Як лікувати пролежні що починаються

Авторadmin

Як лікувати пролежні що починаються

Найперший засіб проти пролежнів – дезінфікувальні препарати, наприклад Хлоргексидин. Цим антисептичним розчином потрібно промивати рани кілька разів на день, бажано після кожного сечовипускання або випорожнення кишечника.

Стадії пролежнів 1 стадія: еритема, яка не зникає, тепла і хвороблива на дотик. На початковому етапі, де шкіра не пошкоджена, уражені ділянки слід змащувати зволожуючими і протизапальними препаратами. Можна застосовувати оклюзійні пов'язки. Не забудьте також подбати про те, щоб уражена область завжди була знезаражена.

Місцеве лікування пролежнів Уражену поверхню шкірного покриву необхідно 3 рази на добу обробляти перекисом водню, а також промивати антисептиками (розчин фурациліну). Далі рана обробляється гіпертонічним розчином і наноситься бактерицидна мазь.

Пролежні розділяються на стадії – є 5 послідовних стадій їх розвитку: Стадія I – почервоніння, яке зникає після припинення тиску; шкіра не пошкоджена. Стадія II – почервоніння, яке не зникає після припинення тиску; поверхня набрякає; є ерозія шкіри; болюче пошкодження епідермісу.

Що добре загоює пролежні? Для лікування декубітальних виразок призначений широкий асортимент ліків: Левомеколь, Бепантен, Пантенол, мазь або настоянка календули та ін.

Основні причини локалізації пролежнів це тиск та час. Якщо зовнішній тиск протягом тривалого часу (>двох годин) буде вищим, аніж тиск всередині капілярів, то утворення пролежня практично неминуче.





Неякісне лікування пролежнів може призвести до гнійного артриту, раневому миазу, контактного остеомієліту і флегмоні. У деяких випадках може початися кровотеча, якщо патологічний процес торкається стінки судин. Тривалий розвиток пролежнів також може привести до раку шкіри. …

Про автора

admin administrator