Все про вирощування індиків

Авторadmin

Все про вирощування індиків

Розведення індиків в домашніх умовах в україні

Тепер цими великими птахами вже нікого не здивуєш, їх нерідко розводять на особистому подвір`ї замість курей і гусей, адже жива вага одного дорослого індика дорівнює 30-40 кг, яйця смачніше курячих, а про користь м`яса індички чули всі.

Вирощування індиків в домашніх умовах супроводжується своїми складнощами. Наприклад, маленькі індичата вимагають багато уваги і особливого догляду:

  • містити їх потрібно в ящику, де дно застелене дрібною стружкою або соломою;
  • необхідно забезпечити цілодобове освітлення і постійну температуру в 37 градусів;
  • на добу за два-три рази міняти воду в поїлки, використовуючи тільки теплу воду;
  • двічі на тиждень дезінфікувати шлунково-кишковий тракт пташенят слабким розчином марганцівки і т.д.

На фото индюшата

Ви повинні передбачити збалансоване годування індиків в домашніх умовах. Ідеальний варіант – готовий повнораціонний комбікорм. Якщо ж ви його не можете купити з яких-небудь причин, підійде і суміш з подрібненої кукурудзи, гороху та пшениці з додаванням вареного яйця, сиру та цукру.

Відео про вирощування індиків

Годування маленьких індичат з триденного віку включає в себе різні мішанки на сироватці, або на Сквашеного молоці, з додаванням картоплі, тертої моркви, риби, сиру, зелені. Оскільки мішанки дуже швидко псуються, готувати їх необхідно безпосередньо перед тим, як почати годування. Розраховуйте кількість корму так, щоб індичата все з`їли протягом півгодини. Спочатку годування пташенят здійснюється в день по сім разів, після поступово зменшується до чотирьох разів. Молодняку в корм бажано додавати «Горобина» або «Аміновітан».

Індики особливо потребують вітамінів А і Е, а також в протеїнах тваринного походження. В їх поїлках завжди повинна бути чиста вода, а в годівницях комбікорм. Взимку, щоб не допустити авітамінозу у птахів, додавайте в їх раціон зелене сіно, віники з гілок дерев і квашену капусту.

Нехай індичат досить клопітно годувати в перший місяць їх життя, зате потім домашнє розведення індиків буде вам тільки в задоволення, адже дорослі індики в їжі невибагливі, але при цьому високопродуктивні.

Домашні індики & безклопітну розведення

індики & розведення в домашніх умовах

Індиків розводять в основному через м`ясо.

Адже найчудовішої біологічної особливістю індичок – це їх велика жива маса тіла. Навіть самий гордий гусак змушений і зобов`язаний поступитися їм в цьому перше місце на п`єдесталі, про це свідчать наведені нижче дані. Жива вага дорослої птиці – 12-35 кг.

Утримувати птицю не складно. У дорослому стані взагалі ніяких проблем, а з молодняком є деякі клопоти, а й без них теж неможливо виростити яку б не було живність.

Сама відповідна температура, яку необхідно підтримувати в пташнику, повинна бути близько 15 С, при вологості – 70%. І при освітленості 4 Вт на 1 м кв статі. Про протягах в приміщенні не може бути й мови, а ось вентиляцію потрібно забезпечити хорошу і якісну.

Не мале значення має тривалість світлового дня. Якщо ви будете за допомогою штучних світлових приладів спеціально продовжувати денне освітлення в пташниках, то зміст індиків стане набагато ефективніше і буде приносити більше доходу. До молодих птахів це не ставитися. Молодняк можна в холодну пору містити без додаткового штучного підсвічування. Але за місяць до початку терміну, коли індичка почне нести яйця, просто необхідно методом установки електричного денного освітлення довести тривалість дня до 14 годин протягом доби. Для самців індика додаткове підсвічування починають раніше на дві-три тижні, ніж для самок.

Цікавий факт. Існує думка, про те, що індики не дуже добре бачать, тобто. зір у них не розвинене. Але це всього лише міф. Індики далекозорі, бачать на великій відстані, але з працею розглядають предмети зблизька. Можливо, саме з цим пов`язана їх деяка загальмованість в рухах.

Сільські анекдоти в тему:

Чоловік продає на ринку папугу і індика.

«Розкажіть, будь ласка, побільше про індичка: як вирощувати курчат-індичат, ніж годувати.»

При розведенні індиків і вирощуванні молодняку дуже важливо підготувати приміщення, в якому пташенята проведуть перші тижні життя. Індичат містять окремо від інших птахів, тому що в перші тижні життя вони беззахисні перед різними заразними захворюваннями. Приміщення повинно бути теплим, температура біля джерела тепла в перші 7 днів не повинна опускатися нижче плюс 32 – 34 градусів, а в самому приміщенні – нижче 28 градусів. Щотижня можна знижувати її на 2 – 3 градуси, в місячному віці температура в пташнику може бути близько 20 градусів, а двомісячні индюшата легко обійдуться без обігріву.

Годування індичат в перший місяць їх життя – справа дуже клопітка, зате дорослі індички за цю турботу і клопоти віддячать господаря високою продуктивністю і невибагливістю в їжі.

Перші півтора тижні доведеться годувати малюків кожні 2 години. Причому з найпершим годуванням затягувати не варто.

У перші тижні индюшата дуже погано бачать, тому й поїлку, і годівницю ставлять в добре освітлене місце і додають в корм яскраву зелень і терту моркву. Найпростіше годувати індичат спеціальними сумішами. Якщо такої можливості немає, то перша їжа індичат – круто зварене яйце, сир, пшоно, суміш з подрібнених круп, геркулес. У перші дні в кормі переважають яйця, а крупи становлять тільки п`яту частину суміші, потім поступово частку круп збільшують.

Оскільки вирощувані без квочки индюшата зовсім не вміють клювати, то в перші дні корм краще розміщувати на дощечках і привертати увагу пташенят, постукуючи по ній пальцями. Малюки можуть не збагнути також, як користуватися поїлки, тому, може бути, доведеться занурити дзьоб кожного пташеня в поїлку. Краще вибирати таку конструкцію поїлок, яка не дасть малюкам можливість залізти туди цілком – вони можуть захворіти. Вода повинна бути чистою і свіжою, її температура в перші тижні – не нижче плюс 22 – 24 градусів, потім – не нижче 18.

Цілісне зерно з`являється в раціоні в півторамісячному віці. А ось зелень можна давати вже з другого дня в дрібно посічену вигляді щодня. У двотижневому віці малюкам можна запропонувати варену картоплю. І, звичайно, не можна забувати про спеціальні вітаміни, які птахам дають з першого дня життя.

Традиційні вологі мішанки в перші тижні краще готувати на кислому молоці, пахте або знежиреному молоці. Замість мішанки в перший час можна давати свіжозвареним розсипчасту молочну кашу. В спеціальні годівниці окремо насипають крейду, черепашку, дрібний гравій, товчене деревне вугілля. Перші прогулянки при хорошій сухій погоді пташенята можуть здійснювати вже в двотижневому віці – спершу не довше півгодини. З 9-тижневого віку птиці можуть постійно перебувати на випасі.

Статті по темі вирощування індиків в домашніх умовах

У цьому розділі зібрані статті про вирощування і утримання індиків в домашніх умовах. Сподіваюся мій досвід виявиться вам корисним.

Як вибрати породу індиків. Щоб вибрати породу індиків, необхідно подумати про спосіб вирощування, також про особливості породи. Але при належному догляді можна розводити будь-яку породу індиків

Досвід фермера по догляду за індичатами. Догляд за індичатами важливий фактор при отриманні здорового і міцного покоління, тому поділюся своїм досвідом вирощування індичат в домашніх умовах

Хвороби індиків. Завжди неприємно, коли твоя птах яку ти ростив з пташеня, починає хворіти. Для того, щоб виключити хвороба індиків необхідно вести профілактику

Породи індиків. При виборі породи індиків потрібно орієнтуватися на утримання птиці. Також багато що залежить від годування.

Користь від індичого м`яса. Про дивовижну користь дієтичного індичого м`яса, говорять усі. А утримання в ньому вітамінів А, В12, В2, В6, РР, робить його не тільки смачним, але і корисним

Годування індиків. Індики з дитинства люблять кисле молоко, також можна давати комбікорм для курчат. Але і багато іншого у них так само йде нарозхват.

Вирощування індиків в домашніх умовах. Моя перша стаття присвячена вирощуванню індиків, в ній я привожу багато прикладів зі свого досвіду, думаю незабаром випустити другу частину, так як за рік досвіду в вирощування та спостереження за індиками додалося.

Інкубація індичих яєць. То з чого починається індюшеводство. Це не ідеальна стаття, до неї у мене багато претензій, але я сподіваюся вона все таки виявиться вам корисною.

Вирощування індиків в домашніх умовах

Колись давно вирощуванням індиків на м`ясо займалися лише індіанці Травня в Мексиці. Але з відкриттям Америки ці дивні тварини досягли і наших країв. Ці красиві птахи досягають величезного розміру в міру зростання, а їх м`ясо дуже ніжне і смачне. Розведення індичок в домашніх умовах не так популярно як інших птахів неспроста – у індичат практично нульовий імунітет в перші дні життя, та й надалі не дуже просто підтримувати необхідні умови для вирощування індичат на м`ясо. Тому як бізнес індички дуже мінливі – з одного боку висока рентабельність, з іншого ризики втрати тварин через будь-якого протягу.

Перш за все, потрібно обладнати пташник з гніздами і сідала. Однак індики досить габаритні тварини, тому варто враховувати, що однією птахові потрібно не менше 40-45 см простору на сідалі. Обов`язковою умовою є підтримка постійної температури в пташнику, на рівні 23-24 градуси, без протягів і вогкості. Оптимальний розмір пташника 12 м в ширину і 72 в довжину, через що організувати таке мініпроізводство на дому може бути проблематично.

Для вирощування індиків в домашніх умовах на м`ясо слід використовувати гібридів. Для цього купують пташенят, яких дістали з інкубатора не довше ніж 8 годин тому і вага яких не менше 50г. Найпопулярніша технологія вирощування індиків на м`ясо в нашій країні – енергозберігаюча, по якій индюшата ростуть в клітинах до 8-недельго віку, а далі, аж до забою – ростуть на підлозі.

Зазвичай індиків забивають на м`ясо в такий час: самок – вік 16 тижнів, самців – 22 тижні. І хоча дорослі індики досягають 20кг ваги, а індички важать в 2 рази менше, вирощування індиків на м`ясо все одно вигідно як бізнес.

Для початку оптимально закупити 30 індичат. Один пташеня коштує 120-150 рублів. Сума витрат на закупівлю складе близько 3600-4500 рублів. Можна так само купити яйце в 2-3 рази дешевше, але потрібно інкубатор. Для того, щоб годувати індиків потрібно вітамінізований комбікорм, вартість якого в магазині складе приблизно 7000 рублів на місяць на поголів`я з 30 птахів. Технологія вирощування індиків на м`ясо передбачає годівлю 8 разів в день, хоча у міру зростання пташок годівля скоротиться до 4-х разів на день. Так само вам буде потрібно постійно додавати чисту воду і стежити, щоб в пташнику завжди було сухо і чисто. Витрати на корм + покупку добового молодняку становлять не менше 80% всіх витрат на малий бізнес з вирощування індиків на м`ясо в домашніх умовах. В середньому, сумарні добові витрати на індичок виглядають так: для самців – 17 рублів на добу, для самок – 14.5 рублів. Самців відгодовують 182 дня, самок 150-154 днів.

Ну а тепер про головне, про доходи. Один кілограм м`яса індиків коштує 250-300 рублів, а філе – 500 рублів. Найвигідніше продавати зрілих особин або їх м`ясо, а продажна маса м`яса індиків складе 6 кг для самок і 11-12 для самців.

Що потрібно знати про вирощування індиків?

Індик – птах, яка з`явилася в наших широтах відносно недавно, в порівнянні, звичайно, з іншими видами домашньої птиці. Розведення і утримання індиків стало доступно нам з відкриттям Колумбом Америки – батьківщини великих птахів. Зараз зустріти індика на подвір`ї – звична справа і здивувати ними неможливо. Але все-таки не все добре знайомі з цими птахами і не всі знають, як за ними доглядати. Тому ми і поговоримо сьогодні про те, хто такі індики – розведення в домашніх умовах і вирощування індиків буде докладно описано в нашому огляді!

  • 1 Як правильно розводити індиків?
  • 1.1 вибір породи
  • 1.1.1 Північнокавказька бронзова
  • 1.1.2 Біла широкогруда
  • 1.1.3 бронзова широкогруда
  • 1.1.4 Московська біла і бронзова
  • 2 особливості змісту
  • 2.1 Вимоги до приміщення
  • 2.2 Догляд в зимовий період
  • 3 Відео «Все про індиків»

Як правильно розводити індиків?

Для початку зазначимо, що така галузь птахівництва, як розведення індиків, має свої явні переваги. У м`ясі індички менше холестерину, ніж у м`ясі інших домашніх птахів. Зате в ньому багато вітамінів, амінокислот і мікроелементів. Індичатина вважається дієтичним м`ясом, вона легко засвоюється і гіпоалергенна. Окремо виділяється індича печінка як джерело фолієвої кислоти і рідкісного вітаміну К. Ось чому популярно розведення індиків!

Для новачків у птахівництві відзначимо, що починати вирощування індиків в домашніх умовах краще з купівлі молодняку у віці 3-4 місяців. У цьому віці индюшата вже підросли і зміцніли, а значить і вимоги до їх змісту не такі суворі. Надалі, виростивши гарний племінне стадо, ви зможете почати розведення індиків самостійно. Для того щоб поголів`я розмножувалося «саме в собі» 8-12 індичка потрібна наявність хоча б одного самця. Індичка, впоратися п`ятирічний ювілей, і індик, якого минув четвертий рік, в плем`я не годяться.

Розведення індиків в домашніх умовах не завжди вимагає наявності інкубатора, користуються надзвичайною тягою індичок до насиджування. Материнський інстинкт у цих птахів дуже розвинений. Від початку насіжівая до появи на світ маленького індичат проходить приблизно 27-28 днів. Самка буде з особливою ретельністю ростити і виховувати своє потомство, ніж здорово полегшить життя заводчику. Єдине, за чим потрібно стежити, щоб індичка-мати вчасно поїла, адже вона віддається процесу насиджування і виховання пташенят настільки самовіддано, що часом забуває навіть поїсти.

Отже, маючи у себе самооновлюватися індиче поголів`я, ви зможете забезпечити себе і свою сім`ю якісним м`ясом. Для забою зазвичай використовуються особини, які не використовуватимуться в подальшому для розведення, вік яких 8-10 місяців, а маса перевалила за 10 кг. Зазвичай до 10-місячного віку хороший індик набирає масу близько 15 кг. Забій індиків виробляють зазвичай перед линянням. Тоді пір`я з тушки легше видаляються і не залишається так званих пеньків.

вибір породи

Вибір породи індички – старт перед розведенням та утриманням цих птахів. Порід індиків в птахівництві не так багато, як, скажімо, курей, однак вибір теж є. Перерахуємо найпопулярніші.

Північнокавказька бронзова

Найбільш відома і адаптована до наших широт птах, її досить просто розводити. М`ясна продуктивність дорослого самця – 14 кг, самки – приблизно 7 кг. Нести яйця індичка починає приблизно у віці 9 місяців і триває її яйцекладка близько півроку. У підсумку маємо яєчну продуктивність 80 яєць на рік зі світло-палевого шкаралупою в цяточку.

Біла широкогруда

Досить вигідна для утримання порода. Індики діляться на три види:

  • важкі, вага самця приблизно 25 кг, а самки – 10 кг;
  • середні, маса самця і самки 15 і 7 кг відповідно;
  • легкі, по 8 кг самці і по 5 кг самки.

Початок яйцекладки припадає на 9-місячний вік, триває близько 7 місяців і становить в сумі 120 яєць. На відео нижче ви зможете на власні очі переконатися, наскільки ці птахи привабливі!

бронзова широкогруда

Зовні дуже нагадує Північнокавказьку бронзову породу. Ось скільки м`яса ви з них зможете отримати: з самця – 14,5 кг, з самки – 8 кг. Плюсом даної породи є високий відсоток заплідненості і виводимості яєць, а також хороша життєздатність і витривалість індичат. Розводити її не складно.

Московська біла і бронзова

Ці породи великих птахів відрізняються потужним статурою, хорошою яйценоскостью і високими репродуктивними якостями. Самця можна виростити до 13 кг, самку – до 7 кг. Нести яйця цей вид починає раніше всіх інших – на півроку, за умови, що їм буде забезпечений правильний режим утримання. За рік одна індичка здатна знести близько 100 яєць з рожевою крапчато шкаралупою.

особливості змісту

Головною особливістю змісту індиків є їх розмір, вони найбільша домашня птиця, тому площ вони вимагають чималих. Зазвичай для комфортного розміщення на одну особину виділяють близько 1 кв.м. площі. Індик – птах морозостійка, часом вони нормально переносять навіть п`ятнадцятиградусний мороз. Однак, в теплих і сухих умовах вони відчувають себе набагато краще, адже батьківщина цих птахів тепла Мексика. Особливо небезпечні для індичого здоров`я вогкість і протяг.

Тому другим значущим вимогою великих птахів, після просторого загону, є наявність сухої якісної підстилки, в іншому догляд за птахами мінімальний. Сплять великовагові свійські птахи, як і кури, на сідалах. Бруски перетином приблизно 7х7 см розміщують на висоті 70-80 см від підлоги. Відстань між сідала знову-таки встановлюється з розрахунку великогабаритного птахів – мінімум 60 см.

Вимоги до приміщення

Нерідко індиків селять в колишні курники, головне, щоб розміри курника дозволяли це робити. Приміщення, в якому живуть індики, має ретельно провітрюватися, бути теплим і світлим. Іноді будова з підвітряного боку додатково утеплюють. Підстилці в індичнику потрібен особливий догляд, її змінюють близько 2 разів на тиждень, не чекаючи сильного забруднення. У літню пору індики повинні більшу частину часу проводити на вигулі, що полегшує догляд.

З огляду на, що цей птах схильна до ожиріння, часті прогулянки і рухливість сприяють тому, що птахи будуть набирати м`язову масу, а не обростати жиром. Намагайтеся не допускати різких температурних стрибків у своєму індичнику. У теплу пору року оптимальна температура 20 С, а в зимовий стежте, щоб вона не опускалася нижче позначки -5 С. На відео нижче ви зможете подивитися, як відбувається зміст і годування індиків в домашніх умовах.

Догляд в зимовий період

Якщо влітку велику частину часу ваші птиці проводитимуть на пасовищах, то взимку вони будуть більше перебувати в індичнику і вимагати більшого догляду. Температуру в ньому рекомендують підтримувати на рівні невеликого мінуса, що може показати дивним. Однак така температура перешкоджає виникненню вогкості, яка для індиків згубна. Ретельно стежте за підстилкою в зимовому індичнику, ноги птахів вимагають догляду і тепла. Не забувайте також і про освітлення.

Оптимальна тривалість світлового дня – 14 годин. Тому джерело штучного освітлення вашим птахам необхідний. У сонячні зимові дні індики можуть спокійно гуляти по вулиці. Що відносно зимового раціону, то він повинен бути більш поживним, адже птах буде витрачати додаткову енергію на обігрів.

Взимку потрібно давати індикам більше зерна і комбікорми. Додавайте в мішанки для індиків вітаміни А і Е. Заготовлюйте влітку траву або трав`яне борошно – взимку вона дуже стане в нагоді вашим птахам. При вирощуванні індиків в домашніх умовах в зимовий період в їх раціон вводять також буряк, моркву і капусту, дуже корисно їм буде пророщене зерно.

Відео «Все про індиків»

Найбільш докладний відео про найбільших домашніх птахів в завершенні нашого огляду!

Розведення індиків в домашніх умовах

Догляд за індиками та індюшками не складніший, ніж за іншими домашніми птахами. Перш за все необхідно, щоб індюшата були ранні. Ранні виводки можна отримати, якщо тримати індичок взимку в злегка опалюваних приміщеннях. З цього не випливає, що індички постійно повинні бути в теплому приміщенні, навпаки, в невеликі морози і сухі зимові дні їх слід випускати на двір з сходу до заходу сонця; необхідний тільки теплий ночліг, також варто особливу увагу приділити такому аспекту, як хвороби індиків.

Як влаштувати гнізда для індиків

Перегородки або стінки гнізд для індичок піднімають настільки високо, щоб квочки не могли бачити одна одну. Підлоги в гніздах вистилають спочатку гілками, а потім соломою, поверх якої кладуть сіно. Буде корисно, якщо яйця в гнізді оточувати вінком з соломи, щоб ті не розсовувалися і лежали щільніше один до одного — солома зберігає тепло в гнізді.

Розведення самок і самців індиків

Для 8-10 індичок залишають одного індика. Найздібнішими до висиджування яєць вважаються 2-4-річні індички. Самці придатні лише у віці від двох до трьох років. Трапляється, що індички несуться по два рази на рік: навесні вони в змозі знести 15-20 яєць, які будь-якими способами намагаються приховати, тому їх щоранку необхідно оглядати. Перше яйце, знесене індичкою, називається гнездном — воно відзначається чорнилом і залишається в гнізді для того, щоб індичка охочіше клала поруч з ним подальші яйця. Найвигідніше посадити кілька індичок на яйця в один день. Тим індичкам, які раніше за інших проявлять бажання висиджувати, слід підкласти гніздове яйце, залишаючи його до тих пір, поки інші не перестануть нестися. Потім під кожну індичку підкладають 15-19 яєць. До індичок, які висиджують яйця індиків допускати не варто.

Які яйця треба класти під індичку? Оскільки не всі яйця годяться для висиджування, вибирають ті, на яких немає численних білих прозорих цяток, — ці яйця, очевидно, недостатньо запліднені, шкаралупа на них тонка, тому вони швидко охолоджуються, коли індичка виходить із гнізда для прийому їжі. Найпростіше визначити придатність яєць можна в теплій воді. Ті, що спливають на поверхню, для висиджування не годяться, а ті, що опускаються на дно, мають у собі зародок і тому підкладаються під індичку.

На практиці відзначено, що з відносно круглих яєць вилуплюються індички, а з загострених — індики. У приміщеннях, де будуть висиджувати яйця, повинно бути тепло, а вікна спрямовані на південь або схід. Рівень шуму тут — мінімальний. Приміщення слід щодня двічі провітрювати і раз на рік білити вапном. Гнізда перед посадкою індичок слід ретельно промити, як і підлогу. В останньому треба уникати щілин, в які могли б забратися хижі тварини — тхори, норки, видри та інші. При теплій погоді вікна слід відкривати, при цьому вони повинні бути забиті дерев’яною решіткою від собак і кішок.

Годівля наседок індиків

Щоранку індичок годують вівсом, розмоченим у воді. У той час, коли птахи залишають свої гнізда для годівлі, їх слід прикривати полотном, складеним у кілька разів, щоб яйця не охолоджувались. Пташенят висиджують зазвичай чотири тижні, проте вже з 27-го дня перевіряють, скільки в гніздах наклювалося яєць. Напоївши і нагодувавши індичок, залишають їх у гніздах — яйця не повинні охолоджуватися. Буває, що деякі пташенята виходять з яєць на 31-й або 32-й день, слабким індичатам потрібно допомогти виклюватися, тобто обережно надломити шкаралупу.

Годування індичат

На третій день, коли у пташенят очиститься зоб, їх садять в решето і обкурюють димом шкаралупи яєць, з яких вони вийшли. Потім дають корм, приготований таким чином: листя кропиви, лопуха, сріблянки, жгучка, кашки і чебрецю промивають і нарізають ножем (при січці трави дають більше соку, який індичатам шкідливий). Подрібнену траву добре перемішують, обсипають пшеничними висівками або ячним борошном, додають до суміші кислого молока і кладуть корм невеликими купками на товсте полотно, яке витягне зайву вологу, шкідливу індичатам.

Корм для порослих індичат і дорослих індиків

Місячним індичатам дають трав’яний корм з кислим молоком, поступово додаючи сироватку або чисту воду. При цьому корм перемішується, як міситься тісто для хліба. Коли голови у індичат починають червоніти, їм потрібно давати крупу або квіти кінського щавлю з насінням, що становить третину всього корму. На три літри такого корму додається столова ложка товченої сірки. Цей корм дається двічі на день, поки у індичат не виростуть гребінці. З цього моменту індичат можна вважати дорослими і годувати їх так само, як і інших дорослих індиків. У раціон входять стебла від картоплі, пожовкле листя капусти і брукви, немолода салатна трава і подібне.

Завжди слід додавати кропиву з насінням і листям; рубана трава посипається висівками або ячним борошном. При сінокосі їх слід виганяти на скошене поле, де індики відшукають чимало корму. У зимовий раціон зазвичай входить сира рубана бруква, картопля, морква, ріпа, капуста. Нешкідливо годувати запареною половою, крім ячної і гречаної.

Відео: Розведення індиків в домашніх умовах

На цьому все ми сподіваємося, що Ви зрозуміли як розводити індиків в домашніх умовах. Читайте наш сайт xpert.com.ua і не знайте турбот та проблем.

Читайте також:

Про автора

admin administrator