Як пити циклоферон за температури

Авторadmin

Як пити циклоферон за температури

Зміст:

Циклоферон: інструкція із застосування, аналоги, схема прийому, ціна та відгуки

Циклоферон призначається з метою профілактики та лікування інфекційних захворювань. Препарат виявляє імуномодулюючі та противірусні властивості.

Курс застосування засобу покращує роботу імунітету та зменшує ризик формування патологій бактеріальної чи вірусної природи. Для лікування інфекційного процесу використовують у складі комплексної терапії.

Ці ліки можна призначати дорослим та дітям старше 4 років. Побічні ефекти з’являються рідко.

Імуномодулятори відносно новий клас лікарських засобів, здатних регулювати роботу захисних систем організму. Ці препарати мають кращу переносимість у порівнянні з антибіотиками та застарілими противірусними медикаментами.

Склад та форма випуску

Чинним компонентом засобу є акридонуцтова кислота у формі акридонацетату меглюміну. Ця речовина визначає лікарські властивості препарату. Додаткові компоненти залежить від лікарської форми.

Форми випуску :

  • розчин. Містить воду як допоміжну речовину.
  • Лініменти. Містить пропіленгліколь та катапол.
  • Таблетована форма. Містить стеарат кальцію, пропіленгліколь, полісорбат, гіпромелозу, полімер метакрилової кислоти та етилакрилату.

Циклоферон у таблетках

Допоміжні компоненти таблеток потрібні для стабілізації лікарської форми та засвоєння діючої речовини у потрібному відділі шлунково-кишкового тракту.

Дія Циклоферону

Згідно з заявою виробника, меглюмін акридонацетат збільшує продукцію інтерферонів в організмі. У нормі ці речовини виділяються клітинами у відповідь проникнення вірусів у тканини.

Інтерферон зв’язується з іншими клітинами та зупиняє поширення патогенів.

Саме ця властивість визначає імуномодулюючу активність, оскільки прийом ліків покращує працездатність імунітету.

Інтерферони накопичуються у легенях, печінці, селезінці та інших органах. Продукція цієї речовини відіграє у превентивному захисті організму.

Додаткові властивості

  • Противірусна активність. Посилення вироблення інтерферонів можна назвати неспецифічним заходом захисту організму. Ліки також здатні боротися з інфекційною загрозою на ранніх стадіях формування хвороби. Акридонуцтова кислота порушує реплікацію вірусу грипу, аденовірусу, цитомегаловірусу та інших патогенів.
  • Помірна протимікробна дія. Лікування за допомогою цього засобу допомагає боротися із деякими бактеріальними інфекціями. Ця властивість обумовлена ​​загальним імуностимулюючим ефектом.
  • Корекція імунного статусу. Терапія усуває імунодефіцит та відновлює найважливіші функції захисної системи організму.
  • Проникнення лікарських речовин через гематоенцефалічний бар’єр, що ізолює центральну нервову систему. Ліки використовуються для терапії кліщового енцефаліту та інших вірусних патологій, що вражають головний мозок.
  • Поліпшення вироблення зернистих лейкоцитів. Ці імунокомпетентні клітини захищають тканини та органи від різних загроз.
  • Протипухлинна дія, що полягає у знищенні клітин з генетичними мутаціями та придушенні зростання новоутворень.
  • Усунення аутоімунних процесів, у яких захисна система організму атакує здорові тканини.

Індуктори інтерферону активують усі компоненти імунного захисту.

Побічні реакції

Циклоферон має гарну переносимість, проте будь-яка лікарська речовина здатна негативно впливати на тканини та органи. Алергія – єдина зареєстрована побічна реакція. Імунна система деяких людей бачить загрозу в акридонуцтовій кислоті або допоміжних компонентах засобу. Іноді виникають серйозні ускладнення.

Характерні ознаки алергії :

  • Шкірні висипання (кропив’янка).
  • Запаморочення і слабкість.
  • Почервоніння та набряк шкірного покриву.

Якщо з’явилися симптоми алергії, пацієнту слід припинити прийом ліків та звернутися до лікаря.

Засвоєння та виведення

Чинний компонент повинен потрапити в кровообіг і проникнути в тканини для розвитку всіх лікарських ефектів. Прийом таблеток призводить до засвоєння акридонуцтової кислоти в кишечнику, де відбувається всмоктування продуктів харчування в кровоносні та лімфатичні судини.

Приблизно через три години після прийому таблетки досягається необхідна концентрація речовини у плазмі. Ін’єкційний спосіб застосування препарату полегшує засвоєння діючого компонента. Використання лініменту допомагає обмежити область терапевтичної дії.

Циклоферон виводиться із сечею та калом. Речовина не накопичується в організмі.

Показання до застосування Циклоферону

Різні лікарські форми відрізняються показаннями. Поліпшення роботи імунітету – загальна дія розчину, лініменту та пігулок. Насамперед ліки призначаються для профілактики та лікування вірусних інфекцій.

Прийом засобу за кілька днів або тижнів до передбачуваного контакту з патогенами допомагає суттєво зменшити ризик інфікування.

Якщо пацієнт вже страждає від симптомів захворювання, медикаментозна терапія усуває ускладнення та прискорює одужання.

Зазвичай ліки призначаються разом з іншими медикаментами, на зразок антибіотиків та протизапальних засобів. Комплексна терапія допомагає успішно лікувати серйозні вірусні та бактеріальні патології. Монотерапія акридонуцтової кислотою підходить для профілактики та полегшення симптомів неускладненої застуди.

Показання для застосування.

  • Грип та інші гострі респіраторні вірусні інфекції. Характерні симптоми цих хвороб включають закладеність носа, кашель, біль у горлі, слабкість та підвищення температури тіла. Вірусні частки зазвичай проникають в організм повітряно-краплинним шляхом через дихальну систему.
  • Лікування герпетичної інфекції. Це вірусне захворювання, що виявляється шкірними висипаннями та частими рецидивами. Бородавки зазвичай виникають у сфері зовнішніх статевих органів прокуратури та губ. Зниження імунітету призводить до загострення інфекції. Застосування імуномодуляторів у складі комплексної терапії покращує прогноз.
  • Зниження ризику розвитку інфекції у дітей віком від 4 років. Підходить для здорових дітей та пацієнтів, які страждають від імунодефіциту.

Таблетована форма однаково добре підходить дорослим та дітям.

Показання до застосування ін’єкційного розчину

  • Отримане зниження імунітету, що супроводжується частим виникненням інфекційних захворювань.
  • Цитомегаловірусна інфекція. Симптоми цієї патології виникають і натомість імунодефіциту.
  • Віч інфекція. Призначається разом з іншими медикаментами для покращення роботи імунної системи та зменшення концентрації вірусних частинок.
  • Гепатити вірусної природи. Запалення печінки нерідко протікає безсимптомно протягом багатьох років. Потрібна своєчасна терапія.
  • Інфекційно-запальні захворювання центральної нервової системи: кліщовий енцефаліт, хвороба Лайма, менінгіт. Діюча речовина накопичується в тканинах головного мозку та запобігає подальшому пошкодженню органу.
  • Патології сполучної тканини, зумовлені імунними розладами.
  • Поразка суглобів, що супроводжується порушенням рухливості та руйнуванням суглобних хрящів.

Показання для застосування лініменту

  • Хламідіоз у чоловіків та жінок. Це венерична інфекція, що вражає органи сечостатевої системи. Циклоферон можна використовувати разом із антибіотиками та іншими медикаментами.
  • Герпетичне ураження шкірного покриву та слизової оболонки. Місцева обробка тканин добре поєднується із прийомом інших медикаментів.
  • Інфекційно-запальні хвороби сечівника та головки статевого члена.
  • Запалення слизової оболонки піхви та шийки матки.
  • Запалення оточуючих зубів тканин (пародонтит).

Лінімент протипоказаний для пацієнтів віком до 18 років.

Протипоказання

Деякі люди не можуть використовувати ліки в лікувальних та профілактичних цілях через високий ризик виникнення ускладнень. Так, будь-яка лікарська форма акридонуцтової кислоти протипоказана для дітей віком до 4 років. Таблетки та розчин заборонено приймати при цирозі печінки, оскільки такий стан порушує виведення лікарської речовини з організму.

Загальні протипоказання :

  • Виношування дитини.
  • Період лактації.
  • Алергія на лікарські засоби.

Таблетки слід приймати з обережністю за наявності запальних захворювань шлунково-кишкового тракту. Можливе пошкодження слизової оболонки шлунка чи кишечника. Рекомендується попередньо проконсультуватися з лікарем.

Інструкція з використання Циклоферону

Правила застосування різних лікарських форм препарату відрізняються. Важливо уважно читати інструкцію перед початком лікування. Якщо виникають сумніви, рекомендується звернутися до лікаря. Фахівець оцінить симптоми пацієнта та проведе діагностику. Самолікування серйозних інфекційних та імунологічних патологій загрожує розвитком ускладнень.

Прийом пігулок

  • Терапія гострих респіраторних інфекцій у дорослих: прийом пігулок на 1, 2, 4, 6, 8 добу. Пацієнту слід розпочати прийом ліків відразу після появи перших симптомів застуди.
  • Терапія гострих респіраторних інфекцій у дітей: прийом препарату у 1, 2, 4, 6, 8, 11, 14, 17, 20, 23 добу. Загальна кількість прийомів – від 5 до 10.
  • Лікування герпесу у дорослих: прийом таблеток на 1, 2, 4, 6, 8, 11, 14, 17, 20, 23 добу. Не більше 40 пігулок на курс.
  • Лікування герпесу у дітей: разові дози на 1, 2, 4, 6, 8, 11, 14 добу до зникнення симптомів.

Разова доза залежить віку. Дорослим та дітям старше 12 років рекомендується приймати від 450 до 600 мг діючої речовини за раз. Це три чи чотири таблетки.

Дітям віком від 7 до 11 років призначають добову дозу у розмірі 300-450 мг. Дітям віком від 4 до 6 років потрібно давати одну таблетку (150 мг) на добу.

Використання розчину

  • Герпетичні інфекції: 10 ін’єкцій. Разова доза для дорослих становить 250 мг.
  • Інфекційне ураження мозку: 12 ін’єкцій. Разова доза для дорослих – від 250 до 500 мг.
  • Хламідіоз: 10 ін’єкцій. Разова доза для дорослих становить 250 мг.
  • Гепатит А, В, С, D: 10 ін’єкцій для дорослих та 15 ін’єкцій для дітей. Разова доза становить 500 мг для дорослих.
  • Гепатит В, С, D: десять ін’єкцій для дорослих та дітей. Разова доза становить 500 мг для дорослих. Подальша терапія проводиться за допомогою трьох ін’єкцій на тиждень протягом трьох місяців.
  • Вірус імунодефіциту людини: десять ін’єкцій для дітей та дорослих. Разова доза становить 500 мг для дорослих. Далі одноразове введення препарату раз на три доби протягом 3 місяців.
  • Аутоімунні патології сполучних тканин: п’ять ін’єкцій. Разова доза для дорослих становить 250 мг. Чотири курси терапії з інтервалом у два тижні.

Рідина вводиться в організм раз на 24 години за допомогою внутрішньом’язових або внутрішньовенних ін’єкцій через день.

Дозування для дітей підбирається масою тіла: від 6 до 10 мг на кілограм.

Використання лініменту

  • Герпетична інфекція: обробка запалених тканин двічі на день протягом 5 днів.
  • Запалення уретри: внутрішня обробка слизової оболонки 5 мл засобу двічі на добу. Тривалість терапії від 10 до 15 днів.
  • Запалення головки статевого члена: обробка шкіри 5 мл засобу щодня. Тривалість лікування до двох тижнів.
  • Грибковий або бактеріальний ураження слизової оболонки піхви: введення 5 мл препарату один або два рази на добу протягом 10-15 днів.
  • Запалення пародонту: нанесення невеликої кількості лініменту на ясна після антисептичної обробки. Щодня протягом двох тижнів.

Важливо ознайомитись із інструкцією для правильного нанесення засобу.

Якщо самостійне використання топічної форми ліків спричиняє труднощі, рекомендується звернутися до лікаря.

Додаткові вказівки

  • Топічна форма препарату повинна попадати у область очей. Якщо рідина випадково потрапила на слизову оболонку ока, необхідно ретельно промити кон’юнктиву чистою водою.
  • Якщо є патології щитовидної залози, потрібно попередньо звернутися до фахівця.
  • Засіб посилює дію протимікробних препаратів та не впливає на ефективність інших медикаментів.
  • Швидкість психомоторних реакцій і натомість терапії не знижується. Можна керувати автомобілем.

Ліки поширюються без рецепта, проте для ефективного застосування таблеток, розчину або лініменту рекомендується звернутися до лікаря та пройти обстеження. В упаковці засобу є більш детальна інструкція.

Аналоги Циклоферону

Існують непрямі аналоги препарату, що містять іншу діючу речовину. Це медикаменти зі схожим терапевтичним ефектом.

  • Аміксин – імуномодулятор для профілактики та лікування інфекцій.
  • Галавіт – засіб для зміцнення імунітету.
  • Арбідол – препарат для лікування ГРВІ та покращення роботи імунітету.

Аналоги Циклоферону відрізняються протипоказаннями, побічними ефектами та показаннями. Потрібно прочитати інструкцію.

Відгуки та ціни

Ліки популярні серед лікарів та пацієнтів. Комбіновані властивості акридонуцтової кислоти використовуються в гінекологічній, педіатричній та загальній терапевтичній практиці. Пацієнти рідко скаржаться на непереносимість компонентів засобу.

Середня ціна 50 пігулок становить 780 гривень. Середня вартість тюбика лініменту становить 195 гривень. П’ять ампул розчину можна придбати за ціною 300-350 гривень.

Циклоферон – універсальні ліки для профілактики та лікування інфекційно-запальних патологій. Зазвичай застосовується у складі комплексної терапії.

Тип засобуІмуномодулятор, противірусний препарат
Форма випускуРозчин, лінімент, таблетки
Спосіб введенняПероральний, зовнішній, ін’єкційний
Інші назвиВідсутня

ЦИКЛОФЕРОН: інструкція, відгуки, аналоги, ціна в аптеках

Препарат Циклоферон відноситься до імуномодулюючих та противірусних засобів. Препарат є високомолекулярним індуктором утворення ендогенного інтерферону.

Ефективність препарату обумовлена ​​широким спектром біологічної активності: протизапальна, антипроліферативна, противірусна, імуномодулююча, протипухлинна дія. Циклоферон при введенні в організм потенціює утворення та вміст у тканинах та органах високих титрів бета- та альфа-інтерферонів.

Особливо високий вміст інтерферонів визначається тканинах і органах, що містять велику кількість лімфоїдних елементів: печінка, селезінка, легені, слизова оболонка кишечника. Також препарат активізує стовбурові клітини кісткового мозку, викликаючи інтенсивне утворення гранулоцитів.

Нормалізує співвідношення Т-хелперів та Т-супресорів, сприяє активізації клітин-кілерів та Т-лімфоцитів. При імунодефіцитах різного ґенезу це викликає корекцію імунного статусу організму. Здатний проникати через гематоенцефалічний бар’єр.

Циклоферон викликає клінічне поліпшення при вірусних інфекційних захворюваннях (герпес, грип, кліщовий енцефаліт, гепатит, цитомегаловірусна інфекція, інфікування ВІЛ, папіломатозної та ентеровірусної інфекції). Завдяки активізації імунної системи має протихламідійну та протимікробну дію.

Перешкоджає утворенню в організмі пухлинних процесів внаслідок антиметастатичної та протиканцерогенної дії. Пригнічує аутоімунні реакції організму, що проявляється зниженням вираженості больового синдрому та запалення при системних захворюваннях сполучної тканини та ревматичних хворобах.

При місцевому застосуванні Циклоферон викликає поліпшення балансу імунної системи, так само має антипроліферативну та протизапальну дію.

Після внутрішнього прийому Циклоферону у максимально допустимому дозуванні активна речовина виявляється у максимальній плазмовій концентрації через 2-3 години. Надалі концентрація препарату зменшується на 8 годин.

Через добу після прийому Циклоферону можна виявити в організмі у слідових концентраціях. Період напіввиведення становить 4-5 годин. При призначенні Циклоферону у рекомендованих дозуваннях кумуляції активної речовини не спостерігається.

Циклоферон – таблетки Для дорослих – у складі комплексної терапії при:

герпетичної інфекції, грипу та ГРЗ (гострі респіраторні захворювання), гострих кишкових інфекціях, нейроінфекціях (у тому числі кліщовий бореліоз – хвороба Лайма, серозний менінгіт), вторинному імунодефіциті, зумовленому хронічними грибковими та бактеріальними інфекціями. вірусних хронічних гепатитах С і В, ВІЛ-інфекції в клінічній стадії 2А-3В. інфекціях, для лікування та профілактики гострих респіраторних захворювань та грипу.

Циклоферон для парентерального застосування

Для дорослих – у складі комплексної терапії при: ВІЛ-інфекції у клінічній стадії 2А-3В, вірусних гепатитах С, А, D та В, системних захворюваннях сполучної тканини та ревматичних хворобах (системний червоний вовчак, ревматоїдний артрит), нейроінфекціях (у тому числі кліщовий бореліоз – хвороба Лайма, серозний менінгіт, енцефаліт), цитомегаловірусної або герпетичної інфекції, вторинному імунодефіциті, обумовленому хронічними або гострими грибковими та бактеріальними інфекціями, хламідійних інфекціях, деформативно-дистроф. 4 років) – у складі комплексної терапії при: вірусних гепатитах С, А, D, GP та В, герпетичної інфекції, ВІЛ-інфекції у клінічній стадії 2А-3В.

Циклоферон для місцевого застосування

Як складовий компонент комплексного лікування у дорослих при: герпетичній інфекції, терапії неспецифічних вагінозів та бактеріальних вагітитів, лікуванні баланопоститів, уретритів специфічної (хламідійної, гонорейної, трихомонадної), кандидозної та неспецифічної етіології.

Циклоферон – таблетки Призначають 1 раз на день за півгодини до їди. Таблетку запивають водою, не розжовують.

При герпетичній інфекції для дорослих Циклоферон призначають на прийом по 2-4 таблетки за схемою: 1-й, 2, 4, 6, 8, 11, 14, 17, 20 та 23-й дні (базова схема) – всього на курс терапії – 20-40 пігулок (3-6 г). Лікування починають у момент загострення захворювання.

При гострих респіраторних інфекціях та грипі – по 2-4 таблетки 1 раз на день. Усього на курс терапії – 10-20 пігулок (1,5-3 г). Призначають за перших симптомів захворювання.

У разі тяжкої клінічної картини можна на перший прийом використовувати 6 таблеток.

Лікування Циклофероном комбінують з знеболюючими, жарознижувальними та відхаркувальними засобами (при необхідності і за показаннями).

При вірусних хронічних гепатитах С та В – на прийом 4 таблетки за схемою: 1-й, 2, 4, 6, 8, 11, 14, 17, 20 та 23-й дні. Далі переходять на підтримуючий прийом препарату по 4 таблетки 1 раз на 3-5 днів протягом 3,5 місяців (у разі збереження цитолітичної та реплікативної активності інфекційного процесу). Усього на курс лікування – 100-150 пігулок.

Курс терапії необхідно повторити, якщо у пацієнта вірусний гепатит або мікст-форма інфекції. Повторні курси Циклоферону призначають 2 рази: кожний через 1 місяць після закінчення попереднього. Призначається в комплексі з противірусними засобами та інтерфероном.

При кишкових інфекціях (у складі комплексного лікування) призначають прийом 2 таблетки за схемою: 1-й, 2, 4, 6, 8-й дні. Далі – на прийом по 2 таблетки на 11-й, 14, 17, 20 та 23-й дні. Всього на курс лікування – 20 таблеток (3 г). При нейроінфекціях призначають на прийом 4 таблетки за схемою: 1-й, 2, 4, 6, 8, 11, 14, 17, 20 та 23-й дні.

Потім переходять на підтримуючу дозу – на прийом по 4 таблетки 1 раз на 5 днів. Загалом тривалість лікування 2,5 місяців (100 таблеток – 15 г). , 20, 23 дні лікування.

Далі переходять на підтримуючу дозу: на прийом по 4 таблетки 1 раз на 3-5 днів. Тривалість курсу лікування – 2,5 місяці. Усього на курс 100-150 таблеток. Після закінчення попереднього курсу через 2-3 тижні лікування повторюють за тією самою схемою. лікування.

Усього на курс терапії – 20 пігулок (3 г).

У педіатрії Циклоферон призначають у наступних дозах: для дітей 4-6 років – на прийом 1 таблетка (150 мг), у віці 67-11 років – на прийом 2 таблетки (300 мг), з 12 років – на прийом 3 таблетки (450 мг) 1 раз на добу.

При необхідності повторного курсу терапії Циклоферон призначають через 2-3 тижні після закінчення попереднього курсу.Вірусні гострі гепатити С та В: застосовують рекомендоване для дітей дозування 2 рази з інтервалом 24 години. Потім призначають три рази з інтервалом 48 годин.

Надалі використовують 5 прийомів Циклоферону через 72 години. Залежно від віку всього на курс терапії – 10-30 пігулок.

Вірусні хронічні гепатити С та (або) В: Циклоферон призначають у дозах, що рекомендуються для дітей, з проміжком 48 годин.

Усього на курс лікування – 50-150 таблеток (залежно від віку).

При ВІЛ-інфекції у клінічній стадії 2А-3В Циклоферон призначають дітям у рекомендованому дозуванні за схемою: 1-й, 2, 4, 6, 8, 11, 14, 17, 20-й дні лікування. Потім переходять на підтримуючий прийом 1 раз на 3-5 днів протягом 5 місяців. При герпетичній інфекції призначають за схемою: 1-й, 2, 4, 6, 8, 11, 14-й дні лікування.

Тривалість прийому препарату залежить від вираженості клінічних проявів і тяжкості перебігу захворювання. Усього на курс лікування 6-18 пігулок.

У період епідеміологічної несприятливої ​​ситуації для профілактики грипу та гострих респіраторних захворювань Циклоферон призначають у рекомендованих для дітей дозах за схемою: 1-й, 2, 4, 6, 8-й дні, потім ще 5 разів з проміжком о 72 годині. На курс лікування – 10-30 таблеток.

При грипі та гострих респіраторних захворюваннях Циклоферон призначають у дозах, що рекомендуються для дітей, з проміжком 24 години. На курс лікування – 5-9 прийомів препарату (1 раз на день).

Циклоферон для парентерального застосування

Використовують базову схему введення препарату (1-й, 2, 4, 6, 8, 11, 14, 17, 20, 23, 26, 29-й дні лікування), яка залежатиме від виду захворювання. Застосовують внутрішньовенно або внутрішньом’язово 1 раз на добу. При вірусних гепатитах, А, D, С разова доза Циклоферону становить 250-500 мг. Усього на курс лікування – 10 ін’єкцій за базовою схемою.

Загальна сумарна доза 2,5-5 г. Курс повторюють через 10-14 днів. При цитомегаловірусних та герпетичних інфекціях Циклоферон призначають за базовою схемою. Усього на курс лікування – 10 ін’єкцій по 250 мг. Загальна сумарна доза 2,5 г. Найефективніше застосування препарату на початку загострення захворювання.

При нейроінфекціях Циклоферон призначають за базовою схемою. Усього на курс терапії – 12 ін’єкцій по 250-500 мг. Лікування препаратом має поєднуватись з етіотропною терапією. При ВІЛ-інфекції в клінічній стадії 2А-3В Циклоферон призначають у разовій дозі 500 мг внутрішньом’язово.

Усього на курс лікування за базовою схемою – 10 ін’єкцій. Загальна сумарна доза 5 г. Після закінчення базового курсу призначають підтримуючу терапію 1 раз на 5 днів протягом 2,5 місяців. Через 1 місяць після закінчення останнього курсу призначають повторний курс терапії. При хламідійних інфекціях Циклоферон призначають у дозі 250 мг.

Усього на курс лікування – 10 ін’єкцій. Загальна сумарна доза – 2,5 г. Через 10-14 днів після закінчення останнього курсу призначають повторний курс терапії. Рекомендується комбінація Циклоферону з антибактеріальними лікарськими засобами. При імунодефіцитних станах призначають 10 ін’єкцій на курс лікування.

Застосовують внутрішньом’язове введення препарату у разовій дозі 250 мг за базовою схемою. Загальна сумарна доза 25 г. Через 6-12 місяців після закінчення останнього курсу призначають повторний курс терапії.

При системних захворюваннях сполучної тканини та ревматичних хворобах призначають базову схему введення Циклоферону по 5 ін’єкцій (4 курси). Доза – 250 мг із проміжком 10-14 днів. Необхідність повторного призначення Циклоферону визначається лікарем індивідуально.

При дегенеративно-дистрофічних захворюваннях опорно-рухової системи призначають за базовою схемою по 250 мг – всього 2 курси по 5 ін’єкцій із проміжком 10-14 днів.

Необхідність повторного призначення Циклоферону визначається лікарем індивідуально.

У педіатрії: добова доза Циклоферону розраховується виходячи з 6-10 мг/кг маси тіла пацієнта.

Застосовується внутрішньом’язово або внутрішньовенно 1 раз на добу.

При вірусному гострому гепатиті, А, С, GP, D і мікст-формах Циклоферон призначають за схемою: 1-й, 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22, 24, 26, 28-й день лікування. У разі тривалого перебігу інфекції необхідно повторити курс через 10-14 днів.

При вірусних хронічних гепатитах, В, GP, D Циклоферон призначають за схемою: 1-й, 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18-й дні лікування. Потім – підтримуюча терапія 1 раз на 3 дні протягом 3 місяців (у разі збереження цитолітичної та реплікативної активності інфекційного процесу).

При ВІЛ-інфекції Циклоферон призначають за схемою: 1-й, 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18-й дні лікування.

Потім використовується підтримуюча терапія 1 раз на 5 днів протягом 3 місяців (у разі збереження реплікативної активності інфекційного процесу). При мікст-формах інфекцій (ВІЛ-інфекції, гепатит), хронічному гепатиті С можливе продовження підтримуючого лікування терміном до 6 місяців.

При герпетичній інфекції Цитклоферон призначають за схемою: 1-й, 2, 4, 6, 8, 11, 14, 17, 20, 23 дні лікування. Терапію можна продовжити до 4 тижнів підтримуючого дозування – одноразове введення раз на 5 днів.

Циклоферон для місцевого застосування

При герпетичній інфекції: лінімент циклоферону наносять на уражену ділянку тонким шаром 1 раз на добу протягом 5 днів.

У разі генітального герпесу проводять щоденні внутрішньоуретральні та (або) інтравагінальні інстиляції 1 флакона лініменту (5 мл) 1 раз на добу протягом 10-15 днів. Лінімент можна комбінувати з іншими місцевими та системними протигерпетичними засобами.

При кандидозних та неспецифічних уретритах проводять інстиляції в сечівник у кількості 1-2 флаконів (5-10 мл). Доза у своїй залежить від рівня ураження уретри.

У разі патологічного процесу в області переднього відділу чоловічого сечівника канюлю шприца з набраним лініментом Циклоферона занурюють у зовнішній отвір уретри, після чого отвір стискають на 1,5-3 хвилин. Через деякий час інстиляційний розчин виділяється самопливом.

Через півгодини хворому слід помочитися, оскільки триваліша експозиція Циклоферону може викликати набряк слизової оболонки уретри.

У разі ураження заднього відділу сечівника та (або) насіннєвих залоз використовують внутрішньоуретральні інстиляції препарату через уретральний катетер у кількості 1-2 флакони (5-10 мл) лініменту Циклоферону протягом 10-14 днів 1 раз на день через день. Усього на курс лікування – 5-7 інстиляцій.

Для лікування специфічних уретритів необхідне доповнення у вигляді специфічних антибактеріальних засобів, що застосовуються за стандартними схемами.

При кандидозному кольпіті, бактеріальному вагінозі, неспецифічному кольпіті та (або) ендоцервіциті можливе використання Циклоферону у вигляді монотерапії або у складі комплексного лікування. Застосовують інстиляції Циклоферону-лініменту у піхві у кількості 1-2 флаконів (5-10 мл) протягом 10-15 днів щодня. Для уникнення вільного витікання лініменту вхід у піхву необхідно затампонувати стерильним ватним тампоном невеликого розміру на 2-3 год.

При поєднанні інтравагінальної та інтрауретральної інфекції рекомендується поєднане застосування інстиляцій у піхві та уретру у кількості по 1 флакону (5 мл) протягом 10-15 днів щодня. Допускається застосування лініменту як просочених препаратом тампонів.

Лінімент циклоферону можна поєднувати з іншими офіцинальними вагінальними лікарськими формами у разі хронічних захворювань (вагінальні супозиторії, таблетки). Алергічні прояви на циклоферон та інші компоненти препарату.

Для внутрішнього прийому та парентерального введення – цироз печінки (декомпенсований), • алергічні реакції на циклоферон та інші компоненти засобу. Циклоферон протипоказаний для вагітних жінок та матерів-годувальниць. Під час лактації можна протипоказаний лінімент циклоферону.

Препарат повністю сумісний з іншими лікарськими засобами, що призначаються при терапії зазначених захворювань (включаючи хіміопрепарати та інтерферони). Інформація відсутня. Циклоферон – покриті кишковорозчинною оболонкою коричнево-золотистого або коричневого кольору.

Таблетки випускаються в полімерних банках або темного скла (по 50 штук) і в блістерах по 10 штук. У картонній коробці 1 або 5 блістерів.

Циклоферон – розчин для ін’єкцій – у ампулах по 2 мл (12,5%). В ампулі – рідина жовтого кольору, прозора. 1 мл розчину для ін’єкцій містить 125 мг препарату (в 1 ампулі – 250 мг). У картонній коробці 5 ампул у контурній упаковці.

Лінімент циклоферону 5% – мазь рідка жовтого кольору по 5 мл у тубі.

Циклоферон рекомендується зберігати в захищеному від дії світла сухому місці при температурі 18-20°C. Таблетки та лінімент зберігають не більше 2 років; розчин для ін’єкцій – 3 роки. Допускається короткочасне заморожування розчину для ін’єкцій (у ході транспортування) – це не змінює лікарських та фізико-хімічних властивостей препарату.

Заморожений розчин для ін’єкцій необхідно розморожувати лише за кімнатної температури. У разі утворення осаду або за зміни кольору розчину для ін’єкцій препарат застосовувати не можна. Таблетки Циклоферон Активні компоненти: акридонуцтова кислота (150 мг у таблетці), N-метилглюкамін (146 мг у таблетці). Неактивні речовини: стеарат кальцію, метилцелюлоза.

Розчин для ін’єкцій Циклоферон

Активні компоненти: акридонуцтова кислота (125 мг на 1 мл, 250 мг на 1 ампулі). Неактивні речовини: вода для ін’єкцій, стабілізуюча та солеутворююча добавка (N-метилглюкамін 192,9 мг на 2 мл).

Лінімент Циклоферону

Активні компоненти: акридонуцтова кислота у формі солі N-метилглюкамінової (50 мг на 1 г лініменту). Неактивні речовини: 1,2-пропіленгліколь до 100% (основа), катапол 0,1% (антисептик). ін’єкцій при хворобах щитовидної залози слід здійснювати під ретельним контролем лікаря-ендокринолога.

Циклоферон

Клініко-фармакологічна група

Противірусний та імуномодулюючий препарат. Індуктор синтезу інтерферонів

Діюча речовина

Форма випуску, склад та упаковка

Таблетки, покриті кишковорозчинною оболонкою жовтого кольору, круглі, двоопуклі; на поперечному розрізі – ядро ​​жовтого кольору.

1 таб.
меглюміну акридонацетат (у перерахунку на акридонуцтову кислоту)150 мг

Допоміжні речовини: повідон – 7.93 мг, кальцію стеарат – 3.07 мг, гіпромелоза – 2.73 мг, полісорбат 80 – 0.27 мг, сополімер метакрилової кислоти та етилакрилату – 23.21 мг, пропіленгліколь – 1.79 мг.

10 шт. – Упаковки осередкові контурні (1) – Пачки картонні.10 шт. – Упаковки коміркові контурні (5) – Пачки картонні.

20 шт. – Упаковки коміркові контурні (1) – Пачки картонні.

Фармакологічна дія

Циклоферон є низькомолекулярним індуктором інтерферону, що визначає широкий спектр його біологічної активності (противірусної, імуномодулюючої, протизапальної).

Циклоферон ефективний щодо вірусів герпесу, грипу та інших збудників гострих респіраторних захворювань.

Має пряму противірусну дію, пригнічуючи репродукцію вірусу на ранніх термінах (1-5 діб) інфекційного процесу, знижуючи вірулентність вірусного потомства, призводячи до утворення дефектних вірусних частинок. Підвищує неспецифічну резистентність організму щодо вірусних та бактеріальних інфекцій.

Фармакокінетика

  • Після прийому препарату внутрішньо у добовій дозі Cmax у плазмі досягається через 2-3 год, концентрація поступово знижується до 8 годин, через 24 год активна речовина виявляється у слідових кількостях.

Т1/2 становить 4-5 годин. Застосування препарату Циклоферон у рекомендованих дозах не створює умов для його кумуляції в організмі.

Показання

  1. У складі комплексної терапії у дорослих:
  2. грип та гострі респіраторні захворювання;
  3. герпетична інфекція.
  4. У складі комплексної терапії у дітей віком від 4 років і старше:
  5. грип та гострі респіраторні захворювання;
  6. герпетична інфекція.
  7. Профілактика грипу та гострих респіраторних захворювань у дітей віком 4 років та старших.

Протипоказання

  • цироз печінки у стадії декомпенсації;
  • дитячий вік до 4 років (у зв’язку із недосконалим актом ковтання);
  • вагітність;
  • період грудного вигодовування;
  • індивідуальна нестерпність компонентів препарату.

З обережністю слід застосовувати препарат при захворюваннях органів травлення у фазі загострення (ерозії, виразки шлунка та/або дванадцятипалої кишки, гастрити, дуоденіти) та алергічних реакціях в анамнезі.

Перед прийомом препарату пацієнти із зазначеними захворюваннями мають проконсультуватися з лікарем.

Дозування

Препарат приймають внутрішньо 1 раз на добу за 30 хв до їди, не розжовуючи, запиваючи 1/2 склянки води. Доза препарату залежить від його віку.

Дорослим та дітям старше 12 років призначають по 450-600 мг (3-4 таб.) на прийом.

Дітям віком 7-11 років призначають по 300-450 мг (2-3 таб.) приймання.

Дітям віком 4-6 років призначають по 150 мг (1 таб.) приймання.

Повторний курс доцільно проводити через 2-3 тижні після закінчення першого курсу.

При лікуванні грипу та гострих респіраторних захворювань препарат слід приймати на 1, 2, 4, 6, 8 добу (курс лікування – 20 таб.). Лікування необхідно розпочинати при перших симптомах захворювання.

При тяжкому перебігу грипу в 1-й день слід прийняти 6 таб. препарату. При необхідності додатково проводять симптоматичну терапію (жарознижувальні, аналгетичні, відхаркувальні засоби).

При герпетичній інфекції препарат слід приймати на 1, 2, 4, 6, 8, 11, 14, 17, 20, 23 добу (курс лікування – 40 таб.) Лікування найбільш ефективно при появі перших симптомів захворювання.

Діти у віці 4 років та старші

При лікуванні грипу та гострих респіраторних захворювань препарат слід приймати у дозі, що відповідає віку, на 1, 2, 4, 6, 8, 11, 14, 17, 20, 23 добу. Курс лікування становить від 5 до 10 прийомів, залежно від тяжкості стану та вираженості клінічних симптомів.

При лікуванні герпетичної інфекції препарат слід приймати на 1, 2, 4, 6, 8, 11, 14 добу. Курс лікування варіює залежно від тяжкості стану та вираженості клінічних симптомів.

Для екстреної неспецифічної профілактики грипу та гострих респіраторних захворювань (при безпосередньому контакті з хворими на грип та ГРЗ іншої етіології, в період епідемії грипу) препарат слід приймати на 1, 2, 4, 6, 8 добу. Далі слід зробити перерву на 72 год (3 доби) і продовжити курс на 11, 14, 17, 20, 23 добу. Загальний курс становить від 5 до 10 прийомів.

Можливо: алергічні реакції.

Передозування

Дані про передозування препарату відсутні.

Лікарська взаємодія

Циклоферон сумісний з усіма лікарськими засобами, що застосовуються при лікуванні зазначених захворювань (в т.ч. з інтерферонами, хіміотерапевтичними, симптоматичними лікарськими засобами).

Циклоферон посилює дію інтерферонів та аналогів нуклеозидів.

При сумісному застосуванні Циклоферон зменшує побічні ефекти хіміотерапії та інтерферонотерапії.

особливі вказівки

  1. Перед прийомом препарату необхідна консультація лікаря пацієнтам із захворюваннями органів травлення у фазі загострення (ерозії, виразки шлунка та/або дванадцятипалої кишки, гастрити, дуоденіти) та алергічними реакціями в анамнезі.
  2. При захворюваннях щитовидної залози застосування Циклоферону слід проводити під контролем ендокринолога.
  3. Якщо прийом чергової дози препарату пропущений, слід при першій нагоді без урахування тимчасового інтервалу та подвоєння дози продовжити курс лікування за розпочатою схемою.
  4. За відсутності лікувального ефекту пацієнт має звернутися до лікаря.
  5. Вплив на здатність до керування автотранспортом та управління механізмами
  6. Циклоферон не впливає на здатність керувати транспортними засобами.

Вагітність та лактація

Протипоказано застосування препарату при вагітності та в період грудного вигодовування.

Застосування у дитячому віці

Препарат протипоказаний для застосування у дітей віком до 4 років (у зв’язку з недосконалим актом ковтання).

При порушеннях функції печінки

Застосування препарату протипоказане при цирозі печінки на стадії декомпенсації.

Умови відпустки з аптек

Препарат відпускається без рецепта.

Умови та термін зберігання

Препарат слід зберігати у недоступному для дітей місці, захищеному від світла, при температурі не вище 25°C. Термін придатності – 2 роки. Не використовувати після закінчення терміну придатності, вказаного на упаковці.

Опис препарату ЦИКЛОФЕРОН засновано на офіційно затвердженій інструкції із застосування та затверджено компанією-виробником.

Циклоферон

Таблетки Циклоферон мають у складі акридонуцтову кислоту як активний інгредієнт. Також до їх складу входять неактивні компоненти: стеарат кальцію, метилцелюлоза.

Розчин Циклоферон містить як активний інгредієнт акридонуксусную кислоту , також до складу розчину входять допоміжні речовини: стабілізуюча і солеутворююча добавка, вода для ін’єкцій.

Лінімент Циклоферону має у складі як активний компонент акридонуксусную кислоту у формі N-метилглюкаміновой солі , а також допоміжні інгредієнти 1,2-пропіленгліколь до 100%, 0,1% катапол.

Форма випуску

Засіб випускається в таблетках, також є розчин, лінімент Циклоферон. Краплі, свічки та інші форми ЛЗ не випускаються. Яка саме форма випуску має використовуватись для лікування, визначає лікар.

Таблетки покриває оболонка коричневого кольору, яка розчиняється у кишечнику. Вони розфасовані в блістери по 10 штук або банки з полімеру або скла темного відтінку по 50 штук.

Розчин Циклоферон в ампулах містить 2 мл. Це жовта, прозора рідина. У 1 мл розчину міститься 125 мг засобу. У контурній упаковці – по 5 ампул.

Лінімент 5% – це гель жовтого відтінку, у тубі – по 5 мл.

Фармакологічна дія

Циклоферон – це противірусний препарат, який також є імуномодулюючим засобом. Циклоферон є високомолекулярним індуктором утворення ендогенного інтерферону .

В організмі він виявляє широкий спектр біоактивності, надаючи антипроліферативний, протипухлинний, противірусний, імуномодулюючий, протизапальний вплив. Після застосування препарат потенціює продукцію в організмі інтерферонів.

Особливо велика кількість інтерферонів з’являється в органах та тканинах з лімфоїдними елементами, тобто в легенях, селезінці, печінці, слизовій оболонці кишечнику. Під впливом засобу також відбувається активізація стовбурових клітин кісткового мозку та активна продукція гранулоцитів.

У людей, які страждають на імунодефіцити різного походження, Циклоферон забезпечує виражену корекцію імунного статусу. Він проникає крізь гематоенцефалічний бар’єр.

Таблетки Циклоферон і уколи Циклоферону у людей, які страждають на інфекційні вірусні захворювання, викликають клінічне поліпшення. Зважаючи на виражену активацію функцій імунної системи, відзначається протимікробна та протихламідійна дія.

Препарат перешкоджає прояву пухлинних процесів через антиметастатичний і протиканцерогенний вплив.

Циклоферон також перешкоджає прояву аутоімунних реакцій організму, тому у пацієнтів, які страждають на системні хвороби сполучної тканини, а також ревматичними недугами, знижується больовий синдром, зменшується ступінь запалення.

Мазь Циклоферон при місцевому застосуванні забезпечує підвищення функцій імунної системи, має антипроліферативний та протизапальний ефект.

Фармакодинаміка та фармакокінетика

Після вживання максимально допустимої дози ЛЗ найбільша концентрація в плазмі активного компонента відзначається через 2-3 години. Поступово відбувається зниження концентрації до 8 години після прийому.

Через одну добу після прийому в організмі виявляються сліди Циклоферону. Час напіввиведення організму дорівнює 4-5 годин. Якщо препарат призначається в дозах, що рекомендуються, не відзначається кумуляції активної речовини.

Показання до застосування

Показання для застосування Циклоферону в таблетках (дорослі пацієнти, в комплексному лікуванні) наступні:

Циклоферон для дітей використовується в комплексному лікуванні, тільки після призначення дітям спеціалістом.

  • герпетична інфекція;
  • вірусні гепатити С та В у гострій та хронічній формі;
  • ВІЛ-інфекції (стадія 2А-3В);
  • гострі кишкові інфекції;
  • ГРЗ, грип (лікування, профілактика).

Показання для застосування Циклоферону внутрішньом’язово (дорослі пацієнти, в комплексному лікуванні) наступні:

Дітям від 4 років ЛЗ показано в комплексі з іншими засобами при герпесі , вірусних гепатитах, ВІЛ-інфекції.

Місцеве використання Циклоферону показано у таких випадках:

Протипоказання

Анотація до препарату містить наступні протипоказання для його застосування:

Також певні протипоказання існують за наявності у пацієнтів хвороб органів травлення під час фази загострення. Обережно слід застосовувати Циклоферон за наявності алергічних реакцій в анамнезі.

Побічна дія

При застосуванні різних форм засобу можуть проявитися побічні дії у вигляді алергії на циклоферон та складові препарату. Зазвичай, побічні ефекти розвиваються рідко. Однак якщо побічні дії все ж таки мають місце, про це потрібно відразу ж повідомити лікаря.

Інструкція із застосування Циклоферону (Спосіб та дозування)

Якщо пацієнту призначені таблетки Циклоферон, інструкція із застосування повинна дотримуватися дуже ретельно та точно, оскільки саме від цього залежить успіх лікування.

Циклоферон у таблетках слід приймати один раз на день, суворо перед їдою, за півгодини до основного їди. Розжовувати таблетку не можна, її потрібно запитати водою.

При терапії герпесу , вірусних гепатитів і С практикується призначення наступної схеми лікування: по 2-4 таблетки щодня, базова схема прийому: 1, 2, 4, 6, 8, 11, 14, 17, 20 і 23 дні.

При гепатиті після основної схеми лікування практикується підтримуюча терапія тривалістю 35 місяців, коли пацієнт приймає одну таблетку раз на 3-5 днів. За потреби призначається повторне лікування.

Хворим на грип та ГРЗ призначається по 2-4 таблетки один раз на день, всього курс становить 10-20 таблеток. Починати лікування потрібно відразу після розвитку перших симптомів недуги. Паралельно хворому призначаються жарознижувальні, відхаркувальні, знеболювальні препарати.

Базова схема терапії при кишковій інфекції наступна: 2 таблетки приймаються в 1, 2, 4, 6, 8, 11, 14, 17, 20 та 23 дні. Аналогічна схема практикується при нейроінфекціях , лише у певні дні пацієнт повинен приймати по 4 таблетки.

Після цього доцільний перехід на підтримуюче лікування, коли 4 таблетки Циклоферону слід приймати один раз на 5 днів. Усього лікування може тривати 2,5 місяців.

При лікуванні ВІЛ-інфекції застосовується така сама схема, після її закінчення через кілька тижнів показано повторне лікування за аналогічною схемою.

Дозування для лікування дітей таке: дітям 4-6 років – 1 таб. 1 раз на добу; 7-11 років – 2 таб.; після 12 років – 3 таб. Якщо є необхідність проведення повторної терапії, її можна призначати лише через 2-3 тижні після завершення першого курсу. З урахуванням основного захворювання лікар призначає базову схему прийому засобу.

Якщо пацієнту призначаються уколи Циклоферону, інструкція із застосування повинна дотримуватися також дуже чітко.

Лікування проходить в залежності від основного захворювання, проте засіб вводиться пацієнту за схемою на 1, 2, 4, 6, 8, 11, 14, 17, 20, 23, 26, 29 день.

Ампули розкриваються безпосередньо перед введенням, яке може проводитись внутрішньовенно або внутрішньом’язово один раз на день. З огляду на хворобу основний курс лікування включає від 10 до 12 ін’єкцій. Циклоферон рекомендується комбінувати з антибактеріальними ЛЗ.

Якщо є така потреба, лікар призначає кілька курсів лікування з використанням Циклоферону в ампулах.

Ін’єкції дітям проводяться залежно від їхньої маси тіла, при цьому на 1 кг ваги пацієнта покладається 6-10 мг препарату на добу. Те, як приймати Циклоферон, лікар детально розписує залежно від основного захворювання.

Якщо призначається мазь Циклоферон, інструкція застосування передбачає, що лінімент наноситься безпосередньо на уражене місце тонким шаром. Таку процедуру слід проводити протягом п’яти днів один раз щодобово.

Хворим на генітальний герпес проводяться інтравагінальні або внутрішньоуретральні інстиляції одного флакона засобу, один раз на добу протягом 10-15 днів.

Хворим кандидозними та неспецифічними уретритами 1-2 флакони засобу вводиться в сечівник. При терапії специфічних уретритів використовується додатково, паралельно коїться з іншими засобами.

Хворим кандидозним кольпітом , бактеріальним вагінозом , неспецифічним кольпітом мазь призначається як у комплексі з іншими препаратами, так і у вигляді монолікування.

У деяких випадках лініментом можна просочити ватяні тампони та застосовувати їх як свічки.

Передозування

Немає даних про передозування Циклоферону.

Взаємодія

  • Вікіпедія свідчить, що Циклоферон поєднується з усіма медикаментозними препаратами, які призначаються лікарем при лікуванні цих хвороб, від чого його часто використовують у комплексній терапії.
  • При застосуванні Циклоферону посилюється ефект інтерферонів та аналогів нуклеозидів.
  • Циклоферон знижує інтенсивність побічних ефектів при інтерферонотерапії та хіміотерапії .

Умови продажу

Реалізується в аптеках за рецептом лікаря.

Умови зберігання

Зберігати Циклоферон потрібно в сухому і темному місці, при цьому температура не повинна перевищувати 20 градусів Цельсія. При необхідності можливе короткочасне заморожування розчину, воно не змінює властивостей препарату. Розморожувати ампули Циклоферону потрібно лише за кімнатної температури, поступово. Якщо в ампулі з’явився осад або рідина змінила свій колір, її не можна застосовувати.

Термін придатності

Циклоферон у таблетках та лініменті можна зберігати 2 роки, розчин – 3 роки.

особливі вказівки

Якщо у пацієнта загострилися хвороби органів травлення , а також відзначалися алергічні реакції , перед прийомом Циклоферону потрібно обов’язково розповісти про це лікарю.

Хворим, що страждають на недуги щитовидної залози , необхідно використовувати цей препарат тільки при постійному контролі стану здоров’я ендокринологом. Як часто можна пити пігулки в такому випадку, також визначає спеціаліст.

  1. Якщо схема прийому була порушена через пропуск дози, потрібно продовжити схему при першій же можливості, прийнявши чергову дозу.
  2. За відсутності позитивного ефекту у процесі лікування необхідно обов’язково проконсультуватися з фахівцем.
  3. На здатність керувати транспортом та працювати зі складними механізмами прийом препарату не впливає.

Часто у пацієнтів виникає питання, це антибіотик чи ні. Слід чітко розуміти, що Циклоферон не є антибіотиком і замінити антибактеріальні препарати за необхідності їхнього прийому не може.

Циклоферон для кішок та інших тварин може застосовуватися лише за вказівкою ветеринара та за прописаною ним схемою.

Аналоги Циклоферону

Збіги за кодом АТХ 4-го рівня:

Аналоги Циклоферону – це лікарські засоби, що надають схожий вплив на організм.

Це препарати Імунін , Аміксин , Інфламафертін , Анаферон , Галавіт , Максимун , Тимоген , Протфенолозід , Оциллокоцинум .

Дітям

Ін’єкції та пігулки не призначаються дітям до 4-річного віку.

З алкоголем

Циклоферон та алкоголь поєднувати не рекомендується, оскільки прийнятий під час курсу лікування алкоголь може спровокувати прояв небажаних реакцій.

При вагітності та лактації

Лікування Циклофероном при вагітності , а також під час лактації не практикується. Якщо є показання для застосування таких ліків, при вагітності жінці призначаються інші лікарські засоби.

Відгуки про Циклоферон.

Відгуки про Циклоферон в мережі зустрічаються різнопланові. Як правило, відгуки про таблетки Циклоферон свідчать, що препарат не провокує прояву побічних ефектів. При правильному застосуванні засобу як дорослим, і дітям після проведеного курсу лікування відзначається виражене поліпшення стану при багатьох захворюваннях.

Відгуки лікарів про уколи Циклоферону частіше позитивні, але при цьому фахівці радять застосовувати цей засіб виключно за наявності показань та строго за описаною схемою. Не слід застосовувати уколи для дітей віком до 4 років. Також фахівці не рекомендують одночасно вживати алкоголь, оскільки ефективність лікування у такому разі різко знижується.

Використовуючи лінімент, пацієнти відзначають його ефективність при герпесі, а також при інфекційних захворюваннях сечостатевої системи. При цьому відчутний результат з’являється лише в тому випадку, якщо використовується мазь регулярно.

Ціна Циклоферону, де купити

Ціна таблеток Циклоферон №10 у середньому становить 150 гривень.

Ціна Циклоферону в ампулах – в середньому 300 гривень за упаковку 5 ампул. Ціна уколів Циклоферону в Україні (Київ, Харків та інші міста) – від 150 до 160 гривень за 5 ампул. Купити ампули за нижчою ціною можна на замовлення в Інтернеті. Скільки коштує розчин для ін’єкції або таблетки, слід дізнаватися у конкретній мережі аптек.

Ціна мазі Циклоферон у середньому становить 270 гривень за 30 мл. Лінімент можна купити в Україні, його вартість дорівнює від 100 до 120 гривень за 30 мл.

Leave a Comment Отменить ответ

Для отправки комментария вам необходимо авторизоваться.

Як приймати циклоферон в таблетках при застуді і профілактиці дорослим, дітям: схеми прийому, як їх пити

Препарат Циклоферон містить у собі індуктори високомолекулярних елементів ендогенного інтерферону, тобто білка, який виділяє клітини в якості реакції на вторгнення в нього вірусів. Інтерферон має великий спектр біоактивності. Даний засіб має такі виражені властивості:

  • противірусну;
  • протизапальну;
  • протипухлинну;
  • антипролиферативное;
  • иммуномодулирующее.

Максимальна кількість інтерферону при прийомі кошти отримують органи і тканини, в яких найбільше знаходиться лімфоїдних елементів. До таких органів належать:

  • печінку;
  • селезінка;
  • легкі;
  • слизова кишечника.

Циклоферон має форму таблеток, він продається в аптеках в упаковках по 10, 20 і 50 таблеток, кожна з яких покрита кишковорозчинною оболонкою.

Діючих речовин в циклоферон кілька:

У числі допоміжних складових таблетки наступні:

  • полісорбат;
  • повідон;
  • кальцій стеарат;
  • к-метилглюкамін;
  • метилцелюлоза;
  • пропіленгліколь.

Циклоферон при тих чи інших захворюваннях призначають не тільки пити в формі таблеток, їх також приймають у вигляді ін’єкцій внутрішньом’язово і внутрішньовенно, а також як лінімент у вигляді туби.

При яких захворюваннях потрібно приймати Циклоферон

Прийом Циклоферона в таблетках допускається як дорослим так і дітям для лікування або профілактики застуди та інших вірусних захворювань, наприклад:

  • ГРВІ;
  • грипу;
  • герпесів інфекційного характеру;
  • ротавірусних інфекцій.

Крім застуд вірусного характеру, ці таблетки також п’ють при комплексній терапії таких захворювань, як:

  • вірусні гострі і хронічні гепатити В і С;
  • кліщовий енцефаліт;
  • нейроінфекції;
  • цітоменаловірус;
  • ВІЛ;
  • вторинний імунодефіцит при хронічних грибкових, бактеріальних і кишкових інфекціях;
  • профілактика утворення новоутворень різного характеру.

Протипоказання до прийому таблеток

Циклоферон не можна пити при таких захворюваннях, синдромах і періодах:

  • порушення печінкової функції або важкі печінкові захворювання за типом цирозу;
  • індивідуальна переносимість або його складових;
  • вік до 4 років;
  • вагітність або грудне вигодовування.

Вкрай акуратно і строго згідно дозуванні слід приймати препарат при захворюваннях шлунково-кишкового тракту і щитовидної залози.

Схеми прийому Циклоферона при різних захворюваннях

Схема прийому Циклоферона в таблетках залежить від захворювання т віку пацієнта. Дозування для дорослого пацієнта буде відрізнятися від дитячої дозування. За інструкцією потрібно приймати по одній таблетці на добу за півгодини до їди і не розжовуючи її запивати великою кількістю води .

простудні захворювання

При застуді, грипі або ГРВІ схема прийому буде такою:

  • 2-4 таблетки за один раз в перший день;
  • 2, 4 і 6 день лікування – по 2 таблетки відповідно.

Це стосується як самого лікування, так і профілактики застуди .

Якщо у пацієнта стан важкий, то первісна дозування може збільшуватися аж до 6 таблеток . Застосування препарату в перші дні застуди допомагає полегшити симптоми захворювання, знижується час гарячкового стану, знижуються пікові температури, інтоксикаційні симптоми, поліпшується процес відхаркування, знімається біль, а ймовірність розвитку ускладнення зводиться до мінімуму.

Як неспецифічної профілактики застуди під час епідемії дітям і дорослим можуть давати Циклоферон за такою схемою:

  • грип – таблетки приймають в 1,2, 4, 6 і 8 день, а потім з проміжками в 72 години потрібно прийняти засіб ще п’ять разів;
  • ГРВІ – раз в день з дотриманням добового проміжку протягом 5-9 днів.

Інша схема прийому Циклоферона в таблетках буде при інфекційному герпесі . Їх п’ють по 2-4 штуки за такими дням:

  • перший другий;
  • четвертий-восьмий через добу;
  • одинадцятий – семнадцатний через 2;
  • двадцятий;
  • двадцятого й третього лікування.

При цьому рекомендується приймати засіб в зазначені дні в однаковий час доби .

Циклоферон для профілактики грипу та застуди краще починати приймати на початку зими. Таблетки краще пити за півгодини до прийому їжі . Дозування визначається в індивідуальному порядку в залежності від віку. Так, добова норма кошти для дорослого становить максимум 900 мг і коливається від маси тіла. Дітям до 6 років призначають до 150 мг, а до 12 – 300 мг відповідно.

Якщо ви бачите у себе симптоми грипу, то лікування потрібно починати терміново. А ось при профілактиці захворювань дозу потрібно скоротити. Рекомендується вживати відразу 6 таблеток при таких симптомах , як:

  • головні болі простудного характеру;
  • ломота;
  • простудні симптоми – кашель, нежить.

Для комплексної терапії інфекцій кишкового походження ліки приймають по 2 таблетки в день перші два дні, потім через день до восьмого і на одинадцятий. Його призначає фахівець, щоб знизити кількість клінічних симптомів захворювання і щоб воно швидше закінчилося.

Схема дозування таблеток при бореліоз і кліщовий енцефаліт виглядає так:

  • перші три дні – по 2 таблетки раз в день;
  • з п’ятого по сімнадцятий день через добу – так само;
  • наступні 2 місяці йде підтримуюча терапія – по 2 таблетки один раз в п’ять днів.

лікування ВІЛ

Схема прийому при комплексній терапії ВІЛ-хворих :

  • перші 2 дні – по 4 таблетки на добу;
  • з 4 до 10 днів через добу – по 4 таблетки в день;
  • з 13 по 28 днів через дві доби – так само;
  • протягом 4 місяців – по таблетці в 5 днів;
  • місяць не приймати;
  • цикл повторюється заново за вказаною схемою.

Така схема терапії допомагає відновити показники імунної системи у хворих на ранніх стадіях захворювання.

Для лікування герпесу Циклоферон також дають протягом тижня по 2 таблетки в день, потім лікування припиняють на місяць і знову повторюють курс.

При герпесі та ВІЛ в даних схемах можна Циклоферон поєднувати з ацикловір, що допомагає не допустити рецидивів герпесу.

вірусний гепатит

Схема лікування циклоферон при даному захворюванні груп В і С залежить від походження.

Так, якщо мова йде про гострої інфекції , то слід приймати по 3 таблетки раз в день 22 дня. Потім три місяці приймайте по 3 таблетки на добу раз на два дні.

А от у випадку хронічної інфекції схема прийому наступна:

  • 22 дня – 3 таблетки раз в день;
  • протягом 3 місяців – 3 штуки в день раз в два дні;
  • протягом півроку – по 3 штуки раз на добу раз на три дні;
  • потім при збереженні реплікативної активності вірусу належить по 3 штуки раз на добу один раз в 5 діб.

Циклоферон у вигляді розчину

Для профілактики ряду захворювань даний препарат можуть вводити внутрішньом’язово або внутрішньовенно . Найчастіше це робиться, якщо людина мала контакти з хворим. Засіб можна вводити один раз. Якщо інфікування вже зафіксовано, то дозування визначається фахівцем в залежності від особливостей пацієнта і форми захворювання.

При грипі Циклоферон частіше вводять внутрішньом’язово раз в 2 дня протягом 10 діб. А при герпетичної інфекції стільки ж. Добова доза становить 250 мг. Циклоферон у вигляді розчину може бути складовим комплексної терапії при вірусних гострих гепатитах , курс терапії триває в цьому випадку 2 тижні, а добова доза становить 500 мг.

Застосування циклоферону у дітей і вагітних жінок

Інструкція до таблеткам передбачає застосування засобу у дітей з чотирьох років в таких дозах;

  • 4-6 років – 1 таблетка в день;
  • 6-11 років – 2 штуки в день;
  • з 12 років і дорослим – 3 таблетки відповідно.

Повторний курс лікування потрібно починати як мінімум через 2 тижні після закінчення попереднього.

При вагітності і грудному вигодовуванні Циклоферон приймати не можна за винятком місцевого застосування лініменту.

Циклоферон це антибіотик чи ні інструкція із застосування

циклоферон

Як працює Циклоферон

  • Вірус герпесу;
  • Вірус грипу;
  • ЦМВ;
  • гепатит;
  • ВІЛ;
  • ВПЛ;
  • Кліщовий енцефаліт;
  • Інфекції травної, нервової, урогенітальної та дихальної систем.
  • інфекціях – хронічних і гострих, бактеріальних і вірусних, навіть при ВІЛ;
  • вторинному імунодефіциті;
  • ревматичних, аутоімунних, дегенеративно-дистрофічних захворюваннях сполучної тканини і суглобів;
  • виразкової хвороби;
  • для лікування захворювань респіраторних, їх профілактики.

Зверніть увагу на протипоказання! Протипоказано використовувати Циклоферон:

  • дітям, яким не виповнилося 4 роки
  • жінкам під час вагітності, лактації
  • хворим, у яких є важка форма цирозу печінки
  • при індивідуальній непереносимості.

Судячи з інструкції, у Циклоферона практично відсутні побічні дії. Можлива лише алергія. Наскільки це так, судити важко, так як відсутні серйозні дослідження і лабораторні випробування.

Препарати, які можна вважати аналогами Циклоферона

Деякі з них дешевше Циклоферона, а деякі – дорожче. Якщо Вам лікар виписав саме Циклоферон, то краще не економити на своєму здоров’ї, не експериментувати і купити все-таки Циклоферон. Вся справа в тому, що хоч препарати ці та відносяться до індукторів інтерферону, але це зовсім не повні аналоги Циклоферона. Це означає, що працюють вони по-різному і впливають на різні органи і тканини нашого організму.

Відгуки пацієнтів про циклоферон

Крім явних прихильників Циклоферона, є і його противники. Це ті пацієнти, які не побачили жодного ефекту після декількох днів використання препарату. Серед них є і ті, кому препарат не призначав лікар, а вони призначили його самостійно. Це велика помилка. Адже Циклоферон активний проти вірусів і абсолютно безсилий проти бактерій або грибків. Але є і ті, кому це засіб призначив лікар для боротьби з грипом, герпесом або просто, щоб імунітет підтримати. І після того, як вони приймали препарат строго за схемою, все-таки ефекту не спостерігали. Тому є лікарі, які вважають неприпустимим втручання в роботу імунної системи. Вони вважають марним і навіть шкідливим використання подібних препаратів для стимуляції імунітету. Логіка в цьому є. Адже природа передбачила все, щоб наш імунітет відновлювався і зміцнювався самостійно. Важливо вести правильний спосіб життя, харчуватися різноманітно і раціонально, уникати стресу, бути активним, і імунітет зможе відновлюватися самостійно. Дуже негативно впливають на імунну систему несприятлива екологія, хімічні речовини, стреси, неправильне харчування і шкідливі звички. При наявності всіх цих факторів навіть найкращі ліки виявиться безсилим. А ще варто пам’ятати, що для боротьби з грипом організм і сам починає виробляти інтерферон А. Для цього достатньо, щоб в організм просто потрапив вірус.

Є і позитивні відгуки про циклоферон. Згадується, що він допоміг при інфекції ротавірусної і герпесі. Деякі лікарі підкреслюють, що імуномодулятори небезпечно приймати після 50-ти і наполягають на тому, що досить підтримувати здоровий спосіб життя. Були випадки алергії на препарат. Їх кількість більше саме у людей у ​​віці.

Чи використовувати Циклоферон

Важливо, як саме Ви приймаєте Циклоферон. Справа в тому, що його важливо прийняти перед прийомом їжі, за півгодини. При цьому таблетку можна розжовувати. Лише тоді препарат подіє.

Застосування циклоферону в педіатрії

Найчастіше дітям Циклоферон призначають для профілактики ГРЗ і грипу. Що ж являє собою ГРЗ? Це група хвороб інфекційної природи. Вони схоже розвиваються і проявляються. Викликають їх бактерії або віруси. Ці віруси атакують відділи дихальних шляхів і знижують в цій зоні імунітет. Тому починається бактеріальне зараження цих зон повторно. Для дітей ГРЗ ще більш небезпечні, ніж для дорослих. Може порушуватися розвиток різних систем і органів. Якщо ГРЗ повторюється часто, то імунітет неухильно знижується. Пригнічується імунна відповідь на віруси. А якщо відбувається інфікування повторно, то починаються серйозні ускладнення. Говорячи простіше, кожен раз захворювання протікатиме більш складно, ніж в попередній раз.

Чи небезпечні часті ГРВІ для дітей

Дитячий організм дуже крихкий. Тому так важливо строго підійти до того, які ліки призначаються при лікуванні дитини. Головне – не нашкодити. Багато засобів лише тимчасово полегшують стан, завдаючи при цьому серйозної шкоди всім системам маленького організму. Є й такі, до яких організм звикає, а вірус уже не так гостро реагує. Циклоферон стимулює власні імунні можливості організму. Він дозволений для використання в педіатрії (для дітей з 4-х років). Вважається, що він непогано бореться з грипом, ГРВІ, герпесом та іншими вірусами. Він захищає від вірусів, знімає запалення і захищає маленький організм. Власний інтерферон починає вироблятися вже через 2 години після прийому. Тому багато педіатри та інфекціоністи призначають Циклоферон для лікування дітей та профілактики захворювань. Вважається, що тривалість захворювань він скорочує в 2 рази. Він зменшує тривалість періоду лихоманки, підвищеної температури, проявів фарингіту, риніту, кашлю. Тобто, захворювання проходять не так важко, з меншими ускладненнями.

Циклоферон в боротьбі з герпесом

Чи можлива профілактика герпесу

Щоб герпес не проявлявся, досить не порушувати прості правила:

Якщо герпес хоч раз проявився, будьте готові до його повторної появи. Часті рецидиви дуже для нього характерні. Так як Циклоферон здатний модулювати імунітет, він ефективний проти герпесу. Його можна використовувати і для лікування, і для профілактики. Він тримає імунітет в тонусі, перешкоджаючи активності вірусу.

інгаляції

Спеціального готового розчину Циклоферона для інгаляцій немає. Однак педіатри відзначають високу ефективність саме цих процедур і часто призначають їх своїм маленьким пацієнтам для лікування ГРЗ, грипу та інших інфекцій, що вражають дихальні шляхи. Рідина для небулайзера готується просто: вміст однієї або двох ампул розчину для ін’єкцій змішується з 4 мл фізрозчину.

Препарат не має спеціальної форми для інгаляцій, з цією метою застосовується розчин для ін’єкцій.

Під час процедури дитина повинна робити вдих через ніс і видих через рот. Після сеансу як мінімум годину не рекомендується виходити на вулицю. При вдиханні з повітрям частки Циклоферона досягають найвіддаленіших і важкодоступних ділянок дихальних шляхів (а саме тут найчастіше і зосереджені вогнища інфекції). Судячи з відгуків, полегшення і зменшення прояву симптомів настає вже на 2-3 добу. А приблизно через 4 дні дитина відчуває себе практично здоровим. Курс зазвичай складається з 10 сеансів, які можна проводити як в поліклініці, таки в домашніх умовах.

Коли потрібно призначення

Циклоферон належить до числа препаратів, що входять до групи імунокоректорів. Його часто використовують для підвищення рівня захисту організму, як засіб, що дозволяє домогтися швидкого результату в боротьбі з різними вірусами. Відмітна риса ліки – здатність впливати на рівень розвитку імунітету, змінювати або коригувати його в кращу сторону.

Розробники подбали про те, щоб дію таблетованого засобу «Циклоферон» починалося виключно в тонкому кишечнику і властивості препарату не витрачали завчасно. Домогтися цього дозволила спеціальна оболонка, яка розчиняється тільки під дією соку, що міститься в кишечнику, і не реагує на слину.

Таблетка містить речовини, здатні відновити необхідний рівень захисту організму, але для досягнення позитивного результату, в кишечник вона повинна потрапити в незміненому вигляді. Це означає, що таблетки Циклоферона перед проковтуванням не можна:

  • розкушувати;
  • розжовувати;
  • подрібнювати за допомогою механічних пристроїв.

Якщо дорослий пацієнт може отримати необхідну дозу лікарської речовини за допомогою ін’єкцій, то дитині призначають таблетки. А ось гелем можуть користуватися хворі незалежно від їх віку.

Важливо пам’ятати, що незважаючи на вільний продаж і відсутність необхідності пред’являти рецепт лікаря, застосовувати Циклоферон без призначення фахівця не рекомендується.

Категорично заборонено суміщати прийом Циклоферона з вживанням спиртовмісних напоїв. Недотримання цієї вимоги стає причиною розвитку побічних ефектів з боку деяких органів і систем.

Можливе застосування циклоферону в якості одного з компонентів комплексної терапії, але таке рішення здатний прийняти тільки кваліфікований медик. Найчастіше призначають лікарський склад при:

  1. ГРВІ та бронхітах.
  2. Пневмоніях і гепатитах типу В і С.
  3. Появі перших симптомів і ознак розвитку герпетичної інфекції (призначається одночасно з таблетками і гель для нанесення на ділянці висипань).
  4. Уреаплазми і хламідіоз – дорослим пацієнтам роблять ін’єкції циклоферону.

Дозування розраховує лікуючий лікар, але в більшості випадків дітям дозволено давати тільки одну таблетку на добу, а дорослим пацієнтам лікар призначає по 2, 3 або 4 таблетки на один прийом. Ліки запивають достатньою кількістю кип’яченої води, відмовившись від кисломолочних напоїв, натуральних соків, газованої води.

При необхідності прискорити процес зміни рівня імунітету, фахівці приймають рішення про введення лікарського складу в організм за допомогою ін’єкцій.

Таке лікування визнано ефективним при наявності у пацієнта діагностованого вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ), уреаплазмоз, хламідіоз.

Терапія результативна тільки за умови суворого дотримання обраної лікарем схеми введення препарату. Так, при лікуванні хламідіозу досить робити уколи Циклоферона протягом двох тижнів (14-15 днів) з разової (ударної) дозою 250 мг. Що стосується терапевтичних заходів, що проводяться при наявності у хворого ВІЛ, то разова (ударна) доза в такому випадку складе 500 мг, курс лікування досягне 10 днів, але потрібно його повторення після закінчення місяця.

Незважаючи на те що Циклоферон не є антибактеріальним препаратом, лікування з його допомогою проводять за існуючою базовою (стандартної) схемою. Наприклад, для того щоб позбавити пацієнта від вірусної інфекції, йому призначають лікарський склад в таблетованій формі. Суть цієї схеми в тому, що першу таблетку хворому дають відразу після появи перших симптомів недуги. Потім 2 дні по одній таблетці вранці за 30 хвилин до прийому їжі. Потім роблять дводенну перерву і знову дають таблетки «Циклоферон» протягом уже 3 днів, не збільшуючи дозу.

Режим дозування і особливості графіка прийому ліків відомі лікаря, який підбирає найбільш результативну дозування в залежності від стану хворого, ступеня тяжкості та стадії розвитку хвороби.

сумісність

Науково не доведена ефективна сумісність антибіотиків і Циклоферона . Однак багато медиків вважають, що ліки взаємно доповнюють один одного. Противірусний препарат Циклоферон підсилює терапевтичний ефект від антибіотика. Препарати добре переносяться організмом. Їх зазвичай приймають 1 раз в день. Але при спільному прийомі підвищене навантаження на нирки і печінку вимагає пильної уваги до роботи даних органів. Якщо присутній недостатність нирок або печінки, від прийому кошти краще відмовитися.

При індивідуальній непереносимості забороняється прийом обох препаратів – і антибіотика, і Циклоферона. Це пов’язано з тим, що організм не в змозі впоратися з відповіддю на компоненти ліків. Розвивається алергія, з’являються висипання, почервоніння, набряклість. При появі алергії, палінні, висипу прийом лікарського препарату припиняють, а подальшу терапію узгоджують з лікарем. У деяких випадках можлива заміна препарату на аналог.

Чому виникають алергічні реакції

Чи потрібно замінити Циклоферон при алергії або досить знизити дозування або приймати ліки в іншій формі випуску? Це питання звучить часто і кілька разів ця тема піднімалася на форумах в інтернеті.

Перш ніж шукати відповідь, розберемося з причинами алергічних реакцій:

  • Непереносимість акрідонуксусная кислоти або N-метілглюкаміна (допоміжний елемент, що міститься в таблетках і ін’єкційному розчині). Ціклофероновие мазі не містять N-метилглюкамін і рідше викликають алергічні реакції. В цьому випадку підбирається непрямий аналог з іншим складом і схожим впливом на організм;
  • Реакція на велику кількість препарату. При важких захворюваннях призначають внутрішньовенні або внутрішньом’язові уколи для створення лікувальної концентрації медикаменту в крові і велика кількість активної речовини викликає побічні ефекти. Досить перевести людину з ін’єкцій на таблетки і алергія проходить;
  • Безконтрольне застосування. Іноді люди, під впливом друзів чи рекомендацій на форумах починають безконтрольно приймати Циклоферон. Зловживання препаратом призводить до розвитку алергії. Найчастіше для лікування хвороб потрібно замінити медикамент непрямим аналогом.

Що робити при алергії на Циклоферон – лікар вирішує індивідуально. При цьому враховується метод введення ліків, тяжкість алергічної реакції і інші фактори.

впливають фактори

Є припущення про те, які фактори сприяли появі даної патології. Серед них вчені виділили:

  • Зниження імунітету.
  • У зоні ризику діти і люди похилого віку (з – за ослабленого організму)
  • Жіноча стать (з – за схильності до сечостатевих інфекцій)
  • Лужне середовище.
  • Часті закрепи.
  • Часта постановка сечового катетера.
  • Хронічна ниркова недостатність.

Показання: лінімент

Пояснюючи, чи можна приймати «Циклоферон» з антибіотиками, лікар буде відштовхуватися від діагнозу хворої і можливості використання даного засобу при поточній хвороби, ефективності антибактеріальних ліків. Лінімент виписують, якщо виявлено герпетичне інфікування слизових, шкірних покривів. Препарат показаний при боротьбі з вагинозом, вагінітом неспецифічної природи, зумовленими бактеріями. Його використовують в боротьбі з пародонтитом в формі хроніки.

Препарат застосовують, якщо діагностовано уретрит, баланопостит. Показано застосування в разі специфічної природи – гонорейна форма, обумовлена ​​грибками кандида, хламідіями, трихомонадой. Можна використовувати при неспецифічному варіанті течії.

На які проблеми в організмі вказує колір сечі

Сама по собі лиловая сеча безпечна, але вказує на існуючі проблеми зі здоров’ям. В першу чергу – на порушення метаболізму. Разом з їжею в організм надходить важлива амінокислота – триптофан. Вона необхідна людині, тому що підтримує в хорошому стані психоемоційний здоров’я, забезпечує міцний імунітет, бере участь в синтезі гормону сну – мелатоніну і радості – серотоніну.

Але при порушенні метаболізму триптофан накопичується в організмі. А при наявності в сечостатевій системі інфекцій, високолужних сечі (рН – більше 7,5) на тлі накопичення триптофану сеча перефарбовується в неприродний колір.

Процес відбувається наступним чином:

  • триптофан разом з їжею потрапляє в тіло людини і утворює серотонін;
  • особливі бактерії впливають на решту в кишечнику надлишки серотоніну – утворюється індол, який активує в кишечнику і печінці оксидази (їх функція – відновлювальні процеси);
  • печінку нейтралізує індол, перетворюючи його в индикан, підлягає виведенню з організму;
  • индикан надходить з печінки в нирки як відходи;
  • якщо в сечовому тракті є інфекції, то бактерії перетворять индикан в індоксіл;
  • при високому лужному рН індоксіл трансформується в 2 речовини: індиго (синій колір) і індірубін (червоний колір);
  • при виведенні з тіла індиго і індірубін змішуються і надають сечі фіолетовий колір.

У більшості випадків PUBS супроводжували такі чинники:

  • знижений імунітет;
  • дитячий або похилий вік (пов’язано із загальною вразливістю організму);
  • жіноча стать (особливості анатомії розташовують до більш частих інфекцій);
  • лужне середовище урини;
  • хронічні запори;
  • необхідність часто проходити процедуру катетеризації (підвищення ризику інфікування);
  • дисфункції фільтрації сечі, ниркова недостатність.

Побічна дія

Спільний прийом коректора імунітету і протимікробного засобу може призвести до таких побічних явищ, як: алергічні реакції у вигляді свербежу, висипу, печіння, почервоніння шкірних покривів.

Антибіотик також може викликати додаткові побічні дії, як:

  • блювота;
  • нудота;
  • кандидоз;
  • болю в животі і голові;
  • тромбоцитоз;
  • порушення функції печінки;
  • безсоння;
  • підвищення рівня білірубіну в крові;
  • почуття тривоги;
  • збудження та ін.

Амоксиклав може викликати такі побічні дії, як: блювота, нудота, кандидоз, біль у животі та голові.

Якщо виявляються такі симптоми, то прийом медикаментів припиняють, а подальше лікування узгоджують з лікарем.

лікування

Сама по собі фіолетова сеча не вимагає якої-небудь спеціальної терапії, але не чинники послужили цього. Лікування буде залежати від конкретного стану , яке викликає зміна кольору сечі. Наприклад, призначення відповідної протимікробної терапії (зазвичай вона супроводжується курсом антибіотиків, таких як ципрофлоксацин) для лікування основної бактеріальної інфекції.

Якщо виявиться, що забарвлення сечі був викликаний харчуванням, то це не вимагає ніякого лікування.

Колір відновиться при зменшенні концентрації триптофану або виведення фарбувальних пігментів.

Вікові дози на прийом

  • Діти 4-6 років: 1 таблетка на прийом
  • Діти 7-11 років: 2 таблетки на прийом
  • Діти від 12 років і дорослі: 4 таблетки. При тяжкому перебігу грипу в перший день приймають 6 таблеток.

Протипоказання . вагітність, період грудного вигодовування, дитячий вік до 4 років (у зв’язку з недосконалим актом ковтання), індивідуальна непереносимість компонентів препарату, декомпенсований цироз печінки.

Умови та термін зберігання . без рецепта.

Детальна інформація про показання, способи застосування, протипоказання міститься в інструкції до препарату.

Доповнення народними засобами

Користуватися циклоферон можна разом з народними засобами. У раціон слід включати часник і цибулю. Ці продукти абсолютно нешкідливі і можуть використовуватися постійно. Аромат цибулі та часнику теж має лікувальну дію.

Прекрасний ефект надає інгалятор, з яким краще використовувати трави, наприклад, шавлія. В аптеках є аромалампи, в них рекомендується випаровувати масло евкаліпта. Такий засіб може застосовуватися вдома і на роботі.

З народних методів корисний настій шипшини, липи і калини. З малинового варення можна готувати чай, корисний під час застуди. У нього слід додавати лимон, який насичує організм вітаміном С.

діагностика

Людина повинна звернутися до лікаря, якщо сеча набула фіолетовий забарвлення і це не пов’язано з побічними діями ліків, що приймаються. Лікар ретельно вивчає історію хвороб і проводить фізичний огляд, і також може призначити деякі діагностичні тести, в тому числі:

  • Аналіз сечі. Лікар використовує аналізи сечі, щоб з’ясувати рівень еритроцитів, білків і виділяються мінералів, які вказують на проблеми з нирками або сечовим трактом. Зразок сечі буде перевірений і на наявність бактерій, що викликають інфекцію.
  • Аналіз крові. Деякі аналізи крові вимірюють рівень креатиніну і азоту сечовини в крові – відходів накопичуються в кровотоці, коли нирки пошкоджені і не фільтрують належним чином.
  • МРТ або рентген. Сканер МРТ може візуалізувати і оцінювати функцію дефекаційний м’язів. Цей тест, так само як і рентген, діагностує проблеми викликають запори та інші шлунково-кишкові стану.

Фармакокінетика

Є чи ні антибіотиком «Циклоферон»? Відповідь негативна. Інструкція дає уявлення про кінетичних якостях активного компонента. При вживанні перорально добової дози препарату максимальна концентрація спостерігається в кровоносній системі приблизно через 2,5 години з можливим відхиленням в більшу або меншу сторону на півгодини. До восьмого годині після отримання організмом ліки концентрація поступово знижується. Через добу після прийому активний інгредієнт практично не вдається виявити.

Період напіввиведення, як уточнюється в інструкції по застосуванню «Циклоферона» (антибіотиком препарат не є), досягає 4-5 годин. Використання продукту в розумних межах не провокує накопичення речовини в організмі хворого.

Переваги спільної терапії

Використовувати Циклоферон рекомендується при низькому і слабкому імунітеті. У таких випадках організм не завжди може впоратися з хворобою самостійно. Щоб не погіршити ситуацію і повторно не підхопити інфекцію, призначають спільну терапію Циклоферона і амоксиклаву.

Що ще почитати Коли і де можна зробити щеплення від герпесу дорослим і дітям?

Такий прийом доцільний лише при затяжній стадії застуди, грип, кишкової інфекції і гепатиті. Дані патології сильно впливають на імунну систему, послабляючи її.

Одночасне лікування антибіотиком і імуномодулятором – оптимальний варіант для лікування багатьох захворювань. Така терапія повинна проводитися з лікарської лікарської схемою:

  • антибіотик вживають протягом 5-7 днів;
  • імуномодулятор слід пити через день.

Ця схема є стандартною, але більш точне дозування лікар призначає індивідуально в залежності від виду та ступеня тяжкості захворювання.

Форми випуску, ціни, виробники

Виробник Циклоферона – українська компанія ТОВ ПОЛІСАН НТФФ. Купити його можна без рецепта лікаря, але попередня консультація педіатра обов’язкове. Існує три форми випуску препарату:

  • Таблетки жовтуватого кольору, вкриті розчинної в кишечнику оболонкою. Ця плівка захищає діюча речовина від знаходиться в шлунку соляної кислоти, завдяки чому драже абсорбується (всмоктується) тільки в кишечнику і починає діяти з повною віддачею. Розфасовані таблетки по 10, 20 або 50 шт. Середня ціна упаковки з 10 драже – 180 грн.
  • Розчин для ін’єкцій (скляні двухмілліграммовие ампули, розфасовані по 5 шт.), Середня ціна коробки – 320 грн.
  • Мазь лінімент 5%, середня ціна туби 5 мл – 130 грн.

При герпесі педіатр призначить мазь.

Спеціальної форми Циклоферона для дітей, не існує. Для лікування пацієнтів всіх вікових категорій використовується один препарат, розрізняються лише дозування.

У свічках Циклоферон не випускається.

Ін’єкції застосовуються найчастіше в умовах стаціонару з метою лікування хронічних бронхітів і уповільнених пневмоній, запущених форм герпесу і гепатитів. Ефективні уколи Циклоферона і в разі вірусного інфікування головного мозку – енцефаліт, менінгіт. У комплексній терапії ін’єкціями лікують такі важкі хвороби, як:

У формі мазі препарат застосовується в основному для терапії зовнішніх проявів герпесу.

Схема прийому Циклоферона (таблетки) при грипі та ГРВІ:

Профілактика грипу та ГРВІ (екстрена та сезонна): прийом 1 раз на добу, у віковій дозі, за 30 хвилин до їжі, не розжовуючи.

Дні прийому: 1, 2, 4, 6, 8, 11, 14, 17, 20 і 23.

Загальний курс – від 5 до 10 прийомів. Курс можливо продовжити ще на 5 прийомів з інтервалом 1 раз в 3 дня за рекомендацією лікаря.

Лікування грипу та ГРВІ . прийом 1 раз на добу, у віковій дозі, за 30 хвилин до їжі, не розжовуючи.

Дні прийому: 1, 2, 4, 6, 8.

аналоги

У Циклоферона немає структурних аналогів (тобто ідентичних за діючою речовиною медикаментів). Але замінити препарат (наприклад, при алергії на його інгредієнти) можуть ліки, які надають схожий терапевтичний ефект:

  • Арбідол – потужне противірусний засіб, що не є при цьому иммуномодулятором.
  • Анаферон дитячий – таблетки для розсмоктування з солодкуватим приємним смаком, противірусну ліки для лікування і профілактики грипу та ГРВІ.
  • Ацикловір – імуностимулюючий противірусний препарат, який застосовується, в основному, для лікування герпетичних інфекцій.
  • Аміксин – засіб, що приймається тривалими курсами і тільки з метою терапії захворювань (а не їх профілактики).
  • Інгавірін-60 – ефективний противірусний ліки, протипоказане для лікування дітей молодше 7 років.
  • Кагоцел – противірусний імунокоригуючу засіб, що використовується для лікування і профілактики хвороб вірусної етіології у дітей з 3-х років і дорослих.
  • Поліоксидоній – засіб, мобілізуюче імунітет і надає дезінтоксикаційну дію (виводить з організму токсини).
  • Ремантідін – призначається для лікування і профілактики викликаних вірусами хвороб (діюча речовина ліки перешкоджає впровадженню вірусу в клітину, а на пізній стадії блокує вироблення зараженої клітиною вірусних частинок).
  • Цітовір – ефективно бореться з вірусами і знімає запалення, але має порівняно великим числом протипоказань і побічних ефектів.
  • Ергоферон – стимулює імунітет пацієнта на боротьбу з вірусами; підходить для лікування малюків з 6-ти місяців.

Аналог Циклоферона – Ергоферон.

Чи можна пити Циклоферон разом з Амоксиклав?

Науково не доведена ефективність спільного прийому антибіотика і імуномодулятора. Однак лікарі вважають, що ці лікарські засоби доповнюють і підсилюють роботу один одного. Обидва препарати добре переносяться організмом.

Одночасно приймати Циклоферон і Амоксиклав можна при таких патологічних станах:

  • ГРВІ;
  • грип;
  • аденовірус;
  • герпес;
  • ротовірусна інфекція;
  • гепатит;
  • цітомегавірусная інфекція;
  • енцефаліт.

Якщо людина індивідуально чутливий до компонентів ліків, у нього в анамнезі присутній ниркова або печінкова недостатність, препарати необхідно відмінити. Іноді можлива заміна засобів на аналоги.

У період вагітності та годування груддю не рекомендується прийом даних препаратів.

Використовувати Циклоферон рекомендується при низькому і слабкому імунітеті.

фармакологія

Чи є «Циклоферон» антибіотиком чи ні? Вивчаючи супроводжуючу препарат інструкцію, слід звернути увагу на фармакологічні особливості медикаменту. Засіб індукує генерування інтерферонів, не є антимікробним або антибактеріальним, належить до класу імуностимулюючих. Основна речовина – це низькомолекулярний інтерфероновий індуктор. Така властивість пояснює широту біологічної активності препарату. Медикаменту притаманний противірусний ефект, здатність пригнічувати запальні процеси і модулювати імунітет.

В анотації можна побачити вказівку на результативність лікарського засобу щодо герпетичних вірусів, грипу та інших збудників, інвазія яких призводить до ГРЗ. Засобу притаманний прямий противірусний ефект, так як він пригнічує репродуктивні здібності патологічної форми життя на ранньому етапі інфікування. Результат помітний в перші п’ять діб. Знижується вірулентність потомства вірусу, з’являються дефектні частинки. Під впливом кошти зростає неспецифічна стійкість людського організму щодо інфікування бактеріями, вірусами.

Що думають про ліки лікарі і батьки

Відгуки батьків і лікарів про циклоферон – джерело інформації, що дозволяє зробити важливі висновки про ліки.

Еліна М., мама 5-річних Сергія і Олександра:

«Хлопчаки завжди хворіють” дуетом “. Так сталося і тоді, коли ми почали ходити в дитячий сад – їм на той момент було по 4 роки. Соплі, кашель, першіння в горлі. Температури, правда, не було. Але ми не стали її чекати, а одразу звернулися до педіатра. Лікар призначила Циклоферон по 1 таблетці в день до їди. Приймати ліки потрібно було на 1, 2, 4, 6 і 8-е добу. Поліпшення було вже після другого прийому. До кінця курсу хлопчаки були повністю здорові. Звичайно, ми додатково промивали ніс морською водою і пили багато теплої рідини (чай, молоко, морси) ».

Олена Б., мама 8-річної Яни і 5-річної Карини:

«Коли молодша дочка” принесла “з садка ГРВІ, я захвилювалася за старшу: у тій змагання з плавання на носі плюс кінець півріччя і виступ в шкільному спектаклі. Хворіти ну ніяк не можна. З метою профілактики педіатр призначила їй Циклоферон (по 2 таблетці в день, причому відразу). Пропили, як годиться, в результаті Яна не розболілася, хоча зазвичай сестрички швидко хапають один від одного інфекції ».

Андрій Павлов, педіатр:

«Часто призначаю Циклоферон своїм пацієнтам для лікування грипу та ГРВІ. Препарат добре стимулює роботу імунної системи і ефективний в лікуванні широкого кола захворювань. Він сумісний з іншими засобами і добре переноситься організмом. Правда, в моїй практиці зустрічалися випадки алергії на ці ліки – в основному у дітей, у яких вже раніше виникали небажані реакції на медикаменти ».

Дітки добре переносять препарат.

особливості ефективності

Як показали дослідження, основний компонент препарату «Циклоферон» відрізняється просторістю біологічного впливу. На тлі застосування засобу інтерферон активно виділяється макрофагами, лімфоцитами типів Т, В. Оскільки інфекційні зараження бувають різні, при різних захворюваннях спостерігаються окремі особливості активності кошти. Фармацевтичний продукт провокує високі титри інтерферону в органах, де є лімфоїдні елементи, а також активізує стовбурові клітини кісткового мозку, за рахунок чого активніше виробляються гранулоцити.

Тепер зрозуміло, «Циклоферон» – це антибіотик або противірусний. Препарат впливає на природних кілерні клітини, стабілізує баланс Т-хелперів і супресорів того ж типу, а також підвищує активність альфа-інтерферону. Застосування засобу показує ефект щодо вірусів, що провокують гепатит, герпес і енцефаліт, що переноситься кліщами. Доведено результативність проти грипу, при імунодефіциті. Препарат ефективний щодо цітомегало-, папіломавірусу. У разі гострого перебігу хвороби попереджає трансформацію форми в хронічну.

патологічні причини

Єдиною патологічної причиною, яка може викликати занепокоєння як у лікаря, так і у пацієнта – є «синдром фіолетового мішка» . Дане явище вивчають з 1976 року і продовжують вивчати в наші дні. Синдром отримав назву тому – що вчасно катетеризації сечового міхура мішок, в який відбувається збір урини, ставав фіолетовим.

Таке забарвлення сечі може зберігатися протягом декількох годин і навіть діб, після вилучення сечового катетера. Багато вчених вважають, що синдром зустрічається у 10% пацієнтів, але багато хто вважає по-іншому. На сьогоднішній день цей синдром вважається єдиною патологічної причиною появи фіолетового сечі.

Протипоказання і побічні ефекти

Основне протипоказання для прийому Циклоферона – дитячий вік до 4-х років. Малюків лікують іншими препаратами аналогічної дії.

Лікарі не радять використовувати ліки малюкам до 4 років.

Також ліки не можна приймати при:

  • цирозі печінки;
  • індивідуальної гіперчутливості до компонентів засобу.

З обережністю (після консультації і під наглядом фахівця) засіб призначається пацієнтам з виразками і ерозіями на органах шлунково-кишкового тракту і патологіями щитовидної залози.

В цілому Циклоферон переноситься дітьми добре. В окремих випадках можливі алергічні реакції (від свербежу до набряку Квінке). Ніяких інших побічних ефектів на тлі прийому кошти не спостерігається.

Фактори ризику

Фактори ризику включають:

  • похилий вік;
  • жіноча стать;
  • хронічний запор;
  • низьку фізичну активність;
  • хронічну катетеризацию сечових шляхів;
  • більш високу бактеріальну навантаження в сечі.

Також було доведено, що хронічне захворювання нирок є фактором ризику синдрому фіолетовою сечі.

Рівень вмісту індоксіл сульфату, який грає важливу роль в цьому синдромі, в сироватці і сечі значно підвищувався у пацієнтів з хронічним захворюванням нирок або проходять діаліз через порушення нирок.

Правила застосування: таблетки

Засіб призначений для вживання перорально всередину один раз щодоби. Препарат використовують за півгодини до трапези. Не можна жувати пігулки. Таблетку запивають половиною склянки чистої води без добавок. Дозування визначають, виходячи з віку хворого. Можна використовувати «Циклоферон» разом з антибіотиками. Особам вікової групи 4-6 років показано за один раз отримувати по таблетці. Дітям до одинадцятирічного віку потрібно використовувати 3-4 таблетки. Особам старше – 3-4 таблетки за один раз. Курс повторюють через два-три тижні після завершення першого, якщо в цьому є необхідність.

Дорослим при грипі, ГРЗ призначають препарат в перший і другий день, потім через добу ще тричі. Сумарно хворий отримує 20 таблеток. Починають терапію при перших ознаках хвороби. Якщо грип важкий, в перший день застосовують шість капсул. Якщо потрібно, додатково вживають знеболюючі, що знімають жар препарати та засоби для полегшення відходження мокроти. Якщо виявлено герпетичне інфікування, препарат використовують п’ять разів через добу, потім ще п’ять разів – раз в три дні. Сумарно за курс хворий отримує 40 капсул. Максимальний ефект спостерігається, якщо почати лікування, ледь з’явилися симптоми.

Запобіжні заходи

Циклоферон протипоказаний в наступних випадках:

  • Цироз печінки в стадії декомпенсації.
  • Гіперчутливість до компонентів препарату.

Крім того, лікарський засіб заборонено використовувати при вагітності і лактації (крім лініменту). Це обмеження стосується пацієнтів до 4 років.

З обережність медикамент застосовують люди з порушенням функціональності щитовидної залози. Під час лікування їх стан повинен контролювати ендокринолог.

При наявності підвищеної чутливості до компонентів препарату підвищується ймовірність алергії. Інформація про випадки передозування ліками відсутня.

Циклоферон дозволено комбінувати з іншими медикаментами під час комплексного лікування. Від спиртних напоїв до закінчення курсу слід відмовитися. Про те, як і коли вживати спиртне мамі, що годує, читайте в статті за посиланням https://vskormi.ru/mama/alkogol-pri-grudnom-vskarmlivanii/.

Циклоферон – інструкція із застосування. Як приймати противірусний препарат Циклоферон дітям і дорослим

Циклоферон – інструкція

Схеми, як пити Циклоферон, призначають при таких захворюваннях:

  • герпес, грип, ГРЗ;
  • кишкові інфекційні хвороби гострого характеру, хвороба Лайма, менінгіт серозного типу, ВПЛ;
  • вторинний імунодефіцит, хронічний гепатит, ВІЛ на початкових стадіях;
  • профілактика застуди.

циклоферон уколи

циклоферон таблетки

циклоферон мазь

У стоматології лінімент використовується при полегшенні перебігу хронічних пародонтитів, але його заборонено втирати в ясна і застосовувати особам молодше 18 років. Відрізняє мазь гіркий присмак, про що лікарі попереджають пацієнтів. Крім статевого герпесу гель успішно застосовують на інших ділянках тіла – наносять тонким шаром на потрібні місця і втирають, курс лікування – до 5 днів.

Як приймати Циклоферон

циклоферон внутрішньом’язово

Як приймати Циклоферон в таблетках

При вірусному гепатиті прим триває 10 днів по 4 таблетки згідно з інструкцією. Після цього пацієнта переводять на підтримує режим – 4 дози раз в 4 дні курсом 110 днів. Кишкові інфекції лікуються прийомом 2 доз відповідно до схеми, а нейроінфекції – по 4 дози згідно призначеної терапії. Всього курс лікування становить 100 доз і 20 доз при лікуванні імунодефіциту.

мазь Циклоферон

Жінки застосовують мазь для лікування вагінальних інфекцій, просочуючи нею ватні тампони і залишаючи на пару годин. Чоловіки обробляють поверхню статевих органів, промивають уретру, роблять інстіляціонние і внутріуретальние розчини терміном на півгодини. Довший час витримки призводить до набряку слизової. Курс становить 14 діб прийомом через день для дорослих.

Циклоферон – інструкція із застосування для дітей

Циклоферон – побічні дії

Побічними діями можуть служити короткочасне печіння і локальний набряк, поступово спадає і не передбачає зміни терапії. Вкрай не рекомендується за інструкцією застосовувати таблетки спільно з алкоголем. Інструкція по застосуванню вказує на відсутність побічних дій на водіїв, так що ліки не вводить в сон і не викликає порушення роботи мозку.

Ціна на Циклоферон

Ціна в інтернеті, гривень

Ціна в аптеці, гривень

Таблетована форма, 150 мг, 50 шт.

Таблетована форма, 150 мг, 20 шт.

Таблетована форма, 150 мг, 10 шт.

Ампули, 12,5%, 2 мл, 5 шт.

Лінімент, 5%, 30 мл, з аплікатором

Про автора

admin administrator