Кучинські ювілейні як визначити стать

Авторadmin

Кучинські ювілейні як визначити стать

Порода курей Кучинська Ювілейна: опис, фото і продуктивна характеристика

Кучинські Ювілейні кури є універсальною породою, яка дає велику кількість м’яса і великих яєць. Виведені вони в 1990 році селекціонерами на Кучинській птахофабриці. Роботи з удосконалення Кучинскої породи велися протягом 4 десятиліть. Спочатку кури-несучки були занадто великими, тому не відрізнялися високою несучістю.

Сучасна порода курей Кучинська Ювілейна, опис, характеристика і фото наведені в статті, відрізняється високими продуктивними особливостями, тому стала дуже популярною серед птахівників. За основу генетики взяли кращі характеристики і особливості таких порід, а саме:

  • Плімутрок.
  • Австралорп.
  • Нью-Хемпшірська.
  • Род-Айленд.
  • Російська біла.
  • Ливенська.

Селекціонери звертали насамперед увагу на продуктивні показники породи, життєздатність молодняку, високу стійкість перед інфекційними хворобами, а також хорошу переносимість негоди. Виділяючи ці якості, вчені вклали їх в переважній кількості в стандартну генетику породи курей Кучинська Ювілейна.

Опис і фото породи курей Кучинська Ювілейна

Зовнішній вигляд Кучинськх курей і півнів має багато спільного, а саме:

  • масивне, м’ясисте тіло;
  • великий кістяк;
  • велику масу.

Забарвлення пера курей породи Кучинська Ювілейна — золотисто-коричневе або світло-коричневе. Пух під пір’ям має сірий колір. У півнів допускається наявність червоного відтінку оперення, з декількома чорними хвостовими пір’ями. Чорні вкраплення допускаються на крилах і грудей птиці. Голова курей Кучинскої Ювілейної породи має середні розміри. Мочки вух і гребінь яскраво-червоного кольору. Гребінь має як мінімум 5 зубців. Тулуб курей — великий, ноги — короткі, м’язи грудей і лап добре розвинені, м’ясисті.

Якщо птахівник вирішив купити курчат, то варто навчитися розрізняти стать малюків. Курчата Кучинської породи різної статі мають відмінності в забарвленні пуху. Так півники завжди мають крила світлого кольору. Крила курочок покриті темним пухом. Цю деталь і її опис можна побачити на фото. Така особливість дозволить не купити одних самців.

Продуктивна характеристика курей Кучинської Ювілейної породи

Кури Кучинської породи швидко ростуть і в 2,5 місяці жива маса півня становить близько 2 кг, а курочки — 1,5 кг. Маючи таку перевагу, Кучинські курки легко складуть по зростанню конкуренцію курям-бройлерам.

Дорослі особини важать набагато більше. Маса півня може досягати 4,5 кг, а курка-несучка важить близько 3 кг. Несучість курей за рік становить до 250 штук великих яєць. Цю породу курей можна віднести до скоростиглої, так як самки починають нестися з 6-місячного віку і здатні відкладати яйця в зимовий період, а несучість здатність не втрачається і на другому році життя курки.

Утримання курей Кучинської породи в домашніх умовах

Величезною перевагою курей Кучинської Ювілейної породи багато птахівників вважають хорошу здатність легко переносити несприятливі кліматичні умови. Курки без праці переносять суворі зими і при цьому несучки продовжують нестися навіть без обігріву курника. Важливо, щоб у приміщенні не було протягів і вогкості. Кучинські кури рідко хворіють, а простудні захворювання їм не відомі. Курчата також відрізняються високою життєздатністю і дуже рідко засмучують заводчика своїми хворобами або загибеллю.

За відгуками птахівників, які вже купили Кучинських Ювілейних курей, дуже важливо дотримуватися правильного режиму харчування. Не варто їх перегодовувати, так кури швидко набирають вагу, а потім швидко стануть жирними. При цьому несучість курей різко знижується або вони зовсім перестануть нестися.

Збалансований і різноманітний раціон — це найголовніше правило, якого варто дотримуватися при годуванні. Підійде комбікорм і зерносуміші, вологі мішанки, терті овочі та зелень. На ніч не варто перегодовувати курей.

Особливістю курей-квочок є добре розвинений батьківський інстинкт. Вони охоче сідають на яйця і дбайливо ставляться до пташенят. Малюки дуже швидко ростуть і відмінно набирають вагу.

Відео: Курки м’ясних порід Кучинська Ювілейна — розведення в домашніх умовах

Порода курей Кучинська Ювілейна, опис і характеристика наведені в статті, відрізняються високими м’ясо-яєчними показниками. Кури рідко хворіють, і добре пристосовані до клімату нашої країни. Купивши Кучинських курей, птахівники не шкодують про свій вибір. Більше статей можна знайти на сайті fermerstvo.org.ua

Читайте також:

Кучинська ювілейна порода курей і різновиди їх забарвлень

Несправедливо вважати, що продуктивні породи курочок були виведені тільки іноземними селекціонерами. В наших краях подібні роботи теж проводилися, причому з великим успіхом. Прикладом може служити Кучинська ювілейна порода курей. Цей крос виділяється вражаючими показниками по несучості, якості м’яса і невибагливості у догляді.

Походження породи

Кури ювілейні Кучинські з’явилися завдяки працям селекціонерів кількох організацій. Великий внесок у розвиток гібрида внесли працівники племзаводу «Кучинський». Їм допомагали фахівці Тімізяревской академії і вчені з Технологічного інституту птахівництва. Селекціонери переслідували в роботі певні цілі, спрямовані, в першу чергу, на вдосконалення продуктивних характеристик птиці. Це відносилося до збільшення відсотка виживаності пташенят і дорослих курей, укоріненню материнського інстинкту у несучок, поліпшення якості яєць і м’яса, підвищенню стійкості до хвороб.

Для виведення кросу використовувалися наступні породи іноземних курей:

  • род-айленд;
  • нью-гемпшир;
  • леггорн;
  • плімутрок смугастий.

курочкиРяд спадкових ознак передався Кучинським ювілейним від австролорпов, в тому числі високі показники несучості і смакові якості м’яса. Також селекціонери схрещували з уже переліченими породами ливенских курей, виведених в Орловській області. Від них кучинка отримала здатність легко адаптуватися до умов російського клімату.

Роботи зі створення кросу тривали близько 50 років. Спочатку птаху дали назву «Кучинська» – по найменуванню однойменного заводу. Але після 25-річного ювілею цього заводу в 1990 році кура отримала нову офіційну назву – Кучинська ювілейна.

Факт! Удосконалення гібрида триває і в наші дні. З кожним роком продуктивні характеристики курей поліпшуються, тому порода незмінно користується попитом серед птахівників.

Опис зовнішності

За зовнішніми ознаками півні даної породи багато в чому нагадують своїх предків – Род-Айленд. Дорослі самці важать по 3-3,5 кілограма. Їх тіло досить мускулисте, у формі трикутника. Груди у півнів масивна і скругленная, живіт теж видатний. Широка спина покрита подовженими пір’ям. Крила притиснуті міцно до корпусу. Ноги у самців сильні, гомілки розвинені, колір лап – переважно жовтий. Стернові пера хвоста за кольором насичено-чорні, за формою широкі, злегка зігнуті. За розмірами хвіст середньої довжини.

Шия півників густо покрита пір’ям. Голова пропорційна тілу. Її прикрашає листоподібний гребінь, поділений на 5 зубчиків. Колір гребінця і сережок рожево-червоний. Жовтий міцний дзьоб загнутий до низу. Очі у самців круглі, дуже опуклі, блискучі.

Курочки скромніше за зовнішнім виглядом і за ваговими показниками. Дорослі квочки не перевищують за вагою 3 кг. Опис екстер’єру:

  • трапецевидне тіло;
  • чітко виділяється грудка;
  • округлий животик;
  • невеликі ноги жовтого кольору;
  • хвіст набагато менше, ніж у птахів;
  • маленька голова;
  • відсутність щетини;
  • гребінь листоподібний форми, рожево-червоний;
  • гребінець і сережки менше, ніж у самців;
  • дзьоб міцний, жовтий, зігнутий до низу в меншій мірі, ніж у птахів.

У курей досить пишний пухової підшерсток, що дозволяє їм переносити низькі температури. Також він допомагає квочка підтримувати необхідне тепло при висиджуванні кладок.

На замітку! Основна відмінність в екстер’єрі самців і самок – це розмір птахів і більш ефектний окрас у півнів.

Різновиди забарвлень

Згідно з офіційними стандартами, порода домашніх курей Кучинський ювілейні може бути одного з трьох забарвлень. Найбільш поширеними є облямований забарвлення і з подвійною окресленістю. Третій варіант кольору оперення – крапчастий. Інакше його називають ситцевий або куропатчатая. Його характерні риси:

  • чорно-червоне забарвлення у самців;
  • у квочки переважає рудо-бурого кольору в оперенні, на охристой грудях і крилах багато чорних вкраплень, спина покрита чорним пір’ям, хвіст теж чорний.

Далі детально розглянуті інші можливі підвиди кучинських ювілейних.

Облямована

В цілому півні і кури цього забарвлення схожі, але несучки світліші за кольором.

Відмінні характеристики півників:

  • темно-сірий подпух;
  • золотисто-бронзове оперення на голові;
  • чорний комір, що переходить до спини в золотий колір;
  • хвостові пір’їни чорні, зрідка коричневі;
  • стернові пера хвоста зелено-чорні;
  • на пір’ї живота, грудей і крил є чорна облямівка.

Оперення курочок облямованого забарвлення теж коричневе з золотим відливом. На кожному пір’їнці є чорна облямівка. Спина бронзово-коричнева, а пір’я на шиї, як і у птахів, чорні. Головка несучок покрита золотими перами, по сторонам стержня яких йдуть чорні смуги. На кінці вони об’єднуються в єдине чорна пляма.

З подвійною окресленістю

Переважний колір у даного забарвлення – рудий. Він доповнюється чорним пір’ям.

Характеристика птахів з подвійною окресленістю:

  • чорний комір з золотистим верхом;
  • грудка чорна з рудим вкрапленнями по кожному перу;
  • крила чорні з кроющими пір’ям фіолетового відливу;
  • живіт темно-попелястий;
  • зеленувато-чорний хвіст;
  • в хвості зустрічаються пір’я, що криють рудого відтінку;
  • голова насиченого червоно-рудого кольору.

У курей відтінки блідіше. Голова не червоно-руда, а світло-коричнева з невеликим червоним відливом. В іншому вони повторюють забарвлення птахів. На грудях, спині і крилах йдуть пір’ячко з подвійною чорною окантовкою. Чорний комір покритий рудою облямівкою, стрижні пір’я теж руді. Хвіст у самочок чорний, але без такого насиченого зеленого відливу, як у птахів.

Характер

Характер кучинських ювілейних доброзичливий і допитливий. Цим птахам необхідний щоденний вигул, закриті тісні простору не підходять для утримання породи. Курочкам подобається досліджувати територію, вони дуже активні, причому протягом усього світлового дня. Цю особливість обов’язково треба враховувати перед тим, як завести в господарстві кучінок. Фермеру треба визначитися з місцем вигулу пернатих вихованців, заздалегідь побудувати і захистити загін.

Квочка зовсім не агресивні, а ось у півників ця риса може часом проявлятися. Однак самці починають обурюватися тільки в тому випадку, якщо в пташнику порушується порядок. Чоловічі особини вкрай вередливі до дотримання контролю, їм необхідно тримати квочек під своїм наглядом. Якщо в курнику почалися заворушення, рекомендується відселити частину квочка до іншого самця. Взагалі на одного півня покладається 13-15 курей. Цього правила треба дотримуватися і не обтяжувати самця великою кількістю несучок.

На замітку! Ще одна особливість полягає в тому, що Кучинський ювілейні люблять «поговорити». Курочки будуть багато кудкудакати, а півники – кукурікати. Але, як правило, балакучість не заважає іншим мешканцям подвір’я і самому господареві ферми.

Продуктивність

Селекціонери доклали чимало зусиль, щоб продуктивність м’ясо-яєчної породи була на висоті. Статеве дозрівання кучінок настає до напівроку життя. Тоді ж квочки починають відкладати перші кладки. У рік несучка здатна принести власникові 210-220 яєць. Важить одне яйце приблизно 60 грам. Шкаралупа яєчок світло-бежева, іноді більше рожевого відтінку, поверхня міцна. Найкращі показники по несучості спостерігаються у віці 9 місяців. Спад продуктивності доводиться на другий рік життя, а також в період линьки. Щоб курочки мчали, їх необхідно підгодовувати вітамінами. Старим квочка корисні добавки, на жаль, не допоможуть. Втомлених трудівниць треба замінювати молодички. Рекомендується заздалегідь купувати нове поголів’я, щоб не було простоїв у виробництві.

Крім того, курка володіє чудовими смаковими якостями свого м’яса. Згідно відгуками, воно ніжніше і соковитіше, ніж курятина плімутрок і Род-Айленд. На забій птицю можна відправляти у віці 2-3 місяців. До цього часу півні набирають масу в 3,5 кілограм, а кури – 2,5-2,7 кілограм.

Особливості утримання та догляду

Кучинський ювілейні вкрай невибагливі в догляді та утриманні. Спадкові ознаки, отримані від предків, дозволяють їм комфортно існувати навіть в досить суворих умовах. Кури не бояться морозів, адже у них є пишний подпух. Також вони легко переносять спеку, не страшна їм і підвищена вологість. Однак такі чудові властивості кросу зовсім не означають, що не треба утеплювати курник на зиму або обходитися без вентиляції приміщення. Піклуватися про курочках необхідно, просто це не завдасть такого клопоту, як у випадку з іншими, більш ніжними породами. Рекомендації щодо змісту та догляду:

  • обов’язково побудувати вольєр для вигулу;
  • підтримувати в курнику температуру +20 градусів за Цельсієм;
  • не допускати падіння температури нижче +1 градуса за Цельсієм;
  • закрити в пташнику всі щілини, щоб запобігти ризику застуди вихованців від протягів;
  • дорослих особин і пташенят можна утримувати разом;
  • в якості підстилки використовувати тирсу;
  • регулярно чистити курник, міняти підстилку;
  • сідала краще замінити підлоговими гніздами або клітинами (кури незграбні, з сідало можуть впасти і поранитися);
  • обладнати зону годування мисочками до напувалок.

Годування

Головне правило при утриманні кучинських ювілейних – НЕ перегодовувати їх! Кури дуже люблять їсти навіть після насичення. Господарю треба строго стежити за кількістю порцій і не насипати корму більше, ніж потрібно за добової норми. Рекомендована енергетична цінність – 310 ккал на добу. Якщо норму перевищити, птиця ожіреет. А ця недуга спричинить за собою цілий набір проблем – зниження продуктивності, млявість, розвиток небезпечних хвороб.

Дорослі особини годують в основному комбікормами. До них додають кісткову муку, подрібнений черепашник, крейда, вапняк, дрібні камінчики.

На замітку! Окремий пункт – це молочні продукти, зокрема сир, молоко, кисле молоко. Що міститься в зазначеній їжі кальцій зміцнює шкаралупу яєць, знесених курочками.

Також треба давати птахам достатню кількість білка. Він міститься в відвареної риби, кукурудзі і бобових. Важливо забезпечити організм вихованців фосфором. Для цього в раціон пернатих додають макуху, висівки, рибне борошно.

Періодично курям треба давати пропивати вітамінні комплекси. Їх призначає ветеринар. Відмінна натуральна вітамінна добавка – це свіжа зелень. Влітку її в надлишку, а от на зиму треба завбачливо запастися сіном.

Хвороби

В цілому у ювілейних кучинських курей міцний імунітет. Але є три хвороби, до яких птиці схильні більшою мірою:

  • Канібалізм – коли вихованці починають клювати себе і один одного. Причиною є брак білка. Для вирішення проблеми в раціон слід додати рибу, рибну муку і молочні продукти.
  • Авітаміноз – їм кури страждають, як правило, взимку і в період линьки. Пернатим бракує вітамінів, тому спостерігається зниження імунних можливостей організму, порушення травної системи, виникнення проблем із зором. Для лікування хвороби необхідно дати курочкам пропити комплекс вітамінів.
  • Гастроентерит – проявляється у випадках, коли птахам дають зіпсовані продукти. Розлад кишечника лікується дуже просто – треба виключити з раціону продукти поганої якості і вичерпаний термін придатності. Також, щоб відновити здоров’я курей і півнів, їх лікують антибіотиками.

Зазначені недуги розвиваються тільки при недотриманні правил годівлі та утримання курочок.

Линька

У період линьки у квочка різко знижується продуктивність. Несучість може зовсім припинитися. Щоб поголів’я пережило період з мінімальним стресом, треба збалансувати раціон стада. Давати квочка вітаміни, свіжу зелень, годувати строго за розкладом і не перегодовувати. Линька триває не більше місяця, після чого продуктивні показники повертаються в норму.

Планова заміна стада

Планова заміна стада проводиться кожні два роки. Саме стільки років курочки зберігають продуктивність, потім вона падає і вже не відновлюється. Потрібно заздалегідь придбати нове поголів’я, щоб спокійно виростити молодняк і потім вчасно змінити старих квочек.

Розведення

Розводити кучінок можна як за допомогою інкубатора, так і природним шляхом. Причому другий варіант кращий. Згідно відгуками, ефективність інкубації коливається в межах 82-94%, тоді як висиджування курчат куркою забезпечує їх виживання на 85-96%. З-під несучки пташенята народжуються більш міцними, практично відсутні патології. У разі інкубації відхилень від норми більше, отже, вище і вибракування.

Важливо! Фермери цінують кучинських ювілейних за аутосексною. Вже на 30 день з дня народження можна встановити стать курчати. У самців будуть світлі крила і руда спина. У самочок по спині буде йти чорна облямівка, крила теж будуть темними.

Висиджування яєць

У кучинських несучок чудово розвинений материнський інстинкт. Вони з радістю висиджують яйця, причому під одну курку поміщається 13-25 яєчок. Також квочки можуть бути квочка не тільки своїм майбутнім пташенятам, але і сідати на яйця від інших домашніх птахів.

Головна небезпека полягає в тому, що Кучинки дуже самовіддані матері. Часто вони настільки захоплюються процесом, що не покидають кладку ні вдень, ні вночі. Це призводить до фізичного виснаження. Господар повинен стежити за станом курки, давати їй корм і воду, чистити місце, де вона сидить.

Умови для молодняка

Пташенята кучінок не вимагають складного догляду. Досить підтримувати комфортну для них температуру і правильно годувати молодняк. У перші три доби після проклюва в приміщенні повинна стояти температура не більше + 30 ° С. Після першого тижня позначку термометра треба знизити на пару градусів. Повторювати зниження температури на 3-5 ° С кожний наступний тиждень. Зупинитися на + 20 ° С, так як це найбільш комфортні умови для даної породи.

Поради з вирощування пташенят:

  • Після проклюва курчат треба акуратно протерти сухою ганчіркою і перемістити в окрему коробку з теплою підстилкою.
  • Щодня міняти підстилку.
  • Не допускати різкого перепаду температур і переохолодження.

Після визначення статі молодих курочок і птахів треба тримати окремо. Це обумовлено тим, що чоловічим і жіночим особинам потрібно кілька різну кількість і склад корму. Так, квочка дають більше білкових продуктів і тих, що містять кальцій. Подібна їжа стимулює яйцекладку.

Годування пташенят

Корм у курчат повинен бути свіжим. Його кладуть кожні дві години. Після годування залишки їжі треба відразу ж прибрати, щоб не допустити розмноження шкідливих бактерій. Мисочки і поїлки потрібно мити і дезінфікувати.

Продукти для раціону молодняку:

  • варені яйця;
  • крупи;
  • висівки;
  • зерно;
  • сир;
  • кисле молоко;
  • свіжа зелень.

На десятий день життя до корму додається відварна риба і макуха, дрібно натерта відварна морква.

Переваги й недоліки

Недоліком кучинських ювілейних курей можна назвати їх схильність до переїдання і ожиріння. Однак ця проблема вирішується відповідним контролем господаря поголів’я. Другий мінус – зниження несучості під час линьки. Але це тимчасове явище, яке проходить через місяць.

А ось достоїнств у породи набагато більше:

  • висока несучість;
  • смачне м’ясо;
  • невибагливість в утриманні та догляді;
  • миролюбну вдачу;
  • адаптація до суворих погодних умов;
  • міцний імунітет;
  • відмінні показники по виживаності курчат;
  • аутосексність.

Кучинська ювілейна курка підійде як для великих птахофабрик, так і для приватних невеликих фермерств. Активні пташки з високою продуктивністю цілий рік будуть забезпечувати господарів яєчними і м’ясними продуктами.

Корисне відео

Відеоролик про кучинських ювілейних курей:

Про автора

admin administrator