Чи можна використовувати прозорі стаканчики для розсади

Авторadmin

Чи можна використовувати прозорі стаканчики для розсади

Два найкращі способи отримання стаканчиків для розсади: один варіант дешевий, а інший – взагалі безкоштовний!

Автор: Валерій https://floristics.info/ua/index.php?option=com_contact&view=contact&id=29 Правки: 10 березня 2024 Перша редакція: 21 листопада 2022 Редактор: Олена Н. https://floristics.info/en/?option=com_contact&view=contact&id=21 🕒 2 хвилини 👀 11211 разів 💬 0 коментарів

Зовсім скоро почнеться новий садово-городній сезон, і вже можна приступати до деяких підготовчих робіт.

Сьогодні я розповім, як можна виготовити самостійно два види стаканчиків, у яких зручно вирощувати розсаду.

Стакани з рукава

У мене в руках бобіна розсадного рукава шириною 12 см, з якого можна зробити 5000 стаканів. Він, звичайно, не безкоштовний, але ви тільки вдумайтесь у цю цифру! Причому у продажу є рукави різної ширини, отже ви можете зробити стаканчики різного розміру.

Я кілька разів щільно намотую рукав на пластинку шириною 10 см, а потім розрізаю його з обох боків пластини. Виходять м’які циліндри.

Залишилося наповнити кожен стаканчик ґрунтом, загнути верхній край, щоб ґрунт не висипався, перевернути стаканчик і помістити його на піддон. Через кілька днів стакан набуде форми, а підігнутий під низ поліетилен злежиться, перестане розгортатися, і ви зможете спокійно стаканчик переміщати: ґрунт із нього висипатися не буде. Зручно, недорого та технологічно.

Стакани з плівки

Тепер я робитиму стакани із щільного вживаного поліетилену, якого у мене багато. Я використовував цю плівку для збереження вологи у землі. Якщо ви заготовляєте ґрунт для розсади з осені, його потрібно обов’язково накривати поліетиленом, тому що ґрунтові мікроорганізми не зможуть вижити у пересохлому ґрунті. Ґрунт повинен зберігатися у вологому стані. Після того, як я заповню стаканчики ґрунтом, я теж накрию їх плівкою.

Для наповнення стаканів ґрунтом я використовую стару консервну банку з приробленою до дна ручкою. Нею користувалася ще моя бабуся: банка давно поіржавіла. Такий спосіб наповнення стаканів у наших краях застосовувався давно та успішно, але потім, коли з’явилися розсадні рукави, про нього забули.

Якщо ви вирощуєте розсаду в невеликих кількостях, вам немає сенсу купувати цілий рулон рукава, простіше самостійно виготовити стаканчики зі старого поліетилену. Поліетилен потрібно нарізати на стрічки довжиною приблизно 25 см і такої ширини, яка буде в півтора рази більша за висоту банки.

Наберіть у банку ґрунт, щільно обгорніть навколо банки відрізок поліетилену та загорніть вільний край плівки нагору. Тепер переверніть банку та обережно витягніть її з поліетилену. У вас в руках залишиться наповнений ґрунтом стакан. Розмір стакана, як ви вже зрозуміли, залежить від розміру бляшанки, на яку ви накручуєте поліетиленову плівку.

Зберігання стаканів

Способів виготовлення розсадної тари багато, але я запропонував до вашої уваги два найпростіших і недорогих. Цими стаканчиками зручно користуватися, а після того, як розсада буде витягнута з них, стаканчики можна скласти на зберігання в мішок і використовувати їх як мінімум ще раз. Місця вони займають небагато. Якому із способів віддати перевагу, вирішувати вам. Мої статті мають лише рекомендаційний характер.

Як зробити контейнери для розсади з підручних засобів: 4 дієві поради

Досвідчені дачники не радять викидати пластикові пляшки, чайні пакетики та старі газети. Усе це можна використати для створення контейнерів для розсади.

Відео дня

Такий підхід дозволить не лише зекономити кошти на придбанні окремої тари, але й допоможе повторно використати вживані речі. Ці чотири методи дозволять підготувати розсаду, не витрачаючи зайвих коштів.

Пластикові пляшки

Городники рекомендують прозорі пластикові пляшки, але підійдуть також стаканчики з під йогуртів. Достатньо обрізати тару на необхідну висоту, зробити декілька отворів у дні та можна використовувати для розсади. Верхню частину пляшки також не радиться викидати, адже її можна застосувати для накривання сходів рослин.

Тетрапаки

Упаковки з-під молока чи соку добре переносять вологу та не розкисають, тому чудово підходять для розсади томатів. Достатньо зробити у нижній частині отвори та додати дренажу, щоб коріння не гнило, і можна сміливо займатися розсадою.

Чайні пакетики

Економна альтернатива торф’яним пігулкам – пакетики з-під чаю. Вміст не потрібно викидати, достатньо акуратно розрізати верхівку упаковки та додати трохи ґрунту. Пакетики потім треба встановити у більшу ємність впритул, щоб вони не переверталися, а при пересадці їх можна не чіпати.

Старі газети

Замінити торф’яні стаканчики для розсади можна саморобними стаканчиками зі старих газет. Достатньо нарізати газету на довгі смуги, обгорнути ними циліндричний предмет та сформувати стаканчик. Паперові стінки швидко розмокнуть у вологому ґрунті, тому їх не потрібно буде виймати при пересадці рослин.

Нагадаємо, що вирощувати гриби в домашніх умовах не так складно, як здається спочатку. Існує кілька способів, як виростити багато смачних та м’ясистих глив.

Також не всі сорти огірків мають високу врожайність та імунітет від погодних змін. Проте деякі види цього овоча – справжня знахідка.

Бажаєте отримувати найактуальніші новини про війну та події в Україні – підписуйтесь на наш Telegram-канал!

Про автора

admin administrator