Чи можна саджати сукуленти в кашпо без отвору

Авторadmin

Чи можна саджати сукуленти в кашпо без отвору

Зміст:

Кімнатні рослини сукуленти: особливості, види та правила догляду

Привабливі сукуленти – рослини, які здатні з будь-якої кімнати зробити щось оригінальне і незвичайне. Такі культури відрізняються ефектним, незвичайним зовнішнім виглядом, не вимагають занадто складних процедур для догляду. Цікаві зелені насадження не тільки порадують ефектним зовнішнім виглядом, але ще й подарують заряд свіжого повітря. Пропонуємо розглянути кращі сукуленти для вирощування в домашніх умовах, їх особливості та відмінні риси. Це дозволить вам підібрати найбільш відповідний варіант рослини для своєї кімнати.

Очиток Моргана

Відмінний варіант для посадки в домашніх умовах – Sedum morganianum або очиток Моргана. Рослина відрізняється привабливими товстими хвостовими стеблами, тому найчастіше висаджується у підвісні кашпо. Листки мають оригінальний колір – сіро-блакитний або сірувато-зелений, можуть виростати до 60 см в довжину.

Для розміщення кущика очитку моргана краще всього вибирати сонячні ділянки.

Доглядаючи за суккулентом, дотримуйте кілька важливих рекомендацій. В першу чергу слідкуйте за режимом поливу, між ними грунт повинна встигати просихати, а взимку взагалі краще припинити зволоження грунту. Обов’язково застосовуйте добриво для кактусів і сукулентів або, щоб насичувати рослинка поживними елементами.

Пам’ятайте, що кущик досить вибагливий, якщо його часто турбувати. Тому розташовуйте очиток там, де він буде мінімально травмуватися. При бажанні в літню пору винести рослину на сонці, спочатку акклиматизируйте його.

Сукулентна рослина Алое – ідеальний варіант для початківців квітникарів

Алое (Aloe) – теж рід сукулентів з Асфоделового підродини. Відрізняється коротким стеблом, зверху якого товсті і м’ясисті мечоподібні листя, які формують щільні розетки. Будь-які види Алое швидко ростуть, тому ви зможете відчути весь процес вирощування та догляду за сукулентами за короткий період. Крім краси листя, культури зможуть порадувати цвітінням білого, червоного або жовтого відтінку.

Алое не бояться ультрафіолетових променів, точно як і сухого або вологого повітря. Ці показники не мають значення при вирощуванні.

У літню пору Алое поливають досить помірковано і систематично, але не стараючись. Підживлення виконуються під час активної вегетації – один раз на місяць. Віддавайте перевагу комплексним мінеральним складам.

Для початківців квітникарів Алое буде оптимальним вибором з-за невибагливості культури, але не варто на початку набувати великі або швидкорослі різновиди цього сукулент. Варто звернути увагу на більш компактні види, такі як Aloe humilis або Aloe brevifolia. Ці рослини досить легко вирощувати.

Смугаста хавортія

Смугаста хавортія (Haworthia Fasciata) або як ще її називають – зебра, це привабливий сукулент, який відрізняється магічними вертикальними листочками з білими смугами. Перевага використання такого кущика – привабливий зовнішній вигляд, необхідність невеликого простору для зростання. Це кращий сукулент для новачків, оскільки він не потребує особливого догляду.

Для посадки рекомендується застосовувати неглибоку ємність, оскільки кореневій системі немає потреби проникати глибоко в ємність. Спочатку рослина потребує пересадки, інтервал – 1-2 роки. Для цього застосовують якісну суміш. Режим поливу як у всіх сукулентів – щоб грунт встигала просихати між увлажнениями. Оптимальне місце для вирощування – сонячна сторона, але без потрапляння прямих ультрафіолетових променів.

Більше дізнатися про Смугастої хавортії ви можете з нашої статті «Незвичайна хавортія: як виростити сукулент в домашніх умовах»

Увійти на сайт

Сукуленти отримали свою назву від слова «сік». Вони мають цікаву особливість: накопичувати рідина в листках або стеблах. Вони бувають стеблові і листові рослини. Кактуси теж належать до цього виду кімнатних рослин. Вирощувати сукуленти будинки зручно. Ці рослини практично не вимагають до себе уваги, поливати їх теж не потрібно часто. Різноманітність видів рослин дає можливість вибрати той, який вам сподобається найбільше.

Всі рослини цього сімейства люблять світло. Чим більше світла, тим краще для кімнатних квітів. Коли сукуленти тримають на балконі, вони набувають яскраву і цікаву фарбу.

З цих рослин виходять цікаві композиції, які можна поставити на письмовий або журнальний стіл. Але, варто пам’ятати, що в темне місце рослина ставиться тільки на 1,5 місяці. При цьому квітка не можна поливати. Земля повинна бути повністю суха.

Після того, як минув час рослина знову повертають на підвіконня і поливають. Ставити рослину назад на журнальний столик можна тільки після того, як пройшло 2 місяці.

Змусити квітка цвісти при вирощуванні без денного світла неможливо. Суть в тому, що сонячне світло має 50 тисяч люкс, в той час, коли лампа штучного освітлення всього 5 тисяч. До того ж, у штучному світі немає ультрафіолетового світла, яка потрібна рослинам для фотосинтезу. Простіше кажучи, вирощувати сукуленти повністю під штучним освітленням не вийде.

Влітку поливають рослину до 2 разів на тиждень. Взимку полив проводиться тільки 1 раз в місяць. Суть в тому, що вітчизняний клімат істотно відрізняється від мексиканського клімату. Саме, з Мексики і потрапили до нас ці рослини.

Взимку в України не так багато світла. До того ж вікна віднімають ще 15% від потрапив у вікно кількості. В результаті сукуленти тягнуться до сонця, але не отримавши достатньо освітлення втрачають свою привабливість.

Щоб зберегти справжню красу рослини йому влаштовують штучну посуху взимку. Сукулент припиняє свій ріст і впадає в сплячку. Навесні з рясним поливом і яскравим сонцем почнеться його активна фаза зростання.

Розмножуються рослини відносно просто. Сукуленти можна розмножувати не тільки живцями. З кожного листочка може зрости повноцінне рослина. Але, листки і черешки у воду ставити не рекомендується. У таких умовах він покриється цвіллю і згниє. Зелений листочок відразу садять в землю, і він приймається.

Але перед цим листок має трохи підсохнути. Якщо цього не зробити листочок загине.

Сукуленти розмноження листом

Листочок відривають від материнського рослини таким чином, щоб на поверхні квітки не залишилося нічого. Потім кладуть на злегка вологу грунт і залишають у спокої. Закапувати листок або накривати його банкою немає сенсу, листочок повинен прирости сам.

В 90% випадків саме так і трапляється. Найоптимальніший період для розмноження рослин з середини квітня по кінець серпня. З приходом осені світла стає менше і листочок може згнити. Навіть якщо він і не згниє, то рослина не вийде пишним, бо як буде тягнутися до світла, якого не вистачає.

Як пересаджувати сукуленти

Пересаджують сукуленти в залежності від їх виду. Але, найчастіше це робиться навесні або влітку. Якщо ви купили рослина в зимовий період, його не можна пересаджувати. Рослина залишають до весни у світлому місці. Полив квітки проводиться, як тільки його листя стає трохи м’якими.

Навесні квітка пересідає у великий горщик. Це робиться для того, щоб не порушити природну кореневу систему сукулент. Є ще один спосіб пересадити рослину. Рідну грунт повністю видаляють і пересаджують рослину в новий горщик.

При цьому варто відокремити молоді пагони і посадити їх, як нові рослини. Якщо куплений квітка так і не дає нових пагонів, його викидають.

Для пересадки квітів використовується звичайна земля для листових рослин. Не рекомендується застосовувати 100% торфу. Для сукулентів чудово підійде лісова земля, чи ґрунт, який взяли з-під липи або берези. При цьому варто його перебрати і видалити великі корені, перегнилі частини рослин. У цю суміш додають трохи піску.

Не варто брати кар’єрний пісок, від нього зовсім немає толку. Краще всього якщо це буде річковий пісок з домішкою сфагнуму (мох). Після посадки земля не потребує розпушення. Не варто поливати землю марганцівкою перед посадкою рослин. Вона уб’є все корисне, що може стати в нагоді рослинам.

Якщо сукулент маленький не використовуйте для його вирощування великий горщик. Земля буде дуже довго сохнути між поливами і це негативно позначиться на самій квітці. Садити сукуленти можна садити в пластикові або глиняні горщики.

Якщо квітка швидкорослий, він буде однаково добре рости в будь-якому горщику. Зростають повільно види сукулентів краще садити в глиняний посуд. Дорослі і міцні рослини теж простіше вирощувати в глиняному посуді.

Хвороби та шкідники сукулентів

Ворогів у сукулентів не так багато. Далеко не кожна комаха може прокусити таку щільну шкіру, як у цієї квітки. Сукуленти страждають від кореневих шкідників. В основному їх вражають кореневі трипси або нематода. Позбутися від цих ворогів відносно просто: ви пересідає верхівку ураженої рослини в іншу землю. Коріння рослини необхідно викинути, щоб вони не заразили здорову грунт.

Для сукулентів небезпечніше гниль різного ступеня. Вона здатна погубити рослина досить швидко. Для того, щоб цього не відбулося, рекомендується дотримувати режим поливу і додавати в грунт деревне вугілля при пересадці рослин.

Гриби

Сукуленти схильні грибкової напасті. Гриб з роду «ботритис» може викликати гниль листя і пагонів. Спочатку на них з’являються бурі плями. З часом вони стають великими, і листок перетворюється на місиво гнилі. Потім він підсихає, і спори грибів поширюються далі.

Щоб не сталася загибель всього квітки, його потрібно менше поливати. Якщо зараження виявилося, потрібно видалити уражені ділянки, а листя обробити спеціальною речовиною.

Ще один шкідник сукулентів – бактерії «эрвиния». Вони можуть вражати рослина, зі стебел, так і з коренів. На квітці проявляються бурими плямами, які мають різкий неприємний запах. Якщо запустити лікування, плями гнилі заповнять весь квітка, і він загине. Бактерію можна знищити розчином марганцівки.

Для профілактики рослину потрібно рідше поливати і частіше обстежити листя на наявність уражених ділянок.

Нальоти

Вони теж утворюються спорами грибів. Розрізняються аспергільоз і пенигиллез. В обох випадках на поверхні сукулентних рослин утворюється наліт червонуватого або зеленуватого кольору. На каланхое може з’явитися каламутна роса і плями білого кольору.

Як тільки вони з’являються, ураженого листя рослини промивають розчинами з додаванням лугу. Можна також використовувати для цієї мети марганцівку. Профілактикою нальотів може вважатися правильний догляд за рослиною і рідкісний полив.

Плямистості

Сукулентні рослини теж можуть бути схильні до різних грибів, які викликають плямистості на поверхні листка. Вони можуть бути коричневими плямами і іншими кольорами. Плями можуть бути різного розміру і конфігурації. Зазвичай вони різко відрізняються від здорової квітки. Лікування заражених рослин повинно бути своєчасним. В іншому випадку сукулент загине.

Нематодози

Коренева система сукулентних рослин найбільш схильна до ураження шкідниками. Нематодози – найчастіші захворювання квітів. Галова нематодоза проявляється здуттям на корінцях. В результаті рослина перестає отримувати поживні речовини і гине.

Ще одним видом кореневих захворювань вважається кактусова нематодоза. Вона провокує гниль коренів. Коментарі тут зайві: якщо захворювання помітили пізно, сукулент гине в лічені дні. Захистом від цих захворювань вважається правильний догляд.

Опіки

Можуть з’являтися на рослинах, якщо вони довго стоять під палючим сонцем. На листках квітів з’являються плями червонуватого кольору. Найчастіше такі неприємності трапляються навесні, коли рослина різко виставляють на сонце після режиму сну. Щоб цього не сталося, сукулент поступово переводять на літній режим.

Якщо рослина різко вивести з режиму сну, воно буде розвиватися набагато гірше, ніж після природної адаптації.

Сукуленти відносяться до рослин, які звикли накопичувати воду. Так задумано природою, інакше в пустелі їм просто не вижити. В залежності від того, де рослини накопичують воду поділяють на кілька видів. Ви підбираєте той квітка, який вам максимально підходить.

Кореневі сукуленти

Досить рідкісний вид рослин. Такі квіти мають щільні коріння і такі ж щільні пагони. Основний відсоток рідини накопичується в коренях сукулентних.

Стеблові сукулентні рослини

Цей вид рослин досить важко відрізнити від листових рослин. І все ж відмінності є. Стеблові сукуленти накопичують рідина в стеблах, а листя служать, як доповнення. Вони потрібні для фотосинтезу і циркуляції вологи. Стеблові сукулентні рослини відрізняються м’ясистими стеблами і практично непомітними дрібними листочками. В цілому, рослини чудово виглядають на підвіконні будинку або квартири.

Листові сукуленти

Листові сукуленти за зовнішнім виглядом нагадують рослини, до яких ми звикли. Концентрація вологи відбувається у величезних листках. Вони найчастіше масивні і м’ясисті, зібрані в розетку. Стебло виражений слабо.

Коли настає період посухи, при нашому кліматі він влаштовується штучно взимку, листя згортаються в «цибулину» щільно прилягаючи один до одного. Таким чином, рослині вдається зберегти максимальну кількість вологи.

В той момент, коли квітка отримує багато води, листя наливаються і розгортаються по всій ємності горщика. Виглядає це досить цікаво. До листовим сукулентних рослин належить звичні домашні рослини агави і калонхоэ.

Рослини цього виду можуть мати тонкі пагони і багато листочків на них. Є й такі види квітів, які випускають всього 2 листка в рік. Коли приходить період посухи ці листки вмирають, і прикривають собою паростки листя для наступного року. Так триває доки вологи не буде достатньо.

Якщо ви хочете посадити вдома сукулентні рослини цього виду, вибрати свій варіант буде не важко. До того ж невибагливі сукуленти, догляд в домашніх умовах, фото, легко знайти на спеціалізованих сайтах або на форумах в інтернеті.

Цвітуть чи сукуленти?

До сукулентних рослин відносяться не тільки кактуси і агава. Є такі квіти, які будуть радувати вас пишним цвітом кожен рік, а є такі, квіти, яких можна чекати роками і не дочекатися. Якщо ви хочете, щоб сукулентні цвіли, потрібно дотримуватися спеціальні умови їх утримання і підгодовувати.

Один з видів цих рослин, який цвіте майже завжди – ехінопсіси. Якщо забезпечити нормальний догляд, рослини будуть радувати вас своєю красою.

Можна завести вдома Анептию. Вона теж відноситься до сукулентних рослин, може витримувати перепад температури, не вибаглива у догляді. Найчастіше зацвітає взимку красивими квітами блідо-рожевого відтінку.

До квітучим сукулентних рослин належить і Очиток. По-науковому його називають Седум. Квітка любить світло, навіть взимку його потрібно залишати на вікні. У догляді і поливі квітка не примхливий.

В цілому, квітучих сукулентних рослин є кілька десятків видів. Перш, ніж відправитися в квітковий магазин, подумайте, які ви хочете рослини і що планується робити з ними?

Сукулентні рослини можуть не тільки прикрашати приміщення, але з їх допомогою можна створити цікаві композиції. Квіти ідеально виглядають в панно або на журнальному столику. Але, не варто забувати, що квіти досить теплолюбні. У побуті і догляді такі квіти зручні, тому вирощувати їх просто.

«Кактуси і сукуленти»

Літопси – кращі сукуленти для вирощування в домашніх умовах

Літопси називають мініатюрні і непомітні сукуленти, які своїм зовнішнім виглядом нагадують гальку або камінчики. Вирощування таких рослин не потребує особливого догляду, головне – вибирати сонячні ділянки для вирощування, де немає загрози заморозків.

Грунт для літопси вибирають бідну, але з хорошим дренуванням. Взимку обов’язково припиняється полив насаджень.

Більше про литопсах в нашій статті — «Унікальні «живі камені» або Літопси»

Неймовірні Гастерія

Кращі сукуленти для початківців не обійдуться у своєму списку без Гастерий. Це рід з Асфоделового підродини. Gasteria відрізняється гарними щільними листами, які мають дуже оригінальний декоративний зовнішній вигляд. Висадивши сукулент в горщик, прикрасивши дрібною галькою поверхню, можна створити неймовірно красиві композиції для прикраси вікна або іншого місця. Листя Гастерія зазвичай гладкою структури, але з гострим кінчиком. Поверхня не рівна, а має характерні горбки, які формують неймовірні малюнки. Колір їх – від світлих до темних зелених відтінків, довжиною до 30 сантиметрів.

Квіточки у Гастерія зазвичай мініатюрної форми, можуть бути червоного, оранжевого або жовтого відтінку.

В особливих правилах догляду Гастерія не потребує. Головне – не висаджувати її на сонці, а віддати перевагу захищені ділянок. При попаданні на листя прямих сонячних променів – вони можуть змінити свій малюнок. Ідеальним варіантом розміщення культури стане південно-східна сторона або південно-західна. Також стежте, щоб Гастерія не потрапляли під протяги. Це погано позначається на культурі.

Лікарська алое віра

Алое вера (Aloe vera) є лікарської культурою, сік активно застосовується для терапії ран і опіків на тілі. Тому столетники – кращі сукуленти для вирощування в домашніх умовах і для створення лікарських, косметичних засобів, і для формування ефектного інтер’єру. Єдине правило, якого слід дотримуватися, це розміщувати культуру подалі від місць, куди можуть дістати маленькі діти. Шиповані листочки досить гострі, ними можна поранитися.

Основні правила догляду за алое полягають у помірному поливі, щоб грунт встигала просихати між ними. Також важливо потрапляння сонячного світла на алое протягом щонайменше 4-5 годин на добу. Удобрювати алое віра рекомендується 2 рази за сезон – в період вегетації. Для таких цілей оптимально застосовувати збалансовану підгодівлю. Пересадку проводять лише в тих випадках, якщо коріння почнуть рости над поверхнею грунту в кашпо.

Які рослини є сукулентами?

Сукуленти діляться на три групи в залежності від місця збереження вологи в них:

  • Стеблові сукуленти — накопичують воду в стеблах, їх листя найчастіше перетворюються в колючки (у цій групі зустрічаються кактуси);
  • Листові сукуленти — накопичують воду в потовщених листі. Ця група включає в себе алое і агаву;
  • Кореневі сукуленти — вода в корінні (в цю групу входять герані).

Як бачите, це велика група. Найпопулярніші сукулентні рослини , які ростуть у квартирах включають Алое віра (1), Эхеверія (2), Товстянка яйцеподібна (3), Сансевієрія трьохполосна (4), Каланхое Блоссфельд (5) і живі камені (6). Звичайно, є і кактуси.

Бокарнея відігнута

Бокарнея відігнута (Beaucarnea recurvata) помилково вважається пальмою, хоча насправді, є суккулентом. Це кращі сукуленти для вирощування в домашніх умовах для тих, хто віддає перевагу великі кімнатні рослини. Часто культуру називають «долонею слонихи», оскільки набухає від води стебло нагадує лапку цієї тварини.

Бокарнея віддає перевагу затишним сонячні ділянки, але і при непрямих ультрафіолетових променях може чудово розвиватися. Регулярний полив повинен бути помірним, поки грунт не просохне, проводити зволоження не рекомендується.

Коли пересаджувати сукуленти?

Сукуленти слід пересаджувати тільки тоді, коли вони перестають поміщатися в поточний горщик (зазвичай не частіше, ніж кожні 2 роки). Садіть їх у суху або злегка вологий грунт. При пересадці кактусів пам’ятайте про дренажному шарі на дні горщика. Після пересадки поливайте його тільки через кілька днів. Найкращий час року для пересадки сукулентів — рання весна, незадовго до початку вегетації.

Можна розмножувати сукуленти самостійно?

Багато види можна розмножувати з насіння, однак це вимагає великого терпіння, тому що сукуленти ростуть дуже повільно і цвітуть тільки через 3-4 роки. Зверніть увагу, що посівна грунт не повинна містити добрив. Вегетативне розмноження часто відбувається легше.

Верхні живці ріжуться гострим ножем. Після сушіння ріжуча поверхня висаджується в пісок на глибину близько 2 см. При 25 ° С укорінення відбувається через 1-2 місяці. Часте обприскування позитивно впливає на цей процес.

Хвороби та шкідники і сукулентів

Сукуленти можуть бути атаковані шкідниками. Найпоширеніша проблема — це різні види борошнистих клопів, як ті, які тільки гризуть коріння, так і ті, які живляться пагонами. Другим серйозним шкідником є павутинний кліщ. Оскільки наші фаворити зроблені в основному з м’яких тканин, хвороби швидко поширюються по всій рослині. Часто хворий квітка не може бути врятований. При хвороби і шкідників ви можете використовувати хімічні засоби, суворо дотримуючись правил на упаковці.

Каланхое повстяне

Каланхое повстяне або рослина Панда (Kalanchoe tomentosa) характеризується сріблясто-сірими листочками, по краях вони мають іржавий відтінок. Цвіте в кімнатних умовах вкрай рідко. Висота куща – до 50 см, коренева система потужна, відрізняється великою кількістю бічних коренів. Для вирощування підбирайте грунт для сукулентів, що складається з торфу, піску й дернової землі.

Оптимальним місцем для посадки вважається територія, куди потрапляють прямі сонячні промені. Полив здійснюють кип’яченою, відстояною водою кімнатної температури. Раз в 30 днів рекомендується підгодовувати каланхое. Полив здійснюється тільки, коли грунт повністю висохне.

Кактуси

Кактуси належать до соковитих рослин, що містять воду у тканинах, завдяки якій вони можуть витримувати довгі періоди посухи. Всі кактуси належать до одного і того ж сімейства: Кактусові. Кактуси відрізняються від інших соковитих рослин наявністю ареоли – невеликих волосяних або шерстистих пучків, розташованих біля основи їх колючок.

У більшості кактусів є голки. У деяких вони маленькі, зубчасті, тонкі, об’єднані в пучки. Зазвичай їх дуже важко дістати з шкіри. Колючки у кактусів — це як гілки і листя інших рослин, які в ході еволюції перетворилися на шипи, щоб менше втрачати вологу, захищати рослину від травоїдних тварин, пропускати сонячне світло, в деяких випадках створювати ізолюючий шар між рослиною і гарячим повітрям посушливих кліматичних зон.

Підводячи підсумок, слід зазначити, що кактуси є соковитими рослинами з шипами, а сукуленти зазвичай не колються. І як завжди винятки підтверджують правило, існують кактуси без шипів і колючі сукуленти.

Крім типових ареоли, будова квіток і плодів також допоможе визначити, чи маємо ми справу з кактусом або ж це інша рослина. Однак ці характеристики не так часто використовуються (до того ж рослина має цвісти!).

Молочай тірукаллі

Молочай тірукаллі (Euphorbia tirucalli) являє собою кактус-сукулент, здатний досягати у висоту до 5-9 метрів. Головне – розташувати культуру поряд з вікном на сонячній стороні, оскільки при нестачі природного освітлення стебла починають витягуватися в різні сторони.

Для посадки застосовується грунт для сукулентів та кактусів, заснована на піску, глинисто-дернової суміші, також обов’язково потрібно укласти шар дренажу на дно ємності.

Полив здійснюють 1 раз у кілька тижнів, оскільки молочай здатний накопичувати вологу, взимку таку процедуру мінімізують – до 1 разу на 30 днів. Влітку молочай тірукаллі можна виносити на вулицю, але з захистом від дощів і наскрізних вітрів. При виявленні коріння на поверхні горщика, рослина потребує негайної пересадки.

Сукуленти — фото з назвами

ЭХЕВЕРІЯ

Створює характерні низькі декоративні розетки з листя на коротких стеблах. Ечеверія може мати різні кольори, в залежності від різноманітності від зеленого до сірого до фіолетового. Завдяки своїм розмірам, особливо підходять для невеликих контейнерів, вони можуть бути прикрасою, наприклад, на робочому місці.

КРАССУЛА

Також відоме як «дерево щастя», воно досягає розмірів до 1 метра. Листя крассули зберігають воду, вони м’ясисті, блискучі, яйцевидні, іноді з зеленими або червоними краями. Сорт «Хоббіт» з-за незвичайної форми листя іноді називають «вухами Шрека».

Крестовник Роулі або перлова нитка

Крестовник Роулі (Senecio rowleyanus) – ідеальне рішення для вирощування в підвісних кошиках, оскільки відрізняється гарними спадають пагонами, що нагадують перли або бісер. Крестовник Роулі воліє яскраве світло, але стежте, щоб прямі ультрафіолетові промені не обпекли листочки. Опівдні краще притіняти кущик або ставити в невеликій тіні.

Культуру може погубити надмірна кількість води, тому поливати її дозволяється тільки після повного висихання верхнього шару грунту. Воду використовують теплу, м’яку. Для підгодівлі беруть добрива, які підходять для кактусів і сукулентів.

Різдвяник або декабрист

Різдвяник або різдвяний кактус (Schlumbergera x buckleyi) багатьом знайомий ще з дитинства, це найпопулярніший сукулент, який має привабливі квіточки. Для комфортного зростання верхній шар грунту повинен бути трохи сухим, не можна допускати надмірного зволоження.

В зимову пору рослина випускає бутончики, необхідно дуже дбайливо з ним звертатися, оскільки найменше порушення у догляді може призвести до обпадання нерозпустилися квіток.

Молочай Милиуса або терновий вінець

Сукулент молочай Милиуса (Euphorbia Milii) – уродженець Мадагаскару, здатний цвісти протягом цілого року разі потрапляння достатньої кількості сонячних променів. Листки у культури довгасті, а гілки – з невеликими колючками. Цвіте мініатюрними крихітними бутончиками, які виділяються жовтими, червоними, лососевими приквітками.

Полив для таких сукулентів потрібно низький або помірний, але допускати повного висихання грунту не рекомендується. Для досягнення рясного цвітіння краще ставити кущик на сонячне місце. Удобрюється молочай 2-3 рази, для цього застосовують збалансовану підгодівлю.

Детально вивчивши кращі сукуленти для вирощування в домашніх умовах, ви зможете підібрати для себе парочку рослин, які чудово доповнять кімнатний інтер’єр. Дотримуйтесь правил догляду за обраною культурою, щоб отримати прекрасні і насичені насадження прямо у себе вдома.

Сукуленти кактуси: витривалі, яскраві і різноманітні

Сукулентні рослини зазвичай асоціюються з пустелями і напівпустелями, де виживають тільки найбільш посухостійкі культури, здатні запасати воду. Але кімнатні сукуленти куди різноманітніше. Серед них можна зустріти і мешканців високогір’я, які звикли до дуже прохолодним температур і сильним вітрам, і мешканців субтропіків, і навіть тропіків.

Найзнаменитіші з сукулентів – кактуси. Їх шарикообразние чи колоноподібні товсті стебла і великий арсенал засобів захисту у вигляді колючок і волосків не можна не впізнати. Але кактуси заслуговують уважного розгляду і окремої уваги. Сукуленти куди різноманітніше їх за формою росту. Їх листя і стовбури часом набувають найхимерніші форми. Фактично, єдиний «критерій» визначення належності до сукулентів – м’ясиста тканина.

Простота догляду – головна перевага і козир сукулентів. Вони надзвичайно витривалі і довговічні. Ніяких труднощів з представниками модних сукулентів не повинно виникнути навіть у недосвідчених квітникарів. Якщо цвітіння від рослин не збираються добиватися, то вони задовольняються однаковими температурами цілий рік. А найпростіша прохолодна зимівля дозволить ще й помилуватися на прекрасні і несподівано яскраві квітки.

Легко розмножуються дітками, що вимагають мінімальних поливів і пару підживлень в рік, добре адаптуються, сукуленти – рослини дійсно універсальні.

Найвідоміші і найпоширеніші представники кімнатних сукулентів введені в культуру настільки давно, що встигли пережити період майже забуття. Назви представників роду Молочай(Euphorbia), Алое (Aloe) і Товстянка (Crassula) у багатьох і сьогодні викликають не завжди приємні асоціації. І зовсім даремно. Адже ці знайомі і звичні рослини нудними можуть бути, тільки якщо вибирати нудні види. Десятки різновидів і сотні сортів дозволяють знайти екстравагантні зірки навіть для скептиків. Але тільки ними сукуленти не вичерпуються.

Горіх біля будинку: чи можна саджати

Неможливо уявити двори в південних областях нашої країни без зростаючих в них волоських горіхів. Як виявилося, народні повір’я цього зовсім не рекомендують.

Чому не варто садити біля будинку горіх

Волоський горіх — дерево велике і розлоге, йому потрібно багато вільного місця.

Волоський горіх-дерево теплолюбне, зустріти його можна в південних регіонах, де воно росте практично в кожному дворі.

Але, висаджуючи його у себе на ділянці, потрібно пам’ятати про те, що доросле дерево буде мати розлогу крону, що створює під собою тінь. Та й інші особливості дерева теж потрібно враховувати.

Об’єктивні причини

Дендрологи радять висаджувати волоський горіх не менше ніж в 8-10 метрах від будівель. У дерева потужна коренева система, густа крона, яка створює густу тінь.

Доросле дерево дає не тільки смачні плоди, але і густу тінь, в якій нічого не росте

Прикмети і забобони

Серед забобонів, пов’язаних з посадкою волоського горіха у дворі будинку, існує одна дуже похмура. Вона стверджує, що така посадка обіцяє смерть господареві будинку.

  • коріння дорослого дерева здатне зруйнувати навіть фундамент;
  • поруч з деревом ніщо не росте;
  • падаючі на дах плоди можуть пошкодити покрівлю;
  • ворони, охочі поласувати горіхами, скидаючи плоди на землю, щоб розбити, можуть потрапити на що стояче поруч з деревом – машини, споруди.

  • щоб у молодої сім’ї швидше народився первісток, у багатьох європейських країнах існує традиція молодятам садити деревце волоського горіха;
  • волоський горіх символізує собою фінансове благополуччя. Тому є повір’я, що дерево неподалік від будинку захистить сімейство від фінансових проблем.

Волоські горіхи у багатьох народів вважаються символом родючості

Якщо вам пощастило виявити волоський горіх з двома ядрами, то одне потрібно відразу ж з’їсти, а інше кинути через ліве плече. І тоді обов’язково збудеться ваше заповітне бажання.

Якихось власних корисних порад в цьому питанні особисто у мене немає. Але ясно те, що дерево може вирости просто величезним. І щоб нащадкам не довелося пожинати плоди вашого необдуманого вчинку, поставтеся до посадки горіхового дерева дуже відповідально.

Відгуки

Ми купили будинок, на ділянці росло величезне горіхове дерево. Вся каналізаційна система була порушена, коріння тягнуться на всі боки до 10 метрів, фундамент піднятий був, стоки для дощової води були всі забиті листям.

Сусіди всі були дуже раді, коли ми, з величезними труднощами, прибрали це дерево. Тому що від нього дійсно багато бруду, листя практично не гниє і завжди зграї птахів. Тепер посіяли на цьому місці газон, а трава зовсім не росте, незважаючи на те, що підсипали нову землю . Вже кілька разів підсівали, сходить, а потім жовтіє і засихає.

Якщо мова про волоський горіх…, то, звичайно, як і будь-яке дерево, потрібно відступити від фундаменту… При дозріванні горіхи падають на дах, розбити не розіб’ють, але стукіт постійний, особливо при вітрі… Коли цвіте, з нього капає смолянистій нектар. дуже важко змивається…, якщо машина стоїть під горіхом. або зона відпочинку, то небажано. Ну і йод. який він виділяє, обмежує число рослин, що ростуть під горіхом.

Про автора

admin administrator