доведеться чимало побігати по лісах і полях.

Кращий час для полювання з гончими – ранній ранок, коли собаки без праці вийдуть на свіжі сліди. Мисливець спонукає голосом гончих до пошуку зайців, а сам в поодинці або з товаришами повільно просувається за ними в очікуванні заливисто гавкаючи, який буде означати успішне виявлення заячою лежанки.

Тропление по осені

Актуально при наявності першого снігу і поземки. Мисливець з легкістю знаходить свіжі сліди і Малікі. Приймати в розрахунок при цьому потрібно ранкові або нічні сліди, йти по більш старим же не має особливого сенсу. Навчитися таким чином знаходити лежання зайця можна тільки з досвідом, відстежуючи витіюваті блукання тваринного.

Заплутувати сліди і застосовувати хитрість вміє кожен заєць – даний факт ніколи не можна випускати з уваги. У пошуках укриття звірка найкраще йти поруч зі слідами, дивлячись по горизонту. Трапляється, що заєць повертається за власними старими схемами і шукає нове укриття або лежанку на вже дослідженою раніше місцевості.

Полювання з підходу

Цей вид передбачає розмірений і неквапливий процес вистежування зайця. Мисливець акуратно підходить до звіра, який тут же піднімається і починає тікати. Як правило, у мисливця залишається не так багато часу на вчинення вірного пострілу, поки тварина не сховалося з очей.

При затяжний осені і пізньому настанні зими полювання на зайця з підходу приносить найкращі результати, тому що біляки і русаки вже встигають пройти період линьки і стають добре помітними на переважно одноколірної місцевості.

Корисні поради

Бувалі мисливці безсумнівно знають деякі трюки і прийоми, які допоможуть полегшити новачкам їх перший похід на зайця. Серед рекомендацій професіонали особливо виділяють наступні:

  1. Стрілянина на відстані більше 50 метрів рідко має сенс.
  2. Перший постріл зазвичай вирішує все, тому як з другого потрапити майже ніколи не вдається.
  3. Краща погода для полювання на зайців – мороз близько 15 градусів.
  4. Вичікувати зайця потрібно спокійно, без зайвих рухів.
  5. Для зігрівання досить розслабляти і напружувати м’язи, не виказуючи свого місця розташування.
  6. Зайці нерідко виявляють основну активність в пізніше нічний час, а вдень лікуються.
  7. Для вичікування дичини варто взяти стільчик. Довго просидіти на камені або корчі не вийде, так як спина сильно втомиться.
  8. Теплий одяг допоможе не замерзнути завчасно і комфортно почувати себе на всіх етапах полювання.

Головне пам’ятати, що не кожна полювання буває успішною. Це правило справедливо навіть для досвідчених мисливців. Поступовий набір досвіду і грамотне проходження радам допоможуть не тільки прийти до успіху, але і насолодитися самим процесом полювання.

Як полювати на зайців?

Заєць – найбільш популярний об’єкт спортивного полювання, один з небагатьох, на кого можна полювати без ліцензії. Для полювання потрібна лише путівка, яка купується в мисливському угідді. Щоб розібратися, як правильно полювати на зайця, потрібно знати його звички.

Як полювати на зайців: загальні поради

Досвідчені мисливці знають, на що полюють в різний час року. Кращий сезон полювання на зайця – пізня осінь і початок зими. Перша пороша або неглибокий сніг, що тане створюють ідеальні умови для вистежування звірка. У морози заєць ніколи не підпустить мисливця близько, в той час як в м’яку погоду він залягає досить міцно.

Заєць – чуйне і полохлива тварина, тому на полюванні потрібно вести себе тихо і спокійно. Потрібно бути готовим вбити зайця першим пострілом, так як другого шансу він не дасть.

Для вдалого полювання потрібно вистежити місця проживання тварин. Восени і на початку зими зайці мешкають ближче до полів, де можна поживитися залишками овочів. У міру збільшення сніжного покриву зайці-біляки йдуть у лісосмуги, а русаки намагаються триматися ближче до житла чи до пагорбах, з яких сніг здувається вітром.

Для залучення зайців використовуються приманки: свіжі осикові поліна, политі сольовим розчином, петрушка, малиновий компот з сіллю.

Стріляти зайця можна з гладкоствольної зброї дробом № 3 або нарізної зброї калібру 5,6х39.

Способи полювання на зайців

  1. Полювання з підходу. Для полювання без собаки потрібна хороша фізична підготовка і навички стрільби. Погоду слід вибирати вологе і безвітряну, тоді заєць лежить міцно, а кроки мисливця безшумні. Підходити до передбачуваного місця лежання зайців (невисокою ялинці, ялівцем, поваленому дереву) потрібно з безвітряної боку, враховуючи, що сполоханий заєць тікає швидко, ховаючись під кущами або травою.
  2. Полювання на засідках. Даний спосіб передбачає нічне полювання, так як ночами зайці виходять харчуватися залишилися в полі овочами або клаптиками сіна. В якості місця засидження вибирається стіг сіна або горище сараю, розташованого на околиці села. Щоб не промахнутися, краще вибирати світлу безхмарну ніч і стріляти по чітко видимій цілі.
  3. Полювання наганянням. Загін мисливців ділиться на дві групи: загоничів і стрільців. Стрілки розставляються уздовж просіки або лісової дороги, а загоничі щільним фронтом рухаються в їх сторону, виганяючи зайців з місць лежання. У місцях, багатих зайцями, достатньо групи з 3-4 мисливців.

Пастки на зайців

Для полювання на зайців можна використовувати різні пастки

  • петлі – виготовляються з металевого дроту або капронового шнура діаметром близько 20 см. Петлі розвішуються на заячих стежках на 5-10 см вище рівня снігового покриву;
  • мережі – в’яжуться з капронової нитки з осередками 66 мм восени і 77 мм взимку. Розмір мережі 1,2 м х 30-50 м. Мережа кріпиться таким чином, щоб після попадання зайця, вона легко падала з кріплення;
  • яма – риється в місцях жирування зайців глибиною 1,5 м і діаметром 1 м. Зверху яму слід покрити зрубом з тонких колод з отвором посередині, пагонами рослин, гілками.

Про автора

admin administrator