Чому шкідливо багато цілуватися

Авторadmin

Чому шкідливо багато цілуватися

Чому часто митися шкідливо?

А як часто ви виконуєте гігієнічні ритуали? Приймаєте душ щоранку чи лише через день або два? Міняєте постільну білизну щотижня або тільки тоді, коли вона починає смердіти? А рушники? Щосуботи, як годинник, чи лише коли вони стають геть брудними?

Ми живемо у добу чистоти. Користуємось антибактеріальним милом. Побутова хімія обіцяє знищувати 99,9% мікробів. Мікроби – це погано, все просто і ясно.

Але в той же час, деякі вчені застерігають, надмірна чистота – також шкідлива, бо вона може спричиняти астму і алергію. Тож де той баланс, між бездоганною чистотою і вмінням жити з бактеріями навколо нас?

Той факт, що деякі бактерії викликають специфічні захворювання, відомий нам ще з кінця XIX століття завдяки відкриттям німецького лікаря Роберта Коха. З тих пір санітарні норми та особиста гігієна суттєво допомогли нам подолати деякі хвороби.

Втім, далеко не всі мікроби шкідливі. Чимало бактерій є надзвичайно корисними для нашого здоров’я. Вони виробляють вітаміни в кишечнику, створюють захисний шар на шкірі і сприяють травленню. Поза межами нашого організму вони допомагають розкладатися органічним відходам, виробляють половину всього кисню в світі і сприяють балансу азоту в повітрі – все це робить нашу планету придатною для життя.

Сьогодні багато вчених побоюються, що люди стали “надто чистими”, і це нам шкодить.

Автор фото, Getty

Не всі частини нашого тіла треба мити так ретельно, як руки

У 1989 році британський епідеміолог Девід Страчан припустив, що контакт з інфекціями в дитинстві забезпечує захист від алергій у подальшому житті. Ця ідея отримала назву “гігієнічна гіпотеза”.

Алергія – це “неадекватна” реакція нашої імунної системи, коли нешкідливу речовину, яка потрапляє в організм, вона сприймає, як загрозу. Наш організм, пояснює Дороті Метьюз, біолог з Коледжу Рассела Сейджа в Трої, штату Нью-Йорк, може занадто гостро реагувати на корисні мікроби, тому що імунна система забула, як уживатися з ними.

Тому дуже важливим є збереження мікробіоти – нешкідливих бактерій, які населяють наш кишечник, шкіру та інші частини тіла, а також контакт з розмаїттям бактерій у навколишньому середовищі.

Як боротися зі шкідливими бактеріями

Коли дитяча пустушка раптом падає на підлогу, значно краще, якщо мати оближе її, ніж дасть малюку стерильну соску. Як показали досліди, це сприяє розвитку мікробіоти у малюка, а також може зменшити ризик алергії в майбутньому.

Дехто називає такий підхід “терапією зовнішнього впливу”. Він включає різноманітне харчування з великим вмістом фермерської продукції, заняття спортом на природі, а не в тренажерному залі і заведення домашнього улюбленця, приміром, собаки, присутність якого значно урізноманітнює мікросвіт навколо нас і зменшує ризик алергії.

“Бактерії в нашому організмі впливають на імунітет, алергії, аутоімунні хвороби, настрій, аутизм та розвиток центральної нервової системи”, – пояснює Мері Рюбуш, мікробіолог та інструктор в Коледжі професійної освіти Бекера.

Ця терапія зовнішнього впливу починається з моменту нашого народження. Відомо, що діти, народжені природним шляхом, мають нижчі показники алергії, ніж ті, хто з’явився на світ за допомогою кесаревого розтину. Можливо, тому, що під час звичайних пологів вони отримають перший контакт зі здоровою флорою організму матері.

Контакт з бактеріями у ранньому дитинстві активує в кишечнику іммунні клітини, які з часом не реагуватимуть надто бурхливо на мікроорганізми із зовнішнього середовища. Дослідник Грехем Рук називає такі бактерії нашими “старими друзями”. Часто нам бракує їхньої “дружби”, тому що через звичку до надмірної чистоти, ми не контактуємо з мікробами у такому обсязі, як наші предки.

Ці дані змушують нас замислитися. Як уникнути хвороб, спричинених шкідливими бактеріями, і водночас підтримувати баланс здорової флори в організмі? Звичайно, ніхто не каже відмовлятися від необхідних правил гігієни, й у першу чергу, миття рук. Вчені вважають, що брудні руки є найбільш імовірною причиною передачі інфекцій.

Втім, головне в митті рук – не те, як довго ви це робите, втім, наскільки добре. Руки треба спочатку намилити, кажуть експерти, ретельно потерти всю поверхню, принаймні, 15 секунд, а потім промити під проточною водою і висушити рушником. Намилювання відокремлює мікробів з поверхні шкіри, а полоскання змиває їх з рук.

Втім, далеко не всі частини нашого тіла треба мити так ретельно. Надмірна чистота “порушує нормальну флору, яка бореться зі шкідливими організмами і таким чином захищає наше здоров’я”, – пояснює Мері Рюбуш.

Автор фото, Getty

Деякі вчені вважають, що поширення алергій та астми спричинене недостатнім контактом сучасної людини з бактеріями з навколишнього середовища

Коли ваша імунна система працює в стерильному середовищі, це так само, якби ваш мозок позбавили сенсорних відчуттів. Зрештою, вона починає божеволіти. Таким чином схильність до алергій та аутоімунних захворювань зазвичай характерна для тих, хто фанатично намагається уникати будь-якого контакту з середовищем, пояснює вчена.

Довге миття в душі щодня не дуже корисне, бо воно видаляє “хороші” бактерії з нашої шкіри. Все що треба – це ретельно промивати місця, в яких виділяється піт, та навколо статевих органів, і міняти нижню білизну щодня.

А що стосується чистоти оселі, важливо не те, як ретельно ви це робите, а як часто. Замість “генерального” прибирання раз на тиждень, краще підтримувати чистоту щодня і там, де це необхідно, радить Саллі Блумфілд, дослідниця з Лондонської школи гігієни і тропічної медицини, а також голова Міжнародного наукового форуму з домашньої гігієні.

Наприклад, обробні дошки після нарізки сирого м’яса та риби треба мити негайно, тому що вони є джерелом шкідливих бактерій. Відомо, що близько 70% м’яса курей заражені бактеріями Campylobacter, які можуть викликати харчове отруєння, і які швидко розмножуються на обробній дошці.

Небезпека вологих рушників

Серед побутових речей серйозним розсадником бактерій є вологі махрові рушники. “Наукових даних про те, як часто ми маємо міняти постільну білизну та рушники, не існує”, – каже Саллі Блумфілд. Але існує достатньо доказів того, що вони можуть бути джерелом інфекцій. Дослідниця рекомендує міняти постільну білизну та рушники щотижня, і особливо застерігає від користування спільними рушниками та іншими предметами особистої гігієни.

Корисні бактерії на шкірі людини захищають від шкідливих мікробів

В теплій вологій тканині розмножується дуже багато неприємних мікробів. Ось чому рушники та серветки на кухні та у ванній в ідеалі треба міняти після кожного використання. Принаймні, їх треба добре прополоскати після використання і висушити, радить Саллі Блумфід.

Рушники для посуду – це надійний засіб поширити мікробів на всі склянки, чашки та тарілки у вашій шафі, тому міняти їх треба щодня.

Щоби вбити всі шкідливі бактерії, білизну та рушники треба прати при температурі 60° або, якщо ви робите це при нижчій температурі, у пральний порошок треба додавати кисневий відбілювач.

Мало, хто це робить, але після користування унітазом треба обов’язково закривати його кришку.

Ще одним слабким пунктом в особистій гігієні багатьох людей є піжами, які обов’язково треба міняти раз на тиждень.

Біолог з Хельсінкського університету Ілкка Ханскі рекомендує шукати корисні бактерії за межами наших помешкань. “Дозвольте своїм дітям гратися у місцях, де вони контактують із землею та рослинністю, які містять дуже багато корисних мікробів, – радить вчений. – Якщо у вас є будинок, не треба постійно доглядати за газоном, дозвольте диким рослинам розростися на ньому. Ви можете підстригати їх всього один або два рази на рік”.

Хворійте на здоров’я

Діти, яких не виховували в стерильному середовищі, рідше хворіють на алергії та астму. А деякі бактерії активно захищають нас навіть від таких нервових розладів, як синдром подразненого кишечника, тривоги і депресії.

Якщо “гігієнічна гіпотеза” правдива, вона може пояснити швидке поширення астми та алергії впродовж останніх 20 років. Звичайно, існують й інші пояснення, приміром, загальні тенденції в охороні здоров’я, як-от використання очищеної води, надмірний прийом антибіотиків і забруднення довкілля.

“Багато чинників, які є частиною західного способу життя, впливають на розвиток алергій. Антибіотики знищують корисні мікроби, і тим самим завдають шкоди імунітету”, – каже Ілкка Ханскі. А ось всупереч популярній думці, дослідження ясно свідчать, що вакцини не є шкідливими і не спричиняють збільшення алергій.

Автор фото, Getty

Домашні улюбленці створюють необхідний рівень бактерій навколо нас

Вчені запевняють, що трохи похворіти час від часу також корисно, бо це зміцнює наш організм.

“Втім, якщо ви відразу кидаєтесь до фармацевтичних засобів, як тільки відчуваєте найменший дискомфорт, ви завдаєте шкоди вашому імунітету”, – каже Мері Рюбуш.

Подумайте про це, наступного разу, коли зберетеся вилити на себе багато гелю для душу.

Прочитати оригінал цієї статті англійською мовою ви можете на сайті BBC Future.

ЯК ПРАВИЛЬНО ЦІЛУВАТИСЯ – ТЕХНІКА, ПОМИЛКИ Й РЕКОМЕНДАЦІЇ

У будь-якої людини, нехай навіть досить досвідченої в любовних справах, може виникнути питання, як правильно цілуватися. Абсолютна більшість молодих людей задається цим питанням з тієї причини, що їм тільки належить в перший раз це зробити. Якщо у вас перший поцілунок тільки попереду – це привід гарненько порадіти, адже це одне з найсильніших вражень у житті, яке ви ось-ось переживете!

Дуже багато молодих людей бояться першого поцілунку з тієї причини, що бояться вдарити в бруд обличчям, здавшись недосвідченими. Варто сказати, що найчастіше цей страх не виправданий, тому що момент першого поцілунку настільки хвилюючий, що не тільки у хлопців, а й у дівчат пітніють долоні та тремтять коліна, а серце так і проситься вискочити зі свого звичного місця. Неважливо, чи був у дівчини досвід поцілунку до вас: цілувати в перший раз людини, з якою ви, здається, відчуваєте взаємну симпатію, не менш важливий момент, ніж перший поцілунок взагалі.

Як правильно цілуватися

Варто розуміти, що якщо дівчина йде на зближення, і ось-ось наближається момент поцілунку, то вона однозначно відчуває до вас почуття. Як думаєте, чи помітить вона ваше хвилювання або недосвідченість, якщо хвилюється не менш вашого і думає, як би не “облажатися” самій? Навряд чи, відчуваючи до вас симпатію, вона буде суворо судити ваше вміння цілуватися. Більшість людей найбільше цінує сам факт зближення і відчуває з цього приводу дуже сильні емоції.

Як правильно цілуватися

Що ж, власне, із себе представляє поцілунок і як правильно цілуватися взагалі? Поцілунок – це так чи інакше зіткнення губ партнерів. Ми в цій статті будемо мати на увазі під “партнерами” дівчину й хлопця, але, безсумнівно, все перераховане підійде представникові будь-якої статі.

Отже, якщо говорити просто, то поцілунки діляться на два види – це звичайний поцілунок і французький. Звичайний поцілунок – це торкання, дотики губ хлопця й дівчини без проникнення язиків.

Французький же поцілунок характеризується проникненням язика в ротову порожнину партнера (звучить не дуже, але інакше як дати визначення?)

Який з двох варіантів краще? Відповідь (запам’ятайте її на все життя!) єдина: такий, який подобається обом партнерам!

Як правильно цілуватися

Не буває “ідеального поцілунку”, яким ви можете підкорити будь-якого свого партнера. Кожна людина цілується індивідуально й неповторно. Але буває ідеальне відчуття поцілунку. Це відчуття партнера, сприйняття його таким чином, що ви розумієте, чого він хоче, і коли він розуміє, чого хочете ви. Тоді поцілунок перетворюється в справжній танець губ і відчуттів. Занадто романтично? Але це правда.

Якщо для вас цей поцілунок з вашим хлопцем/дівчиною перший – почніть зі звичайного поцілунку. Запам’ятайте: мало кому подобається, коли малознайомий чоловік лізе язиком тобі в рот. Треба відчути людини, звикнути до неї. Це може зайняти секунди. А може хвилини чи години.

Ви боїтеся, що у вас не вийде найважчий, перший, поцілунок? Тоді почніть з легкого дотику. Можна почати навіть не з губ. Почніть зі щік, і перейдіть не до губ, а до шиї. Легкі поцілунки шиї подобаються всім. А після поцілуйте в губи. Легко, як дотик вітерця. Якщо вашому партнерові сподобається, ви відчуєте його реакцію, відчуєте, що і вам і йому хочеться більшого. І можете поцілувати вже сильніше.

Чи потрібна якась техніка поцілунку

Більшість опитаних людей, задоволені своїми відносинами, посміхнулися б на питання «як правильно цілуватися?», адже вони навіть і не замислюються про те, як це роблять. “Як як?” – скажуть вони, «серце підкаже!» Дійсно, багато хто замислювався над цим питанням останній раз в далекій юності, задовго до повноліття, адже практика показує всім і кожному, що манера цілуватися у кожної людини так само індивідуальна, як відбитки пальців.

Як правильно цілуватися

Своя, індивідуальна манера цілуватися у кожного з’являється виключно з досвідом, тому мало у кого з першого разу все виходить ідеально. Деякі хлопці, намагаючись навчитися цьому мистецтву, просять навчити їх цілуватися подругу або взагалі заводять стосунки заради практики поцілунків. Хтось, не маючи такої можливості, вважає за краще тренуватися на помідорах або на власній руці.

Перший спосіб дійсно підходить тим, хто не хоче потрапити в халепу і бажає відчувати себе впевнено, це цілком може допомогти виробити свою манеру поцілунку заздалегідь, щоб потім все проходило добре з коханою дівчиною. Мінус цього методу в тому, що через таке сприйняття поцілунок може перетворитися в суто технічний процес, що не несе за собою емоцій, до того ж враження від поцілунку з нелюбою людиною може бути не дуже хорошим. Вже потім, при реальному випадку з коханою дівчиною, почуття від поцілунку можуть значно притупитися.

Другий спосіб нехай і дозволить виробити якусь техніку, але така «теорія» дуже сильно відрізняється від реальності, тому що навряд чи рухи, відпрацьовані на овочах або фруктах, згадаються при реальному поцілунку, а якщо і згадаються, не завжди будуть доречні. Практика показує, що найгірше цілуються ті, в чиїх діях видно механічні, відпрацьовані рухи, в яких мало жвавості й природності. Спроба діяти за відпрацьованою технікою не тільки не принесе хороших емоцій, але і з головою видасть у вас недосвідченість.

Як правильно цілуватися

Саме тому, щоб навчитися цілуватися, краще просто віддати себе в руки почуттям і робити це з дівчиною, до якої ви відчуваєте справжню симпатію. Так ви отримаєте всю гостроту відчуттів першого поцілунку, і, хоч ваші рухи не будуть вмілими, все буде максимально природно. Якщо у вас з дівчиною склалися близькі, довірчі відносини, можна зізнатися їй, що ніколи до цього не цілувалися, і вона з радістю захоче вас навчити (або навчитися разом).

Яких помилок слід уникати

Поцілунки – заняття, звичайно, приємне, якщо робити це правильно, тому давайте розглянемо 10 основних помилок при поцілунках, щоб знати, як правильно цілуватися зі своїм партнером.

  1. Широко відкриті очі. Коли люди цілуються, вони завжди закривають очі, оскільки це є фізіологічною нормою. Під час поцілунків мозок випробовує колосальні навантаження: намагається сприймати інформацію очима й губами, тому, в даному випадку, зоровий апарат відключається, щоб мозок зміг розслабитися.
  1. Безвольні руки. Руки – це ще один спосіб підсилити тактильний контакт. При бажаному поцілунку руки працюють, погладжуючи свого партнера. А ось, якщо руки не беруть участь, то поцілунки здаються не бажаними й складається враження скутості, невпевненості, безпристрасності.
  1. Занадто багато язика. Язик – дуже хороша штука, тільки от працювати ним варто дуже обережно. Його не повинно бути дуже багато. Також, де язик, там і багато слини, а це не всім може подобається
  1. Занадто мало язика. Якщо ви все ж таки віддаєте перевагу французьким поцілункам, то язик повинен бути активним, але пам’ятайте – все в міру.
  1. Стислі губи. Це може насторожити вашого партнера. Він може подумати, що ви боїтеся або не хочете цілуватися з ним. Губи повинні бути пружними й рухливими.
  1. Покусування. Це норма, якщо це ваша спільна гра і вона вам подобається. Але це не норма, якщо ви кусаєте, а ваш партнер просто терпить.
  1. Занадто різкі рухи. Зближуючи губи, постарайтеся не робити різких рухів. Наприклад, різкі обривисті постукування носами можуть дратувати одного з партнерів.
  1. Монотонність. То прискорюйтесь, то сповільнюйтесь, оскільки робити все в одній ноті нудно і нецікаво. Поцілунок повинен бути живим, гарячим, мінливим
  1. Неприємний запах. На жаль, не завжди свій запах з рота не можна самостійно розпізнати. Тому, вирушаючи на побачення, почистіть зуби й пожуйте жуйку.
  1. Потріскані губи. Обвітрені губи на практиці дуже неприємно дряпаються, а також залишають за собою присмак крові в чужому роті.

Кілька порад наостанок

  • Не поспішайте починати з французьких поцілунків. Почніть з легких звичайних. Дайте своєму хлопцеві/дівчині відчути всю красу вас, як партнера.
  • Ніколи не цілуйте свого хлопця/дівчину тільки губами. У поцілунку має брати участь все тіло. Погладжування або супутні обійми партнера тільки посилять ваші спільні відчуття.
  • Якщо між вами немає довіри – не варто починати поцілунки. Задоволення від них буде менше, ніж наступних проблем.
  • Будьте розслаблені. Поцілунок – це вияв симпатії до партнера. Якщо ви будете при цьому напружуватися – це буде більше схоже на звіт начальству.
  • Довіряйте своєму партнеру й покажіть, що ви гідні його довіри.
  • Відчуйте свого партнера. Тоді за лічені хвилини ви дізнаєтеся про те, як він любить цілуватися.
  • Не бійтеся показати партнерові, що подобається вам. Цим ви покажете, що і йому можна показати, як це подобається робити йому.
  • Пам’ятайте, що поцілунки зовсім необов’язково повинні закінчуватися сексом, але завжди йому передують.
  • Якщо ви хочете отримати від поцілунку задоволення – ви повинні обидва хотіти цього.
  • Розслабтеся й не комплексуйте. Звучить банально, але все буде добре!

Поцілунок – це не та річ, про яку варто занадто багато думати заздалегідь, прокручувати в голові по сто разів, придумувати якісь техніки, боятися схибити, накручувати на себе все більше страху й хвилювання. Так можна тільки спровокувати ще більше тремтіння в колінах перед поцілунком або зовсім на нього не зважитися.

Краще подумати про самі відносини з партнером, про свої плани в майбутньому, про те, як зробити приємно партнеру, про що поговорити з ним на прогулянці й так далі. Чим сильніше почуття, які ви відчуваєте, тим хвилююче й приємніше буде поцілунок з коханою людиною. Дозвольте ж вашим почуттям керувати вами, і все вийде навіть краще, ніж ви могли собі уявити.

Ми у FACEBOOK
Приєднуйтесь до нас

Звідки в нас звичка цілуватися?

Якщо розглянути поцілунок ближче, він здається незвичайною дією, навіть трохи непривабливою. За великим рахунком, це обмін слиною, іноді тривалий, під час якого передається 80 мільйонів бактерій. Далеко не всі з них корисні.

Але кожен з нас пам’ятає свій перший поцілунок, в усіх його незручних та чудових подробицях. І поцілунки залишаються невід’ємної частиною романтичних стосунків.

Принаймні у деяких суспільствах. Представники західної культури впевнені, що романтичні поцілунки – універсальний тип людської поведінки, проте нові дані свідчать, що менше половини людських суспільств нашої планети насправді практикують поцілунки. Поцілунки також надзвичайно рідкісне явище в світі тварин.

Отже, звідки походить ця поведінка? Якщо вона корисна, чому вона не існує в природі? Виявляється, що саме той факт, що більшість тварин не цілуються допомагає пояснити, чому деякі це роблять.

Можливо, романтичний поцілунок – винахід сучасного суспільства

Згідно з новим аналізом типів поцілунків, який включає дані із 168 культур світу, тільки 46% з них мають романтичний поцілунок.

У попередніх дослідженнях ця цифра сягала 90%. Але цього разу вчені виключили батьківські поцілунки і зосередилися лише на поцілунках у губи, притаманних романтичним стосункам.

У більшості суспільств мисливців-збирачів не існує жодного натяку на такий тип поведінки, а деякі і взагалі вважають її огидною. Дослідники повідомляють, що представники племені мехінаку в Бразилії назвали поцілунок “грубою” дією. Враховуючи, що сучасні суспільства мисливців-збирачів це найближча копія соціального устрою наших давніх предків, можливо дійти висновку, що вони також не цілувалися.

Дослідження спростувало думку про те, що романтичний поцілунок притаманний усьому людству. Провідний автор праці Вільям Янковяк з Університету Невади в Лас-Вегасі зазначає, що він, напевне, – продукт західного суспільства, який передається від одного покоління до іншого.

Деякі історичні свідчення підтверджують цю думку.

Автор фото, Getty

Не в усіх людських суспільствах прийнято цілуватися

Сучасні романтичні поцілунки – явище досить недавнє, розповідає Рафаель Влодарскі з Оксфордського університету. Широкий огляд історичних довідок дозволив вченому дізнатися, як поцілунки змінилися з часом.

Найстаріші згадки про поцілунок зустрічаються в індуїстських священних текстах – Ведах, складених більше 3,5 тисяч років тому. Поцілунок описували як вдихання душі іншої людини.

На єгипетських зображеннях люди розташовані близько один до одного, але дотику губами не відбувається.

Що ж це має означати? Цілуватися – природно, але деякі суспільства “придушують” таку поведінку? Або це винахід сучасних людей?

Деякі питання можна прояснити, подивившись на світ тварин.

Автор фото, Thinkstock

Шипанзе цілуються та обіймаються після сварки

Найближчі родичі людини – шимпанзе і бонобо – цілуються. Приматолог Франс де Вааль з Університету Еморі в Атланті, штат Джорджія, спостерігав багато випадків, коли шимпанзе цілувалися і обіймалися після сварки.

Для шимпанзе поцілунок – спосіб примиритися. Він більш поширений серед чоловіків, ніж жінок. Іншими словами, це не вид романтичної поведінки.

Їх кузени – карликові шимпанзе бонобо – цілуються частіше і часто використовують язик під час поцілунку. Це не має дивувати, тому що бонобо вже давно зарекомендували себе як найбільш сексуальні тварини в світі.

Коли зустрічаються дві людини, вони зазвичай потискають руки. Коли зустрічаються дві мавпи бонобо – вони займаються сексом. Сексуальні стосунки для цих тварин – це спосіб налагодити багато різних соціальних зв’язків, тому і їх поцілунки важко віднести до романтичних.

Ці два види мавп – виняток. Наскільки нам відомо, інші тварини не цілуються взагалі. Вони можуть торкатися або притискатися мордами один до одного, але навіть ті види, які мають губи, ані обмінюються слиною ані облизують губи один одному. Їм це не потрібно.

Автор фото, Thinkstock

Самка дикого кабана визначає найкращого самця за допомогою нюху

Чоловічі особи диких кабанів, наприклад, виробляють різкий запах, який самки вважають надзвичайно привабливим. Ключова хімічна речовина цього запаху – феромон, або андростенон, – викликає бажання самок до спарювання.

Самки добре вирізняють самців з високим рівнем андростенону, бо він свідчить про високу здатність до запліднення. Нюх самок є настільки гострим, що їм не потрібно наближатися до чоловічих осіб, щоб цілувати їх.

Те саме трапиться і в багатьох інших ссавців. Наприклад, самки хом’яків також виділяють феромон, який надзвичайно хвилює самців. Миші шукають партнерів за допомогою хімічних речовин у запаху, що дозволяє їм знайти генетично інших особин, аби уникнути ризику випадкового інцесту.

Тварини часто випускають феромони в сечі. “Коли вони відчувають її гострий запах у навколишньому середовищі, вони оцінюють свою сумісність із певною особиною”, – каже Рафаель Влодарскі.

Дуже розвинений нюх притаманний не лише ссавцям. Самці павуків “Чорна вдовиця” відчувають феромони, вироблені самкою, що дізнатися, пообідала вона вже чи ні. Вони ніколи не спаровуватимуться з голодною самкою, бо це означатиме для них неминучу смерть.

Автор фото, Thinkstock

Самець павука “Чорна вдовиця” за запахом визначає, коли наблизитися до самки небезпечно

Тварини не мають необхідності наближатися одна до одної, щоб розпізнати потенційного партнера.

Люди також мають атавістичну здатність відчувати запах партнера. І наукові дослідження підтверджують, що нюх відіграє важливу роль у виборі партнера.

Дослідження, опубліковане 1995 року, показало, що жінки, так само як і миші, віддають перевагу запаху чоловіків, які генетично відрізняються від них. Це має сенс – чим менш схожий генетичний набір партнерів, тим більш здоровим буде потомство. Поцілунок – найкращий засіб наблизитися до потенційного партнера досить близько, аби “відчути” його гени.

У 2013 році Рафаель Влодарскі провів детальне дослідження поцілунків. Він опитав кілька сотень людей, намагаючись дізнатися, що було найбільш важливим для них під час поцілунку, зокрема, чи мав значення запах партнера. Дослідження виявило, що роль запаху підвищувалася, коли жінки були здатні до запліднення.

Ще одне дослідження показало, що чоловіки також виробляють феромони, схожі на ті, що приваблюють самок диких кабанів. Вони присутні в чоловічому поті, і коли жінки наближаються до чоловіків, рівень їх збудження трохи збільшується.

Автор фото, Thinkstock

Слони обіймаються хоботами

Феромони – головний чинник у виборі партнера у ссавців, говорить Рафаель Влодарскі, і ми також маємо деякий різновид цих гормонів. “Наш біологічний устрій, за деякими незначними змінами, успадкований від ссавців”, – додає він.

Поцілунок – це соціально прийнятий спосіб наблизитися до партнера, щоб відчути його феромони.

У деяких культурах поведінка обнюхування перетворилася на фізичний дотик губами. Важко визначити, коли це сталося, але обидві дії виконують ту ж саму біологічну функцію, говорить доктор Влодарскі.

Щоб знайти ідеального партнера зовсім не обов’язково цілуватися, можна просто обнюхувати людей. Ви уникнете мільйонів бактерій, але звісно не здивованих поглядів.

Прочитати оригінал цієї статті англійською мовою ви можете на сайті BBC Earth.

Про автора

admin administrator