Чи можна використовувати Лекролін із лінзами

Авторadmin

Чи можна використовувати Лекролін із лінзами

Лекролін ® (Lecrolyn) ATC-класифікація

фармакодинаміка . Натрію кромоглікат пригнічує дегрануляцію мастоцитів, стабілізуючи клітинну мембрану, і таким чином попереджає виділення гістаміну та інших речовин, які спричиняють запалення. З огляду на механізм дії препарату, найбільший ефект досягається, якщо краплі застосовувати також і з профілактичною метою. Застосування очних крапель Лекролін ® зменшує потребу у стероїдах та антигістамінних засобах для лікування алергічного кон’юнктивіту. Цей препарат не запобігає появі бактеріального або вірусного кон’юнктивіту.
Фармакокінетика . Натрію кромоглікат оборотно зв’язується з білками плазми, приблизно 65%.
Всмоктування натрію кромоглікату в око та кров є незначним. Біодоступність у людей після закапування в око становить 0,03%. Натрію кромоглікат не метаболізується, а виводиться у незмінному вигляді з жовчю та сечею. Після парентерального введення період напіввиведення у плазмі становить приблизно 80 хв.

Показання Лекролін

гострі та хронічні алергічні кон’юнктивіти.

Застосування Лекролін

дорослим та дітям віком від 4 років: по 1−2 краплі в кожне око 2 рази на добу.
При сезонному алергічному кон’юнктивіті лікування слід розпочати одразу ж після появи перших симптомів або для профілактики до початку періоду запилювання рослин. Лікування слід продовжувати протягом усього періоду запилювання, а в разі стійких проявів алергії − довше.
Діти . Дітям віком до 4 років препарат застосовувати не рекомендовано.

Протипоказання

підвищена чутливість до натрію кромоглікату, бензалконію хлориду або до інших компонентів препарату.

Побічна дія

у разі місцевого застосування натрію кромоглікат добре переноситься, рідко повідомлялося про симптоми подразнення.
Часті побічні реакції (>1/100) : скороминуще відчуття печіння, місцеве подразнення (включаючи відчуття чужорідного тіла, хемоз, кон’юнктивальну гіперемію); тимчасова розмитість зору.
Рідкісні побічні реакції (Можливі тяжкі генералізовані анафілактичні реакції з бронхоспазмом, які були пов’язані з введенням натрію кромоглікату.

Особливості застосування

Лекролін містить бензалконію хлорид як консервант. Перед закапуванням лінзи слід зняти і почекати щонайменше 15 хв перед тим, як надягти їх знову.
Бензалконію хлорид може змінювати колір м’яких контактних лінз.
Повідомлялося, що бензалконію хлорид викликає подразнення очей, симптоми сухості очей і може впливати на слізну плівку та поверхню рогівки. Слід з обережністю застосовувати пацієнтам із сухим оком та пацієнтам, у яких може бути порушена рогівка ока. У разі тривалого застосування слід спостерігати за пацієнтами.
Застосування у період вагітності та годування груддю . Не виявлено побічних ефектів у плода при застосуванні вагітним. Проте застосовувати засіб у період вагітності рекомендується у разі, коли очікуваний ефект від терапії для жінки перевищує потенційний ризик для плода.
Натрію кромоглікат може проникати у грудне молоко, але про небажану дію на дитину при застосуванні в рекомендованих дозах не повідомлялось.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні транспортними засобами або іншими механізмами . Препарат не впливає на здатність керувати транспортними засобами або працювати з іншими механізмами. Як і щодо інших офтальмологічних препаратів, одразу після застосування можливе короткотермінове затуманення зору, тому перш ніж розпочати керування транспортним засобом або роботу з іншими механізмами, слід зачекати відновлення чіткості зору.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

при одночасному застосуванні препарату з іншими місцевими офтальмологічними засобами слід витримувати 15-хвилинний інтервал між закапуваннями.
Натрію кромоглікат не має жодних небажаних взаємодій.

Передозування

у дослідах на тваринах показано, що місцева або системна токсичність натрію кромоглікату є дуже низькою. При місцевому застосуванні препарату симптоми передозування малоймовірні. У разі виникнення симптомів передозування при необхідності застосувати симптоматичне лікування.

Умови зберігання

при температурі не вище 25 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці.
Термін придатності очних крапель після першого відкриття флакона − 28 діб.

Рідина для контактних лінз – обов’язково використовувати чи ні?

Краплі для очей відіграють основну роль у зволоженні поверхні очей

Застосування засобів контактної корекції зору підвищує комфорт життя, але безпека та здоров’я органів зору будуть залежати лише від вас. Аби запобігти серйозним ускладненням, уважно ставтесь до стану очей, обирайте лінзи разом із офтальмологом, стежте за їх станом та чистотою. Це мінімізує ризики побічних реакцій, запобігає ускладненням. Додатково для усунення дискомфорту та свербіння (якщо вони турбують) можна використовувати краплі для очей від сухості, наприклад такі як СуперОптік Аква.

Особливості лінз

Лінзи – сучасний зручний спосіб корекції зору. Вони допомагають при далекозорості та короткозорості, дозволяють бачити світ чітко та яскраво без необхідності одягати незручні окуляри. Але для безпечного використання лінз потрібно враховувати перелік нюансів.

Все просто тільки на перший погляд – купили лінзи, одягли їх і насолоджуєтеся зручністю у використанні. Але у продажу представлено різні моделі, вибір потрібно робити разом з лікарем, міняти лінзи можна за призначенням фахівця. Часто проблеми виникають через неправильне застосування лінз та засобів догляду за ними. Основні прояви:

  • кисневе голодування рогівки;
  • алергія слизових;
  • зниження чіткості зору;
  • печіння та свербіж;
  • захворювання очей.

Ці стани часто є наслідком порушення правил гігієни та догляду за контактними лінзами. Пацієнти носять засоби корекції зору довше дозволеного терміну, не знімають їх на ніч, вчасно не замінюють аксесуари.

Якщо ви своєчасно не заливаєте нову рідину в контейнер, виникають ризики подразнень, почервоніння та інфікування.

Чимало неприємних наслідків викликає заміна спеціальних розчинів підручними засобами. Для очищення лінз використовують ферментні та ензимні препарати.

Роль розчинів у догляді за лінзами

Спеціальний розчин – перше, що ви маєте придбати разом із комплектом лінз. Всі типи засобів контактної корекції зору потребують використання спеціальної рідини. Функції розчинів;

  • очищення від забруднень;
  • дезінфекція;
  • зволоження;
  • забезпечення умов для правильного використання лінз.

У продажу можна знайти різні розчини – орієнтуйтеся на рекомендації лікаря, репутацію виробника, відгуки та власні побажання. Завжди дотримуйтесь інструкції при використанні засобу.

Найпопулярніші формули – універсальні. Вони при контакті з лінзою повертають їй початковий стан, насичують вологою, яка була втрачена протягом дня, очищають й запобігають пошкодженню. Це потрібно для підтримання здоров’я очей.

Флакону об’ємом 360 мл (це стандарт) вистачає на один місяць, якщо він у вас стоїть більш тривалий термін, ви не робите своєчасні заміни. Рідину у контейнері замінюють при кожному знятті лінз. Додатково бажано промивати засоби контактної корекції тим самим розчином. Слідкуйте за строками зберігання рідини – застосовувати продукт, у якого минув термін придатності, суворо заборонено. На додаток, краще, щоб період експлуатації спливав мінімум за пів року. Флакон закривайте лише «рідною» кришкою та не залишайте відкритим.

Турбує сухість очей?

Вам допоможуть краплі категорії штучної сльози, наприклад такі як СуперОптік Аква. Їх можна придбати в аптеці без рецепта, в одній упаковці два флакони.

Про автора

admin administrator