Чи можна зрізану петунію вкоренити

Авторadmin

Чи можна зрізану петунію вкоренити

Ці 3 продукти змусять петунії буяти цвітом: добрива в домашніх умовах

Петунії давно підкорили серця українських господинь. Все через те, що вони рясно та яскраво цвітуть та не є вибагливими у догляді. Проте петунії теж варто підживлювати – вони відплатять вам сторицею та цвістимуть, як ніколи.

Особливо добре кущі петуній виглядають на балконах та відкритих клумбах – проте, щоб вони довше радували око, треба їх регулярно підживлювати.

Існує багато добрив для петуній, які можна купити у магазині. Проте коли ви помічаєте, що квіти починають всихати, а рослина чахне, немає часу роздумувати над покупкою – на допомогу приходять продукти, які можна легко знайти на городі чи в квартирі.

Лимонна кислота

Розчин з лимонної кислоти може запобігти передчасному пожовтінню листя в петуній. Попри те, що лимонна кислота зазвичай використовується для очищення чайників та інших емальованих поверхонь, для петуній невелика кількість кислоти не є шкідливою – а з точністю до навпаки.

Чим підживити петунії / Фото depositphotos

  • Щоб зробити таке добриво в домашніх умовах, потрібно:
  • Розвести 10 грамів лимонної кислоти в гранулах у 10 літрах води для поливу;
  • Петунії поливати приблизно половиною літра за раз.

Кропива

Звичайна кропива, яка росте чи не повсюдно, може повністю замінити дорогі азотовмісні добрива. За допомогою кропиви петунії будуть рости великими та цвісти значно довше.

Чим підживити петунії / Фото Unsplash

Цей народний метод підживлення роками рятує рослини, яким не вистачає обміну поживних речовин.

Щоб підживити петунії таким чином:

  • Зберіть пів кілограма кропиви та залийте їх 10 літрами води. Будьте обережні під час збору кропиви – рослина може ужалити вас, тож найкращим варіантом буде надягнути рукавички;
  • Настоюйте розчин 24 години;
  • Після цього процідіть розчин, позбуваючись залишків кропиви;
  • Кожну петунію треба поливати приблизно половиною літра кропив’яного добрива.

Дріжджі

Розчин дріжджів та цукру може замінити мінеральні фосфоровмісні сполуки, які продаються в магазині. За допомогою дріжджів петунії будуть нормально розвиватися та менше хворіти.

Щоб скористатися таким методом підживлення, потрібно:

  • Змішати 10 грамів сухих дріжджів та 2 столові ложки цукру;
  • Розчинити суміш у 10 літрах води;
  • Настоювати розчин приблизно 2 години у теплому темному місці;
  • На 5 квадратних метрів петуній потрібно 10 літрів розчину. На стандартний горщик з рослинами знадобиться 300 – 500 мілілітрів добрива з дріжджів.

Чим підживити петунії / Фото hiyeast

4 кроки для отримання гарної розсади петунії

Автор і редактор: Олена Н. https://floristics.info/ua/index.php?option=com_contact&view=contact&id=21 Правки: 27 листопада 2023 Перша редакція: 14 лютого 2019 🕒 5 хвилин 👀 14980 разів 💬 20 коментарів

Милі й водночас яскраві та ефектні квітки петунії ваблять погляд. Ця квіткова рослина здавна користується великою популярністю у садівників, і з кожним роком, і з кожним новим сортом вона набуває дедалі більшу кількість шанувальників. Петунії представлені найширшою гамою барв і кольорів, а їхнє рясне цвітіння може тривати дуже довго. Одна біда: без досвіду та вправності не завжди виходить виростити з насіння міцну розсаду петунії.

Дуже часто проблеми виникають уже після посіву: проростає тільки незначна кількість посіяного насіння. Ми дамо вам кілька порад, щоб ви змогли уникнути помилок при вирощуванні сіянців петунії.

Як виростити сіянці петунії

Перший крок: вибір насіннєвого матеріалу петунії

Щоб виростити міцну розсаду петунії, потрібно зуміти вибрати добре насіння та підхожий сорт. Є кілька правил, якими слід керуватися при купівлі насіння петунії:

  • якщо ви хочете виростити ампельну петунію, то маєте знати, що навіть при регулярному прищипуванні розгалуження кущів буде дуже слабким;
  • для вирощування у відкритому ґрунті ідеально підійдуть кущові сорти, при цьому кущові ампельні петунії висаджують у шухлядки або в підвісні кошики;
  • в продажу можна зустріти звичайне та дражоване насіння петуній. Звичайне насіння сіяти складніше, але воно надійніше: якщо в субстраті бракуватиме вологи, то оболонка, що вкриває дражоване насіння, не зможе розчинитися, і насіння не проросте, а звичайному насінню не доводиться проростати крізь оболонку. До того ж дражований посівний матеріал вирізняється високою вимогливістю до умов зберігання;
  • квітководи, що мають досвід вирощування петуній, не рекомендують купувати сортосуміші, тобто насіння петуній різних забарвлень в одному пакеті, оскільки в результаті поєднання кольорів не завжди й не всім тішить око;
  • купувати потрібно тільки свіже насіння, причому у виробника або продавця з гарною репутацією.

Другий крок: посів насіння петунії

При посіві насіння петунії на розсаду важливо дотримуватися таких правил:

  • для вирощування розсади петунії найкраще використовувати харчові контейнери з щільно прилягаючими прозорими кришками: з них виходять прекрасні міні-парники, які дуже просто провітрювати;
  • для утримання в субстраті вологи можна додати в нього гідрогель, а для зволоження ґрунту можна замість води використовувати розчин добрив, придатних для петунії. Завдяки цьому сходи зможуть отримувати з субстрату не тільки вологу, а й необхідні поживні речовини;
  • посудину для пророщування насіння наповнюють вологою ґрунтовою сумішшю, а потім по її поверхні за допомогою звичайної зубочистки рівномірно розподіляють насіння петунії та присипають його згори таким же ґрунтом. Не потрібно сильно заглиблювати насіння в субстрат, бо воно може не зійти;
  • добре сіяти петунію на шар снігу, покладений поверх субстрату: на білому тлі насіння чітко видно, і тому його можна розподілити по поверхні рівномірно. Сніг у теплому приміщенні поступово танутиме, просочуючи вологою субстрат і втягуючи насіння на необхідну для проростання глибину;
  • контейнер із посівами петунії накривають прозорою кришкою або плівкою, яку регулярно знімають для провітрювання. За потреби субстрат зволожують за допомогою пульверизатора. Не забувайте вчасно видаляти конденсат, що утворюється на плівці.

Досвідчені квітководи стверджують, що гарне насіння петунії проростає впродовж 15 днів. Якщо ж за цей час сходи так і не з’явилися, то можна їх уже не чекати: навіть якщо насіння все-таки проросте, сіянці будуть слабкими, а кущики, що розів’ються з них, навряд чи стануть пишно цвісти.

Третій крок: пікірування сіянців петунії

Підрослій розсаді петунії обов’язково потрібне пікірування. Оскільки вирощувати сіянці в кімнатних умовах доведеться не один місяць, а петунії мають велику й розгалужену кореневу систему, для пікірування слід використовувати досить об’ємний посуд – пластикові склянки або квіткові горщики. Тільки петунії, не стиснуті малим об’ємом посудини, зможуть нормально розвиватися. Якщо ж кореневій системі буде тісно, то кущі виростуть слабкими.

Існує два способи пікірування сіянців петунії. Найпростіший – це пікірування рослин відразу у великі горщики. Однак найкраще спочатку посадити їх у невеликі скляночки, а через місяць ще раз пересадити в уже більші посудини. У результаті розсада вийде міцною та рясно цвістиме.

Четвертий крок: петунії потрібен гарний догляд

Петунія належить до світлолюбних рослин, тому, щойно з’являться сіянці, а відбувається це взимку або на початку весни, їм забезпечують додаткове штучне освітлення. В умовах нестачі світла сіянці почнуть витягуватись і слабшати. Не менше значення має для петунії і правильний температурний режим: доки не з’являться сіянці, посіви утримують при 23-25 ºC, а після проростання насіння укриття щодня на деякий час знімають, поступово привчаючи сіянці до довкілля. Коли розпікіровані сіянці приживуться, їх переносять у прохолодніше місце. Оптимальна денна температура для розсади петунії – 18-20 ºC, а нічна – 15 ºC.

Полив розсади здійснюють таким чином, аби краплі води не потрапляли на листя сіянців. Зволоження субстрату має бути регулярним, але помірним: петунія болісно реагує як на недостатній полив, так і на застій води в коренях. Щоб розсада петунії правильно і швидко розвивалася, її систематично підживлюють рідкими мінеральними комплексами для квітучих рослин, а щоби петунія краще гілкувалася, її відростаючі стебла потрібно весь час прищипувати. Ампельних сортів ця порада не стосується.

Якщо правильно вибрати і посіяти насіння петунії, а в подальшому правильно доглядати за її розсадою, то у вас неодмінно виростуть міцні здорові сіянці, що довгі місяці тішитимуть вас своїм пишним і яскравим цвітінням. А щоб ви краще засвоїли наші рекомендації, подивіться відеоматеріал:

Про автора

admin administrator