Чи можна заморожувати свіжу мяту

Авторadmin

Чи можна заморожувати свіжу мяту

Які продукти можна заморожувати, на який час і чи втрачають вони поживність: найпростіший гайд

Заморожені продукти можуть бути чудовим інструментом, здатним врятувати тебе у різних ситуаціях. При чім безвідносно до того, чи ти готуєш тільки для себе, чи для кількох людей, чи на значну кількість. Їжа однаково має здатність залишатися – а отже, може легко пропасти.

Отже, у тебе є залишки їжі, і ти не знаєш, що з ними робити, бо якщо зберігати їх надто довго, вони можуть зіпсуватися. Природний вихід – заморозити їжу, щоб насолодитися нею пізніше. З іншого боку, можливо, ти знаєш, що певний час не будеш виходити з дому, а тому купив вже заморожені продукти, щоб мати щось готове в холодильнику. Та грець із тим, бо чому б тобі просто не мати щось про запас для легкого приготування їжі?

І тут нюанс: не всі люди наважуються заморожувати продукти, оскільки мають багато сумнівів щодо того, які саме можна заморожувати, чи не втратять вони свої поживні речовини, і навіть як довго можна тримати їжу замороженою без псування її смакових якостей. Так от, на всі ці питання є відповіді (зокрема, у Центрів контролю та профілактики захворювань).


Щодо заморожування їжі люди мають сумніви й питання – та є відповіді на всі з них / Фото freepik

Як довго тримати продукти замороженими

Залежить від того, що це за їжа. Загалом, приблизний максимум – один рік, але є деякі інгредієнти, які можуть протриматися лише кілька днів, оскільки втрачають смак, текстуру тощо.

  • Наприклад, не варто заморожувати салат довше ніж на 3 – 4 дні.
  • Далі, скажімо, ковбаси, можна заморожувати лише на кілька місяців у відкритій упаковці.
  • Курятину – до 4 місяців, а свіжу яловичину – до року.
  • Риба особливо витривала, її можна заморожувати до 8 місяців.

Але загалом морепродукти не варто заморожувати самостійно, краще купувати вже заморожені.

Чи є ризик для здоров’я від заморожених продуктів

Поки морозильна камера підтримує температуру нижче 0, бактерії не можуть розмножуватися. Та якщо ти хочеш бути впевненим у стані продуктів перед вживанням, можна вдатися до класичних методів – понюхати та спробувати їх на смак. Це завжди дає змогу зрозуміти, наскільки добре вони збереглися.

Важливо пам’ятати: якщо ти заморозив щось, термін придатності чого наближається до завершення, то після розморожування воно буде так само близьким до кінця терміну придатності.


Заморожувати їжу можна, поки температура нижче 0 – бактерії не розмножуються / Фото freepik

Які продукти найкраще заморожувати

  • Найлегше заморозити супи та креми або взагалі будь-яку рідку їжу, наприклад соуси. Це пов’язано з тим, що після розморожування вони не втрачають текстуру та смак, хоча зберігати їх слід в герметичних упаковках, а розморожувати, переклавши з морозильної камери в холодильник на ніч, щоб зміна температури не була радикальною.
  • Також можна заморожувати торти, готові запіканки, як-от лазанью, м’ясо, рис. Але не забувай робити це в добре закритих пакетах і потім, бажано, розігрівати в духовці.
  • Хліб, вафлі, кекси, тістечка добре витримують низькі температури, але можуть втратити початкову текстуру.

М’ята на зиму – як сушити та заморожувати: сушіння на повітрі, в духовці, електросушарці та інші рецепти

М’ята – одна з найпопулярніших трав, що використовуються на нашій кухні. Незвичайний аромат і смак роблять її затребуваною у любителів ароматного чаю, а універсальний відтінок підходить до багатьох страв. Варто мати вдома хоч невеликий запас цієї пікантної трави. М’ята на зиму заготовляється влітку, не проґавте момент. У статті ми підкажемо, як сушити та заморожувати м’яту, зібрану в саду чи на дачі, щоб узимку готуй чаї.

Сушені та заморожені пряні трави надають напоям незвичайного аромату. Ви можете один раз додати їх у свої страви і робитимете це завжди. У сезон переважно використовуємо свіжу м’яту, яку зриваємо безпосередньо з куща. На жаль, в осінньо-зимовий період наші трав’яні рослини перестають тішити свіжою зеленню. Для того щоб улюблені трави використовувалися довше, достатньо заготовити м’яту на зиму – насушити потрібну кількість або заморозити.

Сушені трави потрібні на кожній кухні. Правильно висушені вони ароматні та надають стравам неповторного смаку. Переходимо до практики, як сушити та заморожувати м’яту на зиму, не витрачаючи багато часу.

Заготівля м’яти на зиму

Різні сорти м’яти та меліси збирають у визначений для заготовок час, і це потрібно враховувати. Зрізати траву треба у чистому місці. Краще садити її у власному саду і навіть у горщиках чи ящиках. Також ви можете заморозити смородину, щоб узимку варити компот або робити пиріжки, млинці з начинкою.

Якщо м’ята, яку ви збираєте на зиму, вирощена у чистому середовищі, мити її не обов’язково. У такому разі краще збирати після дощу, коли кущі обвітрілися і просохли. Все, що вам потрібно зробити, це ретельно струсити гілки, щоб дрібні комахи випали та видалити пошкоджені частини рослин.

Пильні або забруднені землею рослини після збору слід ретельно промити під слабким струменем води і ретельно висушити паперовими рушниками або м’якою тканиною, що легко поглинає воду. Чи збережуть трави свою цінність, залежить від того, як вони сушаться.

М’яте варення з хвоєю

Що потрібно (на 1 л):

  • вода – 1,5 л;
  • м’ята – 0,25 кг;
  • молода хвоя – 50 г;
  • цукор – 0,75 кг.
  1. Вимиті хвоїнки залийте водою і томіть протягом 3 годин на водяній бані. Процідіть.
  2. У хвойний відвар, що вийшов, всипте цукор і покладіть листочки м’яти.
  3. Доведіть суміш до кипіння, варіть 15-20 хвилин|мінути|.
  4. Розкладіть незвичайний десерт по баночках, які потрібно було простерилізувати. Закрутіть кришками.

Тримати хвойно-м’ятні ласощі бажано в неопалюваному приміщенні, але і при кімнатній температурі вони довго збережуть свої неповторні органолептичні якості.

Сушіння м’яти на зиму

У домашніх умовах можна висушувати різні трави для чаю. Існує кілька десятків різновидів м’яти, але найпопулярніші – це перцева, лимонна та садова. Всі ці різновиди добре підходять для сушіння.

  • М’ята перцева (також відома як лікувальна): цей сорт використовується у виробництві ліків, олій, жувальних гумок, зубної пасти, морозива та алкогольних напоїв, у тому числі мохіто.
  • Лимонна м’ята : цей ароматний вигляд надає оригінального смаку напоям та десертам, підкреслює смак риби та морепродуктів.
  • Садова м’ята : найпоширеніший, зі злегка покритим мохом листям ніжного біло-зеленого кольору. Застосовується в медицині для приготування настоїв, компресів та приготування трав’яного чаю.

Добре висушена на зиму м’ята зберігає природний колір. Листя повинне розсипатися, а стебла ламатися в пальцях з характерним тріском. Тому важливо знати основні тонкощі, як правильно сушити листя м’яти.

Сушіння на повітрі

Покрокове сушіння м’яти на зиму нескладне, але треба пам’ятати, що сушити слід:

  • якнайшвидше після їх збору;
  • якомога коротше;
  • у провітрюваному та чистому місці, без сторонніх запахів (наприклад, свіжопофарбоване приміщення, в якому ще помітний запах фарби, не підходить для сушіння трав),
  • у затіненому місці, адже пряні рослини, що зазнали впливу сонячних променів при сушінні, втрачають колір, смакові та лікувальні властивості.

Приміщення, де сушать трави, не обов’язково має бути теплим. Для сушіння м’яти на зиму набагато важливіше, щоб воно було просторим. Трави добре сохнуть у укриттях, сараях, коморах, на горищах або в садових альтанках. Але будьте обережні, не можна сушити сировину в безпосередній близькості до місць зберігання добрив чи засобів захисту рослин. Це також можна робити в закритих, але добре провітрюваних приміщеннях. Додатково можна використовувати вентилятор, розташований поруч із підготовленими для сушіння травами. У такому разі сировину доведеться прикрити марлею, щоб вона не розлетілася по кімнаті.

Якщо ми сушимо тільки листя, верхівки пагонів або квітів, то розкладаємо їх тонким шаром на повітропроникному субстраті, такому як: джут, металева сітка, плетений лоток, тканина з натурального волокна або солом’яна циновка.

Якщо сушити цілі рослини, треба зв’язати невеликими пухкими пучками і розвісити так, щоб вони не торкалися один одного вершиною вниз. Під ними бажано розстелити тканину або папір, тому що при сушінні листя або інші дрібні частини рослин дуже легко опадають.

Наша улюблена кухня – непридатне місце для сушіння зелені. У ній завжди багато пари, яка утворюється при приготуванні страв, через що травам складно сохнути. Крім того, висушені на кухні трави вбирають сторонні запахи і втрачають свій характерний смак та аромат.

Добре висушена м’ята на зиму має зберегти після заготівлі природний колір. Потемніння або пожовтіння означає, що час сушіння був занадто великий або температура була високою. Листя повинне розсипатися, а стебла ламатися в пальцях з характерним тріском.

Сушіння м’яти в духовці

Якщо з якоїсь причини (наприклад, через вологу погоду) нам потрібно сушити трави в духовці, це потрібно робити дуже повільно, і дуже важливо постійно залишати дверцята духовки відчиненими, щоб пара могла виходити.

Найкраща температура для сушіння м’яти на зиму – +30-+35°C. Вона підходить і для сушіння в духовці материнки, базиліка, чебрецю, чебрецю, анісу, полину, меліси, розмарину, шавлії, естрагону, ромашки, кульбаби, календули, .

Сушіння м’яти в сушарці

Найкраще і найшвидше сушити листя м’яти на зиму в електровентиляторній сушарці, призначеній для сушіння фруктів та грибів. Покладіть в неї на піддони стебла, розкладіть вимите і просушене, здорове листя м’яти. Поставте сушарку на кілька годин на температуру 30-35 градусів С. Будьте готові до того, що запах м’яти, що висохне, настільки сильний, що може втомлювати. Викладіть сушене листя в банку або ємність.

Особливості вибору інгредієнтів

Збір трав відбувається у липні-серпні – це час цвітіння. У цей момент листя, пагони та квіти накопичують у собі ефірні олії та інші корисні компоненти. Якісними вважаються 2-3-річні рослини. Збір проводять рано-вранці або після заходу сонця. Виривати м’яту з коренем не можна, рекомендовано обрізати 70% стеблинки, нижній паросток може розростися.

Як правильно заморозити м’яту на зиму

Ми вже знаємо, як сушити м’яту, але нижче пропонуємо, як її заморозити. У вас вийде свіжа м’ята на зиму, яка не втрачає ні смаку, ні кольору після розморожування. Але заморожувати у морозильнику її треба правильно. А це дуже просто:

  1. Ретельно вимийте м’яту та висушіть водою.
  2. Оберіть листя, покладіть у пакет або невеликі пластикові контейнери, якщо ви віддаєте перевагу меншим порціям.
  3. Обов’язково наклейте етикетку.
  4. Покладіть пакети з м’ятою в морозильну камеру.

Зберігайте підготовлені трави у морозильній камері від 4 до 9 місяців. Однак, якщо ви хочете зберігати трави більш тривалий час перед тим, як помістити їх у пакети або контейнери, бланшуйте їх (помістіть у гарячу воду на кілька секунд, потім зануріть у холодну воду).

Можна заморожувати м’яту на зиму у формах для льоду. Для цього підготовлені листочки треба порізати, скласти у формочки та залити водою. Такі кубики довго зберігаються у морозильнику. Їх можна додавати до улюблених страв або використовувати для протирання шкіри обличчя, рук.

Варення з кабачків з м’ятою та лимоном

Що потрібно (на 1 л):

  • кабачки – 0,4 кг;
  • цукор – 0,8 кг;
  • вода – 0,4 л;
  • м’ята – 100 г;
  • лимон – 1 шт.
  1. Кабачки помийте, очистіть від шкірки і м’якоті з великим насінням. Наріжте кубиками не більше сантиметра.
  2. Лимон обдайте окропом, наріжте його приблизно такими ж шматками, як і кабачок, видаліть кісточки.
  3. М’яту помийте, обірвіть з гілочок листочки. Стебла не знадобляться, листочки потрібно з’єднати з кабачком і лимоном.
  4. Всипте до фруктово-овочевої суміші цукор, влийте воду. Залиште на пару-трійку годинника в прохолодному місці.
  5. Поваріть суміш 15 хвилин на слабкому вогні, залиште до охолодження.
  6. Повторіть 15-хвилинну теплову обробку, розкладіть по банкам та закатайте. Банки та кришки перед цим, зрозуміло, треба простерилізувати.

Варення, зроблене за цим рецептом, має освіжаючий смак, а шматочки кабачків у ньому нагадують цукати.

Пропонуємо вам також дізнатися, як зварити варення з кабачків з лимоном та апельсином.

Термін зберігання м’яти в залежності від способів

Сушити чи заморожувати м’яту необхідно за всіма правилами. Далі потрібно організувати умови зберігання. Навіть найякіснішу, найсвіжішу заготовку легко зіпсувати. Втрачається смак, аромат, з’являється пліснява, змінюється колір. Важливо цього не допустити.

Заморожування м’яти в кубиках льоду

У звичайному холодильнику

Заморожувати прийнято в морозилці, далі без потреби продукт не виймають. Засушувати необхідно за температури вище +25 градусів. Вона підходить для зберігання. Тому поміщати в холодильник морожені, сушені трави немає сенсу. Він необхідний лише утримання свіжих гілочок. Вони пролежать кілька днів без втрати властивостей. Але заготовляти все ж таки краще свіжозібрану сировину.

Зберігання замороженої м’яти у камері

Заморожувати легше, простіше процес займає менше часу. Сушити доводиться набагато довше, потрібно стежити, перевертати. При використанні сушарок духовки потрібен постійний контроль. Тільки вміст у камері теж має багато нюансів. Заморожувати також зручно шпинат, печериці та інші продукти.

  • низька температура. Вона не повинна підніматися вище -15 градусів. Тільки у цьому випадку м’ята збережеться рік;
  • постійний температурний режим. Жодних коливань;
  • герметична упаковка. Потрібний надійний захист від кисню, сторонніх запахів;
  • не можна заморожувати повторно. Рекомендуємо фасувати невеликими порціями для одноразового використання.

Кожен господар сам вирішує, що краще для нього заморозити чи засушити м’яту. Зазвичай відштовхуються від кулінарних потреб, зручності застосування. Тільки за відсутності справної камери краще сушити, ніж заморожувати. При температурі вище – 15 градусів м’ятна заготівля не триватиме довше 3-4 місяців.

Зберігання сушеної м’яти

Важливо не сушити, не тримати м’яту, мелісу поблизу інших ароматних трав, сухофруктів. Небажане сусідство із овочами, сирими плодами. Сушену заготівлю не слід поміщати в холодильник, заморожувати. Вона відмінно поводиться в кімнатних умовах.

  • сухе місце. Потрібно при упаковці коробки, ящики, полотняні або паперові мішки;
  • плюсова температура. Найчастіше трави залишають на балконі, використовується холодна комора. Замерзання, подальше розморожування негативно впливає на якість;
  • максимум 2 роки. Краще вжити протягом 9-10 місяців. Поступово втрачається аромат, збіднюється склад.

Не варто одразу прибирати на зберігання. Важливо переконатися у повному випаровуванні вологи. Для цього залишаємо на тиждень у сухому місці, використовуємо відкриту тару. Підійде звичайна коробка, деко.

Про автора

admin administrator