Чи можна равликам ахатинам мясо

Авторadmin

Чи можна равликам ахатинам мясо

Чим годувати равликів ахатин

Гігантські равлики Ахатина – це ціла група найбільших сухопутних молюсків на Землі, а розрізнити всіх представників, що належать до роду Асhаtinа, здатні лише фахівці. Як правило, любителі таких незвичайних і екзотичних домашніх вихованців, не надають особливого значення їхнім видовим особливостям, оскільки правила догляду за всіма молюсками Асhаtinа не дуже відрізняються.

Основний раціон равлики ахатини

Абсолютно всі ахатини практично всеїдні. Процес харчування такого гігантського молюска здійснюється за допомогою «язичка», який усаджений своєрідними роговими шипами. У природних умовах ахатини харчуються гниючою рослинністю та падаллю, грибами та водоростями, лишайниками та корою цитрусових.

Раціон представників роду Асhаtinа включає більше п`яти сотень різноманітних видів рослинності, включаючи овочеві і бобові культури, гарбуз і диню, салатні рослини, картопля і цибуля, соняшник і евкаліпт.

Це цікаво! В Америці такі равлики вважаються справжнім національним лихом, що обумовлено дуже швидким розмноженням, і здатністю пожирати практично все, що трапляється на шляху, включаючи деревну кору, будь-які посіви, а також штукатурку на будинках, тому людям, що займаються розведенням ахатин на території США, загрожує реальний тюремний термін.

Як показують спостереження, харчові уподобання гігантського молюска цілком відчутно змінюються з віком, тому молоді особини віддають перевагу живим рослинам, а старіші ахатини з величезним задоволенням поїдають практично будь-яку рослину, що гниє. З метою побудови міцної раковини, навіть наймолодші ахатини охоче зіскаблюють частинки з вапняних порід і раковин мертвих молюсків, а також вживають подрібнену яєчну шкаралупу.

Чим можна годувати равлика

Основа повноцінного раціону харчування домашнього равлика ахатина може бути представлена ​​салатним листям, різноманітною натуральною зеленню, а також пагонами злакових та овочевих культур, включаючи бурякове або морквяне бадилля. Дуже багато сухопутних гігантських молюсків люблять свіжу китайську капусту.

Важливо! Господар такого оригінального домашнього вихованця повинен бути готовий до деякої примхливості равлика ахатину в питанні харчування, тому власнику, швидше за все, доведеться підлаштовуватися під «оригінальні» смакові уподобання свого молюска.

Також, дуже важливо включати в основний раціон незвичайного домашнього вихованця огірки та помідори, кабачки та гарбуз, моркву та шпинат, качани молодої кукурудзи, капусту та горох. Позитивно реагують ахатини на деякі фрукти та ягоди, які можуть бути представлені яблуками та грушею, кавунами та динею, бананами та манго, абрикосом та сливою, авокадо та ананасами, а також вишнею, полуницею та малиною.

Для сухопутних молюсків надзвичайно корисні такі харчові продукти:

  • кріп та петрушка;
  • салат та шпинат;
  • кропива та кульбаба;
  • конюшина та подорожник;
  • ромашка та лопух;
  • крупа кукурудзяна та ячна;
  • перлівка та геркулес;
  • рис та гречка;
  • сочевиця та лляне насіння;
  • соняшник та кунжуту;

М`які овочеві культури, фрукти та ягоди, бажано нарізати не надто великими скибочками. Занадто тверді харчові продукти доцільно згодовувати гігантському молюску у протертому вигляді, попередньо подрібнюючи на звичайній терці або в кухонному блендері.

Важливо! Фахівці та досвідчені заводчики радять доповнювати раціон ахатину листям берези та дуба, малини та яблуні, липовим листям, а також свіжими гарбузовим, морквяним або персиково-грушевим соками.

Важливо пам`ятати, що будь-яка їжа, що дається домашньому вихованцю, обов`язково повинна бути свіжою, і мати комфортну для равлика, кімнатну температуру.

Що заборонено давати

До категорії абсолютно заборонених для годування гігантського молюска ахетину продуктів відносяться:

  • гострі та мариновані, а також копчені продукти;
  • будь-які солодощі, включаючи цукор;
  • сіль у будь-якому вигляді;
  • лимони та апельсини, що містять природну кислоту, яка сприяє руйнуванню раковини молюска;
  • аґрус та смородина, айва та калина, журавлина та терен, а також алича;
  • овочеві культури із сімейства пасльонових, включаючи недозрілі помідори, баклажани та «зелену» картоплю;
  • свинина та яловичина, жирна баранина;
  • вершки та сметана;
  • борошно та будь-які борошняні вироби, а особливо макарони, здатні викликати у гігантського равлика непрохідність кишечника та подальшу загибель вихованця.

Слід зазначити, що також повністю заборонені продукти, представлені щавлем та полином, амброзією та імбиром, редисою та редькою, цибулею та часником, гострими сортами перцю.

Важливо! Не можна як підгодівлю або доповнення раціону використовувати глюконат кальцію та кальцій Д-3, а також підгодовувати равлик кормами для собак або кішок, фруктовими та ягідними цукатами.

Режим харчування равлики

Годувати домашній равлик бажано ввечері, тому що такі гігантські молюски відносяться до категорії нічних створінь, що виявляють підвищену активність у вечірній та нічний час. Дорослих особин досить годувати один раз на добу, а наймолодші равлики потребують безперешкодного та цілодобового доступу до їжі.

Категорично забороняється класти їжу для равлика безпосередньо на субстрат підкладки. Корм слід давати на спеціальній мисці або підносі невеликих розмірів. Багато власників сухопутних равликів вважають за краще використовувати як «тарілку» звичайний салатний лист.

Якщо в літній період раціон равлика дуже багатий завдяки великій кількості зелені, фруктів та овочів, то з настанням зими надходження вітамінів в організм сухопутного молюска відчутно скорочується. Взимку можна годувати равликів ахатину морквою та капустою, буряком та гарбузом.

Важливо! Не можна як підгодівлю або доповнення раціону використовувати глюконат кальцію та кальцій Д-3, а також підгодовувати равлик кормами для собак або кішок, фруктовими та ягідними цукатами.

А також бананами та яблуками, які подрібнюються і додаються в не надто жирний сир. Також у ветеринарних магазинах реалізуються спеціальні кормові пластівці для риб-вегетаріанців, які дуже добре підходять для сухопутних молюсків.

Деякі власники равликів ахатину в зимовий період на підвіконні вирощують різні зелені культури в горщиках. Крім усього іншого, в даний час асортимент продуктів у магазинах влітку та взимку практично не має суттєвих відмінностей.

Що дозволяє легко забезпечити молюска належним кормовим раціоном. Овочеві культури, а також зелень, фрукти та ягоди необхідно попередньо ретельно помити, видаливши нітрати та пестициди, які є смертельною загрозою для екзотичного домашнього вихованця.

Вітаміни та мінерали

Обов`язковими в раціоні гігантського молюска повинні бути білкові підживлення тваринного та рослинного походження, але другий варіант є кращим. Сильно протеїнові суміші даються ахатинам не частіше за пару разів на тиждень, а в щоденний раціон равлики обов`язково включаються високоживильні рослинні суміші на основі листя, невеликої кількості круп і лишайників. Тваринний білок можна давати ахатинам приблизно тричі на тиждень.

Якісні обов`язкові підживлення можуть бути представлені:

  • панцирем каракатиці;
  • кормовою крейдою;
  • черепашником;
  • яєчною шкаралупою;
  • дафнією та гаммарусом.

При виборі джерела протеїнів тваринного походження бажано віддавати перевагу м`ясу курки або індички, креветкам і кальмарам, мідіям, а також дієтичній кролятині.

Потреба равлика ахатини у воді

Дорослі равлики ахатини не тільки досить активно п`ють чисту воду, але також потребують водних процедур. Купальня для гігантського сухопутного молюска може бути представлена ​​будь-якою широкою та плоскою судиною невеликої глибини. У такій ванночці домашній вихованець зможе регулярно освіжатися, так як секреція достатньої кількості захисного слизу безпосередньо залежить від кількості вологи, що надходить. Безумовно, незначна нестача вологи не викликає загибель домашнього вихованця, але в цьому випадку молюс впадає в характерну сплячку.

А ось для молодняку ​​ахатина, що має невеликі розміри, надто глибокі водоймища можуть становити серйозну небезпеку. Поряд із багатьма наземними тваринами, равлики такого виду дихають легкими, і тому при зануренні у воду загибель дитинчат виникає швидко.

Це цікаво! Брюхоногі вихованці потребують не тільки наявності питної води, але і досить високих показників вологості повітря, створити які можна за допомогою обприскування стінок житла равлика з пульверизатора.

Щоб забезпечити молодняку ​​достатню кількість вологи для пиття, рекомендується покласти в тераріумі невеликий шматочок харчового пластику, на який за допомогою побутового пульверизатора регулярно набризкується чиста питна вода. Крім усього іншого, значну кількість води молодняк равлики здатний отримувати при поїданні зелені, соковитих овочів та фруктів.

Чим годувати маленьких равликів

Основа раціону маленького равлика – дрібно натерті фрукти та овочі. Також, новонародженим молюскам можна давати зелень та подрібнену моркву. Починаючи з віку двох тижнів, корм равликів доповнюється салатним листям, посипаним подрібненим кальцієм, та яблуками. Як хороша добавка бажано використовувати сушений гаммарус, який реалізується в зоологічних магазинах і є висушеними прісноводними рачками.

У віці одного місяця маленькі равлики здатні поїдати традиційний «кусковий» корм у вигляді нарізаних скибочками овочів та фруктів. При цьому необхідно попередньо дуже ретельно очищати всю тверду шкірку, залишаючи тільки соковиту м`якоть.

Добре поїдаються молодими сухопутними равликами листя і коренеплоди топінамбуру, але листя необхідно спочатку ошпарити окропом і дрібно нарізати, а бульба – подрібнити на тертці і доповнити порошкоподібною яєчною шкаралупою. У пізній осінній і зимовий періоди, сухопутного молюска, що підріс, можна зрідка побалувати вівсяними пластівцями або пшеничними висівками.

Основні правила годівлі маленьких сухопутних равликів:

  • корм повинен бути доступний домашньому вихованцю цілодобово;
  • категорично не можна викладати їжу прямо на підкладковий ґрунт;
  • будь-які харчові продукти, що даються равлику, повинні мати кімнатну температуру;
  • фрукти та ягоди, а також зелень та овочеві культури, потрібно добре промивати у проточній воді;
  • заміна корму свіжою порцією їжі повинна здійснюватися кожні кілька годин, а витягнута з тераріуму їжа в обов`язковому порядку утилізується;
  • категорично не можна допускати перемішування їжі з елементами субстрату у тераріумі;
  • підростаючому домашньому вихованцю обов`язково повинен бути забезпечений безперешкодний доступ до води;
  • будь-які продукти, заборонені для годування дорослих сухопутних молюсків, категорично не можна згодовувати малюкам-равликам, включаючи «людську» їжу, смажені, кислі чи солодкі продукти, копченості та гострі страви;
  • смертельну небезпеку для підростаючих та дорослих екзотичних вихованців становить звичайна сіль, яйця та макаронні вироби.

Для повноцінного зростання та розвитку молюска необхідно доповнювати його раціон сепією, що складається з достатньої кількості арагоніту. Сепія є внутрішнім скелетом каракатиці, представленим твердою та м`якою оболонками. Кістка каракатиці може перемелюватися до порошкоподібного стану і додаватися в їжу ахатину.

Важливо! Пам`ятати, що натуральна сепія має білий колір, тому кольорові кістки каракатиці, що містять шкідливі барвники, використовувати для підживлення молюсків не можна. Крім того, попередньо сепію потрібно протягом кількох годин вимочувати, що дозволить вивести з її складу всі солі.

Слід зазначити, що кожен гігантський равлик має свої власні, дуже індивідуальні смакові уподобання. Одні продукти поїдають охоче, а інші не з`їдають абсолютно. Потрібно бути гранично обережним із харчовим експериментуванням, тому що результатом неправильного харчування може стати загибель екзотичного вихованця.

Однак, щоб сухопутний домашній молюск ріс здоровим і красивим, щоденний раціон повинен бути різноманітним, що повністю задовольняє харчові потреби такого вихованця.

Хвороби равликів ахатин та як їх лікувати

Ахатини – великі гарні равлики, які користуються величезною популярністю у любителів екзотики. Родом ахатини з вологих регіонів Африки, Танзанії та Кенії. Згодом вони поширилися країнами Південно-Східної Азії, чудово почуваються в Індії та на півдні Сполучених Штатів. У нашому кліматі ахатини не живуть – температурний режим та вологість їм не підходять. Однак у домашніх умовах равлики ахатини почуваються чудово і вже перестали бути дивиною.

Цей великий черевоногий молюск практично ідеальний підопічний. Він займає небагато місця – одному равлику потрібна ємність 8-10 л. З ахатинами не треба гуляти, хоча вони дуже люблять повзати по руках. Цих равликів навіть використовують для проведення косметичних процедур.

Равлики ахатини невибагливі в їжі і не вимагають складного догляду – достатньо підтримувати в тераріумі постійну температуру та вологість. За вологістю легко стежити за допомогою звичайного моху, розміщеного на субстраті. Коли він свіжий та зелений – вологість у тераріумі на достатньому рівні. Коли починає підсихати, треба долити воду.

Для контролю та підтримки температури в тераріумі з ахатинами знадобляться термометр та обігрівач. Оптимальна температура для равликів ахатин – 25-28 °С. Якщо вона трохи нижча, 22-24 ° С, улюбленець рухатиметься повільніше, якщо нижче 20 ° С – впаде в сплячку, вивести з якої равлика буде непросто. Перегрів для нього теж небезпечний. Не можна допускати потрапляння на улюбленця прямих сонячних променів.

Якщо ви дотримуєтеся цих простих правил, але вихованець відмовляється від їжі, на тілі чи мушлі з’являються нарости або надлишковий слиз, значить, равлик хворіє. Як йому допомогти, чим лікувати і як запобігти хворобам ахатин, ми детально розберемо в цій статті.

Особливості поведінки равликів ахатин у нормі

Як дізнатися, що равлик ахатина захворів і яка в нього хвороба? Для початку з’ясуємо, як поводиться здоровий молюск. Вдень равлик зазвичай спить, закопавшись у субстрат або сховавшись під каменем або гілкою, а з настанням сутінків вибирається і починає шукати їжу.

У здорового равлика ахатини блискуче, покрите помірною кількістю слизу тіло без ушкоджень, міцна блискуча раковина без сколів, розшарування, плям і наростів. Здоровий равлик досить рухливий, тому потрібно стежити, щоб у тераріумі не було щілин, через які він зможе вибратися. Особливо активні та допитливі молоді особини. Також ахатини не скаржаться на поганий апетит (чим годувати равликів, ми розповімо докладніше). Якщо ви помітили відхилення від норми, можливо, улюбленцеві потрібна допомога.

Про автора

admin administrator