Чи можна при грудному вигодовуванні кабачки

Авторadmin

Чи можна при грудному вигодовуванні кабачки

Кабачки при грудному вигодовуванні можна мамі, що годує (рецепти)

Кожній жінці в період грудного вигодовування доводиться ретельніше підходити до питання свого харчування, оскільки її меню визначає і раціон крихітки. Якась їжа не підходить дитині і здатна викликати у нього здуття або навіть алергію. Іноді у молодої матері можуть виникати побоювання щодо найпростіших і звичних продуктів. Чи можна, наприклад, є кабачки при грудному вигодовуванні? Чи не принесуть вони малюкові шкоди? Які страви з цих овочів може приготувати молода мама?

Навіть найпростіші і звичні продукти можуть викликати сумніви у годуючої мами. Чи можна їсти кабачок?

Чим корисні кабачки?

Кабачок має дуже низьку калорійність (24 ккал на 100 г м’якоті), завдяки чому він чудово підходить для дієтичного харчування. Молоді мами, які мають зайві кілограми і бажаючі скинути вагу, можуть взяти це властивість на замітку. При мінімальній кількості калорій овоч відрізняється багатим набором корисних речовин – вітамінів (А, С, В, К) і мінеральних солей. Всі ці цінні елементи матимуть позитивний вплив на зовнішній вигляд жінки: колір обличчя поліпшуються, зникнуть дрібні недоліки і висипання, шкіра стане більш еластичною, волосся придбають здоровий блиск і силу. Вітамін С допоможе зміцнити імунітет і додасть організму життєві сили і тонус, адже це якраз те, чого так не вистачає жінці після вагітності і пологів.

Крім того, кабачок надає на організм виражену сечогінну дію. Це властивість стане в нагоді тим, кого після пологів мучать постійні набряки. Багато ліків і трав’яні збори з сечогінним ефектом приймати молодій мамі просто заборонено, в цьому випадку на виручку їй і прийде даний продукт.

Варто мати на увазі, що при вживанні цього овочу з метою зниження ваги і позбавлення від зайвої рідини необхідно обмежити кількість солі і прянощів в своєму харчуванні. Це пояснюється тим, що спеції здатні істотно знизити сечогінний ефект.

Кожна мама хоче бути здоровою і красивою після пологів, і кабачок допоможе в цьому

Чи є шкода від кабачка?

Незважаючи на те, що кабачок має чимало корисних якостей, вживати його мамі, що годує занадто часто не потрібно, так як овоч може надавати і негативний вплив на її організм. Це пов’язано з тим, що продукт (разом з огірком) відноситься до числа найпотужніших діуретиків. Овоч виводить з організму, крім токсичних речовин і шлаків, корисні і життєво необхідні елементи, наприклад, калій. Дефіцит цієї речовини може викликати появу серцевої недостатності та інших серйозних недуг. При вживанні кабачків можуть з’явитися і інші проблеми зі здоров’ям:

  • виникнення болю в епігастральній ділянці (їх може викликати кислота, що міститься в сирих овочах);
  • поява діареї у матері, кишкових кольок, здуття і рідкого пінистого калу у малятка;
  • виникнення алергії (через вживання неякісних овочів).

Такі побічні ефекти з’являються тільки при надмірному вживанні кабачків, оптимальна доза, яку може без побоювань з’їдати мама, яка годує, становить 200-300 г овочів за один раз. Вводити продукт в раціон рекомендується не частіше 3 разів на тиждень.

Правильно вибираємо кабачок

Жінка під час лактації повинна з максимальною відповідальністю підходити до питання підбору продуктів для свого харчування і ретельно стежити за їх якістю.

Кабачки, які вирощені на своїй ділянці, найкорисніші, так як вони свіжі і без нітратів

При виборі кабачків необхідно звертати увагу на такі їх характеристики:

  1. Шкірка – повинна бути пружною і гладенькою, не мати темних плям і ознак пошкоджень шкідниками, гнилі або цвілі.
  2. Колір – може змінюватися від світло зеленого до насиченого зеленого аж до болотного, жовтий ж забарвлення є ознакою того, що овоч був переморожено або почав загнивати.
  3. Розмір – краще вибирати овочі середньої довжини, це приблизно 25-30 см, такі вважаються найбільш корисними та якісними, а в занадто великих плодах багато насіння.

У літній період слід вживати в їжу кабачки зі своєї присадибної ділянки, якщо такого немає, то можна купувати овочі на ринку у дачників. У таких продуктах зазвичай не міститься нітратів та інших шкідливих речовин, оскільки вони не піддаються обробці хімікатами.

Чи можна годуючим смажені кабачки?

Жінці в період лактації необхідно виключити зі свого меню овочі, які зазнали обсмажуванні. Велика кількість жирів, які присутні в їжі, збільшать жирність її грудного молока. Для незрілої травної системи новонародженого така їжа є важкою, шлунку ще важко перетравлювати її. До того ж, під час смаження зі складу овочів випаровується маса цінних елементів, і утворюються дуже шкідливі канцерогенні речовини (особливо якщо смажити на сильному вогні).

Молоді мами, які годують маля грудьми, повинні вибирати інші, більш щадні способи обробки продуктів. Наприклад, запечені в духовці або тушковані кабачки, які за своїми смаковими характеристиками нітрохи не гірше обсмажених, але у багато разів корисніше і легше засвоюються травним трактом немовляти.

Травлення маленької дитини залежить від продуктів, які вживає його мама, тому їй необхідно відмовитися від смаженої їжі

Чи можна їсти під час лактації кабачкову ікру?

Деякі матусі не знають, чи можна в період лактації вживати в їжу кабачкову ікру. Фахівці з грудного вигодовування і педіатри не бачать нічого поганого в цьому продукті. При приготуванні ікри зберігаються всі цінні якості кабачків. Крім того, до її складу входять і інші корисні овочі, такі як баклажани, морква, ріпчаста цибуля, болгарський перець (рекомендуємо прочитати: болгарський перець при грудному вигодовуванні). Безсумнівно, такий набір інгредієнтів зробить благотворний вплив на функціонування кишечника та інших органів травлення за рахунок високого вмісту в них клітковини.

Однак для того, щоб без побоювань включати кабачкову ікру в раціон годуючої жінки, важливо враховувати кілька нюансів. В ідеалі страва повинна бути домашнього приготування, це знижує ймовірність попадання в їжу неякісних компонентів. Якщо ж немає можливості зробити ікру самостійно, то слід віддати перевагу продукту з уварених овочів, а не обсмажених. У такій ікрі збережеться більше вітамінів та інших корисних елементів, а травній системі простіше буде переварити таку їжу.

Корисні страви з кабачків

Що ж жінки в період лактації можуть приготувати з кабачків і з’їсти без шкоди для здоров’я? Давайте розглянемо декілька рецептів, це: овочева запіканка, кабачкові оладки і кабачкова ікра, яку можна заготовити на зиму. Справитися з такими стравами не складе особливих труднощів навіть недосвідченої господині.

Запіканка з кабачків

  • 0,6 кг кабачків;
  • 300 г м’ясного фаршу;
  • 4 великих томата;
  • 100 г рису;
  • 2 яйця;
  • 50 г сиру;
  • сіль;
  • рослинна олія.
  1. Рисову крупу потрібно залити окропом і залишити на 20 хвилин.
  2. Кабачок подрібнити на тертці (краще на великій), посолити і віджати, видаливши зайву рідину.
  3. Томати нарізати кружечками.
  4. Сир дрібно натерти і змішати зі збитими яйцями.
  5. Злив воду з рису, з’єднати його з фаршем.
  6. У жароміцних форму, змащену маслом, викласти подрібнений кабачок, потім фарш з рисом, після цього помідори.
  7. Помилитися запіканку сумішшю з яйця і сиру.
  8. Помістити в духовку, розігріту до 200 градусів, на 35 хвилин.

кабачкові оладки

Для цієї страви знадобиться:

  • 500 г кабачків;
  • велике яйце;
  • зелень – за смаком;
  • перець, сіль, інші спеції (все за смаком).
  1. овочі помити і натерти на дрібній тертці;
  2. зелень дрібно порубати;
  3. з’єднати кабачки з зеленню, додати яйце, сіль і спеції, перемішати все;
  4. обсмажити оладки на сковороді без масла до появи рум’яної скоринки.

Кабачкова ікра на зиму

Кабачкова ікра свого приготування стане відмінною закускою для сімейного сніданку

  • 6 кг кабачків;
  • 500 г пасти томатної;
  • 200 г цукру;
  • половина склянки олії рослинного;
  • 10 столових ложок 9% -ного оцту;
  • 3 столові ложки солі;
  • 3 зубчики часнику;
  • 0,5 чайних ложок меленого чорного перцю.
  1. Подрібнити овочі в м’ясорубці.
  2. Пересипати масу у велику каструлю, додати масло, сіль, цукор, перець, поставити на вогонь.
  3. Коли маса закипить, зменшити вогонь і проварювати все ще 40 хвилин.
  4. Подрібнити суміш за допомогою погружного блендера (якщо потрібна ікра жорсткої консистенції, то можна це не робити).
  5. Ввести подрібнений часник, оцет і варити ще 10 хвилин.
  6. Розкласти ікру по банкам (стерилізованих), укутати їх і залишити до повного охолодження.

Включати в своє меню кабачки годує мамі не забороняється, однак, варто дотримуватися помірності при їх вживанні, а також ретельно стежити, щоб овочі були свіжими і якісними. Також необхідно звертати увагу на реакцію з боку організму малятка, а при перших ознаках алергії продукт слід негайно виключити з харчування до завершення періоду лактації.

Увага! Вся інформація на сайті надається виключно в довідкових цілях і носить ознайомлювальний характер. З усіх питань діагностики та лікування захворювань необхідно звернутися до лікаря за очною консультацією.

Схожі статті

Чи можна кабачки мамі, що годує?

Відомо, що при грудному вигодовуванні мама повинна харчуватися натуральними продуктами, збагаченими вітамінами і корисними речовинами, в тому числі овочами і фруктами.

Однак в питанні вибору того чи іншого овоча ми нерідко сперечаємося. До такого спірного овочу можна віднести і кабачки. Не варто гадати, необхідно дізнатися напевно, чи можна кабачки мамі, що годує?

Користь кабачків для годуючої мами

Про овочі при грудному вигодовуванні ми з вами вже говорили в цій статті . Однак я чудово розумію, що іноді хочеться більш конкретно дізнатися про окремо взятий овоч, і це абсолютно правильно, особливо якщо у малюка алергія, і ви шукаєте на що «сипле».

Трохи про користь кабачків:

  1. Кабачки є джерелом корисних мікроелементів, таких як залізо, магній, кальцій, калій, які необхідні для росту і розвитку дитини.
  2. Також в кабачках містяться вітаміну групи А, В і С, які корисні для зубів, нігтів, волосся, шкіри, і також необхідні активно розвиває малюкові і мамі, організм якої відновлюється після вагітності і пологів.
  3. Кабачок є абсорбентом, тобто він виводить з організму токсини. М’якоть кабачка покращує травлення і кровообіг.
  4. Напевно після пологів Ви зіткнулася з проблемою зайвої ваги. Кабачок і в цьому питанні корисний.
  • По-перше, він надає сечогінний ефект, а значить, зайва рідина вийде з організму.
  • По-друге, в шинку всього 24 калорії.
  • По-третє, це легкоусваиваемий продукт. Ці властивості позитивно відіб’ються на вашій фігурі.

До речі, мамі, що годує кабачки можна застосовувати не тільки в їжу, але і в косметичних цілях.

Досить на півгодини накласти на обличчя шкірку кабачка і шкіра не тільки буде зволожена натуральним продуктом, але і підживити його корисними речовинами.

Так що під час приготування їжі не викидай кабачкові очищення, а використовуй в якості натуральної маски.

При всіх позитивних якостях кабачка не варто захоплюватися його вживанням, так як це може надати зворотний ефект. Активне виведення рідини може вимити з організму і корисні речовини, такі як калій, нормалізує роботу серця.

Мамі, що годує не слід вживати кабачок в сирому вигляді або пити кабачковий сік через високий вміст кислоти.

Як готувати кабачки?

Торкнувшись теми приготування кабачків, слід зазначити кілька страв.

Так як при грудному вигодовуванні з раціону мами все смажене виключається, можна приготувати овочеве рагу, до складу якого входять не тільки кабачки, а й

За допомогою пароварки можна приготувати кабачки на пару.

При її відсутності кабачок можна запекти в духовці, він буде не менш корисний. При можливості приготування на відкритому вогні, варто приготувати кабачок на багатті або на грилі. Обжарка без масла допускається, але в невеликих кількостях.

Найбільш смачна страва з кабачка – ікра.

Важливо, що в складі ікри повинні бути відсутніми різні барвники, підсилювачі смаку та інші шкідливі добавки. Найкраще приготувати ікру самостійно. У цьому випадку Ви будете абсолютно впевнені в натуральності продукту.

На закінчення варто відзначити, що годує мамі можна їсти кабачки. Це корисний і смачний овоч. Як з’ясувалося, корисний він не тільки як продукт харчування, але і в косметології.

Коли ж малюкові виповниться півроку відвареної кабачок можна використовувати в якості прикорму. Так кабачок можна не тільки мамі, але і дитині.

Читайте також:

Разделы сайта

  • Аденома
  • Туберкулез
  • Здоровье женщины
  • Анализы крови
  • Лечение народными средствами
  • Заболевание
  • Новости

Новости

Туберкулез почек: диагностика, симптомы, лечение Палочка Коха (возбудитель туберкулеза) чаще поражает легкие человека, но и другие органы становятся мишенью для бациллы. Ежегодно регистрируется 10 миллионов случаев инфицирования. После легочной формы

Тест на туберкулез Чтобы понять особенности методов диагностики чахотки, а также особенности трактовки их результата необходимо знать следующие факты: Туберкулёз является бактериальной инфекцией, которую вызывают микобактерии,

Манту или безопасная диагностика ребенка на туберкулез – что вправе выбрать родители? 01 Марта 2017 г. Вопрос отстранения детей без Манту от детского сада или школы становится все более острым – родители не хотят проводить детям потенциально опасную и не информативную диагностику,

Амилоидоз почек Амилоидоз почек — это заболевание, при котором отмечается отложение в ткани почек особого нерастворимого белка — амилоида. Причины амилоидоза В зависимости от механизма развития заболевания и структурных

Анализ мочи на туберкулез Анализ мочи на туберкулез проводится в обязательном порядке, если у пациента имеется подозрение на возникновение этого опасного заболевания. В зону риска входят люди, страдающие такими патологиями, как

Туберкулез и алкоголизм Туберкулез и алкоголизм Туберкулез и алкоголизм представляют серьезную и актуальную социально-медицинскую проблему. Лица, страдающие алкоголизмом, заболевают туберкулезом легких в 4–6 раз, а по некоторым

Анализ крови на туберкулез: виды исследования, манту, у детей Не все врачи согласны с тем, что анализ крови на туберкулез помогает своевременно обнаружить заболевание. Общий анализ крови способен при туберкулезе лишь показать отклонения от нормы лейкоцитов, повышенное

Амилоидоз Амилоидоз – это системное заболевание, характеризующееся отложением в тканях амилоида (сложного белково-полисахаридного комплекса). Амилоидоз приводит к атрофии, склерозу и недостаточности различных органов.

Кабачки при грудному вигодовуванні

Мама після пологів повинна вживати тільки корисну, легко засвоювану і багату поживними речовинами їжу. Серед усіх овочів кабачки при грудному вигодовуванні є один з найбільш безпечних продуктів.

Овоч рідко викликає алергію, швидко перетравлюється і не робить негативного впливу на шлунково-кишковий тракт. Тому кабачок можна включати в раціон жінки відразу ж після народження дитини.

Корисні властивості кабачків

Крім індивідуальної нестерпності, у кабачка немає ніяких протипоказань для вживання в періоді активної лактації. Їх можна сміливо включати в харчування мами, не побоюючись за здоров’я малюка. Перший раз кабачки при ГВ вводяться так само, як і будь-який інший продукт: в невеликій кількості з подальшим спостереженням за немовлям протягом доби. При відсутності негативної реакції кабачок повноцінно включається в раціон.

Основні корисні властивості даного продукту:

  • Велика кількість мікроелементів в складі (кальцій, калій, магній, залізо). Вони потрібні для адекватного розвитку кісткового апарату у немовляти і зміцнення жіночого організму.
  • Наявність вітамінів груп А, В і С. Заповнення запасів є необхідним пунктом у відновленні материнського організму після вагітності і пологів.
  • Сприятливий вплив на шлунково-кишкового тракту. Виведення токсинів, поліпшення перистальтики.
  • Нормалізація зайвої ваги. Мамі, що годує їсти кабачки рекомендується для зниження маси тіла, так як овоч практично не містить калорій. Також він активно виводить зайву воду і дуже швидко засвоюється.

Кабачок настільки корисний і безпечний, що він є головним в списку продуктів, якими будуть годувати малюка під час першого прикорму.

Як готувати кабачок

В овочі міститься велика кількість кислот, тому його вживання в сирому вигляді заборонено. Найбільш смачним і корисним стравою з вмістом кабачка буде овочеве рагу. До складу страви увійдуть: картопля, цибуля, морква, баклажани. Однак з рецепта краще виключити капусту, яка підвищить газоутворення в кишечнику дитини. Овочевий суп з кабачків буде не тільки дуже корисним, але і дієтичним. Його можна зварити на м’ясному бульйоні з нежирних сортів м’яса, наприклад, птиці. При наявності пароварки можна зробити овочі на пару, а при її відсутності рекомендується запікати кабачок в духовці. Після приготування є можливість зробити з кабачка пюре і дати малюкові в якості першого прикорму, але не раніше, ніж в 5 місячному віці.

Не рекомендується кабачки при грудному вигодовуванні в смаженому вигляді, так як він вбирає масло і стає занадто калорійним і важким для засвоєння. Оптимальний варіант смаження – використання гриля без додавання масла. Найбільш популярною стравою з даного овоча є кабачкова ікра. Її вживання під час природного вигодовування допускається в невеликих кількостях, так як в страві міститься багато масла. Вона повинна бути приготовлена ​​в домашніх умовах, що гарантує відсутність хімічних добавок. Консервований вид ікри виключається з раціону годуючої матері, так як вживання такого продукту негативно позначиться на недосконалою травній системі немовляти.

вибір продукту

Вирощені власними зусиллями рослинні продукти – найбільш оптимальний варіант для матері в період лактації, проте можливість вести город є не у всіх. Купувати рекомендується молоді овочі, так як більша частина корисних компонентів міститься в їх шкірці. Купувати кабачок слід тільки в період його дозрівання на городах регіону, що мінімізує ризик додавання в нього хімічних речовин. Овоч краще готувати відразу ж після покупки або можна його заморозити, попередньо помивши і нарізавши.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter

Про автора

admin administrator