Чому після підсадки ембріона призначають диферелін

Авторadmin

Чому після підсадки ембріона призначають диферелін

Зміст:

Самопочуття, поведінку і підтримка після переносу ембріонів

Перенесення ембріонів – це один з етапів ЕКО, після якого жінці потрібно терпіння, щоб дочекатися моменту, коли вона дізнається, чи вдалим був ЕКО чи ні. Як поводитися після перенесення ембріонів лікар репродуктолог пояснює кожній пацієнтці, незважаючи на те перший чи це перенесення, так як важливу роль для успішної імплантації ембріона відіграє поведінка жінки після підсадки ембріона.

Перед підсадки ембріона

Ще перед підсадки ембріона, призначається підтримка, яка включає препарати, що підвищують рівень прогестерону. Це необхідно щоб підготувати ендометрій матки до імплантації, знизити тонус матки. Підтримка після перенесення ембріонів, відгуки про яку можна прочитати на форумі, може бути різною. У кожному випадку лікар враховує гормональний фон у жінки, реакцію на різні препарати. Зазвичай призначаються Урожестан або Дюфастон, дози введення визначають індивідуально.

Препарати потрібно приймати строго в зазначених дозах, не можна за порадою знайомих, подруг міняти час і дозу. Якщо, щось турбує, з’явилися якісь симптоми, то потрібно зв’язатися з лікарем, точно пояснити свої відчуття і тільки тоді він вирішить, чи потрібно міняти що-небудь в підтримці чи ні. Як потрібно поводитися жінці після підсадки ембріонів?

Головне, постаратися не турбується. Звичайно, це дуже важке завдання, і тому чоловік, родичі і друзі, повинні допомогти в цьому. Іноді бажано відключити телефон і просто відпочити. Відвідування близьких, подруг в перші дні краще відкласти. Бажано якомога менше рухатися, ембріони в матці повинні мати час пристосуватися і адже тільки після цього можлива імплантація.

Після підсадки ембріонів

У перший день після перенесення, показаний постільний режим. У наступні дні можна займатися справами по дому, але обов’язково періодично відпочивати. протипоказані:

  • гаряча ванна;
  • переохолодження;
  • фізичні навантаження;
  • підйом вантажів;
  • сексуальний контакт.

Можна прогулятися на свіжому повітрі і потрібно дотримуватися легкої дієти, яка не викличе підвищеного метеоризму. Так, не варто вживати такі продукти, як капуста, гриби, бобові, солодощі здоба і шоколад. Корисними будуть багато пити, молочні продукти і багаті білком м’ясо, риба, птиця. Для того щоб не виникли проблеми з травленням бажано уникати гострої, смаженої їжі.

Іноді жінці здається, що після перенесення все її відчуття змінилися, найчастіше це пов’язано з підвищеною емоційністю, так як ніяких процесів, які можуть впливати на самопочуття в перші дні не відбувається. Імплантація ембріона після підсадки зазвичай буває пізніше, приблизно на десяту добу, починаючи з овуляції.

Самопочуття після кріопереноса ембріонів

Самопочуття після кріопереноса ембріонів, у багатьох випадках залежить від її емоційності. Жінки зі спокійним характером, набагато легше переносять процедуру і період імплантації ембріона, не роблять тест на вагітність кожен день, щоб дізнатися, вагітні чи ні, а чекають результату аналізу на ХГЧ.

Будь-які порушення в самопочутті після перенесення необхідно відстежувати. Так, незрозумілі кров’янисті виділення, сильні болі в животі повинні стати приводом консультації з лікарем. Звичайно, не потрібно відразу бігти в клініку, досить проконсультуватися по телефону, оскільки рожеві, коричневі виділення на 10 день після овуляції можуть бути ознакою імплантації ембріона, при цьому також бувають колючі, що тягнуть болі в нижній частині живота.

Потрібно знати, що після перенесення може бути незначне підвищення температури тіла, причому у деяких вагітних температура в межах 37-37,3 градуса може зберігатися в перші місяці вагітності. Інші ознаки вагітності з’являються набагато пізніше, коли ембріон вже закріпився. Саме тоді може з’явитися чутливість до запахів, наприклад, неприязнь сигаретного диму, зміна смаку, причому багато жінок відзначають металевий присмак у роті.

Жінки повинні бути уважні і в той же час об’єктивно ставиться до того, що з ними відбувається, оскільки результат ЕКО нерідко залежить від їх психологічного настрою. Потрібно строго дотримуватися рекомендацій лікаря і вчасно вживати всіх необхідних лікарських препаратів.

Підсадка (перенесення) ембріонів при ЕКЗ

Підсадка ембріонів (перенесення) є завершальним етапом програми екстракорпорального запліднення. Процедура не викликає труднощів у досвідченого лікаря, проте в деяких випадках можуть виникнути складні ситуації.

ОСОБЛИВОСТІ ЦЬОГО ЕТАПУ ЕКЗ

Після підсадки ембріонів кожна пацієнтка відчуває цілком зрозуміле хвилювання. Жінці, яка пройшла процедуру, належить очікувати не менш 10-14 днів. Після цього будуть зроблені висновки, виявилася спроба зачаття вдалою або потрібно її повторити.

У МЦ «Medical Plaza» застосовують два варіанти перенесення ембріонів в маткову порожнину:

  • у «свіжому» циклі (відразу після стимуляції);
  • підсадку розморожених ембріонів.

Пацієнток завжди цікавить, як підготуватися до перенесення ембріонів. Спеціальної підготовки перед процедурою не потрібно. Якщо перенесення ембріона буде проводитися під УЗД-контролем, безпосередньо перед маніпуляцією варто утриматися від відвідування туалету. Це необхідно для кращої візуалізації сечового міхура. У випадках, коли ультразвуковий контроль проводиться після підсадки, похід до вбиральні не заборонений.

У день, на який призначено перенесення ембріонів, варто прийняти ранковий душ і виконати всі звичні гігієнічні процедури. Необхідно прийняти призначені лікарем препарати і повноцінно поснідати. Перед візитом до клініки потрібно застосувати вагінальні свічки з прогестероном (спеціальні кульки, призначені для ранкового введення в піхву).

Багатьох цікавить питання – яка ціна на підсадку ембріонів? Ембріотрансфер є невід’ємним етапом у комплексній програмі екстракорпорального запліднення. У центрі «Медікал Плаза» – одна з найдоступніших цін на комплекс ЕКЗ. Процедура проводиться грамотними лікарями, що володіють багаторічним досвідом роботи у сфері репродуктивної медицини.

ЯК ВІДБУВАЄТЬСЯ ПЕРЕНЕСЕННЯ ЕМБРІОНА В ПОРОЖНИНУ МАТКИ?

Фахівці нашої клініки завжди готові розповісти, як робиться підсадка ембріонів. Для здійснення цієї маніпуляції пацієнтку супроводжують в кімнату, що має сполучення з ембріологічною лабораторією. Під час процедури жінка знаходиться в гінекологічному кріслі.

Перенесення, що проводиться в «свіжому» циклі, передбачає спеціальні дослідження. Використовуючи УЗД-апаратуру, лікар здійснює:

  • огляд яєчників;
  • вимірювання довжини цервікального каналу;
  • аналіз рідини, що займає простір за маткою.

Далі репродуктолог точно сообщает ембріологу, яка довжина цервікального каналу. Це допомагає виставити правильну мітку на катетері, в якому буде тимчасово перебувати ембріон.

На наступному етапі оголюється шийка матки. Для такої мети застосовується гінекологічне дзеркало. Потім м’яким тампоном, просоченим нейтральним середовищем (фізіологічним розчином), обробляються слизова шийки і піхви. Також можуть застосовуватися поживні розчини.

Після ретельної обробки слизової піхви і шийки можна приступати безпосередньо до переносу. Ембріолог наповнює катетер живильним середовищем з ембріоном, користуючись бінокулярною лупою і дотримуючись певної послідовності набору субстанції. Найважливіше значення має швидкість перенесення – ембріони високочутливі до світла і повітряного середовища.

Катетери, які використовуються при підсадці, мають різні конфігурації. Існують вироби, що володіють м’яким, зігнутим або прямим кінчиком, або спеціальним провідником. Фахівці центру «Медікал Плаза» завжди користуються високоякісними катетерами від провідних світових виробників. До таких належать одноразові пластикові вироби, що пройшли необхідні перевірки на біологічну безпеку.

При передачі катетера лікарю, ембріолог озвучує прізвище жінки, що проходить процедуру. Такий момент обов’язковий для точної ідентифікації пацієнтки.

Катетер вводиться в цервікальний канал. Далі він повинен потрапити в ділянку, що знаходиться на 2 см далі внутрішнього зіву. Тільки після цього можна натиснути на поршень шприца. Потім катетер виймають з порожнини матки, не відпускаючи поршня. Такий захід допомагає уникнути зворотного всмоктування ембріона.

Виконавши підсадку, лікар передає катетер ембріологові. Щоб уникнути сумнівів у нормальному перенесенні, фахівцю необхідно оглянути його під лупою і переконатися в тому, що всередині відсутній ембріон. Далі видаляють гінекологічне дзеркало і проводять дослідження ультразвуком, що дозволяє уточнити місце розташування ембріона в матковій порожнині.

Під час виконання УЗД всередині матки візуалізуються бульбашки, що володіють гіперехогенною структурою. Сам ембріон побачити досить складно, тому що він має мікроскопічні розміри.

НА ЯКИЙ ДЕНЬ РОБЛЯТЬ ПЕРЕНЕСЕННЯ ЕМБРІОНІВ?

Терміни підсадки повинні бути узгоджені з ембріологом. Багато в чому вони визначаються кількістю і якістю їх перенесених ембріонів. У більшості випадків процедура виконується на 2-6 добу їх розвитку.

Крім цього, пацієнтка повинна бути проінформована, на який день циклу здійснюється підсадка ембріонів. Оптимальним періодом для проведення маніпуляції вважаються 6-8 доба від початку овуляції.

СКІЛЬКИ ЕМБРІОНІВ МОЖНА ПЕРЕНЕСТИ ЗА ОДИН РАЗ?

У більшості країн світу, включно з Україною, здійснюється підсадка двох ембріонів. Це дозволяє знизити ризик розвитку багатоплідної вагітності.

Одним з найсучасніших методів є SET,селективне перенесення одного ембріона (що обов’язково пройшов генетичне типування). Цей варіант перенесення узаконений у Швеції.

Якщо ембріони мають погану якість, або в минулому у жінки було кілька безрезультатних спроб ЕКЗ, передбачена підсадка більшої кількості ембріонів. Для цього буде потрібно отримати письмову згоду пацієнтки.

КОЛИ ВИКОРИСТОВУЮТЬСЯ ЗАМОРОЖЕНІ ЕМБРІОНИ?

Підсадка заморожених ембріонів – процедура, до якої вдаються в разі невдалого попереднього ЕКЗ. Багато ембріонів (не менше 70%) добре переносять заморожування. Щоб підвищити шанси на успіх, перенесення в матку виконується безпосередньо в день «розморожування».

ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ З ЗАРОДКОМ ОДРАЗУ ПІСЛЯ ПЕРЕНЕСЕННЯ?

Спостереження за ембріоном за допомогою УЗД-апаратури дозволяє відстежувати його переміщення в матковій порожнині. Через 6-12 годин після підсадки ембріон впроваджується в ендометрій, після чого відбувається його імплантація.

Перебування ембріона в матці стимулює перебіг різноманітних процесів (біохімічних, імунологічних). Імплантація відбувається в тому випадку, якщо організм жінки зумів досягти рівноваги.

КОЛИ БУДЕ ВІДОМИЙ РЕЗУЛЬТАТ?

Після того, як пройшла підсадка ембріонів при ЕКЗ, не варто щодня проводити тест на вагітність. Важливо знати, що результати процедури виявляються тільки за 10 діб. У деяких випадках це відбувається пізніше.

ЧИ МОЖУТЬ ВИНИКНУТИ УСКЛАДНЕННЯ В ПРОЦЕСІ ПІДСАДКИ?

Фахівці не виключають таку ймовірність. Таке може мати місце, якщо:

  1. Лікарю не вдається пройти цервікальний канал через наявні перешкод (вигини, зрощення). При таких обставинах ембріон буде потрібно помістити в жорсткий катетер з провідником, і виконати нову спробу підсадки.
  2. Після перенесення ембріон залишається в катетері. У цьому випадку живильне середовище з ним набирається знову, а повторна процедура проводиться стандартним чином.

У деяких випадках пацієнтка не може розслабитися, що є обов’язковою умовою для успішного перенесення. Щоб зняти напругу, застосовується нешкідливий короткочасний наркоз.

ЧОМУ НЕБАЖАНО РОБИТИ ЕКЗ В СТРЕСОВОМУ СТАНІ?

Стрес здатен стати серйозною перешкодою на шляху до настання вагітності. У той же час жінка, яка готується до ЕКЗ, не повинна приймати сильні антидепресанти.

Найкраще обговорити з досвідченим психологом або психіатром, як вчинити в такій ситуації, і які заспокійливі засоби стануть найбільш безпечними. Також важливо уточнити заздалегідь, що можна приймати від стресу під час вагітності.

ЧИ МОЖЕ ЕМБРІОН ВИПАСТИ З МАТКИ ПІСЛЯ ПРОЦЕДУРИ?

Фахівці медичного центру «Medical Plaza» завжди попереджають пацієнток про те, що таке повністю неможливо. Жіночі репродуктивні органи влаштовані таким чином, щоб забезпечувати ембріону повну безпеку всередині маткової порожнини.

ЩО ТАКЕ ПОДВІЙНЕ І ПРОБНЕ ПЕРЕНЕСЕННЯ?

У деяких ситуаціях вдаються до проведення подвійного або пробного перенесення. Такі маніпуляції проводяться при наявності певних показань.

ПОДВІЙНА ПІДСАДКА

Суть цієї репродуктивної процедури полягає в перенесенні ембріона в матку на 3 день його розвитку. Другий ембріон підсаджується за 2 доби, на 5 день розвитку.

Подвійна підсадка ембріонів показана пацієнткам з малою кількістю зародків. Також цей метод застосовують, тобто існує ймовірність того, що на 5 добу ембріони не досягнуть необхідного рівня розвитку.

ПРОБНА ПРОЦЕДУРА

Якщо жінка перенесла в минулому операцію в частині внутрішніх репродуктивних органів, проводиться пробна маніпуляція. Корисно знати, як відбувається підсадка ембріонів при ЕКЗ в такому випадку. Процедуру здійснюють для того, щоб полегшити проходження катетера з зародком. Призначається подібна маніпуляція на 3-5 день менструального циклу. Також її проводять одночасно з початком стимуляції.

Метод представляє собою введення порожнього катетера. Якщо цервікальний канал має викривлену структуру, лікар виконує замальовку його ходів. У разі, коли проходження цервікального каналу стає проблематичним, пацієнтці призначається гістероскопія, а стимуляцію тимчасово скасовують.

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ПІСЛЯ ПЕРЕНЕСЕННЯ ЕМБРІОНА В МАТКУ

Пацієнтки, які знають, що не можна робити перед перенесенням ембріонів, мають максимальні шанси на зачаття і благополучну вагітність після першої процедури. За кілька тижнів до екстракорпорального запліднення рекомендовані:

  • статевий спокій;
  • мінімізація фізичних навантажень;
  • відмова від куріння, вживання спиртного;
  • утримання від гарячих водних процедур (прийому ванн, відвідування саун, лазнь).

Жінка повинна повноцінно висипатися і харчуватися, виключити роботу в нічні зміни. Також необхідно приймати препарати, призначені для підтримки майбутньої вагітності.

Для того, щоб точно дізнатися, скільки коштує підсадка ембріонів, необхідно відвідати нашого фахівця. Вартість процедури обговорюється з лікарем індивідуально під час проведення консультації.​

Чи потрібно здавати гормони після перенесення ембріонів. Екстракорпоральне запліднення: перенесення ембріонів і гормональна підтримка

Підсадка заплідненої яйцеклітини жінці не означає – все що могли, те й зробили. З цього моменту необхідно регулярно відстежувати стан зародка, органів малого таза жінки, щоб запобігти або вчасно зупинити виникають небажані ситуації. Іншими словами, проводячи певні аналізи після перенесення ембріонів можна підвищити шанси на вдалу імплантацію, нормальний перебіг вагітності і визначення можливих патологій плоду. Важливо! Адекватну розшифровку досліджень може дати тільки фахівець.

гормони

Багато пацієнток самостійно, навіть якщо цього не призначають їм лікарі, здають аналізи в день перенесення ембріонів, а не тільки після підсадки. Робити це краще з метою відстеження подальшого «поведінки» показників. Так би мовити – точкою відліку буде день трансферу, далі потрібно дивитися показники зростають чи ні, як ростуть.

Щоб знизити підвищений або підвищити занижений результат – це наслідок прийому гормонів в період підготовки до еко і певних маніпуляцій (пункція, трансфер ембріонів) або реальна загроза зриву протоколу. У першому випадку показники поліпшуються після перездачі аналізів через день-два, у другому може знадобитися коригування підтримки після перенесення.

Які гормони здають після перенесення ембріонів? Починаючи з першого дня, з дня підсадки, і далі на 3-5, 7-8 і 14 дні можна відстежувати рівень естрадіолу і прогестерону. Естрадіол і прогестерон мають вплив на вдалу імплантацію, нормальний розвиток і виношування. На 14 день робиться комплексне обстеження – до вказаних аналізу додається ще ХГЧ. Рівень гормону ХГЧ визначає, настала вагітність чи ні.

Які аналізи потрібно здавати після перенесення ембріонів? Крім гормонів іноді доводиться моніторити такі аналізи:

  • Д-димер;
  • коагулограма;
  • гемостаз;
  • рівень фібриногену.

Всі ці показники важливі для виявлення патологій згортання крові. Найчастіше призначається тільки Д-димер. Якщо були проблеми зі згортанням і призначалися коагулянти до підсадки, тоді можна відстежувати і інші. Іноді по одному з них важко визначити наявність проблеми. Досвідчений гематолог оцінює показники всіх аналізів, перш ніж озвучує діагноз.

динаміка

Перш ніж здавати будь-які аналізи після підсадки самостійно або за вказівкою лікаря, необхідно розуміти, що граничні норми при еко будуть відрізнятися від звичайних. Проведена стимуляція яєчників, підготовка організму жінки до прийняття і виношування плоду включає в себе колосальну кількість гормонів і інших препаратів.

Тому важливо не стільки кількісне значення тих чи інших показників, а власне динаміка гормонів після перенесення ембріонів, як пояснювалося вище.

Чи потрібно моніторити гормони після перенесення ембріонів? Іноді лікарі не призначають абсолютно ніяких аналізів, пацієнтки здають після двох тижнів з моменту підсадки тільки рівень ХГЧ, лише далі УЗД, скріннігі. Необхідно розуміти, кількість естрадіолу і прогестерону значимо саме в матці, концентрація цих показників в крові не завжди відповідає реальному стану речей. Там (в матці) вимірювати їх ще не навчилися. І ніхто не відміняв отримане кількість препаратів в підготовці до еко, яке теж спотворює загальну картину.

Наприклад, в отриманих результатах видно, що гормони ростуть – жінки щасливі. Або навпаки, результат менше мінімально допустимого значення – паніка, а зайва плаксивість після перенесення ембріонів і без того заважають адекватно сприймати інформацію.

Більшість лікарів застосовують моніторинг гормонів для виявлення і контролю синдрому гіперстимуляції яєчників, який може проявитися вже після трансферу зародків.

Логічно, що якщо фахівець призначив – потрібно здавати, якщо немає – або довіритися лікареві, або не панікувати, якщо результати виявиться незрозумілим.

Але, факт залишається фактом, у вдалому протоколі гормони після перенесення ембріонів по днях в ідеалі повинні поступово зростати. Для цієї мети і призначають гормональну підтримку у вигляді вагінальних свічок , Іноді до 6-7 тижні вагітності.

УЗД

Ще одне важливою процедурою в протоколі еко є УЗД. Дослідження ультразвуком може проводити трансвагинально і трансабдоминально. Перший варіант означає, що в піхву буде введено спеціальний датчик, другий – звичний спосіб, датчик буде сканувати через передню стінку живота. Спосіб визначає лікар, обидва методи є безпечними для пацієнтки і плода.

Чи роблять узі перед перенесенням ембріонів? Зрозуміло, роблять – перед підсадки необхідно оцінити товщину ендометрія, стан яєчників, з’ясувати, чи немає факторів, що сприяють скасування процедури. Може трапитися, що сам процес впровадження зародків буде проводитися паралельно з УЗ-дослідженням в допомогу фахівця.

На який день після перенесення ембріона видно плодове яйце? Буває так, що УЗД пацієнтці необхідно проводити раніше покладеного терміну по протоколу – потрібно контроль стану СГЯ, існують серйозні скарги клієнтки на болі і т. Д. Під час таких обстежень вдається помітити плодове яйце. В середньому його можна вловити на 15 ДПП. Але це рідкість. Розміри такого плідного яйця дуже малі. Тому у всіх протоколах еко для підтвердження вагітності на 21 день роблять перше УЗД.

УЗ діагностика є обов’язковою складовою так званого «пренатального скринінгу». Це ряд обстежень, які допомагають визначити ризики народити дитину з важкими патологіями. Ультразвуковий скринінг після еко має сенс проводити в комбінації з біохімічним (аналізом крові на спеціальні маркери різних генетичних захворювань).

Скринінг 1 триместру після еко оптимально проводити на 11-13 тижні вагітності. Першим прийнято здійснювати УЗД, в ході якого встановлюється анатомічний розвиток плода, визначається наявність аномалій, відповідність розмірів нормам. Протягом трьох днів, а бажано в той же, провести біохімічний скринінг. Важливо пам’ятати, окремо біохімічні аналізи не є діагнозом. В цілому, вся процедура мало чим відрізняється від скринінгу при звичайної вагітності .

З того моменту, коли тест ХГЧ встановив вагітність, а перше УЗД підтвердило її, жінка після еко ставати «звичайнісінькою вагітної», як і жінка з природним зачаттям. Ті ж ризики, проблеми, переживання. Вони однакові у всіх майбутніх мам.

Отже, після підсадки впав прогестерон-фраза, яка ставить в тупик будь-яку екошніцу. Що це, як його підняти, на що впливає? На ці питання є відповіді.

Прогестерон – стероїдний гормон, що виробляється в людському організмі . У чоловіків гормон виробляється яєчками, а в жіночому організмі – яєчниками. Основною функцією гормону прогестерону є підготовка організму до зачаття і виношування дитини.
Гормон, крім основної функції, до того ж допомагає перетворювати жирові відкладення в джерело енергії, знижувати ризик розвитку пухлин, підтримувати рівень артеріального тиску і цукру в крови.В медицині в більшості випадків прогестерон вважають гормоном вагітності, так як саме він відповідальний за якісну підготовку організму до зачаття, а точніше:

  • готує ендометрій до закріплення в ньому відібраної ембріологом бластоцисти;
  • прибирає спазми і скорочення матки;
  • припиняє на певний термін менструальний цикл;
  • підсилює вироблення підшкірного жиру;
  • регенерує тканини.

Основним завданням після підсадки є моніторинг аналізів на гормони, щоб не допустити критичного зниження прогестерону. Якщо показник гормонів впав, слід негайно коригувати підтримку.

Гормон при еко

В останнє десятиліття медицина, використовуючи посилене введення в жіночий організм прогестерону, успішно проводить екстракорпоральне запліднення. Гормон під час протоколу еко і після підсадки грає найголовнішу роль для позитивного настання і закріплення вагітності. Під час звичайної вагітності прогестерон виробляється у жінки організмом самостійно і в необхідному обсязі, а при протоколі еко, відповідно, організму потрібно посилена підтримка. Прогестерон завжди призначає для активної стимуляції функцій яєчників.

Ефективність лікарського впливу гормону залежить від шляху введення препарату, дозування і характеристик. Прогестерон у вигляді препаратів за своїми лікувальними властивостями практично нічим не відрізняється від натурального, не впливає на обмінні процеси, АТ і не має виявлених явних побічних ефектів .

після підсадки

Дуже часто жінки стурбовані тим, що після здачі аналізів спостерігається зниження (впав показник) або підвищення рівня прогестерону. Як правило, коли в організмі прогестерон не відповідає показникам (вище або нижче норми), спостерігаються такі симптоми:

  • безпричинні перепади настрою;
  • сильне здуття живота;
  • хворобливість грудей;

Як правило, аналіз на відповідність рівня естрадіолу і прогестерону нормі призначається лікарем в день підсадки і через тиждень. Аналіз потрібен для визначення стабільності функціонування жовтого тіла і своєчасного коректування гормональної підтримки. За статистикою, якщо після підсадки впав показник гормонів, то це означає зниження їх секреції і стимуляції з боку плодового яйця.
У багатьох клініках прийнято проводити моніторинг рівня прогестерону за наступною схемою: 0 ДПП-3 дня-5 днів-7 ДПП-9 днів і так далі. Адже якщо вчасно побачити що прогестерон впав або, навпаки, завищений після підсадки, то можна встигнути вчасно скоригувати підтримку і запобігти викидень.

Препарати для підтримки

Останнім часом в усіх медичних клініках стало практикуватися призначення пацієнткам після підсадки гормонів прогестерон не у внутрішньом’язових уколах , А у вигляді зручних вагінальних свічок або таблеток. Від застосування уколів лікарі намагаються повністю відійти в зв’язку зі скаргами пацієнток на незручність у використанні і значним ризиком виникнення багатьох ускладнень.
Розчин синтетичного гормону прогестерон на масляній основі випускається в стандартних ампулах об’ємом в 1 мл, в різній концентрації: 1% і 2,5%. Репродуктолог прописує введення препарату в м’яз підшкірно (живіт, сідниці, плече). Перед вживанням обов’язково ознайомтесь з інструкцією, так як перед введенням ліки його необхідно розігріти. Гормон має невеликий побічний ефект: незначний біль в місцях уколів і посилений набір ваги через значне підвищення апетиту.

  • Дюфастон це лабораторно створений лікарський аналогом прогестерону, що випускається у вигляді маленької білої таблетки. Максимальна добове дозування гормону становить не більше 30-60 мг (2-3 таблетки) і приймається систематично в один і той же час.
  • Утрожестан в своєму складі містить прогестерон, який отримують в лабораторних умовах з рослинної сировини. У будь-якому еко протоколі лікар намагається призначити препарат для введення всередину піхви у вигляді свічок, а не в таблетках. В особливих випадках за медичними показаннями жінкам призначають максимальну добову дозу 800 мг (4 таблетки по 200 мг) в поєднанні з внутрім’язовими ін’єкціями 2,5% розчину Утрожестан два рази на добу.
  • Крайнон – це препарат у вигляді гелю, що містить у своїй дозі 900 мг прогестерону. Гель використовується вагінально, в основному на ніч. Зазвичай ліки призначають з перших днів протоколу і після підтвердження зачаття. Важливо не вимивати ліки, яке залишається всередині піхви у вигляді пластівців.
  • Лютеїн – медичне ліки, аналогічне рослинному препарату прогестерону. У протоколі прописують жінкам у вигляді вагінальних свічок або таблеток (кладуть під язик). Вагінальні свічки Лютеіна під час протоколу призначаються жінці двічі на день вранці і на ніч, таблетки не менше 3-4 разів на добу в дозі 100-150 мг. Конкретна дозування ліків і спосіб застосування розраховується індивідуально репродуктологом.

При низькому прогестерону

Якщо після здачі аналізів на два гормону рівень прогестерону не відповідає встановленій нормі, тобто після підсадки він впав, то слід звернутися до лікаря, який збільшить підтримку. Як правило, додатково призначають:

  • добавка прогестерону в уколах по 1 ампулі 2-3 рази на добу;
  • утрожестан по 1 св 200мг. 3р / в день;
  • дюфастон по 1таб. 2р / день;
  • прегнил три уколи по 1500 од через добу.

У будь-якому випадку це екстрена тимчасовий захід, так як тільки лікар зможе правильно відкоригувати лікування. З іншого боку, може бути саме ваша ініціатива врятує життя майбутньої дитини, так як пацієнток багато, а лікар один.

Відео: доцільність гормональної підтримки

Для виношування і народження здорового малюка мало вдало провести ЕКО. Навіть після перенесення ембріона часто може відбуватися зрив довгоочікуваної і так дорого дісталася вагітності. Тому правильно підібрана медикаментозна підтримка після ЕКЗ нерідко служить рятівним колом, здатним «утримати на плаву» проблемно протікає вагітність.

Позитивний тест на вагітність після ЕКЗ радує будь-яку пару, однак це лише початок довгого шляху до народження здорового малюка. Вагітність природним шляхом не наступала з якихось серйозних причин, тому необхідні певні зусилля для її підтримки в жіночому організмі.

Особливо важливою для жінки є перший триместр вагітності. Лише переступивши його і зберігши вагітність, майбутній мамі можна трохи видихнути.

Відомо, що третина всіх вагітностей після ЕКЗ закінчується перериванням саме в перший триместр. Причинами цієї неприємності можуть бути негативні фактори материнського здоров’я або здоров’я плоду. Адже більшість жінок не можуть завагітніти самостійно саме через порушення в стані їх здоров’я. А штучна гормональна стимуляція для настання вагітності сприяє гормонального зрушення в жіночому організмі. Все це підсилює ризик для нормального виношування плоду. Особливо важливо протягом всієї вагітності після ЕКЗ визначати і своєчасно коригувати в крові вагітної кількість двох основних жіночих гормонів:

Причинами переривання вагітності після ЕКЗ можуть бути такі чинники:

  • ендокринні порушення;
  • імунологічні зрушення;
  • неправильне ведення вагітності;
  • вік матері;
  • хромосомні аномалії;
  • імунний конфлікт;
  • антифосфоліпідний синдром;
  • що виникли в цей період інфекції.

Особливо важливо для жінки бути під наглядом у лікаря протягом перших 6 тижнів вагітності. В середньому після ЕКЗ до пологів доходить лише 60-80% жінок. Причинами плодового невиношування зазвичай є викидень або завмерла вагітність.

Більшість подібних трагедій відбувається саме 1 триместр. Після цього терміну подібний ризик для жінки істотно нижче.

Існує думка деяких репродуктологов про те, що гормональна підтримка після ЕКЗ при нормальній вагітності не потрібна. Адже будь-які гормональні препарати мають високу вартість і масу побічних ефектів. Однак навіть ці фахівці вважають необхідною гормональну підтримку при багатьох патологіях виношування вагітності.

Саме тому для збереження вагітності після ЕКЗ так часто необхідна медикаментозна підтримка.

Прогестероновая підтримка після успішного ЕКО

Прогестерон є одним з найважливіших. Основними його функціями в цей момент є:

  • створення максимально сприятливих умов ендометрію для надійного закріплення ембріона;
  • зниження ризику скорочення ендометрія, запобігання ризику переривання вагітності;
  • підтримання цервікального каналу в закритому стані.

В даний час жінкам після ЕКЗ призначають прогестерон у вигляді звичайних або вагінальних таблеток. Прогестерон у вигляді ін’єкцій в цей момент вкрай рідко використовується через незручностей для майбутньої матері. Крім того, тривале ін’єкційне введення часто призводить до появи хворобливості, гематом або навіть абсцесів в місці ведення даного препарату.

Препарати для прогестероновой ПІДТРИМКИ

  1. Дюфастон. ВІН вікорістовується у виде таблеток. Вважається, что застосовуваті ЦІ ліки можна Довго без ризики Заподіяння Шкоди матері або плоду. Однако деякі репродуктологи Обережно ставлять до его призначення вагітнім. Прійматі Дюфастон треба Щодня, в один и тієї ж годину. Его доза колівається від 30 до 60 мг.
  2. . Це максимально популярний препарат гормональної корекції жіночого організму . ВІН винайдення французькою Фірмою Besins и є мікронізованім прогестероном. Дані ліки отримуються з рослинної сировини. Его Використовують у виде вагінальніх капсул. При цьом 600 мг мікронізованого препарату співставні з 6 ін’єкціямі прогестерону. Для ПРОФІЛАКТИКИ вітікання капсулу бажано розміщуваті максимально глибокого, Ближче до Шийки матки. Найчастіше препарат Використовують по 1 капсулі (200 мг) два – три рази на день через однакові часові проміжкі (600 мг в день). Іноді лікар може призначити посилену дозу цього препарату: по капсулі 4 рази на день з паралельним дворазовим введенням 2,5% масляного розчину цього ж препарату.
  3. Прогестерон у вигляді масляного розчину (по 1 мл 2,5% або 1%) може призначатися у формі внутрішньом’язових або підшкірних введень. Але спосіб прийому у вигляді «масляних уколів» може викликати хворобливість при ін’єкції і сприяти підвищенню апетиту. Вже через тиждень ін’єкцій жінки скаржаться на біль в сідницях від уколів.
  4. Лютеїн. Містить все той же прогестерон, але використовується сублінгвально 3-4 рази на день по 100-150 мг (під язик) або вагінально 2 рази на день по 150-200 мг (всередину піхви). Дозу для гормональної підтримки визначає лікар.
  5. Крайнон. Це гель для вагінального використання з прогестероном. Вводиться він спеціальним аплікатором. Цей вид підтримки хороший тим, що забезпечує насичення організму протягом 3 днів після прийому. Даний препарат менше випливає з піхви, ніж Утрожестан, особливо влітку. Також такий прийом ліків мінімально діє на печінку.

Особливості использование

Будь-які гормональні препарати необхідно приймати з урахуванням їх «підступності», так як бездумний їх прийом або скасування можуть завдати шкоди здоров’ю жінки або плода.

Тому є ряд правил при використанні прогестероносодержащіх препаратів:

  1. Препарати з вмістом прогестерону зазвичай починають використовувати в день забору жіночої яйцеклітини, продовжуючись до підтвердження факту вагітності, а потім до 12 тижнів вагітності. При призначенні їх дозування лікар обов’язково враховує всі індивідуальні чинники вагітної (товщина ендометрію, власний рівень прогестерону і ін.)
  2. Використання даної групи препаратів може внести в життя жінки деякі незручності: необхідність під час роботи кілька разів вводити препарат в піхву або виробляти ін’єкцію.
  3. Поява «побочки» при використанні препаратів для прогестероновой підтримки у вагітних у вигляді набору ваги, підвищення апетиту, появи запаморочення або слабкості.
  4. Скасування препаратів з вмістом прогестерону виробляється за схемою скасування (з поступовим зниженням дози). Ні в якому разі не можна різко припинити прийом цих препаратів. Перед скасуванням препаратів цієї групи найчастіше призначають аналіз крові на визначення рівня гормону в організмі жінки. Повністю відмовитися від прогестероновой підтримки найчастіше можливо в терміні вагітності 14-15 тижнів. Але при цьому в організмі майбутньої мами не повинно бути ніяких відхилень. Крім того, у жінки має бути повністю сформована плацента, що бере на себе всі функції з підтримки вагітності. Якщо ж у жінки в цей період виявлено ризики за загрозою переривання вагітності, то прогестероновая підтримка може тривати до 20 тижнів.

Естрадіол після ЕКЗ

Естрадіол є також природним естрогеном. Він виробляється в жовтому тілі яєчників і частково – в надниркових залозах. Саме цей гормон відповідає за формування жіночих статевих відмінностей. Після ЕКО естрадіол нарівні з прогестероном відповідає за збереження вагітності.

У поєднанні з прогестероном естрадіол здатний підтримувати ендометрій в ідеальному для вагітності стані.

Якщо при аналізі виявляється, що цього гормону в крові недостатньо, то він вводиться додатково у вигляді препаратів. Норма естрадіолу після ЕКЗ складає приблизно 5 000 – 10 000 пмоль / л. Після імплантації зародка естрадіол відповідає за товщину ендометрія.

Від товщини ендометрія залежить, чи зможе в матці нормально закріпитися зародок, щоб жінка змогла виносити плід до кінця його дозрівання.

Також естрадіол після запліднення при ЕКЗ відповідає за такі архіважливі процеси:

  • забезпечення зростання і розтягування тканин матки;
  • формування кісткового скелета майбутнього малюка;
  • нормальна робота фетоплацентарної системи;
  • стимуляція обмінних процесів;
  • доставка поживних речовин ембріону;
  • активізація кровообіг в маткових тканинах.

Нарівні з прогестероном, естрадіол створює сприятливі умови для протікання вагітності, підтримує обмінні процеси між матір’ю і плодом, контролює нормальний Тиск і бере участь в родової діяльності.

Якщо після підсадки ембріона різко падає рівень естрадіолу, то виникає серйозний ризик початку передчасних пологів і виникнення викидня.

Ні в якому разі не можна перевищувати дозу гормональних препаратів . Жоден гормон не зробить з поганого ембріона хороший, однак нашкодити плоду гормони можуть.

Саме через можливе токсичного впливу на ембріон, жінці неприпустимо самостійно призначати, скасовувати або збільшувати дозу гормональних препаратів при вагітності.

Після результативного ЕКО репродуктологи використовують естрадіол у вигляді таблеток (, Естрофем) і формі нашкірному гелю (Дивігель, Естрожель).

Прогінова

Цей гормонозаместительной препарат при настанні нормальної вагітності відразу ж належить скасувати. Так сказано в інструкції. Однак при програмі ЕКЗ цей препарат може використовуватися до 3 тижнів. Все залежить від схеми, яку обирає лікар. Зазвичай доза Прогінова коливається від 0,5 до 7 таблеток в день.

Препарат важливо застосовувати в один і той же час, не знижуючи або підвищуючи його дозу самостійно.

Прогінова викликаний підтримувати рівень естрадіолу в організмі жінки стабільним і не залежних від інфекцій, стресів або загострення наявних у майбутньої мами хронічних недуг.

У будь-якому випадку, скасовують даний препарат не пізніше 15 тижнів вагітності. Скасовують його дуже поступово, знижуючи дозу кожні 3 дні, починаючи з ¼ частини драже.

Іншими формами користування естрадіолу під час ЕКО є таблетки Естрофем, Мікрофоллін, гель Дивігель або Естражен, пластир Клімара.

Особливостями скасування даних препаратів також є принцип поступовості, щоб не нашкодити організму матері і майбутнього малюка.

Інші препарати при ЕКЗ

Крім гормонів, в практиці репродуктології також використовуються інші препарати. Найбільш часто з них є:

  • Гормони кори надниркових залоз (Дексаметазон, Преднізолон або Кортизол) нерідко використовують для створення імунних зв’язків між матір’ю і виношуваним нею плодом, а також для зниження рівня андрогенів. Також ці препарати усувають чинники розвитку антигену до ХГЛ гормону, усуваючи гіпоксію плода і запобігаючи передчасні пологи у жінки.
  • Препарати гонадотропінів для фізіологічного підтримки механізмів вагітності. При цьому використовують два види цих гормонів: препарати ЛМГ і ФСГ. Найчастіше в клініках застосовуються препарати «Менопур», «Елонва», «», «». Всі ці препарати сприймаються організмом як природні і не викликають реакції з боку імунної системи . Однак при їх прийомі можуть бути побічні реакції (Стомлюваність, занепокоєння, метеоризм і ін.) Також при прийомі гонадотропи можлива небезпека гіперстимуляціїяєчників
  • Препарати ХГЧ дублюють природні гормони жіночого організму і сприяють виробленню механізмів збереження плоду. Як аналогів ХГЧ застосовуються препарати Профазі або Прегніл.
  • Розріджують кров препарати (Аспірин, Гепарин, Курантил) нерідко призначають вагітним для підтримки нормальної густоти крові і зниження агрегації тромбоцитів. Призначаються ці ліки під контролем аналізу крові. Вони забезпечують нормальний кровообіг в матці і плаценті, запобігаючи кисневе голодування плода.
  • Вітаміни-антигіпоксантів (фолієва кислота, вітаміни А, В і Е, бета-каротин) призначають для вітамінної підтримки організму матері і майбутнього малюка, підтримуючи їх імунітет на достатньому рівні.

Ніяку вагітність після ЕКЗ можна пускати на самоплив. До методики екстракорпорального запліднення звертаються жінки з патологіями, які без сучасних технологій були б приречені на довічне безпліддя. Як правило, в цих складних ситуаціях організм не має ресурсів, які допомагають жінці самостійно не тільки вагітніти, але і зберігати зародилася вагітність.

Якщо жінка вже зважилася на ЕКО, то без медикаментозної підтримки вона в більшості випадків не зможе виносити так дорого дісталася їй вагітність. Головне – довіритися хорошого лікаря і приймати всі препарати за схемами, розписаним доктором. Але все це робиться заради того, щоб жінка змогла випробувати величезне щастя стати, нарешті, матір’ю.

Javascript Disabled Detected

З шкірних роком Кількість, збільшується в усьому мире. Добре це чи не дуже, однозначно Сказати нельзя. Така наша сувора дійсність, що сукупність несприятливих факторів, а це погана екологія, нездорове харчування, перенесені хвороби, стреси – призводить до збільшення числа сімейних пар, які відчувають проблеми із зачаттям. Запліднення in vitro для багатьох стає єдиним шансом стати батьками і обзавестися довгоочікуваним потомством. Процедура ЕКЗ Включає кілька етапів: после того, як підрослі в штучно створене условиях ембріоні переносячи в утробу матері, жінці пропісують гормональні підтрімку препаратами прогестерону.

Для чого потрібен прогестерон

Щоб зрозуміті, для чого нам прізначають Такі Великі дозуюч ліків, что ма ють в складі прогестерон и его Похідні, нужно знаті его Вплив на жіночий організм.

  • Прогестерон організовує секреторное відозміна ендометрію, найбільш сприятливі для Прикрепление ембріона.
  • Зніжує здатність міометрія до СКОРОЧЕННЯ, отже, усуває ризики вікідня.
  • Грає роль в щільному закрітті цервікального каналу.

Які препарати прізначають для прогестероновой ПІДТРИМКИ

У Сейчас годину Прийнято прізначаті лікарські препарати прогестерону у форме таблеток або вагінальніх свічок (капсул). Використання ін’єкційніх ЗАСОБІВ НЕ заохочується в зв’язку з незручністю! Застосування и в виде гематом и абсцесів после тріваліх курсів ін’єкцій, хоча теж зустрічається нерідко.

  1. Дюфастон (дидрогестерон) є штучно створене аналогом гормону прогестерону. ВІН прізначається орально у виде таблеток. цею лікарський засіб безпечний для матері та плоду навіть під час тривалого його застосування. Зазвічай Добовий доза ставити 30-60 мг. Пріймають Дюфастон всередину в один и тієї ж годину Щодня.
  2. Утрожестан є широко прізначається препаратом для гормональної ПІДТРИМКИ в циклах штучного запліднення. ВІН містіть натуральний прогестерон, Який отримуються з рослинної сировини. У протоколах ЕКО прізначають Утрожестан в капсулах для вагінального использование. У момент его Введення бажано намагатіся помістіті капсулу якомога глибші в піхву Ближче до Шийки матки, щоб мінімізуваті вітікання назовні. Рекомендована доза ставити 600 мг (по 1 капсулі по 200 мг три рази на день через Рівні проміжкі годині). У Деяк випадка за показаннями прізначають велику Добовий дозу препарату: 800 мг (4 капсули в день по 200 мг) в поєднанні з ін’єкціямі 2,5% масляного розчин прогестерону два рази в день.

Масляний розчин прогестерону віпускається в ампулах по 1 мл, может мати концентрацію 1% або 2,5%. За призначення лікаря препарат вводять до м’яз або підшкірно. З побічніх ефектів відзначають Біль в місцях ін’єкцій, а такоже набір кількох Зайве кілограмів через Підвищення апетиту.

Крайнон – вагінальній гель, что містіть 90 мг прогестерону в одній дозі. Гель вводитися Щодня прямо в середину піхві с помощью одноразових аплікаторів. Випуск препарату в форме гелю дозволяє Забезпечити Безперервна вівільнення прогестерону до 3 днів после! Застосування. Вагінальне! Застосування значний зніжує НАВАНТАЖЕННЯ на печінку. Зазвічай Крайнон прізначають в течение 30 днів после підтвердження вагітності.

Лютеїну – препарат, такоже містіть аналог прогестерону. Віпускається ЦІ ліки у виде інтравагінальніх (у піхву) або сублінгвальніх (під язик) таблеток. При використанні в якості прогестероновой гормональної підтримки в протоколі ЕКО вагінальні таблетки Лютеїну зазвичай призначаються двічі на день в дозі 150-200 мг, сублінгвальниє – 3-4 рази на день в дозі 100-150 мг. Способ! Застосування та необхідну дозу візначає лікар з урахуванням особливо пацієнткі.

Схема! Застосування прогестеронових препаратів

Прогестероновая підтримка при ЕКЗ-вагітності прізначається мінімум до 8-12 тіжнів гестації. Зазвічай початок прийому препаратів прогестерону або его аналогів прізначають в день забору яйцеклітін у жінки. Дозування препаратів прізначається лікарем індивідуально и Залежить від багатьох факторів – товщина и Структури ендометрія, уровня прогестерону, что забезпечується жовтими тіламі яєчніків жінки. Прийом препаратів триває до підтвердження факту вагітності, а после триває в тих же дозах до 12-ти тіжнів. Скасування препаратів проводитися строго за рекомендацією лікаря за спеціальною схемою Скасування (поступове зниженя одержуваної дозуюч). Різка відміна гормональних препаратів протипоказана. Повністю скасовують прогестеронові підтрімку (если немає особливо показань) поступово Ближче до 14-15 тижня, коли сформувалася плацента бере на себе функцію ПІДТРИМКИ вагітності. Если у жінки є загроза переривані вагітності, то прогестероновая підтримка после ЕКЗ может буті продовжено до 20 тіжнів, а в Деяк випадка и после цього терміну. Доцільно перед Скасування препаратів прогестерону при ЕКЗ здати відповідній аналіз крови на визначення уровня гормону прогестерону. При его недостатності підтрімку НЕ скасовують, а в Деяк випадка даже збільшують.

При прійомі прогестеронові препаратів треба буті готовою до питань комерційної торгівлі незручно:

  • Незручність! Застосування. Если вам прізначені вагінальні капсули три рази на день, то, Звичайно, що не зовсім зручне в робочий час десь в туалеті офісу або Іншого громадського місця вставляті в піхву капсулу препарату. Прийом препаратів в ін’єкціях такоже має свои очевідні Недоліки.
  • Деякі жінки відзначають во время прийому невелика слабкість и даже Запаморочення.
  • З’являється Схильність організму до Накопичення жиру, а такоже в деякій мірі збільшується апетит.

Прогестероновая підтримка після переносу ембріонів при ЕКЗ має на меті створення максимально сприятливих умов для імплантації ембріонів і розвитку повноцінної вагітності. Необходимо Дотримуватись всех лікарські рекомендації, Завдяк чому ви зможете багаторазове підвіщіті шанси на вагітність и сприятливі ее протікання.

Живі тими форумом

Lelllishkaa, ну приват и Нура не слава особливо, він у Наді в Нура 4 прольоту, а Пішла до Полуміс .

Darenka2003, гемостаз не критично, естрадіол з прогестероном НЕ моніторілі? Можливо мазня з-з .

здорово . удачі в Протоколі . 😉 У мене 6 БУВ ФСГ . результат .

Естрадіол служить важливим показником розвитку вагітності після переносу ембріонів. Його невисока концентрація веде до порушення імплантації зародків і переривання вагітності. Ще одним важливим елементом виступає прогестерон. Аналіз крові на естрадіол і прогестерон після перенесення ембріонів – стандартні обстеження при ЕКЗ (екстракорпоральному заплідненні), яке проводиться при безплідді будь-якого генезу. При недостатньому їх зміст лікар призначає пацієнтці гормональну підтримку спеціальними препаратами.

Естрадіол після перенесення ембріонів: норма

У протоколі ЕКО обов’язково визначається естрадіол після перенесення ембріонів, норма якого різна в певні часові проміжки. В ідеалі обстеження на естрадіол має здійснюватися до підсадки ембріонів в матку, щоб відстежити його в динаміці. Але якщо жінка отримувала терапію аналогічними ліками до штучного запліднення, то результат гормонального обстеження не матиме особливої ​​клінічної значущості.

Естрадіол виробляється яєчниками і частково залозами, після перенесення ембріонів сприяє збереженню необхідної товщини ендометрія для міцного прикріплення і дозрівання плодових яєць . Він забезпечує правильне функціонування фетоплацентарного комплексу, формування кісткової системи плода, покращує обмінні процеси. Також він забезпечує хороше розтягнення і ріст маткових тканин відповідно до потреб зростаючого організму. Вплив естрадіолу на судинну систему веде до посилення кровотоку і достатньому забезпеченню ембріонів поживними речовинами.

У перший день втручання норма естрадіолу – 75-225 пг / мл. При успішному впровадженні ембріонів в слизову маткову оболонку його значення щодня збільшуються до моменту пологів.

Естрадіол і прогестерон після перенесення ембріонів: норма

До 12 тижнів прогестерон продукується жовтими тілами, які формуються в придатках на місці пунктіровать фолікулів, і відповідає за підтримання вагітності. До 12 тижнях дозріває плацента і стає основним джерелом цієї речовини. Після перенесення ембріонів рівень прогестерону і естрадіолу в кровотоці щодня підвищується і служить показником благополучної вагітності.

У нормі рівень прогестерону після перенесення ембріонів – від 6,9 до 56,6 нмоль / л. Низьке його зміст загрожує нормальному перебігу вагітності і може спровокувати викидень. В цьому випадку вкрай необхідна прогестероновая підтримка лікарськими засобами.

Естрадіол і прогестерон після перенесення ембріонів визначають:

  • в день підсадки бластомерів;
  • через 3 дні після нього;
  • на 7 добу;
  • на 14 добу в комплексі з діагностикою рівня ХГЧ (Хоріонічного гонадотропіну людини) і Д-димера.

За свідченнями дослідження може бути проведено в інші терміни.

Після перенесення ембріонів прогестерон, естрадіол і інші показники треба контролювати у встановлені терміни за призначенням репродуктолога. Це дозволить вчасно діагностувати відхилення і своєчасно провести їх корекцію.

Про автора

admin administrator