Чи можна виростити троянду з букета

Авторadmin

Чи можна виростити троянду з букета

Чи можна виростити троянду з букета?

Незалежно від того, чи маєте ви свій власний розарій або ніколи не саджали квіти, коли вам дарують чудовий букет троянд, мимоволі постає питання: чи можна виростити троянду з букета? Викидати воістину королівські квіти зовсім не хочеться! Хтось намагається продовжити життя квітам усіма відомими способами, хтось висушує бутони, хтось готує пелюстки. А хтось вкладає живці в воду, сподівається виростити троянду з букета вдома, щоб вона і далі радувала око своєю чудовою красою.

Чому одним можна укоренити троянди з букета, а у інших при дотриманні тих же умов нічого не виходить: квіти в’януть, підгнивають і гинуть? Як можна виростити троянду з букета? Стаття допоможе розібратися, чи можна з покупної троянди виростити троянду на підвіконні.

Правильний вибір троянди — запорука успішного вкорінення

Вам подарувала композицію дорога, кохана людина, і ви хочете дізнатися, чи можна з подарованих квітів виростити троянди, щоб вона постійно нагадували вам про цю людину? Все залежить від того, які троянди вам піднесли. Справа в тому, що троянду не завжди можна укоренити: для розмноження потрібні красиві квіти, вирощені в садах нашої країни. Багато імпортних троянд перед доставкою обробляють хімічними засобами, щоб вони не зіпсували свій товарний вигляд. Такі рослини стоять у вазі дуже довго, але їх неможливо використовувати для вкорінення.

Для успішного вирішення питання як виростити троянду зі зрізаної троянди, дотримуйтеся кількох правил щодо вибору рослин.

  • Укореняти рослини треба, коли букет свіжий або навпаки, головка почне втрачати свої пелюстки.
  • Гнучкі, тонкі стебла, як і товсті, здерев’янілі, для розмноження живцюванням не підійдуть.
  • Для живцювання краще взяти середню або верхню частину міцної, здорової квітки.

Вибравши одну або кілька квіток, які в подальшому будете живцювати, акуратно видаліть у них головки — їх можна покласти в ємності з водою або засушити для збереження краси квіток. Далі, поріжте стебла троянд так, щоб на всіх одержаних живцях розташовувалися одна-дві бруньки. Листочки зверху наполовину скоротити для зниження випаровуваності.Живці повинні мати зверху прямий зріз, на 10 мм вище верхньої бруньки, і знизу — косий, на 10 мм під нижньою брунькою. Крім того, верхній зріз запечатують парафіном від свічки.

Нарізані живці укладіть на 24 години в воду, розбавлену марганцівкою, або в спеціальну рідину, що сприяє посиленому росту коренів.

Потім здійснюємо укорінення одним з двох способів:

1. У воді.Ставимо живці в холодну кип’ячену воду, яку міняємо раз в 2 дні. Через 2-3 тижні сформуються зародки коренів. Тоді живець висадіть в горщик. Мінусом такого варіанта є нестача корінню кисню, що призводить до погибелі живців.

2. У ґрунті. Порізані живці після відстоювання в розчині марганцю висаджують в підготовлену родючу землю. При такому способі шанси на вирощування троянди з квітки збільшуються.

Як доглядати за трояндою, вкоріненою з живця?

Отже, як з живця виростити троянду вдома? Який би спосіб вкорінення ви б не обрали, слід правильно підготувати ґрунт..

Зробіть розчин марганцівки і обробіть їм горщики. На дно викладіть дренажний шар. Потім насипте куплений ґрунт для троянд або звичайну дернову землю — в цьому шарі згодом буде рости коріння. Зверху присипте шаром промитого піску товщиною в 3 см. Живці треба встромляти в пісок вертикально, поглиблюючи до бруньки і уникаючи торкання шару землі нижнім зрізом, інакше живець стане гнити.

Посаджені живці троянд полийте водою і накрийте поліетиленовим пакетом, кожен окремо. Розсаду поставте в тепле місце, уникаючи попадання прямого сонячного світла. Підтримуйте температуру в кімнаті 22-25о С і періодично добре обприскуйте живці, знімаючи з них пакети. Уникайте пересихання ґрунту. Таким чином, ви забезпечите рослинам «парниковий ефект» в домашніх умовах.Через місяць ви будете точно знати, чи можна укоренити троянду з букета: якщо в пазухах листків з’явилися дрібні паростки, у вас все вийшло! Тепер рослину треба привчати до свіжого повітря, знімаючи на деякий час поліетиленові пакети. Розмноження троянд живцями — складний процес, що вимагає сумлінності і терпіння. Зате ви на особистому досвіді дізнаєтеся, як з подарованих троянд виростити троянди самотужки.

Оцінюємо результат

Перші пару років на молодому кущі треба прищипувати бутони, що з’явилися, щоб рослина не витрачала сили на цвітіння, а коренева система зміцнювалася. Обприскуйте кущ водою кімнатної температури і поливайте його, але уникайте перезволоження. Видаляючи нерозвинені гілочки, поступово формуйте трояндовий кущ.

Чи можна виростити троянди з подарованого букета в зимовий період? Швидше за все, ні, оскільки взимку квіти погано пускають коріння. А з березня шанси на вкорінення підвищуються. А чи можна посадити троянду з букета влітку? Звичайно! Це найкраща пора року для вкорінення рослин. Але, коли б вам ні піднесли композицію, спробуйте продовжити квіткове життя.

Відповідь на питання: чи можна троянду виростити з квітки, залежить від багатьох чинників: від місця вирощування квітки (імпортного або «вітчизняного виробництва»), від пори року, коли букет був подарований, від самої рослини, від дотримання умов укорінення і, звичайно ж, від вашого бажання.

Сподіваємося, що в нашій статті ви дізналися про те, чи можна посадити куплену троянду. Успіхів!

Як правильно виростити троянду з букету в домашніх умовах

Подарований букет троянд, як би ми не намагалися зберегти свіжість квітів, дуже скоро зів’яне і його доведеться викинути. Надовго зберегти пам’ять про подаровані квіти не вийде, але може варто ризикнути і спробувати виростити троянду з букету в домашніх умовах?

Ідея виростити живці з подарованого букету не здасться божевільною тим жінкам, які хоч трохи знайомі з розмноженням рослин. Вони поставлять їх у воду і будуть чекати, коли з’являться перші корінці. Чудово, якщо це станеться, але найчастіше стебла або почнуть гнити, або просто зів’януть. Чому не виходить вкоренити квітку? Чи можна взагалі з букета виростити троянди?

Сьогодні в нашій статті ми спробуємо з’ясувати, як правильно посадити троянду з букету, коли це можна зробити, а коли подаровані бутони краще засушити, щоб хоч якось зберегти милі спогади про презент, інформує Ukr.Media.

Коли вирощування можливе?

Бажаючи вивести троянду з красивого букета, слід знати, що ця ідея може реалізуватися лише за умови, що вам були подаровані квіти «вітчизняного виробництва». Не намагайтеся експериментувати з голландськими трояндами, не витрачайте час і сили на нездійсненне завдання.

Закордонні екземпляри не здатні до розмноження. Щоб пережити тривале транспортування, їх піддають дії різних хімічних хитрощів, за допомогою яких квітникарі-професіонали зберігають їх зовнішній вигляд на довгий час.

Як зрозуміти, що за троянди в букеті – вітчизняні або імпортні? Якби ви самі купували їх, то можна було б докладно все розпитати у продавця, але як бути з подарунком? Це можна з’ясувати, уважно спостерігаючи за рослинами у вазі. Вітчизняні квіти вже до кінця першого дня стояння у воді можуть почати згасати.

Журналістами був проведений наступний експеримент. Вони купили два примірники – шикарну голландську троянду на високій ніжці з величезним бутоном насиченого червоного кольору і нашу трояндочку – менших розмірів і без занадто яскравих пелюсток. Перші два дні квіти візуально не змінилися, але потім стало ясно, що місцевій квітці залишилося не довго жити.

Голландська троянда спочатку була вже не жива. Її красу законсервували з допомогою спеціальних хімічних препаратів, тому вона і стоїть довго в букеті і не в’яне. Держак такої рослини ніколи не дасть коріння і кущ з нього ніколи не вийде виростити.

Як підготувати живці?

Приступаючи до живцювання подарованого букета, всім нам хочеться отримати позитивний результат. Щоб так сталося, треба знати декілька простих нюансів:

  • Для вкорінення необхідно використовувати лише троянди зі свіжого букету, а не чекати, коли вона зів’яне.
  • Держак слід робити з серединної частини стебла, оскільки верхня частина ще занадто слабка, а нижня вже суха і стара.
  • Стебла треба вибирати середньої товщини і з трьома живими бруньками.

Насамперед, необхідно нарізати живці довжиною близько 20 сантиметрів, видалити з них квітки, бутони, шипи і листя на нижній частині стебла. На верхній частині стебла листя вкорочуємо на 2/3. Після чого поміщаємо підготовлені живці у воду, бажано дистильовану.

Після появи корінців живці можна пересаджувати в горщики або висаджувати в грунт під банки. Подібний спосіб посадити троянду з букета годиться й для зими, і для літа, якщо в квартирі не буде холодно, а вода буде регулярно змінюватися.

Для букетів, отриманих пізньої осені або взимку, все ж краще всього підійде наступний спосіб живцювання, коли потрібно зберегти стебла до весни і не дати їм випустити коріння. Для цього потрібно всього лише прикопати підготовлені живці в грунт, а зверху зробити сухе укриття – захист від морозів, з настанням весни посадити їх одним з перерахованих способів.

Літній спосіб вирощування троянд

У літні місяці, коли температура повітря вночі не опускається нижче 18°C, можна вкорінювати живці троянди прямо в саду. Для цього необхідно підготувати субстрат з родючої землі (чорнозему) та грубозернистого піску (краще всього підійде річковий).

Через пару тижнів після посадки необхідно приступати до загартовування живців, знімаючи з них на кілька годин банки, з кожним разом збільшуючи час, щоб до третього тижня можна було взагалі прибрати банки.

Якщо посадка живців здійснювалась у перші місяці літа, то до осені їх пагони досягнуть 40 см і на деяких з них навіть з’являться бутони. Щоб нова рослина не втрачала сили і змогла зміцнити свою кореневу систему, перші бутони необхідно видалити. У перший рік нові кущі бажано викопати на зиму, пересадити паростки в горщики і зберігати в прохолодному, помірно світлому приміщенні.

Як посадити живець троянди в картоплю

Найпоширеніше народне укорінення живців троянд – за допомогою картоплі, але його необхідно проводити навесні. Суть методу в тому, що молода картопля для живця створить вологе середовище та забезпечить його корисними речовинами для росту.

Важлива умова – довжина живців не повинна перевищувати 20 см, а на картоплі повинні бути видалені всі «вічка».

Розводимо квіти з подарованого букету за допомогою картоплі:

Щоб підвищити шанси вивести троянду, проводите експеримент з максимальною кількістю стебел. Один живець не приживеться, але в іншого все може вийти. Якщо перший раз не вийшло, це не означає, що ви поганий квітникар. Продовжуйте експериментувати, набирайтеся досвіду і дуже скоро у вас буде шикарний розарій!

Як виростити троянди з букета

Троянди – це популярні рослини, які для багатьох є улюбленими квітами. Коли в дар отримують чарівну композицію троянд, багато любителів квітів мимоволі запитують: як виростити троянду з букета? Все залежить від того, який сорт троянд подаровано. Не завжди зі зрізаного рослини можна виростити троянду дома.

Щоб відростки подарованих троянд прижилися в ґрунті, потрібно дотримуватися деяких рекомендацій щодо вибору сортів та рослин:

  • воду у вазі, в якій стоять квіти, потрібно міняти щодня;
  • робити живці з пагонів лише тоді, коли суцвіття почнуть скидати пелюстки;
  • за правилами на гілці повинні бути три здорові бруньки, але зрізані стебла рослин у букетах зазвичай слабші, а тому здатні вкоренитися в ґрунті тільки з двома, а бажано з однією брунькою;
  • це також збільшить кількість відростків, які можна вирізати з гілок букета;
  • садити підготовлені пагони в ґрунт потрібно строго прямо, не роблячи нахил убік;
  • правильне положення, коли одна брунька знаходиться над поверхнею землі.

В іншому правила підготовки і висаджування живців з букета такі ж, що і саджанців, взятих з рожевих кущів, що ростуть.

Правильний вибір троянди – запорука успішного вкорінення

Кращий показник розведення троянд із відростків у домашніх умовах безпосередньо залежить від вдало підібраної материнської рослини.

Найменшу кількість укорінень показують сорти троянд із подовженими пагонами, наприклад, голландські підвиди. Високий ступінь укорінення помічений у пагонів, розлучених у місцевих розаріях, зрізаних та висаджених у червні.

Досвід показує, що добре укорінюються троянди всіх відтінків рожевого і червоного. Проблемні: білі, жовті та оранжеві сорти.

Покрокова інструкція

Як правило, щоб посадити троянду з букета, потрібно зробити лише:

  • грамотне нарізування живців;
  • правильний вибір техніки утворення коренів.

Живець – це ділянка троянди, спеціально вирізана зі зрізаної гілки троянди. Щоб живець був вирізаний як належить, потрібно знайти ділянку, де ростуть три бруньки.

Відміряти від верхньої приблизно 2 см і зрізати стебло без скосу. Від нижньої відміряти 1,5 см і відрізати ділянку, що залишилася, під нахилом 30-45 градусів. З одного пагону виготовляють відразу кілька живців, головне, вибрати молоду, свіжу та здорову вихідну рослину.

Різання виконують садовим ножем, секатором або гострим скальпелем. Перед процедурою протирають інструмент спиртовим розчином або обдають окропом, щоб не занести інфекцію та не занапастити молоду рослину.

Все листя з пагону потрібно зрізати. Залишити лише один листок зрізаний навпіл. Це необхідно, щоб пагін не витрачав сили на підтримку життя в листі. Від листа, що залишився, залишають половину для фотосинтезу.

Зріз пагона рекомендують потримати в розчиненому біостимуляторі росту для кореневої системи. Можна розчинити у воді підгодівлю і поставити в неї живець на ніч, або потримати пару годин у розчиненому засобі перед посадкою.

Чим більше пагонів висаджено, тим більша ймовірність, що хоча б один приживеться. Тому троянди рекомендують за один раз нарізати більше 10 заготовок.

Способи вирощування троянд

Вирощування троянди можна здійснити одним із кількох способів. А саме:

  • живцюванням у воді, ґрунті, піску, торфі;
  • розподіл куща – легкий метод вирощування домашніх троянд. Виконують до того моменту, як набухнуть нирки. Кущ викопують, поділяють на кілька частин, що мають повноцінно розвинене коріння та міцні пагони;
  • відведеннями – багато паркових і кучерявих троянд з довгими гілками з гарною гнучкістю дуже зручно розсаджувати з використанням відводків;
  • чубуками троянд;
  • Нащадками – кущові троянди дають безліч молодих вертикальних пагонів, які легко можна роз’єднати, пересадивши в новому місці;
  • щепленням – головною технікою розмноження троянд усіх сортів є щеплення на корені шипшини;
  • виведенням з насіння, посіяного у ґрунт;
  • у тепличних умовах.

Вирощування троянд із живців – це найефективніший і результативніший метод, розводити яким можливо квіти будь-якого виду та сорту. Живцювання проводять як у літній період, так і навесні.

Зробити живці для посадки можна у вигляді:

  • напівдерев’янілих зелених живців (живцювання влітку). Висаджують зрізану частину стебел, що напіводревесніли в період рясного цвітіння;
  • здерев’янілих відростків. Нарізають пагони рослини, що знаходиться в стадії спокою, добре розвинені рівні молоді стебла завтовшки 4-5 мм. Їх готують восени.

Багато любителів троянд часто запитують: як посадити троянду з гілочки і як укоренити її в кімнатному горщику.

Для успішного проростання живця важливий правильний ґрунт.

Найуспішніший склад – це комбінація:

  • 50% дерну;
  • 25% листового ґрунту;
  • 25% піску.

Можна додавати в субстрат глину, тирсу, золу, перліт і вермикуліт. Це створить пухкість насичення киснем. На дні горщика обов’язково повинен бути дренаж для виведення зайвої вологи.

Спочатку живці розсаджуються в дрібний посуд для початкового вкорінення. А в міру розростання пересаджуються в ємності потрібного розміру.

Догляд за трояндою, укоріненою з черешка

Щоб виростити нові здорові кущі троянд і знизити кількість нежиттєздатних живців, слід виконувати прості вимоги догляду за клумбою з живцями:

  • Поливати відростки постійно, але не перевищувати добову норму, тому що надто вологий ґрунт сприяє загниванню втечі.
  • Не перевищувати добову норму рідини при сухому та спекотному кліматі, а зрошувати саджанці обприскуванням.
  • Створити для живців оптимальну температуру повітря: від незапланованого похолодання влітку рослина збереже плівка, від сильної спеки – затінення, утворене тканиною чи сіткою. Інакше живець просто не виживе.
  • Підгодувати живці спеціальними комплексними добривами.

Чому може не вийти вкоренити троянду

Досвідчені садівники знають, що далеко не всі сорти троянд добре приживаються та укорінюються в домашніх умовах незалежно від догляду. На питання: як посадити троянду та як виростити троянду з гілочки, рослинники інтернет-магазину DonPion дають вичерпні відповіді.

Є сорти із надмірно товстими стеблами, великими червоними бутонами. Такі квіти майже неможливо виростити зі стеблинки, вони погано приживаються в горщику і часто пропадають.

Особливості розведення сортів троянд:

  • найгірше розлучаються живцями чайно-гібридні сорти та паркові підвиди;
  • найкращим чином – група флорибунда, кучеряві, почвопокровні і всі різновиди троянд.

Про автора

admin administrator